Které šrouby potřebujete k montáži televizoru Samsung?

Které šrouby použít k upevnění televizoru Samsung

V moderním interiéru je vítána ergonomie, a proto je vybavení, včetně velkých televizních panelů, umístěno na konzolách. Jsou kompaktní, umožňují měnit úhel obrazovky. Při výběru tohoto příslušenství byste měli zvážit umístění otvorů na panelu televizoru a ujistit se, že máte potřebné upevňovací prvky.

Hlavním kritériem pro výběr montážního systému je vzdálenost mezi otvory na zadní straně televizoru (tento standard je známý jako VESA) a typ šroubů použitých k upevnění.

Standard VESA

Většina televizních panelů používá k montáži standardní upevňovací prvky a držáky. Podle typu upevnění se rozlišují tři typy systémů:

 • Fixed. panel je pevný. Nelze jej otáčet ani naklápět.
 • Naklápěcí. umožňuje naklonit obrazovku dolů nebo ji nasměrovat pod mírným úhlem nahoru.
 • Naklápěcí a otočné modely, které nejen mění úhel obrazovky, ale také ji otáčejí do stran.

Podle místa upevnění existují stolní, podlahové a nástěnné varianty. Zvláštním typem držáku je stropní systém. Umožňují montáž televizoru do středu místnosti a otáčení obrazovky o 360 stupňů.

Typy systémů jsou univerzální a vhodné pro téměř všechny modely zařízení, protože více než 150 výrobců dodržuje dané normy. Pokud si zakoupíte model s nestandardním držákem, můžete si zakoupit adaptér.

Výrobci spojují parametry VESA s úhlopříčkou televizoru, ačkoli mezi těmito vlastnostmi neexistuje přímá souvislost. Konkrétně se má za to, že pro panely s úhlopříčkou do 22,9“ potřebujete držák 75×75 nebo 100×100 mm; pro úhlopříčku od 23“ do 30,9“. 200×100 nebo 200×200 mm; pro televizory s úhlopříčkou od 31 do 90“. 400×200, 600×400 nebo 800×400 mm.

První číslo označuje vodorovnou vzdálenost otvorů vyjádřenou v milimetrech, druhé číslo svislou vzdálenost. Proto k určení standardu VESA stačí měřící pásmo. Pokud z jakéhokoli důvodu není možné vzdálenosti změřit, potřebné parametry najdete v návodu k obsluze televizoru v tištěné nebo elektronické verzi. Upozorňujeme, že popis na webových stránkách obchodu je často nesprávný.

Jaké jsou závorky

Držáky vybíráte podle velikosti univerzálního držáku VESA uvedené v příručce k televizoru: 50×50, 100×100, 600×400 atd. Existují také mezilehlé rozměry. Musíte také vzít v úvahu úhlopříčku televizoru, a tedy i jeho hmotnost. Na držáku závisí také to, jak pevně bude televizor přiléhat ke stěně. A konečně, držáky umožňují diverzifikovat uživatelské scénáře. některé drží televizor pouze před divákem, jiné umožňují televizor naklánět a některé dokonce horizontálně otáčet.

Takový držák je vhodný v případě, že je třeba televizor zavěsit přímo před diváky vertikálně a horizontálně rovnoběžně se stěnou a nedotýkat se ho. Držák nemá žádné nastavení, ale je levný a velmi bezpečný.

One For All WM4411

Dobrý název pro mnohostranné zařízení. A „jeden za všechny“ a památné „Tři mušketýři“. „Jeden za všechny“. Nastavení je snadné: One For All má mobilní aplikaci, která podrobně vysvětluje, co a jak dělat. Unese televizor o hmotnosti jedné tuny!

VESA od 100×100 do 400×400. celkem 8 velikostí;

Vivanco BFI 5040

Německá společnost je proslulá svou kvalitou za relativně nízkou cenu. Průměrný občan Berlína nebo Mnichova nemá čas na designová vylepšení, chce jen spolehlivost a cenovou dostupnost.

Samsung WMN750M

Nástěnný držák Slim Fit pro televizory Samsung, který zajišťuje co nejtěsnější uchycení na stěnu. Ideální pro televizory QLED.

Vzdálenost od stěny. 28 nebo 53 mm, nastavitelná během montáže.

Vogel’s WALL3305

Nizozemci nezaostávají v kvalitě za Němci. Spolehlivý univerzální držák s velmi pohodlným zavěšením televizoru. i obrovský panel lze zavěsit samostatně. Pokud ji dokážete zvednout. unese až 80 kg.

Samsung Slim Fit 2021 WMN-A50E

Je součástí balení interiérových televizorů The Frame, ale je k dispozici také pro televizory QLED a Crystal UHD. Umožňuje montáž televizoru prakticky v jedné rovině se stěnou s minimální vůlí.

Pozor! Držák pouze pro modely QLED: QLED 2021 (kromě Q80) a řady Crystal UHD (AU8000) a Neo QLED (QN900A). Šroubovák je součástí dodávky.

Rám má vůli ve stěně 3 mm;

které, šrouby, potřebujete, montáži, televizoru, samsung

vzdálenost od stěny pro QLED TV a Crystal UHD. 7,5 mm.

Jaké šrouby použít pro montáž televizoru Samsung. MOREREMONTA

Moderní interiéry jsou ergonomické, takže vybavení, včetně velkých televizních panelů, je umístěno na držácích. Jsou kompaktní, umožňují měnit úhel obrazovky. Při výběru tohoto příslušenství je třeba vzít v úvahu umístění otvorů na zadní straně televizoru a ujistit se, že máte potřebný spojovací materiál.

Zvláštnosti připevnění držáku k rovnému povrchu a k televizoru

Hlavním kritériem pro výběr montážního systému je vzdálenost mezi otvory na zadní straně televizoru (tento standard je známý jako VESA) a typ šroubů použitých k upevnění.

Standard VESA

Většina televizních panelů používá k montáži standardní upevňovací prvky a držáky. Existují tři typy systémů podle typu fixace:

 • Pevný. panel je upevněn na místě. Nelze jej naklápět ani otáčet.
 • Naklápění. umožňuje naklonit obrazovku dolů nebo ji nasměrovat nahoru pod mírným úhlem.
 • Naklápění a otáčení. můžete nejen měnit úhel obrazovky, ale také ji otáčet do stran.

Podle místa upevnění rozlišujeme stolní, podlahové a nástěnné varianty. Stropní konzoly jsou speciálním typem konzol. Umožňují montáž televizoru do středu místnosti a otáčení obrazovky o 360 stupňů.

Typy systémů jsou univerzální a vhodné pro téměř všechny modely, protože více než 150 výrobců dodržuje dané normy. Pokud si zakoupíte model s nestandardním držákem, můžete si zakoupit adaptér.

Parametry VESA jsou spojeny s úhlopříčkou televizoru, ačkoli mezi těmito vlastnostmi neexistuje přímá souvislost. Zejména pro panely s úhlopříčkou do 22,9“ potřebujete držák 75×75 nebo 100×100 mm; pro úhlopříčku 23“ až 30,9“ je to 200×100 nebo 200×200 mm; pro televizory s úhlopříčkou 31-90“ 400×200, 600×400 nebo 800×400 mm.

První číslo označuje horizontální rozteč otvorů v milimetrech, druhé číslo vertikální rozteč otvorů v milimetrech. Chcete-li tedy určit standard VESA, jednoduše změřte pomocí metru. Pokud z jakéhokoli důvodu není možné vzdálenosti změřit, požadované parametry naleznete v návodu k použití televizoru v tištěné nebo elektronické verzi. Upozorňujeme, že popis na webových stránkách obchodu je často chybný.

Návrhy pro výběr držáku a upevňovacích prvků

Kromě standardů VESA je třeba vzít v úvahu:

které, šrouby, potřebujete, montáži, televizoru, samsung
 • Tvar a velikost montážní desky. pokud model montážního systému neodpovídá vašemu televizoru, bude blokovat konektory nebo větrací otvory;
 • maximální hmotnost, kterou držák unese. nejlepší je zakoupit zařízení s rezervou maximální hmotnosti;
 • Můžete si zakoupit různé typy spojovacích prvků, abyste nemuseli kupovat další hardware;
 • přítomnost kabelových rozvodů.

Dodávané samořezné šrouby a hmoždinky jsou obvykle nedostatečně bezpečné a nejsou určeny pro ideální stěny. Pokud jsou stěny z porézních nebo nestabilních materiálů, je třeba zvolit jiný typ upevnění, např. kotevní šrouby.

které, šrouby, potřebujete, montáži, televizoru, samsung

Výběr šroubů pro montáž televizoru na držák

Šrouby pro upevnění televizoru na držák nejsou vždy dodávány výrobcem, takže si je musíte najít a koupit sami. Jaké šrouby jsou potřeba k upevnění desky na televizor, viz návod. Pokud jste ztratili nebo vám chybí návod k použití, vyhledejte si potřebný hardware na webových stránkách výrobce. Například na první straně příručky k televizoru LG UH770V je uvedeno, že k upevnění televizoru potřebujete 5 šroubů M5 o délce 12 mm a 4 šrouby M4 o délce 12 mm.

Při výpočtu šroubů se v každém případě zohledňuje velikost úhlopříčky, hmotnost televizního panelu a parametry VESA. Celkem 7 typů šroubů pro upevnění televizoru k montážnímu systému. Jsou uvedeny v následující tabulce.

Typ Úhlopříčka obrazovky, mm Hmotnost panelu, kg VESA, mm Průměr
MIS-B 100×200 Až 2 50×20 М4
MIS-C 200×300 Až 4,5 75×35 М4
MIS-D 75 300×580 Až 8 75×50, 75×75 М4
MIS-D 100 300×580 Až 14 100×100, 100×50 М4
MIS-E 580×780 Až 23 200×100, 200×50 М4
MIS-F M6 780×2300 Až 50 200×200 М6
MIS-F M8 780×2300 Až 114 ≥200×200 М8

Kromě toho se na zadním panelu nacházejí značky:

 • B. montáž zespodu;
 • C. montáž je zajištěna uprostřed;

Šrouby pro montáž televizorů Samsung

Vzhledem ke konstrukci nejsou pro tento držák vhodné standardní montážní šrouby pro televizory Samsung. Především série K, KU a MU. Protože je zadní strana televizoru nakloněná, musíme použít šrouby, které se k sobě nehodí.

Většina upevňovacích modelů se dodává se šrouby o délce do 30 mm, zatímco Samsung vyžaduje šrouby o délce 43-45 mm. To znamená, že dodaný spojovací materiál bude třeba nahradit delšími šrouby a 4 dalšími kusy hardwaru.

Pomocí níže uvedené tabulky určete průměr a délku šroubů montážního držáku pro televizory Samsung řady 5 a řady K, Ku, Mu, Q7f.

Jaký nástěnný držák použít pro montáž televizoru

Upevnění televizoru na betonovou nebo zděnou stěnu pomocí speciálního držáku se považuje za bezpečné řešení montáže. Z mnoha výklopných a otočných držáků, které lze najít v obchodech s domácími spotřebiči, jsem si vybral tento:

Není to levná záležitost. Cena byla asi 5 až 6 tis. Pokud však jde o drahé moderní širokoúhlé zařízení, neměli byste šetřit na jeho upevnění na zeď. Nechte svého domácího kamaráda, ať si vás užívá co nejdéle. Všimněte si, že tento držák umožňuje zavěsit televizor s úhlopříčkou až 63 palců nebo 160 cm, což je docela slušné! V tomto článku vám povím, jak jsem sestavil 55″ a 49″ televizory pomocí tohoto držáku.

Pro začátek je držák dodáván se spoustou šroubů, podložek a matic a začátečníkovi se může zdát, že je to všechno najednou trochu složité:

Jedná se však pouze o první dojem. Brzy se ukáže, že k montáži nemusíte použít úplně všechno, co je v krabici. Jde o to, že samotný držák je univerzální a hodí se k mnoha typům televizorů. A musíte najít správný spojovací prvek pro váš model. Zbývající díly nejsou pro tuto sestavu použitelné.

Takto vypadá sestavený držák v krabici:

Nemontujte televizor na stěnu?

Instalace televizoru na stěnu je snadná a rychlá. Jediným problémem při montáži televizoru na stěnu je, že může často dojít k jeho poškození. Ať už jste nájemník, nemáte vrtačku nebo chcete zachovat stěnu, budete se muset naučit, jak ji namontovat bez vrtání.

Ale ne, televizory nemají šrouby. Najdete je s montážním držákem.

Nepoškozuje montáž televizoru na stěnu?

Montáž televizoru na stěnu není obtížná a lze ji provést velmi rychle. Jediným problémem při upevňování televizoru na zeď je, že může často dojít k jeho poškození. Ať už jste nájemník, nemáte vrtačku, nebo chcete zachovat zeď, musíte se naučit, jak ji namontovat bez vrtání.

Ale ne, televizory nemají šrouby. Najdete je s montážním držákem.

Výběr montážního držáku

Typy držáků

Jakmile se rozhodnete pro umístění, musíte vybrat správný držák, na který televizor připevníte. K dispozici jsou držáky pro televizory s plochou obrazovkou:

Kompatibilita velikosti a standardy VESA

Chcete-li najít správný držák pro svůj televizor, musíte znát přesnou velikost úhlopříčky obrazovky, která se obvykle udává v palcích. Výrobci držáků uvádějí kompatibilitu s televizorem na základě minimální a maximální velikosti. Pokud je například na obalu uvedeno, že je držák určen pro televizory s úhlopříčkou od 30 do 60 palců, kupte si jej pouze v případě, že velikost vašeho panelu spadá do těchto mezí.

Mnoho výrobců držáků a televizorů spolupracuje s asociací pro video a elektronické standardy. VESA. Normy této organizace se používají pro typy držáků na konzolách a jejich velikosti.

Otvory standardu VESA

U televizorů vyrobených podle standardů VESA najdete na zadní straně stěny čtyři otvory pro upevňovací šrouby. Tyto otvory jsou určeny k upevnění přídržné části držáku. Vzdálenost mezi otvory je standardní a vhodná pro většinu montáží. Proto si před koupí držáku televizoru zjistěte, se kterými standardy VESA je kompatibilní, a kupte si držák se stejnými standardy VESA.

Hmotnost televizoru

Při výběru držáku pro televizor se nezapomeňte podívat do technického listu výrobku, jaká je jeho hmotnost. Nekupujte si držák, pokud je hmotnost televizoru stejná jako maximální hmotnost, kterou unese. V opačném případě by mohlo dojít k poškození držáku a pádu televizoru. Je lepší zaplatit více, ale koupit si držák s 30-50% bezpečnostní rezervou, abyste měli jistotu, že vám televizor nespadne nebo se nerozbije.

Zvláštní pozornost věnujte také šroubům držáků, pokud jejich vzhled nebo slitina, ze které jsou vyrobeny, nejsou důvěryhodné, raději je vyměňte za nové. Televizory s plochou obrazovkou jsou drahé, takže je lepší se pojistit než kupovat nový panel.

Podívejte se také na toto video, kde se dozvíte, jak vybrat montážní držák pro váš televizor:

které, šrouby, potřebujete, montáži, televizoru, samsung

Výběr místa montáže

Zavěste televizor s plochou obrazovkou na stěnu nebo použijte stropní držák. Druhá možnost je méně oblíbená, protože obrazovka je příliš vysoká. Takové uspořádání se obvykle používá v kuchyních, kde stěny zabírají skříňky a skříňky a samotný televizor je spíše doplňkem než hlavní činností. Ve všech ostatních místnostech. ložnicích, obývacích pokojích. je nejběžnějším způsobem montáže televizoru montáž na stěnu. Ne tak, že ji postavíte na nohy, ale zavěsíte ji na speciální rámy nebo upevňovací desky.

Můžete si najít i držák na stěnu pro televizor

Výška

Nejprve je třeba určit výšku, ve které lze televizor na stěnu namontovat. Tento parametr se volí individuálně, s různou výškou a typem nábytku. Víte, jak snadno se sleduje televize, když je střed obrazovky ve výšce očí. V obývacím pokoji se posaďte na pohovku nebo křeslo a pohledem dopředu určete výšku středu obrazovky. Přibližně 100-120 cm od úrovně podlahy.

Určení výšky, do které lze televizor namontovat

Přibližně stejným způsobem určete výšku televizoru v ložnici. Obvykle se na něj pohlíží z lůžka, takže jej lze výškově snížit. Z této polohy se však snáze díváte nahoru než přímo před sebe, takže příliš nízko je také nepohodlné. Průměrná výška televizoru v ložnici je asi 100 cm. Opět se jedná o výšku středu obrazovky.

Vzdálenost od nábytku

Tento parametr není zcela relevantní pro téma montáže televizoru na stěnu, ale ani bez něj se neobejdete. Vzdálenost pro pohodlné sledování závisí na velikosti obrazovky. Je to vlastně docela jednoduché. v tomto okně je tabulka s minimálními a maximálními rozměry, které se do něj musí „vejít“.

Mimochodem, tento stůl můžete použít k jinému účelu. s vědomím vzdálenosti, ve které budete instalovat pohovku nebo židli, zvolte úhlopříčku televizoru.

Příprava na montáž na stěnu

Prvním krokem je výběr ideální pozorovací polohy určením ideální výšky. Při instalaci držáku, na který se má televizor namontovat, dbejte zvýšené opatrnosti.

Je důležité si uvědomit, že pevnost držáku je zajištěna povinným dodržováním pravidel instalace montážních konzol, včetně přípravné fáze, která zahrnuje analýzu plánu komunikací v místnosti. Předejdete tak možnému poškození elektroinstalace.

Doporučujeme, abyste měli pomocníka, který vám usnadní instalaci moderního panelu OLED, který má značné rozměry. Pro zajištění „větrání“ zadní stěny televizoru je nutné vytvořit mezi zadní stěnou televizoru a stěnou mezeru až 20 cm.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS