Který televizor je lepší koupit – LG nebo Samsung?

Výběr značky televizoru: LG, Samsung nebo Sony?

Pokud hledáte nový televizor, trh je připraven nabídnout vám obrovský výběr. Co je pro vás důležité. chytré funkce, pokročilé nastavení obrazovky nebo kompatibilita s dalšími zařízeními, která již vlastníte? Nakupování může být příliš zdlouhavé a záplava informací vás jen zmate. V této situaci doporučujeme zúžit hledání na jednu značku.

Každoročně recenzujeme desítky televizorů, od prémiových modelů až po cenově dostupné vzorky, a můžeme s jistotou říci, že rozdíly mezi jednotlivými značkami mohou být obrovské. Název značky vám může hodně napovědět, například jaké chytré funkce mohou být k dispozici, jaká technologie byla použita při výrobě panelu a jak kvalitní je televizor z hlediska životnosti.

Mezi různými výrobci jsou nyní tři hlavní hráči: LG, Samsung a Sony. Vzhledem k tomu, že každý model televizoru má své jedinečné výhody a nevýhody, na které v našich recenzích vždy upozorňujeme, pokusíme se v tomto článku tyto giganty porovnat.

Srovnání výkonu televizorů Sony a LG

Chcete-li získat úplnější představu o modelech jednotlivých značek, je nejlepší porovnat televizory LG a Sony podle konkrétních funkcí.

Jas obrazu

Telefony LG umožňují jemné doladění barev a jasu obrazovky. Chybějící jasný rozsah však může tento úkol ztížit. Správným přístupem však lze nastavit kontrast a jas na vysokou úroveň, která zajistí pohodlné sledování všech programů.

Televizory Sony nabízejí dobrou reprodukci obrazu i bez úprav. Tato položka je v nabídce přítomna, ale uživatel ji téměř nikdy nepotřebuje.

Úhel pohledu

Oba výrobci donedávna vyráběli plazmové televizory s relativně malým pozorovacím úhlem. Zavedení technologie OLED však tento problém odstranilo. Tyto modely umožňují sledovat televizi prakticky z jakéhokoli úhlu, aniž by se změnilo barevné podání.

Společnost LG používá ve svých zařízeních technologii pohybu, která snižuje vliv odlesků a eliminuje rozmazání obrazu. Společnost Sony k tomu používá antireflexní systém. A navzdory různým přístupům k řešení problému je výsledek přibližně stejný.

Rozlišení

Televizory jednotlivých značek mají různá rozlišení. V tomto ohledu není žádný rozdíl. V nabídce obou výrobců najdete pokročilé modely s rozlišením Full HD a Ultra HD.

Akustika

Je těžké si představit pohodlné sledování filmu bez dobrého zvukového systému. Proto se výrobci snaží vybavit svá zařízení nejnovějším vývojem v této oblasti. Společnost LG představuje inovativní systém prostorového zvuku Sound Zooming. Je to reproduktor, který vám umožní slyšet každý malý zvukový efekt.

K dispozici je také od japonské značky Sony, která dosahuje vynikajícího zvuku i při kompaktních rozměrech.

Design

Nyní se všichni televizní producenti snaží dosáhnout co největšího „závěsného“ televizního efektu. Tento efekt je způsoben šířkou rámu na okrajích. Japonští i jihokorejští výrobci dosáhli hranice 1 mm. A to jak v prémiových modelech, tak v levných jednotkách.

Další funkce

Rozdíly mezi oběma značkami spočívají v technických parametrech a softwaru. Společnost Sony dokázala vytvořit modely s operačním systémem Android. Tento systém umožnil snadno využívat funkce internetu v pohodlném formátu.

Společnost LG k tomuto účelu používá systém Webos. Jedná se o systém, který výrazně zjednodušuje obsluhu zařízení.

Obě značky mají tyto další funkce:

Společnost LG nabízí také praktický dálkový ovladač, který kombinuje standardní jednotlačítkové rozhraní s dotykovým ukazovátkem.

Náklady

Společnost Sony vždy soustředila téměř všechny své zdroje na výrobu prémiových produktů. Proto je cena zařízení vždy vysoká. Ve většině případů je cena úměrná jeho schopnostem, ale někdy se může zdát, že je předražený.

V nabídce LG najdete jak levné modely, tak i prémiové modely. Střední

Který televizor je lepší: LG nebo Samsung??

Chcete-li odpovědět na otázku „Který televizor je lepší: L G nebo Samsung“, musíte vědět, co, kdy a jak budete sledovat. Zvažte, kterou značku si na základě těchto údajů vybrat. S jistotou můžeme říci pouze to, že tyto značky rozhodně nejsou stejné televizory.

Obě tyto společnosti jsou z Jižní Koreje, dalo by se tedy předpokládat, že je pro ně snazší vyvíjet něco společně, jako to dělá mnoho jiných značek. Ve skutečnosti jsou to nesmiřitelní rivalové, kteří se pohybují v zásadně odlišných směrech. Ale právě jejich rivalita, alespoň v televizi, je hnacím motorem pokroku.

Všechny moderní konektory televizorů LG jsou na levé straně, zatímco u Samsungu na pravé. Společnost LG používá ve svých LCD displejích převážně matrice IPS, Samsung VA. Společnost LG používá ve svých televizorech pasivní 3D, Samsung používá aktivní 3D. O designu a dalších věcech ani nemluvě. Pokud se stane, že v jednom a tomtéž roce je uveden na trh model s podezřele totožným designem, vzniká spor. Pokud sledujeme design technologií obecně, můžeme si všimnout, že některé prvky si po čase vypůjčí jeden výrobce. Připomíná reklamu na čokoládové tyčinky, ale tady je všechno vážné.

Co je lepší: L G nebo Samsung z hlediska spolehlivosti?? Jsou zhruba na stejné úrovni a nakonec bude záležet na tom, co se v dané oblasti prodá více (více prodejů znamená více statistik neúspěchu). Obecně je zařízení na moderní poměry poměrně spolehlivé. A co je nejdůležitější, problémy s dostupností náhradních dílů jsou vzácné. Pokud jste však rozbili matrici televizoru, je samozřejmě jednodušší koupit nový televizor.к. Všechny náhradní díly se nakupují v dolarech a s ohledem na míru inflace je matrice často dražší než samotný televizor.

Který televizor je lepší zvolit: LG nebo Samsung? ?

Pokud budete vy a vaše rodina sledovat televizi z různých částí místnosti, pokud interiér neumožňuje sledovat televizi striktně proti obrazovce, jsou vhodnější televizory LG s matricí IPS. barvy se neztratí. Protože kontrast na matrici IPS je nízký, obraz vypadá jemně a bez zubatých okrajů. Stejně dobře je na tom i procesor LG. neuvidíte zde ostré hrany, vlny a vysoké rozlišení typické pro některé jiné značky. Televizory IPS také po vybalení z krabice vykazují méně detailů ve stínech. S nastavením to lze opravit, ale celkově pro špatný signál (analogový, silně komprimovaný digitální) obraz vypadá úhlednější, s méně smetí v pozadí.

Pokud sledujete televizor výhradně přímo nebo pod malým úhlem, pokud je osvětlení v místnosti velmi jasné nebo naopak, pokud se díváte ve tmě, dáváte přednost ostřejšímu, objemnějšímu obrazu, vypadá Samsung zajímavěji. Díky vysokému kontrastu a relativně hluboké černé vypadá i běžná digitální televize o něco ostřeji. Zatímco oba výrobci zobrazují podobný obraz ve světlých oblastech, v tmavých oblastech bude obraz u společnosti Samsung kontrastnější a trojrozměrnější.

Samostatnou řadu televizorů představuje technologie OLED společnosti LG. kombinace toho nejlepšího z plazmových a LCD displejů.

Díky pravděpodobně nejúčinnějšímu antireflexnímu filtru, který je dnes k dispozici, a velké rezervě jasu jsou tyto televizory vhodné do světlých místností. Tato technologie zároveň umožňuje zcela vypnout kterýkoli z pixelů na obrazovce, takže sledování ve tmě je nesrovnatelné.

Pozorovací úhly jsou co nejširší, odezva pixelů je nulová a televizory se vůbec nezahřívají ani nehlučí. V závislosti na nastavení může být obraz jak přirozený a jemný, tak ostrý a živý, s živými barvami.

Pro někoho je tato technologie budoucností, pro jiného je tu už několik let. Masový prodej těchto televizorů byl zahájen v roce 2013 a technologie se každým rokem zlepšuje. Jedním z velkých plusů je, že všechny televizory v této řadě mají stejnou kvalitu obrazu, i když s různým nastavením věrnosti po vybalení z krabice, a zbývá jen vybrat design a další nepodstatné věci. Zatímco u lcd jsou z hlediska kvality obrazu nejdražší pouze televizory s podsvícením FALD, u ostatních je pořadí sestupné.

Společnost Samsung letos představila televizory QLED s cenou blízkou OLED. Ve skutečnosti se však jedná o skvělý LCD displej se zvýšeným objemem barev. To znamená, že ve struktuře televize není nic zásadně nového.

Pokud jde o chytré hodinky, je to otázka osobních preferencí. Jak Web OS (LG), tak Tizen (Samsung) vypadají moderně a fungují poměrně rychle (zejména v televizorech 4K). Společnost LG nabízí dálkové ovládání, které kombinuje ukazatel a rolovací kolečko pro snadnější procházení internetu, ale zachovává digitální klávesnici. Samsung v roce 2016 má miniaturní dálkový ovladač s minimem tlačítek, rozhraní televizoru je navrženo tak, aby jeho ovládání bylo co nejjednodušší. V roce 2017 se vrátí ukazatel a dálkový ovladač bude masivnější.

Shrneme-li článek, doporučujeme vám nejprve vzít si na flash disk některé známé materiály a vyzkoušet je v obchodě.к. Jejich demo reklamy jsou nekonečně vzdálené realitě. Není rozumné seznámit se se všemi továrními režimy obrazu. Obecně lze říci, že obě značky nabízejí mnoho nastavení, která lze přizpůsobit.

Pokud máte nějaké dotazy, můžete najít odpovědi na našem fóru, kde jsou k dispozici také další materiály.

Chytrý televizor

To se vývojářům ze společnosti Samsung povedlo nejlépe. Jejich rozhraní Smart TV je považováno za jedno z nejpohodlnějších, ale záleží hlavně na preferencích. Ani společnost LG nezůstává pozadu za svými konkurenty a rozvíjí se v této oblasti. Je pravděpodobné, že se chystají ukázat docela dobré výsledky a usnadnit ovládání 4k Smart TV. Prozatím se podíváme na modely Samsung. V porovnání s chytrými televizory LG mají chytré televizory tohoto výrobce více výhod. Mezi tyto výhody patří:

  • Pětisegmentové rozhraní, které usnadňuje ovládání;
  • Příjemná a barevná grafika;
  • Dostupnost bezplatných widgetů pro IPTV, které v televizorech LG nenajdete;
  • Velký výběr nabídek třetích stran;
  • Vysoká rychlost práce bez „zádrhelů“ a zamrzání;
  • Firmware se aktualizuje sám.

To vše umožňuje společnosti Samsung být lídrem na trhu zařízení s technologií Smart TV. Pokud si však koupíte televizor s rozlišením monitoru 4k, který se do země dostal nelegálně, budete muset po příští aktualizaci Smart Hubu odemknout.

Dolby Vision a HDR 10

Dalším rozdílem mezi těmito značkami je použitý formát HDR (High Dynamic Range). Televizory LG střední a vyšší třídy podporují Dolby Vision, zatímco konkurenční modely Samsungu podporují HDR10.

který, televizor, lepší, koupit, nebo, samsung

Dolby Vision na obrazovce LG OLED C9 , ukázka z oficiálních stránek společnosti LG

Oba formáty používají speciální soubor dat zvaný „metadata“, který obsahuje pokyny, jak má televizor přehrát konkrétní video. Předepisují úrovně jasu, kontrastu a dalších parametrů zlepšujících obraz.

Dolby Vision je v tomto ohledu pokročilejší formát, který používá 12bitové barvy oproti 10bitovým v HDR10. Objevil se o dva roky dříve, v roce 2015, a je tedy rozšířenější.

Otázka formátu HDR je otázkou osobních preferencí. Zamyslete se nad tím, jak často jej budete používat a jaký obraz vysílají nejčastěji používané zdroje videa. Například Netflix a Apple TV podporují Dolby Vision, zatímco Google Play podporuje HDR10.

Jihokorejské společnosti

Společnost Samsung přišla do Jižní Koreje v roce 1938 a LG později v roce 1958. Rozdíl v době založení však neovlivnil jejich další vývoj. Obě značky úspěšně vstoupily na mezinárodní trh a jsou na vysoké úrovni elektronické výroby.

Vedoucí postavení v prodeji v mnoha zemích, včetně Ruska. Mezi nimi existuje silná konkurence, která podporuje vývoj gadgetů, aby přilákala více spotřebitelů.

Při porovnávání televizorů LG a Samsung je důležité posuzovat každý model zvlášť.

Který televizor je nejvhodnější pro hraní her na set-top boxu??

Většina lidí nepovažuje úhlopříčku obrazovky za nejdůležitější pro to, aby si herní konzoli užili. Pro kvalitní obraz a pohodlnou hru jsou mnohem důležitější parametry doby odezvy, snímkové frekvence, pozorovacího úhlu a rozlišení.

Z hlediska poměru cena/výkon vítězí společnosti LG a Samsung. Při maximální hodnotě uvedených parametrů budou televizory LG jednoduše levnější, a proto se jim dává přednost při nákupu. Ne každý si však může dovolit prémiový televizor, takže i Samsung má dostatek kupujících!

Povaha obrázku

LCD televizory obou společností se mohou pochlubit poměrně dobrou kvalitou obrazu. Mnozí odborníci na základě osobních zkušeností tvrdí, že LG nabízí vynikající reprodukci barev, zatímco televizory Samsung mají lepší úroveň černé, dokonalé LED podsvícení, minimální záři na okrajích displeje.

Oba výrobci postupně ukončují výrobu plazmy. Pokud však patříte mezi nadšence plazmových obrazovek, rozhodujte se mezi výrobci LG a Samsung. Plazmové televizory Samsung. dobrý poměr cena/výkon.

Přehrávač médií pro domácí kino

Špičkový multimediální přehrávač Zappiti určený pro majitele domácích kin s rozsáhlými sbírkami filmů a hudby. Nahrazuje obvyklou knihovnu disků grafickým rozhraním pro přímý přístup k obsahu. Krásně navržené šasi s plnou šířkou obsahuje dvě přihrádky na pevné disky s kapacitou až 32 TB a sloty pro místní paměťové karty. Síťové funkce umožňují streamování z počítače a úložiště NAS. 4K HDR, Dolby Atmos a DTS:X jsou podporovány pro film a zvuk ve vysokém rozlišení při 192 kHz/24bit. V pozadí těchto nastavení přístupu k AV je flexibilita přehrávače médií. od ovládání systému 4K ve více místnostech až po možnost zvolit si grafické rozhraní podle vlastního výběru. Jedná se o instalaci s univerzálním zaměřením.

který, televizor, lepší, koupit, nebo, samsung
| Denial of responsibility | Contacts |RSS