Lenovo Ideapad 3 15 (2021) Recenze. Lenovo Ideapad 3 15iml05

Lenovo Ideapad 3 15 (2021) Recenze

Byl jsem vybrán, abych napsal funkci „20 nejvlivnějších počítačů“ pro pokrytí 40. výročí PCMag, protože si je pamatuji všechny-začal jsem na časopise TRS-80 v roce 1982 a sloužil jako editor počítačového nakupujícího, když to bylo 700stránkové měsíce měsíčně. Později jsem byl redaktorem vedoucího domácího kanceláře Computing, časopisu, který propagoval pomocí Tech pro práci z domova dvě desetiletí před pandemií, která byla standardní praxí. Dokonce ani v semiretirement v Bradentonu na Floridě nemůžu přestat hrát s hračkami a říkat lidem, jaké vybavení je třeba koupit.

Sečteno a podtrženo

Pokud máte pouze 400 na utracení za notebook Windows 10, Lenovo’s IdeaPad 3 15 vám získá prostornou obrazovku a trochu pep, ale můžete získat lepší možnosti za blízkou cenu.

Editoři PCMag vybírají a kontrolují produkty nezávisle. Pokud si koupíte přidružené odkazy, můžeme vydělat provize, které pomáhají podporovat naše testování.

Nevýhody

 • Ačkoli je to typické pro cenu, 128 GB SSD je křeče
 • Sluggish výkon
 • Obrazovka a klávesnice potřebují zlepšení
 • Žádný port USB-C
 • Wi-Fi 5, ne 6

Lenovo Ideapad 3 15 (2021) specifikace

Začněme se dvěma dobrými. dobře, docela dobře. věci o Lenovově Ideapadu 3 15 (399.99 pro model 15ADA05 jsme testovali). Má 8 GB paměti, zatímco některé notebooky rozpočtu skalního dna mají neadekvátní 4 GB. A to nebylo dávno, takový model ekonomiky by měl namísto rozlišení HD IDEAPADu nízkým 1 366 po 768 pixelových displeji (1 920 o 1 080). Jinak však tento 15.6palcová deska stříbrných šedých plastů je obtížné nadšená. Bude to stačit pro prohlížení, e-mail a domácí úkoly, ale jeho výkon je vlažný a postrádá základní pohodlí od podsvícené klávesnice po port USB typu-C, který je vidět v některých jiných ekonomických modelech, které jsme testovali v posledních týdnech. Jeden, Asus Vivobook 15 (F512JA), je lepší 15palcový stroj za stejnou cenu, zatímco MSI Modern 14 je vítězem výběru editorů, pokud chcete jít o něco menší. Samozřejmě, zvýšení rozpočtu na 600 nebo 700 vám přinese mnohem příjemnější notebook.

Od roku 1982 PCMag testoval a ohodnotil tisíce produktů, aby vám pomohl přijímat lepší rozhodnutí o nákupu. Podívejte se, jak testujeme. (Otevře se v novém okně)

IdeaPad 3 15 Design: 400 otázka

Žádný zápas pro 719.99 Konfigurace IdeaPad 3 Nabízená v Lenovo.com, naše testovací jednotka obsahuje dvoujádrový procesor AMD Ryzen 3 3250U, pouze polovinu úložiště, které opravdu chcete (128 GB pevný stát) a obrazovku bez dotyku podporovanou společností AMD Radeon Integrated Graphics. Operační systém je Windows 10 Home v režimu S, který omezuje vaši softwarovou knihovnu na aplikace z Windows Store; Možnost Nastavení vám umožňuje přepnout na běžný domov Windows 10, stejně jako pro instalaci našich benchmarkových programů.

Měření 0.78 o 14.3 x 10 palců, IDEAPAD není o moc větší než dvě další levné 15.6palcové notebooky PC Labs testované na pozdní: Vivobook 15 (0.78 o 14.1 do 9.1 palce) a Dell Inspiron 15 3000 (0.78 o 14.3 x 9.8 palců). Je to však těžší. ve 4.84 liber, má plnou libru na 3.75 liber asus a 3.91 liber Dell. Také jeho střídavý adaptér je objemnou zástrčkou, která zasahuje dva prostory na napájecím proužku.

lenovo, ideapad, 2021, recenze

Obrazovku obklopují silné rámy. Stisknutím miniatury na okraj horního rámečku skluzuje závěrku soukromí přes webovou kameru. Klávesnice obsahuje numerickou klávesnici; Píšete hesla, protože není ani čtečka otisků prstů ani kamera pro rozpoznávání obličeje pro Windows Hello. Software Lenovo Vantage centralizuje aktualizace systému, zabezpečení Wi-Fi a přenos souborů ze starého počítače a nastavení hardwaru.

Dell Inspiron 15 3000 (3505)

HP notebook 14-DQ2020NR

Levý okraj notebooku nabízí port HDMI, retro USB 2.0 Port, dva USB 3.0 portů typu A a konektor napájení. Většina lidí je pravák, ale nemůžete zapojit externí myš na pravou stranu-není tam nic jiného než zvukový konektor a slot SD karty. Určitě neočekáváme port Thunderbolt 3 za tuto cenu (nebo na notebooku AMD za jakoukoli cenu), ale port USB-C by byl pěkný.

Netypická klávesnice

Klávesnice Lenovo Thinkpad jsou nejlepším odvětví. Horní řádek obsahuje ovládání médií a mikrofon ztlumení, ale dokonce i s numerickými klávesnice. Místo toho musíte spárovat klíč FN s klávesami šipky kurzoru a posledně jmenovaný je v neohrabané řadě HP (těžko zasažený, poloviční velikosti nahoru a dolů šipky vložené mezi levou a doprava) místo vlastního Invertovaný t.

Klávesnice má plochý, plastický psaní pocit, že je nudný a nepříjemný. Zažili jsme řadu přeskočených a dvojitých písmen. Malé, bez knoflíky klepnutím klouže a klepání dostatečně hladce, ale má tuhé, duté kliknutí.

Pokud jde o panel zobrazení, bílé pozadí jsou místo špinavého poměru bílé, ale obrazovka 1080p prostě není dostatečně jasná. Barvy vypadají nevýrazně a vyplavené. Kontrast je spravedlivý a jemné detaily jsou relativně ostré-vleče nevypadají příliš pixelovaně-ale displej nikdy nevypadá jako něco jiného než panel třídy ekonomiky.

Zvukový systém následuje oblek. Dokonce i při maximálním svazku je zvuk z reproduktorů na hranou předního dna slabý a dutina. Bass je přinejlepším slabý a tlumený; Sotva můžete rozeznat překrývající se stopy. Pasáže jízdy na klavír a bicích jsou stěží přítomny. Audio software Dolby vám umožňuje vybrat si z hudby, filmu, hry a hlasové předvolby a vyzkoušet ekvalizér s minimálním efektem. Webová kamera 720p zachycuje relativně osvětlené, ale nevýrazné, měkké zaostřovací obrázky s velkým množstvím hluku nebo statického.

Testování výkonu: Quintet rozpočtu

Pro naše benchmarkové grafy jsem porovnal IdeaPad 3 15ADA05 se čtyřmi dalšími notebooky ekonomiky. Už jsem zmínil dva 15.6-palcové konkurenty, 399.99 Asus Vivobook 15 a 369 Dell Inspiron 15 3000. Notebook 428 HP 14-DQ2020NR má menší displej a čtyřjádrový procesor Intel Core i3. Asus Vivobook 17 M712 má největší obrazovku (17.3 palce) a nejvyšší cena (500 až 550) ve skupině; Je to vítěze ceny editorů se stejným procesorem Ryzen 3 jako Lenovo. Jejich základní specifikace můžete vidět v tabulce níže.

Produktivita a mediální testy

PCMark 10 a 8 jsou holistická výkonová apartmá vyvinutá odborníky PC Benchmark v UL. Test PCMark 10 Spustíme simuluje různé pracovní postupy produktivity a vytváření obsahu v reálném světě. Používáme jej k posouzení celkového výkonu systému pro úkoly zaměřené na kanceláře, jako je zpracování textu, práce na tabulce, prohlížení webu a videokonference. PCMark 8 má mezitím subtest úložiště, který používáme k posouzení rychlosti spouštěcí jednotky systému. Oba poskytují proprietární číselné skóre; Vyšší čísla jsou lepší. (Další informace o tom, jak testujeme notebooky.)

Žádný z pěti notebooků zde neřekl 4 000 bodů, které považujeme za vynikající produktivitu v PCMark 10; HP nebyl daleko a IdeaPad se připojil k dvěma vivobooksům zpět cestou zpět. Dostane vás to každodenními operacemi, aniž byste vás ve skutečnosti čekali, ale nebude se cítit úchvatný nebo citlivý, ani. Dnešní SSD se téměř vždy daří v měření úložiště PCMark 8 a to platí pro IdeaPad.

Další je test Cinebench R15 pro CPU-Crunching CPU, který je plně navléčen tak, aby využil všechna dostupná jádra a vlákna procesoru. Cinebench zdůrazňuje spíše CPU než GPU, aby vykreslil složitý obrázek. Výsledkem je proprietární skóre, které naznačuje vhodnost PC pro pracovní zatížení náročné na procesory.

Cinebench je často dobrým prediktorem našeho referátu pro editaci videa HandBrake, do kterého jsme na systémy vložili, když překládají krátký film od rozlišení 4K na 1080p. To je také těžký test pro vícejádrové, vícevláknové CPU; nižší časy jsou lepší.

AMD Athlon Silver společnosti Dell je nejlehčí zasažení ve skupině. Lenovo Outran tento systém, ale nebyl zdaleka působivý. trvalo 36 minut na zpracování videoklipu ruční brzdy, když většina středních notebooků trvá asi 15 minut a nejrychlejší potřebuje pouze sedm nebo osm.

Spustíme také vlastní benchmark pro editující obrázek Adobe Photoshop. Pomocí počátku roku 2018 vydání Creative Cloud verze Photoshopu použijeme řadu 10 komplexních filtrů a efektů na standardní testovací obrázek JPEG. Čas jsme každou operaci a přidáváme celkem (nižší časy jsou lepší). Test photoshopu zdůrazňuje CPU, subsystém úložiště a RAM, ale může také využít většinu GPU k urychlení procesu nanášení filtrů.

S pouhými 4 GB RAM nemohli Inspiron a HP tento test spustit. Vivobook poháněný jádrem i3 snadno porazit dva notebooky Ryzen 3. Nedoporučovali bychom IdeaPad pro správu sbírky fotografií, i když to bylo rychlejší. její obrazovka je nevýrazná a jeho karty SD slot ponechává vyčnívající, aby se zachytily ve vaší tašce.

Grafické testy

3Dmark měří relativní grafický svaly vykreslováním sekvencí vysoce podrobné 3D grafiky ve stylu her, která zdůrazňuje částice a osvětlení. Provozujeme dvě různé 3Dmarkové subtesty, Sky Diver a Fire Strike. Oba jsou benchmarky DirectX 11, ale Sky Diver je vhodnější pro notebooky a střední počítače, zatímco Fire Strike je náročnější a umožňuje špičkovým počítačům a herních souprav rozšiřovat jejich věci.

Další je další syntetický grafický test, tentokrát od Unigine Corp. Stejně jako 3Dmark, test superpozice vykresluje a pánve prostřednictvím podrobné 3D scény, tento vykreslený v stejnojmenném Unigine Engine pro druhý názor na grafickou zdatnost stroje stroje. Představujeme dva výsledky superpozice, běží na vysokých předvolbách 720p a 1080p a hlásíme se ve snímcích za sekundu (FPS), což ukazuje, jak hladká scéna vypadá v pohybu. U systémů spodního konce je udržování nejméně 30 snímků za sekundu realistickým cílem, zatímco výkonnější počítače by měly v ideálním případě dosáhnout nejméně 60 snímků za sekundu při testovacím rozlišení.

V žádném vesmíru není 4 snímky za sekundu téměř 30. To vše jsou špatné výsledky; Majitelé se budou muset spokojit s hrami založenými na prohlížeči nebo streamovat zvuk nebo video pro zábavu místo hraní náročných her. Integrované grafické procesory (IGP) mohou někdy stačit pro lehkou hratelnost, ale porovnejte, co tyto systémy sloužily s některými modely hlavního proudu s vyššími procesory v našich nedávných testech herní grafiky s IGPS.

Test sbalení baterie

Po úplném dobití notebooku jsme nastavili stroj v režimu Power-Save (na rozdíl od vyváženého nebo vysoce výkonného režimu), pokud je k dispozici, a provedeme několik dalších vylepšení baterií v rámci přípravy na náš odpojený test videa video. (Také vypneme Wi-Fi a dáme notebook do režimu letadla.) V tomto testu jsme smyčka videa. místně uložené 720p soubor nadace Blender Foundation Short Film Slbs of Steel (otevírá se v novém okně). s jasem obrazovky nastaveno na 50% a objem na 100%, dokud systém ukončí systém.

Osm a půl hodiny od výtoku zdi není pro levnou náhradu plochy špatné, i když to není nikde poblíž výdrže moderních ultraporables. IdeaPad vás nemusí úplně dostat celý den v kanceláři nebo škole, ale přežije odpojenou pracovní relaci.

lenovo, ideapad, 2021, recenze

Verdikt: Je to těžké pole za tuto cenu

Verze 15ADA05 Lenovo IdeaPad 3 15 nemá žádné fatální nedostatky, ale má několik zklamaných, od klávesnice, která není zábavná po průměrný displej a chybějící port USB-C. Dokončí to práci, ale viděli jsme hezčí notebooky ekonomiky na stranách oken i Chromebooku uličky. Doporučujeme zkontrolovat alternativy ASUS a MSI dříve, pokud jste rozhodně zavěšeni při 400 až 450 a musí mít stroj založený na systému Windows.

Lenovo Ideapad 3 15IML05 I3-10110U 2.1GHz 8 GB RAM 256GB NVME SSD 15.6 ″ Windows 11

Co je zahrnuto: ◦ Lenovo IdeaPad 3 15iMl05 ◦ Intel Core i3 10110U 2.Procesor 1GHz ◦ 8 GB DDR4 paměť ◦ 256 GB Drise STATEV ◦ Integrovaný Wi-Fi ◦ Numerická klávesnice ◦ 15.6 „LED-OBLAST LCD displej ◦ Windows 11 Domů ◦ Originální nabíječka notebooku Lenovo ◦ Obnovit renovovanou 90denní zárukou

Refresh Computers je renovační renovace Microsoft, takže si můžete být jisti, že váš počítač je dodáván s skutečnou instalací Windows. Všechny naše počítače jsou zrekonstruovány interně a testovány tak, aby splňovaly naše přísné standardy kvality. Všechny objednávky odesílají do jednoho pracovního dne po přijetí platby.

Přidejte rozšířenou záruku na ochranu obnovy! Plán ochrany obnovy je přímá interní záruka. Opravujeme vlastní stroje a ušetříme vám čas a úsilí.

1 rok další (celkem 15 měsíční záruka). pouze 59.99 2 let další (celkem 27 měsíční záruka). pouze 95.99 3 let další (celkem 39 měsíců záruka). pouze 127.99

Další podrobnosti volejte nebo navštivte obchod!

Malwarebytes

 • Acer 1 1 produkt
 • Apple 1 1 produkt
 • Asus 1 1 produkt
 • Dell 23 23 Produkty
 • Brána 1 1 produkt
 • HP 12 12 Produkty
 • Produkt Lenovo 1 1
 • Acer 1 1 produkt
 • Apple 7 7 Produkty
 • Asus 1 1 produkt
 • Dell 23 23 Produkty
 • Brána 1 1 produkt
 • HP 5 5 Produkty
 • IBM 1 1 produkt
 • Produkt Lenovo 1 1
 • Produkty Panasonic 4 4
 • Samsung 1 1 produkt
 • Produkt Sony 1 1
 • Toshiba 1 1 produkt
 • Acer 4 4 produkty
 • Produkty Dell 47 47
 • Produkty HP 7 7
 • Produkty Lenovo 4 4
 • LG 2 2 Produkty
 • Nec 1 1 Produkt
 • Další 2 2 produkty
 • Produkty Samsung 2 2
 • ViewSonic 5 5 produktů
 • Planar 2 2 Products
 • Stolní počítače 7 7 produktů
 • Notebooky 3 3 produkty
 • Paměť. Počítač 13 13 Produkty
 • Paměť. Notebook 21 21 produktů
 • SSD pevný stav pohony 22 22 produktů
 • Pevné disky. Notebook 7 7 produktů
 • Pevné disky. Počítač 8 8 produktů
 • USB flash disce 4 4 ​​produkty
 • Náhlavní souprava USB a mikrofon 1 1 produkt
 • Bezdrátová klávesnice a myší 2 2 produkty
 • Produkt Microsoft 1 1
 • Panasonic 1 1 produkt
 • Apple 10 10 produktů
 • Asus 6 6 Produkty
 • Produkty Dell 13 13
 • HP 25 25 produktů
 • Lenovo 12 12 produktů
 • Produkty Toshiba 3 3
 • Displayport kabely 12 12 produktů
 • Kabely HDMI 11 11 produktů
 • Síťové kabely 8 8 produktů
 • Napájecí kabely 7 7 produktů
 • Kabely SATA 1 1 produkt
 • Kabely USB 7 7 produktů
 • Video kabely 6 6 produktů

Recenze Lenovo IdeaPad 3 15IML05: Nízkonákladový kancelářský notebook s 10. procesorem Gen Intel

vyvážené a vhodné pro takové purposesconfiguration a 15.6-palcová display IPS. Mezi výhody stojí za zmínku pohodlnou klávesnici, efektivní a tichý chladicí systém a také rychlý pohon SSD, který se často nenachází v modelech této třídy. To vše je zabaleno v docela slušném případě neutrální šedé barvy s přenositelnými rozměry a hmotností. V notebooku je určitě něco, s čím je třeba najít chybu. Zejména skromný jas displeje, krátká výdrž baterie, nedostatek podsvícení klávesnice. Ale s ohledem na náklady na 18000, je to zcela omluvitelné.

patnáct.6 “ notebook s obrazovkou IPS FullHD, procesor jádra 10. genu, 8 GB RAM, 2GB Nvidia Geforce MX330 Diskrétní grafika a 256 GB SSD. Váží 1.7 kg, tělo je vyrobeno z plastu

5 důvodů pro nákup Lenovo IdeaPad 3 15IML05:

 • Vyvážená konfigurace „kanceláře“;
 • Rychlý SSD
 • efektivní chladicí systém;
 • přenosná hmotnost a rozměry;
 • dobrá kalibrace displeje.

2 důvody, proč nekoupit Lenovo Ideapad 3 15IML05:

 • Hledáte lepší výkon notebooku;
 • Chcete kompaktnější notebook s autonomií na plný úvazek.

Rychlý průchod:

 • Co je zahrnuto?
 • Jak vypadá Lenovo Ideapad 3 15iml05?
 • Jak pohodlné je používat notebook?
 • Jak dobrá je obrazovka?
 • A co výkon a autonomie?
 • V suchém zbytku

Co je zahrnuto?

Balení a soupravy Lenovo IdeaPad 3 15iml05Extremely Standard. Hořčice zbarvená kartonová krabice s nálepkami, na nichž jsou napsány všechny potřebné informace. Uvnitř. Notebook a napájecí zdroj. Je třeba říci, že je velmi kompaktní, při 65 W. Drahé ultrabooky jsou vybaveny podobnými.

Jak vypadá Lenovo Ideapad 3 15iml05?

Lenovo Ideapad 3 15iml05. Kompaktní notebook dostatečně s ohledem na 15.6-palcový displej diagonálu a umístění jako každodenní „pracovní kůň“. Pouzdro je zcela vyrobeno z hladkého světle šedého plastu s vzorem napodobujícím leštěný kov. Vypadá docela dobře a nevydává upřímnost. Ale zřejmě plast není příliš odolný proti opotřebení: notebook k nám přišel s malými škrábanci na horním krytu. Ačkoli kdo ví, jak byl notebook použit a co měl na sobě, než dorazil. Z dekorativních prvků na horním obálce je jen malé obdélníkové logo Lenovo. Na pracovní ploše je podobný.

lenovo, ideapad, 2021, recenze

Tloušťka notebooku je 19.9 mm. Opět platí, že vzhledem k kategorii cen je to zcela přiměřený indikátor. Na pravé straně je čtečka karet pro SD paměťové karty, kombinovaná 3.5 mm zvukový konektor a resetovací tlačítko v malé díře.

Na levém konci je zásuvka pro připojení dodávky blockpower s LED, plnou velikostí HDMI, tři USB v plné velikosti: jedna verze 2.0 a dvě verze 3.2, stejně jako indikátor LED notebooku. Sada portů je velmi dobrá, ale je zde také na co si stěžovat: neexistuje žádný typ-C a RJ-45 pro připojení k kabelovému síťovému připojení. Na druhou stranu by to byl spíše notebook natočený z obchodu s odpovídajícími náklady.

Na zádech a vpředu není nic zajímavého. Vzadu je pevný široký závěs. Přední část notebooku má tvar ve tvaru klínu, můžete vidět, že reproduktory jsou nasměrovány pod úhlem ke stolu. Neexistují žádné výřezy, které by se odtrhlo z víka.

Obrazovka má matný antireflexní povlak a perimetr. Tradiční černý plastový rám. Po stranách, má malou šířku. Vrchol je širší. Webová kamera (mimochodem, usnesení je docela skromné, 0.3 megapixely) a mikrofony jsou na jejich obvyklém místě. Zdá se, že fyzikální závěrka fotoaparátu je nyní na většině modelů Lenovo, takže paranoid se nebude muset uchýlit k pásku nebo pásky.

Spodní část notebooku je vyrobena z matného tmavší šedé barvy. Níže jsou uvedeny otvory pro příjem studeného vzduchu pomocí chladicího systému, čtyři pogumované nohy pro stabilitu notebooku a stereofonní reproduktory v přední části notebooku.

Rozměry Lenovo Ideapad 3 15iml05 jsou 362.2×253.4×19.9 mm a váží 1.7 kg, zapadá do standardního oddílu notebooku batohu bez problémů a váha vám umožňuje každý den ho nosit s sebou. Pokud jde o kvalitu budování, vše je v dokonalém pořadí: všechny části se hodí dobře, žádné praskliny, mezery a nic staggeru. Materiály. Odpovídají kategorii cen: Plastový kryt a ohýbání pracovního povrchu velmi málo. Ačkoliv v každodenní práci se to nijak necítí a horní obálka se nedotýká obrazovky, i když se to konkrétně pokusíte tlačit.

Jak pohodlné je používat notebook?

Používá se v Lenovo IdeaPad 3 15iml05 Hingea Titt Tough, nemůžete notebook otevřít jednou rukou. Ale umožňuje vám otevřít víko o 180 °, možná se to hodí pro někoho. Fixace je střední: víko se nemění pozicí, pokud je například notebook rychle zvednut. Ale pokud to zavěsíte rukou, trochu to staggeruje.

Notebook má klávesnici v plné velikosti samostatným digitálním blokem. Rozložení je blízko standardního, bez zjevných překvapení. Horní řada je mírně snížena na výšku, blok šipek je umístěn mezi dalším blokem čísel a Ctrl. Tlačítka nahoru a dolů jsou snížena na výšku. Šipky jsou sladěny s domovem, koncem, pg up, pg dolů. Nad digitálním blokem jsou samostatná tlačítka pro kontrolu média a tlačítko napájení s vestavěnou LED je umístěno nad pravým horním rohem bloku klávesnice a je mírně zapuštěno. Bude tedy velmi obtížné to stisknout náhodou. Během použití zjevných stížností na rozvržení nevzniklo, existuje minimálně falešné kliknutí.

Klávesy jsou samotné standardní velikosti, s obvyklým a dobrým, informativním tahem. Je vhodné se používat a prakticky se neposkytuje dražším modelům (kromě linie ThinkPad). Jediným důležitým rozdílem je, že Lenovo Ideapad 3 15IML05 postrádá podsvícení klávesnice.

Touchpad má střední velikost, ale mírně nižší necitlivost a snadné pokrytí pro dražší modely. Je docela vhodný pro práci a není žádná kritická potřeba připojit myši, je podporován multitouch. Ale rychle si zvyknete na dobré: po drahých ultrabookech to stále trvalo trochu času, než si zvykli.

Jak dobrá je obrazovka?

Lenovo Ideapad 3 15IML05 má nainstalované 15.6 “ IPS displej s rozlišením fullhd. Vizuálně je to docela dobré: s dobrým sledováním úhly a relativně přirozenou reprodukcí barev. Sísa jasu není příliš velká, ale více než dost pro kancelář.

Výsledky měření ukázaly, že displej hastně není nejvyšší indikátor jasu: 204.302 CD / m². Skromné ​​v absolutním vyjádření, ale pro svou cenovou kategorii. docela. Jas černého pole je 0.214 CD / M2 a statický kontrast je 955: 1. Barevný gamut je očekáván menší než SRGB, což se pravidelně vyskytuje v nízkonákladových modelech. Ukázalo se však, že kalibrace je velmi dobrá: ukazatele jsou blízké referenčním hodnotám a barevná chyba ΔE nepřesahuje 2.

A co výkon a autonomie?

Lenovo Ideapad 3 15IML05 získal velmi rozumnou (včetně ceny) konfigurace. Procesor je Intel Core i5-10210u rodiny Comet Lake. Ano, Intel již vydal Tiger Lake, ale 10. generace je stále relevantní. Intel Core i5-10210U je 14nm čtyřjádrový procesor s 8-vláknovou hyperthereding a 6 MB inteligentní mezipaměť. Rychlost hodin je 1.6 GHz a 4.2 GHz v režimu Boost Turbo Boost. Intel umožňuje výrobcům upravit úroveň TDP procesoru v rozsahu 10-25 wattů. Standardní TDP je 15 W. Integrovaný grafický čip Intel UHD je zodpovědný za grafiku a pracuje na frekvenci 300 až 1100 MHz. Kromě toho je nainstalována diskrétní grafika Nvidia Geforce MX330, což je ve skutečnosti přejmenované na MX250, v některých variantách je možné s mírně vyššími frekvencemi. V tomto případě je frekvence video procesoru 1531-1594 MHz (Boost). Všechno ostatní se nezměnilo: Chip GP108, 384 shaderů a 24 texturních jednotek, 2 GB GDDR5 Video Memory. RAM v testované konfiguraci (81WB00FDRA) je 8 GB, používá se DDR4-2666. Funguje ve dvoukanálovém režimu. Fyzicky je v tomto případě 4 GB pájeno na desce a další 4 GB v jediném dostupném slotu, maximální objem může být 12 GB. Věřím, že existují konfigurace pro 16 GB, což by stále bylo výhodnější. Existuje nezbytná moderní sada pro bezdrátová rozhraní: duální pásmo Wi-Fi 802.11 A / B / G / N / AC, 2.4 a 5 GHz a Bluetooth 5.0.

Pokud jde o průměrné pracovní zátěž, notebook vykonává vynikající práci: prohlížeč se spoustou karet, dokumenty, práce na Photoshopu bez problémů. Pro těžkou grafiku byste se měli samozřejmě podívat na jiné možnosti. Pokud jde o benchmarky, Intel Core i5-10210U se v testech procesorů velmi intenzivně projevuje. V grafických testech ukazuje notebook, jak se očekávalo, skromné ​​výsledky, mírně nad „typickými kancelářskými“ notebooky.

Byl jsem příjemně potěšen s SSD nainstalovaným v notebooku: Western Digital SN530 (přesný model WDC PC SN530 SDBPMPZ-256G-101) 256 GB. Toto je střední třída m.2 PCIE GEN3 X4 NVME SSD:

Oficiální web výrobce slibuje rychlosti čtení až do 2400 Mb / s a ​​rychlosti zápisu až 900 MB / s. Výsledky testu ukazují, že skutečná rychlost jednotky odpovídá deklarovanému.

Obvykle se přehřátí problémů vyskytují předem u velmi tenkých nebo vysoce výkonných herních notebooků. Ale stálo to za to zkontrolovat jen pro případ. Stresový test ukázal, že vnitřní společnosti Lenovo IdeaPad 3 15IML05 jsou zahřáté na ne více než 70 °, není pozorováno žádné škrcení. Systém funguje naprosto stabilně. Zároveň zůstává úroveň hluku pohodlná a v kanceláři si to jednoduše nevšimnete.

Pro experiment bylo spuštěno několik starých her, které jsou na tomto notebooku docela hratelné. Alan Wake při maximální grafické nastavení produkuje 40-45 fps, satelitní vláda. 30-35 FPS.

Notebook je poháněn duální buňkou baterie 35 WH. Existuje podpora pro rychlé nabíjení, slibují až 9 hodin práce. Ve skutečnosti je vše poněkud skromné: při práci v obvyklém režimu s prohlížečem, základní úpravy fotografií a připojením Wi-Fi to trvá asi 5 hodin práce.

Sečteno a podtrženo: Tři věci, které byste měli vědět o Lenovo IdeaPad 3 15IML05

 • Lenovo Ideapad 3 15iml05. levný notebook s přiměřenou konfigurací pro použití „kanceláře“;
 • Pouzdro je vyrobeno z plastu, hmotnost je 1.7 kg a rozměry vám umožňují nosit notebook s sebou v jakémkoli standardním kompartmentu notebooku;
 • Baterie nebude stačit na celý pracovní den, nabíječka bude muset být přenášena s vámi.

Technické specifikace Lenovo Ideapad 3 15IML05

Displej 15.6 palců, 1920 × 1080, IPS, Matte Finish

Rozměry 362.2х253.4х19.9 mm

Hmotnost 1.7 kg

operační systém ne

CPU Intel Core i5-10210U (Comet Lake, 14nm), 4 jádra / 8 vláken, 1.6-4.2 GHz

RAM 8 GB DDR4-2666

Graphics Intel UHD Graphics, Nvidia Geforce MX330, 2 GB GDDR5

Úložné zařízení SSD 256 GB NVME PCIE 3.0

Komunikace Wi-Fi 802.11 A / B / G / N / AC, 2.4 a 5 GHz, Bluetooth 5.0

Konektory 2XUSB 3.2, 1XUSB 2.0, HDMI, SD, kombinovaný zvuk 3.5 mm

Fotoaparát ano, 0.3 MP

Baterie 2-buňka, 35 WH

[Originální] Lenovo Ideapad 3-15IML05 BATERIE BATERIE. L17L2PF1 7.56v

Hodně závisí na typu baterie, kterou používáte pro notebook. Ve skutečnosti, mít kvalitní baterii, jako je Lenovo IdeaPad 3-15IML05, je rozdíl mezi dlouhodobým a vadným notebookem vadným notebookem. Kromě toho může špatná baterie způsobit přehřátí vašeho notebooku a nakonec utrpět poškození.

Proto zajišťujeme, že získáte nejlepší baterii notebooku, protože to hluboce zvýší účinnost notebooku. Over, je docela nebezpečné používat baterii, která není kompatibilní s vaším notebookem. Může to také způsobit hardwarovou poruchu.

Lapalfa poskytuje svým zákazníkům nejkvalitnější baterie na trhu. Souběžně s tím jsou všechny naše baterie li-ion a předaly všechny potřebné certifikace.

Specifikace originálního lenovo IdeaPad 3-15IML05 notebook baterie (část č. L17L2PF1)

Zde získejte všechny informace o původní baterii pro notebook LENOVO 3-15IML05 Lenovo 3-15IML05

Typ produktu Baterie notebooku
Značka produktu Lenovo originál
Čísla dílů L17L2PF1
Typ baterie Lithium-iontová baterie
Napětí 7.56v
Napájení 30Wh/ 3968Mah
Čas zálohování v reálném čase 1.5 až 2.0 hodin
Čas zálohování pohotovostního režimu 2.5 až 3.0 hodin
obsah balení Lenovo lithium-iontová baterie
Země původu Čína
Záruka 6 měsíců
Rozměr balíčku 30 x 10 x 5 cm

Proč byste si měli koupit baterii notebooku Lenovo 3-15IML05

 • Každý kus byl před odesláním zkontrolován a testován.
 • OEM vysoce kvalitní produkt. Proto dokonale nahrazuje původní baterii. Nyní plaťte méně za stejnou kvalitu.
 • Vejde do notebooku bez jakýchkoli obtíží. Protože je to stejně jako originál, neexistují žádné problémy s kompatibilitou.
 • Baterie notebooku Lenovo je vyrobena z nejlepších dostupných materiálů na trhu. Bezpečnost našich zákazníků je pro nás nanejvýš důležitá.
 • Skutečně pracuje v širokém rozsahu teplot
 • Rozhodně nízká sazba pro vypouštění
 • Nepochybně rychlá schopnost rozrušení
 • Nepochybně vysoká specifická hustota energie a energie
 • Jasně vysoká sazba a schopnost vypouštění energie

Kompletní zajištění nákupu

Spokojenost zákazníků je klíčem k úspěchu v podnikání. Proto se snažíme řešit některou z vašich dotazů prostřednictvím pošty nebo WhatsApp v krátkém časovém období.

V případě, že potřebujete výměnu baterie notebooku Lenovo IdeaPad 3-15IML05 z jakéhokoli platného důvodu, rádi nabídneme naši pomoc do 10 dnů od nákupu. To znamená, že si jistě můžete být jisti kvalitním nákupem a klidem mysli.

Bez služby je prodej nemožný. Proto jsme věnovali zaměstnance péče o zákazníky, kteří si udělají čas na pochopení vašich potřeb. Zaměstnanci vám pomůže při výběru ideálního příslušenství pro vaše zařízení, jako je tato baterie notebooku Lenovo.

Pokud máte jakýkoli typ problému s baterií, jen nás kontaktujte na tomto čísle WhatsApp a my vám pomůžeme s náhradou nebo vrácením, máme 10denní zásady návratnosti, takže se musíme bát.

Detaily produktu

S naším produktem můžete získat stejnou kvalitu za mnohem nižší cenu než původní cena baterie Lenovo. Na rozdíl od jiných baterií baterie notebooku Lenovo optimálně zvýší výdrž baterie vašeho notebooku.

Jiné baterie OEM okamžitě vypouštějí. Naše baterie ne. Rovněž jsou postaveny jednotlivé baterie pro udržení problémů, jako je přetížení, přehřátí a zkratky. Proto zajišťuje maximální bezpečnost.

Výkonnost konzistence je příslibem. Během práce nebude žádná překvapení.

Jak nainstalovat baterii notebooku Lenovo IdeaPad 3-15IML05?

 • Nejprve vypněte notebook. Ujistěte se, že notebook není připojen k nabíjecímu slotu a před spuštěním je uzavřen.
 • Za druhé, odpojte spojení, které je mezi základní deskou a starou baterií. Tím se zajistí, že během demontáže nedochází k nehodě.
 • Dále nejprve vyjměte baterii. Odšroubujte to velmi pomalu a opatrně.
 • Nakonec pečlivě připojte novou notebooku Lenovo IdeaPad 3-15IML05 na základní desku na základní desku.

Baterie notebooku Lenovo je dobrá volba pro lidi, kteří se těší na hladký pracovní zážitek na svých notebookech Lenovo. Objednejte si tedy dnes od nás. S dopravou zdarma, 24/7 zákaznická podpora a šestiměsíční zárukou jsou naši zákazníci s námi spokojeni!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS