Lenovo Legion 5 15IMH05H Recenze: Slušný herní výkon, pokud získáte upgrady…

Lenovo Legion 5 15IMH05H Recenze: Slušný herní výkon, pokud získáte upgrady

Pryč jsou dny velkých, těžkých herních notebooků, které opravdu nebyly tak přenosné. Existuje řada společností, které vyrábějí elegantnější, menší herní notebooky, které jsou rozhodně přenosnější než jejich předchůdci. Lenovo je jednou ze společností v popředí se svou sestavou Lenovo Legion již nějakou dobu. Naše recenze Lenovo Legion 5 se podívá na jeden z nejnovějších herních notebooků, které lze přizpůsobit tak, aby vyhovovaly vašim potřebám a cenovým rozpětím. Čtěte dále pro naši úplnou recenzi!

Design

Lenovo změnil svůj návrh notebooku Legie před chvílí a nejnovější verze sleduje stejné návrhové schéma. Víko obsahuje logo legie v levém horním rohu (při pohledu na něj) a logem Lenovo vpravo doleva. Na rozdíl od některých jejich jiných nabídek Lenovo Legie se Y v Logo Legion nerozsvítí, když je systém zapnutý. Není to obrovský obchod, ale stojí za zmínku, protože se to trochu dotkne, když ano.

Vrchol herního notebooku Lenovo Legion 5.

Víko je odloženo zezadu notebooku asi o palec, aby se ubytovalo zadní porty. Horní okraj zadní části notebooku má ikony označující, které porty byly pro snadnější přístup. Když už mluvíme o přístavech, má tento notebook spoustu z nich. Pravá strana má port USB typu A, zatímco levá strana má druhý port USB typu A a 3.5 mm combo jack. Záda má port Ethernet, port USB typu-C, další dva USB typu A (pro čtyři celkem), HDMI v plné velikosti, sílu a slot pro zámek. Když už mluvíme o power port, je to Lenovoův proprietární čtvercový jack. Power Brick 230 W není úplně malá a je zhruba 3 1/2 x 6 1/2 x 1 palce ve velikosti. Zaokrouhlením na bok a zadní okraje notebooku jsou čtyři otvory pro proudění vzduchu.

Otevření notebooku a najdete klávesnici RGB v plné velikosti s mírně zavrčeným číslem na pravé straně. Šipky čísel jsou také v plné velikosti, ale spodní řádek je kompenzován pod zbytkem klávesnice. Tlačítko napájení je soustředěno na vrchol a má uprostřed světlo LED. White označuje režim auto-fan, modrá označuje tichý režim, zatímco červená označuje plný režim ventilátoru. Nakonec je trackpad vystředěn pod kosmickým panelem, pryč směrem k levé straně odpočinku dlaně.

Přístavy na zadní straně herního notebooku Lenovo Legion 5.

Zpočátku jsem zjistil, že klávesnice je trochu houbovitá. Po čase jsem si na to zvykl, ale je to příliš měkké. Stejně jako mám rád číslo na 15.6-palcový a větší notebook, z nějakého důvodu při používání tohoto notebooku jsem to považoval za nepříjemné. Možná je to kvůli velikosti a umístění klávesnice, ale zjistil jsem, že musím přesunout notebook doprava, aby moje psaní bylo přesné. Tímto způsobem to znamenalo, že moje oči byly mírně nalevo od středu displeje místo soustředěného je normální. Zatímco hry, na druhé straně, jsem byl schopen soustředit notebook normálně s ohledem na typickou jednu ruku a myši pro většinu her.

Spodní strana víka je tam, kde samozřejmě najdete panel zobrazení. Horní rámeček je asi 1/2 palce tlustý a kamera s vestavěnou závěrkou soukromí je soustředěna přes vrchol. Boční rámy jsou silné něco přes 1/4 palce, zatímco dno je asi palec a pro závěs můžete přidat další 1/4 palce. Logo legie je vytištěno soustředěno ve spodním rámečku.

Spodní část notebooku má čtyři dlouhé gumové nohy. Zadní polovina (nebo blízko) má ventilátory ventilátoru z jedné strany na druhou. Přední polovina stran a přední část notebooku má úhlový okraj. Duální reproduktory sedí poblíž přední části každé strany na těchto úhlech okrajích, střílejí dolů a mírně doleva a doprava. Spodní část herního notebooku Lenovo Legion 5.

Lenovo Legion 5 na první pohled nevypadá jako herní notebook, ale má několik herních funkcí, jako je RBG podsvícená klávesnice a přizpůsobení rychlosti ventilátoru.

Zobrazit

Naše recenzní jednotka byla dodána s displejem IPS 1920 × 1080 FHD s 45% barevným gautem NTSC, obnovovací frekvencí 120 Hz a 250 nits jasu. Pro záznam je to pravděpodobně spodní část hromady, s ohledem na možnosti zobrazení této série. Všechny další tři možnosti jsou dodávány se 100% barevným gautem SRGB. Dva jsou k dispozici s jasem 300NITS, jeden s 60 Hz a druhý 144Hz obnovovací frekvence. Poslední možnost přichází s jasem 500NITS a rychlost obnovy 240 Hz. Možnosti obnovovací frekvence 144Hz a 240 Hz také přicházejí s Dolby Vision.

Zatímco displej byl dostatečně slušný, barva byla v bodech trochu nevýrazná, nemluvě o 250 nits není příliš jasná, zejména za jasnějších pracovních podmínek. Často jsem zjistil, že notebook používám téměř plné jas, dokonce i v noci v temnější místnosti. Jedna věc, která byla na displeji pěkná, byla anti-glare dokončení, která dělá docela dobrou práci při snižování oslnění, když jsou jasnější světla kolem.

Displej na Lenovo Legion 5, který jsme testovali, není nejjasnější, ale existují i ​​jiné možnosti.

Obnovová frekvence 120 Hz byla také pěkná a hladká, za předpokladu, že byste mohli svou hru využít. O tom budeme diskutovat více v sekci Performance níže. V této poznámce, pokud uvažujete o tomto notebooku, osobně bych se rozhodl pro 300nity, 144Hz obnovovací frekvenci nebo 500nity, možnost 240 Hz s jejich dolby vizí a 100%SRGB Color Gamut Support.

Software

Jak je tomu obvykle, není zde moc říci. Lenovo Legion 5 provozuje Windows 10 Home a přichází s McAfee, Lenovo Vantage, Lenovotility, Lenovo Welcome a Office 365 Trial předinstalovaný (vedle ostatních her Microsoft a bloatware). McAfee, samozřejmě, dostane okamžitou odinstalaci. Lenovo Welcome jednoduše vás prochází svým novým systémem, zatímco Lenovo Vantage je nejužitečnější z předinstalovaného softwaru. S Lenovo Vantage můžete zkontrolovat svůj aktuální výstup CPU a GPU, zbývající prostor na pevném disku, provádět aktualizace systému a spustit kontroly systému. Můžete také přizpůsobit 4-zónové RGB osvětlení, přepínat síťové posílení, nastavit aplikace na automatické zavírání při spuštění her, zamknout touchpad, přepínat rychlý náboj, přepínat Wi-Fi zabezpečení a přepínat zvuk Dolby Dolby.

Výkon

Zatímco naše revizní jednotka nebyla příliš ošuntělá, rozhodně to není vrchol linky v oddělení specifikace. Zatímco to má Intel Core i7-10750H (6C/12T, 2.6/5.0GHz, 12 MB) Procesor, přišel pouze s 8 GB RAM (16 GB je k dispozici) a NVIDIA GeForce GTX 1660TI 6GB (až do Nvidia GeForce RTX 2060 6GB také k dispozici). Opět ne příliš ošuntělý, ale něco, co byste měli mít na paměti při čtení této sekce.

Mám docela obvyklý seznam her, které testuji na PC. Když je testuji, udeřím je do nejvyššího nastavení. Všechna čísla, která vidíte níže, jsou tedy tyto hry provozovány při 1080p v jejich nejvyšším nastavení, pokud je to možné. Samozřejmě získáte vyšší čísla, pokud snížíte nastavení videa ve hrách níže na vysokou nebo střední.

Přizpůsobitelná 4-zónová RGB backlite klávesnice na Lenovo Legion 5.

 • Heroes of the Storm: 105-180 FPS
 • Forza Horizon 4: 109.4/92.9/135.5fps (AVG/MIN/MAX) na nastavení Ultra
 • Forza Motorsport 7: 57.5/43.9/63.4 FPS (AVG/MIN/MAX) na nastavení Ultra
 • Wolfenstein: Youngblood: 31/22/37 FPS (Riverside) RTX ON, vysoký; 30/19/37 FPS (LAB) RTX ON, vysoká
 • Gears 5: AVG 81.6 fps
 • Střední Země: Shadow of War: 72/34/122 FPS (AVG/MIN/MAX při výchozím nastavení)
 • Taktika Gears: 118.5 FPS AVG na nastavení Ultra

Zatímco náš herní výkon nebyl příliš špatný, pokud uděláte hodně her, budete chtít přidat více RAM a pravděpodobně jít s RTX 2060 místo grafické karty GTX 1660ti pro trochu ránu ve výkonu.

Většina lidí používá své notebooky pro hraní, ale Lenovo Legion 5 je více než schopná pro prohlížení webových stránek, e.mailem a médií. Jak je nakonfigurováno, to bylo.k. Když je pověřen úpravou fotografií a videa v Adobe Photoshop, Lightroom a Premiere Pro. Nechcete s ním chtít exportovat velké kousky 4K videa, ale můžete jej posílit, pokud na něm budete také provádět editaci videa. Navíc k tomu budete chtít lepší barevné pokrytí gamutů.

Kvalita zvuku

Se zvukem Dolby na palubě se Lenovo Legion 5 stane docela nahlas a nemá příliš špatné, pokud je zvuková scéna pro notebook. Určitě by to mohlo použít více basů, ale se dvěma reproduktory, které má, je dostatečně slušná práce. Při hraní můžete získat základní pocit směru nebo jiné zvuky. Pak znovu, pokud jste hráč, pravděpodobně máte herní náhlavní soupravu pro své herní relace. V této poznámce se reproduktory na tomto notebooku dělají v špetce pro herní i média.

Fotoaparát

Jednou z oblastí, která na většině notebooků neustále postrádá, je kamera. Vzhledem k nárůstu v streamování hry za posledních několik let byste si mysleli, že by herní notebooky měli alespoň lepší kameru. Lenovo Legion 5 sportuje 1MP 720p HD pevnou Focus Front Camera. I když je to přijatelné pro videokonference a streamování, určitě by to mohlo udělat s upgradem na nejméně 1080p.

Zatímco pouze střílečka 1MP 720p, fotoaparát je dodáván s vestavěnou závěrkou soukromí.

Životnost baterie

Herní notebooky opět nejsou největší pro výdrž baterie. Během našeho testování jsem byl schopen získat zhruba 3 hodiny. Během této doby jsem většinou dělal zpracování internetu/textu (psaní této recenze, kontrolu e.mailů) souvisejících úkolů s obrazovkou nastavenou na 80% jas a nastavení baterie pro lepší výkon. Když jsem přepnul na lepší baterii, z toho jsem byl schopen dostat další hodinu. I když to není 6.8 hodin, které Lenovo tvrdí, to je to, co bych očekával vzhledem k nastavení, které jsem provozoval, pod systémem.

Jako takový to není největší, ale dostane vás během několika hodin základních výpočetních úkolů. Jakmile začnete hraní, samozřejmě, že se snižujete výdrž baterie drasticky, nemluvě o pravděpodobné, že se vám dává herní výkonnost.

Cena/hodnota

S počátečním MSRP US999.99, Lenovo Legion 5 je docela slušný systém založený na kvalitě sestavení a jeho herního herního výkonu. Je to také dostatečně všestranné, aby bylo použito pro kancelářské potřeby, včetně úpravy fotografií a základních videí.

Tato cena je samozřejmě založena na verzi AMD Ryzen 5. Jak bylo testováno, naše revizní jednotka přichází kolem 1 549.99 Mark, který stále není příliš špatný. Maxed Out s 15 GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, a 240Hz Obnovit frekvenci, díváte se na něco přes 2000.

Přístavy na zadní straně Lenovo Legion 5 jsou označeny těsně nad zadní stranou horního okraje.

Zabalit

Pokud hledáte herní notebook na základní úrovni, který můžete podniknout na cestách, Lenovo Legion 5 je slušná možnost. Zatímco naše revizní jednotka, která nezlomí banku, byla ve vyšších grafických nastaveních trochu postrádána, můžete systém přizpůsobit lepší grafickou kartu a další RAM. Kdyby měla naše recenzní jednotka lepší obrazovku a více RAM s lepší grafickou kartou, rozhodně by to skóroval výše než tomu tak. Bez ohledu na možnost přizpůsobení, kterou si vyberete, notebook se dobře zdvojnásobí za to, že dokončí nějakou práci, když nehrajete hraní.

Používáme příjmy generující přidružené odkazy a můžeme vydělat provize za nákupy provedené pomocí je. Zmíněné ceny je v USD, pokud není uvedeno jinak a je přesná v době publikování. Často pokrýváme tiskové zprávy o značce a ty nepředstavují potvrzení žádné produktu nebo služby od TechAerris. Pouze naše recenze jsou potvrzením nebo nedostatkem. Přečtěte si více na naší stránce zřeknutí se odpovědnosti.

Naposledy aktualizováno 3. února 2021.

Lenovo Legion 5 Pro Recenze: Solidní herní notebook za vynikající cenu

Na první pohled

Klady

 • Atraktivní, odolný design
 • Příjemná klávesnice a touchpad
 • Spousta kabelového a bezdrátového připojení
 • Vynikající herní výkon
 • Konkurenční ceny

Nevýhody

 • Výkon procesoru je MidPack
 • Displej je jasný, ale postrádá barevný výkon
 • Reproduktory mohou znít blátivě

Náš verdikt

Legion 5 Pro Lenovo je plná přístavů a ​​poskytuje výkon herního výkonu.

Pro notebook je vždy relevantní výkon na dolar, ale pro hráče je to kritické. Hráči zabijí svůj hardware s náročným pracovním zátěží a na rozdíl od profesionálů se drží kolem každé milisekundy. Notebook, který je trochu pomalý v vykreslování mixéru, by vás mohl donutit, abyste si vzali svačinu. Notebook, který je trochu pomalý v Apex Legends, vás může fragged.

Proto si hráči budou užívat Legion 5 Pro. Není to dokonalé, ale přináší silný výkon za cenu střední třídy. To je těžké ignorovat. Navíc se nám opravdu líbí klávesnice a možnosti připojení.

Lenovo Legion 5 Pro specifikace a funkce

Lenovo Legion 5 Pro Walmedovali jsme aktualizaci v polovině cyklu na existující podvozek Legion 5 Pro Lenovo. Nové modely upgrady z Intel Core 11th-Gen na 12. generace procesorů a přidává RTX 3070 Ti Graphics.

 • CPU: Intel Core i7-12700H
 • Paměť: 16 GB
 • Grafika/GPU: RTX 3070 Ti @ 150 wattů
 • Displej: obrazovka 2560 x 1600 bez dotyku
 • Úložiště: 512 GB SSD
 • Webkam: 720
 • Připojení: 1x Thunderbolt 4 / USB-C 4, 1x USB-C 3.2 Gen 2 s doručením napájení a displejem alternativního režimu, 1x USB-C 3.2 Gen 2, 2x USB-A Gen 2, 1x USB-A Gen 1, HDMI 2.1, Ethernet, 3.5mm zvukový konektor
 • Sítě: Wi-Fi 6e, Bluetooth 5.1
 • Biometrie: Žádná
 • Kapacita baterie: 80 Watthodin
 • Rozměry: 14.02 palců široký x 10.41 palců hluboký x 1.07 palců tlustý
 • Hmotnost: 5.4 libry
 • MSRP: 1 999

Moje konkrétní recenzní jednotka se prodává výhradně ve Walmartu za 1 999. Lenovo nabízí levnější Legion 5i Pro s grafikou NVIDIA RTX 3050 a jinak podobný hardware. Prodává se za 1 399.99. K dispozici jsou také starší modely s procesory řady AMD Ryzen 5000 a grafikou RTX 3060 a RTX 3060.

Kvalita navrhnout a budovat

Lenovo Legion 5 Pro má vzhled herního notebooku, když je zavřený na stole, zejména pokud je při pohledu zezadu při pohledu zezadu. Je to hovězí notebook, měří až 1.1 palce tlusté a jeho agresivní linie se scházejí v obloukové zadní části s velkými otvory a spoustou přístavů. Lenovo tóny po designu s jednoduchým barvovým logem a nestanovení.

Otevřete však notebook a Legion 5 Pro se transformuje. Displej má poměr stran 16:10, tenké rámy a malé, ale robustní panty. Neexistují žádné masivní otvory nebo velký gril reproduktoru, což ponechává dostatek prostoru pro klávesnici, která vypadá stejně jako ty, které se nacházejí na notebookech Lenovo IdeaPad.

Je to zajímavá aliance podnikání a potěšení. Legie 5 Pro je neapologeticky velká, skutečnost, kterou si budete pamatovat při balení 5.4 libry podvozek. Přesto je to také přístupný notebook, když se používá pro produktivitu. Neexistuje žádné turbo tlačítko ani logo LED-backlight, které by vás rozptýlilo. Funkce má přednost.

Toto je rigidní, robustní notebook. Při zvedání víka displeje nebo manipulace s notebookem je viditelný náznak flexe. Většina dotykových bodů notebooku jsou hliník a dotykové body, jako je klávesnice a palmarest, jsou pevné skály. Vzhled legie není na stejné úrovni jako extravagantní notebooky Alienware, ale je to stejně trvanlivé.

Klávesnice a trackpad

Kvalita klávesnice je vrcholem a odpovídá kvalitě většiny notebooků Lenovo IdeaPad a Thinkpad. Klíče nabízejí slušné cestování a aktivují se s pevnou, ale odpouštějící akcí, která poskytuje taktilní zpětnou vazbu.

Líbí se mi rozložení, které se cítí prostorné navzdory zahrnutí Numpadu. Kromě klíče zpětného prostoru, který je pro Numpad zkrácen, se všechny klíče cítí velké a snadno nalezeny. Klávesy Numpadu jsou však trochu hubené, takže ti, kteří je často používají.

Jiné velké herní notebooky, jako je Razer Blade 17 nebo Alienware X17, buď zcela vykopávají Numbad nebo poskytují větší klíče. Legion 5 Pro, která má menší 16palcovou obrazovku, je více stísněná.

Lenovo nabízí tři možnosti podsvícení: bílá, modrá a 4 zóna RGB. Můj notebook recenze přišel s druhým. Je jasné a snadné přizpůsobit se prostřednictvím softwaru společnosti Lenovo Vantage. Podsvícení je jasné, ale má potíže s dosažením hlubokých, bohatých barev. Červená se zdá být růžová a žlutá zkosení směrem k bílé.

Touchpad měří asi čtyři a půl palce široké o tři palce. Toto je spravedlivá velikost pro notebook touchpad a poskytuje prostor pro gesta Windows Multi-Touch. Touchpad je rychlý a citlivý, i když bych upřednostňoval větší rozdíl mezi texturou doteku a okolního palmy.

Displej, zvuk

Lenovo Legion 5 Pro má poměr stran displeje 16:10. Jeho rámy jsou také štíhlé: čtvrt palce podél horní a strany a tři čtvrtiny palce na dně. To účtuje charakter notebooku.

Poměr stran 16:10 znamená, že displej se zdá být vyšší a trochu užší než širokoúhlé obrazovky 16: 9. To je výhoda při každodenním používání. Poměr stran 16:10 je obecně lepší pro multitasking, protože si můžete snadno zobrazit dva dokumenty nebo webové stránky vedle sebe.

Tenké rámy snižují stopu notebooku. Lenovo Legion 5 Pro je o několik desetin palce menší než Alienware X15 a Acer Predator Helios 300, každý s 15.6-palcový displej. Kromě tloušťky je jeho stopa podobná jako Asus Vivobook Pro 16x.

Kvalita obrazu pokračuje v praktickém pruhu Lenovo Legion 5 Pro. Je to matný IPS, který slouží rozlišení 2 560 x 1 600 a dosahuje vysokého maximálního jasu 565 nits. Displej je použitelný téměř v jakékoli situaci.

Když však přijde čas na hru, je to méně působivé. Rozlišení displeje je pro 16palcovou obrazovku hodně ostré. Oceňuji také displej 165Hz, který zahrnuje podporu G-Sync a poskytuje hladký pohyb. Přesto je displej zadržen pouze poměrem kontrastu OK 1210: 1, šedavě černou úrovní a barevným škálem, který se nesnaží tlačit za říši SRGB.

Je zjevný nedostatek hloubky, ponoření a nasycení. To je patrné v obou jasných, živých hrách, kde barvy vypadají tlumeně a ve tmavších atmosférických titulech, kde nedostatek kontrastu může ukrást detaily z tmavých scén.

Reproduktory jsou pouze průchodné. Jsou hlasité a jasné při nižších objemech, ale stávají se blátivým a zkresleným ve větším objemu. Vnímaná kvalita je ovlivněna povrchem, na kterém je notebook, také proto, že reproduktory směřují dolů. Jsou v pořádku pro rychlou hru nebo poslouchání hudby v nízkém svazku, ale více náročné posluchače rychle chytí jejich sluchátka.

Webkamena, mikrofon, biometrie

Lenovo Legion 5 Pro má základní webovou kameru 720p vtlačenou do tenkého horního rámečku. Kvalita obrazu je v pořádku, dokonce i při skromném osvětlení, ale často se zdá být měkká a zrnitá. Elektronická závěrka na soukromí je zahrnuta a ovládána přepínačem poblíž notebooku 3.5mm zvukový konektor.

Mikrofon překvapí jasným, ostrým zvukem, který při tichosti mluvení nebo mírně mimo střed z notebooku přináší dobrý objem. Prezentace mikrofonu má hlubokou a rezonanční kvalitu, která se zdá být profesionálně. Možná nevypadáte nejlépe a setkání. ale projdete hlasitě a jasně.

Lenovo nenabízí biometrické přihlášení na Legion 5 Pro. Zatímco biometrické přihlášení je vždy preferováno, nemohu kritizovat jeho nepřítomnost. Většina konkurentů postrádá tuto funkci a bylo by to jen málo pro to, aby se Legion 5 pro stala lepší herní notebook.

Připojení

Lenovo Legion 5 Pro má tunu připojení USB. Levá strana nabízí jeden port Thunderbolt 4 / USB-C a USB-C 3.2 Port Gen 2, s dalším USB-C 3.2 Port Gen 2 kolem dozadu. Port zadního USB-C Gen 2 podporuje DisplayPort a až 135 wattů dodávky energie.

Neexistuje nedostatek portů USB-A. Najdete dva USB-A 3.2 porty Gen 2 na zadní straně a další USB-A 3.2 Gen 1 na pravém boku. Pravý bok má také 3.5 mm combo zvukový konektor, zatímco Ethernet je umístěn na zadní straně.

Video připojení je až po moderní standardy. Legion 5 Pro má HDMI 2.1 port na jeho zadní části a, jak již bylo zmíněno, zadní port USB-C Gen 2 podporuje displayport. Neexistuje žádný specializovaný výstup DisplayPort.

Nadšenci si všimnou, že zadní port USB-C je trochu zvláštní. Nabízí 135 wattů dodávky napájení-více než většina portů USB-C, ale mnohem méně než maximum 240 wattů podporovaných v nejnovějším standardu dodávání energie USB. Je to také méně než napájecí adaptér Legion 5 Pro, který je hodnocen na 300 wattů.

Toto šílenství má smysl, když vidíte obrovskou power cihlu notebooku. Port USB-C vám umožní zabalit menší, lehčí adaptér napájení. Při hraní to nebude účtovat notebook, ale je to v pořádku pro méně náročné použití.

Bezdrátové připojení je pevné. Legion 5 Pro podporuje nejnovější standard Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.1. Wi-Fi stahování rychlosti přes Wi-Fi 6e jsou podobné Gigabit Ethernet, když se notebook používá ve stejné místnosti jako router.

Výkon

Lenovo Legion 5 Pro I Testovaná byla vybavena procesorem Intel Core i7-12700H a NVIDIA RTX 3070 Ti Mobile Graphics. Měl také 16 GB RAM a 512 GB pevného stavu.

PCMark 10 zatáčky v poněkud nevýrazném skóre 7 146. Toto je tad za ostatními herními notebooky PC World nedávno testoval. Většina z těchto alternativ byla napájena stejným procesorem Intel Core i7-12700H nalezená v The Legion 5 Pro, ale Asus Rog Zephyrus G14 měl AMD nový Ryzen 9 6900HS.

Je to podobný příběh ve vícevláknovém CPU Benchmarku Cinebench R20. Tato náročná pracovní zátěž umístila Legion 5 pro vlasy za ostatní podobné notebooky s hardwarem Intel. Poráží to Asus Rog Zephyrus G14 s AMD Ryzen 9 6900HS. Zephyrus je však menší notebook, který snižuje vítězství Legion 5 Pro.

Lenovo Legion 5 Pro dělá v našem testu ruční brzdy o něco lépe, protože přistane před Razer Blade 17 a Asus Rog Zephyrus G14. Je to však stále za Alienware a Asus Strix Scar a o větší marži než v jiných úkolech.

Tyto měřítka ukazují trend: The Legion 5 Pro má rychlý, schopný procesor, ale konkurenti jej mohou mírně překonat.

To není ideální, ale dopad v reálném světě je sporný. Můžete si všimnout rozdílu, pokud spustíte dlouhé, těžké pracovní zatížení, jako je kódování hodinového 4K videa pro YouTube. Pokud se však vaše nejnáročnější práce stane v krátkých výbuchtech, bude rozdíl jemný.

Nyní se dostaneme ke skutečnému masu testů výkonu: Gaming a 3D grafika.

Na první pohled se může zdánlivé skóre 3Dmark Time Sy skóre Lenovo Legion 5 Pro. Nezapomeňte však, že tento model má RTX 3070 Ti, zatímco ostatní testovali RTX 3080 a RTX 3080 Ti Mobile Hardware. Legion 5 Pro v tomto benchmarku přináší velkou hodnotu.

Legion 5 Pro se neklesne v Rise of the Tomb Raider. Toto je nyní starší titul, který je zástupcem her optimalizovaných pro poslední generaci konzoly. Křičí při 148 snímcích za sekundy. Je poražen pouze Razer Blade 17 s grafikou RTX 3080 Ti.

Je to podobný příběh v Metro Exodus, kde Legion 5 Pro opět bije většinu konkurentů, i když o menší marži. Přesto je to působivý výsledek, protože Exodus je náročná hra.

Herní výkon Legion 5 Pro je díky vysoké maximální tepelné grafické síle RTX 3070 TI 150 wattů (125 wattů s 25 watty dynamické Boost). Lenovo také spáruje notebook s obrovskou 300 wattovou power cihlou. Pochybuji, že to má jakýkoli dopad na výkon, ale je to větší než 240 až 280 wattových power cihel, které se dodávají s konkurenty, a notebook to rychle účtuje.

Na rovnováze je výkon Legion 5 Pro solidní. Nejedná se o rekordní set, ale za maloobchodní cenu 1 999. Musí jen ohrožovat dražší alternativy. a to je přesně to, co dělá.

Životnost baterie

Lenovo dodává Legion 5 Pro s 80 watthodinovou baterií. To je velká baterie, ale není velká pro kategorii. Alienware X15 R2 má 87 watthodinovou baterii, Asus Strix Scar 15 má 90 watthodinovou baterii a Razer Blade 17 má 82 watthodinovou baterii.

Legion 5 Pro podporuje přepínatelnou grafiku NVIDIA Optimus, která přepíná notebook na Intel Integrated Graphics, pokud není požadována diskrétní grafická výkonnost. To je automaticky a obvykle bezproblémové, i když jsem si všiml občasného blikání obrazovky při spuštění hry.

Standardní test na baterii PC World, který smyčky slzy oceli s krátkými filmy vypustily notebook asi za pět hodin a 10 minut. To dává Legion 5 Pro přímo do souladu s konkurenty, jako je Razer Blade 17 a Alienware X15 R2.

Váš dojem z výdrže baterie bude záviset na vaší perspektivě. Očekává se pět hodin pro notebook Windows Gaming, ale není to skvělé ve srovnání s notebooky zaměřenými na produktivitu a cestu za Apple MacBook Pro 16. Na většinu cest budete muset přinést napájecí adaptér.

Závěr

Lenovo Legion 5 Pro je pozoruhodně výkonný, všestranný notebook. Ačkoli se zaměřuje na hráče, širokou škálu připojení Legion 5 Pro, vynikající klávesnice, zobrazení 16:10 a přiměřená výdrž baterie se přitahují na mnoho. Je to skvělá volba pro hry, úpravy fotografií nebo videa, 3D vykreslování a další náročné úkoly.

Je zklamáním vidět, jak Lenovo odeslává notebook s ohromujícím displejem. Hry a filmy nevypadají nejlépe. Zvuk je také slabý ve srovnání s alternativami z Alienware a Razer.

Těmto nedostatkům je odpuštěna cenou. Model, který jsem testoval, bude prodávat výhradně ve Walmartu za 1 999. To je méně než Alienware X15 nebo Alienware X17 s mobilní grafikou RTX 3060 a bije Razer Blade 17 o stovky dolarů. Hodnota Legion 5 Pro usnadňuje doporučení.

Výkonná a poměrně cena, Lenovo Legion 5 Pro má na to hodně

Tom’s Guide Verdict

Lenovo Legion 5 Pro poskytuje solidní kvalitu sestavení a podhodnocený design za spravedlivou cenu. S CPU AMD Ryzen 7 5800H a GPU NVIDIA GeForce RTX 3070 může hrát jakoukoli hru venku.

Klady

 • Spousta energie
 • Podhodnocená estetika
 • Velký 16palcový displej s obnovovací frekvencí 165 Hz
 • Vynikající kvalita sestavení

Nevýhody

Proč můžete věřit Tomovu průvodci?

Naši spisovatelé a editoři tráví hodiny analýzou a kontrolou produktů, služeb a aplikací, aby pomohli najít to, co je pro vás nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme, analyzujeme a hodnotíme.

CPU: AMD Ryzen 5 5600H, Ryzen 7 5800H GPU: NVIDIA RTX 3050, RTX 3050 TI, RTX 3060, RTX 3070 RAM: 8 GB, 16 GB, 32 GB zobrazení: 16palcový IPS LCD, WXQGA (2560 x 1600), 165Hz Storage: 256 GB, 512 GB, 1TB Rozměry: 14 x 10.4 x 0.86-1.Hmotnost 1 palce: 5.4 libry

Poznámka editora: Lenovo má speciální dohodu o notebooku na černý pátek na Lenovo Legion 5 Pro, která za omezenou dobu srazí přes 400 z ceny.

Herní notebooky jsou v těchto dnech desetník, ale kategorie produktů za posledních pět let prošla dlouhou cestu. Díky velkým pokrokům v technologii CPU a GPU je Legion 5 Pro jedním z nejsilnějších herních strojů Lenovo v současné době produkuje.

Získáte na výběr mezi jedním ze dvou CPU AMD Ryzen a několika úrovními NVIDIA GeForce RTX GPU. Bez ohledu na to, jakou variantu chcete (Lenovo vám umožní nakonfigurovat svůj vlastní stroj), získáte solidní, ale bulky podvozek, 16palcový QHD IPS LCD s 165Hz obnovovací frekvencí a téměř profesionální design. Ve skutečnosti celý stroj nekřičí „hráče“ se svými estetickými volbami.

V této recenzi Lenovo Legion 5 Pro se rozemím, co tento mobilní herní stroj nabízí.

Recenze Lenovo Legion 5 Pro: Cena a konfigurace

Existuje několik možností pro Legie 5 Pro, včetně dvou předkonfigurovaných variant a také vlastního stavitele. Základní model běží za 1300, s CPU AMD Ryzen 5 5600H, GPU NVIDIA GeForce RTX 3050, 8 GB RAM, 256 GB SSD a prostá podsvícená klávesnice.

Další předběžná možnost přeskočí na 1700 pro CPU AMD Ryzen 7 5800H, GPU NVIDIA RTX 3060, 8 GB RAM, 512 GB SSD a stejná podsvícená klávesnice.

Jednotka, kterou jsem obdržel pro kontrolu. Tento notebook je vybaven Ryzen 7 5800H, GeForce RTX 3070, 16 GB RAM, 512 GB úložiště a čtyřzónovou podsvícenou klávesnicí RGB. Podobná konfigurace jako to běží za 2 270, ale to má dva 1TB SSD (protože Lenovo vás nutí přidat druhý 1TB SSD, pokud se rozhodnete pro počáteční 1TB). Kterákoli konfigurace, kterou chcete koupit, stojí za to zkontrolovat naše kódy kupónu Lenovo, abyste mohli ušetřit obvyklou cenu.

Lenovo Legion 5 Pro Review: Design

Legion 5 Pro mi připomíná starší herní notebooky s jeho objemným designem a umístěním závěsu. Na více než palec silné, není to žádný herní stroj svelte. Je to také docela těžké v téměř 5.5 liber.

Legie 5 Pro je naskládána do žábrů s přístavy, z nichž většina je na zadní straně. Tam najdete ethernetový konektor, tři porty USB-A, port dodávání napájení USB-C a port HDMI, plus známý vstup Lenovo obdélníkový napájení. Na levé straně notebooku je umístěn další port USB-C a konektor pro sluchátka, zatímco pravá strana je domovem čtvrtého portů USB-A a přepínače zabití fotoaparátu.

Otvory zabírají spravedlivé kousky těla notebooku, s jedním na dně, jeden na obou stranách a jeden na zadní straně. Vzhledem k hardwaru uvnitř této věci to není překvapení. Přesto, stejně jako u každého herního notebooku, doporučuji chladicí polštář, aby fanoušci neutopili vaši hru (protože budou).

U zvuku jsou reproduktory pro pódium spodní části v pořádku. Chcete.li získat maximum z vašich her, doporučuji získat jeden z Nejlepší herní náhlavní soupravy. Samotné reproduktory mají slabé výškové a blátivé basy, i když mohou být docela hlasitě. Ale reproduktory Legion 5 Pro jsou nakonec ohromující, zejména na notebooku, který může snadno překročit 2 000.

Tento notebook je vybaven podsvícenou plnou klávesnicí a číslem. Bohužel je to velmi nepříjemné psát, protože hlavní klávesnice je mimo střed a číselný podložka je pouze okrajově užitečná. Kromě rozvržení není klávesnice tak velká. Klíčové cestování je poměrně krátké, což je běžné na mnoha notebookech, ale samotné klíče se také cítí kašovitě. Legion 5 Pro neumožňovala příjemný zážitek z psaní.

Touchpad Legion 5 Pro je pouze obsluhovatelný. Lenovo pravděpodobně usoudil, že byste připojili myši. Touchpad je na malé straně. Moje prsty se na to ani příliš neklouzaly a je to daleko od něčeho, jako je Touchpads na MacBook Pro. Nemyslím si, že je tohle příliš špatné, ale není to ani skvělé.

Lenovo Legion 5 Pro Review: Display

Lenovo tvrdí, že Legion 5 Pro je první herní notebook s 16palcovým displejem QHD 16:10. Je to docela hledač, s tenkými rámy obklopují. Většina herních notebooků má poměry stran 16: 9. Displej Legion 5 Pro’s 16:10 funguje skvěle pro hry, zatímco nabízí trochu extra vertikálního prostoru při prohlížení nebo práci v dokumentech. Myslím, že 16: 9 je na notebookech ze své podstaty omezující, takže se mi líbilo vidět poměr stran tohoto stroje.

Kromě rozlišení 2560 x 1600 je displej Legion 5 Pro také až do 165 Hz a podporuje G-Sync. Budete mít hladké hry až do 165 snímků za sekundu, s minimálním roztržením obrazovky. Hraní her jako Destiny 2 At High Framerates bylo celkově vynikajícím zážitkem.

Řádek 0. Buňka 0Jas (NIT)SRGB Color Gamut (%)Delta-e
Legie 5 Pro Razer Blade 15 Advanced (11. gen) Alienware M15 R4
472 313 460
116 109 211
0.3 0.24 0.32

Právě jsme zkontrolovali Razer Blade 15 Advanced (11. gen), Takže jsem porovnal výsledky legií 5 pro displeje s tímto notebookem a Alienware M15 R4. Legie má nejlepší jas ze všech tří strojů na 472 nits. To je opravdu jasné, i když je stále omezené na přímém slunečním světle.

Skóre přesnosti barev Delta-E bylo také docela dobré na 0.3. (0 je perfektní.) A s 116% barevného spektra SRGB má Legion 5 Pro vyvážený barevný profil. To se dobře promítá do her, které vypadají bohaté a živé. Pokud se rozhodnete je upravit v tomto notebooku.

Displej je největší síla Legion 5 Pro, kromě jeho výkonného hardwaru. Miloval jsem, jak ostré obrázky byly a každá hra, kterou jsem hrál, vypadala úžasně.

Lenovo Legion 5 Pro Review: Performance

Legion 5 Pro má dvě možnosti pro CPU: AMD Ryzen 5 5600H nebo Ryzen 7 5800H. Máte také na výběr GPU z Nvidia Geforce RTX 3050 až po RTX 3070. Moje recenzní jednotka měla Ryzen 7 5800H a RTX 3070.

Pro následující benchmarky jsem znovu porovnal Legion 5 Pro s Razer Blade 15 Advanced (11. Gen) a Alienware M15 R4. Razer, který jsme zkontrolovali, má displej RTX 3080 a 1080p, zatímco alienware, kterou jsme testovali, má 3070 jako legie, ale s displejem 4K.

Shromáždili jsme framerate benchmarky pro následující hry s ultra nastavením v 1080p a na maximální rozlišení legie (2560 x 1600).

Řádek 0. Buňka 0Assassin’s Creed ValhallaGrand Theft Auto VEdice Metro Exodus EnhancedRed Dead Redemption 2Stín hrobky Raider
Legion 5 Pro (1080p / qhd) Razer Blade 15 Advanced (11. gen) Alienware M15 R4 (1080p / 4K)
71/56 66 70/35
111/67 106 108/35
43/30 36 Netestováno
73/48 61 68/27
94/61 82 77/33

Legion 5 Pro je do značné míry v souladu s Razer Blade 15 Advanced, kupodivu. V opačném případě legie vyhrála napříč deskou, což je nejlepší alienware v 1080p (pokud byl notebook nastaven v nejlepším výkonu).

Podle mého vlastního herního zážitku byl Legion 5 Pro vynikající stroj. Destiny 2 byl stejně hladký jako máslo při maximálním nastavení a rozlišení, vznášející se při 80 fps v intenzivním boji a 100-110 FPS v klidnějších situacích. Cyberpunk 2077 při nastavení MAX s povoleným sledováním paprsků (DLSS Off, stresu GPU) byl v pořádku, seděl mezi 50-70 fps v závislosti na tom, co se děje. Extrémní nastavení vydání Metro Exodus Enduand Edition opravdu přivedlo Legion 5 Pro na kolena, ale sotva spravovala 30 fps při 1080p.

Tento notebook je samozřejmě více než jen jeho herní výkon. Ryzen 7 5800H a 16 GB RAM (3200 MHz) jsou skvělé pro jiné aplikace produktivity, také. Spustili jsme několik umělých benchmarků, jejichž výsledky můžete vidět níže.

Řádek 0. Buňka 0Geekbench 5.4Kopie souboru 25 GB (MB/S)HandBrake (Mins: Secs)
Legie 5 Pro Razer Blade 15 Advanced (11. gen) Alienware M15 R4
7 527 6 924 Netestováno
846 1 796 1 147
7:04 8:46 7:07

V syrovém smyslu má Legion 5 Pro vlastní proti své konkurenci, zejména Razer Blade 15 Advanced s jeho Intel I7-11800H a 32 GB RAM. Myslím, že nižší míra přenosu legie v testu kopírování souboru 25 GB klesá na jeho kapacitu. V mnoha případech NVME SSD mají 1TB nebo vyšší kapacity rychlejší rychlosti čtení/zápisu, takže 512 GB a nižší možnosti pomaleji. Legie je vybavena 512 GB SSD, zatímco Razer a Alienware mají 1 TB za kus.

Lenovo Legion 5 Pro Review: Výdrž baterie a teplo

Dva hlavní obavy s jakýmkoli herním notebookem jsou výdrž baterie a teplo. Legion 5 Pro má slušnou 80 WHR baterii, která může trvat 6 hodin a 15 minut, na základě našeho testu surfování na webu. Při hraní hraje toto číslo drasticky, na pouhou 1 hodinu a 53 minut. Můžete vidět, jak se Legie ve srovnání s Razer Blade 15 Advanced (11. gen) a Alienware M15 R4 níže.

Řádek 0. Buňka 0Životnost baterie. Produktivita (HRS: Mins)Životnost baterie. Hraní (HRS: Mins)Teplo. Produktivita (° F)Teplo. Hraní (° F)
Legie 5 Pro Razer Blade 15 Advanced (11. gen) Alienware M15 R4
6:15 5:22 4:01
1:53 1:35 1:14
103 82 109
140 123 133

Legion 5 Pro překonala jak Razer, tak Alienware v našich testech výdrže baterie, ačkoli to bylo znatelně teplejší v produktivitě a herních testech než Razer Blade 15 Advanced. Zjistil jsem, že hodně tepla na legii bylo soustředěno kolem horní střední části klávesnice a nejžhavější bod, který jsme při testování měřili, byl mezi klíči G a H.

Lenovo Legion 5 Pro Recenze: Verdikt

Všichni řekli, Legion 5 Pro je vynikající notebook. Vypadá to hezky, je postaveno dobře a je to docela cena, vzhledem k možnostem, které máte k dispozici. Za Razer Blade 15 Advanced a přibližně za Alienware M15 R4 budete snadno zaplatit více za Razer Blade 15. Zatímco ten druhý obsahuje displej 4K, zasáhnete snižující se návraty nad rozlišením QHD na obrazovce notebooku.

Značka Legion značky Lenovo nezasáhne tak tvrdě jako, řekněme, Razer, Alienware nebo Asus Rog, ale tento notebook dokazuje, že Lenovo znamená podnikání. Pokud jsou herní notebooky vaše věc, je třeba mít na paměti The Legion 5 Pro.

Lenovo Legion 5 Pro Recenze

Lenovo Legion 5 Pro je ruce dolů jeden z nejlepších herních notebooků, které jsme kdy testovali, a ukazuje, že linie legie může absolutně jít na špičku se svými lépe známými vrstevníky. Tam, kde to nedosahuje toho nejlepšího, stále překonává zbytek ve své třídě a celkově je jeho přiměřená cena ztěžuje najít lepší hodnotu.

Klady

 • Neuvěřitelný herní výkon
 • Fantastický displej QHD
 • Vynikající ovládací prvky hardwaru
 • Skvělá hodnota za cenu

Nevýhody

Proč můžete věřit Techradar

Trávíme hodiny testováním každého produktu nebo služby, které kontrolujeme, takže si můžete být jisti, že kupujete to nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Dvouminutová recenze

Herní notebook Lenovo Legion 5 Pro je snadno jedním z nejlepších herních notebooků, na které jsme se kdy dostali ruce. I když to nemá úplně stejné herní kotlety jako skutečné výměny stolních počítačů s hardwarem třídy stolních počítačů, jako je gigabyte aorus 17x, překonává další herní notebooky ve své třídě jako Asus Zephyrus G15 a Gigabyte AORUS 17G.

Pokud jde o herní výkon z notebooku, je třeba zvážit dvě hlavní oblasti. Je zřejmé, že je tu představení a zde The Legion 5 Pro absolutně svítí. Má některá z nejvyšších skóre, které jsme viděli pro mobilní notebook RTX 3070, a AMD Ryzen 7 5800h zvládne téměř cokoli, co na něj můžete hodit, ai když to trochu nedosáhne Ryzen Zephyrus G15 9 5900HS. to tak neučiní.

Je zde také problém výdrže baterie, s Lenovo Legion 5 Pro uvedení do úctyhodného představení, ale ve třídě není zcela nejlepší. Pro hráče, kteří neplánují trávit příliš mnoho času mimo odtok, by to neměl být problém, ale na základě našich zkušeností není s největší pravděpodobností projít letem na běžecké zemi, pokud necestujete všechny fantazie a mít nabíjecí zásuvku pod sedadlem.

Další hlavní věcí, kterou je třeba zvážit, je design, a tady je Lenovo Legion 5 Pro, pokud jde o nás, poněkud smíšená taška. Na druhou stranu získáte webovou kameru HD, což není vždy možnost na herním notebooku.

Získáte také plnou velikost klávesnice Tenkey, která je pěkná věc, pokud k práci nebo pro herní makra použijete NUMPAD. Displej je nádherný QHD (2 560 x 1 600p), 16:10 IPS obrazovka s až 500 nits jasu, Dolby Vision a až do 165 Hz obnovovací frekvence s dobou odezvy 3 mms odezvy. Konečně existuje spousta přístavů, které lze využít, takže má téměř vše, co budete potřebovat, aniž byste museli tote kolem doku.

Celkově vzato, Lenovo Legion 5 Pro si určitě zaslouží být v soupeření o jeden z nejlepších herních notebooků, i když má tuhou konkurenci. Opravdu to bude záviset na vašich potřebách, ale je to určitě jeden notebook, který by měl každý hráč alespoň zkontrolovat.

Cena a dostupnost

Zde je konfigurace Lenovo Legion 5 Pro Odeslána do Techradar k přezkoumání: CPU: AMD Ryzen 7 5800U Grafika: Nvidia RTX 3070 RAM: 16 GB obrazovka: 1660x1600p, 16:10, 165Hz, 3MS, 500 HODITY: 1TB PCIe Porty SSD: 4 x USB-A 3.2 Gen 1, 1 x USB-C 3.2 Gen 2 (data, DP 1.4), 1 x USB-C 3.2 Gen 2 (data, Power, DP 1.4), 1 x hdmi 2.1, 1 x RJ-45, 1 x 3.Konektivita 5 mm: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 fotoaparát: 720p s E-butter, duální pole hmotnost mikrofonu: 5.4 liber (2.54kg) Velikost (W X D X H): 14.01 x 10.4 x 1.1ins (356 x 264.2 x 26.85 mm) Baterie: 80WHR s rychlým nábojem

Model Lenovo Legion 5 Pro, který jsme zkontrolovali, je jedinou konfigurací dostupnou v tuto chvíli a nyní je v prodeji v USA za 1 599 (asi 1 135 GBP / AU2 075), přičemž brzy dostupnost Velké Británie a Austrálie brzy přichází dostupnost ve Velké Británii a Austrálii.

To je o 200 nižších než konfigurace Asus Zephyrus G15, kterou jsme zkontrolovali, a zatímco Ryzen 7 5800u Legion 5 je o krok pod Ryzen 9 5900HS nalezených v Zephyrus G15, specifikace jsou v podstatě stejná jinak jinak.

Jak se dostaneme v naší sekci Performance, Legion 5 Pro má lepší hodnotu proti Zephyrus G15, jak je nakonfigurováno v naší recenzi, takže cenovka Legion 5 Pro je rozhodně hlavním bodem v jeho prospěch. Jeho omezená dostupnost v tuto chvíli však pro tento notebook není specifická, protože každý notebook s hardwarem řady RTX 30 je obecně těžké přijít.

Design

Lenovo Legion 5 Pro je pevně postavený herní notebook, který ve skutečnosti nebere žádná rizika s jeho celkovým designem. Vzhled je váš standardní herní notebook estetiku, s víkem notebooku vypadalo jako kapota sportovního vozu s logem RGB Legion ve středu.

Na druhou stranu, doslova, přívod vzduchu není tak expanzivní jako například na herních notebookech Gigabyte Aorus, a s RTX 3070 běžícím s plným krokem, očekávejte, že tento notebook bude horký pod napětím.

Když už mluvíme o formovém faktoru, Legion 5 Pro není úplně tenká. Vážení v 5.4lbs / 2.54 kg a 1.1 palce / 26.85 mm tlustý, nebude to nejpřesnější herní notebook, který budete najít, zejména s poměrně velkým napájecím adaptérem.

Větší formový faktor však ponechává prostor pro klávesnici plné velikosti, což je určitě plus. To vede k tomu, že klíče jsou poněkud stísněné, ale není to tak moc, že ​​bychom za to vzali body.

Klíče mají také dobré cestování a celkově klávesnice a trackpad jsou druhem kvality, kterou obvykle získáte v notebooku Lenovo, které jsou obecně vynikající.

Normálně se tedy potýkáme s reproduktory palby dolů, ale v případě Lenovo Legion 5 Pro je podvozek natolik silný, že se nepálí dolů, stejně jako boční střílení, což rozhodně pomáhá kvalitě zvuku.

Vzhledem k velikosti Legion 5 Pro, Lenovo nemusel dělat mnoho obětí, pokud jde o přístavy. Jediná věc, o které byste mohli tvrdit, že chybí, je slot SD karty, protože herní notebooky jsou u kreativ stále populárnější, ale Legion 5 Pro nemá být kreativní pracovní stanice, takže to proti tomu nebudeme držet.

Výkon

Zde je to, jak Lenovo Legion 5 Pro vystupovala v naší sadě benchmarkových testů: 3dmark Night Raid: 44,061; Firestrike: 22 031; Time Spy: 9 583; Port Royale: 5 936 Celková válka: Tři království (1080p): 170 FPS (nízká); 74 FPS (Ultra) Metro: Exodus (1080p): 132 FPS (nízká); 71 FPS (ultra, žádné trasování paprsků); 61 FPS (Ultra With Ray Tracing Enabled) Blender Fishy Cat: 4 minuty 53 sekund; Učebna: 9 minut 23 sekund Geekbench 5: 1 371 (jednorázové); 7,126 (vícejádrový) Cinebench R23 (vícejádrový): 11 506 PCMark10 Domů: 7 024 životnost baterie (test PCMark10): 6 hodin 29 minut životnost baterie (Techradar Movie Test): 6 hodin 31 minut

Pokud jde o herní představení, Lenovo Legion 5 Pro je asi tak dobrý, jak najdete v herním notebooku RTX 3070. I bez jakéhokoli optimalizace výkonu hardwaru s laskavým svolením společnosti Lenovo Vantage. Legion 5 Pro překonává Asus Zephyrus z hlediska čistého herního výkonu. jak v grafických benchmarcích, tak skutečných herních zážitcích.

V našich 3Dmark testech The Legion 5 Pro neustále porazil Asus Zephyrus G15. V Night Raid, Legion 5 Pro skóroval 44 061 na 43 645 Zephyrus G15; Při požární úder vyhrál 22 031 až 21 2111; v Time Spy, Legion 5 Pro vyhrál, 9 583 až 9 333; a v Port Royal, Legion 5 Pro vyhrála vítězství s 5 936 body na 5 723 Zephyrus G15.

Je pravda, že Zephyrus G15 se zde nezbaví, ale v naší totální válce: Tři království a metro: Exodus Benchmarks, Legion 5 Pro důsledně se dostane mezi pět a 10 FPS než Asus Zephyrus G15, bez ohledu na grafické nastavení, bez ohledu na grafické nastavení, bez ohledu na grafické nastavení.

lenovo, legion, 15imh05h, recenze, slušný, herní

Tam, kde Legion 5 Pro přijde krátce proti Zephyrus G15, který jsme zkontrolovali, je jeho výkon CPU. To není moc překvapení, vzhledem k tomu, že Zephyrus G15 houpá amd Ryzen 9 5900hs a Legion 5 Pro provozuje AMD Ryzen 7 5800U. Přesto, i když Legion 5 Pro přichází v těchto testech krátce, nespadá to daleko od Zephyrus G15.

Nakonec se však jedná o herní notebook, a tak za těchto termínech je Legion 5 Pro lepší herní stroj, i když rozdíl není ten, o kterém si pravděpodobně nevšimnete, pokud si je dva přísně prozkoumáte. vedle sebe. A co víc, The Legion 5 Pro je o něco levnější než Zephyrus, což z něj dělá lepší hodnotu, pokud to, co se chystáte.

Životnost baterie

Toto je jedna oblast, kde Lenovo Legion 5 Pro zaostává soupeř Asus Zephyrus G15. Baterie 80WHR v Legion 5 Pro dělá obdivuhodnou práci, ale 90 WHR baterie Zephyrus G15 prostě nelze porazit.

Legion 5 Pro z toho činí pouze šest hodin a 29 minut v našem testu výdrže baterie PCMark 10 ve srovnání s osmi hodinami a 56 minutami pro Zephyrus G15. V našem filmovém testu HD trval Legion 5 Pro jen o něco déle s šesti hodinami a 31 minutami, zatímco Zephyrus G15 to udělal osm hodin a 22 minut.

Jak již bylo řečeno, Legion 5 Pro je stále herním notebookem s nějakým vysoce výkonným hardwarem, takže říká, že „pouze“ trvá šest a půl hodiny v našich testech. I když nemůžeme říci, že Legion 5 Pro má tu nejlepší výdrž baterie, je to stále obecně vynikající.

Webová kamera a mikrofon

Webová kamera na Lenovo Legion 5 Pro je docela standardní 720p, ale má alespoň jeden, na rozdíl od Asus Zephyrus G15. Má také e-závěrku ovládanou fyzickým přepínačem na straně, který je lepší než mnoho jiných notebooků.

Toto je jedna oblast, kde to Lenovo opravdu napraví, a v tomto okamžiku by to bylo patrné, pouze kdyby Lenovo neměl na svých kamerách nějakou závěrku soukromí. K dispozici je také mikrofon s duálním pole, takže zvuk, takže ať už děláte videohovor nebo streamování, budete znít skvěle, alespoň tak dobře, jak můžete očekávat bez použití profesionálního nastavení mikrofonu.

Software a funkce

S potěšením si všimneme, že na Lenovo Legion 5 Pro (kromě trvalého pachatele McAfee) není mnoho nadýmání, takže zde nebude tolik, že se budete muset odinstalovat.

Jedinou věcí, kterou musíte absolutně odinstalovat, je software Lenovo Vantage. Obvykle jsou tato druhy kontrolních center okrajově užitečná a do značné míry jen způsob, jak spravovat osvětlení RGB notebooku (což zde můžete také udělat). Ale v případě Legion 5 Pro může kontroly hardwaru dramatický rozdíl v herním výkonu.

Tyto ovládací prvky udržujeme nastavené na „vyvážené“ ve všech našich recenzích notebooků a výše uvedená skóre odráží tato nastavení pro konzistenci napříč různými systémy. Přečtěte tato nastavení na „výkon“ v Lenovo Vantage a snadno skončíte přidáním několika tisíc bodů k 3Dmark Night Raid skóre, s podobnými podporami napříč různými benchmarky.

To vám také poskytuje zdravou podporu vašim FPS při hraní her a zdravé máme na mysli velmi patrné. Hry prostě hrají hladší způsob, jak jiné režimy „výkonnosti“ v jiných systémech nedosáhnou.

To přichází na úkor výdrže baterie, správy tepla a úrovně hluku samozřejmě. Režim plného výkonu způsobuje, že Legion 5 pro zní jako malé ruční vakuum. Ale pokud hrajete u stolu, stolu nebo jiného povrchu, který není váš klín, zatímco je zapojen do nástěnné zásuvky, použití něčeho jiného než tohoto nastavení je téměř zločinecké.

Koupit to, pokud.

Chcete pracovní koň herního notebooku, pokud jde o hraní, Lenovo Legion 5 Pro je asi tak dobrá, jak se to dostane.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS