Lenovo notebook instalujte okna z flash disk

Příprava na instalaci Windows

Znovu načtěte notebook a přejděte na BIOS. Každý model Lenovo má svůj vlastní způsob, jak vstoupit. Informace by měly být v pokynech pro zařízení. Pro většinu modelů je vhodné tlačítko F2 nebo smazat.

Nyní jste v hlavní nabídce BIOS, ve spodní části, kterou existuje část navigace.

Za prvé, měli byste vypnout ochranu. Za tímto účelem jdeme do sekce Security → Secure Boot a stiskneme Enter.

V tomto okně musíte nastavit hodnotu zdravotně postižených pro vypnutí ochrany.

Poté se musíte vrátit do hlavní nabídky, jen jednou stisknutím ESC.

Jdeme na kartu Boot (lze ji také nazvat startupem).

V první části této karty by se měla zobrazovat vaše flash disk. Vyberte jej a vložte jej do horní části seznamu pomocí navigačních kláves.

Poté najděte položku UEFI/Legacy Boot a vyberte režim pouze Legacy. Někdy to musí být provedeno před změnou pořadí stahování v závislosti na požadavcích systému.

Poté stiskněte F10 a potvrďte zachování všech změn stisknutím na Enter.

Nyní musíte znovu restartovat notebook. Někdy možná budete potřebovat potvrzení načítání z odnímatelného jednotky. V tomto případě stačí stisknout požadovanou klíč a počkat.

Pokud to všechno uděláte, nepodařilo se vám to poprvé. zkuste to znovu. Pokud pochybujete o svých schopnostech, objednejte si službu pro profesionální instalaci oken a opravte notebooky Lenovo, takže si budete 100% jisti, že instalace operačního systému projde rychle a efektivně.

FAQ

Někteří se zajímají o to, zda je potřeba nějaká speciální verze Windows pro notebook, na rozdíl od osobního počítače? Ne, Windows je pro každého jeden, je důležité zvolit správnou verzi: XP nebo sedm/10, v závislosti na konfiguraci vašeho notebooku nebo monobloku.

Ve většině případů bude stačit vědět, že máte alespoň dva gigabajty RAM a pro verze X64 potřebujete pro instalaci Windows 7/10 4 GB. Další okamžik, pokud byl disk s ovladači pro Windows 7/10 dodán s notebookem a z nějakého důvodu musíte nainstalovat Windows XP, pak před instalací budete muset stáhnout všechny ovladače pro tento OS.

Dále načteme z nakládacího disku s distribucí operačního systému a postupujeme v pokynech hlavního nainstalu. Postup se nebude lišit od instalace na běžném počítači. Reinstalace se také neliší od instalace. Pouze ve fázi výběru cílového disku musíte jej formátovat, t.E. Otřete stará data. Podívejte se na další informace v mém bezplatném video kurzu „Jak nainstalovat Windows 7“

Jak jít do BIOS na notebooku Lenovo a načíst flash disk?

V tomto článku se pokusím říct jednoduchými slovy, jak jít do Bios Lenovo a nainstalovat zátěž z Flash Drive.

Při instalaci operačního systému je obvykle zapotřebí načítání z flash jednotky nebo když se potřebujete zavést s LiveCD.

Mimochodem, Flash Drive je spolehlivější připojit se k portu USB 2.0, ne 3.0, je to spolehlivější. BIOS ne vždy funguje dokonale s nejnovější revizí USB. USB 3 porty.0 obvykle má modré nebo lehčí než USB 2.0.

Zapněte tedy notebook Lenovo a připněte klíče pro vstup do bios. FN F1 nebo F2:

Druhá možnost. mnoho notebooků Lenovo má tlačítko ve formě zakřivené šipky:

Ukázalo se, že toto tlačítko může pomoci přejít na BIOS. vypněte notebook a zapněte se, ale namísto tlačítka ON klikněte na tlačítko Novo a poté v nabídce tlačítka Novo vyberte Nastavení BIOS:

Poté se otevře jeho majestátnost Bios, kde musíte jít do sekce spouštění pomocí šipek vlevo/doprava:

Poté pomocí šipky nahoru/dolů vyberte USB HDD a nainstalujte ji pomocí tlačítek F6 a F5 v seznamu Legacy nad SATA HDD, tj. Nejprve:

Kromě možnosti načítání může Legacy BIOS stále podporovat EFI. Pokud je disk umístěn na tabulce MBR (zastaralá možnost), musíte zvýraznit boty s prioritou boot, klikněte na Enter a místo UEFI nejprve vyberte Legacy nejprve a stiskněte klávesu Enter:

Poté stiskněte klávesu ESC (Exit):

Poté F10 uložte změny (vyberte Ano):

Po restartu se notebook již začne načítat z flash disku.

Pokyny pro typ bios Phoenix Award BIOS. Šipky Vyberte sekci Advanced Bios Funkce, přejděte do ní stisknutím klávesy Enter:

Dále vyberte první položku spouštěcího zařízení, klikněte na Enter a poté vyberte USB-HDD (nevěnujte pozornost tomu, co je obrázek USB-FDD) a znovu stiskněte Enter:

Nyní jdeme do předchozí nabídky pomocí tlačítka ESC a znovu ji stiskneme, abychom ukončili hlavní nabídku a poté kliknutím na F10 uložíte změny. Po těchto akcích se notebook začne načíst z USB Flash Drive.

Používáme nabídku rychlého spuštění. Pokud jde o mě. velmi pohodlné. Když zapnete notebook, můžete okamžitě uvést, že by měl být načten z flash disk. Abych to provedl, když je notebook Lenovo zapnutý, okamžitě stiskneme F12, po kterém se objeví nabídka možnosti Boot Option, což může být dva body, z nichž jedním je zařízení EFI USB, musíte si vybrat obvyklé (nikoli Efi) a klikněte na Enter:

Poté začne zatížení flash disk.

Tlačítko Novo bylo uvedeno výše. Pomocí jej můžete otevřít nabídku, ve které může být položka nabídky spouštění, tato položka může být použita k otevření nabídky spuštění, kde vybrat flash disk, jak je popsáno výše.

Doufám, že tato informace byla užitečná. Hodně štěstí a dobré, dokud nejsou nová setkání přátelé!

Jak nainstalovat Windows 7

Ujistěte se, že verze, kterou chcete dát. To je důležité, protože při 34x-bit jednoduše nenajdete správné řidiče.

lenovo, notebook, instalujte, okna

Výrobce dostává takový postup stahování, že operační systém bude načten pouze z vnitřního pevného disku, takže musíte vypnout ochranu a změnit nastavení v BIOS.

Chcete-li spustit režim BIOS, musíte zařízení zapnout nebo restartovat a čekat 1-2 sekundy., Když se na obrazovce objeví logo výrobce Lenovo, stiskněte klávesu FNF2. Je důležité být včas, dokud se nezatěžují samotné zatížení. Klíč F12 umožňuje pohybovat se mezi sekcemi a klíče se používají ke změně pozic v nabídce /-. Klíče F5 a F6 jsou navigací mezi body v nabídce.

Pokud máte zájem o otázku, jak nainstalovat Windows 7 na notebooku Lenovo IdeaPad 100-15IBY, pak existuje klíč novo pro volání nabídky BIOS, výrobce zdůrazňuje, že počítač by měl být vypnut.

Také v závislosti na modelu notebooku se kombinace klíčů mohou lišit. Možné možnosti, protože jsou možné klíče Del, F2 nebo ESC.

Chcete.li nastavit nastavení, které potřebujeme v BIOS, vyberte Nastavení BIOS.

Dále přejděte do výstupního bodu a nastavte parametry:

Přejdeme na položku nabídky Boot a nastavíme následující nastavení:

Zrušili jsme výchozí bootovací prioritu a nastavili jsme parametry, které potřebujeme, nyní se musíme vrátit k položce nabídky ukončení a zachování se sami. Ukládání změn. Ano.

Externí jednotka USB by již měla být připojena k vašemu notebooku. Nyní musíte přejít do nabídky spouštění stisknutím klávesy F12 nebo Novo Key a vyberte Boot Menu, kde se zobrazí vaše zařízení OS zařízení. Je třeba jej vybrat a poté samotné Windows rozbalené soubory. Pak byste měli vybrat úplnou instalaci.

Dále musíte rozbít pracovní prostor do sekcí pomocí tlačítka „Vytvořit“. Mějte na paměti, že je lepší opustit nejméně 30 GB pod systémem, pro plnohodnotný provoz. Když dokončíte oddělení veškerého dostupného prostoru, musíte zvýraznit sekci přidělenou pro systém a stisknout instalaci. Postupujte podle pokynů nastavovacího mistra a pohodlného použití obvyklé integrace!

Vytvoření zaváděcí jednotky flash

Jak nainstalovat Windows 10 z Flash Drives. Přeinstalovat OS

Ne všichni uživatelé mají spouštěcí disk s operačním systémem. Proto se často uchylují k postupu pro vytvoření zaváděcího flash disku na základě jakéhokoli obrázku, který vám umožní nainstalovat OS.

Vytvoření zaváděcí jednotky flash

Nejprve se musíte postarat o načtení příslušné sestavy do počítače. Je lepší stahovat obrázky z oficiálních zdrojů, protože na internetu existuje mnoho nejkvalitnějších sestav, které také často vkládají různé druhy škodlivých programů. Nejlepší možností bude obrázek z webových stránek vývojáře.

Dále je vyžadován speciální program k vytvoření spouštěcí jednotky. Nejběžnější jsou aplikace Ultraiso a Rufus. Software si můžete stáhnout zdarma na oficiálních zdrojích.

Vytvoření bootovacího nosiče pomocí příkladu UltraISO:

  • V hlavním okně musíte otevřít předem nahraný obrázek prostřednictvím nabídky „Soubor“.
  • Nyní se vyplatí vybrat pozici „Napište obrázek pevného disku“.
  • Vyberte požadovanou jednotku z navrhovaného seznamu.
  • Nastavte potřebná nastavení.
  • Klikněte na klíč „Zapište“. Soft navrhne odstranit všechna dostupná data na jednotce. Je nutné souhlasit.
  • Jakmile program vydá zprávu o dokončení postupu, může být jednotka extrahována a použita k přeinstalaci oken na Lenovo.

Důležité! Při vytváření nakládací jednotky v každém případě je vybrán režim USB-HDD.

Lenovo notebook instalujte okna z flash disk

Nakonfigurujme prioritu načítání BIOS. Nyní vám ukážu obrázky (přesněji fotografie), jak můžete nakonfigurovat bios UEFI a možná „úskalí“, které jsou vzácné, ale jsou nalezeny.

Začněme notebook nastavení systému BIOS Lenovo B590.

Nejprve budeme muset jít do samotného biosu. Klikneme na tlačítko notebooku, jakmile se rozsvítí zobrazení notebooku, nebo spíše, podsvícení matice na klíči F12 (pokud se nemýlím, je to klíč pro vstup do bios).

P.S.: V nových modelech (revize)/BIOS byl tento klíč nahrazen F1. Například na Lenovo B590 20206.

Jak udělat vše, co je napsáno výše, BIOS se objeví před vámi.

A tak jdeme na kartu zabezpečení. Zeptejte se proč? Dále vysvětlím. Dále přejděte na zabezpečenou spuštění.

Pokud jste povolili, pak dokonce nastavení načítání z flash disku nebo pohonu, pak vám notebook nedovolí načíst, t.Na. Jedná se o ochranný systém, a proto je nutné jej vypnout.

Toto je podvodní kámen v bios UEFI, t.Na. Po naladění notebooku BIOS bude stále spuštěn ze zařízení, které jste si vybrali.

Děláme to, jak je znázorněno zdola, tuto funkci vypneme.

Dále klikněte dvakrát, přejděte do hlavní nabídky BIOS a přejděte na kartu Startup.

Jak jsme se přesunuli k zavedení, vidíme následující.

Zde najdeme prioritu načítání, ať už se jedná o flash jednotku nebo pohon.

lenovo, notebook, instalujte, okna

P.S.: Chcete.li vybrat prioritu, vyberte flash jednotku nebo jednotku a klíče (zvýšení) nebo. (Dolní) Priorita zařízení.

Klikněte na ESC a přeskupujte v bootové lince UEFI/Legacy s UEFI pouze na Legacy First.

P.S.: Může to vzít restart notebooku, protože režim BIOS (tj. Nové funkce budou přidány).

Klíč F10 zachovává nastavení BIOS a notebook se automaticky restartuje.

Gratulujeme! Zřídili bios notebooku Lenovo B590 a demontovali určité nuance, bez nichž by nebylo možné spustit notebook z jednotky nebo flash disk.

Lenovo notebook instalujte okna z flash disk

Nyní na fotografiích uvidíte, jak snadno a jednoduše můžete nakonfigurovat bios na notebooku Lenovo G505 ke stažení z flash disku nebo jednotky. V tomto příkladu ukážu, jak zavést z jednotky. Podobně můžete také načíst z flash disk.

Tento model notebooku je dodáván s Windows 8 a jak již rozumíme Bios UEFI. Ale měl jsem rád bios, skutečnost, že je možné přepnout práci pevného disku z AHCI na IDE, ale to není smysl.

Pojďme k nastavení notebooku BIOS Lenovo G505. Nejprve se musíme dostat do samotného bios, proto vypneme notebook a stiskneme tlačítko umístěné vedle tlačítka notebooku.

Pokud zde někdo nerozumí fotografii. Malé tlačítko se šipkou.

Po stisknutí tlačítka se notebook zapne a objeví se nabídka.

Budeme mít zájem o 2 a 3 body („Nastavení bios“ a „Boot Menu“).

P.S.: 4 bod pro obnovení oken z obrazu podepsaného na pevném disku, to znamená, že pokud byl pevný disk změněn nebo byla okna již přeinstalována obnovením systému, může být tato položka odstraněna =).

Přejděte na „Nastavení bios“ a podívejte se na stručný popis notebooku. Nemáme o to zájem.

Pak jdeme na kartu „Zabezpečení“, vytvoříme jako na fotografii.

Toby vypnete možnost, „Secure Boot“ na „Zakázáno“.

Nyní přecházíme na zajímavou, to je na kartě „Boot“.

A tak podle výchozího nastavení na kartě Boot vidíme, že BIOS pracuje v režimu UEFI, vytváříme níže jako na fotografiích

„Boot Mode“ Přeneste do režimu „Legacy Support“ a objeví se další možnost.

Možnost „Boot Priority“ je přenesena do režimu „Legacy First“.

A téměř dokončili nastavení BIOS pro načítání z jednotky nebo flash disk na notebooku Lenovo G505.

Musíme uložit nastavení. Chcete.li to provést, přejděte na kartu „Exit“.

Zde vybereme „Uložit změny“ a vypnout notebook z tlačítka nebo „Změny uložení ukončení“ a vypněte tlačítko pro zařazení na zahrnutí. V budoucnu vysvětlím, proč to musíte udělat.

A to samé, proč bylo nutné vypnout notebook? Ukázal jsem nastavení vypnutí „UEFI“ a s možností načítání z flash disku nebo pohonu, ale zároveň jsem nevydal počáteční prioritu spuštění notebooku.Na. Opět bylo nutné restartovat vzhled zařízení.

Čímž usnadňujeme a zjednodušujeme pro nás načítání z flash jednotky nebo jízdy.

Vypnutím notebooku opět klikněte na tlačítko Recovery (které se šipkou). Zde nevstoupíme do nastavení BIOS, ale přejděte na kartu Boot Menu.

Vyberte a klikněte na „Enter“ a voila Zobrazit všechna zařízení, ze kterých můžeme načíst.

P.S.: Flash disk bude podepsán jako USB HDD.

To je celé nastavení notebooku Lebovo G505 ke stažení z flash disku nebo jednotky.

Instalace Windows 10

Stiskněte tlačítko instalace. Dále si vyberu jazyk rozvržení a instalace. Souhlasím s licenční smlouvou.

Odstraním všechny sekce na SSD a vytvářím nové. Dále si vyberu sekci pro instalaci Windows 10.

Proces kopírování souboru začne. Po restartování vypnu flash disk.

Po restartování musíte nakonfigurovat základní parametry systému Windows 10:

Poté je nutné restartovat počítač.

Jeden

Proces instalace je dokončen v tomto procesu. Přesunu se do nastavení.

Nastavení notebooku po instalaci Windows 10

Prvním krokem je nainstalovat požadavky ovladačů.

Jdu do správce zařízení a vidím zařízení, na nichž nejsou nainstalovány ovladače.

Protože notebook je vhodný pro hry, aktualizuji ovladače na grafickou kartu GTX 1650 z webu NVIDIA

| Denial of responsibility | Contacts |RSS