Lenovo ThinkPad X1 Tablet 3. gen: Nekupujte povrch pro, místo toho si to koupit…

Recenze tabletů Lenovo Thinkpad X1: Je to mnohem lepší než Surface Pro

V loňském roce jsem zkontroloval tablet Lenovo ThinkPad X1 druhé generace. Dal jsem mu 8/10, ale zatímco jsem miloval stroj jako celek, rozhodně to mělo své nedostatky. Nejvíce pozoruhodně, výkon procesoru řady Y byl subpar, a stojan nebyl intuitivní.

S modelem třetího generace byly tyto věci opraveny a celkově to bylo vylepšeno. Tablet nyní používá plné procesory řady U, což je na stejné úrovni jako ultrabook. Lenovo také zvětšil displej a posílil jej z loňského roku „12-palcový obrazovka s 2160×1440 na 3000×2000 13-palcový displej.

All-in-all, Lenovo si vzal jeden z nejlepších tabletů se systémem Windows 10 na trhu a udělal to ještě lepší. Zde je naše recenze:

brejle

procesor

GPU

Zobrazit

Tělo

Porty

Úložný prostor

RAM

Materiál

baterie

Klávesnice

Cena

Intel Core i7-8650U (1.9 GHz)
Intel UHD Graphics 620
13.0 „QHD (3000 x 2000) IPS w/ Gorilla Glass 4
Pouze tablet: 11.97 „x 8.9 „x 0.35 „; 304.1 x 226 x 8.9 mm, počínaje 1.96lb (0.89kg) Tablet klávesnice: 11.97 „x 8.9 „x 0.59 „; 304.1 x 226 x 15.1 mm, počínaje 2.8lb (1.27 kg)
(2) Thunderbolt 3, typ-C (1) Konektor mikrofonu / sluchátek (1) micro-SD čtečka karty nano-SIM karty
512GB Samsung PM981 NVME V1.2
Pájeno 8 GB/16 GB
Hořčík/hliník
42Wh
Černá pogo klávesnice, Mylar Surface Touchpad, vícedotyk, podsvícený
Počáteční cena: 1 269, tento model: 1 754.10

Design

V loňském roce se toho v designu tabletu ThinkPad X1 moc nezměnilo, s výjimkou téměř všeho. Na první pohled na první pohled vypadá tablet úplně stejně, ale když se podíváte blíž, docela trochu jinak.

Zatímco model v loňském roce byl černý, tento je černý než černý. Že je to pravé; Lenovo zatemnil odstín černé barvy, který se používá na jeho modelech ThinkPad X1. Tam je také nová branding, kterou „najdete v celé sestavě. Místo značky Lenovo je zde logo X1 a logo ThinkPad je nyní lesklou černou barvou místo starého šedého stříha.

Pravděpodobně nejvýznamnější změnou je však Kickstand. Minulý rok byl „Kickstand Stand byl rozhodně bodem bolesti, protože se skutečně převrátil, aby postavil. To nechalo uživatele s omezenými úhly pozorování a nebylo to „velmi sráženo. Nový stojan je více podobný povrchovému profesionálu, který se odhodí ze zařízení.

Umístění pera se také změnilo. Spíše než integrace smyčky pera do klávesnice, nyní je pouzdro, které se připojuje do vlastního vyhrazeného portů na levé straně zařízení. Toto je pro mě jeden z mála bodů bolesti a pero často vypadne z jeho pouzdra a blokuje hlasitost rocker.

Na pravé straně zařízení najdete dva porty Thunderbolt 3 směrem nahoru, které lze použít k nabíjení. To se také liší od modelu loňského roku, který měl pouze jeden port USB typu-C, a port USB typu-A. A na samém dně té strany je zde.5mm zvukový konektor. Nad porty USB typu C je slot pro kartu micro-SD a nano-sim.

Slot SD/SIM karty má také své vtípky. Pro jednu věc potřebujete nástroj SIM k odstranění zásobníku, takže tam můžete „jen popojit mikro-sd karty, jak potřebujete. Také jeho část SIM karty existuje na všech modelech, i když jste si neobjednali ten s mobilním připojením. To je běžné pro Thinkpad, protože je to jen část podvozku.

Zobrazit

Letos je displeje větší a má vyšší hustotu pixelů než v loňském roce. Přichází na 13 palců s rozlišením 3000×2000, a pokud to není zřejmé, znamená to, že má poměr stran 3: 2.

Osobně dávám přednost širším poměru stran 16: 9, protože je to trochu pohodlnější pro aplikace Split View, ale 3: 2 má smysl pro tablet, protože by mohl být použit v orientaci portrétu. Přesto pro někoho, jako jsem já, jsem si vezměl konvertibilní formulářský faktor jógy ThinkPad X1, ale samozřejmě má každý jiné potřeby.

Je to mnohem ostřejší než loni “model 2160×1440 a podporuje HDR. To znamená, že když streamujete video, barva a kontrast se budou měnit dynamicky podle metadat souborů „.

O obrazovce není opravdu nic jiného. Je zřejmé, že podporuje 10-bodový multitouch (konec konců je to tablet) a má podporu pera.

Klávesnice

S výjimkou smyčky pera je klávesnice stejně jako loni a je to úžasné. Osobně jsem řekl, že je to nejlepší tablet klávesnice. Jediným problémem, který je běžně zaznamenán, pokud jde o klávesnice ThinkPad, je to, že klíče CTRL a FN jsou obráceny od místa, kde jsou na jakékoli jiné klávesnici.

Ale je to plná klávesnice a klíče cestují plně 1.5 mm, což je docela standardní. Cítí se také robustnější než průměrná klávesnice, která se připojuje k tabletu, jako je například kryt typu Microsoft pro Surface Pro.

Zdá se, že vždy je to, že klávesnice ThinkPad jsou nejpohodlnější napisování, a to je jeden z mála tablet, se kterými se ve skutečnosti mohu vypořádat s psaním článků. Oblast odpočinku Palm je pohodlná a klíče jsou spíše tiché, než aby měli ten chraplavý pocit, že se dostanete z jiných připojených klávesnic.

A samozřejmě je zde klíče od klíčů G, H a B, které jsou běžné v ThinkPads a v některých dalších obchodních notebookech. Je zde také plný trackpad. Levá a vpravo jsou pro levé a pravé kliknutí, zatímco centrum je pro rolování. Jsou to zvláště užitečné, pokud využijete trackpoint.

Jedna malá věc, která je pozoruhodná na krytu klávesnice, je to, že se k zařízení magneticky připojuje. To znamená, že vyhrál „t prostě propadl jako typový obal. A to je jedna z mých oblíbených věcí o Thinkpads. Existují tyto drobné body bolesti o jiných zařízeních, které Lenovo udělá čas na vyřešení.

Připevnění klávesnice je určitě jednou z hodnotových návrhů tabletu Lenovo Thinkpad X1. Je to jedna z věcí, která způsobuje, že vyniká nad zbytkem.

Thinkpad Pen Pro

Stejně jako od jakékoli tablety Premium Windows 10, má podporu pera a přichází s perem, nazvaným Thinkpad Pen Pro. Podporuje náklon a 4 096 úrovní citlivosti tlaku.

Od poloviny roku 2016 Microsoft přidává funkce pera do systému Windows 10. Volal Windows Ink, můžete pomocí pero nakreslit, brát ručně psané poznámky, označit PDF, čerpat z fotografií, mapovat trasy v mapách a další. Pokud vám některá z těchto věcí zní přitažlivě, možná se budete chtít dívat na tento faktor formy tabletu.

Osobně se mi na událostech líbí ručně psané poznámky, takže tablety jsou perfektní. 360 stupňů pro to také fungují, ale obvykle jsou obvykle těžší a objemnější. Z tohoto důvodu se opravdu chcete podívat na to, jaký je váš primární účel pro nákup zařízení. Pokud je to nejprve kreslit a notebook sekundu, pak si získejte tablet. Pokud je to opak, pak získejte kabriolet.

Další věc, která je na peru pěkná, je to, že je dobíjecí. Některá pera vyžadují baterii AAAA a to je skutečná bolest, když dojdou. Není to jako aaaa baterie jsou stejně běžné jako baterie AA nebo AAA. Také s připojením Bluetooth je zde světlo LED, které vám dá vědět, kdy je pero daleko od tabletu x1.

To je skvělá funkce, protože je tak snadné ztratit toto pero. Jak jsem již zmínil dříve, „nejsem fanoušek nového pouzdra na pera, protože často vypadá v mé tašce.

Podpora Alexa

Začátkem tohoto roku spolu se třemi dalšími OEM společnosti Lenovo oznámila, že přináší Alexa podporu některým z jeho nových počítačů. Od té doby jsem „přezkoumal tři PC Lenovo, které slibují tuto funkci: ThinkPad X1 Carbon, ThinkPad X1 Yoga a Yoga 730. Bohužel však Lenovo propustil Alexu pro tato zařízení v době, kdy jsem je zkontroloval, a že je to stále tak s tabletem x1.

Alexa se však nyní zavádí na uhlík X1, takže jiná zařízení, jako je tableta X1, by to měla dostat dostatečně brzy. Ale bohužel jsem ještě nebyl schopen vyzkoušet hlasový asistent Amazonu na počítači se systémem Windows 10.

Co stojí za zmínku, je to, že tablet Lenovo ThinkPad X1 má hlasové mikrofony na dálku, které lze použít pro vlastní Cortanu Alexa nebo Microsoft „. Budete schopni zavolat Wake Word pro ten, který chcete, a to „je ten, který spustí.

Jakmile je k dispozici, můžete si stáhnout Alexu prostřednictvím aplikace Lenovo Vantage Application.

Výkon

Výkon je jediným největším zlepšením v loňském roce tableta Thinkpad X1. V loňském roce jsme viděli Intel „S 4.Procesory série 5w y, což je rebranded core m sestava. Letos zařízení zahrnuje procesory řady U 15 W, přičemž ho přivedou k ultrabooku.

lenovo, thinkpad, tablet, nekupujte, povrch, místo

Letos „procesory s řadami U jsou poprvé čtyřjádrové; předchozí generace byly dvojí jádro. To má za následek, že se zvyšuje mezi 30% a 44%, v závislosti na vaší pracovní zátěži. Například další jádra/vlákna jsou skvělá pro provoz virtuálních strojů v Hyper-V. To také říká daleko nad Microsoft ‚S Own Surface Pro, který stále provozuje duální jádro sedmé gen CPU.

Je zřejmé, že v něm není žádná specializovaná grafika, takže získáte integrovanou Intel UHD Graphics 620. To sdílí systémovou paměť místo toho, aby měla vlastní vyhrazenou paměť. To je samozřejmě pro tablet docela standardní.

To vše znamená, že tento počítač je navržen pro produktivitu. Pokud to není zcela zřejmé, není to herní souprava, a pokud se chystáte udělat editaci videa, chcete si něco prohlédnout s vyhrazeným GPU. Pokud vaše práce prochází hlavně prostřednictvím Microsoft Office, webového prohlížeče a softwaru, který používá podobné zdroje, jedná se o typ hardwaru, který pro vás bude fungovat.

Pro měřítka jsem použil PCMark 8, který nabízí tři testy: domov, kreativní a práce. Nejprve je domov, který kontroluje běžné úkoly, jako je prohlížení webu, videochat, příležitostné hry a další.

Jak vidíte, tablet ThinkPad X1 je v domácím testu docela standardní a že je dobré. Nezapomeňte, že se jedná o faktor formy tabletu, který se provádí na stejné úrovni. Další je kreativní, která testuje více úkolů náročné na GPU, jako je úpravy videa, běžné hry a další.

Tablet ThinkPad X1 skóroval lépe než 64% jiných strojů, což je mnohem lepší, než jsem očekával. Poslední test je práce, která testuje úkoly související s produktivitou, jako jsou psaní a tabulky.

Jak vidíte, tablet ThinkPad X1 přichází o lepší než 80% všech výsledků. Jak jsem již zmínil dříve, tento stroj je navržen s ohledem na produktivitu, takže pro mě nebylo žádným překvapením.

Závěr

Jak je tomu vždy u počítače ThinkPad X1, myslím, že tablet je ve své třídě nejlepší. Konečně má správný stojan a správný CPU, aby mohl soutěžit s velkými chlapci. Nejvýznamnější tablet Windows 10 na trhu je pravděpodobně Microsoft Surface Pro a tablet ThinkPad X1 to překonává a má také lepší klávesnici. Dokážu si myslet na důvod, proč dostat povrch nad tímto strojem.

Jediné skutečné nevýhody jsou docela malé. Pouzdro na pero tak dobře nefunguje (i když to získává bod za nepoužívání portu) a klíče Ctrl a FN jsou zvráceny z jiných klávesnic.

Ale i když považuji počítače ThinkPad X1 za nejlepší ve třídě, musíte se rozhodnout, která třída je pro vás. ThinkPad X1 Carbon je notebook véslocí a je to super tenké a lehké. O něco těžší než uhlík x1, jóga X1 je 360 ​​stupňový kabriolet se zatahovacími klíči a perem, které do zařízení zabudovalo. Pro můj případ osobního použití je to perfektní stroj, ale je to nejprve notebook.

Pokud chcete nejprve tablet, máte tablet x1 a já si opravdu myslím, že je to nejlepší, co si můžete koupit. Funguje to také, pokud chcete funkčnost jógy X1, ale chcete něco, co je mnohem lehčí.

ThinkPad x1 počítače bývají trochu na drahé straně, ale „stojí za to za to. Tablet Lenovo Thinkpad X1 rozhodně stojí za cenu.

Lenovo ThinkPad X1 Tablet 3. gen: Nekupujte povrch pro, místo toho si to koupit

Zpět na CES 2018, Lenovo sundal zábaly z tablety 3. generace ThinkPad X1 Windows 10. Letošní model je zcela přepracován a přichází s větším a vyšším displejem, procesory Intel 8. generace a mnoha dalšími funkcemi, které z něj skutečně činí povrchový pro zabiják. Minulý měsíc jsem strávil s tabletem X1, takže zde je více o tom, proč je ve srovnání s Surface Pro ve srovnání s povrchem pro spotřebitele a podniky spoustu hodnoty.

brejle

Jednotka zaslaná nám k přezkumu je poháněna procesorem Intel Core i7-8250U 8. generace takto na 1.60 GHz. Dodává se s 16 GB RAM pájeného na palubě a Windows 10 Pro předinstaloval. Je důležité si uvědomit, že letošní tablet X1 již nebude nabízet připojené moduly. Díky tomu je tablet ještě více jako povrchový profesionál, až k připojení klávesnice a stojan. Další specifikace, které budou uvedeny v tomto přehledu, lze vidět níže.

 • Grafika: Intel UHD 620
 • Displej: 13.0 ″ QHD (3000 x 2000) IPS w/ Gorilla Glass 4
 • Skladování: 512 GB Samsung PM981 NVME V1.2
 • WLAN Bluetooth: Intel Dual-Band Wireless-AC 8265 BT4.1
 • Porty: (2) Thunderbolt 3, typ-C (1) mikrofon / sluchátka kombo konektor (1)
 • Fotoaparát: Front 2.0 MP / zadní 8.0 MP
 • Klávesnice: Černá pogo klávesnice, Mylar Surface Touchpad, vícedotyk, podsvícený
 • Zvuk: Realtek ALC3278 Codec / Stereo Reproduktory, 1w x 2 / dva mikrofony
 • Baterie: 42 WH, 9.5HR (MobileMark 2014)
 • Rozměry/ hmotnost: Tablet klávesnice: 11.97 ″ x 8.9 ″ x 0.59 ″; 304.1 mm x 226 mm x 15.1 mm, počínaje 2.8 lb (1.27 kg)
 • Případ: Hořčík/hliník

Srovnání cen

Naše konkrétní jednotka je k dispozici na Lenovo.com pro 2 132.10, ale začněte na 1 269.00. To by se mohlo zdát jako hodně klesnout, ale ve srovnání s Microsoft Surface Pro, získáte za peníze velkou hodnotu. S Lenovo dostáváte samotný tablet x1 plus klávesnici a pero. Poté s Surface Pro, získáváte tablet pouze pro 2 199 a klávesnice a pero vás bude stát navíc a zvýšit cenu až 2 467.99. S oběma konfiguracemi by mělo být opravdu zřejmé.

Sestavení designu

Podobně jako v sestavě Surface Pro Microsoft je tablet ThinkPad X1 konstruován z hořčíku a hliníku. Je to prémiový pocit materiálu, díky kterému je zařízení krásné v ruce. Kov a hliník se přenášejí do všech oblastí a je v pohodě na dotek, i když je systém pod silným zatížením. Jedinou nevýhodou je, že x1 je zbarvená černá s matným povrchem a může si vyzvednout otisky prstů a prach, pokud se otírá špatně.

Uvedení věcí do srovnání, tablet ThinkPad X1 (1.96 lb bez klávesnice) je těžší než Surface Pro (1.70 lb bez klávesnice) Rozdíl hmotnosti je primárně způsoben větším displejem na X1, i když je mnohem patrnější při připojené klávesnici. Upřednostňoval jsem těžkosti X1, protože se cítí mnohem prémilnější a spíš jako váha tradičního notebooku.

Musím také zmínit vylepšený stojan na tabletu X1. Opět to velmi připomíná ten na Microsoft Surface Pro a nyní se sklopí ven místo dolů (jako rampa) v předchozí generaci. Mechanismus stojanu také závisí na Lenovově podpisech. Všechno mi to hodně připomíná Miix 720, s výjimkou skutečnosti, že stojan na 3. gen X1 má na straně „uši“, aby mu pomohl kopat kdekoli, kde sedí.

Porty a tlačítka

Microsoft by se mohl stále držet na přístavu Mini Display a USB A z důvodů kompatibility, ale Lenovo si myslí jinak (zamýšlená slovní hříčka.) Opravdu, za cenu jejich zařízení získáte počítač s mnohem modernějšími duálními Thunderbolt 3 USB C porty.

Oba tyto porty jsou na levé straně zařízení, přičemž jeden je k dispozici pro nabíjení nebo připojení k příslušenství. Můžete také použít porty duálních Thunderbolt 3 USB C na zařízení k připojení až dvou 4K monitorů, externích grafických karet a dalších. To jinak není možné na povrchu Pro bez použití dongků dongles nebo USB 3.0 Port.

V roce 2018 je opravdu neomluvitelné, aby zařízení nemělo USB C a z tohoto důvodu byste neměli opravdu uvažovat o povrchu prof. Pro průměrné spotřebitelské USB C na tabletu ThinkPad X1 Gen nabídne rychlosti až 40 GB/s ve srovnání s 10 GB/s na portů USB A na povrchu Prof. Ano, budete naštvaní potřebou, aby dongles propojil myši a klávesnici nahoru k zařízení, ale to dělá tablet ThinkPad x1 rychlejší a budoucí důkaz než Surface Pro.

Lenovo každopádně zahrnuje také vyskakovací kartu micro-SD a nano-SIM karty na levé straně tablety X1. To není snadné přístup bez nástroje SIM vyhazování a ve skutečnosti to není nejlepší místo. Na povrchu pro je stejný slot pod stonkem, což usnadňuje výměnu karet SD za běhu.

Nakonec na pravé straně zařízení najdete tlačítka. Na pravé straně nahoře je tlačítko napájení, následuje svazek hlasitosti a místo pro pouzdro na pero. Protože pero zablokuje svazek, kdykoli je uvnitř pouzdra, není to úplně pohodlné. Přál bych si, aby Lenovo přesunul tlačítka na horní část zařízení jako Surface Pro, ale pravděpodobně by to nebylo, protože by tam byli fanoušci místo toho.

Zobrazit

Nabízí více prostoru pro produktivitu, 13palcový 3K displej na palubě ThinkPad X1 Tablet 3. gen je vyšší než 12.3palcový displej Surface Pro. Přichází s rozlišením 3000 x 2000, takže je o něco ostřejší než Surface Pro, což maximuje při rozlišení 2736 x 1824. Ostrost můžete vidět na fotografii níže, kde je x1 na dně a povrch pro horní část.

Jako vedlejší poznámka mi Lenovo také říká, že displej je pokryt Gorilla Glass 4. To je velmi uklidňující, protože to znamená, že zařízení je chráněno před poškrábáním a kapkami, aniž by se šlo o další kilometr nákupu chrániče obrazovky. V kombinaci se skutečností, že X1 je testován proti 12 vojenské certifikaci, jedná se o zařízení, které musí vydržet.

Sestavením všeho teď vše dohromady, displej na X1 je velmi ostrý a jasný, přičemž obrázky jsou svěží a jasnější než povrchový profesionál. Pro tvůrce to také znamená více věrné životní zkušenosti, protože dostanou 277 PPI na X1, vs 267 PPI na povrchu Pro. A pro mě to znamená, že multitasking je snazší, protože větší displej zanechává více prostoru pro otevírání oken. Když se dvě zařízení naskládají vedle sebe, opravdu vidíte rozdíl, který velikost obrazovky dělá.

Výkon

Pokud v roce 2018 hledáte zařízení Windows 10, pravděpodobně si budete chtít vyzvednout jedno s nejnovějšími procesory společnosti Intel. Na rozdíl od Surface Pro, který uvízl na žetonech 7. generace, letos tablet X1 přichází s procesory 8. generace. To znamená zvýšený výkon, výdrž baterie a další. X1 je skutečným šampionem v multitaskingu a můžete to vidět v bodování Geekbench 4, kde přichází na vrcholu povrchu pro vícejádrová bodování.

S procesorem Core i7 zahrnutý do mé revizní jednotky jsem byl snadno schopen více úkolů na hraně s 15 kartami otevřenými bez jakéhokoli zpoždění nebo opětovného načtení. Také jsem upravil některé fotografie pro tento příspěvek ve Photoshopu a věci byly rychle vykresleny. Systém nikdy opravdu ztuhl, ale fanoušci se kopali a šli na vysokou rychlost, když byl pod tlakem. Ačkoli je to naprosto normální pro jakékoli zařízení, podobné úkoly by jen zpomalily můj povrch a provedli systém zamknout systém.

Skener otisků prstů a Amazon Alexa

Letos jsme zkontrolovali řadu zařízení Lenovo, která jsou kompatibilní s Amazon Alexa, a tablet x1 je další. Opět nebylo k dispozici pro testování této jednotky a Lenovo mi říká, že integrace Alexa bude k dispozici ke stažení v blízké budoucnosti. Je to něco, o čem si opravdu přeji, abych věděl víc, ale prozatím si za to budete muset vzít Lenovo slovo. Další informace o tom, co nabídne Amazon Alexa.

S Amazon Alexa na novém tabletu X1 můžete přehrávat hudbu, získat zprávy, ovládat svůj chytrý domov nebo nakupovat, jen pomocí svého hlasu. Alexa je vždy chytřejší a automaticky dodává nové schopnosti do vašeho zařízení. Použití Alexa na nové tabletě X1 bude stejně jednoduché a bez rukávy, jako je použití skutečného zařízení Amazon Echo.

O čem právě teď mohu mluvit, je čtečka otisků prstů na pravé straně zařízení. Je to z cesty a na ideálním místě pro Windows Hello, stejně jako IR kamera na povrchu Pro. Cítí se také velmi připomínající čtečku otisků prstů z Samsung Galaxy S5 a byl rychlý a rychlý pro všechny mé přihlášení (i když tento čtenář otisků prstů není tlačítko.)

Pero

Dříve jsem dělal rozdělení aktivního pera Lenovo a podobné pero bylo zahrnuto do krabice do letošního tabletu Lenovo X1 Carbon Tablet. Vyznačuje se až 4 096 úrovní citlivosti tlaku a solidní špičkou, spíše než plstěný tip. To znamená, že psaní a kresba se cítí přirozenější, s perem klouzajícím přes obrazovku, spíše než tažení jako u povrchového pera. Vzhledem k tomu, že si musíte koupit pero s Surface Pro, nemám žádné uchopení a stížnosti s perem Lenovo.

Klávesnice a trackpad

Podsvícená klávesnice na tabletu x1 je mnohem lepší než povrchová profáka. Je to mnohem spíše jako tradiční notebook a klíče jsou pro dotek prostornější a pohodlnější. Pod ním je také pevný matný povrch, který podporuje klávesy, které je pevnější než materiál tkanin na povrchu. Snadno jsem byl schopen psát při 100 slovech za minutu a každý dotek klíčů uspokojivě zabil dolů do krytu.

lenovo, thinkpad, tablet, nekupujte, povrch, místo

Stejně jako Surface Pro, klávesnice se také připojuje k tabletu X1 s magnetickým připojením Pogo. To znamená, že může sedět na systému ve dvou úrovních, jeden proti dolnímu okraji skla a jeden ležet na stole. Klávesnice Lenovo bohužel je proprietární, takže se systémem Windows 10 zachází jako s samostatným připojením. Stisknutí kláves zařízení neprobudí ze spánku a já jsem byl trochu naštvaný touto nepříjemností.

A konečně, se skladem Slass Surface Pro Trackpad je Trackpad X1 spousta prostorný a má povrchovou úpravu typu Mylar. Díky tomu se zážitek cítí spíše jako něco na tradičním notebooku a při psaní jsem se mohl snadno uchopit na trackpadu. Podporuje multitouchová gesta, což je vynikající pro ty časy, kdy jsem byl příliš líný, abych se dotkl obrazovky. Existuje také The Trackpoint, který je pro přesné použití, ale nižší na klávesnici a nikdy se pro mě opravdu neukázalo jako užitečné.

Životnost baterie

Přichází s větší 3K ​​obrazovkou, můžete očekávat oběti výdrže baterie na X1. V mém měsíci s tabletem X1 jsem viděl kdekoli od 4 do 6 hodin denní výdrže baterie pro mé prohlížení webu a další použití. Je to přibližně stejné načasování v reálném světě, které někteří uživatelé hlásí na Surface Pro, takže to není úplně překvapivé. Jako strana můžete skutečně nabíjet tablet X1 pomocí portu USB C, takže se nemusíte bát, protože si můžete koupit kompatibilní 65-watthodinovou přenosnou energetickou cihlu a nabíjet na cestách.

Závěrečná linka

Na konci dne určitě získáváte větší hodnotu pro svůj babek s tabletem ThinkPad X1 3. gen. Klávesnice a pero nejenže je zahrnuta, ale také získáváte větší obrazovku, Amazon Alexa, nejnovější procesor Intel a pohodlná klávesnice. Začněte na 1 269.00 a naše jednotka je k dispozici na Lenovo.com pro 2 132.10.

Lenovo Thinkpad X1 tablet gen3

Přidat do košíku

Dell Latitude E5470

Přidat do košíku

Dell Latitude 7389

Přidat do košíku
Prodej!

Dell Latitude7480

Adresa: #293C ST.150, Sangkat Teuk Laak II, Khan Toul Kouk, Phnom Penh

Lenovo ThinkPad X1 Recenze tablety

Tablet Lenovo Thinkpad X1, poprvé vydán v roce 2016, byl navržen tak, aby soutěžil s podobnými Microsoft Surface Pro 4 a iPad Pro. Na rozdíl od notebooků ThinkPad X1 Carbon a Yoga lze tabletu X1 použít jako samostatná břidlice s odnímatelnou klávesnicí.

Tato třetí verze tabletu X1 aktualizuje již oblíbený design, s větším výkonem, vynikajícím displejem a něčím, co její konkurenti zatím nenabízejí: USB-C. Je přidávání USB-C a Thunderbolt opravdu natolik, aby vás pokoušel pryč od vašeho povrchu Microsoft?

Specifikace

Specifikace Lenovo Thinkpad X1
Procesor: 8. generace Intel Quad Core i5 nebo I7, až do I7-8650U
Operační systém: Windows 10 Home nebo Windows 10 Pro
RAM: 8 GB nebo 16 GB
Úložný prostor: 256, 512 GB nebo 1TB SSD
Grafika: Integrovaná grafika Intel UHD 620
Zobrazit: 13.0 ”qhd 3k (3000 x 2000) IPS Multi-Touch
Fotoaparát: Přední: 2 MP
Zadní: 8 MP
Volitelná zadní IR kamera pro rozpoznávání obličeje.
Zvuk: Dolby Audio Premium
Dual-Ary Microphones s duálním pole pro hluk
I/O Porty: 2 x USB 3.1 gen 2 typ-c/brosterbolt 3
Čtečka karet microSD 4-in-1
Sluchátka/mikrofon kombo 3.5 mm jack
Nano Slim Slot
Připojení: Intel Dual Band 8265 Wireless AC (2 x 2)
Bluetooth 4.1
NFC (volitelné)
Integrované globální mobilní širokopásmové připojení LTE-A (volitelné)
Rozměry: 11.96 ”x 8.88 ”x 0.35 ”(0.59 ”s klávesnicí)
Hmotnost: Počínaje 1.69 liber (nebo 2.79 liber s klávesnicí)

Design

Konstrukce gorilla skla s hořčíkem a hliníkovým tělem zajišťuje, že X1 je jednou z nejodolnějších tablet na trhu. S obvyklou Lenovo drsností jste očekávali, že tablet X1 vydrží šok, vibrace a environmentální končetiny, certifikované podle vojenských standardů.

Loga x1 a ThinkPad najdete na matném dokončeném povrchu, s vylepšeným designem Kickstand. Místo předchozího designu rampy se nyní skládá ven a Lenovoovy jedinečné panty jsou silné i robustní.

Zobrazit

13palcový 3K displej nalezený na tomto tabletu je vyšší než displej na Microsoft Pro a má také vyšší rozlišení. Rozlišení 3 000 x 2 000 je nejlepší ve své třídě, s oslnivým jasem 415 nits. Barvy se zdají živé a obrázky jsou ostré kolíky, se zlepšeným počtem pixelů 277 ppi.

Rámeček kolem obrazovky se vyhýbají designu jiných výrobců k okraji jiných výrobců. Na rámečku je také skener otisků prstů a stereofonní reproduktory Windows Hello Hello. Přestože je obrazovka skvělá pro sledování filmů, zabalte pár sluchátek, protože reproduktory jsou žalostně podhodnoceny.

lenovo, thinkpad, tablet, nekupujte, povrch, místo

Klávesnice a pero

Ve srovnání s Surface Pro se podsvícená klávesnice cítí spíše jako tradiční notebook, ale s prostornějšími klíči. Červený bod stopa na klávesnici lze použít pro přesnost, spolu s velkým trackpadem na základně, který podporuje vícedotyková gesta.

Zahrnuté aktivní pero má 4 096 úrovní citlivosti tlaku, s pevnou špičkou než obvyklým plstěným špičkou. Psaní nebo kresba na obrazovce se cítí přirozenější než povrch Microsoft, spíše klouzání pera než tažení.

Klávesnice i pero jsou zahrnuty do krabice, přičemž tablet x1 nabízí omezenou funkčnost bez nich.

Výkon

Nové tablety ThinkPad X1 byly upgradovány na nejnovější čtyřjádrové procesory Gen Intel, s výběrem čipových sad i5 nebo i7. Tři modely mají buď 8 GB nebo 16 GB RAM, s úložištěm SSD, které lze nakonfigurovat až do 1 TB.

Pro použití jako obchodní notebook je výkonný a poměrně robustní. Windows 10 Home nebo Pro přichází předinstalovaný, v závislosti na modelu, který si vyberete, a můžete spustit více aplikací bez jakýchkoli závěsů.

Ačkoli integrovaná grafika Intel UHD 620 dokáže snadno zvládnout obrovský displej, neočekávejte žádné tvrdé hry.

Celá tato síla však přichází za cenu. Výdrž baterie je docela průměrná, při pouhých šesti až sedmi hodinách při použití polovičního jasu. Streamování filmů s plnou jasností nebo hraní jednoduchých her může tuto postavu výrazně snížit. Naštěstí můžete použít jakoukoli nabíječku USB-C s dostatečným množstvím wattů k nabíjení baterie.

Porty a připojení

Lenovo svítí nad svými nejbližšími soupeři se zahrnutím dvou portů USB-C Thunderbolt 3. To umožňuje nejen rychlejší datové připojení, ale také více možností svobody a energie. Mohli byste docela snadno připojit externí GPU a proměnit jej v herní soupravu. Neváhejte připojit 4K monitor nebo jiné periferní.

Bez žádných HDMI nebo plnohodnotných portů USB-A budete muset koupit adaptér pro starší příslušenství a spoléhat se na doky nebo rozbočovače pro další zařízení.

Zahrnuta je také čtečka karet microSD, ale je skrytá ve slotu Nano SIM, podobně jako ty, které se nacházejí na mobilních telefonech. Není to ideální jako paměťové zařízení, které lze horký, protože budete potřebovat nástroj pro vysunutí SIM (nebo papírový spot) a současně vysune 4G SIM.

Pokud byste si koupili třetí generaci Lenovo Thinkpad X1?

Tato nejnovější generace tabletu ThinkPad X1 rozhodně nabízí pro vaše peníze větší hodnotu než mnoho jejích konkurentů. Není to levné, ale přichází s klávesnicí a perem, plus s větší obrazovkou, podporou Amazon Alexa a nejnovějšími procesory Intel.

Extra funkce, jako je skener otisků prstů a IR kamera pro rozpoznávání obličeje, je stále blíže k Microsoft Surface Pro. Jinými způsoby vyniká, s jeho mnohem lepším displejem, větší odolností a přidanou všestranností Thunderbolt 3.

Jediné věci, na které jsme na tomto tabletu nebyli ohromeni, byla krátká 7hodinová výdrž baterie a reproduktory pod ní. Dokud můžete žít s těmito omezeními, tablet ThinkPad X1 nabízí geniální alternativu k špičkovému notebooku nebo dokonce Microsoft Surface Pro.

Tablet Lenovo Thinkpad X1

Tableta. Notebook. Plátno. Rozhodnete se. Lenovo ThinkPad X1 vám dává energii, přenositelnost produktivity v ultrapremium odnímatelném 2-in-1, což znamená podnikání.

Tableta. Notebook. Plátno. Rozhodnete se.

Tableta. Notebook. Plátno. Rozhodnete se.Lenovo Thinkpad X1 3. generace

Tablet ThinkPad X1, přepracovaný od základů, vám dává napájení, produktivitu a přenositelnost v ultrapremium odnímatelném 2 v 1, což znamená podnikání.

Od zvětšeného 13 ″ obrazovky hrany k okraji po vylepšený bezpečnostní hardware až po responzivní hlasový zážitek, který probudí vaše zařízení ještě rychleji, je tablet ThinkPad X1 perfektním řešením pro profesionály na cestách.

KLB Systems má obrovskou řadu herních možností od jednoduchých komponent až po plnohodnotný herní počítač, herní notebooky, paluby ovládání simulátoru Saitek Flight Simulator a další.

20KKA000AU

33 cm (13 ″) Core i5 8 GB 256 GBWI-Fi / LAN

20KK001Kau

33 cm (13 ″) Core i5 8 GB 256 GB4G / Wi-Fi / LAN

| Denial of responsibility | Contacts |RSS