MI TV Stick vs Mi Box S 4K: Co je pro vás to pravé. Xiaomi Mi TV

Xiaomi TV Stick 4k, Recenze: Nový malý přehrávač Android

Xiaomi Mi TV Stick 4K je nová Android TV Stick, kterou dnes představujeme její analýzu nebo revizi. Malé zařízení, které nabízí Android TV OS se všemi certifikáty pro přehrávání na nejvyšší kvalitě streamovacích platforem.

Android TV MI TV Stick 4K má nedávný Soc AmLogic S905Y4 velmi podobný S905W2, které jsme viděli v jiných zařízeních ve formátu televizoru. Máme systém Certified Android TV 11, ve výchozím nastavení přichází s dálkovým ovládáním Bluetooth a integruje mikrofon pro asistenta Google, se kterým můžeme toto zařízení ovládat. Nabízí nám také Chromecast a nezbytné certifikáty pro Netflix 4K HDR a podobné služby, také podporuje Dolby Vision a Atmos.

Podívejme se na naši recenzi, jak se tento nový Xiaomi TV Stick 4k chová a co nám nabízí s ohledem na své soupeře ve stejném sektoru.

Podrobnosti o produktu pro Xiaomi TV Stick 4k

Xiaomi TV Stick 4K (MDZ-27-AA)
SOC: Amlogic S905Y4 Quad Core 4x ARM-A35 @ 2GHz (64bit) / GPU Mali-G31 MP2 / 12nm. Systém: Android TV 11 (32bit). Paměť a síť: 2GB RAM LPDDR4 / 8GB EMMC / WI-Fi AC Bluetooth 5.0. Porty: HDMI 2.1 / 1x Micro USB 2.0 otg. Extras: BT Remote / Manual / HDMI kabel / adaptér DC 5V 1A (5W). Materiály a rozměry: Plastové / stavové LEDS / 107 x 30 x 15 mm / 43 gr.

Rozbalení

Nová TV Stick Xiaomi 4K přichází v klasické kartonové krabici s obrázkem produktu v horní části. Uvnitř najdeme malou televizi, dálkové ovládání, kabel HDMI, 5V 1A nabíječka a první kroky příručky.

Popis

Xiaomi TV Stick 4K nabízí klasický design v řadě předchozí tyčinky značky. Jako konektory máme pouze port Micro USB OTG a přední HDMI 2.1 muž.

Máme také dálkové ovládání Bluetooth, které má mikrofon pro asistenta Google, nahoře máme dvě stavové LED diody. Jsme překvapeni zahrnutím vyhrazeného klíče pro launchwalk Patchwalk The Xiaomi, můžeme změnit použití některých klíčů, které je přemalují pro jiné funkce.

Tato malá televize má Wi-Fi AC Bluetooth 5.0 čip a má interní wi-fi anténu. Chladicí systém funguje velmi dobře, protože neztrácí žádný výkon. Nemáme tlačítko resetování, aktualizace lze provádět pouze prostřednictvím online systému OTA Xiaomi.

 • Dálkové ovládání: Základní dálkový ovladač BT s MIC / kompatibilní s klávesnicí a ovládací prvkem myši / aplikací pro Android TV.

Máme port Micro USB OTG, který nám umožňuje připojit rozbočovač USB Ethernet s napájecím konektorem, což nám umožňuje připojit periferie a rozšířit interní úložiště pomocí paměti USB. Rychlost tohoto portu nám umožňuje dosáhnout až asi 220 MB/S a systém Android TV dokonale detekuje tento konektor v nastavení.

 • Port USB: Umožňuje nám připojit USB 3.0 HUB MICRUSB OTG kabel, pro periferie nebo přidat Ethernet.

Systém a výkon

Systém prostředí a Android

Jakmile jsme spustili MI TV Stick 4K, najdeme průvodce konfigurací. Je možné upravit Wi-Fi, definovat, které aplikace budou ve výchozím nastavení nainstalovány, a vybrat typ obsahu, který chceme vidět na hlavní obrazovce. Jakmile je konfigurace dokončena, dorazíme do launderu Android TV navrženého pro ovládání dálkovým ovládáním. Když aktualizujeme aplikace, společnost Home Launcher se změní na Google TV s modernějším designem. Celkový výkon je dobrý, můžeme se pohybovat hladce a rychle mezi nabídkami a různými aplikacemi.

 • Launcher: Můžeme změnit vykreslování UI společnosti Launcher / Android na 1080p.
 • Multitasking and Access: Multitasking není k dispozici / oznámení Horní ikona.
 • Jazyky a Google Play: Všechny mezinárodní Android Languajes / Google Play pro Android TV nainstalované.
 • Podívejte se na naši uživatelskou příručku pro Android nainstalovat klasické aplikace pro Android, zabránit rotaci obrazovky a mnohem více.

Jako novinka máme aplikaci Patchwalk, která je západní verzí odpalovacího zařízení používaného Xiaomi v Číně. Barevnější prezentace obsahu, která má malé praktické použití.

Systém

Podíváme se na systémová data a možnosti, které zahrnuje, také pozorujeme, jaké možnosti spouštění nám toto zařízení umožňuje. Tento televizní skříň bude mít aktualizace prostřednictvím OTA, aby se opravily možné selhání, aktualizace zabezpečení a opravy chyb.

 • Ovládací prvky zapnutí / vypnutí: dostupné režim spánku / nastavení vypnutí.
 • Systémová verze a kořen: Android TV 11 (32 bit) / bez kořenového / bez kořenového menu / CPU R0P1 (S905Y4) / model MITV-AYFR0.
 • Podpora: Podpora Xiaomi OTA / firmware IMG není k dispozici, pouze aktualizace OTA.

Síť, úložiště, RAM a Porty

Xiaomi Mi TV Stick 4K má 2 GB paměti RAM DDR4 a pro skladování máme možnosti s 8 GB EMMC, které můžeme rozšířit pomocí USB paměti. V sekci sítě má Wi-Fi AC Bluetooth 5.0 bezdrátový adaptér, že jak vidíme v testech, výsledky jsou dobré. Je možné použít gigabit ethernetový adaptér pomocí micro USB OTG 2.0 Port Ale rychlost je omezena na rychlost tohoto konektoru, asi 220 Mbps.

 • Síť: Interní anténa / rozsah Wi-Fi.41 DBM / LINK 5G 280 Mbps / Ethernet USB 2.0 / Bluetooth ok.

Zjistili jsme, že výkon interního úložiště je velmi dobrý a pohybuje systém bez problémů plynulosti, na druhé straně RAM nabízí lepší data než jiné modely. Výkon těchto komponent je patrný v rychlosti, při které aplikace začínají nebo při přepínání mezi různými částmi zařízení.

 • Úložiště: Celkem 3 GB. zdarma 8 GB / rozšiřitelné s externí pamětí USB.
 • RAM: Celkem 2 GB. zdarma 1 GB / DDR.
 • Porty: Micro USB 2.0 otg.
 • Doporučujeme si přečíst náš tutoriál Samba o Android Networks, pokud budeme používat soubory z našeho síťového počítače.

Síla a výkon

Jádrem xiaomi tv Stick 4K je AmLogic S905Y4 Quad Core Chip s ARM Cortex-A35 procesory a v grafické části MALI-G31 MP2 GPU, který je ve střední rozsahu, který je ve střední rozsahu. Tento SOC je velmi podobný jeho bratrovi S905W2, který je poněkud horší než S905X3 nebo nedávné S905X4, ale nic velmi pozoruhodného. Jak je možné ocenit ve výsledcích, máme jen malé zlepšení v jednorázovém výkonu, je dobře umístěn odpovídající Fire TV-stick 4k a poněkud pod GoogleCast TV. Nepochybně to daleko přesahuje Xiaomi Mi TV-stick 1080p.

 • Výkon CPU: Min 0.5 GHz / Working 1.2 GHz / Max 2 GHz
 • Podívejte se na naše porovnání AmLogic S905Y4 SOC se všemi SOC v tomto sektoru pro více informací.

V sekci her můžeme spustit PUBG ve střední/nízké kvalitě a také cloudové herní služby, jako je NVIDIA GFFORCE, nebo pomocí APK k jeho instalaci. V sekci emulátorů můžeme získat nejvíce spuštěni některé tituly Wii, ale nebudeme mít problémy s 2D hry klasických konzolí s emulátory, jako je Retroarch nebo pomocí Kodi, celý OS Emuelec není kompatibilní.

 • Hry a emulátory: Je možné hrát tituly jako PUBG / YES VULKAN podpora / Základní emulátory v Retroarch nebo Kodi.
 • Ovládací prvky: Kompatibilní s Bluetooth nebo USB GamePads.

Tento SOC se vyrábí ve 12nm, má poměrně nízkou spotřebu energie a chladicí systém při normálním použití udržuje velmi nízké teploty. Procesor řídí rychlosti správně, aby se příliš zahříval.

 • Thermals: Min. 40 ° C / Working 42 ° C / max. 63 ° C / udržuje výkon až 100% / tepelná zóna na horní / hluku 0 dB
 • Spotřeba: vypnuto 0.9W / min 3w / Working 3.2w / max. 4.5W

Video a zvukový test

Test přehrávání videa

V sekci přehrávání videa je Xiaomi TV Stick 4k kompatibilní s většinou moderních formátů, jako je h.265, VP9 s nativním 4K@60fps podpory rozlišení HDR a je kompatibilní s nedávným kodekem AV1, ale pouze s streamovacími aplikacemi, jako je YouTube nebo s přehrávačem interních médií. Máme dobrý výkon s 10bitovými barevnými formáty s podporou HDR a také s Dolby Vision. V nastavení můžeme deaktivovat účinek HDR mimo podporovaný obsah.

Pokud jde o zvuk, můžeme hrát DD a DTS zvuk až 7.1 Prostřednictvím jeho port HDMI s podporou pro kodeky Dolby Atmos a DTS HR. Systém Chromecast funguje perfektně se všemi kompatibilními službami, včetně aplikací, jako je Netflix. Je možné použít hráče, jako je Kodi nebo Plex.

 • Nastavení videa: Není k dispozici žádné nastavení kvality obrazu / HDMI-CEC, viz příručka / automatická obnova není k dispozici.
 • Nastavení zvuku: HDMI 7.1 / Žádné nastavení zvuku USB.
 • Barva a HDR: 10bit / RGB / HDR 10 / Dolby Vision / umožňuje deaktivované HDR.
 • Sdílení médií: GoogleCast Ano / MiraCast NO / DLNA s blubblepnp / airplay č.
 • LIBREELEC: Tento model není kompatibilní s Libreelec nebo Coreelec.
 • Tutoriály: Nainstalujte doplněk do efektu Kodi / Judder, jak to opravit / vícekanálový zvukový průvodce / opravit přehrávání tmavého videa.
 • Doporučujeme přečíst si průvodce nastavením naší televize, abyste získali nejlepší kvalitu obrazu.

Streamovací služby

Provedli jsme několik testů na streamovacích službách, abychom zkontrolovali, jak fungují nejoblíbenější služby. TV TV Stick 4K nabízí maximální kompatibilitu se všemi aktuálními streamovacími službami. Jak jsme zkontrolovali, Netflix nám umožňuje sledovat obsah 4K s certifikáty Dolby Vision a Dolby Atmos. Máme také Disney bez zvukových problémů a Amazon Prime Video nebo HBO Max v kvalitě instalovatelné z Google Play, pokud to hledáme.

MI TV Stick vs Mi Box S 4K: Co je pro vás to pravé

Ať už již máte inteligentní televizi nebo ne, zjistíte, že potřebujete další streamovací zařízení připojené k televizi. Je to proto, že vaše chytrá televize nemůže mít v jeho obchodě nativně podporované všechny streamovací služby. Například pokud máte inteligentní televizi LG, může mít podporu Netflix, ale ne Amazon Prime Video (jen jako příklad). Proto zjistíte, že získáte Amazon Fire Stick nebo Mi Box S, která má podporu pro tuto konkrétní streamovací službu.

Takže s tím řekl, že na výběr existuje řada streamovacích zařízení; Z Chromecast Google, Fire Stick, Apple TV do cenově dostupných, ale vysoce výkonných zařízení pro streamování poháněných Androidem z Xiaomi. Nyní má Xiaomi na chvíli MI Box S 4k a infact jsme ji provedli, ale tento měsíc vydala společnost menší, ale stejně mocný malý bratr, mile.

Mifikace a funkce mi

MI TV Stick připomíná Amazon Fire Stick ve formě i funkci. Je mnohem menší než MI Box S 4K, ale postrádá více možností připojení, které najdete v MI Box S 4k. Zde si můžete přečíst naši úplnou recenzi MI TV Stick.

MI TV Stick je velikosti 1080p streamovacího zařízení běžící na Android TV verze 9. Má asistent Google a Chromecast vestavěný stejně jako Mi Box S. To znamená, že můžete jednoduše mluvit s televizí prostřednictvím hlasových příkazů kromě používání dálkového prostoru obvyklým způsobem. Hlas je poháněn AI Google a může dělat věci, jako je pauza/přehrávání médií, vyhledávání filmů na Netflixu, videa a seznamy skladeb na YouTube a dokonce vypnout televizi.

Chromecast vám umožňuje sledovat videa a hudební obsah od online streamovacích služeb z vašeho smartphonu/tabletu po televizi.

MI TV Stick je dodáván s dálkovým ovladačem Bluetooth s vyhrazenými tlačítky Netflix a Prime Video, opět tlačítko Google Assistant Voice, jako je Mi Box S. Podporuje dolby a DTS prostorový zvuk a je poháněn čtyřjádrovým procesorem plus 1 GB RAM ve srovnání s 2 GB RAM z úložiště MI Box S a 8 GB.

Myslím, že bych doporučil Mile TV, pokud máte televizi namontovanou na zeď. Je mnohem snazší držet se zadní části vaší televize a může být napájen port USB TV ve srovnání s MI Boxem, který potřebuje vyhrazený zdroj energie z nástěnné zásuvky.

Mi TV Stick vs Mi Box S 4k

Mezi oběma zařízeními opravdu není velký rozdíl, s výjimkou formového faktoru a rozlišení. Téměř všechno, co má starý větší Mi Box, MI TV Stick má také. Jediný rozdíl je v tom, že MI TV Stick je malá streamovací tyčinka, která přijímá obdélníkový tvar podobný Amazon Fire Stick. MI TV Stick Plugs se přímo na rozhraní HDMI televizoru a je poháněn samostatným adaptérem střídavého proudu. Můžete si jej však nabíjet pomocí jednoho z USB Ports vašeho televizoru, pokud se vám líbí, které se mi zdá pohodlnější. MI TV Stick v současné době prodává za 43.87 na Amazonu.

Naproti tomu MI Box S je běžné zařízení ve tvaru čtverce, které potřebuje vyhrazený kabel HDMI, aby se připojil k vaší televizi. Je poháněn vyhrazeným adaptérem střídavého proudu.

Dalším výrazným rozdílem mezi těmito dvěma zařízeními je RAM. MI TV Stick je poháněn 1 GB RAM, zatímco MI Box S je poháněn 2 GB DDR3 RAM. Takže to je lepší výkon pro Mi Box s.

Dalším zřejmým a pravděpodobně hlavním je nový MI TV Stick podporuje 1080p Full HD videa, zatímco starší MI Box S podporuje 4k na 60fps videa. To by mohl být rozhodujícím faktorem pro některé lidi, kteří hledají streamování více ostrých 4K kvalitních videí od YouTube, Netflix, Prime Video atd.

Pro ty, kteří si přejí načíst aplikace nebo připojit externí pevný disk k televizi, pak MI Box S s extra USB portem dostane horní ruku přes novější milku. Stále byste mohli bezdrátově načíst aplikace s MI TV Stick přes Wi-Fi.

Pokud jde o náklady, MI TV Stick je o něco levnější cena asi 44. Ve skutečnosti je to v současné době za 44 let na Amazonu.com. Starší MI Box S 4K je cena mezi 50-69 v závislosti na tom, odkud si ji koupíte. Je to cena za 69.95 na Amazonu.com. Takže je to jen cenový rozdíl asi 5-10, což není moc.

MI TV Stick vs Mi Box S Scores

Poslední slovo

S TV Stick MI byste mohli říci, že Xiaomi se zaměřuje na Amazon’s Fire Stick, nebo jednoduše uvolňují štíhlejší mírně levnější verzi MI Box S. Ať tak či onak, opravdu jsem očekával, že Xiaomi bude mít alespoň 4K podporu video streamování na mile. Možná pozdější verze MI TV Stick budou mít podporu 4K a pravděpodobně zabalí více paměťové kapacity.

Xiaomi Mi TV 5 65-palcový Ultra HD 4K Smart Qled TV

Xiaomi Mi TV 5 65-palcový Ultra HD 4K Smart Qled TV očekávaná cena v Indii začíná od 40 990 ₹. Podívejte se na Xiaomi Mi TV 5 65-palcový Ultra HD 4K Smart Qled TV Podrobné specifikace a funkce.

Xiaomi Mi TV 5 65-palcové ultra HD 4K Smart Qled TV Rychlé specifikace

Specifikace
RAM 3 GB
Rozlišení obrazovky 4K, 3840 x 2160 pixelů
Chytrá televize Ano
Velikost (diagonála) 65 in
Úložný prostor 32 GB

Toto je nadcházející televize. Xiaomi Mi TV 5 65-palcový Ultra HD 4K SMA… očekává se, že brzy spustí. Nastavte upozornění tak, aby věděli, kdy se spustí.

Podobné produkty

uživatelské recenze

MI TV 5 Qled TV 65inch

Kdy bude spuštěn v Indii za cenu Rs 40900

Diskutovat

V tomto případě není možné Bluetooth

80 हजार के नीचे नही मिलेगा कुछ भी किंमत ना डालो qled tv बहुत होते है

Отличия Xiaomi Mi Box S

Související zprávy

LG zahajuje první flexibilní televizi OLED v Indii: Rozsah 21 televizorů oznámil

Přední značka spotřební elektroniky LG dnes oznámila svou řadu listů OLED Television v zemi v zemi. Od roku 2023 si připomínáme 10. výročí vysoce úspěšných OLED televizorů LG, otruby…

stick, pravé, xiaomi

भारतीय स्मार्टफोन बाज़ार में 5 से बाहर हुईं Xiaomi और realme. इस कंपनी ने पहना नंबर 1 का ताज

भारत में xiaomi के लिए 2023 साल बुरा रहा। हाल ही में idc की रिलीज़ की गयी रिपोर्ट के अनुसार, xiaomi ने भारतीय बाज़ार में अपना नंबर 1 का पद खो दिया है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है है।।।। है है है है है है है है।।।।।।।।। है है है है है है है है है है।।।।।।।।।।।।। है।।।।।।।।।।।।।।।।।।।।।।।।।। यहां तक ​​कि टॉप 3 में भी xiaomi का स्थान नहीं बच है। IDC की…

Samsung S95C 4K QD-Oled TV oznámená na CES 2023; Možná nejjasnější OLED TV

Show Consumer Electronics Show 2023 se koná tento týden v Las Vegas a Samsung předvádí svou televizní sestavu QD-Oled z roku 2023. Byla také zavedena větší velikost 77 palců spolu s menším 49-…

Rozsah Sony Bravia X75L 4K Smart Televisions v Indii spuštěn

Společnost Sony zahájila v zemi zbrusu novou řadu Bravia 4K televizorů. Nový sony Bravia X75L 4K Smart Television se v Indii oficial, který se skládá z tónovaných variant sestavy X80L.

500 Nejlepší jedno slovo Instagramové titulky pro navijáky, videa, příspěvky více v roce 2023

Instagram je jednou z nejpopulárnějších aplikací pro sdílení fotografií používaných v Indii. Indie má více než 400 milionů uživatelů IG, kteří používají své účty k zveřejňování fotografií, videí, příběhů a dalších. Jeden velmi důležitý par…

Xiaomi TV Stick 4k Review

TV Xiaomi TV Stick 4K je nejnovější zařízení pro streamování médií 4K společnosti. Je to obvyklý druh kompaktního designu podobného dongle, který se stal u spotřebitelů velmi populární jako skartony streamování médií. Tento nový model podporuje většinu populárních nových formátů zvuku/videa spolu s novým rozhraním Google TV. Cena za 4 999 INR, Xiaomi TV Stick 4K jde hlava s Amazon Fire TV Stick 4k, která prodává za stejnou cenu.

stick, pravé, xiaomi

Design a vzdálený

Xiaomi TV Stick 4k je dodáván v jednoduchém papírovém obalu. Uvnitř najdete streamovací tyčinku, dálkový ovladač Bluetooth, napájecí adaptér 5W a nabíjecí kabel s konektorem microUSB. Také, i když to balení nezmiňuje, je zahrnut prodlužovací kabel pro HDMI v případě, že máte na zadní straně televize těžko dostupnitelná nebo rušná oblast připojení.

Streamovací hůl je jednoduchá záležitost. Má dvoubarevný design s matným a lesklým povrchem, ten druhý nezabírá vůbec čas, aby se zakryl škrábancemi. Na jedné straně je konektor MicRUSB pro napájecí kabel a také indikátor LED pro napájení. Konektor způsobí, že kabel vyčnívá v pravém úhlu, který je velmi pravděpodobné, že bude v rozporu s jakýmkoli jiným kabelem HDMI vedle něj. Naštěstí prodlužovací kabel z něj dělá problém.

Dálkový ovladač Bluetooth má velmi běžný design s velkými, snadno přístupnými tlačítky D-Pad a zkratky pro partnery sponzorů obsahu. Dálkový ovladač má také i IR blaster s televizory, který vám umožní použít jeden dálkový ovladač pro všechny vaše potřeby médií.

Dálkový ovladač je lehký a pohodlný. Design také usnadňuje vyprávění správné orientace bez pohledu. Plast a guma se cítí trochu lepkavá, ale přijatelná za cenu. Cítí se však nižší než paleta oheň, jak z hlediska rozložení knoflíků, tak z hlediska obecné kvality sestavení.

Software a funkce

TV Xiaomi TV Stick 4K běží na Android TV 11 s rozhraním Google TV. Zařízení je napájeno tím, co se zdá být Amlogic S805x2 S905Y4 s čtyřjádrovým Cortex-A35 CPU a Mali-G31 MP2 GPU. K dispozici jsou také 2 GB RAM a 8 GB úložiště, z nichž asi 5.Uživatel je k dispozici 2 GB.

Nové uživatelské rozhraní Google TV se zásadně liší od staršího rozhraní Android TV. Domovská obrazovka vám umožní připisovat aplikace a také vybírat „kanály“ z vašich nainstalovaných aplikací pro zobrazení obsahu na úseku. Na kartě Discover Zobrazuje navrhovaný obsah z vašich nainstalovaných aplikací i dalších aplikací a používá váš účet Google k synchronizaci a přizpůsobení je. Aplikace ukazují všechny vaše nainstalované programy a jsou organizovány do běžných aplikací a her.

Xiaomi má také vlastní uživatelské rozhraní Patchwall, které v podstatě dělá to samé jako aplikace Discover App. Oba vám rádi ukazují obsah z různých služeb a prezentujte vám je, jako byste k němu měli přístup, dokud kliknete na jednu a budete požádáni, abyste nejprve nainstalovali aplikaci, a poté se zaregistrujte na předplatné, které vás okamžitě přiměje kliknout Zpět a už se nikdy neobtěžujte.

Podle mých zkušeností tyto rozbočovače opravdu moc nepoužívají. V nejlepším případě slouží jako způsob, jak hledat více služeb současně pro případ, že hledáte konkrétní film nebo televizní pořad a chcete zjistit, zda je k dispozici kdekoli.

Xiaomi TV Stick 4K je dodáván s několika předinstalovanými aplikacemi, z nichž většina nelze odstranit. Jedná se z velké části pouze aplikace pro streamování médií spolu s Patchwallem, Miracast a tapetovou aplikací.

Součástí je také xiaomi televize, což je živá televizní aplikace. Je to zcela zdarma a nevyžaduje žádné přihlášení, takže budete mít vždy co sledovat, i když nejste přihlášeni k žádné službě. Dostupný obsah je v pořádku v „Nemám co dělat v tomto hotelovém pokoji, takže mě dovolte projít způsobem všech kanálů, ale aplikace je často příliš pomalá na to, aby začala hrát a často se hodí“ Zahrajte si chybu této položky na vás.

Chromecast zůstává fantastickou funkcí televizních zařízení Android. Být schopen obsadit téměř jakýkoli video nebo zvukovou aplikaci spolu s obrazovkou telefonu, tabletu nebo stolního prohlížeče je neuvěřitelné, něco, co zařízení Fire TV prostě nenabízejí, alespoň ne se stejnou úrovní snadného nebo všudypřítomnosti.

Nabídka Nastavení pro Xiaomi TV Stick 4K představuje pouze hrst možností. Můžete povolit možnost „Match Content Dynamic Range“, která je ve výchozím nastavení vypnuta. Toto nastavení zajišťuje, že zařízení bude výstup v HDR pouze při přehrávání obsahu HDR, na rozdíl od výstupu v HDR za všech okolností. To je určitě něco, co byste měli povolit; Jediným důvodem, proč to společnosti ráda vynechávají, je vyhnout se jedné sekundě obrazovky zatemnění při spuštění nebo zastavení videa HDR, když se televizní přepínání tam a zpět mezi HDR a SDR. To opravdu není velký problém a rozhodně to není důvod nechat HDR vždy.

Jediným dalším nastavením souvisejícím s výstupem jsou možnosti rozlišení a obnovy, které lze ponechat pouze na auto, takže zařízení vždy vydává maximální podporovanou kombinaci displeje. Bohužel neexistuje způsob, jak odpovídat výstupnímu obnovovacímu rychlosti obsahu, něco, co najdete na zařízeních Fire TV a Apple TV. TV Stick 4K Xiaomi bude vždy vydávat jakékoli rozlišení a obnovovací frekvence, na které jej nastavíte. Pokud vás obtěžujete telecinovým soudcem v obsahu 24p, můžete pouze ručně nastavit zařízení na 24 Hz.

Celkově je softwarový zážitek na Xiaomi TV Stick 4K v pořádku, ale stále se necítí tak leštěný a uživatelsky přívětivý jako UI Fire TV. Android TV se často cítí jako uživatelské rozhraní telefonu, které je obuviněno na televizi s určitou úrovní neohrabanosti. Nic z toho není chyby Xiaomi, samo o sobě, ale to je to, co to je.

Výkon

Xiaomi TV Stick 4K má dobrý zvukový a video výkon. A dobře, myslím, že je to referenční kvalita. To znamená, že všechno v podstatě vypadá a zní to, jako by mělo, což je to, co očekáváte od jakéhokoli zdroje videa a zvuku. Kvalita nakonec závisí na obsahu, protože čipová sada ji neobločuje, než ji projde.

Na straně videa, Xiaomi TV Stick 4K podporuje HDR10 a Dolby Vision. To pokrývá většinu obsahu HDR na internetu, protože v dnešní době je v Dolby Vision v Dolby Vision a téměř vše je alespoň HDR10. Zařízení však nepodporuje ani HDR10, ani HLG. Porota je stále na relevanci HDR10, protože Amazon je stále jedinou hlavní společností, která ji streamuje, aniž by nabídla alternativu Dolby Vision.

Na YouTube je však hodně obsahu HDR v HLG, protože je to často výchozí formát pro většinu kamer, které podporují nahrávání v HDR. Také proto, že se v zásadě liší od jiných standardů HDR, YouTube nenabízí zálohu HDR10 v případě, že HLG není podporován, takže obsah místo toho hraje v tónu mapované SDR. To ponechává hlavní kus obsahu HDR na největším streamovacím webu, který není k dispozici na TV Stick 4k.

Výkon uživatelského rozhraní byl na testovaném firmwaru v pořádku. Navigace prostřednictvím úsečné obrazovky a seznam aplikací byla hladká a citlivá. Navigace ve většině aplikací se také cítila dobře. Některé části uživatelského rozhraní způsobují zpomalení při načítání dat, jako je karta Discover. Obchod s hrami se také cítí pomalý, ale pak znovu, kdy má zážitek z rolování her na jakémkoli zařízení? Mimo to byl výkon uživatelského rozhraní solidní, i když hrál 4K 60fps HDR videa.

Co není solidní, je zážitek hry. Zatímco přehrávač médií je stěží nejlepší volbou pro hraní her, můžete nainstalovat několik her z obchodu Play. TV Xiaomi TV Stick 4K prostě nemá GPU koňskou sílu hrát hry, dokonce i základní jako Crossy Road. Jako takové se jim nejlépe vyhýbáte.

Budete mít mnohem lepší čas jednoduše streamování hry. Na instalaci a nastavení parního odkazu na zařízení bylo relativně snadné a během několika minut jsem byl schopen hrát Elden Ring na Xiaomi TV Stick 4k, protože byl streamován z mého počítače. Ve skutečnosti bylo docela vtipné přesunout postavu kolem s D-padem na dálkovém ovladači, což přidává novou vrstvu obtížnosti, pokud by pro vás byla Miyazakiho nejnovější krabička hrůz příliš snadná. Latence je patrná pro ostříleného hráče, ale neměla by být pro běžné hráče na jednoduché hrách pro běžné hráče.

Výkon připojení na jednotce byl dobrý. Wi-Fi bylo spolehlivé, pokud se po probuzení zařízení trochu pomalu připojí. Bluetooth také dobře fungoval a latence byla dostatečně nízká pro používání bezdrátových sluchátek bez znatelného zpoždění. Jediným drobným problémem je nárok Xiaomi na HDMI 2.1 Podpora, kterou téměř rozhodně nemá, pokud jde o šířku pásma, ale fórum HDMI umožňuje výrobcům utéct s nárokem HDMI 2.1 podpora na HDMI 2.0 zařízení jednoduše podporou jednoho nebo více HDMI 2.1 funkce, takže jsme tady.

Závěr

Xiaomi TV Stick 4K je docela schopný přehrávač médií pro peníze a nabízí dobrou kvalitu audio-video a výkon uživatelského rozhraní. Bohužel, nedostatek HDR10 a HLG může být jističem pro videofily, který hledá komplexnější HDR zážitek.

Воткнул XIAOMI MI TV STICK в телевизор и получил МОЙ ОТЗЫВ

Bohužel pro Xiaomi, Fire TV Stick 4K nemá taková omezení. Má také lepší uživatelské rozhraní a vzdálené a vzhledem k tomu, že je cena identicky, je celkově lepší přehrávač médií.

Přesto, pokud jste v ekosystému Google zakořeněni a nevadí vám nedokonalá podpora HDR, pak je Xiaomi TV Stick 4k také dobrá volba.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS