Microsoft možná plánuje notebook se skládací obrazovkou

microsoft, možná, plánuje, notebook, skládací, obrazovkou

Pověsti: Microsoft pracuje na digitálním notebooku se skládací obrazovkou

Podle nejnovějších zvěstí z renomovaných zdrojů v současnosti inženýři Microsoftu pracují na prototypu skládacího zařízení určeného pro použití s ​​digitálním perem. Gadget běží Windows Core OS ve spojení s CSHELL, dříve známý jako kód Andromeda.

Ve složeném stavu je tato hybridní tableta umístěna v kapse, a navíc je vybavena modulem buněčné komunikace a některými telefonními schopnostmi, což vám umožní zavolat s smartphone s úsekem. Současně, hlavní akcent společnosti Microsoft plánuje dělat na ručně psaných vstupech pomocí digitálního pera, vstupních záznamů a protokolů. To znamená, že je to o určitém analogu společnosti Microsoft Courier. Vytvořeno v roce 2009, ale nikdy nepřichází do dopravníku.

Jaký procesor se používá v návrhu novinky, nic konkrétního není hlášeno, ale s největší pravděpodobností je to nějaký druh paže čip z Qualcomm, protože jsou zmíněny „telefonní příležitosti“. Některé prototypy „Andromeda“ se používají ve spojení se speciálně vytvořenou aplikací, která napodobuje papírový notebook vázaný na OneNote a obdařen některými funkcemi inkoustu Windows. Kromě toho jsou uživatelé prvních prototypů k dispozici známým univerzálním aplikacím a známým počátečním obrazovku, ale o možnosti spuštění klasických programů (Win32) ještě není známa.

Zatím není nic známo o úhlopříčce obrazovky, o možné ceně tohoto hybridu a o jeho cílové skupině. Je jasné, že digitální notebook zdaleka není masovým produktem. Microsoft již dříve uvedl, že se nehodlá znovu pouštět do klání o smartphony, spíše si vytvoří vlastní, zcela nový výklenek, jako nedávno u Surface. Kdy může být Andromeda uvolněna pro širokou veřejnost?? Předběžně příští rok, ale toto je velmi, velmi optimistická předpověď.

P.S. Znovu si odvolávejte, že se jedná o to, že se jedná pouze o zvěsti a i když jsou naprosto pravdivé, Microsoft může společnost Microsoft opustit vydání zařízení kdykoliv nebo radikálně změnit své vlastnosti, jak se stalo dříve dříve.

P.P.S. Nechte vás vyděsit fráze „Windows Core OS v balíčku s CSHELL“, brzy (v letech 2018-2019) bude to jen Windows 10. Uživatelé osobních počítačů s největší pravděpodobností přechod na novou platformu vůbec nevšimne.

microsoft, možná, plánuje, notebook, skládací, obrazovkou

Microsoft Surface 3

Microsoft Surface 3 již není nové zařízení, na trhu je již více než rok, ale stále se vám může hodit. Už jen proto, že za to nepožadují 100 000, jako za některé nové položky. Stejně jako Asus Transformer Book T101HA má tento tablet pouze 2 GB RAM, což je pro Windows 10 trochu děsivé, a také 64 GB hlavní paměti (v přírodě je k dispozici i balíček se 4 GB RAM a 128 na disku). Ale jsou tu samozřejmě určité výhody. Například o něco výkonnějším, i když stále podmíněným procesorem je Intel Atom x7-Z8700. Důležitější než to je ale vysoké rozlišení jeho 10palcového displeje, konkrétně 1920×1080 pixelů.

Microsoft Surface 3 se navíc může pochlubit velmi lehkou klávesnicí, která se k tabletu snadno „přilepí“ pomocí magnetického uchycení. Zároveň mají jeho klávesy dobrou cestovní hloubku. Klávesnice nemůže poskytnout stabilní tabletu, takže má vestavěnou „stopu“. Tablet je tedy vhodné používat zcela bez klávesnice. Váží ne tak málo, 622 gramů, ale nijak zvlášť tlustý. 8,7 mm. Mezi porty najdete USB 3.0, Mini DisplayPort, čtečka karet, slot microSD a konektor pro sluchátka. Pravda, Surface 3 je znatelně dražší než transformátor Asus. 37 000.

Výhody nevýhody
Pohodlná klávesnice Slabý procesor
Displej s vysokým rozlišením
Stylový vzhled
Displej s vysokým rozlišením
Stylový vzhled

Specifikace notebooku

Hardwarové možnosti vývojářů ThinkPad X1 během premiéry, konané v rámci akce Lenovo Tech World 2019, neprozradily. O elektronické součástce notebooku k 19. listopadu 2019. vědělo se jen velmi málo.

Victor Korsakov, Reidix: Přechod na SDS je nejlepší způsob, jak optimalizovat úložiště tváří v tvář nedostatku hardwaru

Zejména díky nízké hmotnosti, flexibilnímu substrátu z polymerové matrice a absenci klávesnice a řady dalších komponent byla hmotnost ThinkPadu X1 snížena na 900 gramů. Existují však také plnohodnotné notebooky s menší hmotností. debutovaly v červnu 2019. Acer Swift 7 váží 890 gramů.

Notebook Lenovo má také hardwarovou platformu Intel Lakefield, ale žádné další podrobnosti. Velikost RAM a úložiště není známa, stejně jako kapacita standardní baterie.

Microsoft Surface Neo je skládací tablet se dvěma obrazovkami na Windows 10X

Americká korporace Microsoft těší své fanoušky nejen novým softwarem, který pravidelně uvádí na trh, ale také novými elektronickými zařízeními uváděnými na trh pod vlastní značkou. Během velké podzimní prezentace v New Yorku byl veřejnosti ukázán skládací tablet se dvěma obrazovkami, z nichž jedna běží na Windows 10X. Novinka se jmenuje Microsoft Surface Neo a je zcela unikátní. Není jediný výrobce a nic takového nedělal, což samozřejmě bylo hlášeno během prezentace. Aby bylo možné plně využít všechny možnosti nového tabletu, byl na něj nainstalován nový OS, který vyjde ve finální stabilní podobě pro všechny v příštím roce.

Microsoft Surface Neo je podle tvůrců nového elektronického zařízení aktuálně prototyp, ale plně funkční. Než se tablet dostane na trh, může se stát vizuálně atraktivnějším, s menším rámečkem displeje a uhlazenějším minimalistickým vzhledem. Zařízení je vybaveno dvěma 9palcovými obrazovkami a oba jsou chráněny plně tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass 6, které se nebojí škrábanců a oděrek. Každá část tabletu má tloušťku 5,6 mm, takže po složení není o nic silnější než moderní notebook střední třídy. Hmotnost novinky je pouhých 655 gramů, takže ji můžete nosit vždy a všude s sebou.

Když je tablet ve složeném stavu, vypadá to jako kompaktní notebook. Speciálně navržený pant umožňuje otevřít zařízení nejen o 180 stupňů, jak je obvyklé, ale až o 360 stupňů. Díky tomu můžete Surface Neo používat jako fotorámeček pro prohlížení fotografií, jako televizor pro sledování filmů a v dalších případech. Základem tabletu je hybridní procesor Intel Lakefield, ale o tom zatím nejsou žádné podrobnosti. Jedná se o 11. generaci čipové sady Intel, která bude vydána až v roce 2020. Je schopen ovládat zobrazení obrázků na dvou obrazovkách současně, a to na hardwarové úrovni.

Druhý displej lze použít jako klávesnici, ale pokud by najednou uživatel potřeboval plnohodnotnou, může připojit plnohodnotnou fyzickou, kterou vydá i Microsoft. K tělu tabletu se připevňuje díky magnetickým úchytům. Na zadní straně povrchu Neo na Windows 10x je speciální držák pod digitálním stylem povrchu pera, který je plně kompatibilní s tímto elektronickým zařízením. Kolik takové zařízení bude stát, stále není známo, nicméně z ceny oficiální zástupce americké korporace uvedl, že společnost vydá takový gadget na konci roku 2020. Jednoduše řečeno, na jeho spuštění zbývá ještě zhruba rok čekat.

Microsoft již dříve vydal Surface Pro X s 4G LTE na Windows 10.

Vlastnosti notebooku

Surface Laptop SE je sestaven v celoplastovém pouzdře, což jej výrazně zlevnilo. Nový nápad Microsoftu, který zdědil trackpad a klávesnici z dražšího Surface Laptop Go, dostal nejobyčejnější 11,6palcovou IPS obrazovku s rozlišením 1366×768 pixelů. Je zde nainstalována matice formátu 16:9, což je pro produkty Microsoftu velmi atypické. ještě v roce 2014. korporace tento poměr stran opustila ve prospěch klasičtějšího 3:2.

V tomto ohledu nový Microsoft na řadu Chromebooků ztrácí. Po obdržení komponent z 550 dolarů (39,2 tisíc. ) Povrchní notebook jít, má méně moderní displej než Chromubric Lenovo Chromebook Duet. Tento mobilní počítač nabízí obrazovku IPS o 10,1 palce s rozlišením 1920×1200 bodů za stejnou cenu v roce 249.

Povrchový laptop SE výhradně na procesory Intel Celeron, jiné CPU v tomto modelu nejsou k dispozici. Volba poskytla čipy N4020 a N4120, vyrobené z IV čtvrtletí 2019 na 14 nanometrových standardů. První přijatá dvě jádra s frekvencí až 2,8 GHz, čtyři jádra pracují ve druhé na frekvenci až 2,6 GHz. Multithreading v těchto CPU.

Povrchový laptop SE je navržen ve verzích se 4 a 8 GB RAM a flash pohonu o 64 a 128 GB na základě modulu EMMC. Všechny dostupné konfigurace jsou doplněny webovou kamerou 1 megapixel, který Microsoft umístil v horním rámečku obrazovky, takže nemusí mít ráda „Monobrov“, jako v novém Macbook Pro 2021.

Viktor Korsakov, „Reidix“: Přechod na SDS je nejlepším způsobem, jak optimalizovat skladování v podmínkách „železného“ nedostatku

Svidové Interteees však v povrchu notebook se je tak málo jako v raném MacBooku Pro. Jeden USB-A a USB-C. Skladem Samostatný nabíjecí konektor a sloty sluchátka, žádné sloty paměťové karty.

S ohledem na cílové publikum, povrchový laptop SE Microsoft provedl maximální udržování. Používá upevňovací šrouby s běžnými čepicemi a správci školy, kterou v něm nahradí obrazovku, baterii, klávesnici a dokonce i základní desku.

Microsoft se rozvíjí okna pro flexibilní skládací notebooky

Skládací smartphony brzy vznáší trh a zřejmě se skládací PC brzy objeví.

ROYOE ukázal první smartphone na světě s skládacím sklem na CES minulý týden. Samsung může předložit svůj nový skládací smartphone 20. února. Nyní společnost Microsoft začal zahrnovat v hromadění Windows 10 tipů, což znamená, že společnost vyvíjí verzi svého operačního systému pro skládací zařízení.

Tento krok není velkým překvapením. Říká se, že Microsoft už nějakou dobu pracuje na svých vlastních dvouobrazovkových a/nebo skládacích zařízeních, i když v tuto chvíli není jasné, zda je společnost uvede na trh, nebo zda Microsoft teprve vyvíjí software pro hardware třetích stran

Prototyp Tiger Rapids od Intelu by zároveň mohl připravit cestu pro počítače s Windows se dvěma obrazovkami. Pokud navíc chcete notebook se dvěma obrazovkami (kde jedna obrazovka. Vzhledem k tomu, že jde o E Ink displej, který můžete použít jako virtuální klávesnici), Lenovo Book Yoga C930 si již můžete koupit.

V současné době však okna není pro tento druh zařízení příliš optimalizována, kde budete možná muset nakonfigurovat aplikace, hlavní panel a další položky do různých režimů, v závislosti na tom, jak používáte zařízení: Skládá se například na polovinu, která je používána, například Jako tablet, rozšířil se pro použití jako velká tableta nebo nakonfigurována pro použití jako laptop dotykové obrazovky?

Podle Verge „zdroje obeznámené s plány Microsoftu“ říkají, že společnost skutečně pracuje na verzi Windows optimalizované pro tyto scénáře. Tipy v posledních sestaveních toto tvrzení jen potvrzují.

To je bohužel vše, co se v tuto chvíli ví.

V posledních letech si Microsoft vytvořil zvyk vydávat náhledy nových funkcí a žádat komunitu o pomoc s jejich testováním. Existují však určité produkty, které společnost nadále vyvíjí za zavřenými dveřmi, a zatím jsou flexibilní skládací zařízení a software pro ně jedním z těchto produktů.

Microsoft opustil Rusko. Počítače se systémem Windows 10 a Windows 11 přestanou fungovat

Jedním z největších poskytovatelů softwaru na světě je americká korporace Microsoft a za její nejznámější značkové produkty jsou, alespoň v současnosti, považovány cloudové úložiště OneDrive, kancelářský balík, ale i Windows 10 a Windows 11 operačních systémů, které se stěží instalují. ne na absolutně všechny počítače, které se prodávají pod značkami, jako jsou Dell Lenovo, HP, Xiaomi a mnoho dalších výrobců. Situace se ale radikálně změnila kvůli událostem posledních dvou týdnů. Tato společnost se rozhodla kvůli „zvláštní operaci“ na území Ukrajiny, kterou ruský prezident inicioval 24. února, opustit Rusko a přestat poskytovat služby všem, kteří v zemi žijí.

Od 5. března 2022 již společnost Microsoft nebude prodávat zboží a poskytovat služby obyvatelům Ruska, a proto nebude možné takové. Informace o tom se objevily na oficiálním blogu společnosti. Považovala za nutné podpořit sankce ze strany Spojených států, Evropské unie a Velké Británie a zvolit omezení pro každého a každého, kdo žije na ruském území. Není přesně známo, kterých produktů se takové rozhodnutí dotkne, ale je zřejmé, že v zemi mohou přestat fungovat téměř všechny služby společnosti, včetně sady Office, cloudového úložiště OneDrive, messengeru Skype a samozřejmě operačních systémů, nejoblíbenější z nich jsou Windows 10 a Windows 11.

Kromě toho mohou uživatelé ztratit přístup k Microsoft Store, Xbox Live, Azure a různým dalším platformám, které se stanou nepoužitelnými. Pokud tyto služby v Rusku skutečně přestanou fungovat, což je vzhledem k prohlášení společnosti velmi pravděpodobné, všichni majitelé herních konzolí Xbox One X a řada dalších herních konzolí vydaných před několika lety ztratí přístup k online funkcím, to znamená, že nebude možné hrát multiplayer, as a nakupovat videohry v digitálním formátu. Vzhledem k nejistotě této situace by se uživatelé měli co nejvíce chránit a alespoň přenášet data z OneDrive na jakékoli jiné úložiště, které v Rusku stále funguje.

V nejhorším případě, pokud je situace vyvinuta nejzávažnějším scénářem, počítače v systému Windows 10 a Windows 11 mohou přestat fungovat, protože jsou jednoduše vzdáleně deaktivovány. To je samozřejmě nepravděpodobné, ale nelze vyloučit takový krok ze strany Microsoftu, který se rozhodl odejít kvůli uvalení sankcí. V případě, že se tyto operační systémy stanou nepoužitelnými, budou muset majitelé různých druhů elektronických zařízení přejít na jiné platformy, kterých však na trhu není příliš mnoho, protože si ve skutečnosti budete muset nainstalovat Windows 7 resp. jakákoli dřívější platforma, která nemá přímé připojení k internetu, aby fungovala, nebo bude potřeba přejít na jakoukoli distribuci Linuxu.

Dříve bylo oznámeno, že můžete získat licenci na nejlepší antivirus pro Windows 10 zcela zdarma.

Nejlepší prémiový konvertibilní notebook

Notebook Microsoft Surface Book 3 15

Microsoft Surface Book 3 pod 360 tisíc. Podobně jako předchozí model je to spíše obrovský tablet s klávesnicí, které producent sám odkazuje na hybridní notebooky.

Na rozdíl od většiny transformátorů je toto zařízení vybaveno slušnou diskrétní grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti MAX-Q nebo profesionální grafickou kartou NVIDIA Quadro RTX 3000 Max-Q, takže si na něm zahrajete i ty nejnáročnější hry na vysoké grafické nastavení Na uložení celé sbírky filmů nebo her stačí prostorný SSD, o fotkách obecně pomlčím. Díky čtyřjádrovému procesoru z řady Intel Core i7 si transformátor poradí nejen s kancelářskými úkoly, jako je surfování na internetu nebo práce s dokumenty, ale například bez problémů přežije i těžké obrázky ve Photoshopu nebo Autocadu.

Model je vybaven 15palcovým dotykovým displejem s rozlišením 3240 x 2160 pixelů, což dává hustotu 260 pixelů na palec. Hybridní obrazovka je velmi jasná, s širokými pozorovacími úhly a barvy dává nasycené a realistické: sledovat filmy, přehrávání nebo úpravy fotografií na tomto. jedno potěšení. Zaměření na práci s grafickými editory je zdůrazněno podporou manipulátorů Surface Pen a Surface Dial – ve Photoshopu můžete kreslit přímo na dotykové obrazovce.

Skvostný model s cenou ojetého zahraničního vozu. nebo nová „LADA“.

Začínáme se skládacím notebookem Dell Concept Ori

Jen pár měsíců po raketovém vzestupu Samsung Galaxy Fold se zdá, že uvedení skládacího notebooku se konečně uskuteční letos. Lenovo uvedlo, že jeho skládací PC hardware je víceméně připraven k odeslání, a tento týden na CES 2020 Dell poprvé předvedl jeden z několika designů skládací obrazovky, na kterém tajně pracuje minimálně od roku 2017.

Concept Ori je velmi podobný skládacímu prototypu ThinkPad, který Lenovo představilo loni v květnu. Má obrazovku, která se ohýbá dovnitř a táhne se na závěsu spojující dvě strany notebooku. Je to poměrně malé zařízení, dostatečně pohodlné na to, aby se drželo v jedné ruce jako chórová složka, a rozhodně menší než standardní 13palcové široce dostupné konvertibilní notebooky 2v1.

Jedním z klíčových rozdílů mezi Concept Ori a skládacím ThinkPadem je to, že Dell věří, že skládací počítače fungují nejlépe bez fyzické klávesnice. Postupem času si lidé zvyknou klepat a psát na obrazovku a používat hlas jako jediný vstup, řekl loni na podzim technický ředitel společnosti Dell Glen Robson.

Společnost však pracuje na odnímatelné magnetické klávesnici, kterou na CES předvedla se svým duem konceptu dual-screen. Verze této klávesnice by teoreticky mohla fungovat s Ori.

Nakonec, největší nevyřešený problém při hledání notebooku s skládací obrazovkou (kromě spolehlivosti obrazovky samotné, se všemi těmito ohyby). jedná se o zlepšení softwaru. Dell vyvíjí svou vlastní upravenou verzi operačního systému Windows pro koncepci Ori se zaměřením na optimalizaci multitasking a zjednodušuje implementaci hlavních výkonových úkolů, jako jsou úpravy dokumentů.

Nicméně, to vše vyžaduje velkou práci, vzhledem k těmto minutám, které mi Dell umožnilo strávit z Ori. Přečtěte si, abyste zjistili, co může být přenosný počítač v budoucnu.

Na první pohled je okamžitě vidět, že technologie síta Ori stále vyžaduje rafinovanost. Když se na něj podíváte na boku, získává rušivý modravý stín, stejně jako koncept ThinkPad, když jsme se na to naposledy podívali. Lenovo používá obrazovky z LG Display, a Ačkoli Dell neodhalí své dodavatele, oba obrazovky jsou o stejné velikosti, mají poměr stran 4: 3 a vypadají téměř totožně s pouhým okem.

Když se však při pohledu na čelo, modravý stín zmizí a kvalita obrazovky je vynikající. V tuto chvíli je to všechno o úhlu pohledu.

Jedním z možných řešení pro psaní je stejná klávesnice na obrazovce, která je již integrována do dodávaných verzí Windows 10. Tato virtuální klávesnice vyskočí, když ji budete potřebovat, jak je znázorněno výše, a po dokončení psaní zmizí.

Hlavní problém tohoto designu? Virtuální klávesy jsou opravdu dobré pouze pro psaní několika slov najednou, poté budete pravděpodobně zklamáni malou velikostí a nedostatkem hmatové odezvy.

Produktivita znamená Ori a společnost Dell ukázala mnoho příkladů toho, jak může rozdělená obrazovka vylepšit váš seznam úkolů. Můžete si například dělat poznámky v dolní části obrazovky při sledování videa v horní části, jak je znázorněno výše. Zatím však není jasné, jak přesně to uděláte. To může obsahovat text nastavený na vnější klávesnici, ze kterého Dell nakonec doufá, že odmítne.

Podle mého názoru je to podle mého názoru hlavní atraktivitou Ori je použití v režimu celé obrazovky, jako na velké tabletě. Neexistují žádné svorky v závěsu Ori, což znamená, že jej můžete nastavit s téměř nekonečným úhlem, aby bylo vše na obrazovce snadné vidět, když sedíte u stolu nebo se dokonce učíte na pohovce.

Operační systém konceptu ORI není připraven na demonstraci; Neměl jsem možnost vytvořit okno fullscreen a procházet svým obsahem. Vylepšení softwaru bude klíčová pro úspěch koncepce Ori, ale hodně záleží na společnosti Microsoft a dalších společnostech, které by měly změnit jejich aplikace, aby se přizpůsobily novému faktoru formuláře. Pro jeho část již společnost Microsoft již vyvíjí novou verzi systému Windows volal Windows 10 x pro skládání PC a PC se dvěma obrazovkami, ale přilákat menší vývojáře pro vývoj skládacích aplikací nebo aplikací se dvěma obrazovkami může být stále výzvou.

Když je složený, koncept Ori vypadá úžasně jako přebal knihy nebo tome v kůži. Je rozhodně dostatečně stylový na to, abyste ho přenášeli z jednání na jednání, a navzdory jeho jednoduchému vzhledu se mi myšlenka tahat ho po kanceláři schovaný pod paží zdá divoce futuristická. Je to rozhodně mnohem chladnější než zavřít těžký běžný notebook véčkové konstrukce a tahat ho s sebou.

Zatímco rok 2020 se již rýsuje jako rok skládacího PC, stále existuje mnoho neznámých. Jak bude vypadat odolnost a spolehlivost, zvláště po zpožděních a problémech se spolehlivostí, které sužovaly rané telefony Galaxy Fold? Panty Concept Ori (zobrazené výše) v tomto bodě stále vypadají docela primitivně, i když se zdají být dostatečně pevné, když je otevřete a zavřete.

Životnost baterie a výpočetní výkon jsou stejně důležité jako odolnost. Intel a Qualcomm jsou nejpravděpodobnější kandidáty na dodávku CPU k krmení skládacích počítačů, jako je koncepce Ori. Vlastní podobné koncepty Microsoft Povrch Neo a Surface Duo budou používat intel Chip Codenamed Lakefield, který je stále ve vývoji. Mezi jeho výhody patří hybridní architektura, ve které je centrální procesor a jádro zpracovatelské grafiky umístěny v jednom případě 12 mm. Lakefield je také pravděpodobný kandidát na sílu koncepce Ori v její zralejší formě.

microsoft, možná, plánuje, notebook, skládací, obrazovkou

Koncept Dell je více než polovina způsobu, jak vstoupit na trh, ale dostat se k němu, trvalo to dlouho. Druhá polovina cesty, zejména nezbytná zlepšení softwaru, s největší pravděpodobností bude obtížná a bude pokračovat po dlouhou dobu poté, co první zařízení pokračuje v prodeji. To bude mít Ori a další zařízení, když a pokud se objeví na trhu, stojí za to nakupovat pouze nejvíce oddaných příznivců vlastnictví nejnovějšího vybavení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS