Mohu na svém směrovači deaktivovat Wi-Fi

Jak zakázat Wi-Fi na směrovači Rostelecom

Zastoupený poskytovatel služeb má velký počet směrovačů s různým nastavením. Některé z nich mají podobné rysy, jiné jsou zcela odlišné. V obou případech je třeba vzít v úvahu několik příkladů.

Wi-Fi lze zakázat dvěma způsoby:

Možnost hardwarového odpojení zahrnuje použití tlačítka napájení na směrovači. Je přítomen téměř u všech modelů, ale jeho pravopis se může lišit:

Snadno se hledá, protože se rozlišuje podle velikosti nebo barvy.

Některé routery takový klíč nemají, pak je pro vypnutí Wi-Fi nutné odpojit je vytažením zástrčky ze zásuvky nebo odpojením internetového kabelu. V tomto případě bude samozřejmě internet, a to jak bezdrátový, tak kabelový, v domácnosti zcela odpojen.

mohu, svém, směrovači, deaktivovat, wi-fi

Pokud všechny spotřebiče v domě fungují bezdrátově, není třeba modem deaktivovat. V opačném případě budete muset při připojení k internetu znovu použít směrovač.

Hardwarová metoda je kvůli některým nepříjemnostem považována za poněkud primitivní, proto se doporučuje používat softwarový typ odpojení. V tomto případě zůstane internet částečně zachován, zejména budete moci používat síť přes kabel. Tento typ deaktivace spočívá v přístupu na panel správce směrovače. Podívejme se, jak pomocí této možnosti odpojit různé modely směrovačů.

Ve směrovačích se používají různé komunikační technologie, prvním uvažovaným typem je ADSL. Zkratka znamená Asymmetric Digital Subscriber Line, což lze přeložit jako asymetrická digitální účastnická linka.

Jedná se o vývoj, při kterém je šířka datového pásma asymetricky rozdělena mezi odchozí a příchozí provoz. Důvodem je skutečnost, že u většiny uživatelů množství příchozího provozu výrazně převyšuje množství odchozího provozu. V tomto případě je rychlost odchozího svazku výrazně nižší.

Tato technologie je nejrozšířenější a v některých zemích je standardem pro poskytování přístupu k internetu. Proto je třeba, abyste mohli v případě potřeby vypnout Wi-Fi pomocí jeho nastavení.

Řada D-Link DSL

Tento typ směrovače je poměrně známý a rozšířený. Důvodem je skutečnost, že nastavení směrovače je jednoduché a snadno pochopitelné pro každého uživatele. Pro správný postup je třeba dodržet následující pokyny:

 • Otevřete prohlížeč a zadejte IP adresu do adresního řádku, D-Link je označen kódem 192.168.1.1;
 • když se na obrazovce objeví okno se dvěma poli, budete muset zadat přihlašovací jméno a heslo k routeru, které jsou individuální a musí být u každého zařízení;
 • Poté se otevře ovládací panel, kde je třeba najít sekci Wi-Fi, která se může nazývat také „Bezdrátová síť“;
 • Otevře se podsekce „Obecná nastavení“, v jejíž pravé části je třeba zrušit zaškrtnutí políčka „Povolit bezdrátové připojení“.

Po provedení akcí uložte nastavení. Od této chvíle budete moci směrovač používat pouze s kabelem.

Zyxel Keenetic DSL

Bezdrátové připojení tohoto modelu lze vypnout hardwarově nebo softwarově. Podívejme se blíže na jednotlivé možnosti.

 • Verze hardwaru. Zařízení má na krytu speciální tlačítko, které zobrazuje logo Wi-Fi. Je nutné jej stisknout na několik sekund, poté se bezdrátová síť vypne. To můžete zkontrolovat pomocí indikátoru Wi-Fi. Pokud nesvítí, proces byl úspěšně dokončen.
 • Možnost softwaru. Je třeba přejít do nastavení modemu, přejít na kartu „Přístupové body“, může mít druhý název. síť Wi-Fi. Poté zrušte výběr možnosti Povolit nastavení bezdrátové sítě a stiskněte tlačítko Použít.

V obou případech dojde k deaktivaci bezdrátové sítě. Chcete-li toto připojení aktivovat, postupujte stejně v opačném pořadí.

Startnet AR800

Toto zařízení také umožňuje snadno aktivovat nebo povolit modul Wi-Fi na směrovači. Je třeba provést následující kroky:

 • V hlavním ovládacím okně vyhledejte pomocí prohlížeče část Bezdrátové připojení, která se obvykle nachází v horní části okna;
 • Zrušte výběr možnosti Povolit bezdrátové připojení, čímž síť zakážete.
mohu, svém, směrovači, deaktivovat, wi-fi

Chcete-li nastavení uložit, stiskněte tlačítko Použít/Uložit.

Qtech

Pro přístup k nastavení tohoto směrovače je třeba dodržet následující algoritmus:

 • do adresního řádku prohlížeče napište hodnotu 192.168.1.1;
 • v horní části, abyste se přepnuli na dílčí položku Nastavení rozhraní;
 • v této části klikněte na možnost Bezdrátové připojení;
 • deaktivujte bezdrátovou síť nastavením funkce přístupového bodu na Deaktivováno.

Chcete-li změny uložit, stiskněte tlačítko Použít.

mohu, svém, směrovači, deaktivovat, wi-fi

GPON je zkratka pro gigabitovou pasivní optickou síť. Díky tomuto vývoji může poskytovatel poskytovat vysokorychlostní přenosy až do rychlosti 1 gigabit za sekundu. Spojení je symetrické, příchozí i odchozí provoz probíhá stejnou rychlostí.

V současné době je tato technologie lepší než ADSL a začíná ji vytlačovat z komunikačního trhu.

Vývoj GPON má následující výhody

 • kabel lze připojit přímo k počítači bez použití směrovače;
 • kvalita signálu se neztratí, ani když jsou k síti připojeny tisíce uživatelů;
 • stabilní připojení k internetu;
 • není ovlivněna vnějšími podmínkami, jako je počasí;
 • vysoká rychlost přenosu dat;
 • Kabel neoxiduje, optické vlákno vydrží roky používání;
 • Ve většině případů nemají předplatitelé s internetem žádné problémy.

Tato technologie umožňuje rychlé stahování souborů, trávení času hraním online her, sledováním videí ve vysokém rozlišení. Tento vývoj se již stal standardním řešením společnosti Rostelecom. Její cena je samozřejmě jiná než u technologie ADSL.

Vypnutí Wi-Fi na směrovači

Majitelé routerů mohou distribuci v zařízení zcela zakázat nebo nechat přístup k internetu pouze pro určitý okruh osob. Omezený přístup se provádí filtrováním podle adresy MAC nebo IP. K provedení jakýchkoli změn v routeru není třeba mechanických zásahů. stačí nastavit určité parametry v nastavení zařízení. Pojďme si podrobněji rozebrat, jak se to dělá.

Chcete-li distribuci internetu zcela zakázat, přejděte do konfigurace směrovače a změňte některá nastavení. Pokud se budete pečlivě řídit pokyny, není to nic těžkého.

 • Otevřete na počítači libovolný webový prohlížeč a do vyhledávacího pole zadejte IP adresu směrovače. Obvykle má následující označení: 192.168.0.1 nebo 192.168.1.1, ale někdy se může hodnota lišit od standardní hodnoty.
 • Stisknutím klávesy Enter přejdete na přihlašovací obrazovku.
 • Zadejte své uživatelské jméno a heslo. je to nutné pro ověření. Pokud jste předtím neprovedli žádné změny, musíte ve výchozím nastavení do sloupce „Uživatelské jméno“ napsat „admin“. Kliknutím na tlačítko „OK“ přejdete na další kartu.

Jak zakázat síť Wi-Fi na směrovači

Někdy může být nutné vypnout síť Wi-Fi na routeru, abyste zabránili streamování. Nejzřetelnější příklad. Vůbec nepoužíváte Wi-Fi nebo vaše dítě nechce dělat domácí úkoly a vy neustále „visíte“ na na svém telefonu.

Mnoho moderních modemů a routerů (např. Zyxel Keenetic, Asus, NetGear) má speciální tlačítko, které umožňuje vypnout modul Wi-Fi a poté jej jedním stisknutím povolit. Obvykle se nachází na zadní straně skříně nebo na boku. Tisk. vypnuto. Tisk. povoleno.

Některé modely mají indikátor zapnutí přímo na tlačítku. V opačném případě je třeba sledovat indikátory na předním panelu zařízení:

Existují však i zařízení (např. modemy a směrovače TP-Link), která nemají tlačítko pro zapnutí/vypnutí rádiového modulu. Co dělat v tomto případě?!

Chcete-li síť Wi-Fi zakázat, musíte se dostat do nastavení routeru pomocí jeho IP adresy (obvykle 192.168.0.1 nebo 192.168.1.1) a otevřete položku nabídky Nastavení bezdrátové sítě:

Zde najděte řádek „Povolit bezdrátové vysílání“ a zrušte zaškrtnutí políčka vedle něj. Klikněte na tlačítko „Uložit“.

Pokud máte router od jiného výrobce, vypněte síť Wi-Fi. Stačí v hlavním nastavení bezdrátového připojení vyhledat položku „Enable Wireless“ nebo „Enable Radio“, zrušit její zaškrtnutí a uložit nastavení.

Poté by měla bezdrátová síť Wi-Fi zmizet. Opětovné zapnutí. Stačí znovu zaškrtnout políčko a uložit nastavení!

Způsoby

Je zvláštní, že otázka „Mohu zakázat Wi-Fi na svém routeru?“?“ je zcela běžná. Ačkoli je postup velmi jednoduchý, zásady se u jednotlivých směrovačů liší, obecně jsou však metody velmi podobné. Zde jsou některé z nich:

 • Nejjednodušší možnost zastavení vysílání je v nabídce uživatelského nastavení.
 • Stiskněte tlačítko WAN na směrovači.
 • Některé směrovače nejsou schopny pracovat bez externích antén nebo je oblast pokrytí bez tohoto prvku výrazně omezena.
 • A nejjistějším způsobem, jak zabezpečit připojení Wi-Fi, je opustit router a začít používat kabelové připojení.

Nejjednodušší je použít první metodu, takže se dozvíte, jak zakázat Wi-Fi na routeru pomocí ovládacího panelu.

K uživatelskému panelu je možný kabelový přístup i přístup přes Wi-Fi. Bez nastavení technologie může každý klient připojený k síti ukončit připojení v několika jednoduchých krocích. Mějte na paměti, že touto metodou můžete zakázat Wi-Fi na směrovači a zároveň uzavřít přístup k internetu pro všechna zařízení Wi-Fi.

Kdy chcete vypnout Wi-Fi?

Někdy se stane, že v domácnosti prostě nejsou žádná zařízení Wi-Fi. To je však nyní vzácnost.

Někdy se stane, že dítě sedí ve vedlejším pokoji a místo domácích úkolů hraje hru přes bezdrátovou síť. Možná odpovíte, že je lepší odpojit router a je to. Souhlasím, že to můžete udělat, ale co když potřebujete současně přistupovat k síti prostřednictvím kabelového připojení. Zde se hodí funkce deaktivace modulu Wi-Fi, která je implementována v softwarovém nastavení zařízení.

Práce se směrovači Ethernet

Ethernet je nejběžnějším typem směrovače. Připojení přes konektor RJ-45. Tato technologie je v mnoha ohledech lepší než přenos po telefonní lince a v mnoha ohledech jiná. Je nějaký rozdíl v deaktivaci Wi-Fi na ethernetových routerech?? Odpověď zní ne, postup na těchto směrovačích je naprosto totožný a vypadá takto:

 • Otevřete prohlížeč a zadejte adresu brány. 192.168.1.1 v adresním řádku.
 • Dále provedeme autorizaci v osobní oblasti. K přihlášení potřebujete heslo a přihlašovací jméno předplatitele. Tyto údaje se obvykle nacházejí na směrovači nebo na nálepce přímo na desce plošných spojů. Ačkoli nejčastěji je výchozí formát dat admin/admin pro přihlašovací jméno a heslo, resp. Zadejte je a přejděte k dalšímu kroku.
 • Hledejte Wi-Fi/Wireless/WLAN nebo něco podobného.
 • Zrušte zaškrtnutí políčka „Povolit Wi-Fi / Zapnout Wi-Fi“.
 • Nezapomeňte použít nastavení.

Po provedení nastavení se stránka znovu načte a připojení k bezdrátové síti zmizí. Stojí za zmínku, že existují různé verze firmwaru i pro směrovače stejného modelu, takže některé kroky se mohou lišit.

Zakázání (povolení) modulu Wi-Fi ve směrovači TP-Link

Během nastavení je třeba připojit směrovač k počítači síťovým kabelem.

Přístup k nastavení směrovače. Otevřete prohlížeč a do adresního řádku zadejte 192.168.1.1, pak zadejte své uživatelské jméno a heslo pro přístup k nastavení směrovače a stiskněte tlačítko „Odeslat“.

Poté přejděte na kartu „Bezdrátové připojení. A pokud potřebujete modul Wi-Fi zakázat, stačí zrušit zaškrtnutí políčka vedle položky „Enable Wireless Router Radio“. Pokud ji chcete povolit, zaškrtněte políčko, je to snadné :). Chcete-li výsledky uložit, stiskněte tlačítko „Uložit“. Změny se projeví po restartu směrovače.

To je vše, přátelé. Jak jsme slíbili, je to velmi jednoduché. Doufám, že se vám moje rada bude hodit. Hodně štěstí!

Zveřejnění naší sítě Wi-Fi

Nejprve vám ukážu, jak to udělat na routeru od společnosti Tp-Link.

Přejděte do nastavení routeru. Pokud nevíte, jak na to, přečtěte si zde.

V nastavení přejděte na kartu Bezdrátové připojení. Zabezpečení bezdrátového připojení. Pokud je nastavení v ruštině, je to Režim bezdrátové sítě. Zabezpečení bezdrátové sítě.

Zaškrtněte políčko vedle možnosti Zakázat zabezpečení. V dolní části klikněte na tlačítko Uložit. To znamená, že jste zcela zakázali zabezpečení sítě a uložili nastavení.

Po provedení těchto úkonů se můžete připojit k síti bez zadávání jakéhokoli hesla.

U routerů Asus je to tak snadné:

V nastavení vpravo na hlavní obrazovce vyberte možnost Otevřít systém a klikněte na tlačítko Použít.

Pokud máte jiný router, můžete heslo nejspíš zakázat v nastavení na stránce, kde nastavujete heslo sítě a další nastavení bezdrátové sítě. Stačí tam hledat podobné položky.

Když chcete síť znovu vypnout, nastavte heslo a restartujte směrovač. Pak se můžete podívat, kolik zařízení je připojeno k síti, a ujistit se, že jste to jen vy.

Myslím, že jste to pochopili. Pokud máte nějaké dotazy, napište je do komentářů.

Možné problémy a jejich řešení

V závislosti na tom, jaký způsob odpojení bezdrátové sítě použijete, mohou nastat různé problémy. Patří mezi ně:

 • Fyzické vypínací tlačítko (některé modemy nemusí mít tlačítko vůbec) síťového zařízení nebo samotného směrovače nemusí fungovat. Podívejte se na náš další článek o tom, proč k tomu dochází a co byste měli dělat.
 • Chyby v softwaru. V některých případech se stává, že chyby ve firmwaru znemožňují fungování určitých funkcí, včetně zakázání sítě Wi-Fi prostřednictvím konzoly pro správu. Problém lze vyřešit aktualizací verze softwaru.
 • Někdy samotný směrovač nemá funkci vzdáleného vypnutí modulu Wi-Fi: položka, kterou chcete vypnout, není v nabídce nastavení k dispozici. Poté je třeba vypnout signál pomocí fyzického tlačítka nebo odpojením napájecího adaptéru.

Důvody pro vypnutí bezdrátové sítě byly vysvětleny dříve. V závislosti na okolnostech bude vhodnější jedna nebo druhá metoda.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS