Mohu připojit fotoaparát telefonu k počítači?

Smartphone jako webová kamera k počítači: jak se připojit

Funkce moderních chytrých telefonů jsou obrovské a některé z nich vás možná překvapí. Uživatelé, kteří nemají samostatnou webovou kameru a chtějí uskutečňovat videohovory v messengerech, mohou k tomuto účelu použít své mobilní zařízení.

Funkce moderních chytrých telefonů jsou obrovské a některé jejich funkce mohou překvapit. Uživatelé, kteří nemají samostatnou webovou kameru a chtějí uskutečňovat videohovory v aplikaci Instant Messenger, mohou k tomuto účelu použít své mobilní zařízení.

Mikrofon

Při přechodu na práci na dálku vznikla potřeba hlasové komunikace prostřednictvím softwaru. Mikrofon zabudovaný v notebooku měl příšernou kvalitu, takže jsem se rozhodl vyzkoušet jako mikrofon chytrý telefon. Hledání vhodného softwaru netrvalo dlouho a zvuk byl kvalitní (navzdory tomu, že se jednalo o ultra rozpočtový Lenovo A5).

Wo Mic (Google Play, App Store) je bezplatná aplikace pro chytré telefony a klient pro Windows a Linux, ovladač pro virtuální zařízení. Veškerý software lze stáhnout z webových stránek projektu a zde je také zrcadlo (APK, klient pro Windows, ovladač). Více informací najdete na webu 4pda.

Aplikace umožňuje připojení přes USB (vyžaduje ladění USB), Bluetooth, Wi-Fi.

Nejprve je třeba vše nainstalovat, na pořadí instalace ovladače a klienta systému Windows nezáleží.

Chcete-li začít používat chytrý telefon jako mikrofon, potřebujete

spusťte aplikaci na svém smartphonu (a stiskněte ▶)

spusťte software na počítači (v nabídce vyberte „připojit„). připojit. Vyberte požadovaný typ připojení a postupujte podle pokynů.).

Spuštění fotoaparátu v telefonu aneb co dělat, když se nedaří?

Asi před osmi lety jsem pracoval v nebo tak nějak Dělali jsme tam různé zajímavé věci. Včetně systémů vidění pro roboty. Roboti byli trochu malí. A zatímco vyrobit pro ně malý disk pro nás nebyl problém, vyrobit miniaturní digitální fotoaparát, který by nebyl velký jako půl robota, bylo obtížné (až konečně pohřbíme PAL v takovém vývoji a bude digitální všude)?). Pokud vás zajímá, jak to dopadlo, nahlédněte pod kapotu!

Malé upozornění. Od popsaných událostí uplynulo už pěkných pár let, výsledky naší práce nejsou komerčně zajímavé (je to tak, soudruhu majore?? ) Vzhledem k tomu, že dnes již není možné celou věc kompletně zreplikovat z důvodu zastaralosti prvkové základny, je nyní možné vyprávět o tom, jak mladý inženýr hledal řešení problému a k čemu to všechno vedlo.

Původně jsme měli mikroprocesor PXA300 s tehdejším SoC od Aptiny jako MT9D131 (JPEG přímo na paralelní výstup), ale měl příliš velkou spotřebu a takové monstrum nemělo smysl.

Problém zněl jednoduše. robot je k počítači připojen 100megabitovým kabelem. Kameraman musel vidět barevný obraz v rozlišení alespoň 640×480 při plném 15 FPS. Umístit do něj kameru, která řídí paralelní stream v XScale, v němž je pak obraz umístěn do hloupé vyrovnávací paměti a přenášen po síti, se zdálo příliš neekonomické (vážně, celý Linux na palubě jen proto, aby se přesunuly bajty z jednoho rozhraní do druhého)?). Zejména s ohledem na cílové rozlišení fotoaparátu. Potřeboval jsem jednodušší řešení. Měl jsem opravdu velké prostorové omezení, ani nejmenší objektiv M12 a držák byl příliš velký.

Vzhledem k tomu, že v době, kdy jsem to popisoval, jsem se stal docela zběhlým v navrhování miniaturních pohonných systémů, bylo trochu deprimující zabývat se nějakou kamerou. Ale zároveň bylo neprozkoumané fascinující. V každém případě jsem se chtěl naučit něco nového, zejména s ohledem na to, že se to mým předchůdcům nepodařilo (i když čas mohl být podstatný, vyvinuli to o pár let dříve).

Výsledkem mého tvůrčího hledání byl zájem o telefony s fotoaparátem, které byly modulární, stály jako blechy (jak se později ukázalo) a teoreticky pokrývaly všechna naše přání. Jedinou otázkou bylo, jak takovou kameru připojit a získat z ní obraz. Začal jsem studiem mobilních telefonů dostupných na trhu a konkrétně tím, jaké parametry fotoaparáty poskytují. Ihned se ukázalo, že v zásadě existují dva typy těchto fotoaparátů. moduly s objektivy s ohebnými a pevnými částmi, které jsou přizpůsobeny konstrukci konkrétního telefonu:

, a moduly vložené do tzv. postýlek, které vypadaly nejslibněji:

skutečný modul,

dětské postýlky pro všechny chutě.

a konstrukčně se k nám hodí ten nejmenší. SMIA65.

Hledání běžných značkových fotoaparátů nevedlo k ničemu adekvátnímu. Při hledání takového smetí z Číny jsem ještě nebyl schopen, a normální Evropané, jako je ST, i když tvrdil, že vyrábí podobné moduly (a dokonce i dokumentace, pro které by mohly být staženy bez registrace a SMS), nechtěl prodávat volně zájemcům veřejnosti. Odvolání na naše zastoupení ST nepomohlo, a tak jsem musel pátrat dál.

Ať žijí opraváři mobilních telefonů! Schémata, tabule, fotografie! Mají všechno. Po prostudování dokumentace a porovnání dostupných telefonů a náhradních dílů padla volba na fotoaparát Nokia 5250.

Sférická Nokia ve vakuu.

Symbian, to vše. Dokonce jsem si stáhl torrent s divokými zdrojovými kódy tohoto úžasného operačního systému, abych našel hotový ovladač pro fotoaparát. Ale bohužel, pak mé schopnosti nestačily. Znovu jsem musel sáhnout hlouběji do kapsy.

Ach, jak jsem naivní. Teď, když jsem prošel celým procesem, jsem si uvědomil, že jsem mohl výrazně zkrátit dobu vývoje objednáním normálních desek od normálního výrobce (i když platba byla v té době potenciálně trochu problém, a já jsem svrběl to udělat tady a teď). Když se objevil JLCPCB nebo PCBWay? Pak už mi zbývalo jen LUT na fólii, chlorová žehlička a dva dny na to.

Integrita signálu? Vyráběl jsi gigabitové diference na oboustranném milimetrovém textolitu ze smrkového dřeva s lupou? To jsem udělal. Dokonce i impedanci.

0.5\0.2.

Fungovalo to (bohužel jsem neměl přístup k osciloskopu, abych se podíval na oční bulvu). Vyrobil jsem několik zkušebních desek. S pájením jsem měl velké problémy.

Experimentoval s pájecí maskou, dokonce vyrobil několik desek. Úspěšně jsem ho vyhodil do vzduchu pájením pomocí tavidla TAGS (ha ha, to je ironie. Nyní se na webových stránkách chipdipu píše o zbytkovém odporu. Kéž bych ten nápis měl už tenkrát). Na této desce nic nefungovalo správně, dokonce ani napájecí zdroje. Mezi kolejemi byly vždy desítky až stovky kiloohmů, které nebylo možné propojit.

A po pájení jsem desku umyl v sedmi vodách. Nejdřív jsem si myslel, že jsem něco úspěšně spálil. Začal jsem pájet napájecí zdroje a veškerou kabeláž. Šortky nefungovaly. Nakonec jsem vše z desky odpájel. Šortky tam stále byly. Došel jsem k závěru, že příčinou toku, který prosakoval pod maskou a vůbec se nevymýval. Poté jsem přestal desky sám maskovat a pájet je tavidlem TAGS.

Ale kamera byla polovina problému. Bylo nutné přijmout sériový signál a převést jej na paralelní, aby bylo možné jej načíst do STM32F217 (BlackFin)? Ne, neudělal. V době těchto událostí jsem byl již pevně v sektě stm-hlav a konfiguroval jsem hodiny pomocí nově vytvořeného excelového souboru (cube-heads, hello!)). Ano, ano, 400 STM ještě nebyly (dobře, dobře, právě se objevily) a já jsem úspěšně použil sadu StarterKit pro řadu 200. Po dlouhém hledání a průzkumu trhu se opět ukázalo, že existují přesně dvě možnosti. Buď si pořiďte plysin od Lattisu, ke kterému jsem měl upnote pro konverzi CSI na PCAM (v archivu z roku 2012 jsem ho nenašel, ale přesně si pamatuji, o co šlo), nebo si kupte STSMIA832 (vtipné, že ST vytrhl jejich upnote z webu). Teď už od nich mohu dostat jen upnote.) a naučit se pájet BGA. Protože jsem raději pájel a neměl jsem zájem poznávat vnitřnosti plic a časovou tíseň, koupil jsem si nějaké čipy a hotové adaptéry z TFBGA25 na DIP (a ano, breadboard byl sestaven na breadboardu a dokonce nějak fungoval).

Fotoaparát mobilního telefonu jako webová kamera. jak to funguje?

AlterCam nainstaluje do vašeho systému virtuální webovou kameru, do které můžete vysílat cokoli. Ať už se jedná o video ze skutečné webové kamery (s přidanými efekty v reálném čase), nebo z webové kamery!), video na ploše nebo dokonce předem nahraný videosoubor. V našem případě bude zdrojem videa pro virtuální webovou kameru kamera telefonu. AlterCam se připojí ke kameře smartphonu pomocí protokolu IP a začne z ní živě přenášet video do virtuální webové kamery. Může to znít složitě, ale nastavení je snadné. zde jsou pokyny krok za krokem:

Nejdříve si samozřejmě stáhněte aplikaci AlterCam a nainstalujte ji do počítače. Je to velmi snadné a zabere to jen několik kliknutí. Program se po instalaci spustí automaticky.

Nyní je třeba do telefonu nainstalovat aplikaci IP kamery. Pro chytré telefony se systémem Android si nainstalujte tuto aplikaci (je zdarma). Pro iPhone/iPad/iPod touch nainstalujte aplikaci iPCamera. Špičková síťová kamera. Ne zdarma, ale levně, 1 (nenašli jsme funkční zdarma).

Pro Android: Spusťte aplikaci IP Webcam. Zobrazí se seznam nastavení, obvykle je vše nastaveno optimálně ve výchozím nastavení, takže přejděte na konec a vyberte možnost „Spustit“

Pro iPhone/iPad: Spusťte aplikaci iPCamera. Při prvním spuštění aplikace je třeba povolit přístup k fotoaparátu. Kliknutím na tlačítko Configure (Konfigurovat) projděte nastavení. podle libosti (a na vlastní riziko), ve výchozím nastavení vše funguje správně.

Spusťte software AlterCam v počítači. V rozevíracím seznamu „Kamera“ vyberte možnost „Přidat IP kameru“. Podívejte se blíže. zásadní krok.

Připojení k fotoaparátu telefonu pomocí softwaru AlterCam. V dialogovém okně Přidat IP kameru zadejte „Název IP kamery“. náhodný řetězec. Rozlišení IP kamery závisí na nastavení kamery v aplikaci v telefonu. Pokud neznáte přesnou hodnotu, neměňte toto nastavení.

Nyní je nejdůležitější. Adresa je uvedena v dolní části aplikace v telefonu, přesně ji přeneste do nastavení „Adresa IP kamery“ v aplikaci AlterCam a (POZOR!)!) přidejte „/live“ v případě zařízení iOS a „/video“ v případě zařízení Android, jak je znázorněno na obrázku:

Stiskněte tlačítko OK. Pokud bylo vše provedeno správně, měl by se v aplikaci AlterCam objevit obrázek z kamery smartphonu. Pokud se obrázek nezobrazí. zkontrolujte, zda byly předchozí kroky provedeny správně.

mohu, připojit, fotoaparát, telefonu

Nyní je třeba vybrat virtuální kameru AlterCam, ve které budete používat kameru telefonu. ve Skypu (v nastavení), v jiných chatech. Jak vidíte, pomocí aplikace AlterCam můžete fotoaparát mobilního telefonu používat jako webovou kameru. snadné!

Mimochodem, obrázek telefonu můžete překrýt jako doplňkový k hlavnímu videu. To znamená, že jako hlavní zdroj videa můžete vybrat webovou kameru v počítači a fotoaparát v telefonu. jako překryvný obrázek (miniatura na hlavním obrázku). Nebo můžete streamovat video z počítače s překrytím videem z kamery iPhonu. Obecně platí, že AlterCam splní všechny vaše představy 🙂 Chcete-li přidat video z kamery telefonu nad hlavní video, musíte kliknout na tlačítko „Přidat IP kameru“ na kartě „Překryvy“.

Pořídili jsme krátký návod, jak připojit telefon k počítači jako webovou kameru:

Doufám, že pro vás byl tento článek užitečný a že ho budete sdílet pomocí těchto tlačítek:

Jak připojit fotoaparát telefonu

Příkladem může být kombinace Skype a IP WebCam, ale totéž dělají i jiné produkty.

  • Otevřete aplikaci ve smartphonu, přejděte do spodní části obrazovky a klikněte na „Spustit server“. Zkontrolujte, zda jsou telefon a počítač ve stejné síti Wi-Fi.
  • Po spuštění serveru se na obrazovce zobrazí adresa URL, ke které se máte připojit.
  • Spusťte aplikaci pro stolní počítače a zadejte do ní stejnou adresu URL, která se zobrazuje v mobilní verzi.
  • Po zadání adresy URL klikněte na možnost „Auto Detect“ a zkontrolujte připojení.
  • V případě úspěchu klikněte na tlačítko „Použít“ a změny uložte.
  • Nyní otevřete aplikaci Skype na ploše a přejděte do části „Nastavení“. Přepnutí na kartu „zvuk a video“.
  • V nastavení videa změňte nastavení kamery z „HD Webcam“ na „MJPEG Camera“. Streamování videa z telefonu je nyní možné.

IP kamera Lite

IP Camera Lite se od ostatních aplikací liší tím, že její bezplatná verze příliš neomezuje funkčnost. Kromě toho podporuje celou řadu služeb pro komunikaci a je zde možnost využít k videu nejen kameru smartphonu, ale také jeho mikrofon, který je často kvalitnější než ten, který je instalován v noteboocích a běžných webových kamerách. Bezplatná verze bude obtěžovat vodoznakem na obrazovce, který lze za malý poplatek odstranit. Získáte také možnost nahrávat vysílání na FTP a několik dalších funkcí, bez kterých byste se obešli.

Ještě více skvělého obsahu najdete na naší stránce Yandex.Zen. Pravidelně publikuje unikátní články, které nejsou na webu. Připojte se k!

Jak používat systém Android pro vzdálený dohled

Chytrý telefon můžete proměnit ve webovou kameru i bez pomoci stolního počítače. Pokud například chcete pravidelně sledovat svůj domov pomocí videokamer. Potřebujeme pouze samotný telefon a speciální sledovací software.

Alfred je jednou z nejlepších aplikací, které jsou co nejjednodušší a nejpřímočařejší. Jednoduše ji vložte do zařízení a nechte ji doma v poloze, která nezakrývá přední nebo hlavní fotoaparát. Zadejte své údaje (především e-mailovou adresu). Váš e-mail) a pokračujte ve své práci.

Program bude zaznamenávat vše, co se děje v okolí, ale jakmile zjistí pohyb. okamžitě odešle uživateli oznámení. Případně zapněte nepřetržitý kamerový dohled, abyste mohli sledovat např. dítě nebo starší osobu.

Aplikace pro přeměnu telefonu na webovou kameru přes USB

Jako náhradu webové kamery lze použít prakticky jakýkoli přístroj, pokud je správně nainstalován speciální software.

Výsledkem je skvělé zařízení z telefonu s nainstalovanými utilitami, které lze využít pro komunikaci s příbuznými nebo obchodními partnery prostřednictvím videokonferencí, také je s jeho pomocí možné vysílat video.

Aplikace určené k přeměně telefonu na webovou kameru fungují na základě synchronizace zařízení s počítačem prostřednictvím připojení USB nebo Bluetooth.

Tyto nástroje nahradí interní webovou kameru telefonu místo běžné webové kamery nainstalované v notebooku nebo počítači.

Kvalita obrazu závisí na nainstalovaném softwaru a rozlišení mobilního fotoaparátu.

Pomocí aplikací DroidCam, AlterCam a USB Webcam můžete telefon připojit jako webovou kameru přes USB.

Pomocí jedné z těchto aplikací můžete přenášet snímky z fotoaparátu svého miniaplikace do počítače nebo notebooku prostřednictvím rozhraní Bluetooth nebo kabelu USB a lze je používat s webovými službami pro zasílání rychlých zpráv.

Kromě kamery Skypu můžete používat i mikrofon mobilního telefonu.

Aplikace pro použití webové kamery

DroidCam

Jedna z nejlepších aplikací pro smartphony se systémem Android. Díky němu se gadget během několika minut metamózuje a stane se skvělou přenosnou webovou kamerou.

Průvodce instalací krok za krokem:

Během instalace archivu můžete software nainstalovat do stolního počítače. Rozbalení archivu. Za tímto účelem stiskněte tlačítko „Extrahovat“ na archivním souboru a vyberte umístění, kam chcete obsah archivu extrahovat, a poté stiskněte tlačítko „Ok“.

Po dokončení rozbalování přejděte do složky, kterou jste zvolili k rozbalení, spusťte instalační soubor a postupujte podle pokynů na obrazovce.

3 Jakmile se jeden z vašich gadgetů úspěšně připojí k druhému, spusťte aplikaci na obou zařízeních.

V aktivním okně zadejte IP adresu mobilního zařízení, abyste jej odlišili od všech ostatních.

Tuto cestu najdete v aplikaci DroidCam spuštěné v telefonu. Kromě IP adresy zobrazuje kamera DroidCam také číslo portu.

4 Na plochu počítače se odešle oznámení, že telefon byl nalezen. Chcete-li začít, musíte vybrat kvalitu videa.

5 Pro pokračování a spuštění streamování jednoduše klikněte na tlačítko Start. Aplikace odešle obrázek z fotoaparátu vašeho zařízení do počítače. Pokud má vaše mobilní zařízení dva fotoaparáty, přejděte do nastavení aplikace v telefonu a zaškrtněte políčko aktivního fotoaparátu.

AlterCam

Pomocí aplikace AlterCam můžete telefon připojit k počítači pomocí kabelu USB také jako webovou kameru.

Tento software umožňuje nainstalovat do systému virtuální webovou kameru.

Můžete streamovat cokoli ze skutečné kamery nebo jen videoklipy uložené v počítači.

Budeme uvažovat variantu, kdy je zdrojem videa kamera mobilního zařízení.

Pomocí protokolu IP se AlterCam připojí k mobilní kameře a vysílá z ní živý obraz do virtuální webové kamery.

Proces přeměny telefonu na webovou kameru se vám může zdát složitý, ale nastavení je jednoduché.

1 Nejprve si stáhněte aplikaci AlterCam a nainstalujte ji do počítače. Po dokončení instalace se software automaticky spustí.

3 Nainstalovaná aplikace musí být spuštěna v telefonu. Po spuštění se zobrazí seznam nastavení, která obvykle nemusíte měnit, stačí jít úplně dolů a vybrat možnost „Spustit“.

5 Nyní se musíte připojit k mobilní kameře pomocí aplikace AlterCam. Do řádku „Název IP kamery“, který se zobrazí po otevření okna „Přidat IP kameru“, zadejte libovolnou hodnotu, např. můj telefon.

Kvalita obrazu z IP kamery závisí na nastavení rozlišení v aplikaci pro chytré telefony. Pokud neznáte přesnou hodnotu, ponechte tento parametr beze změny.

6 V dolní části otevřené aplikace v telefonu můžete vidět IP adresu kamery a přenést ji na „IP adresu kamery“ v otevřeném okně v počítači.

Poté je třeba na konec adresy přidat „/live“ nebo „/video“. První možnost je určena pro zařízení se systémem iOS, druhá pro zařízení se systémem Android.

7 Po přenosu IP adresy do počítače můžete stisknout tlačítko „OK“ Pokud byly všechny kroky provedeny správně, zobrazí se obraz z kamery telefonu v aplikaci AlterCam. Pokud se tak nestane, zkontrolujte, zda jste postupovali správně, krok za krokem.

8 Jakmile se obraz objeví v aplikaci AlterCam, je třeba vybrat virtuální kameru v nastavení hlasového programu, který budete používat. Jako příklad uveďme Skype.

Přihlaste se ke službě skype pomocí svého uživatelského jména a hesla. V horní části klikněte na kartu „Nástroje“ a vyberte část „Nastavení“. V obecných nastaveních se zobrazí podnabídka s názvem „nastavení videa“ a v ní vyberte program.

mohu, připojit, fotoaparát, telefonu

Jen diskuse

Tento projekt pro mě trvá již nějakou dobu a rád bych velmi rychle probral některé body. Všechno to začalo před několika měsíci, když jsem potřeboval webovou kameru pro dálkové studium a webové kamery se kvůli COVID-19 staly šíleně drahými. Potřeboval jsem něco vymyslet, protože jsem studoval na Georgijské technice a dálkově z domova na západním pobřeží a neměl jsem 150 dolarů na pořádnou webovou kameru. Tak jsem pomocí softwaru CAD navrhl držák pro svůj starý telefon Galaxy S7, abych ho mohl připevnit na monitor, a používal jsem ho po celý semestr. Tento černý držák vytištěný na 3D tiskárně je zobrazen na fotografii výše.

mohu, připojit, fotoaparát, telefonu

Když jsem se letos v létě přestěhoval na ubytovnu institutu, musel jsem si koupit nový monitor, protože tady by to bylo dost drahé a monitory jsou dnes opravdu levné.

Starý držák na telefon se na nový monitor nehodil, takže jsem pomocí softwaru CAD navrhl jiný držák. Tentokrát jsem ji vyřezal laserem z 1/8″ silné překližky. Je také zobrazen na fotografii výše. Byl to první projekt, na kterém jsem na Georgijské technice pracoval, a používal jsem ho hlavně pro výukové účely, protože jsem nikdy předtím s laserovou řezačkou nepracoval. Mám to správně, takže jsem držák nemusel znovu vyrábět.

Poté jsem dostal za úkol vytvořit projekt pomocí programu CAD a rozhodl jsem se vytvořit univerzálnější verzi držáku na telefon, který by se dal použít s velkým počtem modelů telefonů a monitorů. Ve třídě používáme Solidworks, takže jsem výkres z CADu převedl do výkresu vytvořeného ve Fusionu, hodně jsem toho změnil a přepracoval a napsal tyto pokyny, ale musím poděkovat svému instruktorovi, doktoru Puchovi, za pomoc při realizaci tohoto projektu.

Dále bych rád poděkoval lektorům a sponzorům, kteří se zasloužili o to, že se Ateliér vynálezů a dílna tak dobře organizují. Projekty, jako je tento, by se neuskutečnily, kdyby lidé jako oni neumožnili workshopům spolupráci a nepodporovali jejich aktivity. Tento držák byl vytištěn na 3D tiskárně umístěné ve Studiu vynálezů a použité vybavení je v Dílně, kde jsem držák sestavil a pořídil mnoho fotografií.

Rád bych také poděkoval tvůrcům aplikace DroidCam za to, že vytvořili něco úžasného a umožnili mi to používat zdarma. Když jsem tento projekt poprvé vymyslel, čekal jsem, že budu muset vyhodit pár dolarů za nějakou aplikaci pro webkameru, aby to dobře fungovalo, a je skvělé, že jsem nemusel nic platit. Díky tomu jsou podobné projekty dostupnější pro více lidí, což považuji za velmi důležité a skvělé.

P.S. Dodatek od překladatele. Několik užitečných odkazů s informacemi v ruštině pro zájemce o toto téma:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS