Mohu vrátit telefon s ochranným sklem?
V souladu se zákonem o ochraně práv spotřebitelů můžete ochranné sklo telefonu vrátit zpět prodejci buď jako vadné, nebo jako nevadné.
Mobilní telefon můžete vrátit podle článku 25 federálního zákona „O ochraně práv spotřebitelů“. Pokud má telefon po zakoupení závažné vady, můžete jej vrátit do prodejny a požádat o vrácení peněz nebo o výměnu za jiný telefon.
Vrácení peněz za ochranné sklo a kryt při vrácení telefonu
Telefon jsem si koupil s ochranným sklem a krytem. Telefon se v záruční době rozbil, servisní středisko sepsalo akt o neopravitelnosti, přičemž telefon ponechalo s nalepeným ochranným sklem, a já byl poslán pro peníze do obchodu, kde jsem telefon koupil.
Domnívám se, že kvůli nekvalitnímu telefonu, který mi byl prodán, jsem utrpěl ztráty v podobě nákladů na jednorázové ochranné sklo (zůstalo na telefonu, který byl předán v servisním středisku) a ochranné pouzdro, které je vhodné pouze pro tento model telefonu (jelikož byl telefon vzat zpět, nemám pouzdro s čím používat, a jak se ukázalo, zaplatil jsem za něj zbytečně; telefon stejného modelu samozřejmě nechci koupit).
Mám právo požadovat, aby mi obchod kromě telefonu vrátil i peníze za sklo a pouzdro? ?
Napište reklamaci. Dejte si 10 dní na rozmyšlenou. Druhý výtisk se značkou přijetí si ponechte.

Spotřebitel má právo podle své volby požadovat odstranění vad zboží, pokud s tím prodávající nesouhlasil:
požadovat výměnu za zboží stejné značky (modelu a/nebo čísla výrobku);požadovat výměnu za stejné zboží jiné značky (modelu a/nebo čísla výrobku) s odpovídající úpravou kupní ceny;požadovat poměrné snížení kupní ceny;požadovat okamžité odstranění vad bez náhrady nebo úhrady nákladů na opravu spotřebitelem nebo třetí osobou;odmítnout kupní smlouvu a požadovat vrácení zaplacené kupní ceny. Na žádost prodávajícího a na jeho náklady musí spotřebitel vrátit zboží s vadami.Spotřebitel má rovněž právo požadovat plnou náhradu škody, která mu vznikla v důsledku prodeje zboží neodpovídající kvality. Škoda musí být nahrazena ve lhůtě stanovené tímto zákonem pro uspokojení příslušných nároků spotřebitele.
Děkuji, to jsem udělal, jen jsem nepoukázal na čl. 18 ZOPPP a nenapsal podrobně, že jakmile byl telefon se sklem odebrán, tak jsem nepotřeboval pouzdro. obchod je velký, myslel jsem, že to vědí sami, že si zjistí, co a jak. V žádosti jsem jen napsal „prosím o vrácení peněz za skleněný kryt telefonu“, teď toho lituji, myslím, že jsem měl napsat podrobněji.
Prosím, poraďte, co dělat, pokud se vrátí odpověď „vrácení peněz pouze za telefon“ ?
Obrátit se na soud. Než vám odpoví, řekněte jim, ať se obrátí na Rospotrebnadzor, plus
Zákon 07.02.1992 N 2300-1 (rev. ze dne 03.07.2016) „O ochraně práv spotřebitelů „Článek 13. Odpovědnost výrobců (předvádějícího, prodávajícího, autorizované organizace nebo autorizovaného individuálního podnikatele, dovozce) za porušení práv spotřebitele
Uspokojí-li soud nároky spotřebitele stanovené zákonem, uloží soud výrobci (vykonavateli, prodávajícímu, autorizované organizaci nebo autorizovanému fyzickému podnikateli, dovozci) za nesplnění nároků spotřebitele dobrovolně pokutu ve výši padesáti procent částky přiznané soudem ve prospěch spotřebitele.
Nemá smysl kontaktovat Rospotrebnadzor, obraťte se rovnou na soud ?
Rospotrebnadzor může uložit pokutu, pokud zjistí porušení předpisů. Není pro vás samozřejmě ani horká, ani studená. Zde je psychologická část. Nechtějí do toho zatahovat Rospotrebnadzor kvůli banální záležitosti.
Položte našim právníkům otázku. je to mnohem rychlejší než hledat řešení.
Voda a prach
Prach i voda se dostanou i do těch nejmenších škvír a štěrbin. Pokud je displej rozbitý, hrozí větší riziko vniknutí vody a prachu do telefonu. To vede k problémům, které se mohou vyskytnout v jakékoli části zařízení.
Při běžném používání telefonu se může skulinkami dovnitř dostat minimální množství vlhkosti, které však nezpůsobí okamžité poškození zařízení. Postupně však komponenty začnou oxidovat, což způsobí selhání zařízení v tom nejnepředvídatelnějším okamžiku.

Někdy se stane, že obrazovka začne ztrácet živé barvy nebo přestane poskytovat vysoký jas. Často se předpokládá, že se jedná o rozbití displeje, a problém se vyřeší výměnou. Ve skutečnosti se však může ukázat, že částice vody nebo prachu se již dostaly na grafický typ a celý problém začíná právě zde. Výměna tohoto čipu bude stát hodně peněz, takže je v této situaci jednodušší koupit nový levný smartphone.
Mohu vrátit sklo telefonu zpět do obchodu??
Pokud se alespoň trochu vyznáte v opravách zařízení a již jste se jimi zabývali, můžete se pokusit vyměnit dotykový displej telefonu sami. Budete potřebovat sadu speciálních šroubováků. Normální nejsou vhodné, protože mohou způsobit poškození obrazovky. Před použitím telefonu je nutné z něj vyjmout baterii a kartu SIM.
Mohu si telefon nebo smartphone vyměnit do 14 dnů od zakoupení, pokud nemá žádné závady, ale nejsem s ním spokojen?
Telefon byl zakoupen jako dárek pro dítě a byl předán 18.10.15. Mezi 16-18 lety.10.15 telefon nebyl používán. 18.10.15 Při pokusu o první hovor obrazovka zhasne a telefon se vypne. Tlačítko zapnutí/vypnutí nefungovalo. Po sejmutí zadního krytu tlačítko napájení fungovalo, ale telefon se při vyzvánění samovolně odpojoval.
Druhý požadavek se v praxi prakticky nevyskytuje, protože je obtížné (nemožné) dohodnout mezi spotřebitelem a prodávajícím poměrné snížení ceny.
Jak znovu nalepit ochranné sklo na telefon: pokyny
Upozorňujeme, že opětovné nalepení skla je o něco obtížnější než u bezpečnostní fólie. Za prvé, tento typ výrobku se nedoporučuje zvedat pouze částečně. Sklo je třeba zcela vyjmout a poté jej podruhé nainstalovat přesně podle obrysu smartphonu.
Pokud jste již odstranili ochranné sklo. neotáčejte jej vzhůru nohama. Lepicí strana by měla být na spodní straně, aby se zabránilo vniknutí malých částic nebo prachu. I malá částečka prachu může způsobit problémy se snímačem, poškodit dotykovou obrazovku nebo jen zanechat vzduchovou bublinu.
Postup druhého připevnění skla lze rozdělit do několika kroků:
- Odstraňte kryt, pokud je na něm, a poté odstraňte samotnou ochranu pomocí plastové špachtle nebo karty. K vyjmutí starého skla můžete použít silikonovou přísavku, která vám zároveň umožní pohodlné zvednutí plastovou kartou.
- Vyčistěte displej, pokud je na něm prach. K čištění použijte hadřík namočený v alkoholu, který nepouští vlákna. Po odmaštění a vyčištění je třeba displej před nalepením skla otřít suchou utěrkou z mikrovlákna.
- Umístěte sklo do výšky 2-3 cm a zarovnejte ho se smartphonem. spusťte kryt na displej. Chcete-li jej nalepit, stačí na sklo uprostřed mírně zatlačit, aby se samo přilepilo k displeji.
Co dělat, když se odloupne krycí sklo
Další postup závisí na situaci.
Mírně uvolněné okraje a rohy
Pokud se sklo na okrajích nebo v rozích teprve začíná odlupovat, můžete se pokusit situaci vyřešit, aniž byste museli příslušenství zcela odstranit. Problém může nastat buď po použití telefonu, nebo hned po nalepení. Buď jste sklo od začátku špatně nalepili, nebo je lepicí vrstva již poškozená a sklo se odlepuje.
Budete potřebovat silikon nebo tekutý silikon (výrobek je k dostání ve speciálních servisech, které prodávají a lepí bezpečnostní skla).
Vnitřní stranu lepivé části potřete silikonem nebo glycerinem
Pomocí trsátka nebo plastové karty opatrně vypáčte sklo v místě, kde se uvolnilo:
- Přejeďte pod sklem tenkým štětečkem navlhčeným jedním z nástrojů. Měla by být malá, aby se nedostala dovnitř telefonu.
- Poté čistým hadříkem vyfoukejte vzduch ze středu obrazovky a podržte sklo 1-2 minuty dole.
- Odstraňte přebytečný glycerin nebo silikon.
Pokud od lepení neuplynulo mnoho času (až několik hodin)
Pokud se sklo začne uvolňovat několik hodin po montáži nebo před ní, můžete a měli byste ho znovu přilepit, dokud je vrstva lepidla na příslušenství ještě čerstvá (bude mít dobrou pružnost a přilnavost).
stačí zopakovat postup lepení, ale tentokrát správně. Co k tomu budete potřebovat:
- alkohol nebo jiné prostředky na odmašťování obrazovek, jako je parfém, kolínská voda, čistič PC displejů apod. д.;
- plastovou kartičkou nebo trsátkem, abyste sklo vypáčili;
- Hadřík z mikrovlákna nebo jiný hadřík, který nepouští vlákna (stačí hadřík na brýle);
- Váleček na šaty nebo pohlcovač prachu (speciální nálepky). Můžete použít speciální pohlcovač prachu ve formě samolepky
- Příprava místa: proveďte mokrý úklid, abyste odstranili většinu prachu v místnosti, včetně otření stolu, na který budete znovu lepit sklo. Umyjte si také ruce. Používejte lékařské rukavice. Je to hlavně proto, aby se prachové částice nedostaly na lepicí vrstvu a na displej telefonu.
- Vyjmutí skla: opatrně vypáčte uvolněný roh skla plastovou kartou, trsátkem nebo jiným malým předmětem. Pomalu a opatrně přibližujte předmět k vnitřní straně skla a postupně sklo odlepujte od displeje. Nedělejte prudké pohyby, abyste sklo nepoškodili, jinak si budete muset koupit nové. K otevření skla použijte plastovou kartu a kapesník
- Zkontrolujte, zda se na vnitřní straně skla (na lepicí straně) nenachází prach. Pokud je přítomna, opatrně ji odstraňte pomocí čisticího válečku na oděvy, pohlcovačů prachu nebo obyčejné pásky. K odstranění prachu ze skla použijte malířský váleček
- Odmastěte obrazovku telefonu navlhčením hadříku z mikrovlákna speciální tekutinou nebo alkoholem. Otřete jím displej a poté povrch osušte druhým hadříkem/utěrkou. Pokud prach zůstane, odstraňte jej pomocí stejných absorbérů nebo lepicí pásky. Odstraňte z displeje také prach
- Opětovné nalepení skla: ve vzdálenosti 1 cm jej vyzkoušejte tak, aby byly okraje, rohy a otvory skla a displeje v jedné rovině. Pomalu nasaďte kryt na obrazovku. Stiskněte jeden okraj krytu a poté jej plastovou kartou přitlačte k druhému okraji, abyste vytlačili zbytky vzduchu. Znovu nalepte sklo s ohledem na výstup reproduktoru
Pokud sklo úplně odpadne a uplynula dlouhá doba od nalepení
Pokud je sklo zcela nebo téměř celé (např. polovina) odděleno od displeje a od nalepení uplynula dlouhá doba, je velmi pravděpodobné, že ochrana okna vypršela. Sklo již ztratilo své tlumicí vlastnosti. Lepicí vrstva již nemůže správně přilnout k obrazovce. Bezpečnost tohoto skla je již nyní velmi sporná. V takovém případě je vhodné zakoupit a nalepit nový.
Staré sklo lze znovu slepit, ale pouze dočasně. lepší je koupit nové co nejdříve
Staré sklo můžete samozřejmě zkusit pro experimentování přilepit zpět, ale i tak je vhodné to udělat pouze dočasně. aby telefon vydržel, než si koupíte nové sklo:
- Připravte místnost a stůl na zákrok (podrobně popsáno v předchozích pokynech).
- Omyjte vyjmutou obrazovku (její lepivou stranu) čisticí kapalinou na monitory, abyste odstranili prach. Dávejte pozor, abyste nepoškodili nebo nepoškrábali sklo. Ihned po tomto zákroku zjistíte, že spodní strana skla již není přilnavá. Nedělejte ukvapené závěry: jakmile ochrana zaschne, bude opět trochu lepkavá.
- Ujistěte se, že během procesu sušení po speciálním postupu sušení zaznamenáte mírné zabarvení obrazovky. Neoprašujte sklo znovu. Částice, které se dostanou do kontaktu s povrchem, odstraňte pomocí absorbérů nebo maskovací pásky.
- Odmastěte a otřete obrazovku do sucha. jak je popsáno v předchozí části. Nasaďte zpět sklo.
Pokud se sklo stále nelepí, je třeba ho vyhodit. Koupit a nainstalovat nový. Pokud se jednalo o nové sklo, jde pravděpodobně o závadu. Obraťte se na prodejce, u kterého jste jej zakoupili. Pokud ji nedokážou přilepit, máte právo požádat o novou. Samozřejmě si s sebou vezměte účtenku, abyste si mohli nákup potvrdit.
Pokud se stále nedrží a vy si nemůžete dovolit hned koupit nový, snažte se telefon používat co nejméně, pokud si displeje vážíte. Když se zašpiní, jemně jej otřete hadříkem na brýle, ale ne každý den, aby nedošlo k odření ochranné vrstvy displeje.
Otřete obrazovku tak, aby se na ní neshromažďovalo mnoho nečistot
Udržujte jej bez nečistot, prachu a drobků, které mohou zanechat drobné škrábance. Pokud máte vitrínu na knihy, nasaďte ji tak, aby byl displej vždy zakrytý. Telefon si dejte do vlastní kapsy v tašce, ne mezi ostatní předměty.
Co dělat, když se ochranné sklo odloupne?
Další postup závisí na situaci.
Mírně uvolněné okraje a rohy
Pokud se sklo začalo odlupovat na okrajích nebo v rozích, můžete se pokusit situaci vyřešit, aniž byste museli příslušenství zcela odstranit. Problém může nastat po použití telefonu nebo bezprostředně po nalepení. Buď jste sklo od začátku špatně nalepili, nebo je lepicí vrstva již poškozená a sklo se odlepuje.
Budete potřebovat glycerin nebo tekutý silikon (můžete si ho koupit ve speciálních servisech, kde prodávají a lepí ochranná skla).
Pomocí trsátka nebo plastové kartičky opatrně vypáčte sklo v místě, kde se odlepilo:
- Kartáčem pod sklem jemným štětcem a navlhčete jedním z nástrojů. Měla by být malá, aby se nedostala dovnitř telefonu.
- Poté čistým hadříkem přitiskněte sklo k obrazovce na 1-2 minuty, jako byste vytlačovali vzduch od středu k okraji.
- Odstraňte přebytečný glycerin nebo silikon.
Pokud od lepení neuplynulo mnoho času (až několik hodin)
Pokud se sklo začalo odlepovat několik hodin po instalaci nebo před ní, můžete a měli byste ho znovu přilepit, dokud je vrstva lepidla na příslušenství ještě čerstvá (bude mít dobrou pružnost a přilnavost).
Stačí zopakovat postup lepení, ale správně. Co k tomu potřebujete
- alkohol nebo jiné prostředky k odmaštění povrchu obrazovky, např. parfém, kolínská voda, čistič displeje počítače apod. д.;
- plastovou kartou nebo krumpáčem, abyste sklo zvedli;
- Hadřík z mikrovlákna nebo jiný hadřík, který nepouští vlákna (stačí hadřík na brýle)
- váleček na čištění oděvů nebo pohlcovač prachu (speciální nálepky).
- Příprava místa: proveďte mokrý úklid, abyste odstranili většinu prachu v místnosti, včetně otření stolu, na který budete lepit sklo. Umyjte si také ruce. Můžete nosit lékařské rukavice. Je to nezbytné především proto, aby se prachové částice nedostaly na lepicí vrstvu a na displej telefonu.
- Vyjmutí skla: opatrně odlepte odloupnutý roh skla plastovou kartou, bubínkem nebo jiným malým předmětem. Pomalu a jemně pohybujte předmětem po vnitřním povrchu skla a postupně sklo odlepujte od displeje. Nedělejte prudké pohyby, abyste nepoškodili sklo, jinak si budete muset koupit nové.
- Podívejte se, zda není na vnitřní straně skla (na lepivé straně) prach. Pokud je to možné, jemně jej otřete leštícím válečkem na oblečení, pohlcovačem prachu nebo kouskem maskovací pásky.
- Odmaštění displeje telefonu: navlhčete hadřík z mikrovlákna speciálním čisticím prostředkem nebo alkoholem. Otřete jím displej a poté povrch osušte druhým hadříkem. Pokud prach zůstane, odstraňte jej pomocí stejných absorbérů nebo lepicí pásky.
- Opětovné nalepení skla: s odstupem 1 cm jej znovu vyzkoušejte tak, aby byly okraje, rohy a otvory skla a displeje v jedné rovině. Pomalu nasaďte kryt na obrazovku. Stiskněte jeden okraj sklenice a poté pomocí plastové karty vytlačte zbývající vzduch z druhého okraje.
Pokud sklo zcela odpadne a od nalepení uplynula dlouhá doba
Pokud je sklo zcela nebo téměř zcela (např. do poloviny) odděleno od obrazovky a od jeho nalepení uplynula již delší doba, je pravděpodobné, že datum platnosti ochrany již vypršelo. Sklo již ztrácí své tlumicí vlastnosti. Lepicí vrstva již nemůže dobře přilnout k obrazovce. Bezpečnost tohoto skla je již nyní velmi sporná. V takovém případě se doporučuje zakoupit a nalepit nový.
Staré sklo můžete samozřejmě zkusit slepit, ale i tak je vhodné to udělat jen dočasně. aby telefon vydržel, než si koupíte nové sklo:
- Připravte místnost a stůl na zákrok (podrobně popsáno v předchozí části).
- Omyjte vyjmutou obrazovku (její lepivou stranu) tekutinou na čištění monitoru, abyste odstranili prach. Dávejte pozor, abyste nepoškodili nebo nepoškrábali sklo. Ihned po tomto zákroku zjistíte, že spodní strana skla již není přilnavá. Nedělejte ukvapené závěry: jakmile ochrana zaschne, bude opět trochu lepkavá.
- Dbejte na to, aby během procesu schnutí po lepení. Na sklo se již nedostane žádný prach. Částice, které se dostanou do kontaktu s povrchem, odstraňte pomocí absorbérů nebo lepicí pásky.
- Odmastěte a otřete obrazovku do sucha. metodou popsanou v předchozí části. Opětovné připevnění skla.
Pokud sklo stále není přilepené, je třeba ho vyřadit. Kupte si nový a vložte ho. Pokud byl nový, je pravděpodobně vadný. Obraťte se na prodejce, u kterého jste jej zakoupili. Pokud ji ani oni nedokážou opravit, máte právo požadovat novou. Samozřejmě si s sebou vezměte účtenku, která vám nákup potvrdí.
Pokud si nemůžete dovolit koupit nový, snažte se telefon používat co nejméně, pokud si ceníte své obrazovky. Při zašpinění jej jemně otřete hadříkem na brýle, ale ne každý den, abyste nesetřeli ochrannou vrstvu displeje.
Dbejte na to, aby se na něj nedostaly nečistoty, prach, drobky, které mohou zanechat drobné škrábance. Pokud máte vitrínu na knihy, nasaďte ji tak, aby byl displej vždy zakrytý. Telefon si dejte do speciální kapsy v tašce, ne mezi ostatní předměty.
Především se vyvarujte pádu telefonu. Obrazovka není chráněná, takže při pádu hrozí větší riziko jejího rozbití.
Jak správně nalepit ochranné sklo na telefon
Nejprve si vyjmenujme vše, co k postupu potřebujete, a poté jej popišme.
Připravte si všechny nástroje
- Hadřík z mikrovlákna nebo hadřík bez žmolků (dva. jeden bude vlhký a druhý suchý);
- lepicí páska a nůžky;
- Displej otřete tekutinou nebo alkoholem (nejlépe také antistatickým), parfémem nebo kolínskou vodou;
- Lékařské rukavice (volitelné);
- Plastová karta, bubínek nebo podobný tenký předmět.
Lepení skla krok za krokem
- Před samotným ošetřením je vhodné vyčistit vzduch v místnosti od prachu, například pomocí zvlhčovače vzduchu s ionizací. Prachové částice se usazují pod tíhou mikroskopických kapiček. Noste oblečení, které nepouští vlákna, například hladké tričko. Otřete stůl nebo jiný povrch, na který budete sklo lepit. Nezapomeňte si umýt ruce a otřít je do sucha. Pokud máte k dispozici rukavice, noste je.
- Otřete obrazovku alkoholem nebo čističem displeje. Součástí balení je obvykle jedna vlhčená utěrka na bázi alkoholu a jedna suchá utěrka. Pokud nejsou k dispozici kapesníky, použijte vlastní. Alkohol odmastí povrch. spojení mezi sklem a obrazovkou bude lepší. Je důležité otřít obrazovku do sucha.
- Případně můžete obrazovku přelepit lepicí páskou, abyste odstranili zbytky prachu.
- Jemně uchopte samotnou sklenici za okraje. Pomocí štítku odstraňte první ochrannou fólii z výroby. Nedotýkejte se této strany prsty, abyste nezanechali otisky prstů, protože již není chráněna. Umístěte panel o 1 cm blíže k telefonu, abyste si jej mohli vyzkoušet. Zachyťte správnou polohu skla s ohledem na otvory pro reproduktory a obrys zařízení.
- Sklenici mírným tlakem snižte. Sám se přilepí. Případné bubliny, které se vytvořily na okrajích, vytlačte suchým hadříkem.
- Odstraňte horní ochrannou fólii ze skla pomocí jiného štítku.
- Pokud se objeví bublina, kterou nelze odstranit, nebo prach, nebojte se, můžete ji rychle opravit. Skleničku opatrně vypáčte trsátkem, tenkou plastovou kartou nebo jiným podobným předmětem (je třeba jemně vypáčit jeden z rohů). Vytáhněte sklo pinzetou nebo páskou. Vraťte sklo zpět.
- Stejné kroky opakujte i při čištění displeje.
- Před odstraněním první fólie jednoduše přiložte sklo na obrazovku a určete jeho polohu na smartphonu.
- Nyní vezměte lepicí pásku nebo lepicí pásku (nastříhejte kousky) a přilepte telefon a sklo na jedné straně k sobě. Na druhou stranu sklenice přilepte kousek pásky, která bude sloužit jako držadlo.
- Dostanete něco jako knihu. otevřete ji pomocí pásky nebo lepicí pásky. Odstraňte první fólii a pomocí stejné pásky opatrně nasaďte sklo zpět na displej.
Další tipy a triky
Dodržováním několika jednoduchých rad můžete sklo na smartphonu snadno a rychle znovu přilepit:
- Před zahájením práce je vhodné si umýt ruce vodou a mýdlem a dobře je osušit.
- K odmaštění obrazovky použijte běžně dostupnou utěrku na televizory.
- Pokud se objeví hluboké škrábance, není vhodné používat krycí sklo, aby nedocházelo ke zbytečnému tlaku.
Aby bylo opětovné lepení úspěšné, ujistěte se, že ve vzduchu nepoletuje prach a že je povrch smartphonu zcela čistý a odmaštěný.