Mohu z iPhonu vzdáleně odstranit fotografie?

Způsoby odstranění fotografií v zařízeních iPhone 13/12/11 / X / 8/7/6 a iPad Pro / Air / mini

iCloud v iPhonu umožňuje automaticky synchronizovat posledních 1 000 fotografií nebo obrázků za posledních 30 dní do všech zařízení Apple prostřednictvím aplikace iPhoto. Tyto obrázky jsou ve výchozím nastavení uloženy v albu „My Photo Stream“. A od roku 2015 přidal iCloud novou funkci nazvanou iCloud Photo Library, která dokáže ukládat všechny vaše fotografie. Další informace najdete v knihovně fotografií na iCloudu. Knihovna fotografií iCloud proto do jisté míry nahradila službu Photo Stream. Aplikace Photo Stream nemá příliš velký smysl, ale zabírá místo v zařízení iPhone.

V iPhonu může jednoduše dojít místo, zejména když si nainstalujete některé herní aplikace, ukládáte do mobilního zařízení videa a fotografie. Je tedy čas odstranit aplikaci Photos Stream, abyste uvolnili místo v iPhonu. Pokračovat ve čtení. A možná znáte několik způsobů, jak odstranit aplikaci Photos Stream.

WidsMob Viewer Pro

Prohlížeč médií WidsMob. Prohlížení jednotlivých obrázků, více obrázků, obrázků ve složkách a videí s neuvěřitelnou rychlostí a snadným ovládáním v různých režimech prohlížení. Všechny fotografie (včetně souborů RAW) a videa můžete prohlížet v jediném okně bez dalších kliknutí a operací.

mohu, iphonu, odstranit, fotografie

Proč nelze odstranit fotografie z iPhonu

V iPhonu jsou obecně dva typy fotografií. Fotografie pořízené fotoaparátem iPhonu a fotografie synchronizované z jiných zařízení, například z počítače. Obě fotografie můžete zobrazit v aplikaci Fotky bez rozdílu, fotografie jsou uloženy na dvou různých místech. Fotografie uložené v Camera Roll můžete jednoduše odstranit přímo z iPhonu. Uživatelé iPhonu mohou také zjistit, že některé obrázky synchronizované s iTunes nelze odstranit, protože ikona koše je neaktivní.

Správa fotografií pořízených fotoaparátem iPhonu je poměrně snadná. Při přenosu fotografií z iPhonu do počítače nebo při synchronizaci iPhonu s iTunes v počítači se však způsob mazání fotografií mírně liší. Pokud se naučíte, jak odstranit synchronizované fotografie z iPhonu, naštěstí se už nemusíte obávat, že byste je nemohli odstranit. Způsob, jak se s tímto problémem vypořádat, pravděpodobně odstraní automatické zálohování fotografií, takže můžete být klidní.

Jak obnovit fotografie z iCloudu

Pro ty, kdo používají iCloud, je to o něco jednodušší. Cloud ukládá všechny typy fotografií a dalších souborů bez časového omezení. Pokud tedy smažete všechny fotky z iPhonu, můžete je i po letech najít na iCloudu v bezpečí. Další věc je, že téměř každý tam ukládá svá data ve výchozím nastavení. Apple na tom trvá. ale mnoho lidí neví, jak je odtud obnovit.

Tímto způsobem můžete obnovovat fotografie jednu po druhé nebo všechny najednou

Pokud chcete stahovat soubory hromadně, a ne po jednom, musíte je přidělit. V počítači to nejsnáze provedete tak, že podržíte klávesu CMD a kliknete na požadované fotografie. Pak můžete označit požadované fotografie a stáhnout je, aniž by byly ovlivněny ostatní. Je pravda, že abyste mohli stahovat soubory z cloudu, musíte povolit synchronizaci s iCloudem a někteří lidé to zanedbávají.

Jak povolit iCloud Photos

Chcete-li povolit synchronizaci fotografií se službou iCloud, musíte provést následující kroky

Fotografie z iCloudu můžete obnovit pouze v případě, že máte povolenou funkci iCloud Photos

Uvědomte si, že funkce iCloud Photos neukládá všechny soubory, ale pouze fotografie a videa, které pořídíte iPhonem nebo odněkud stáhnete. To znamená, že všechna ostatní data, včetně různých souborů, dokumentů, mezipaměti aplikací nebo například korespondence WhatsApp, se neukládají jen tak. Všechny jsou zahrnuty v záloze, kterou si iPhone vytváří každý den a kterou pak používá v případě jakýchkoli problémů a změny konfigurace.

Obnovením továrního nastavení iPhonu

V moderních chytrých telefonech je obvykle možnost obnovit tovární nastavení zařízení. Lze ji použít k různým účelům: pokud má smartphone problémy, které nelze vyřešit, pokud je třeba zcela vymazat data. Obnovení výchozího nastavení umožňuje znovu začít iPhone používat.

Pro provedení takového resetu je třeba provést následující kroky:

mohu, iphonu, odstranit, fotografie
  • Musíte přejít do „Nastavení“.
  • Poté otevřete sekci „Reset“.
  • V otevřené nabídce jsou uvedeny možnosti provedení postupu. Pokud klepnete na „Odstranit obsah a nastavení“, budou zejména všechny fotografie zcela vymazány a nebude možné je obnovit.

Po provedení tohoto resetu se odstraní také nastavení. Chcete-li smartphone dále používat, musíte je obnovit.

Při provádění tohoto postupu operační systém dvakrát požádá o potvrzení. Tím se vyloučí možnost náhodného vymazání.

Na začátku procedury se na obrazovce zobrazí obrázek jablka. Bude trvat, dokud nebude dokončen postup vymazání dat.

Důležité je mít na paměti, že dříve vytvořené zálohy jsou stále funkční. Může být v iPhonu nebo ve službě cloudového úložiště. Lze je použít k obnovení stavu smartphonu v určitých časech.

Pokud je důležité vymazat všechny informace, musíte vymazat všechny existující zálohy.

Možné problémy s odstraňováním alb

Zbavit se nepotřebných složek s fotografiemi v iPhonu není zdánlivě nic složitého. Zvláště když existuje tolik různých způsobů, jak to udělat. Někteří uživatelé však mají stále problémy. Jak je opravit? Řekneme vám to hned.

Odborník na digitální technologie a mobilní operátory. Neustále sleduji změny v oboru v Rusku i v zahraničí.

Tak by to mělo být. Resetování znamená vymazání všech dat z úložiště včetně fotografií, videí, hudby a dokumentů. Proto tuto metodu nepoužívejte, pokud plánujete odstranit pouze několik složek s fotografiemi.

Nejprve byste měli zkontrolovat stav kabelu USB. Může být vadný a je třeba ho vyměnit. Za druhé, při párování je třeba potvrdit operaci na obrazovce smartphonu. Toto je jediný způsob, jak připojit mobilní zařízení k počítači.

Problém je způsoben tím, že zařízení nebyla předem synchronizována. Pro správné zobrazení složek s fotografiemi je třeba zaškrtnout políčko „Synchronizovat“ v sekci „Fotografie“ a potvrdit změnu. Pak se na obrazovce objeví všechna alba a můžete se zbavit adresáře, který vás zajímá.

Problém má několik příčin. Možná je některá z vašich fotografií poškozená nebo se software vašeho smartphonu nechová správně. V takové situaci se doporučuje vyčistit jiným způsobem nebo odstranit všechny fotografie jednotlivě.

Jak odstranit, obnovit nebo přenést fotografie z iPhonu do počítače

iPhone je vybaven jedním z nejlepších fotoaparátů na trhu, takže pořizování fotografií je potěšením. V dnešní době jsou velmi populární sociální sítě, kde uživatelé zveřejňují své fotografie, takže máme mnoho podnětů k tomu, abychom kdykoli a kdekoli pořizovali fotografie na telefon. Ale bohužel paměť na iPhonu, stejně jako na jakémkoli jiném smartphonu, není gumová a poměrně rychle se vyčerpá. Proto je nutné obnovit všechny fotografie ze zařízení do počítače nebo na médium. V tomto článku se podrobně dozvíte, jak odstranit, obnovit nebo přenést fotografie z iPhonu do počítače.

iPhone má velmi dobrý fotoaparát, takže uživatelé tohoto smartphonu mají vždy k dispozici obrovské množství fotografických filmů

Přenos fotografií z iPhonu do počítače se na první pohled zdá být jednoduchý, ale kvůli zvláštní povaze zařízení Apple je tento postup pro mnoho uživatelů poněkud složitý.

mohu, iphonu, odstranit, fotografie

Začněme tím, jak nahrát fotografie do počítače, pokud máte Mac. Přestože jsou operační systémy iOS a OS X velcí kamarádi, nemůžete telefon jednoduše připojit k počítači a zkopírovat z něj vše, co potřebujete, stejně jako byste kopírovali z flash disku. K tomu slouží nástroj pro pořizování snímků v systému OS X s názvem „Image Capture“. Najdete ji po vyhledání SpotLight. Program je docela šikovný a umožňuje rychle a snadno přesouvat obrázky ze zařízení do libovolné složky v počítači. Můžete také nastavit automatické kopírování obrázků, jakmile připojíte smartphone k počítači. Mnoho lidí považuje tuto funkci za velmi užitečnou, protože šetří spoustu času.

Nyní zjistíme, jak totéž provést, pokud máte počítač se systémem Windows. V tomto případě máte možnost jednoduše připojit iPhone k notebooku a přenést potřebné fotografie stejně jako z flash disku. Chcete-li proces urychlit, můžete při automatickém spuštění vybrat možnost „Importovat obrázky a videa“. Pak nebudete muset vybírat obrázky sami, systém vše provede automaticky, bez vašeho zásahu. Pokud to chcete udělat ručně, přejděte do sekce „Můj počítač“, v části „Přenosná zařízení“ vyberte položku „iPhone“. Poté přejděte na „Interní úložiště“. Všechny obrázky jsou v adresáři „DCIM“.

k přenosu obrázků můžete použít také iTunes. iTunes nejsou pro tyto operace určeny, a pokud máte Mac, je lepší použít aplikaci iPhoto nebo výše zmíněnou aplikaci „Capture Images“. To lze velmi snadno provést prostřednictvím služby iTunes. Musíte přejít do zařízení prostřednictvím aplikace, přejít do sekce „Fotografie“, vybrat snímky, které chcete přesunout, a kliknout na tlačítko „Importovat vybrané“. K dispozici je také funkce odstranění originálů, která umožňuje rychle uvolnit paměť zařízení.

Při přenosu snímků z iPhonu do počítače se obejdete bez kabelu USB. Můžete ji provádět také přes Wi-Fi. Nejdříve je však třeba připojit smartphone k notebooku pomocí blesku. Poté otevřete iTunes a přejděte do nastavení zařízení. Zaškrtněte políčko vedle možnosti „Synchronizovat přes Wi-Fi“. Hotovo. Chcete-li spustit synchronizaci přes Wi-Fi, přejděte do nastavení telefonu, přejděte na položku „Základní“ a vyberte příslušnou položku.

Pokud potřebujete obnovit smazané fotografie, můžete tak učinit v iTunes stisknutím tlačítka „Obnovit ze zálohy“. Nezapomeňte také, že iPhone má složku „Nedávno smazané“, kam se všechny smazané obrázky ukládají po dobu 30 dnů a poté se vymažou.

Jakmile se naučíte používat integrované nástroje v systémech iOS, OS X a Windows, můžete velmi rychle přesouvat obrázky z iPhonu do počítače.

Nyní víte, jak stahovat fotografie z iPhonu do počítače. Napište do komentářů, zda vám tento článek pomohl pochopit problém, a podělte se o své tipy s ostatními uživateli.

Jak odstranit všechny fotografie z iPhonu najednou: přes iTunes nebo počítač

Ne všechny fotografie ve vestavěné aplikaci Foto v iPhonu mají pro majitele přístroje nějakou hodnotu. některé z nich jsou již dávno neaktuální (pokud uživatel vyfotil např. vizitku), jiné jsou jen důsledkem náhodného stisknutí tlačítek Home a Power současně. Při „vyklízení“ místa v iPhonu může být pro začínajícího uživatele obtížné provést něco tak triviálního, jako je odstranění nechtěných fotografií. zejména fotografií synchronizovaných s iTunes se nelze zbavit tak snadno.

Jak mohu odstranit fotografie ze sekce Fotofilm??

Přímé odstranění fotografií z iPhonu je snadné. stačí provést několik základních kroků:

Přejděte do standardní aplikace „Fotografie“ a vyberte sekci „Fotofilm“.

Klepněte na fotografii, kterou chcete odstranit. Rozbalí se na celou obrazovku.

Klikněte na ikonu „Koš“ v pravém dolním rohu obrazovky.

Potvrďte, že si přejete fotografii na iPhonu odstranit, klepnutím na příslušné tlačítko.

Tento pokyn je relevantní, pokud potřebujete odstranit fotografie jednu po druhé. Pokud chcete vymazat několik fotografií najednou, postupujte trochu jinak:

Přejděte do sekce „Zachycení fotografií“ v aplikaci „Fotografie“.

Stiskněte tlačítko „Vybrat“ v pravém horním rohu obrazovky.

Zaškrtněte políčka obrázků, které chcete vymazat.

Klikněte na ikonu „Koš“ a potvrďte operaci. Před potvrzením můžete vidět, kolik fotografií mažete. to zabrání nechtěnému vymazání cenné fotografie.

Na internetu můžete najít doporučení pro mazání fotografií iPhone v albech. Taková metoda není použitelná, protože po odstranění alba zůstávají fotografie stále v paměti iPhonu a jsou k dispozici v obecném seznamu.

Další možnost je užitečná, pokud chcete odstranit fotografie seřazené podle nějakého kritéria (například pořízené na stejném místě nebo ve stejný den). Postupujte takto:

Přejděte do aplikace „Fotografie“ a vyberte stejnojmennou kartu v dolní části. Zde vidíte, že snímky jsou seřazeny podle roku:

Vyberte požadovaný rok. klikněte na řádek ořezávače fotografií. Ze sekce „Roky“ přejdete do podsekce „Sbírky“. Snímky jsou uspořádány podle místa a času:

vyhledejte sadu, kterou chcete odstranit, a vyberte ji. Z podsekce „Sbírky“ se přesunete do podsekce „Momentky“ na nižší úrovni.

Klikněte na tlačítko „Vybrat“ v pravém horním rohu obrazovky. Stejnojmenné tlačítko se zobrazí naproti datu pořízení fotografie.

Po kliknutí na toto tlačítko budou všechny fotografie v sadě označeny.

Pokud chcete některou z fotografií uložit, zrušte zaškrtnutí políčka sami.

Klikněte na „Koš“ a potvrďte smazání. Všechny snímky sady fotografií se vymažou a paměť se uvolní.

Nelekejte se, pokud po vymazání fotografií zjistíte, že už nemáte žádnou volnou paměť. Na zařízeních se systémem iOS starších než verze 8 zůstávají smazané fotografie ve složce „Nedávno smazané“ ještě 30 dní, odkud je lze obnovit nebo zcela odstranit.

Složka „Nedávno odstraněné“ funguje ve Windows jako jakýsi koš.

Jak odstranit fotografii prostřednictvím iTunes?

Pokud se pokoušíte vymazat fotografii obvyklým způsobem a zjistíte, že ikona koše pod fotografií prostě není, zřejmě jste zapomněli, že jste si (nebo jiný uživatel) stáhli fotografii do iPhonu prostřednictvím iTunes. Těchto fotografií se můžete zbavit pouze stejným způsobem.

Připojte iPhone k počítači přes USB a spusťte iTunes.

Přejděte do nabídky správy zařízení kliknutím na ikonu smartphonu v horní liště.

V bloku „Nastavení“ vyberte sekci „Fotografie“.

Zaškrtněte políčko „Synchronizovat“.

Vytvořte v počítači prázdnou složku (kdekoli) a vyberte ji pomocí příkazu „Kopírovat obrázky z:“.

Klikněte na tlačítko „Použít“ v iTunes.

Spustíte proces synchronizace, který se skládá z 5 kroků. Počkejte na dokončení (asi 1 minutu). poté zjistíte, že fotografie synchronizované s iTunes ze zařízení zmizely, ale zůstaly v počítači. Na vašem gadgetu nebude žádná „nová složka“, protože je prázdná.

Odstranění v počítači

Můžete to udělat pomocí aplikace „Fotky“ nebo oficiální webové stránky úložiště. Druhá možnost je účinná a jednoduchá:

Důležité! Odinstalace v počítači odstraní soubory ze všech zařízení a zachytí více položek najednou

Vyčištění prostoru od nepotřebných dat

V cloudu se ukládají nejen multimediální soubory, ale také záložní soubory, e-mailová korespondence. Po určité době se data stanou irelevantními, takže je třeba je vymazat.

Pokyny k odstranění dat z iCloudu prostřednictvím telefonu:

Některé aplikace ve smartphonu zálohují data. To také zabírá místo, takže je třeba tyto informace pravidelně čistit:

E-mailová korespondence nezabírá mnoho místa, ale přílohy ano. Potřebné materiály jsou uloženy, ostatní jsou smazány. Chcete-li to provést, musíte stisknout tlačítko „Mail“, provést odstranění a vymazat koš.

Pokud je cloudová pošta používána s jinými e-mailovými klienty, je to nezbytné:

  • V Macu: Přejděte do „Boxu“ a vyberte „Vymazat smazané položky“. Dále vyberte svůj účet iCloud.
  • V aplikaci Windows Microsoft Outlook 2007: Stiskněte dvě tlačítka „Upravit“ a „Vymazat“, vyberte Apple ID. Pokud se jedná o verzi z let 2010-2016, je nutné korespondenci odstranit a program znovu načíst.
  • Na počítači s libovolným prohlížečem: je třeba se přihlásit na cloudovou stránku.

Řešení nedostatku místa

Můžete začít vypnutím služby iCloud Drive, která umožňuje ukládat všechna data aplikací. Jak to udělat přes telefon:

Existuje možnost, která nezahrnuje odstranění nebo zakázání programů. Uživatel může zvýšit kapacitu úložiště. To lze provést následujícím způsobem:

  • Přejít do nastavení.
  • Vyberte Apple ID a iCloud.
  • Klikněte na „Spravovat úložiště“ a „Změnit plán“.

Tato funkce je placená. Ceny začínají od 0.99 za 50 GB

Cloudové úložiště pro iPhone poskytuje omezený volný prostor pro různá data. Proto byste měli neustále odstraňovat nepotřebné soubory, které zahlcují paměť.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS