Na routeru nespaluje internetovou žárovku

Směrovač nevidí internetový kabel přes portu WAN portu a světlo indikátoru nespálí. co dělat?

V tomto článku budu hovořit o několika možných důvodech, kdy router nevidí internetový kabel, který je vložen do přístavu WAN. K tomu může dojít stejně tak i po odpojení od sítě. Ukazatelem toho není jen skutečnost, že počítač nemůže otevřít jediný web. Vizuálně je to vidět na externím panelu LED. internetové světlo nespálí. Takže se k němu nepřipojí. Problém se vyskytuje na jakýchkoli modelech bez ohledu na výrobce-TP-Link, Asus, Zyxel Keenetic, D-Link. Tomu také nelze zabránit těm, kteří používají směrovače z Rostelecom, MTS, Beeline a takových operátorů.

Když kabel WAN není fyzicky připojen k tomuto portu, necháme situaci za závorkami. Ve skutečnosti hlavní důvody, kdy router nevidí dráty od poskytovatele internetu, několik:

 • Nevhodné připojení kabelového internetu
 • Nesprávný typ připojení WAN a dat pro autorizaci poskytovatelem
 • Porucha v samotném síťovém kabelu
 • Poškození přístavu Wanra na routeru

Ikona Wi-Fi nesvítí

S normálním provozem bezdrátového modemu senzor rychle bliká. Pokud není aktivní, pak router nevysílá bezdrátovou síť. Pro vyřešení problému následuje:

 • Zkontrolujte připojení kabelu poskytovatele pomocí konektoru WAN.
 • Znovu načtěte modem a zkontrolujte přepínání na Wi-Fi pomocí tlačítka ON/OFF, které je na všech modelech (obvykle umístěných na zadním panelu pouzdra). Musí být stisknuto asi 3 sekundy.

Pokud to nefunguje, musíte jít do nastavení sítě na počítači, notebooku nebo tabletu a v části „Wireless DOP“, zkontrolujte stav vysílání. Pokud to nepomůže nebo se zobrazí zpráva, že je třeba zapnout přenos dat hardwarem (pomocí tlačítka na pouzdře) a je již zapnuto, nastavení je vyžadována k továrně a opětovnému instalaci firmwaru z router. Poslední možností v seznamu akcí je vzít zařízení k opravě.

Nucené omezení přístupu k internetu

Adresy IP manuálního účelu

Pokud se připojíte k internetu v kanceláři nebo v jiném veřejném prostoru, nemůžete vyloučit použití dalších nastavení na routeru, které omezují přístup k internetu pro uživatele.

Jednou z metod filtrace je manuální účel IP adres pro počítače. V normálním režimu směrovač automaticky distribuuje IP do všech spojovacích zařízení prostřednictvím serveru DHCP SO.called. Ale může být odpojen v nastavení. A adresy ručně jsou předepsány správcem sítě pro každého klienta.

Pokud máte přístup ke routeru, musíte se zaregistrovat do IP adresy počítače, notebooku nebo smartphonu ručně. Nebo zapněte server DHCP

Pokud z routeru neexistuje žádné heslo, kontaktujte správce systému a přidejte se k počtu uživatelů.

Filtry pro hosty a zákazníky

Také, aby každý, kdo se dostane na internet, nechodí na internet, lze prostřednictvím routeru nakonfigurovat několik různých fází přístupu k obsahu. Například síť hostů bez přístupu k internetu nebo s povoleným přístupem k síti pouze pro určité uživatele.

Také v některých modelech je možné rozdávat světovou síť pouze pro ručně registrovaná zařízení. A pro všechny nové připojené k Wi-Fi omezte internet.

Za tímto účelem se často používá „rodičovská kontrola“ nebo filtrování pomocí MAC adres. Lze jej naladit tak, aby přístup k internetu byl povolen pouze na zařízení, která jsou v předběžném „bílém seznamu“.

Je nutné do něj přidat počítač nebo požádat o osobu odpovědné za provoz místní sítě ve vaší kanceláři.

Jak rychle eliminovat problémy?

Pro správný provoz internetu je nutné rychle eliminovat poruchy, které vedly k mrknutí žárovky. Chcete.li to provést, musíte provést následující akce:

 • Zkontrolujte internetovou platbu a ujistěte se, že na poskytovateli nejsou žádné problémy;
 • Obnovit router;
 • Připojte kabel přímo k počítači a zjistěte, zda existuje internet;
 • Zkontrolujte nastavení samotného routeru: Přejděte na web-Intese, podívejte se na všechny parametry-login, typ připojení, IP, heslo, MAC adresa.

Pokud nic nepomohlo, extrémním opatřením je zrušit všechna nastavení routeru do továrny a spustit vše „od nuly“. Před opakovaným laděním je firmware aktualizován na nejnovější verzi.

Problémy a jejich eliminace

Pokud není přístup k internetu, na obrazovce počítače nebo notebooku se objeví vhodná zpráva. Po výzvách můžete identifikovat možnou příčinu problému.

Kontrola služby kabelu od poskytovatele

Pokud tlačítko internetu nespálí na routeru, je vhodné okamžitě zkontrolovat obslužnost kabelu od poskytovatele. Chcete.li to provést, musíte připojit drát z internetu přímo k počítači. Pokud existuje přístup k internetu, důvod je ve směrovači. Pokud není přístup, musíte zavolat poskytovateli.

Pozornost! Oprava nebo preventivní práce se často provádí na lince, kvůli které může síť dočasně chybět.

Porucha kabelu znemožňuje přístup k internetu

Kabel není připojen

Pokud internetová lampa na modem nespálí, měli byste zkontrolovat připojení kabelu. Stává se, že kabel je připojen, ale konektor je poškozen. Pokud je vše v pořádku s konektorem, je nutné zkontrolovat, zda jsou takové důležité parametry připojení ztraceny jako adresa serveru, přihlášení a heslo uživatele.

Všechna tato data jsou uvedena ve smlouvě při uzavření smlouvy s poskytovatelem, takže má smysl zkontrolovat správnost všech nastavení a kontrolovat smlouvu s smlouvou.

Nalezení poruchy

Pokud internet nespálí na routeru, prioritním úkolem je určit příčinu. Pokud je vše v pořádku s kabelem a konektory, zůstávají dvě možnosti. Možná spálil port WAN, v tomto případě vyžaduje náhradu.

Dalším pravděpodobným důvodem jsou kontakty internetové služby. Můžete je stisknout pomocí tlačícího, ale musíte vědět, jak to udělat správně.

Pozornost! Při hledání poruchy je přísně zakázáno rozebrat router samostatně. Před provedením jakýchkoli mechanických manipulací se zařízením se musíte ujistit, že je odpojena od sítě.

Kontrola portu routeru

Pokud internetová lampa na routeru nespálí, možná je důvodem nesprávná provoz portu modemu. Chcete.li provést šek, potřebujete:

Pokud se zeměkoule nerozsvítí, port vyžaduje resuscitaci.

Indikátor hoří oranžové

Stává se, že na routeru internetová ikona intenzivně bliká nebo hoří oranžová. To znamená, že kabel funguje, ale není přístup k internetu.

Nejčastějším důvodem je předčasné zavedení měsíčního poplatku za používání internetových služeb. Stačí doplnit váš osobní účet a indikátor změní jeho barvu a přístup k síti bude pokračovat.

Důležité! Je třeba mít na paměti, že s některými způsoby platby nejsou peníze okamžitě a musíte trochu počkat.

Pokud už dlouho neexistuje připojení, doporučuje se kontaktovat horkou rybářskou linku pro zaříznutí poskytovatele internetových služeb.

Pokud port WAN routeru spálil

Spalování přístavu WAN je běžnou příčinou obtíží s připojením. Chcete.li identifikovat poruchu, měli byste vytáhnout kabel z portu a vložit další, podobný, podobný. Budete potřebovat síťový kabel, který obvykle přichází s routerem, stejně jako notebook nebo počítač se síťovou kartou.

Nový kabel je připojen na jednom konci k počítači nebo notebooku, druhý k portu WAN, jehož porucha je kontrolována. Pokud indikátor zapálil (žlutá, zelená, červená nebo oranžová), je vše v pořádku s přístavem a problém s kabelem nebo poskytovatelem.

Port WAN může spálit během stresových skoků

Wi-Fi žárovka nespálí z routeru-nejoblíbenější důvod

Existuje tedy internet, ale Wi-Fi nefunguje a žárovka na routeru nespálí. Svítí pouze indikátor výkonu a internet (WAN). Možná, že LAN LED bude také hořet, pokud je k němu připojeno kabelové zařízení.

Důvody chyby mohou být hmotnost, až do banálního rozpadu bezdrátového modulu routeru. Mimochodem, někdy se odehrává, že vaše nastavení jednoduše neukládá a je resetována s každým restartem. V životě je však nejčastěji vše mnohem jednodušší. Indikátor meshingu světla nám může signalizovat, že router nevydává internet a Wi-Fi nefunguje, protože je jednoduše vypnut. Kdo nevěděl, v žádném routeru existuje funkce vypnutí bezdrátového signálu.

Lze jej aktivovat dvěma způsoby:

Za prvé, Wi-Fi lze vypnout pomocí fyzického tlačítka na pouzdru routeru, pokud je ve vašem modelu. Lze jej nazvat „Wi-Fi“, „WLAN“, „Wireless“ nebo jednoduše označit ikonou. Poloha také nemá žádnou standardní vazbu. Nejčastěji zezadu vedle síťových portů, jako v následujících modelech TP-Link a Tenda.

Ale může to být ze strany a shora. Například v Zyxel Keenetic není možné ji zaměnit s ničím jiným

Zkuste stačí kliknout na toto tlačítko a zapněte bezdrátový signál. Je také kombinován s funkcí WPS. Pak, abychom zapnuli, z wifi, děláme krátký tisk.

Co jiného jsou potíže

Pokud ikona internetu na routeru nespálí, pak je vzácné, když je případ v portce spáleného WAN. Pokud se světlo nerozsvítí a port vypálí, jedná se o verdikt pro router. Často je to způsobeno uzavřením elektrických kabelů. Konektor se pak může roztavit s hnízdem a kabelem. Skutečnost, že místo hoří, může naznačovat roztavené kontakty. Řešením může být nákup nového zařízení nebo překonfigurovat port.

V některých pokročilých směrovačích můžete překonfigurovat. Chcete.li zařízení překonfigurovat, musíte jít do sekce Port a Vlan’i na Keenetic. Pokud však v zařízení neexistuje žádná taková funkce, budete si muset koupit nové zařízení.

Často může dojít k vypnutí PC. Pokud internetové světlo nespálí na modem nebo se objeví červený signál, doporučuje se podívat na nastavení síťového připojení. Měly by být provedeny následující akce:

To je také důvod, proč port WAN na routeru nefunguje, je zastaralým ovladačem síťové karty nebo routeru. Chcete.li zkontrolovat dostupné aktualizace, je třeba provést následující akce:

 • Najděte „Správce zařízení“.
 • Mezi seznamem sekcí k nalezení „síťových adaptérů“.
 • Po spuštění karty byste měli projít myší pro každý pododstavec a zkontrolovat v kontextové nabídce potřebu aktualizace ovladače.

To může pomoci vyřešit problém v nepřítomnosti internetové žárovky.

Hodnota indikátoru WAN na routeru

Případ případu odráží aktuální stav připojení. Režimy indikací se mohou lišit, takže uvažujeme, co každý z nich znamená.

Hořící

Pokud je ikona neustále zapnutá. existuje spojení s internetem. Směrovač je připojen k síti. Ethernet kabel a port WAN fungují. Pokud tedy indikátor svítí, ale internet chybí, problém není v síťovém připojení.

Nepálí

Označuje, že neexistuje žádné spojení s internetem. Je to kvůli nehodám a poruchám na straně poskytovatele. Dalším důvodem je poškození síťového kabelu nebo portu WAN. Musíte se ujistit, že modem pracuje a správně naladí.

Bliká

Toto je normální stav indikátoru při připojení k internetu. Pokud světlo nespálí neustále, ale bliká, dochází k výměně dat. Při načítání webových stránek nebo souborů prostřednictvím prohlížeče můžete pozorovat blikání ikony WAN v pouzdře.

Oranžová nebo červená žárovka hoří a neexistuje žádný internet

Na některých modelech se chování indikátorů liší. Například na TP-Link pro nedostatek přístupu do sítě naznačuje změnu barvy ikony. To obvykle naznačuje, že kabel Ethernet není připojen nebo poškozen, internet není placen, nesprávné nastavení routeru routeru. Můžete také restartovat router (někdy pomáhá).

Bliká zeleně a neexistuje žádný internet

V tomto případě modem funguje. Existuje přístup k síti a existuje výměna dat. Důvod nepřítomnosti internetu na připojených zařízeních při nesprávném vyladění bezdrátového připojení v routeru nebo v počítači. Jak to opravit a správně nakonfigurovat, viz poslední část tohoto článku.

Výběr portu WAN v nastavení routeru

Tato metoda se týká pouze určité kategorie uživatelů používajících speciální modely směrovačů, které podporují výběr portu pro připojení WAN. Ve většině případů se jedná o modely z Zyxelu, takže toto nastavení zvažujeme na příkladu takového routeru.

  Začněte dokončením autorizace ve webovém zařízení-syxel má v tomto ohledu určité výjimky ve srovnání s jinými modely. Pokud se poprvé setkáte s tímto úkolem nebo prožíváte potíže u vchodu, obraťte se na materiál o pomoc na dalším odkazu.

Pokud nic z výše uvedeného nepomohlo, je čas se obrátit přímo na poskytovatele a mluvit o jejich problému. Nezapomeňte objasnit, že všechny ověřovací akce byly dokončeny, protože zaměstnanec technické podpory okamžitě doporučí dělat vše, o čem jsme již hovořili. Někdy bude problém vyřešen okamžitě opětovným připojením na straně dodavatele internetových služeb, ale někdy budete muset počkat, například, když probíhají opravy na lince.

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci při řešení problému.

Kromě tohoto článku má web další užitečné pokyny 12820. Přidejte web Lumpics.Ru do záložek (Ctrld) a určitě se hodí pro vás.

Popište, co jste neuspěli. Naši odborníci se pokusí odpovědět co nejrychleji.

Na toto téma:

Zeptejte se nebo zanechte svůj názor na zrušení komentáře

| Denial of responsibility | Contacts |RSS