Nezobrazí monitor, když zapnete počítač

Při spuštění počítače se monitor nezapne. jak vrátit elektronického přítele k životu

Nepluknout se na obrazovku počítače může být z různých důvodů. A můžete je určit podle fází stahování počítače. Například, pokud se zatížení zastaví ve fázi otočení na obrazovce, to znamená, že vůbec nereaguje na napájení, pak je záležitost buď vážně poškodit grafickou kartu, nebo ve špatném připojení. Pokud zatížení dosáhne fáze operačního systému, ale z nějakého důvodu je z nějakého důvodu vypnutý displej, pak za něj mohou být ovladače, grafická karta a operační systém. Poruchy při provozu jedné z nich mohou způsobit selhání a na obrazovce obrazovky. Dále podrobněji zvážíme, proč může monitor selhat a co dělat, pokud to nefunguje.

Nyní budeme podrobněji zvážit, proč nebude monitor spuštěn, když je počítač zapnutý a co s ním dělat.

Monitor se nezapne, když je počítač zapnutý kvůli nedostatku připojení k systémové jednotce nebo síti

Pro celou svou jednoduchost je to nejčastější důvod, proč může obrazovka odmítnout fungovat.

Spočívá v banálním nesouvisejícím napájecím kabelu nebo v nepřítomnosti spolehlivého spojení s konektorem grafické karty počítačové karty. Problém je charakterizován buď úplnou absencí známek života, nebo péro na obrazovce, který říká, že s grafickou kartou neexistuje žádné spojení. To vysvětluje, proč, když zapnete počítač, monitor se nezapne.

Chcete.li eliminovat poruchu, musíte nejprve zkontrolovat připojení na síť. Pak byste měli vidět kabel vedoucí z obrazovky na systémovou jednotku. Pokud kabel VGA nebo DVI, pak obvykle obsahuje šrouby, se kterými zůstává spolehlivost upevnění. Je nutné se ujistit, že jsou zkroucené a nezvolené. Jiné typy kabelů jsou obvykle vloženy do konektoru.

Když je počítač zapnutý, monitor se dlouho nezapne kvůli poškození kabelu

Poškození kabelů je nejvíce nepředvídatelnou situací. Monitor může občas fungovat občas. ne, v závislosti na poloze kabelu se nezapne a světla nespálí. Také nemusí vykazovat známky života nebo zapnout, po krátké době. Zkontrolujte, zda je případ skutečně v kabelu připojením dalšího kabelu. Samy o sobě je nepravděpodobné, že VGA nebo DVI budou moci kabel opravit, takže jej musíte změnit na nový.

Na monitoru není žádný signál, když je počítač zapnutý kvůli poškození konektorů

Jeden z nejzávažnějších případů. Pokud je konektor poškozen na samotném monitoru nebo na samotné grafické kartě, pak se zde není co udělat. musíte jej přenést do služby nebo si koupit nový displej pomocí karty.

Konektory DVI a VGA mají tenké kontakty a musí se s nimi zacházet pečlivě

Pokud je karta hlavní a vy můžete přepnout obrazovku na vytvořené. Ale pokud to byl jediný port a dokonce i integrovaná karta, pak je tu určitě služba.

Počítač se zapne, ale na monitoru není žádný obrázek kvůli poškození hardwaru

Hardwarové problémy uvnitř systémové jednotky. vážná hrozba. Ve skutečnosti to může zahrnovat spoustu poruch, kvůli kterému se monitor při stahování počítače nezapne. To může ovlivnit i nesprávná instalace procesoru. Ale tento důvod je vzácný, budeme zvažovat nejčastější problémy.

Selhání napájení

Zde můžete podmíněně rozdělit potíže do dvou částí: PC napájení vůbec nefunguje, nebo je pro grafickou kartu příliš slabý. V prvním případě se monitor nezapne při spuštění PC.

Při výměně grafické karty za novou

Ve druhém se počítač může chovat obecně nepředvídatelný. buď se vůbec nezapne, nebo se při nakládání systému restartuje, nebo jednoduše letí v „těžkých“ hrách. V každém případě můžete poruchu opravit pouze úplnou výměnou napájecího zdroje.

RAM problémy

Monitor se nejčastěji nezapne kvůli problémům s pamětí po sestavení nebo čištění počítače. Zejména po instalaci RAM ve slotu to může být nespolehlivé, v důsledku toho není kontakt. To se projevuje neúplným zatížením systému.

Je dost neúplného snap, aby se systém nenačítal

To znamená, že přichází na BIOS, který provádí samoagnostiku, najde poruchu a neumožňuje systému spustit systém jako celek. Chcete.li to opravit, stačí zkontrolovat, zda je paměťová lišta správně nainstalována, nebo jej vytáhnout a znovu jej vložit, dokud nejsou uzavřeny spojovací prostředky.

Non.varnishes na grafické kartě

S grafickou kartou je situace podobná Ram. To znamená, s nedostatečnou hustotou kontaktů BIOS, chyba také určí chybu a nenechá systém spustit systém. Nefunkční technologie je podobná. vytáhněte a nainstalujte grafickou kartu znovu.

Počítač nevidí monitor kvůli selhání softwaru

Je nejjednodušší eliminovat problémy s programem, protože zde můžete zvládnout sami. V tomto typu poruch nejčastěji převládají poruchy v operačním systému.

Poruchy softwaru jsou nejjednodušší eliminovat

Mohou mít odlišnou povahu. porušení integrity řidičů, virů nebo nesprávně vykazovaných parametrů obrazovky. To lze vysvětlit, proč, když je počítač zapnutý, monitor se nezapne. V každém případě je celá kategorie takových problémů charakterizována načítáním systému. To znamená, že Windows může začít načíst a okamžitě přejít do restartu, odpojení nebo jen přestat zobrazovat data, zatímco počítač bude i nadále fungovat.

Nastavení monitoru

Toto je vzácnost, ale nyní najdete displeje, které nepodporují některá povolení a frekvence, na nichž grafická karta funguje.

Co se vlastně děje v této situaci?

V 99% případů se nejedná o monitor počítač a počítač nedává monitoru video signál. On vám zase vypráví o této frázi „žádný signál“ a jde do režimu čekání.

Skutečnost, že se fanoušci začali točit v systémové jednotce, neznamená, že se zapnula. Při kliknutí na tlačítko napájení spustíte napájecí jednotku. Dává napětím fanouškům a začnou se otáčet. Základní deska nemusí fungovat. V tomto případě také chybí signál z grafické karty na monitor.

Stav periferie

Aby základní deska fungovala, stačí připojit modul RAM, procesor, chladicí ventilátor a SMPS, aby se s ním začaly začít. Zbytek, včetně HDD nebo jednotky pro optické disky, se používá k rozšíření funkčnosti PC.

V souladu s tím může být uvnitř systémové jednotky dostatek zařízení, která nejsou vyžadována pro správný provoz základní desky. Proto musíte zkontrolovat, jak se počítač chová po extrahování dalších komponent. Důvod může spočívat v nesprávném zásobování potravin. Samozřejmě, že všechny potřebné komponenty by měly zůstat.

Postup lze provést ve fázích. střídavě extrahovat prvky. Rovněž umožní určit vadný prvek, pokud se objeví video signál po vypnutí jednoho z nich. Pokud se video nikdy neobjeví, musíte jednat dále.

Žádný obrázek na monitoru a počítač funguje

Poměrně běžným problémem, kterému čelí mnoho uživatelů osobních počítačů, je nedostatek obrazu na obrazovce monitoru, přestože systémová jednotka funguje na první pohled naprosto normální. Článek bude diskutovat o tom, jak diagnostikovat bez pomoci odborníků, jaké komponenty zařízení je třeba zkontrolovat a jak vyřešit problém, který se objevil.

Článek pojednává o konkrétní situaci, kdy procesor začne standardně: všechny ukazatele hoří, všichni fanoušci pracují, prošel charakteristický post-signál, po kterém operační systém začíná, ale monitor nevydává žádný obrázek. Kontrola musí být provedena v určité sekvenci, protože existují běžnější příčiny poruch a naopak.

 • Nejprve je nutné zkontrolovat, zda jsou kabely správně připojeny. Zpočátku stojí za to zkontrolovat kabel, který krmí elektrickou energii pro fungování displeje. Pokud není správně poškozen a připojen, funguje také vývod a ve konektoru na monitoru (pokud kabel není pájen) Neexistují žádné vady, pak byste měli jít na video kabel. Nejčastěji se kabel VGA používá k přenosu video signálu a standard HDMI se stal populární, ale konektory pro něj jsou výhradně v nejnovějších modelech monitorů. Fáze kontroly této komponenty se příliš neliší od předchozí. Pokud byla nalezena příčina problému a byla to v jednom z kabelů, lze ji vyřešit docela jednoduše. vyměňte nebo opravte vadný kabel.
 • Vzhledem k tomu, že fáze krmení obrazu na obrazovce dochází, i když je spuštěn BIOS, může se tam problém dobře skrývat. Při samozřejmě, pokud neexistuje obrázek, změna jakéhokoli nastavení bude problematická, ale můžete je upustit. K tomu budete muset otevřít systémovou jednotku a vytáhnout baterii na základní desce. Mnoho z nich ani nevědí o jeho existenci, ale ve skutečnosti takové „dítě“ ukládá nejdůležitější nastavení BIOS a při absenci jeho nepřítomnosti je počítač spuštěn pokaždé s výchozími hodnotami. Musíte to získat jen pár minut a pak se vrátit na své místo. Možná bude problém vyřešen.
 • Dále je nutné zkontrolovat výkon a správnost instalace RAM. Nebude možné získat desky ze systémové jednotky a jejich funkčnost v počítači je tak rozsáhlá, že je docela možné, že monitor neobdrží obrázky právě kvůli poruše této komponenty. Tuto akci můžete kombinovat s extrakcí baterie, protože to trvá všechno ne více než 5 minut. Ram desky musí být nejen vytaženy, ale také vyčištěny z prachu (ne rukama rukama!). Je lepší použít ubrousek, který neopustí vlákna na kontaktech. Rovněž stojí za to vyčistit hnízda pro instalaci desek.
 • Dále je nutné zkontrolovat výkon grafické karty, protože se jedná o nejdůležitější zařízení, které je zodpovědné za podání video signálu monitoru, pro kvalitu obrázku, jakož i za výkon všeho, co funguje v přímém kontaktu s obrázkem videa. Nejprve je nutné toto zařízení odpojit a vyčistit prach. Dále zkontrolujte desku, na které se používají všechny kontakty, rezistory, tranzistory atd.D., Pokud jsou na něm tmavá skvrna, pak to znamená opakované přehřátí zařízení, což by mohlo vést k poruchám. Problém lze rychle vyřešit výměnou grafické karty nebo připojením kabelu s jiným konektorem, pokud má počítač diskrétní video adaptér (zabudovaný do základní desky). Oprava nepracovních zařízení lze provádět pouze ve středisku servisního střediska. Nakonec, aby se vrátila k počítači, bude muset úplná funkce po chvíli získat novou grafickou kartu, možná s nejlepšími technickými charakteristikami, což bude také nová věc pro počítač.
 • Problém se může také skrýt v napájení (PSU), protože toto zařízení dodává elektrický proud, dříve jej převádí, na všechna zařízení v počítači. Porucha PSU tedy může vést k tomu, že počítač bude vizuálně spuštěn, ale proud bude stačit pouze pro propagaci chladičů a blikání indikátorů. Zároveň grafická karta jednoduše nezačne svou práci synchronně se zbytkem komponent. Problém je také vyřešen výměnou nebo opravou v servisním středisku.
 • Problémem může být problém způsobený prachem hlavních funkčních částí počítače. Doporučuje se vyčistit počítač a doporučuje se pravidelně, protože zaprášené kontakty nemusí fungovat při spuštění, Dusty Coolers zařízení účinně ochladí a zaprášená grafická karta v určitém okamžiku může úplně vyhořet. Čištění lze provádět pomocí konvenčního štětce a vysavače při slabém výkonu nebo pomocí kompresoru nebo spreje se stlačeným vzduchem.
 • Pokud všechny výše uvedené metody nedaly očekávaný výsledek, pak by poslední fázi ověření mělo být posouzení pracovní kapacity základní desky a (extrémně zřídka) procesoru. Osoba, která nemá určitou sadu znalostí v elektrotechnice, může nezávisle vyřešit problém a provést diagnostiku může problém vyřešit a provádět diagnostiku. Samozřejmě můžete proplétat neúspěšné kondenzátory, ale nic víc. Pokud je porucha v jedné ze zadaných komponent skrytá, budete muset kontaktovat středisko servisního střediska.
nezobrazí, monitor, když, zapnete, počítač

Obvykle všechny postupy popsané v tomto článku s jejich sekvenčním chováním pomáhají vyrovnat se s tímto problémem. Hlavní věcí je postupovat podle pokynů, protože jakákoli malá věc může skutečně blokovat podání video signálu monitoru. Pokud problém není vyřešen, měli byste se obrátit na servisní středisko, t.Na. Specialisté by měli provádět opravné práce. Pokud se to samozřejmě nevztahuje na opravu elektrického kabelu, který může provádět jakýkoli technicky důvtipný majitel.

Problémy s ovladači grafické karty

Problém. Nesprávný pracovní ovladač může způsobit, že monitor přestane fungovat. Problémy s ovladačem grafické karty mohou začít po neúspěšné aktualizaci nebo smazání.

nezobrazí, monitor, když, zapnete, počítač

Rozhodnutí. Chcete.li problém vyřešit, spusťte PC v nouzovém režimu. Jak to udělat přečteno výše. Dále je nutné převrátit ovladač selhání. Jdeme do správce zařízení a klikneme na vlastnosti video adaptéru.

Jdeme na kartu „ovladač“ a klikneme na tlačítko „Roll Back“.

Pokud neexistuje žádná možnost vrácení, klikneme na „Odstranit“. V tomto případě by měl být problém s monitorem vyřešen a spustí se, obrázek bude špatná kvalita a rozlišení na neoptimální. Když se počítač zapne, stačí nainstalovat aktuální verzi ovladače pro vaši grafickou kartu.

Kromě toho můžete používat program Odinstalace ovladače displeje, který může zcela smazat video jednotku z vašeho systému.

Monitor není na vině!

Bez ohledu na to, jak to zní divně, ale v 9 případech z 10 nemá obrazovka nic společného s rozpadem. Nadále funguje, tlačítko napájení může blikat, jako by zařízení bylo v režimu čekání. Ale obrázek se na displeji nezobrazí, místo toho můžete vidět nápis: „Žádný signál“ (žádný signál). To ukazuje, že data nepocházejí ze systémové jednotky.

Co je třeba udělat nejprve? Nezapomeňte zkontrolovat připojení. Možná jeden z konců kabelu VGA / DVI / HDMI vypadl z hnízda. Nebo možná někdo má v úmyslu to udělat, aby vám ublížil a vytáhl kabel. Bohužel, to se také stane.

Níže jsou uvedeny další běžné důvody, proč se monitor při spuštění počítače nezapne:

 • PC napájení je poškozeno (vůbec nefunguje nebo jeho napětí nestačí k uspokojení potřeb systému);
 • Vadný RAM;
 • Video adaptér selhal (kontakty jsou také možné);
 • „Krytá“ čipová sada. Vzácná situace a velmi smutná;
 • Problém je opravdu na monitoru.

To vše je samozřejmě dobré, ale jsem si jistý, že máte větší zájem o konkrétní kroky k odstranění vady. Zde musíte ukázat zvláštní pozornost detailům, protože je nutné přesně identifikovat zdroj. A to pomůže jakýmkoli signálům, které počítač dá. Nyní pojďme k podrobné analýze rozhodnutí.

Poruchy softwaru

Kromě čistě hardwarových problémů může být nedostatek obrazu spojen se softwarovou součástí.

Nejčastěji je příčinou tohoto druhu poruch:

Hlavním znakem toho, že problém nedostatku obrazu spočívá v softwarové části osobního počítače, je přítomnost obrazu displeje a jeho ztráta při načítání operačního systému při spuštění na obrazovce.

Začlenění a ověření videa monitoru

Připojení k síti, kterou jsme zkontrolovali. Nyní zapneme samotný monitor. V tomto kroku musíme zkontrolovat jeho výkon, abychom tento důvod vyloučili. Stiskněte tlačítko napájení. Měl by se rozsvítit a na obrazovce musíte vidět alespoň nějaký nápis. Pokud tlačítko a samotný monitor nejsou zapnuty, můžete znovu zkontrolovat, zda je monitor připojen k síti. Můžete se pokusit přepnout monitor na jinou zásuvku.

POZNÁMKA! Pokud monitor na nic nereaguje, pak existují dvě možnosti. Buď samotný monitor vyhořel, nebo je problém s napájecím zdrojem. vzhled tak, aby plast na něm nebyl oteklý nebo dobyvaný. Může být problém s drátem. pokud je to možné, poté jej nahraďte novým.

Pokud monitor funguje a zapne se, vypadáme, že se nápis objeví na samém začátku. Pokud vidíte nápis „Neexistuje žádný signál“. zkuste prorazit vchody na monitoru. Za tímto účelem existuje samostatné tlačítko, které je umístěno vedle tlačítka „Power/Disable“ (lze nazvat „zdroji“).

Proč na to dokonce klikneme? Monitor má zpravidla několik vstupů najednou, ke kterým je počítač připojen. Jak jste již pochopili, obvykle se používá pouze jeden vchod, takže jej musíte najít. Pokud vchod nelze najít, přejdeme k dalšímu kroku.

Jak změnit nebo snížit rozlišení obrazovky

Snížení rozlišení obrazovky je dalším způsobem, jak bojovat proti náhlé černé obrazovce. To musí být provedeno prostřednictvím nouzového režimu. Pokud je počítač načten. změňte rozlišení na obvyklé. Pokud je problém uložen, stojí za to diagnostikovat napájení a samotnou grafickou kartu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS