Některé klávesy na notebooku acer nefungují

Co dělat, když některé klávesy na klávesnici nefungují??

Rozbitá klávesnice je poněkud vágní pojem. Při selhání klíčů je třeba nejprve určit typ poruchy:

 • všechny klávesy jsou rozbité a nereagují na akci uživatele;
 • Některé klávesy (systémové nebo funkční) přestaly fungovat;
 • Několik kláves je zaseknutých a fungují pouze při silném stisknutí;
 • Tlačítka na pravé straně klávesnice (s numerickými klávesami) jsou rozbitá;
 • všechny klávesy nereagují a zmizelo podsvícení.

Poruchy kategorie 2-4 jsou snadno řešitelné a nevyžadují volání do servisu: v tomto případě může zařízení snadno oživit i nevyškolená osoba.

některé, klávesy, notebooku, nefungují

Kategorie 1 a 5 vyžadují kompletní demontáž klávesnice, což vyžaduje speciální dovednosti a čas.

pokud si nejste jisti svými schopnostmi, raději se obraťte na odborníka: umožní vám to rychle a správně problém vyřešit a nezhoršit situaci.

Některé klávesy nefungují

Selhaly klávesy na pravé straně klávesnice. v tomto případě není třeba spěchat do servisu nebo začínat s rozebíráním notebooku.

Častou příčinou poruchy je neúmyslné vypnutí funkce Num Lock, čímž se tato část klávesnice zablokuje.

Chcete-li zjistit, zda je funkce Num Lock aktivní, zkontrolujte, zda svítí kontrolka (označená „1“): pokud svítí, je funkce aktivní; pokud nesvítí, musíte znovu stisknout příslušnou klávesu.

 • Nejčastější příčinou této závady je znečištění klíčů. Problém lze snadno vyřešit vyčištěním notebooku. Charakteristickým příznakem znečištěného zařízení je, když silněji stisknete určitou klávesu.
 • Problém lze přičíst opotřebení: každá klávesa má určitou kapacitu (obvykle kolem 50 000 stisknutí). V průběhu času a intenzivním používáním dochází k opotřebení jemných vodičů a uzavíracích drah a k okyselení napájecích kontaktů. Nejpoužívanější klíče v tomto případě selžou jako první.

Řada kláves nefunguje vůbec. Pokud je klávesnice vyčištěna, ale klávesy stále nereagují, je příčina poruchy závažnější: pravděpodobně jsou poškozeny dráhy.

Externí aplikace

Pokud potřebujete často zamykat a odemykat klíče na notebooku, hodí se vám následující software. Nemusíte si pamatovat systémová nastavení, stačí kliknout na jednu ikonu.

KeyFreeze

Kompaktní aplikace, rozhraní se skládá pouze z jedné položky „Lock keyboard Mouse“. Stisknutím se uzamkne myš, klávesnice a panel touchpadu na notebooku. Stisknutím klávesy CtrlAltDel akci zrušíte a poté stisknutím tlačítka „Zrušit“ zavřete nabídku.

Aktualizace ovladače klávesnice.

Neztrácejte čas zjišťováním, zda může být problém v ovladači. Jednoduše ji aktualizujte.

Jedná se o běžný způsob řešení problému, pokud na notebooku nefunguje klávesnice. Je účinný i v případě, že nefungují jednotlivé klávesy, ale celá klávesnice.

Klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko Start a vyberte Správce zařízení. Přejděte do sekce Klávesnice a klikněte pravým tlačítkem myši na dostupnou klávesnici. Vyberte možnost Aktualizovat ovladač. Další. Automatické vyhledávání aktualizací ovladačů. Pokud to není ovladač, systém Windows 10 vám oznámí, že je v zařízení nainstalován nejnovější ovladač.

Chcete-li mít 100% jistotu, že problém nespočívá v zastaralém softwaru notebooku nebo v konfliktech v provozu jednotlivých komponent, doporučujeme navštívit webové stránky výrobce a aktualizovat software ručně.

Aktualizace ovladače klávesnice

Zakázání v důsledku virů

Všechny výše popsané metody fungují v obou směrech a umožňují vypnout a zapnout klávesnici. Pokud je vaše zařízení bez vašeho zásahu zablokováno a nic vám nepomůže jej aktivovat, na obrazovce se objeví banner požadující zaplacení peněz. počítač je napaden viry. Jak připojit klávesnici po napadení virem k počítači:

 • Stáhněte si nástroj Windows Unlocker společnosti Kaspersky.
 • Zpřístupněte ji na flash disku nebo CD.
 • Vložte připravenou jednotku do notebooku a restartujte jej výběrem možnosti Start z USB nebo CD v nabídce spouštění.
 • Klikněte na libovolné tlačítko, nastavte jazyk a spusťte grafické uživatelské rozhraní.

Po dokončení zvolte 0 pro ukončení a restart.

Oxidace kontaktů na dříku

Čas podívat se na mechanické problémy. Nebo spíše jeden z nejčastějších. Pokud jste notebook aktivně používali rok nebo dva či více, je možné, že kontakty na výstupku jednoduše zoxidovaly.

některé, klávesy, notebooku, nefungují

Je třeba notebook rozebrat. Existují pouze dvě možnosti. pokusit se opravit jej sami, nebo jej rovnou odnést do servisního střediska. Pokud jste si jisti svými schopnostmi a máte správný šroubovák, můžete se pokusit obejít bez servisního střediska. Kromě toho je to zcela možné, pokud děláte přesně podle pokynů na internetu. Stačí navštívit stejnou videoslužbu YouTube a podívat se, jak je notebook rozebrán.

Pokud je problém skutečně v kolíčcích, stačí je vyčistit (vatovým tamponem namočeným v alkoholu). Trvá to jen hodinu a klávesnice vašeho notebooku bude fungovat jako dřív. Pokud jsou kontakty spíše poškozené než zoxidované, budete muset klávesnici vyměnit a běhat po obchodech a hledat ji.

Jak vidíte, téměř každý problém lze vyřešit doma. Pokud máte pochybnosti o svých schopnostech, raději neriskujte a odneste notebook do servisu.

Možné problémy a jejich řešení při instalaci softwaru a ovladačů pro Fn-key

 • Ovladač není nainstalován, protože píše, že verze operačního systému není podporována (například pokud je k dispozici pouze pro Windows 7, ale ve Windows 10 potřebujete Fn-klíče). zkuste rozbalit exe-instalační program pomocí softwaru Universal Extractor a uvnitř rozbalené složky najděte samotné ovladače a nainstalujte je ručně, nebo samostatný instalační program, který nekontroluje verzi systému.
 • I po instalaci všech komponent klávesa Fn stále nefunguje. zkontrolujte, zda je v systému BIOS nainstalována klávesa Fn, možnost HotKey. Zkuste nainstalovat oficiální ovladače čipové sady a správy napájení z webu výrobce.

Doufám, že tento návod pomůže. Pokud tomu tak není a potřebujete další informace, můžete položit otázku v komentářích, ale uveďte přesný model notebooku a verzi nainstalovaného operačního systému.

Péče o tlačítka: Vaše klávesnice vám poděkuje

A nyní několik profesionálních rad do budoucna, jak správně používat klávesnici a pečovat o ni.

 • Pravidelně čistěte povrch klávesnice. Jednou týdně ji čistěte speciálními utěrkami.
 • Nikdy nepoužívejte alkohol nebo abrazivní čisticí prostředky: způsobují korozi laku a kontaktů.
 • Jíst a pít na notebooku je tabu! Minimální vzdálenost od kávy k notebooku je 20 cm.
 • Zacházejte s klávesami šetrně: nenarážejte do nich, ale mačkejte je.
 • Před zavřením notebooku zkontrolujte povrch vstupního zařízení. Zapomenuté pero nebo kancelářská sponka mohou poškodit monitor a kontakty na klávesách.

Držte se těchto tipů a klávesnice notebooku vám nebude fungovat. A klíče budou fungovat roky bez stížností!

Jak zadávat znaky bez funkční klávesnice

Všechny operační systémy rodiny Windows mají tzv. klávesnici na obrazovce. Umožňuje zadávat písmena a číslice pouze pomocí touchpadu. Je možné najít tento užitečný program:

 • stisknutím tlačítka Start-Programy-Speciální funkce ve Windows 7, XP;
 • Klikněte pravým tlačítkem myši na hlavní panel, vyberte nabídku Panel nástrojů a poté vyberte možnost Dotyková klávesnice ve Windows 8 a novějších.

Po použití klávesnice na obrazovce můžete snadno psát slova, zadávat čísla. Pokud vám rychlost tímto způsobem nevyhovuje, musíte k notebooku připojit externí fyzickou klávesnici, a to buď přes USB, nebo přes Bluetooth.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS