Notebook Lenovo Legion 5 15ach6H 82Ju00u6cy modrá/černá. Lenovo Legion 5 15ach6h

Notebook Lenovo Legion 5 15ach6H 82Ju00u6cy modrá/černá

Až bude vaše objednávka připravena k vyzvednutí, budete informováni telefonicky a/e-mailem.

Zdarma vyzvednutí ze 40 kurýrních míst

Vyberte si jedno ze 40 míst ACS Courier Pick-up na Kypru. Vaše objednávka bude připravena na vyzvednutí ve 2-3 pracovních dnech a je zdarma pro objednávky přes 50 EUR. U objednávek do 50 EUR se vyskytuje poplatek 5 EUR.

Až bude vaše objednávka připravena k vyzvednutí kurýrem, budete upozorněni telefonicky a/e.mailem.

V případě, že není k dispozici žádný kurýrní bod pro dodání v blízkosti vaší preferované oblasti, můžete si vybrat jednu ze dvou dalších metod doručení. Případně nám pošlete e-mail na e-stephanis21@Stephanis.síť nebo nám zavolejte na 22699634, abyste vám pomohli.

Tato metoda doručení není k dispozici pro velká domácí spotřebiče, v tomto případě si můžete vybrat jednu z dalších dvou metod doručení.

Zdarma doručení domů

Zvolte „Dodávka domů“ a relaxujte! Vaše objednávka se k vám dostane ve 2-3 pracovních dnech a je zdarma pro objednávky přes 50 EUR. U objednávek do 50 EUR se vyskytuje poplatek 5 EUR.

Během prosincové slavnostní sezóny mohou vyžadovat doručení ještě několik pracovních dnů.

Když je vaše objednávka připravena k doručení do vaší polohy, budete informováni telefonicky a/e.mailem.

V případech domácích spotřebičů může dojít k dalším poplatkům a v některých případech nemusíme být vůbec schopni doručit na požadované místo.

V každém případě vás však budeme předem kontaktovat, abychom vás odpovídajícím způsobem informovali.

V případě vzdálených oblastí, kde nelze doručování domů provádět do vaší vybrané oblasti, si můžete vybrat jednu ze dvou dalších metod. Případně nám pošlete e-mail na e-stephanis21@Stephanis.síť nebo nám zavolejte na 22699634, abyste vám pomohli.

Kreditní karta

Během procesu pokladny online vyberte „Kreditní karta“ jako způsob platby. Všechny platby kreditní karty používají bezpečné platební systémy JCC Ltd. Až budete připraveni zaplatit, budete převezeni na portál pro dokončení trhu JCC, zadejte své platební údaje a provedete platbu.

Bankovní převod

Objednejte si online a plaťte bankovním převodem. Během procesu pokladny vyberte „Bankovní převod“ jako metodu platby. Po dokončení objednávky vás budeme kontaktovat do jednoho pracovního dne (pondělí-pátek, 8: 00-17: 30), abychom uspořádali všechny údaje o bankovním převodu.

Lenovo Legion 5 15ach6h specifikace a detaily

Pro hráče a více všestrannější uživatele má Lenovo Legion 5 15ach6H (82JU00CJFR) několik sil na své jméno. Obsahuje výkonný procesor AMD Ryzen 7 Octo Core spojený s hlavní grafickou kartou, Geforce RTX 3060 Amprere. Tyto klíčové komponenty jsou podporovány 8 GB RAM, rychlé úložiště 512 GB SSD a zobrazení IPS 120Hz FHD, které slouží k plynulému systému systému. Kovový rám je také vybaven pokročilým chladicím systémem, správným připojením k nabíjení přes USB-C a podsvícenou klávesnicí, ke které se přidává krásná výdrž baterie 7 hodin. Na druhou stranu jsme již viděli kompaktnější o 15 palců a paměť RAM je omezená.

Specifikace Lenovo Legion 5 15ACH6H (82JU00CJFR)

Obrazovka 15.6 „Full HD IPS 120Hz 250nits FreeSync (1920 × 1080, Anti-Glare)
Procesor AMD Ryzen 7 5800H Cezanne (3.2 GHz, 8 jádra)
Nainstalován RAM 8 GB (1 x 8 GB) DDR4 3200 MHz, 2 sloty (obsazené)
Grafická karta Nvidia amppere geforce rtx 3060 6 GB GDDR6, Radeon Rx Vega 6 a Optimus
Úložný prostor 512 GB m.2 SSD (NVME PCIE 3.0 x4, 2280) 1 zdarma m.2 slot
Připojení 4 USB 3.2 Gen1 2 USB 3.2 typ-c (gen2), hdmi 2.1
Síť Wi-Fi AX (2 × 2, Wi-Fi 6), Bluetooth 5.1, Gigabit Ethernet
Podsvícená klávesnice Ano, 1 zóna bílá
Numerická klávesnice Ano
Hello Windows
Zvukový systém 2 reproduktory (2 x 2W) Nahimic
Operační systém Windows 10 Home 64-bit
Ohlášena životnost baterie / baterie 7 hodin / li-polymer 60wHr
Hmotnost / rozměry (mm) 2.4 kg / 362.5 x 260.6 x 22.5-25.75

Podvozek, konektory, obrazovka Lenovo Legion 5 15ach6H (82JU00CJFR)

Pro rok 2021 si Lenovo zachovává většinu estetik pozorované na Legii 5 loňského roku s jeho hliníkovým pouzdrem, který hraje kartu střízlivosti s hladkým a matným povrchy všude kolem kolem. Tento model přichází tmavě modrá barva. Je to velmi diskrétní a téměř černé, ale má zásluhu na tom, aby se vystoupil z davu. Zhruba řečeno, Lenovo Legion 5 15ach6h je vážný na přední straně a více originální na zadní straně. Jeho krycí je umístěno logo legie s barevnými odrazy, zatímco zadní část základny je mnohem zastrašující s jeho vystupujícími otvory.

Měření případu se moc nepohybuje. Zůstáváme v několika milimetrech na úrovni předchozího modelu s stopou 362.5 x 260.6 mm a tloušťka 25.7 mm. Jeho hmotnost je stále kontrolována kolem 2.4 kg. Klávesnice je podsvícena na jediném bílém odstínu, což ve skutečnosti omezuje přizpůsobení, ale přispívá k neutrální straně PC.

Obrazovka je aplikována na 15.6-palcový panel s občerstvením 120 Hz, dost na to, aby si užil živé vykreslování v akci. Podle trendu se rozhodne pro design k okraji na třech okrajích pro poměrně pohlcující vykreslování, zesilovaný panelem IPS a jeho široké sledovací úhly. Kromě toho je definice Full HD (1920 x 1080 px) nejvhodnější pro hráče a umožňuje vám získat to nejlepší z vašeho obsahu s vysokým rozlišením, zatímco antireflexní ošetření zabraňuje odrážení okolního světla na obrazovce, což se zlepšuje přehráváním pohodlí (zejména v tmavých scénách).

Konektory legie 5 15ach6h jsou distribuovány hlavně na zádech a na každé straně. Pouze 1 USB 3.2 port a USB 3.2 port typu-C obléká strany s konektorem pro sluchátka. Zadní shromažďuje všechno ostatní: HDMI 2.1 port, tři další USB 3.2 porty, další port USB type-c Gen2 (jeden ze dvou podporuje sílu), port Ethernet RJ45, Power Jack a zámek. Nabízené rozhraní si zaslouží herní počítač na této úrovni, i když čtenář karet chybí, mini-displayport zmizel a Thunderbolt chybí kvůli procesoru AMD. Bezdrátové moduly nabízejí Wi-Fi 6 (802.11 AX) a Bluetooth 5.1. Neexistuje žádná možnost biometrického přihlášení (Windows Hello).

Výkon, výdrž baterie Lenovo Legion 5 15ach6H (82JU00CJFR)

Komponenta, která přitahuje veškerou pozornost, je grafická karta, generace ampere GeForce RTX 3060 (2021). Jedná se o špičkový GPU schopný uspokojit potřeby náročných hráčů, přesahující schopnosti Geforce RTX 2070 (Super) Turing. Je schopen zajistit hladké kvalitní vykreslování všech oblíbených her uživatele, využitím výhod paprsků na kompatibilních hrách s pokročilými detaily a slušným počtem FPS. RTX 3060 je také neocenitelný pro software, který využívá výpočetní sílu GPU pro urychlení zpracování. To je například případ multimédií pod Sony Vegas nebo Adobe Première / Photoshop, který bude tvůrci zájmu, zejména s 6 GB GDDR6 vyhrazené paměti.

Naproti tomu nemáme jen žádný procesor. Toto je AMD Ryzen 7 5800H Octo Core Cezanne (2021). Teprve začíná být nasazen, ale o jeho výkonu se již mluví. Ve skutečnosti přináší něco, co uspokojí ty nejnáročnější z vás s kapacitami blízkými kapacitám intel jádra I9-10880H Octo Core a přesto mnohem vyšší než kapacita Intel Hexa Core (i7.10750H). Ve skutečnosti úkoly schopné používat 8 jader, jako je určitý vytváření obsahu, 3D modelování nebo software pro úpravu videa, zde najdete dokonalou pracovní podporu zde.

Na základě své části je úložiště svěřeno 512 GB NVME PCIE SSD, což výrazně zvýší celkovou citlivost systému denně. Celkově tišší, robustnější a energeticky efektivnější než mechanický disk, umožňuje Windows dosáhnout pozoruhodné úrovně plynulosti s krátkými dobami zatížení a výkon bez latence. Navíc jeho kapacita není nic, co by bylo směšné a může pojmout velkou část vaší herní knihovny, i když ji někteří nenajdou dostačující. V tomto případě můžete PC dokonale otevřít a upgradovat komponenty. Druhý m.2 port je uvnitř zdarma.

Slovo konečně na baterii, která je na tomto modelu poskytována s poctivou kapacitou (60 WHR), dostačující k snadno dosažení 7 hodin výdrže baterie, zatímco je omezeno na úkoly s nízkou spotřebou (základní surfování, kancelářské apartmá atd.). Je to úžasné pro tento typ herního PC. Cenná, funkce RapidCharge Pro umožňuje legii znovu získat 50% poplatek za méně než 30 minut.

Lenovo Legion 5 15ach6h

Tento produkt není v současné době k dispozici.

Lenovo Legion 5 15ach6h herní notebook. AMD RYZEN 7 5800H. 16 GB. 512GB SSD. Nvidia Geforce RTX 3060

Doručení za 3–6 pracovních dnů

Žádný vklad, žádné skryté náklady

Stačí zaplatit nájemné první měsíc a my zašleme vaši objednávku. Doba pronájmu nezačne, dokud s vámi nepřijde produkt.

Každé zařízení, které si pronajmete s Groverem, je buď nové nebo jako nové. a vždy testováno na technickou dokonalost. Je to náš skvělý příslib stavu.

Pod kapotou

15.6 palců (1920 x 1080), 120 Hz

36.25 x 26.06 x 2.25 cm 2.4 kg

Uvnitř krabice

Často kladené otázky

Grover pronajímá nové a dobré jako nové produkty. Předtím, než jsou produkty znovu pronajaté, projdou podrobnou kontrolou kvality a vícestupňovým zpracováním, takže každé zařízení pronajaté od Grovera dorazí ve skvělém stavu. Pokud vaše zařízení není podle očekávání, náš zákaznický servis rád pomůže. Další informace o našem slibu skvělého stavu.

První měsíční platba pronájmu je účtována při objednávce, ale období pronájmu oficiálně nezačne, dokud neobdržíte svůj produkt. Datum dodání určuje opakující se datum měsíčního platby. Pokud se zamilujete a chcete si udržet svůj produkt déle než minimální doba pronájmu, můžete kdykoli prodloužit svůj plán pronájmu na svém zákaznickém účtu, abyste snížili měsíční platbu. Na konci minimálního pronájmu můžete pronájem měsíčně za stejnou cenu nebo zrušit předplatné vrácením zařízení zdarma.

Pokud se během vašeho pronájmu něco stane, je tu pro vás péče o Grover. Platíme za 90% nákladů na opravu za škody (50% za drony a e-mobilitu) všeho druhu. včetně zlomení displeje, poškození vodou a technických vad. Samozřejmě neexistují žádné poplatky za chyby zařízení od výrobce. Další informace o péči o Grover

Nebojte se, chceme, abyste si užili své produkty, jako by byli vaše. Malé škrábance a normální známky použití budou vyčištěny po návratu zdarma. V případě závažných známek opotřebení, jako je rozbití displeje, pokrývá Grover Care 90% nákladů na opravu. Zde najdete příklady fotografií normálních příznaků použití, které opravujeme zdarma, a také fotografie závažnějších poškození, kde byste museli zaplatit 10% nákladů na opravu.

Lenovo Legion 5 Gen 6 15 (2021) Recenze notebooku

Lenovo Legion 5 Gen 6 15 (2021) je herní notebook s nižší střední třídou. Je to krok nad rozpočtem orientovaným Lenovo IdeaPad Gaming 3 (2021), ale sedí pod Legion 5 Pro a Legion 7 v sestavě Lenovo. Je to velmi podobné tomu, že hry IdeaPad 3 v oblasti designu, uživatelského prostředí a konfiguračních možností; Má však další možnost displeje QHD a GPU, jako je NVIDIA GeForce RTX 3070 a AMD Radeon RX 6600M GPU. Na rozdíl od IdeaPad Gaming 3, Legion 5 sportovní přepínač MUX a jeho GPU běží ve vyšší přívodě, což umožňuje lepší výkon.

Naše Lenovo Legion 5 má CPU AMD Ryzen 5 5600H, NVIDIA GEFORCE RTX 3050 (95W) vyhrazeno GPU, 8 GB paměti a 256 GB úložiště. Pokud potřebujete lepší výkon s více vlákny, můžete upgradovat CPU na AMD Ryzen 7 5800H, který má více jader a vlákna. NVIDIA GeForce GTX 1650 je možností GPU s nejnižším koncem a může poskytnout herní zážitek 60 FPS při 1080p, i když ve většině her budete muset hrát při nízkém nastavení. RTX 3050 a 3050ti jsou velmi podobné a dostanou vás kolem nebo mírně nad 60 fps se středním nebo vysokým nastavením, přičemž 3050Ti je jen nepatrně lepší. RTX 3060 je rychlejší než RTX 3050, což poskytuje zvýšení výkonu 35 až 40% nad RTX 3050. AMD Radeon Rx 6600M je zhruba ekvivalentem RTX 3060; Výkon se bude lišit v závislosti na optimalizaci každé hry. RTX 3070 je dostupný GPU s nejvyšším koncem a nejlepší volbou pro spárování s displejem QHD 165Hz.

Náš verdikt

Lenovo Legion 5 je v pořádku pro využití školy. Jeho CPU AMD Ryzen a vyhrazený GPU zvládnou veškerá pracovní zátěž studentů, včetně náročných úkolů, jako je grafický design a 3D animace. Klávesnice se cítí pohodlně psát po dlouhou dobu a dotykové trasy dobře sleduje. Displej 1080p je slušně ostrý a poskytuje dostatek místa pro multitasking a můžete také nakonfigurovat notebook s ještě ostřejším panelem QHD, pokud dáváte přednost. Bohužel je to objemné zařízení, které je těžké nosit a jeho baterie trvá jen asi 4 hodiny produktivity světla.

Lenovo Legion 5 je skvělá pro hraní her. Je k dispozici s CPU AMD Ryzen a také s různými NVIDIA a AMD GPU, které mohou poskytovat hladké hry na 1080p. Můžete také nakonfigurovat notebook s displejem QHD 165Hz, i když ho budete muset spárovat s špičkovým NVIDIA GeForce RTX 3070, abyste získali nejlepší zážitek. Fanoušci se při zatížení dostanou docela nahlas; Na CPU nebo GPU však není žádné znatelné škrcení, takže při hraní po delší dobu nezažijete žádnou ztrátu výkonu. Je to trochu obtížné získat přístup k vnitřnosti, ale vzhůru nohama jsou paměťová a úložná jednotka vyložena uživatelem.

Lenovo Legion 5 je průměrná pro spotřebu médií. Není to příliš přenosné, protože se jedná o objemné a těžké zařízení a jeho baterie trvá méně než 4 hodiny přehrávání videa, takže budete muset přinést nabíječku s sebou. Displej 120 Hz vypadá vyplaveno a není dostatečně jasně, aby bojoval proti intenzivnímu oslnění, ale notebook můžete získat s jasnějším a barevnějším panelem. Ačkoli reproduktory jsou celkově dobré, stále nemají vůbec žádné basy, takže nejsou ideální pro hudbu nebo filmy.

Lenovo Legion 5 je vynikající jako pracovní stanice. Je k dispozici s výkonnými procesory a GPU, které zvládnou náročné úkoly, jako je úpravy videa, programování nebo 3D vykreslování. Fanoušci se při zatížení dostanou docela nahlas, ale na CPU nebo GPU není patrný škrticí. Má široký výběr portů, který zahrnuje HDMI 2.1 a spousta portů USB, takže pravděpodobně nebudete potřebovat dok, abyste mohli připojit všechny své periferie. Jednotka paměti a úložiště jsou použitelná uživatelem, i když není snadné přistupovat k interním zařízením.

Lenovo Legion 5 je dobrá pro obchodní použití. Jeho procesory AMD Ryzen dokážou snadno zvládnout úkoly produktivity, jako je prohlížení webu, formátování textu a tabulky, jakož i těžké multitasking s velkým počtem aplikací otevřených současně. Displej poskytuje dostatek prostoru pro multitasking, klávesnice se cítí pohodlně na psaní a webová kamera zachycuje dobrý obrázek pro videohovory. To znamená, že je těžké nosit, protože je to objemný a těžký notebook a jeho baterie trvá jen asi 4 hodiny.

 • 6.5 Škola
 • 8.2 Hraní
 • 6.2 multimédia
 • 8.6 Workstation
 • 7.5 podnikání
 • Aktualizováno 09, 2023: Přidána zmínka o Asus TUF Dash F15 (2022) jako alternativu s rychlejším CPU v TheGeekBench 5.
 • Aktualizováno 27. dubna 2022: Recenze zveřejněna.
 • Aktualizováno 11. dubna 2022: Zveřejněn včasný přístup.

Rozdíly mezi velikostí a varianty

Testovali jsme Lenovo Legion 5 (model 82JWCTO1WW) s AMD Ryzen 5 5600H CPU, NVIDIA GeForce RTX 3050 vyhrazený GPU, 8 GB paměti a 256 GB úložného prostoru. Obrazovka, CPU, GPU, paměť a úložiště jsou konfigurovatelné; Dostupné možnosti v níže uvedené tabulce můžete vidět. Naše recenze se vztahuje na varianty s číslem modelu počínaje ’82JW‘, ’82JU‘ a ’82NW‘.

Naše výsledky displeje a výkonu jsou platné pouze pro konfiguraci, kterou jsme testovali. Pokud narazíte na jinou možnost konfigurace, která není uvedena výše, nebo máte podobný herní notebook Lenovo Legion 5, který neodpovídá naší recenzi, dejte nám vědět a my ji aktualizujeme. Některé testy, jako je černá jednotnost a přesnost barev, se mohou lišit mezi jednotlivými jednotkami.

Zde můžete vidět štítek naší jednotky.

Ve srovnání s jinými notebooky

Lenovo Legion 5 patří mezi nejlepší herní notebooky ve své třídě. Má robustní sestavení, široký výběr portů a správné chlazení, aby umožnilo GPU běžet na vysokém příkonu. Je to také jeden z mála herních notebooků ve svém cenovém rozpětí s přepínačem MUX.

Asus Rog Zephyrus G14 (2022) je o něco lepší než Lenovo Legion 5 Gen 6 15 (2021). Asus je přenosnější, protože se jedná o menší zařízení s tenkým a lehkým designem a má také jasnější displej, větší a citlivější touchpad a mnohem delší výdrž baterie. Lenovo však má širší výběr portů se dvěma dalšími USB-AS a HDMI 2.1 port, a není to horké při zatížení, což má za následek méně škrcení na GPU. Asus však stále funguje lépe, protože jeho procesor AMD Ryzen 6000 je rychlejší než CPU Ryzen 5000 Lenovo.

Lenovo Legion 5 Gen 6 15 (2021) je lepší než Lenovo Ideapad Gaming 3 (2021). Mají podobné možnosti konfigurace; Můžete však získat Legion 5 s panelem QHD 165Hz a GPU NVIDIA GeForce RTX 3070, které nejsou k dispozici na herní hry 3. Se stejnou konfigurací bude legie fungovat lépe a vytlačit vyšší snímkové frekvence, protože má přepínač MUX a jeho GPU běží ve vyšší přívodě. Legie 5 má také robustnější stavbu, širší výběr přístavu a lepší termály.

Dell G15 (2022) a Lenovo Legion 5 Gen 6 15 (2021) jsou poměrně podobné. Lenovo vychází dopředu v uživatelské zkušenosti, protože má mnohem robustnější sestavení, lepší klávesnici a touchpad a širší výběr portů. Dell však má vyšší konfigurace displeje a GPU, jako je panel 1440p 240Hz s 400 CD/m² jasu a 99% DCI P3 pokrytí, stejně jako NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti GPU. Intel 12. gen Dell notebook. CPU také fungují lépe než procesory řady AMD Ryzen 5000 na Lenovo.

Lenovo Legion 5 Gen 6 15 (2021) a HP Victus 16 (2021) jsou velmi podobné herní notebooky. Lenovo má možnosti CPU AMD Ryzen, zatímco HP má intel 11. gen CPU. Lenovo má možnosti GPU vyššího konce jako GPU NVIDIA GeForce RTX 3070 a AMD Radeon RX 6600M, které nejsou k dispozici na HP. Celková uživatelská zkušenost je mezi dvěma notebooky podobná; HP má však větší a citlivější touchpad, zatímco Lenovo má širší výběr portů. HP nemá přepínač Mux, ale Lenovo ano.

Asus TUF Dash F15 (2022) a Lenovo Legion 5 Gen 6 15 (2021) jsou celkově velmi podobné. Ačkoli oba notebooky mají 15.6palcová obrazovka, Asus je přenosnější, protože je lehčí a kompaktnější. Asus je k dispozici s 12. genem Intel. CPU, které jsou rychlejší než procesory řady AMD Ryzen 5000 Lenovo. Lenovo má širší výběr portů, ale na rozdíl od ASUS nepodporuje Thunderbolt 4. Má HDMI 2.1 port, zatímco port Asus ‚HDMI je omezen na HDMI 2.0.

Lenovo Legion 5 Gen 6 15 (2021) je lepší než herní notebook HP Pavilion 15 (2021). Lenovo má robustnější sestavu, lepší klávesnici a širší výběr portů. Možnosti konfigurace jsou mezi dvěma notebooky podobné, ale Lenovo má možnost displeje QHD a také GPU vyššího konce jako NVIDIA GeForce RTX 3070 a AMD Radeon RX 6600M. Notebook Lenovo má také přepínač Mux, který notebook HP postrádá.

HP Omen 16 (2022) a Lenovo Legion 5 Gen 6 15 (2021) jsou herní notebooky s mnoha podobnými diskrétními možnostmi GPU NVIDIA; HP však používá CPU Intel 12. Gen, zatímco Lenovo má řadu AMD Ryzen 5000. HP je přenosnější a nabízí lepší uživatelský zážitek, protože se pod zátěží nestane tak horké nebo hlasité. Výkon bude záviset na tom, jakou konfiguraci dostanete, i když notebook Lenovo má výhodu kvůli přítomnosti přepínače MUX, který HP postrádá.

Lenovo Legion 5 Gen 6 15 (2021) a Apple MacBook Pro 16 (2019) jsou velmi odlišné. Lenovo je notebook pro Windows Windows, zatímco notebook Apple je mobilní pracovní stanice MacOS. Notebook Apple poskytuje lepší uživatelský zážitek, protože má ostřejší a jasnější displej, větší a citlivější haptický dotyk, lépe znějící reproduktory a lepší webovou kameru. Má také delší výdrž baterie a senzor otisku prstu pro rychlé přihlášení. Klávesnice notebooku Lenovo se však cítí pohodlněji na psaní a jeho CPU a Nvidia GPU jsou rychlejší a zvládnou náročnější pracovní zatížení.

Přestože Razer Blade 14 (2022) a Lenovo Legion 5 Gen 6 15 (2021) jsou herní notebooky, nejsou ve stejné třídě. Razer je výrazně více prvotřídní zařízení, které nabízí lepší uživatelský zážitek. Má robustnější sestavu s plným hliníkovým podvozkem a je k dispozici s výkonnějšími vnitřnostmi, aby poskytoval hladší hratelnost. Displej QHD Razera s úplným pokrytím DCI P3 je také lepší volbou pro výrobní pracovní zatížení, jako je editace videa.

Dell Alienware M15 R3 (2020) je lepší než Lenovo Legion 5 Gen 6 15 (2021). The Dell je prémiojší zařízení s robustnější sestavou, pohodlnější klávesnicí, citlivější touchpad a širší výběr portů. The Dell má také lepší možnosti zobrazení, jako je 1080p 300Hz a 4k 60Hz OLED panel. Výkon bude záviset na tom, jakou konfiguraci dostanete. Dell má starší možnosti CPU a GPU, ale může fungovat stejně dobře nebo lépe než Lenovo, za předpokladu, že získáte vyšší konfiguraci s NVIDIA GeForce RTX 2080.

MSI Raider GE67 HX (2022) je lepší než Lenovo Legion 5 Gen 6 15 (2021). MSI má mnohem lepší displej OLED 240 Hz a je k dispozici s výkonnějšími procesory a GPU, které mohou tlačit vyšší snímkové frekvence. Má také rychlejší SSD, což pomáhá zkrátit dobu načítání ve hrách a jeho baterie trvá déle. Lenovo se však pod zatížením nestane tak horké nebo hlasité.

Výsledky testů

Lenovo Legion 5 2021 má podhodnocený design s minimální estetikou hráčů, podobně jako Lenovo Ideapad Gaming 3 (2021) a HP Victus 16 (2021). Má poměrně tenké rámy na třech stranách se silnější spodní bradou, klávesnicí plné velikosti s numpudem na pravé straně a plastovým dotykem mimo střed. Na obou stranách notebooku jsou průduchy a porty. Na spodní straně notebooku najdete reproduktory v blízkosti přední strany a další průduchy poblíž zadní části. Je k dispozici ve dvou barevných schématech: Phantom Blue se stínovým černým dnem nebo Stingray s holubici šedým dnem.

Kvalita sestavení herního notebooku Lenovo Legion 5 je skvělá. Je to většinou plast s nějakým kovem na zádech. Cítí se solidní, bez zjevných mezer v konstrukci a povrch se snadno nepoškrábají ani nebírá otisky prstů. Na displeji je trochu flex, ale téměř žádný v palubě klávesnice. Distribuce hmotnosti není tak skvělá, protože je to tak těžká, takže používání notebooku na klíně je nepříjemné, protože může přehrát. Pokud chcete notebook s více prémiovým pocitem s robustnějším hliníkovým podvozkem, podívejte se na Razer Blade 14 (2022).

Lenovo Legion 5 15ach6 má vynikající panty. Je to silné, ale ne příliš tuhé, takže notebook můžete stále otevřít jednou rukou, což je pěkná funkce kvality života. Otevření víka se cítí hladce a při agresivním psaní nebo pohybu notebooku je velmi malý kolísání.

Lenovo Legion 5 a její adaptér napájení se těžko přenášejí, protože jsou objemné i těžké. Pokud chcete přenosný a světlejší herní notebook, podívejte se na Asus Rog Zephyrus G14 (2022).

Lenovo Legion 5 15’s Serviceability je dobrá. Paměť, úložiště, bezdrátový adaptér a baterie jsou všechny uživatelné. Není však snadné získat přístup k interním. Odstranění deseti šroubů Philips není problém, ale zvědavý otevření spodního panelu je těžké. Budete potřebovat kovový výběr nebo zvědavý nástroj a musíte být opatrní, protože klipy, které snadno drží přestávku panelu. Jakmile je uvnitř, najdete komponenty pod kovovým pochlem. Zde můžete vidět servisní příručku. Otevření notebooku a změna hardwaru může zrušit záruku výrobce.

Poznámka: Modely s NVIDIA GeForce RTX 3060, RTX 3070 nebo AMD Radeon RX 6600M GPU mají napájecí adaptér 300 W.

Lenovo Legion 5 je k dispozici s následujícími displeji:

 • 15.6 „IPS 1080p 60Hz
 • 15.6 „IPS 1080p 120Hz
 • 15.6 „IPS 1080p 165Hz
 • 15.6 „IPS 1440P 165Hz

Hustota pixelů 1080p panelů je v této velikosti obrazovky slušná, takže obrázky a text stále vypadají relativně ostře. Panel QHD vypadá znatelně ostřejší, s hustotou pixelů 188 PPI; Je však těžší řídit, což znamená, že budete muset spárovat s špičkovým NVIDIA GeForce RTX 3070 GPU, abyste získali dobré snímky ve hrách. Poměr stran 16: 9 je dobrý pro hraní her a spotřeby médií, ale je příliš krátký pro produktivitu, takže při čtení dokumentů musíte více posouvat.

notebook, lenovo, legion, 15ach6h, 82ju00u6cy, modrá

Panel Lenovo Legion 5 120Hz zobrazuje relativně jasný obrázek v rychle se rozvíjejícím obsahu a poskytuje responzivní herní zážitek. Doba odezvy je však trochu pomalá, což způsobuje viditelné stezky rozmazaného za pohybujícími předměty. Panel 60 Hz zobrazí rozmazaný obrázek a nepodporuje žádnou technologii s proměnlivou obnovovací frekvencí. Na druhé straně panely 1080p a 1440p 165Hz podporují FreeSync a G-Sync a pravděpodobně fungují lépe než panel 120 Hz.

Poměr kontrastu Lenovo Legion 5 je v pořádku, ale ve srovnání s jinými panelovými technologiemi, jako jsou VA a OLED, je stále nízký. Černoši vypadají šedě v matném nastavení, takže není ideální pro prohlížení obsahu ve tmě. Ostatní možnosti panelu budou provádět podobně. Poměr kontrastu se může lišit mezi jednotlivými jednotkami, ale rozdíl je obvykle menší a není patrný.

Panel 120 Hz notebooku Lenovo Legion není příliš jasný. Je to dost dobré pro použití ve většině vnitřních nastavení, ale ne v dobře osvětleném prostředí nebo venku za denního světla. Pokud se vám líbí prohlížení obsahu ve tmě, obrazovka se velmi šílí, aby se snížila namáhání očí.

Ostatní tři panely mají inzerovaný jas 300 CD/m², což je jasnější, ale ne významně, a stále nestačí k boji proti intenzivnímu oslnění.

Hraní Lenovo Legion 5 má skvělé zpracování odrazů. Má matný antireflexní povlak, který během dne dělá dobrou práci při rozptylování jasných, přímých odrazů, jako je lampa nebo otevřené okno. Odrazy jsou při prohlížení tmavého obsahu stále rušivé, ale ne tolik při prohlížení jasného obsahu s obrazovkou při maximálním jasu. Světlé okolní osvětlení vytváří na obrazovce mírné zastrašení, i když to není příliš špatné.

Černá uniformity Lenovo Legion 5 je průměrná. Na celé obrazovce dochází k zakalení a podél horního a spodního okraje krvácí se podél podsvícení. Tyto problémy s uniformitou jsou však viditelné pouze při prohlížení tmavého obsahu v dim nastavení. Černá uniformita se liší v důsledku výrobních tolerance; Můžete získat jednotku s trochou více či méně podsvícení, ale můžete očekávat, že zbytek obrazovky bude relativně podobný.

Lenovo Legion 5 Gen 6 AMD má v pořádku horizontální pozorovací úhly. Při pohybu mimo střed se obraz velmi rychle ztmavne. Kvalita obrazu je ze strany stále dost dobrá na to, aby sdílela textové dokumenty a další příležitostný obsah, ale pokud potřebujete dokonalou přesnost, musíte být blízko nebo přímo před obrazovkou. Ostatní panely pravděpodobně mají podobné úhly pozorování.

Lenovo Legion 5 má průměrné vertikální úhly sledování. Obrázek se ztmavne a vypracuje, když je při pohledu shora a dole. Je to v pořádku, pokud se díváte pouze na textový dokument, ale musíte se podívat na obrazovku přímo, pokud je přesnost důležitá, což může být těžké, když nemáte dostatek místa k naklonění obrazovky podle vašich představ, jako je na autobus nebo letadlo.

Lenovo Legion 5 Gen 6 má z krabice špatnou přesnost barev. Vyvážení bílé je v pořádku, ale většina barev vypadá nepřesná, protože panel má úzkou barevnou škálu a nemůže reprodukovat správné barvy. Teplota barev je velmi blízko standardnímu cíli 6500 000. Gamma se drží zhruba na 2.2 Target místo toho, aby sledoval křivku SRGB, takže tmavé scény jsou příliš tmavé a jasné scény příliš jasné. Přesnost barev se mezi jednotlivými jednotkami liší, ale rozdíl je obvykle menší a těžko si ji všimne. Ostatní panely s plným pokrytím SRGB pravděpodobně mají lepší přesnost z krabice.

Lenovo Legion 5 má špatnou barevnou škálu. Nemá ani plné pokrytí běžně používaného barevného prostoru SRGB, což má za následek vyplavené barvy ve většině obsahu. Má také velmi omezené pokrytí širších barevných prostorů, jako jsou Adobe RGB, DCI P3 a REC. 2020, což je nevhodné pro barevně kritickou práci nebo pro prohlížení a produkci obsahu HDR. Panely 60 Hz a 165 Hz. včetně displeje QHD. Budou vypadat lépe, protože mají inzerované 100% pokrytí SRGB.

Lenovo Legion 5 má podsvícení bez blikání, což pomáhá snižovat namáhání očí pro lidi citlivé na blikání.

Lenovo Legion 5 15 má skvělou klávesnici. Plast používaný pro klíčové kapsy se cítí vysoce kvalitní, mezi klíči je dostatek mezerů a rozvržení je poměrně standardní a snadno se zvykne. Klávesy mají hodně cestování, nevyžadují mnoho síly, aby se mohly chovat, a poskytují přiměřeně uspokojivou hmatovou zpětnou vazbu. Nejsou to nejstabilnější klíče, ale při psaní to není obtěžující. Klávesnice se necítí únavná pro delší dobu. Hluk psaní je nízký, takže se nemusíte starat o používání tohoto notebooku v klidném prostředí. Můžete přepínat mezi dvěma úrovněmi jasu podsvícení nebo jej úplně vypnout pomocí FN a mezerníku. Tento model má pouze bílé podsvícení, ale existují modely se čtyřzónovým podsvícením RGB.

Lenovo Legion 5 má slušný touchpad. Je to na menší straně, ale je to hladké a stabilní, bez známek kolísání. Sleduje všechny pohyby a gesta dobře a neexistují žádné problémy s odmítnutím palmy nebo akcí, jako je tažení a pokles. Mechanismus kliknutí se však necítí zvlášť uspokojivý, takže může být těžké vědět, zda jste dostatečně klikli na to, aby notebook zaregistroval vstup.

Reproduktory Lenovo Legion 5 jsou celkově dobré. Zní to relativně přirozeně se velkým důrazem na hlasový rozsah, takže jsou dobře vhodné pro mluvený obsah. Nejsou však ideální pro hudbu nebo filmy, protože nemají vůbec žádné basy. Ani se nedostanou příliš hlasitě, ale kvalita zvuku se příliš nezničí maximální hlasitosti.

Kvalita videa z webové kamery Lenovo Legion 5 je dobrá. Na obrázku je velké množství jemných detailů, i když je to 720p; Vypadá to však trochu podexponované, což ztěžuje rozlišení tmavších barev. Je tu také nějaký hluk, i když je to velmi menší. Mikrofon zní mírně boomy, ale hlasy stále narazily na hlasitě a jasně bez statického na pozadí. Pro webovou kameru není krytí fyzického ochrany osobních údajů, i když na pravé straně notebooku je přepínač, který zakáže fotoaparát na úrovni softwaru.

Lenovo Legion 5 15 má vynikající výběr portů. Všechny čtyři porty USB-A podporují USB 3.2 Gen 1 Rychlost přenosu dat (až 5 Gb / s). USB-A na straně je vždy zapnutý, což znamená, že jej můžete použít k nabíjení externího zařízení, i když je notebook v režimu spánku. Oba USB-CS podporují USB 3.2 Gen 2 Rychlost přenosu dat (až 10 Gb / s) a video výstup přes DisplayPort 1.4; Pouze USB-C na zadní straně zařízení však podporuje nabíjení (až 100 W). Pokud chcete herní notebook s portem USB-C/Thunderbolt 4, podívejte se na HP Omen 16 (2022).

Bezdrátový adaptér Lenovo Legion 5 je Realtek RTL8852AE Wi-Fi 6. Někteří uživatelé hlásili, že zažívají výpadky připojení nebo pomalé rychlosti internetu. Bohužel se to nezdá, že by pro tyto problémy byla oprava prostřednictvím aktualizace firmwaru, ale vzhůru noha je bezdrátový adaptér vyložen uživatelem.

Můžete nakonfigurovat Lenovo Legion 5 Gen 6 s následujícími procesory:

 • AMD Ryzen 5 5600H (6 jádra/12 vláken, až 4.2GHz, mezipaměť 16 MB)
 • AMD Ryzen 7 5800H (8 jádra/ 16 vláken, až 4.4 GHz, mezipaměť 16 MB)

Oba jsou vysoce výkonné mobilní procesory určené k zpracování náročných úkolů, jako je hraní her a editace videa. Ryzen 7 5800h je rychlejší než Ryzen 5 5600H, zejména v vícevláknové pracovní zátěži kvůli zvýšení počtu jádra. Zvýšení výkonu významně neovlivňuje hry s omezením GPU, ale je to patrné ve více hrách v oblasti CPU, jako je Civilization VI nebo Open-World Games. Pro náročné výrobní pracovní zátěž, jako je úpravy videa nebo programování, je nejlepší jít s Ryzen 7 5800H, protože může plnit úkoly rychleji a poskytnout celkově hladší zážitek.

Lenovo Legion 5 je k dispozici s následujícími vyhrazenými GPU:

 • AMD Radeon RX 6600M s 8 GB GDDR6 VRAM (100W TGP)
 • NVIDIA GeForce GTX 1650 s 4 GB GDDR6 VRAM (neznámé TGP)
 • NVIDIA GeForce RTX 3050 s 4 GB GDDR6 VRAM (95W TGP)
 • NVIDIA GeForce RTX 3050TI se 4 GB GDDR6 VRAM (95W TGP)
 • NVIDIA GeForce RTX 3060 s 6 GB GDDR6 VRAM (130W TGP)
 • NVIDIA GeForce RTX 3070 s 8 GB GDDR6 VRAM (130W TGP)

NVIDIA GeForce GTX 1650 je GPU na základní úrovni, která může tlačit kolem 60 fps při 1080p s nízkým nastavením. RTX 3050 je rychlejší než GTX 1650 a umožní vám běžet graficky náročné hry ve vysokém nastavení a přitom udržovat asi 60 FPS nebo o něco více. RTX 3050ti provádí v průměru jen o 10% lépe než RTX 3050; RTX 3060 je však mnohem rychlejší, což vám dává zvýšení výkonu 35% až 40% oproti RTX 3050. RTX 3070 je nejvyšší konfigurace a poskytne vám zhruba o 15% zvýšení výkonu oproti RTX 3060 v průměru, i když to může být více v VRAM-heavy scénářích. Nakonec je AMD Radeon RX 6600M zhruba ekvivalentní RTX 3060; V závislosti na optimalizaci každé hry to bude fungovat o něco lépe nebo horší.

GPU NVIDIA RTX podporují DLSS (Deep Learning Super Vzorkování) a sledování paprsků. DLSS pomáhá zvyšovat snímkovou frekvenci vykreslením hry při nižším rozlišení a následně pomocí časového přesahujícího se minimalizaci ztráty ve vizuální kvalitě. Je však účinnější při vyšších rozlišeních a jeho výkon silně závisí na implementaci každé hry, což znamená, že můžete vidět pouze malé zvýšení snímkové frekvence při 1080p nebo vůbec, pokud je povoleno. Pokud jde o sledování paprsků, nestojí za to povolit na RTX 3050 a 3050Ti, protože má vysoké náklady na výkon a způsobí, že snímková frekvence klesne příliš nízko. Může to stát za to na RTX 3060 a 3070, ale pouze pokud používáte DLS k nahrazení ztráty výkonu. AMD Radeon RX 6600M má podobnou funkci podobnou DLSS s názvem FSR a podporuje také sledování paprsků.

Existuje přepínač Mux (multiplexer), který umožňuje GPU odesílat informace přímo na displej bez procházení integrovaným GPU, což znamená, že uvidíte dramaticky lepší výkon než na notebookech, kterým tuto funkci postrádá. Rozdíl výkonu může být kdekoli od 10% do 25%, nebo více v některých případech.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS