Nová aplikace Intel Unison konečně umožňuje synchronizaci iPhonů s Windows a já nemohu být více nadšený

Společnost Intel tento týden představila novou řadu procesorů 13. generace a odhalila, jaký výkon můžeme od čipů Raptor Lake očekávat, až se začnou prodávat později v tomto roce. Čísla jsou, jak se dalo očekávat, vyšší než kdykoli předtím, protože Intel splnil svůj slib, že vydá procesor, který dokáže dosáhnout 6 GHz.

Ale jakkoli se zdá, že jsou tyto nové čipy výkonné, nejsou produktem společnosti Intel, který bych letos nejraději vyzkoušel. Ne, tato čest patří nové aplikaci Unison, která slibuje, že uživatelům umožní spárovat iPhone s notebookem s Windows a sdílet soubory a oznámení, přijímat zprávy a přijímat telefonní hovory.

Je založen na technologii, kterou společnost Intel získala, když koncem roku 2021 koupila Screenovate, streamovací zařízení pro smartphony. Společnost Screenovate možná znáte jako firmu, která stojí za ukončenými aplikacemi pro párování počítače a telefonu Dell Mobile Connect a Alienware Mobile Connect, z nichž ani jedna se mi s iPhonem 12 příliš nedařila.

Ale teď, když Intel na tuto technologii navazuje a zavádí svou vlastní, značkově agnostickou variantu párování počítače s telefonem pomocí systému Unison, nemohu si pomoci, ale jsem nadšený. Jako majitel iPhonu, který dává přednost počítačům se systémem Windows, jsem dlouho záviděl těsnou integraci mezi iOS a macOS, kterou mají majitelé Maců. Pokaždé, když recenzuju nový Mac, cítím záchvěv závisti, a když se ho musím vzdát a vrátit se ke svým spolehlivým strojům s Windows, nemůžu si pomoct, ale cítím lítost. Ale ne na dlouho.

Unison bude debutovat ještě letos na vybraných noteboocích Intel Evo s Windows od společností Acer, Lenovo a HP s čipy Intel 12. generace, v příštím roce pak na dalších noteboocích Evo s novými procesory 13. generace. Samotný Intel Unison bude k dispozici ke stažení prostřednictvím obchodu Microsoft Store, vyžaduje však, abyste měli nainstalovaný systém Windows 11 s letošní velkou aktualizací 22H2 nebo novější a také telefon s operačním systémem iOS 15 nebo Android 9 a novějším.

Pokud si koupíte notebook, který ji podporuje, umožní vám aplikace Unison spárovat počítač s Windows 11 s podporovanými telefony se systémy Android a iOS. Zařízení se systémem iOS sice nebudou moci využívat všechny možnosti Unisonu, ale základní sada funkcí bude údajně dobře fungovat na obou stranách rozdělení Android/iOS.

nová, aplikace, intel, unison, konečně

Dlouho jsem záviděl snadnost, s jakou mohu AirDropem přenášet fotografie z iPhonu do Macu. Systém Windows podobnou funkci potřeboval už dlouho a díky Unisonu se jí možná konečně dočkáme.

Základní funkce jsou čtyři: Unison vám umožní uskutečňovat a přijímat hovory, číst a odpovídat na textové zprávy a přijímat oznámení přímo na počítači s Windows. Budete také moci sdílet soubory, což je pro mě obzvlášť vzrušující, protože už dlouho závidím snadnost, s jakou mohu AirDrop fotky z iPhonu do Macu. Systém Windows potřeboval podobnou funkci už dávno a díky Unisonu se jí možná konečně dočkáme.

Jako majitel iPhonu však zřejmě nebudu mít přístup k plnému výkonu aplikace Unison. V nedávném rozhovoru s The Verge (otevře se v nové záložce). Viceprezident společnosti Intel pro mobilní inovace Josh Newman vysvětlil, že si můžete všimnout „jemných rozdílů“ při používání Unisonu s iPhonem a iPhonem. zařízení s Androidem. Zejména nebudete moci využívat některé funkce textových zpráv (např. zprávy pro více stran) a nebudete moci reagovat na oznámení z aplikací třetích stran tak volně jako v systému Android.

Ale žebráci si nemohou vybírat a v tuto chvíli bych se spokojil jen s rychlým a bezbolestným způsobem přístupu k textovým zprávám a fotografiím z mého iPhonu na mém počítači s Windows. Unison vypadá, že konečně přinese sladkou, sladkou interoperabilitu iOS/Windows, po které jsem toužil.

Outlook

Pokud je aplikace Unison tak schopná, jak Intel slibuje, brzy se podmínky mezi systémy Windows a macOS trochu vyrovnají. „Uzavřená zahrada“ zařízení společnosti Apple je již dlouho stejně přitažlivá jako hrozivá a slibuje bezkonkurenční interoperabilitu mezi počítačem, telefonem a tabletem, pokud jste ochotni kupovat pouze produkty Apple. Pokud je budete kombinovat, přijdete o některé z nejlepších vlastností iPhonu.

Unison to úplně nezmění, ale těm z nás, kteří si nevybírají stranu, hodně usnadní život. A co je možná ještě důležitější, vybourá několik děr ve zdech kolem ekosystému Apple. Samozřejmě si budeme muset počkat, jak dobře to bude fungovat, abychom věděli, jak významné ty díry skutečně jsou.

nová, aplikace, intel, unison, konečně

SOURCE

nová, aplikace, intel, unison, konečně

Image:www.tomsguide.com

| Denial of responsibility | Contacts |RSS