Obrazovka iPhonu nefunguje

Apple vymění displej iPhonu 11 zdarma, pokud nereaguje

Apple oznámil nový program oprav iPhonu 11. Společnost zjistila, že u některých uživatelů tohoto modelu iPhonu se mohou vyskytnout problémy, kdy displej přestane reagovat na dotyk. Podle společnosti Apple je problém způsoben vadným modulem displeje, který je třeba vyměnit, aby telefon opět správně fungoval. Společnost tak otevřeně přiznává, že existuje závada. Pro všechny majitele iPhonu 11, kteří se s tímto problémem setkají, bude oprava zdarma. ale s určitými omezeními.

Pokud máte problémy s obrazovkou iPhonu 11, můžete jej vrátit k záruční opravě

Možné důsledky restartu bez senzoru

Pokud Hard Reset použijete jednou nebo dvakrát, určitě to nebude mít žádné negativní účinky Pokud Hard Reset použijete opakovaně, hrozí, že dojde k selhání paměťového modulu, což způsobí ztrátu všech dat uložených v iPhonu. Mezi uživateli je rozšířený názor, že každý další Hard Reset zvyšuje pravděpodobnost „pádu“ paměti. Odborníci to však nepotvrdili.

K tvrdému resetu by se mělo přistoupit až v krajním případě. když už byla všechna ostatní řešení vyzkoušena a selhala.

nutnost restartovat celý systém

Často se stává, že pouhým restartováním zařízení se zamrznutí dotykové obrazovky nevyřeší, ale nejúčinnější metodou je restartování celého systému.

Úplný reset je snadný, ale záleží na modelu zařízení:

  • Násilný restart iPhonu 7 a novějších verzí bez stisknutí tlačítka Domů: Stiskněte a podržte tlačítko snížení hlasitosti a tlačítko napájení, dokud se nezobrazí logo Apple
  • Násilný restart iPhonu 6s a novějších stisknutím tlačítka Domů: Podržte tlačítko Domů a tlačítko Napájení, dokud se na obrazovce nezobrazí logo Apple.

Po opětovném zapnutí iPhonu by měla dotyková obrazovka opět fungovat, pokud byla porucha způsobena jednoduchou chybou nebo zamrznutím softwaru nebo aplikace iOS.

Z vlastní zkušenosti vím, že obrazovka iPhonu 7 Plus někdy přestane reagovat na dotyk a vždy pomůže úplný restart.

Obrazovka iPhonu nefunguje

Obrazovka je nejdůležitějším prvkem iPhonu. Je to obrazovka, která ovládá vaše elektronické zařízení a zobrazuje všechny údaje potřebné pro hovory a další úkoly. Pokud je displej rozbitý, nemůžete samozřejmě gadget používat.

K poruše přispívá několik faktorů. Především se jedná o mechanické poškození. Vniknutí prachu nebo vody do zařízení často vede k nefunkčnosti displeje. Zařízení Apple může přestat fungovat také v případě, že bylo upuštěno. Existují i další typy selhání. software. Snímač obrazovky nefunguje z důvodu selhání softwaru. Problémy způsobuje například nainstalovaný nový software, aktualizace nebo chyby.

Proč obrazovka iPhonu 5 bliká??

Blikání displeje telefonu může být způsobeno různými problémy. Mohou být způsobeny závadami systému nebo mechanickým poškozením. Pokud je příčinou softwarová chyba, lze ji vyřešit doma. V případě mechanického poškození je nejlepší kontaktovat servisní středisko. Příčina blikání může spočívat v:

  • selhání softwaru;
  • přerušení kolíku mezi konektorem a odbočkou;
  • Čip, který je zodpovědný za fungování displeje, je poškozený;
  • Poškození samotného displeje.

V případě chyb systému iOS aktualizujte operační systém. Postup je téměř totožný s postupem popsaným v předchozí části tohoto článku.

Obrazovka iPhonu se po hovoru nezapne

Nejprve se ujistěte, že máte v iPhonu nainstalované nejnovější sestavení systému iOS. Měl by běžet stabilně, bez náhlých závad, které jste předtím neviděli. Pokud obrazovka iPhonu po uskutečnění hovoru zhasne, může to být chyba sestavení systému iOS. Čemu je třeba věnovat pozornost?

Snažíme se zjistit, proč obrazovka zhasne a nejde zapnout

  • Ujistěte se, že máte nejnovější verzi systému iOS (aktuální verze je iOS 15).4), nikoliv beta sestavení pro vývojáře. Právě beta verze systému iOS obsahují mnoho chyb: před instalací vás na ně neustále upozorňujeme.
  • Věnujte pozornost nedávno nainstalovaným aplikacím. Může jít o klávesnice třetích stran, rozšíření Safari atd. Pokud zjistíte, že se obrazovka iPhonu po jejich instalaci nezapne, měli byste je odstranit.
  • Zkuste zakázat funkci „Lift to activate“. (v nastavení „Obrazovka a jas“) a „Otevřít prstem“ v iPhonech s Touch ID („Univerzální přístup“, „Tlačítko Domů“).

Proč se obrazovka iPhonu zadrhává

Závady snímače, šum na obrazovce iPhonu a podobné příznaky jsou běžné v případech, kdy ovladač dotykové obrazovky iPhonu nefunguje správně. Tyto příznaky mohou zahrnovat:

Tento problém je společný pro iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Před iPhonem 6s byly tyto ovladače umístěny na základní desce: teprve později je Apple začal umisťovat na displej.

Tyto pruhy na obrazovce iPhonu mohou být známkou nesprávné funkce ovladače dotykové obrazovky

obrazovka, iphonu, nefunguje

Proč se to nedaří? Nejčastější příčinou je vniknutí vlhkosti do krytu nebo mechanický náraz do telefonu. stačí mírný pád z pohovky. Základní deska má vysokou hustotu čipů BGA, takže jakýkoli fyzický kontakt může způsobit poruchu. Pád iPhonu nebo jeho namočení může vést ke špatnému pájení, poškození pinů nebo dokonce k poškození samotného čipu.

Může se však také stát, že problém nastane po nesprávné opravě. Pokud nejste opatrní, můžete snadno poškodit (přehřát) komponenty desky iPhonu. V každém případě je k určení přesné příčiny nutná kvalifikovaná diagnostika.

Problém s ovladačem nebo displejem? Vyřešit ji může jen odborník

obrazovka, iphonu, nefunguje

Důvody poruchy snímače iPhone

Hlavní příčiny poruchy dotykové obrazovky iPhone.

Dočasné problémy se softwarem

Obrazovka iPhonu nemusí reagovat na dotyk kvůli chybám softwaru. Snadná oprava. stačí restartovat zařízení.

iPhone zamrzá

Procesory iPhone řady A jsou nejvýkonnější procesory. Příliš mnoho aplikací nebo příliš mnoho aplikací spuštěných současně však může způsobit zamrznutí iPhonu a nereagování obrazovky.

iPhone je příliš horký nebo studený

Pokud se nacházíte v extrémně horkých nebo chladných podmínkách, vypněte iPhone a nechte ho vychladnout (nebo se zahřát) na pokojovou teplotu.

Problém s konkrétní aplikací

Pokud obrazovka iPhonu nefunguje správně pouze v jedné nebo několika málo aplikacích, je problém pravděpodobně v aplikaci, nikoli v iPhonu.

Kontakt s vodou

Když je obrazovka iPhonu mokrá kvůli vodě, potu nebo hydratačnímu krému, může dojít k poklepání na nesprávná místa.

Špatná ochranná fólie/sklo

Nekvalitní ochranná fólie může mít vliv na obrazovku iPhonu a způsobit, že nebude reagovat na dotyk.

Špatné pouzdro pro iPhone

Nevhodně tvarované ochranné pouzdro se může dotýkat okrajů obrazovky iPhonu, což může způsobit, že se celá obrazovka nebo jen její spodní či horní polovina nespustí nebo reaguje falešně.

Problém s napájením

Telefon je zapojen do zásuvky nebo se nabíjí z powerbanky. I to může způsobit neúmyslné spuštění snímače iPhonu. Těžko říci s jistotou, ale vyskytuje se to. Zkuste iPhone odpojit od všech zdrojů napájení.

Nepodporované připojené příslušenství

Problémy s dotykovou obrazovkou iPhonu a iPadu může způsobit také externí pevný disk, myš nebo příslušenství.

Pád iPhonu

Pád iPhonu je jedním z nejpravděpodobnějších důvodů, proč nereaguje na dotyk nebo se zcela vypne.

Proč obrazovka iPhone X přestává reagovat?

Nelze přesně říct, proč se to děje bez zjevného důvodu. Pravděpodobně se však jedná o systémový problém.

Apple před chvílí vydal aktualizaci iOS 11.1.2, s postskriptem, v němž se uvádí následující: „Opravena chyba způsobující, že obrazovka iPhonu X při nízkých teplotách dočasně nereagovala na dotyk.“.

Uživatelé také často uvádějí, že obrazovka iPhonu X zamrzá právě tehdy, když se zasekne. V takových případech může problém vyřešit instalace aktualizace systému iOS.

Nízké teploty však nejsou jedinou příčinou, někdy obrazovka iPhonu X přestane reagovat i v teplých místnostech. Byly zaznamenány případy, kdy k tomu docházelo i na zařízeních se systémem iOS 11.2.6.

Pravděpodobně další problém systému iOS nebo chyba v aplikaci. Je možné, že zařízení přestane správně fungovat, pokud je zátěž příliš vysoká. Proto se po nuceném restartu situace zlepší.

Je třeba také poznamenat, že iPhone X je stále nový model, takže pokud vám výše uvedená řešení nepomohou s problémem, musíte se obrátit na podporu společnosti Apple. Problém s obrazovkou se vyskytl u iPhonu 6s i iPhonu 7. Nejčastěji pomáhá obvyklý nucený restart, aktualizace systému nebo dokonce metoda obnovení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS