Odinstalování systémových aplikací Android bez práv ROOT

Jak odinstalovat systémové aplikace v systému Android bez práv roota

V dnešní době mnoho operátorů mobilních sítí a výrobců OEM bohužel svá zařízení uzamyká a předinstalovává mnoho aplikací, které koncový uživatel nepotřebuje. Může se dokonce stát, že program dokáže sledovat každou akci majitele telefonu a odesílat data na server přes nešifrované připojení. To samozřejmě ohrožuje bezpečnost osobních údajů a také ovlivňuje výdrž baterie. Protože, jak již bylo řečeno, zařízení lze uzamknout, může být obtížné je odstranit.

Až příliš často se tak děje proto, že výrobce nebo provozovatel chce vědět, jak se konkrétní zařízení používá, a z těchto údajů pak vytěžit hodnotu. Vývojáři také mohou za každou předinstalovanou aplikaci zaplatit a výrobce z toho opět profituje.

Existuje několik způsobů, jak se takového „odpadu“ zbavit. Například v Google Play najdete několik programů, které vám umožní odstranit nechtěné systémové aplikace. Tyto nástroje však často vyžadují práva roota nebo mohou fungovat pouze na zařízeních od určitého výrobce. Málokdy však existuje univerzální řešení tohoto problému a v dnešním návodu se dozvíte, jak tyto systémové aplikace odstranit ručně bez oprávnění superuživatele. Stačí zadat několik jednoduchých příkazů ADB do příkazového řádku.

Jaké systémové aplikace jsou v systému Android k dispozici

V systému Android jsou předinstalované aplikace, které se však mohou lišit v závislosti na značce a firmwaru. Například mobilní zařízení Samsung mají několik aplikací jihokorejského výrobce, jako je S Fitness a Galaxy Watch.

Existuje ještě jeden příklad, který je uživatelům známější, protože smartphony Xiaomi se v první polovině roku 2021 umístily na prvním místě v oblíbenosti.

Všechny telefony a tablety Xiaomi jsou vybaveny proprietárním rozhraním MIUI. Má aplikace jako Mi Remote a Mi Roaming Core.

Všechny další systémové aplikace lze odinstalovat bez ztráty důležitých funkcí.

Vzhledem k tomu, že některé aplikace se nacházejí pouze v mobilních zařízeních určité značky, nebudu je v seznamu systémových aplikací uvádět.

Uvedu však veškerý software od společnosti Google, který je k dispozici na všech zařízeních s operačním systémem Android.

Seznam předinstalovaného softwaru v systému Android:

  • Mapy Google. Navigátor a mapy v jednom. Skvělá služba, užitečná pro jízdu autem i jiné druhy dopravy.
  • Disk Google. Cloudová služba, do které můžete ukládat všechny druhy souborů. Pohodlné a rychlé, sám ho používám.
  • Fotky Google. Další cloudová služba pro fotografie a videa. Má jednoduchý editor a nástroje pro práci s mediálními soubory.
  • Duo. Aplikace Google pro bezplatné videohovory. První kandidát na odstranění, protože existuje mnoho dalších služeb pro videohovory, od WhatsApp po Skype.
  • GMail. Poštovní schránka, ke které můžete připojit nejen svůj účet Google, ale také poštovní schránky z jiných služeb. Ponechte si GMail, pokud neplánujete instalovat další poštovní schránky.
  • Google Music. Přehrávač a streamovací služba pro hudbu. Nemůže se pochlubit širokou nabídkou skladeb ve srovnání se službami Spotify, Apple Music, Deezer a dalšími konkurenty. Doporučeno k odstranění.
  • Filmy Google. Software pro nákup a sledování filmů. Extrémně nepopulární v Rusku a blízkém zahraničí. Stojí za to odstranit.
  • Knihy Google. Služba pro nákup a čtení knih. Nepříliš populární a spíše nepohodlné. Stojí za to odinstalovat.
  • Asistent Google. Hlasový asistent známý pod aktivační frází „OK, Google“. Pokud používáte jinou službu, například Alice od společnosti Yandex, můžete se obejít bez asistenta Google.
  • YouTube. Pravděpodobně nejoblíbenější a skutečně nepostradatelná předinstalovaná aplikace v systémech Android. Každý ví o předním světovém webovém hostiteli.
  • Google Chrome. Mobilní prohlížeč. Google Chrome je v mnoha testech a srovnáních nejrychleji načítajícím prohlížečem, proto nedoporučuji jeho odinstalování. Pokud dáváte přednost jinému, můžete Chrome odinstalovat.
  • Počasí. Konkrétní aplikace a její funkce závisí na značce zařízení.

Do seznamu výchozích aplikací jsem nezařadil kalendář, hodiny, kalkulačku a další nástroje, protože je těžké je označit za plnohodnotné. YouTube je pravděpodobně nejoblíbenější a skutečně nepostradatelná předinstalovaná aplikace v systému Android, která vyžaduje velmi málo místa v paměti.

Jak vyčistit smartphone se systémem Android od nepotřebných předinstalovaných programů (i těch „odinstalovatelných“)

Výrobci mobilních telefonů už dávno ztratili smysl pro proporce (a někdy i strach), a tak do každého nového telefonu cpou stále více softwaru. Ne všechny programy, které jsou nám vnucovány, jsou užitečné a některé dokonce poškozují výkon mobilního telefonu. Dnes vám poradíme, jak se zbavit zbytečných předinstalovaných aplikací ve smartphonu.

Sada věcí, které vždy potřebujete v chytrém telefonu, není tak skvělá: hovory, SMS, fotoaparát, obchod s aplikacemi (i když geekové se bez něj obejdou). Vše! Ostatní „vychytávky“ lze nainstalovat v obchodě nebo je nikdy nepoužít, pokud je nepotřebujete.

Takové smartphony ale už dlouho nikdo nevyrábí. Výrobci levných mobilních telefonů vydělávají na „herbalife“, tj. dostávají peníze za předinstalované aplikace ve firmwaru. Ti, kteří se prosadili v dražším segmentu, vyvíjejí značkové „píšťalky“, aby ospravedlnili vysokou cenu a byli zmíněni v reklamách.

Nebojte se tedy ze svého smartphonu odstranit vše, co považujete za nepotřebné. moderní smartphone nelze odstraněním aplikací standardním způsobem znehodnotit. A pokud náhodou odinstalujete nějakou novou hru Pokemon Go!“Pokud máte krabici s aplikacemi, po kterých svět šílí, nebojte se, přátelé vám zacinká na uši a ukáže vám, jak aplikaci nebo hru znovu nainstalovat.

Jak odstranit „neodstranitelné“ aplikace ze smartphonu

Aby výrobci zvýšili atraktivitu chytrých telefonů, vkládají do nich co nejvíce různých programů. Je to pochopitelné. Prostě vymažte, co nepotřebujete Střih!

Ukázalo se, že některé aplikace nelze odinstalovat. například u některých modelů Samsung ji nelze odstranit (pouze možnost „zakázat“). Samsung S9 je údajně dodáván s předinstalovanými „odinstalovatelnými“ aplikacemi společnosti Microsoft.

Tyto chytré telefony jsou jen příkladem. Stejný problém je i u jiných modelů. Mnoho z nich má neobnovitelné programy od samotného výrobce.

Vše je třeba uklidit. Existují velmi vzácné příklady modelů, které nemají žádné zbytečné programy. Například když vyšel první iPhone, společnost Apple pevně stanovila balíček nainstalovaných aplikací, takže operátor ATT do něj nemohl přidávat své obvyklé nesmysly.

K dispozici je také příklad chytrých telefonů od společnosti Google počínaje telefonem Google Phone G1 v roce 2008, přes řadu Nexus až po současný Pixel (Pixel 1, 2 a 3). Ani na nich není žádný odpad téměř jakýkoli odpad, pokud nepočítáte příliš mnoho aplikací Google, které jsou údajně také systémové a nejsou zcela odinstalovány. A malý počet aplikací třetích stran, které lze odinstalovat. Nexus5 má například pevně zabudovanou službu HP Cloud Print. Ale o tom až později.

Podle této logiky by v zásadě bylo možné považovat za nepotřebný odpad i četné aplikace Apple na iPhonu. Přesněji řečeno, iPhone je dodáván s předinstalovanými 42 aplikacemi, z nichž ne všechny lze snadno odstranit: App Store, Kalkulačka, Kalendář, Fotoaparát, Hodiny, Kompas, Kontakty, FaceTime, Soubory, Najít přátele, Najít iPhone, Centrum her, Zdraví, Domov, iBooks, iCloud Drive, iMovie, iTunes Store, iTunes U, Keynote, Mail, Mapy, Zprávy, Hudba, Zprávy, Poznámky, Čísla, Stránky, Passbook, Telefon, Fotografie, Podcasty, Připomínky, Safari, Nastavení, Akcie, Tipy, TV, Videa, Hlasové poznámky, Peněženka, Hodinky, Počasí.

V systému Android je předinstalováno 29 aplikací a některé z nich nelze ve výchozím nastavení odinstalovat: Android Pay, Kalkulačka, Kalendář, Fotoaparát, Chrome, Hodiny, Kontakty, Dokumenty, Ke stažení, Disk, Duo, Gmail, Google, Google, Keep, Mapy, Zprávy, Zprávy Počasí, Telefon, Fotografie, Knihy Play, Hry Play, Filmy Play TV, Hudba Play, Obchod Play, Nastavení, Tabulky, Prezentace, YouTube.

Poznámka: níže popsaná metoda umožňuje odebrat kteroukoli z těchto aplikací.

Nemluvíme však primárně o nesmyslech ve výchozím operačním systému, ale o dalších situacích, kdy výrobce třetí strany, jako je Samsung, naplní svůj smartphone obrovskou hromadou neinstalovatelného softwaru, od vlastních proprietárních aplikací až po software a Microsoft. Ostatní výrobci postupují stejně.

Proč to dělají?? No, zřejmě je to kvůli penězům. Podle partnerských smluv stojí instalace partnerského programu stejně jako. A instalace stejného softwaru ve formě Neopravitelné. již zcela jiné peníze. Je to jen odhad.

Je to ale úžasné. Za telefon Samsung platíme stovky dolarů! A stále chtějí vydělat pár liber na partnerských smlouvách!

Žádná možnost odinstalace

vždy říkala, že „zakázání“ aplikace je totéž jako její odinstalování. Ačkoli pak aplikace zabírá určité místo v paměti, neměla by zobrazovat žádnou aktivitu ani shromažďovat data. V poslední době však lidé ztratili důvěru v to. Že v to ani nevěří. Proč tedy není ze systému zcela odstraněn??

a společnost Microsoft již několik let uzavírá dohody s výrobci telefonů a operátory po celém světě. Finanční podmínky se nezveřejňují. Odmítá také sdělit, se kterými konkrétními partnery má dohody o neodstranitelných aplikacích.

Jsou však „neodstranitelné“ pouze teoreticky. V praxi stačí otevřít ADB (Android Debug Bridge) a spustit několik příkazů.

Balíček oneplus musí mít v telefonu povoleno ladění USB a v počítači musí být nainstalován ovladač USB pro zařízení.

pm seznam balíčků | grep ‚oneplus‘ package:com.oneplus.balíček kalkulačky:net.oneplus.balíček počasí:com.oneplus.balíček kůže:com.oneplus.balíček soundrecorder:com.oneplus.balíček opsocialnetworkhub:cn.oneplus.balíček fotografií:com.oneplus.balíček screenshotů:com.oneplus.balíček deskclock:com.oneplus.balíček setupwizard:com.oneplus.balíček sdcardservice:com.oneplus.bezpečnostní balíček:cn.oneplus.balíček nvbackup:com.oneplus.wifiapsettings

Případně si můžete do telefonu nainstalovat bezplatný program Application Inspector. Zobrazí se podrobnosti o všech nainstalovaných aplikacích, jejich oprávnění. Kromě toho dokáže extrahovat (stáhnout) soubory APK pro jakoukoli nainstalovanou aplikaci.

Chcete-li odebrat konkrétní balíček, spusťte tento příkaz:

U „odinstalovatelných“ programů uvedených na začátku článku to vypadá takto:

Mimochodem, aplikace je opravdu nejlepší odinstalovat, protože shromažďují a odesílají společnosti obrovské množství osobních údajů o všech aspektech vaší činnosti. Chcete-li odhadnout množství dat, která je třeba shromáždit, podívejte se na tento graf. Porovnává, jaká data o vás shromažďují různé messengery: Signal, iMessage, WhatsApp a Messenger.

Messenger vysává doslova vše, co může. Na druhou stranu je služba Signal mnohem ohleduplnější ke svým uživatelům. Je to pochopitelné: jedná se o kryptomessenger zaměřený na ochranu soukromí.

Je pochopitelné, proč systém Android neumí ve výchozím nastavení odinstalovat systémové aplikace. Seznam „systémovýchaplikací je však také nejednoznačný. Například následující balíčky lze jen stěží označit za systémové. Nelze je však odinstalovat standardními prostředky, pouze zakázat:

Metoda je navíc vhodná pro jakoukoli systémovou komponentu.

a nadobro se zbavíme vestavěného spouštěče.

Poznámka z fóra xda-developers. Pokud jde o systémové aplikace, po obnovení se znovu objeví. To znamená, že ve skutečnosti nejsou ze zařízení odstraněny, ale pouze smazány pro aktuálního uživatele (uživatel 0). Proto bez ‚user 0‘ příkaz adb nefunguje a tato část příkazu pouze určuje smazání pouze aktuálního uživatele, ale mezipaměť/data systémové aplikace budou stále v systému. A to je dobře, protože i po odinstalování systémové aplikace může telefon přijímat oficiální aktualizace OTA.

Odinstalování systémových aplikací Android bez rootu, co bude potřeba?

Nejprve si ukážeme, jak odinstalovat vestavěnou aplikaci pomocí nástroje ADB v systémech Windows, Linux a macOS, a o něco později si ukážeme, jak to snadno provést pomocí nástroje ADB Run!

  • Nejprve je třeba v systému Android určit, který firmware je třeba odinstalovat. Přesněji řečeno, potřebujete název balíčku aplikací, jehož název vidíte na ploše systému Android nebo v nabídce. Inspektor aplikací. Zjištění přesného názvu balíčku pomocí aplikace App Inspector
  • Připojte systém Android k počítači a spusťte ADB
  • Poté zadejte příkaz adb shell a začněte
  • Nyní zadejte: pm uninstall.k.-user 0 app_name Příklad: pm uninstall.k.-kód uživatele 0.Android.prohlížeč
  • Pokud vše proběhne v pořádku, zobrazí se v ADB zpráva „Success“, aplikace je odinstalována Android

Gratulujeme, podařilo se vám odinstalovat systémové aplikace bez práv ROOT!

Zmrazení aplikace pomocí ADB

Pokud odinstalování systémové aplikace není možné, protože později mohou nastat problémy s aktualizací firmwaru vzduchem, pak se vyplatí zakázat systémové aplikace Android bez práv roota (zmrazit aplikaci).

adb shell pm disable-user.-user 0 název_aplikace

adb shell pm enable.-user 0 název_aplikace

Které aplikace lze odinstalovat?

s následujícím seznamem aplikací k odinstalování. Odstranění důležité služby může způsobit poruchu telefonu. Odinstalujte pouze ten software, o jehož funkčnosti víte. Nikdy neodstraňujte aplikace, jako je Bluetooth, Nastavení, Systém Android, Grafické rozhraní systému. I když smartphone po odinstalování důležité aplikace funguje normálně, při dalším restartu může dojít k zaváděcí smyčce.

Které aplikace lze bezbolestně odinstalovat:

  • Související služby (Instalátor aplikací, Správce aplikací a Služby). Shromažďují informace o uživateli a významně využívají paměť RAM.
  • Aplikace Google, které nepoužíváte (Duo, Gmail, Rychlé vyhledávací pole, Disk, Fotografie, Mapy, Filmy, Hudba, Zpětná vazba, Hlasový asistent).
  • Služby, které shromažďují informace o poruchách systému (označované jako loggerui a oppo.logkit).
  • Všechny aplikace, které lze nahradit aplikacemi třetích stran (kalkulačka, počasí, poznámky, e-mailový klient, kontakty, diktafon, COMPASS).

Jak odinstalovat systémové aplikace Android bez rootu

S root přístupem lze odinstalovat jakoukoli aplikaci, ale root přístup vám může zabránit v používání bankovních a jiných aplikací. Odinstalujeme tedy předinstalované aplikace, aniž bychom získali přístup root. Vše, co bude potřeba. je připojení k počítači a použití jednoduchých příkazů ADB (Android Debug Bridge) v terminálu. Příkazy ADB lze provádět i při bezdrátovém připojení, ale pro zjednodušení uvažujme pouze připojení k počítači pomocí kabelu USB. Upozornění: Odinstalování systémových aplikací může způsobit nestabilitu, restartování nebo zamrznutí zařízení! Je důležité pochopit, jaké aplikace odinstalováváte a proč! Autor nenese žádnou odpovědnost za váš smartphone nebo tablet. Postupováním podle níže uvedených pokynů se chováte na vlastní nebezpečí. Pokud nemáte šamanskou tamburínu a/nebo nevíte, jak s ní správně tančit, nikdy neodinstalovávejte systémové aplikace z Androidu.

odinstalování, systémových, aplikací, android
  • V systému Windows je třeba nainstalovat ovladače USB pro smartphone nebo tablet. V systému Linux to není vyžadováno.
  • Stáhněte si binární soubor ADB pro svou platformu (Windows, Mac, Linux). Pro práci s ADB nemusíte instalovat celou sadu Android SDK, stačí si stáhnout sadu Android SDK Platform-Tools.

V Ubuntu je instalace ADB a fastboot snadná, stačí v terminálu spustit následující příkaz: sudo apt install android-tools-adb android-tools-fastboot

Chcete-li zobrazit seznam aplikací pro konkrétního výrobce, mobilního operátora, můžete zadat následující příkaz: pm list packages | grep ‚operator_name/manufacturer_name‘

Například pro operátor sprint zadejte následující příkaz: pm list packages | grep ‚sprint

Pro aplikace Sony zadejte pm list packages | grep ‚Sony‘

Pro aplikace LG Electronics zadejte pm list packages | grep ‚lge

Na jednu stranu je skvělé, že zařízení příliš nepoškodíte. Na druhou stranu se nám ale stane, že odinstalace bude neúplná a zůstane po ní mezipaměť a data aplikace („.k „). A při aktualizaci vzduchem budou odinstalované aplikace stále aktualizovány. Pokud příkaz vynechá „.k.-uživatel 0“, jednoduše se neprovede. Všichni uživatelé potřebují k odinstalování aplikace práva roota.

Pomocí této metody je také možné zbavit se adwaru Amazon v zařízeních Amazon.

Tuto metodu jsem testoval na telefonu Sony Xperia XZS, na kterém jsem odinstaloval službu Spotify. Amazon Shopping, Google Play Movies TV, Google Play Music, Google Duo, Sony Playstation App, Sony NewsSuite, Sony What’s New, Sony Xperia Lounge: pm odinstalovat.k.-uživatel 0 com.spotify.odinstalace musicpm.k.-uživatel 0 comkatanapm odinstalovat.k.-user 0 comsystempm uninstall.k.-user 0 comappmanagerpm uninstall.k.-uživatel 0 com.amazon.mShop.Android.odinstalace nákupůpm.k.-uživatel 0 com.Google.Android.odinstalace musicpm.k.-uživatel 0 com.Google.Android.odinstalace videospm.k.-uživatel 0 com.Google.Android.aplikace.odinstalovat.k.-uživatel 0 com.scee.odinstalace psxandroidpm.k.-uživatel 0 com.sonymobile.odinstalace emailupm.k.-uživatel 0 com.Sony.nfx.aplikace.sfrcpm odinstalovat.k.-uživatel 0 com.sonymobile.odinstalovat.k.-uživatel 0 com.sonyericsson.xhs

Na LG G Flex2 (LS996) jsem odinstaloval další aplikace: předpověď počasí, cloudovou službu Box, spoustu aplikací Google (včetně map) a také mnoho zbytečných aplikací od společností Sprint a LG Electronics: pm uninstall.k.-uživatel 0 mobi.infolife.odinstalovat ezweatherpm.k.-uživatel 0 com.box.odinstalace androidpm.k.-uživatel 0 com.Google.Android.odinstalace videospm.k.-uživatel 0 com.Google.Android.odinstalace musicpm.k.-uživatel 0 com.Google.Android.aplikace.pluspm odinstalovat.k.-uživatel 0 com.Google.Android.aplikace.odinstalace bookspm.k.-uživatel 0 com.Google.Android.odinstalace talkpm.k.-uživatel 0 com.Google.Android.přehrát.Odinstalování gamespm.k.-uživatel 0 com.Google.Android.aplikace.odinstalace magazínůpm.k.-uživatel 0 com.Google.Android.aplikace.odinstalovat mapspm.k.-uživatel 0 com.Google.Android.streetpm odinstalovat.k.-uživatel 0 com.maluuba.Android.qvoicepm odinstalovat.k.-uživatel 0 com.sprint.odinstalování hlasové poštypm.k.-uživatel 0 com.sprint.odinstalování rozšířenípm.k.-uživatel 0 com.sprint.ce.updaterpm odinstalovat.k.-uživatel 0 com.sprint.dsapm odinstalovat.k.-uživatel 0 com.sprint.w.prefactpm odinstalovat.k.-uživatel 0 com.lge.odinstalace sprintextensionpm.k.-uživatel 0 com.lge.voicecommandpm odinstalovat.k.-uživatel 0 com.lge.qmemopluspm odinstalovat.k.-uživatel 0 com.lge.odinstalování e-mailu.k.-uživatel 0 com.lge.mtalk.voicecommandpm odinstalovat.k.-uživatel 0 com.lge.voicecommandpm odinstalovat.k.-uživatel 0 com.lge.odinstalace bnrpm.k.-uživatel 0 com.lge.odinstalování nástroje lifetrackerpm.k.-uživatel 0 com.lge.qvoiceplus

Pokud máte pochybnosti, zda aplikaci odinstalovat, neodinstalovávejte ji. V opačném případě by mohlo dojít k problémům s výkonem aplikace Android a možná bude nutné obnovit její tovární nastavení.

Místo odinstalování aplikace ji lze zakázat (disable), což však vyžaduje přístup roota: pm disable.-user 0 id aplikace

Chcete-li jej znovu zapnout, jednoduše spusťte příkaz pm enable: pm enable.-user 0 id aplikace

Chcete-li zobrazit seznam zakázaných aplikací, proveďte: pm list packages.-uživatel 0.d

Chcete-li zobrazit seznam povolených aplikací, proveďte: pm list packages.-uživatel 0.e

Aplikaci je také možné skrýt (bez nutnosti přístupu roota): pm hide.-user 0 id aplikace

A pak odkrýt: pm unhide.-user 0 ID aplikace

Pokud je třeba aplikaci odstranit, zakázat nebo skrýt jinému uživateli, můžete její ID zjistit spuštěním následujícího příkazu: pm list users

Poté použijte pm odinstalovat, pm zakázat, pm skrýt v příkazech.-user_user_id

Který software lze zcela odinstalovat bez poškození telefonu?

Ne každý firmware lze bezpečně odinstalovat. Seznam bezpečných programů k odinstalování závisí na modelu miniaplikace. Proto doporučujeme nejprve se seznámit se seznamem těchto programů a poté přistoupit k čištění smartphonu.

Samsung

V chytrých telefonech Samsung lze bezpečně odinstalovat následující vestavěné aplikace:

  • Widgety počasí;
  • Kalendář a jakýkoli organizátor;
  • Kalkulačka;
  • Všechny sociální sítě a YouTube;
  • Antivirus;
  • Clean Master a další optimalizátory systému;
  • Globální služba ChatON;
  • Výchozí prohlížeč Samsung;
  • AWAD. Internetový obchod s letenkami;
  • Peněženka Samsung;
  • TaklBack, hlasové ovládání téměř všech akcí;
  • Ubank. Online bankovní systém pro bezpečné převody;
  • Aplikace Samsung. Jedná se o obdobu služby Google Play, kterou téměř nikdo nepoužívá;
  • Platforma Samsung Link;
  • Diktafon/záznamník zvuku;
  • Překladatelé;
  • Virtuální hlasový asistent S Voice;
  • Všechny druhy hudby, knih a videí;.

Huawei a Honor

Chytré telefony těchto modelů jsou také plné zbytečného softwaru, který většinou nikdo ani neotevře:

  • Huawei HiSuite, určený k synchronizaci telefonu s počítačem;. Ti, kteří své zařízení nepřipojují k počítači, mohou tento nástroj bezpečně odinstalovat;
  • Zálohování Huawei. Aplikace pro zálohování všech dat;
  • HiCloud nebo Huawei Cloud. Cloudové úložiště, něco jako Disk Google;
  • Galerie aplikací Huawei. Vlastní obchod s aplikacemi pro systém Android;
  • Huawei Health. Aplikace pro fanoušky zdravého životního stylu;
  • Huawei HiLink, který umožňuje ovládat zařízení připojená k chytrému telefonu;
  • Technická podpora. Technická podpora.

Na Honoru je také obvyklé počasí, kompas, kalkulačka, zrcátko atd. д., které mohou být trvale zničeny.

Xiaomi

Odstraněno ze zařízení tohoto modelu bez poškození:

  • CloudPrint. Virtuální tiskárna pro tisk z telefonu. Nemá vliv na rychlost, ale zabírá místo;
  • BugReport a Wherstone. shromažďuje a odesílá chybová hlášení. „Sežere“ paměť RAM;
  • E-mail. Obvykle ji nikdo nepoužívá a dává přednost jiným vstupům do e-mailu;
  • Fasdormancy. Rychlost telefonu ovlivňuje funkce, kterou nepodporují ani ruští mobilní operátoři;
  • StepsProvider. Krokoměr. Plýtvání pamětí;
  • MiLinkService. Nástroj pro přenos souborů mezi telefony Xiaomi;
  • QuikSearchBox. Křivé proprietární vyhledávání společnosti Xiaomi. Také plýtvá pamětí;
  • Výchozí prohlížeč;
  • Skořápka;
  • Počasí. Widget počasí.

A obvyklé drobnosti: COMPASS, diktafon, záznamník obrazovky, skener atd. д.

Služby a aplikace Google

Podívejme se na téma aplikací Google, protože prakticky každý moderní smartphone je vybaven aplikacemi od této společnosti a uživatelé se ptají, zda je lze odinstalovat. Ano, můžete. Všechny tyto programy lze odinstalovat bez negativních následků.

Krátké závěry

Odinstalovat výchozí aplikace ze smartphonu nebo tabletu bez rootu není obtížné, budete potřebovat smartphone, počítač, kabel USB a nějaký čas.

Je důležité si uvědomit, že ne všechny aplikace lze bezpečně odstranit, protože některé ovlivňují funkčnost systému.

Pokud potřebujete aplikaci po odinstalování obnovit, můžete si ji stáhnout z obchodu Google Play. V případě systémových nástrojů zkuste obnovit tovární nastavení zařízení. aplikace budou obnoveny.

Odstranění standardních aplikací jsme ukázali na příkladu smartphonu Samsung Galaxy J5 s 8 GB vnitřní paměti. Výše uvedený postup byl úspěšně odstraněn. Hangouts, Hudba Google, Filmy Google, YouTube, Google Chrome, Mapy Google, Excel, Word, Onenote, Skype a rádio FM.

Po odinstalování aplikací a instalaci komunikátoru Viber má smartphone 2,5 GB volné paměti. Během týdenního testu zůstalo množství volné paměti na stejné úrovni, všechny potřebné funkce smartphonu fungovaly bez problémů.

(1 hodnocení, průměrná známka: 5,00 z 5, již jste hodnotili)

Ve volném čase čtu a studuji. Mým koníčkem je vydávání knih různých žánrů. Snadno vycházíte s různými lidmi. Vášnivý zájem o technologie a gadgety.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS