Server VNC Windows 10
Přístup k VNC Remote Desktop
Jak vzdáleně přistupovat na plochu vašeho Raspberry Pi přes internet
VNC je nástroj pro přístup k vaší grafické ploše Raspberry Pi na dálku. Nastavení VNC je opravdu snadné, ale obvykle vám poskytuje přístup pouze z jiného počítače, který je ve stejné síti jako vaše Raspberry Pi.
V tomto článku vás provedeme tím, jak používat Pitunnel, aby vám umožnil přístup na vzdálenou plochu VNC pro vaše Raspberry Pi odkudkoli na světě. Uděláme to pomocí funkce vlastní tunely Pitunnel. Všechny vaše potřeby Raspberry Pi je internetová konec a Pitunnel udělá zbytek.
Co je Pitunnel?
Pitunnel je služba pro dálkový přístup k vašemu Raspberry Pi a projekty, které na něm stavíte. Zahrnut je monitor zařízení a vzdálený terminál a můžete si také vytvořit vlastní tunely pro přístup k službám běžícím na Raspberry Pi.
Povolení serveru VNC
Prvním krokem je povolit server VNC na vašem zařízení. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je následující:
- Otevřete terminál na Raspberry Pi nebo použijte vzdálený terminál Pitunnel.
- Zadejte příkaz sudo Raspi-Config
- Pomocí kláves se šipkami vyberte možnosti rozhraní a stiskněte klávesu Enter.
- Pomocí kláves se šipkami vyberte VNC a stiskněte klávesu Enter.
- Budete vyzváni k povolení serveru VNC. Vyberte Ano a stiskněte klávesu Enter.
- Pomocí kláves se šipkami vyberte OK a poté dokončení, návrat k terminálu.
Instalace prohlížeče VNC
Budete muset nainstalovat prohlížeč VNC do svého počítače, abyste se mohli připojit k Raspberry Pi. K dispozici je řada diváků, ale nejjednodušší nastavení je skutečný prohlížeč VNC. Odtud si můžete stáhnout Windows a Mac Instalars: https: // www.realvnc.com/en/connect/stahování/prohlížeč/
Testování serveru přes místní síť
Poté, co jste nainstalovali prohlížeč VNC, měli byste vyzkoušet, že se můžete připojit k Raspberry Pi v místní síti. Měli byste to udělat před nastavením tunelu pro vzdálený přístup, abyste zkontrolovali, zda je vše správně nainstalováno.
- Otevřete skutečný prohlížeč VNC.
- Zadejte adresu „RaspberryPi.Místní: 0 „, kde“ RaspberryPi „je název hostitele a stiskněte klávesu Enter. Poznámka: Ujistěte se, že vaše Raspberry Pi nepoužívá výchozí heslo ‚malina‘, aby bylo vaše zařízení chráněno před neoprávněným přístupem.
- Zadejte uživatelské jméno a heslo pro přihlášení Raspberry Pi. Například uživatelské jméno „pi“ a heslo „maliny“ a stiskněte OK.
- By měla začít relace VNC a vy byste měli vidět desktop Raspberry Pi.
Vytvoření tunelu pro přístup k VNC na dálku
Jakmile je VNC spuštěn a je přístupný ve vaší místní síti, musíte vytvořit vlastní tunel, aby byl přístupný prostřednictvím Pitunnel.com. Vlastní tunel vám umožňuje přístup k vašemu Raspberry Pi VNC prostřednictvím Pitunnel.com s adresou jako Pitunnel.com: 12345.
Vlastní tunely jsou vytvářeny zadáním příkazu do terminálu Raspberry Pi: Pitunnel.-Port = 5900.-Name = VNC Ve výše uvedeném příkazu je 5900 standardní číslo portu používané pro VNC. Pro většinu uživatelů byste měli být schopni zadat příkaz přesně takhle.
Po spuštění příkazu uvidíte v terminálu Raspberry Pi následující výstup:
Pitunnel.-Port = 5900.-Name = VNC připojeno k tunelu serveru Pitunnel.com, v1 čekající na připojení klienta
Testování tunelu
- Přejděte na stránku vlastních tunelů a zjistěte celosvětovou přístupnou adresu pro váš tunel.
- Otevřete Real VNC prohlížeč a zadejte adresu „Dostupné na“ od Pitunnel.com do pole adresy.
- Pokud se vás zeptáte na duplicitní server VNC identifikovat, stiskněte pokračovat.
- Zadejte uživatelské jméno a heslo pro přihlášení Raspberry Pi. Například uživatelské jméno „pi“ a heslo „maliny“ a stiskněte OK.
- By měla začít relace VNC a vy byste měli vidět desktop Raspberry Pi.
Trvalé z tunelu
Jakmile jste testovali, že váš tunel funguje, pravděpodobně budete chtít, aby byl obvod. To znamená, že tunel se načte automaticky pokaždé, když se vaše Raspberry Pi síly na zapnutí, a zůstaňte aktivní, i když zavřete okno terminálu.
Chcete.li tunel přetrvávat, přidejte.-přetrvávat do konce možností příkazového řádku:
Pitunnel.-Port = 5900.-name = vnc.-Trvalé vytvořené perzistentní tunel Trvalé tunely:. | Id | Argumenty příkazové čáry |. | 1 -Port = 5900.-Name = Vnc |.
Více informací o vytváření a odstraňování peristentních tunelů naleznete v části Trvalé tunely v dokumentaci.
Odstraňování problémů: Odmítnuto připojení VNC, problém s černou obrazovkou VNC a mnoho dalších
Virtual Network Computing (VNC) je mechanismus sdílení obrazovky, který umožňuje vzdáleně ovládat jiný počítač. Použití protokolu RFB (vzdáleného rámce). VNC umožňuje přenos dat mezi serverem a klientskými stroji.
To zahrnuje periferní vstupy a výstupy z vaší klávesnice a myši, takže zážitek z VNC se chová, jako by jste fyzicky připojeni k serveru. Server je vzdálené zařízení, ke kterému se chcete připojit. Klient odkazuje na váš místní počítač, ze kterého přistupujete na server. Zkontrolujte další software nejlépe zabezpečeného dálkového přístupu.
Nejběžnější problémy, které mají uživatelé VNC, zahrnují chyby připojení a problémy se zobrazením. Tento článek vás provede těmito běžnými problémy a poskytne vám doporučené kroky k vyřešení těchto problémů.
Server VNC v současné době neposlouchá cloudové připojení
- Vzdálený počítač nebo server musí být připojen k internetu, abyste se k němu připojili.
- Ujistěte se, že server není v režimu spánku. Doporučuje se nakonfigurovat možnosti výkonu, abyste se ujistili, že nikdy nespáte.
- Je „Povolit cloudové připojení“ zkontrolováno v nastavení serveru VNC?
- Vybrali jste správný tým pro vzdálený počítač?

Pokud jste prošli všemi výše uvedenými kroky, ale stále máte problém, pak zde zaznamenáte lístek na podporu RealVNC.
Prohlížeč VNC Připojení byl počítačem zamítnut
Důvody, proč můžete získat chybu „připojení bylo odmítnuto“:
-
Server VNC není spuštěn
Nezapomeňte se přihlásit se správnou kombinací uživatele/hesla. Při spuštění příkazu VNCServer nastavte heslo jako správného uživatele. Také se ujistěte, že server je spuštěn pomocí služby Service VNCServer Start.
Připojení VNC odmítlo 10061
Možné důvody, proč tento problém zažíváte:
-
Server VNC nespustí jednoduše restartujte službu pomocí příkazu „Service vncServer Start“.
Nelze se připojit k serveru VNC pomocí zvoleného nastavení zabezpečení
Mezi běžné důvody této chyby patří:
-
Nastavení šifrování pro přímé spojení mezi serverem a divákem není kompatibilní.
How to Use the VNC Server to Connect to Remote Computer
Někdy můžete z těchto důvodů vidět chybovou zprávu „bez odpovídajících typů zabezpečení“.
Chcete.li se to pokusit vyřešit, zkontrolujte nejnovější verze aplikací VNC Connect a VNC Server a ujistěte se, že je podle toho upgradujte.
Pokud to problém nevyřeší, změňte parametr šifrování serveru VNC na jedno z ostatních jiných nastavení než vždy. Také změňte šifrování prohlížeče VNC na server, preferon nebo preferoff.
Selhání autentizace VNC
Pokud se zažila chyba prohlížeče VNC „příliš mnoho selhání ověřování“, mohlo by to naznačovat, že někdo používá útoky hrubé síly, aby se pokusil získat přístup k vašemu serveru.
Pokud potřebujete znovu získat přístup ke svému VNC, postupujte podle těchto kroků:
Chcete.li tomu zabránit, zablokujte všechny veřejné IP na firewall s výjimkou těch známých / požadovaných IPS. To však bude fungovat pouze se statickými IPS.
-
Chcete.li uvést vaše aktuální pravidla aktivního firewallu, použijte #iptables.L.
Připojení VNC se neočekávaně uzavřelo
Pokud získáte chybu „Neočekávaně připojení“, zkontrolujte následující:
-
Ujistěte se, že server VNC a klienty je povolen firewall.
Pokud předchozí kroky nefungovaly, musíte zkontrolovat protokoly. „Chyba během inicializace RFB“ znamená, že musíte odinstalovat všechny ovladače displeje nekompatibilních se serverem VNC.
Dalším důvodem této chyby může být to, že vaše verze Windows a VNC je nekompatibilní. Pokud jste na Windows 7 nebo vyšší, vaše verze RealVNC musí být V5 nebo větší.
VNC Connect Review
VNC Connect může dokončit práci, ale je matoucí nastavit a nedosahovat dalšího softwaru pro dálkový přístup, pokud jde o výkon, ceny a sadu funkcí.
Editoři PCMag vybírají a kontrolují produkty nezávisle. Pokud si koupíte přidružené odkazy, můžeme vydělat provize, které pomáhají podporovat naše testování.
Klady
- Verze zdarma pro domácí použití
- Rychlá a spolehlivá spojení
- Mobilní podpora pro dálkové prohlížení
Nevýhody
- Nízká snímková frekvence ve srovnání s jinými aplikacemi
- Matoucí se nastavit
- Žádný vestavěný zvukový chat, videochat nebo tabule
Vysvětlení toho, co VNC Connect vyžaduje, vyžaduje používání písmen VNC hodně a může to být matoucí. VNC znamená Virtual Network Computing, což je protokol o open-source pro vzdáleně ovládající počítače. VNC Connect zahrnuje software pro vzdálený přístup a cloudovou službu nabízenou RealVNC. Chcete.li používat VNC Connect, potřebujete aplikaci pro prohlížeč RealVNC a aplikaci serveru RealVNC. Může to být trochu matoucí. Pojmenujte dohady stranou, VNC Connect může dokončit práci, ale může být také obtížné nastavit a provádět špatně v našich testech ve srovnání s jinými aplikacemi pro vzdálený přístup.
Jaký je rozdíl mezi VNC Connect, RealVNC a TEASTVNC?
Jak již bylo zmíněno, VNC je zkratka pro virtuální síťové výpočty, protokol s otevřeným zdrojovým kódem pro vzdáleně ovládající počítače. Většina distribucí Linuxu a dokonce i MacOS přichází s verzí tohoto vestavěného protokolu VNC. RealVNC je proprietární software, který používá tento open-source protokol. VNC Connect je služba předplatného, která umožňuje cloudové připojení. je to předmět této recenze.
RealVNC, společnost, která vytváří VNC Connect, existuje od roku 2002, založená členy týmu ATT, který vynalezl protokol VNC v 90. letech. Je to silný rodokmen a žádná malá část toho, proč jsou písmena VNC synonymem. přinejmenším těmi, kteří vědí, s softwarem vzdáleného přístupu o desetiletí později.
Od roku 1982 PCMag testoval a ohodnotil tisíce produktů, aby vám pomohl přijímat lepší rozhodnutí o nákupu. Podívejte se, jak testujeme. (Otevře se v novém okně)
Kdysi můžete nainstalovat server RealVNC na počítač a připojit k němu další počítač pomocí IP adresy, vše bez registrace pro jakýkoli druh účtu. To už není pravda. V tomto okamžiku funguje server RealVNC, pouze pokud máte účet VNC Connect.
Splashtop Business Pro
Zoho Asist
Pokud byste dávali přednost přímému připojení založenému na IP, doporučuji prozkoumat zařízení pro zařízení Windows na příčinu (otevírá se v novém okně). Je to aplikace s otevřeným zdrojovým kódem založená na stejném protokolu VNC jako RealVNC. Uživatelé Linux a MacOS by se měli podívat do vestavěných serverů nabízených jejich operačními systémy, které lze nalézt v nastavení systému. Windows má také vestavěnou možnost. Pro připojení k takovým zařízením můžete dokonce použít prohlížeč RealVNC bez účtu VNC Connect přes místní síť.
Kolik stojí VNC?
VNC Connect nabízí bezplatnou verzi pro osobní použití omezené na pět vzdálených počítačů až pro tři uživatele. Tuto bezplatnou verzi je trochu obtížné najít. není to uvedeno na stránce cen. ale můžete se zaregistrovat zde (otevře se v novém okně). Většina softwaru pro dálkový přístup nenabízí bezplatnou verzi, i když to dělá TeamViewer, a je to produkt našeho editorů pro osobní použití. TeamViewer ve skutečnosti nabízí všechny funkce placeného produktu osobním domácím uživatelům zdarma, což je ještě velkorysé.
Placené nabídky společnosti VNC Connect začínají na 40.68 za rok na zařízení, které se chcete připojit. Tato cena je ve srovnání s RemotePC vysoká, výběr našich editorů pro firmy, které se mohou spojit s jedním počítačem po dobu 15 za rok a 10 počítačů za 60 ročně. RemotePC také vedl lépe než VNC Connect v našich testech. Placené plány TeamViewer začínají na 414 ročně, což zní drahé, dokud si neuvědomíte, že plán umožňuje správu až 200 zařízení, zatímco VNC Connect je cena za zařízení. VNC Connect by mohlo fungovat jako levnější, pokud se připojíte pouze k několika zařízením, ale nakonec to bude výrazně dražší, jakmile se připojíte k tuctu nebo více.
VNC Connect také nabízí funkci okamžité podpory pro rychlé spojení se zařízením zákazníka. Plány začínají na 203.88 na technika za rok. TeamViewer a RemotePC se za tuto funkci neúčtují samostatně, což způsobuje, že se tyto služby ve srovnání zdá být dostupnější.
Přesto je VNC Connect ceny konkurenceschopně, zejména pro malé podniky, které se připojují pouze k několika zařízením. VNC Connect dává méně ekonomického smyslu, co potřebujete, ale.
S jakými operačními systémy spojují VNC?
K použití VNC Connect potřebujete dva kusy softwaru: Server RealVNC, ke kterému nainstalujete na počítače, ke kterým chcete přistupovat, a prohlížeč RealVNC, ke kterému nainstalujete na zařízeních, ze kterých chcete přistupovat k jiným počítačům. Server pracuje na Windows (7 a novější), Macos (10.10 yosemite a později), Linux (Ubuntu 16.04 a později, pro informaci). Divák je kompatibilní se všemi stejnými verzemi Windows, MacOS, Linux, ale také iOS (9 a později) a iPados (13 a později), Android (6 marshmallow a později).
Je tu ještě jedna verze RealVNC: „jednorázová“ verze používaná pro okamžité podpory a je kompatibilní pouze se zařízeními Windows a MacOS. linux není podporován.
Začínáme s VNC Connect
Chcete.li začít používat VNC Connect, potřebujete účet. Můžete se zaregistrovat na 14denní bezplatnou zkušební verzi nebo bezplatnou domácí verzi. Ať tak či onak, nepotřebujete číslo kreditní nebo debetní karty.
Po nastavení účtu uvidíte pokyny, které vám sdělují, abyste nainstalovali skutečný server VNC na počítače, ke kterým chcete na dálku přístup. Poté se musíte přihlásit do svého účtu VNC Connect na všech zařízeních.
VNC Connect také nabízí funkci okamžité podpory. podívejte se na tlačítko pro spuštění relace přímo na panelu nástrojů. To vám poskytne jednorázový kód a pokyny, které může zákazník použít, aby vám umožnil převzít kontrolu nad jejich počítačem.
Pokyny a kód můžete poslat e.mailem po telefonu. Ať tak či onak, je to rychlý proces.
Odstraňování problémů s VNC
Nainstaloval jsem server RealVNC na počítači se systémem Windows 10 a nainstaloval jsem prohlížeč RealVNC na MacBook Pro, notebook Windows 11 a iPad Mini. Službu jsem testoval připojením přes svou místní síť a prostřednictvím vzdáleného Wi-Fi připojení mého souseda. VNC Connect funguje adekvátně, zejména pokud vše, co musíte udělat, je vyřešit problém nebo upravit několik dokumentů. Pro cokoli, co souvisí s grafikou nebo videem, však VNC Connect zaostává příliš mnoho na to, aby byl užitečný. Sledování videa, které funguje skvěle s jako TeamViewer a RemotePC, není ve skutečnosti možné v VNC Connect. Snímková frekvence je prostě příliš nízká. Také jsem zjistil, že vzdálený zvuk je příležitostně zkomolený, i když dost dobrý pro účely řešení problémů.
Verze MacOS a Windows RealVNC Viewer nabízejí všechny stejné funkce. Na panelu nástrojů v horní části obrazovky, který se automaticky skrývá, když není používán, je jediným skutečným prvkem uživatelského rozhraní. Výsledkem je čistá aplikace, která se vám nedostane do cesty, a to je to, co chcete v nástroji používaném hlavně pro řešení problémů.
Můžete ovládat mobilní verzi RealVNC prohlížeče pomocí gest, jejichž úplný seznam je vám prezentován po přihlášení. Štěpnutí a zpětné sevření přiblíží dovnitř a ven, klepání a tažení pohybu myši a kliknutí jednou kliknutí. Získáte také virtuální klávesnici, vychovávaná pomocí panelu nástrojů na horní části obrazovky. Je to všechno trochu nemotorné, ale použitelné, jakmile to dostanete.
Přenášení souborů tvrdě
RealVNC nenabízí žádnou službu přenosu souborů s dvojitým panelem, což znamená, že nemůžete procházet systém souborů obou zařízení najednou; A neexistují žádné převody souborů kliknutí a drag, jako byste se dostali s GoToMyPC a SplashTop. Můžete si však vybrat, na kterou složku chcete poslat soubory a poté vybrat, které soubory k odeslání. Převody ze vzdáleného stroje je třeba spustit v okně VNC. Opět je to nemotorné ve srovnání s většinou softwaru pro vzdálený přístup, ale funguje to.
Textový chat je nabízen, což alespoň umožňuje nějakou komunikaci s kýmkoli, kdo sedí na druhém zařízení, ale nezískáte vestavěný zvuk ani video chat. Ani nemáte virtuální tabule, což znamená, že na obrazovce nemůžete nakreslit, abyste někomu ukázali, co se děje. TeamViewer a RemotePC mají nástroje na tabuli.
Připojení k zařízení s více monitory ukazuje ve výchozím nastavení všechny monitory, i když toto nastavení můžete změnit stisknutím F8 a místo toho se rozhodnout zobrazit jediný displej. RealVNC také usnadňuje záznam jakékoli relace. stačí stisknout tlačítko záznamu. Relace jsou uloženy ve formátu WebM na místním zařízení.
VNC client is Failing to connect to server. Encryption error.
Existují lepší volby pro vzdálený přístup
VNC Connect je v pořádku. Není to nejlepší software pro vzdálený přístup. Není to nejjednodušší takový software, který lze nastavit nebo použít. Není to nejdostupnější a není to nejznámější funkce. Ale funguje to.
Přesto, pokud chcete pro domácí použití používat software pro dálkový přístup, doporučujeme nejprve TeamViewer, vítěze našich editorů pro osobní použití. Vítěz našich editorů pro výběr pro obchodní použití je RemotePC, který funguje lépe než VNC Connect a zároveň je dostupnější.
VNC Connect
VNC Connect je uživatelsky přívětivý nástroj, který vám pomůže připojit se k jinému počítači vzdáleně prostřednictvím připojení k internetu, což je užitečné, pokud potřebujete poskytnout podporu jinému uživateli nebo použít počítač dálkově.
Zákaznická podpora se v posledních letech zlepšila, zejména díky nejnovějším nástrojům, které umožňují lepší podporu. Nyní je možné ovládat počítač dálkově a zlepšit tuto podporu, což poskytuje odborníkům na podporu ovládat počítač a dávat pokyny mnohem jednodušší než kdykoli předtím.
Jedním z nástrojů, které mnoho profesionálů používá, je VNC Connect. Aplikace je navržena tak, aby vám pomohla připojit se k počítači vzdáleně pomocí uživatelského jména a hesla prostřednictvím připojení k internetu.
Umožní vám provést některé změny v počítači, pokud jsou tyto dva počítače připojeny prostřednictvím této aplikace
Nastavit uživatelské jméno a heslo
První věc, kterou musíte udělat, abyste se připojili k počítači na dálku, je nastavení uživatelského jména a hesla.

Také budete muset mít tuto aplikaci nainstalovanou na obou systémech, jinak by připojení nefungovala. K použití úplných nástrojů této aplikace budete také potřebovat licenční klíč
Režim pouze pro prohlížeč a pouze pro čtení
Chcete.li podpořit uživatele v druhém počítači, můžete použít chat a získat více podrobností o jejich problémech. Použijete režim pouze pro čtení, který je vhodný, zejména pro uživatele na druhé straně, což je užitečné, aby jim pomohl učit se a zjistit, co děláte.
Mezi další nástroje a úkoly, které můžete s tímto nástrojem dělat, patří správa vzdáleného počítače, jako by seděli přímo před ním a také provádějí některé administrativní úkoly na počítači, pokud máte oprávnění k tomu.
Závěr
VNC Connect vám umožní připojit se k počítači vzdáleně a poskytnout zákaznickou podporu nebo pomoci vašemu příteli, když mají problémy s jejich počítačem.