Špatná zpráva pro kupující iPhone 15? USB typu-C by mohl vyhláskovat potíže. Apple USB typu C

Nedávný únik naznačil, že Apple může omezit použití kabelů USB typu C v nadcházející sérii iPhone 15.

Nadcházející řada Apple iPhone 15 je velmi očekávána a trh byl zaplaven různými úniky a zvěsti o nadcházejících iPhonech. Očekává se, že Apple nejen nabídne podstatné upgrady v rámci iPhone 14, jako je periskopová kamera, tlačítka na pevném stavu, titanový rám a další, ale iPhone 15 bude také poprvé, kdy Apple použije USB typ-C, místo toho místo toho použije USB typ-C, místo toho jeho proprietárního blesku.

Technologie Lightning Cable Technology vstoupila v platnost se spuštěním iPhone 5 Way zpět v roce 2012 a přesunula se od 30pinových konektorů používaných předchozími iteracemi iPhone a iPodu. A nyní to odchází kvůli zákazu EU a jeho přijetí USB typu-C jako nového standardu nabíjení pro všechna elektronická zařízení, což nutí ruku Apple.

Nedávný únik by však mohl vyhláskovat špatné zprávy pro ty, kteří chtějí koupit sérii iPhone 15, protože bylo odhaleno, že Apple by mohl skutečně omezit rychlost nabíjení iPhone, pokud se použije nabíjecí kabel třetí strany. Zpomalení rychlosti nabíjení by vůbec nemělo prospěch kupujícím.

Apple pro omezení typu USB-C

Podle zprávy Apple Analyst Ming-Chi Kuo omezí Apple rychlost nabíjení uživatelům, kteří nepoužívají nabíječky a kabely s certifikací Apple. Celým bodem přechodu na porty typu C bylo mít jediný kabel, který by mohl být kompatibilní s více zařízeními, ale tato strategie Apple by mohla v dílech hodit klíč do prací.

Ačkoli program Apple pro iPhone (MFI) je přítomen po celá léta, chrání zákazníky proti potenciálním rizikům s použitím necertifikovaných nabíječek a kabelů, Apple neuložil na iPady nebo Mac, které měly port typu-C pro typ-C roky. Tento krok by mohl znamenat špatné zprávy pro adoptory Early iPhone 15, kteří by museli vydělat navíc pro kabely s certifikací Apple.

Nižší rychlosti přenosu dat

Kuo také uvedl, že modely Pro modely řady iPhone 15 by mohly těžit z extra přenosových rychlostí. Ačkoli všechny telefony iPhone budou vybaveny novým portem USB typu-C, z USB 3 bude mít prospěch pouze iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.Rychlost přenosu 2 2 Gbps. Mezitím iPhone 15 a iPhone 15 Plus stále nabízejí USB 2.0 je rychlost přenosu 480 Mbps.

Sledujte HT Tech pro nejnovější technické zprávy a recenze. Také s námi držte krok Google News a Instagram. Pro naše nejnovější videa se přihlaste k odběru našeho kanálu YouTube.

Jak (a proč) nabíjet iPhone pomocí USB-C

Ne, iPhone ještě nevykopal svůj port Lightning. Ale tady je důvod, proč byste měli zvážit získání nabíječky USB-C pro vaše zařízení Apple nyní-a některé z nejlepších, které je třeba zvážit.

zpráva, kupující, iphone, typu-c

Miluji přenosnou technologii. pokud ji můžete vložit do tašky, pravděpodobně jsem do ní. Pokryl jsem telefony a tablety všech tvarů a velikostí a přezkoumal vše od herních konzol po notebooky v mé desetileté kariéře. Před příchodem do PCMag jsem napsal články pro Android Authority, How-to Geek, Muo, New Atlas, Tom’s Hardware a spousta dalších technických publikací.

(Obrázek: Shutterstock/Miriam82)

Nikdo nechce sedět a čekat, až se jejich telefon nabije. Když váš drahocenný iPhone běží nízko na baterii, jednoduše ji chcete zapojit, nasávat co nejrychleji, co nejrychleji a pokračujte ve svém dni.

Jde o to, že ne všechny nabíjení cihel jsou vytvořeny stejně. některé nabíjejte rychleji než ostatní. Jak tedy zajistíte, že získáte nejrychlejší rychlosti nabíjení? Jednou z jednoduchých oprav je příkop pomalé nabíječky Apple (která má na nabíjecím bloku port USB typu A) a upgradujte na výkonnější zástrčku s portem USB-C.

Pokud použijete USB-C k nabíjení iPhone?

Ano, víme, že i nejnovější telefony iPhone se stále spoléhají na bleskové port Apple pro nabíjení. Ale to, co zapojíte druhý konec kabelu do záležitostí. Například ta stará USB typ-A, 5-W (5W) Power Brick, která přišla s vaším iPhone před několika lety, vám nebude dělat žádné laskavosti-zejména proto, že Apple dodává své novější iPhony s bleskem-to- Kabel USB-C. Mnoho z nejlepších nabíječek iPhone nabízí mnohem rychlejší sazby nabíjení a bez náhody se spoléhá na standard USB-C.

Výběr adaptéru s větším výkonem je dobrý nápad, protože nejnovější telefony iPhone mohou těžit z této zvláštní šťávy. Například iPhone 13 Pro může dosáhnout kabelových rychlostí nabíjení 20 W nebo vyšší, zatímco zprávy naznačují, že iPhone 13 Pro Max může dosáhnout rychlosti až 27 W se správnou nabíječkou. Přepínání z nabíječky s nižším příkonem na nabíječku s vyšší přívojem obvykle zvyšuje rychlost, při které je náboj tlačen do baterie zařízení. To závisí na obvodech v nabíječce i v zařízení. Čím vyšší je příkon, tím vyšší je rychlost nabíjení nebo „rychlost“.

Kromě vylepšení rychlosti nabíjení můžete zvážit upgrade kvůli čekajícímu zákonu EU, který bude vyžadovat, aby všechny telefony přepnuly ​​na USB-C do 2024. Je zřejmé, že neexistuje žádný spěch, ale vedlejší výhodou přechodu na nabíječky USB-C je nyní, že pravděpodobně nebudete muset znovu, jakmile bude mandát v platnost. Nová legislativa EU znovu také uvolňuje prodej nabíječky ze samotného zařízení, takže není důvod předvídat, že výrobci začnou znovu zahrnout nabíječku do krabice.

Apple nezveřejnil žádné podrobnosti o tom, jak plánuje vyřešit tento budoucí požadavek. Ať už přepíná iPhone na USB-C na straně zařízení, nebo prokopuje fyzický port zcela ve prospěch bezdrátového nabíjení MagSafe, mezitím není újma při sklízení výhod nabíjení založeného na USB-C mezitím.

Nejlepší nabíječky USB-C iPhone

Níže jsou uvedeny některé z našich oblíbených nabíječek USB-C pro iPhone. Nemusíte moc utrácet za upgrade svého zážitku z nabíjení, ale věnujte pozornost energetickým hodnocením, pokud se obáváte, že budoucí zařízení by mohla být mocná síla než současná.

Anker 511 Charger (Nano)

Někdy chcete přenosnou nabíječku, která ve vaší tašce nezabere mnoho prostoru nebo dostupné a štíhlé adaptér nano (18 (18.99) má přibližně stejnou velikost jako staré 5W adaptéry, které Apple používal ke skalování s iPhone, ale nabízí působivější 20w síly. To stačí pro dobíjení nejnovějších telefonů iPhone za jejich maximální podporované sazby nebo v jeho blízkosti.

iPhone 15 USB-C Port-vše, co víme doposud

Apple je již dlouho odlehlé, ve kterém se týkají kabelů nabíjení. Zatímco jiní výrobci telefonů přepnuli na Micro USB, pak USB-C, Apple uvízl s vlastním proprietárním lightningovým kabelem. Ale ani Apple se nemůže vyhnout větrům změn-společnost potvrdila, že iPhone budoucnosti spadnou do řady a budou mít port USB-C. A slovo je, že to bude začínat iPhone 15.

Apple samozřejmě nemá na výběr. Nová pravidla EU nutí Apple, aby upadl s každým dalším výrobcem telefonů a přijali port USB-C před koncem roku 2024. Pověsti však poukazují na to, že Apple rychle vytrhává příslovečnou skupinu Aid a přechod ze stárnoucího blesku se spuštěním iPhone 15-více než rok před termínem.

Zde je to, co víme o iPhone 15 s USB-C a co to znamená pro Apple do budoucna.

Jaký je mandát USB-C EU?

Koncem loňského roku EU schválila právní předpisy pro vynucování společného nabíjecího přístavu na spoustě elektronických zařízení. včetně telefonů, tabletů a kamer. Myšlenkou je zde omezit elektronický odpad a zajistit, aby lidé mohli i nadále používat své staré nabíječky dlouho poté, co přepnou na nové zařízení.

Tento společný port je USB-C, standard, který je běžný, ale ne zcela univerzální. V podnikání smartphonu téměř každý používá USB-C na svých produktech, ačkoli Apple se od svého spuštění v roce 2012 držel na proprietárním připojení Lightning.

Lhůta pro přijetí USB-C se liší v závislosti na zařízení, přičemž notebooky jsou dány do roku 2026, aby dodržovaly. Apple však musí do konce roku 2024 dodržovat nová pravidla smartphonu.

iPhone 15 s USB-C: Příběh zatím

Tlak EU na běžný standard nabíjení není nic nového. V roce 2010 se standardy EU prosazovaly, aby měly MicroUSB jako univerzální nabíječku mobilního telefonu, která přiměla velké skupiny výrobců telefonů k příkopu proprietárních kabelů.

Avšak dodržování předpisů bylo dobrovolné, a to umožnilo Apple udržet si svůj vlastní proprietární nabíjecí port tak dlouho, jak to má.

Tvůrci telefonů se nakonec odstěhovali od MicrousB ve prospěch USB-C, a zatímco se zdálo, že se věci zdály tiché, tlak na legislativu společné nabíječky nikdy opravdu neodešel. Bylo několik let diskuse a teprve do ledna 2022 byl zveřejněn první návrh právních předpisů. Kola politiky se konec konců pohybují velmi pomalu. O několik měsíců později, v říjnu 2022, Evropský parlament převážně hlasoval pro tohoto nového pravidla.

Apple byl hlasitě kritický vůči myšlence společné nabíječky, ještě předtím, než byla napsána první návrh právních předpisů, dohadování které nařizuje jedno spojení před jiným „potlačováním inovací spíše než ji povzbuzovat“ a že takové pravidlo by „poškodilo spotřebitele v Evropě a po celém světě“.

Společnost také uvedla, že v té době souhlasila s environmentálními cíli EU při více příležitostech že Osvětlení příkopu by způsobilo více elektronického odpadu, než zabraňuje.

Navzdory této opozici Apple potvrdil, že bude dodržovat rozhodnutí EU. Zatímco zákony pouze nakládají na použití USB-C v EU, je pravděpodobné, že to bude mít zvlnění na celé planetě.

Řada zemí již navrhla po příkladu EU a nařizovala nabíjení USB-C-včetně Indie, Jižní Koreje a U.S. Je také neuvěřitelně nepravděpodobné, že by se Apple obtěžoval vývoj iPhone USB-C, který byl prodán pouze v EU. Je to mnohem snazší a logičtější mít jednu produktovou řadu, která je k dispozici všude.

Otázkou tedy není, jestli jde o to, kdy. A všechny zvěsti ukazují na iPhone 15 konečně provedení skoku na USB-C.

iPhone 15 s pověstimi USB-C

Nedávno se tvrdilo, že Apple našel způsob, jak integrovat svou certifikaci pro IPhone pro iPhone (MFI) s USB-C. Zatímco zdroj této zvěsti je trochu těžký, tento krok Mohlo by mít několik důsledků na USB-CPhone.

Je zřejmé, že Apple by mohl omezit použití kabelů a příslušenství USB-C, které nejsou schváleny Apple-potenciálně omezující rychlost nabíjení nebo přenosu dat v tomto procesu. Apple to samozřejmě neudělal s jinými produkty USB-C, jako jsou iPady, a bylo spekulováno, že by to mohlo zajistit zpětnou kompatibilitu s produkty osvětlením a příslušenstvím.

Zdá se však, že tvrzení od úniku ShrimPapplePro tuto pověst potvrzuje, že dodavatel Apple Foxconn již vyvíjí kabely EarPods a USB-C se specifikacemi MFI. Pokud by to bylo pravda, pravděpodobně by to omezilo nabíjení a přenos dat na doplňkové příslušenství schválené jablkou-a potenciálně porazit celý bod nabíjecího standardu.

Člen Evropského parlamentu ve skutečnosti uvedl, že takový krok bude „přímým porušením zákona“ a požádal Apple, aby objasnil své plány. Rozhodně to zní, že problém certifikace MFI není zdaleka usazený.

Další únik Tvrdí, že zobrazí obrázek iPhone 15 Pro s portem USB-C. Bohužel, tento obrázek je asi tak vzrušující, jak byste očekávali, a ukazuje pouze velmi detailní pohled na port USB-C a dva grily reproduktorů.

USB-C iPhone Won’t Happen! #shorts #iphone #apple

To je roztomilé. Každopádně, tady je skutečný zblízka port USB-C na iPhone 15 Pro. Není nutná žádná představivost nebo vykreslování. https: // t.CO/VMYQPZENWS PICCOM/LTF3SE6MJLFEBREBREAS 16, 2023

Bohužel ve všech těchto případech nebudeme vědět o USB-C, dokud to neslyšíme přímo z Apple. To není pravděpodobné, že se to stane až do data vydání iPhone 15, které očekáváme, že se bude konat koncem tohoto roku. pravděpodobně brzy do poloviny září.

Výhody a nevýhody přepínání iPhone na USB-C

Přepínač USB-C je více než standardní konektor. I když by to byl primární přínos pro vypracování Apple, USB-C je také schopen mnohem více než lightning Connector Apple-zejména pokud jde o rychlost nabíjení a přenosu dat.

V současné době jsou kabely blesku omezeny na USB 2.0 rychlostí, což je 480 Mb / s, zatímco USB-C má maximální rychlost 80 Gbps-zhruba 166krát rychlejší. Telefony společnosti Apple v současné době maximálně maximální rychlosti nabíjení 20 W, zatímco dodávka napájení USB nabízí až 240 W. Velmi málo telefonů nabízí více než 50 W nabíjení, ale Apple stále zaostává za telefony, jako je Galaxy S23 Plus a Galaxy S23 Ultra, které se mohou nabíjet při 45 W. Přístup k rychlejším nabíjecím rychlostem se může ukázat jako velký upgrade a dát Apple šanci zůstat konkurenceschopnější do budoucna.

Stojí za zmínku, že tyto rychlosti nejsou zaručeny. IPad 10, první základní iPad, který nabízí USB-C, zůstává omezen na USB 2.0 rychlosti. To by však nemělo být tak velký problém pro prémiový produkt, jako je iPhone 15 nebo iPhone 15 Pro.

USB-C také odemkne možnost lepší podpory příslušenství, včetně externího úložiště, rozbočovačů a dokumentů, externích displejů, klávesnic a myší atd. Určitě všechny tyto věci jsou již k dispozici na iPadech a jsou pravděpodobně užitečnější na větší obrazovce. Ale dodání, že zvýšená připojení k iPhone prostřednictvím USB-C dává uživatelům větší výběr a flexibilitu, jak používají své telefony.

Hlavní nevýhodou je samozřejmě, že současné příslušenství a kabely blesku budou v podstatě zbytečné. To znamená, že uživatelé se budou muset spolehnout na adaptéry, aby pokračovali, nebo nahradit jakékoli příslušenství, které stále vyžaduje fyzické připojení. A to není skvělé pro spotřebitele nebo životní prostředí.

Po krátké době otřesů, jak si lidé zvykli na změnu.

A co iPhone Portless?

Dlouho se objevují zvěsti, že Apple vyvíjí iPhone bez portů, který by byl zcela bezdrátový a nepotřeboval by nabíjecí port-ať už je to Lightning nebo USB-C.

Mandát EU konkrétně říká, že USB-C je vyžadován pouze tehdy, pokud jde o zapojené kabelové nabíjení. Apple tedy mohl přeskočit přes USB-C úplně a nabídnout telefon, který se spoléhá na bezdrátové nabíjení a přenos dat, aniž by došlo k padajícímu faulu předpisů EU.

Zajímavé na tom je, že to znamená, že v budoucnu by pravděpodobně nebylo opakování mandátu EU. Celý průmysl smartphonů se přesunul na bezdrátové nabíjení QI před několika lety, včetně Apple, takže bezdrátové nabíječky jsou kompatibilní napříč platformami.

Stejně tak technologie Apple Magsafe tvoří základ nového Standard bezdrátového nabíjení Qi2, což by mělo přinést výhody bezdrátové magnetické nabíječky společnosti Apple na jiná zařízení. To by mohlo zase nabídnout rychlejší bezdrátové rychlosti nabíjení pro uživatele iPhone s nabíječkami Qi2, které nejsou magsafe-i když to není potvrzeno.

Neexistuje žádné slovo o tom, kdy by mohl dorazit iPhone Portless, pokud dokonce existuje. Takže je pravděpodobné, že iPhone se bude držet USB-C pro nejbližší budoucnost.

Lightning versus USB-C: Výhody a nevýhody pro iPhone

Mlýn pověsti je těžko v práci a snaží se lidi přesvědčit, že přichází USB-C iPhone. Nedávné rozhodnutí Evropské unie může přinutit Apple ruku.

iPhone s kabelem USB-A Lightning

EU se dohodla na nových pravidlech, která by vyžadovala, aby společnosti přijaly USB-C jako běžný mechanismus nabíjení. Apple může být do konce roku 2024 nucen vytvořit iPhone USB-C iPhone.

Cílem dohody je snížit elektronický odpad v systému, protože majitelé smartphonů mohli použít jeden kabel k nabíjení více zařízení. Nový odpad by se objevil ve formě již potřebných kabelů a doků blesku.

Přečtěte si od AppleInsider

Apple by ušetřil při vytváření bleskových kabelů, protože iPhone je jediným zařízením s takovým portem. Jediným účelem by bylo udržování bleskových kabelů na podporu starších iPhonů.

Přechod na nový port zní zpočátku jednoduše, ale změní to způsob, jakým komponenty zapadají dohromady uvnitř iPhone. Výhradně odstranění portů ze zařízení zůstává také možností.

Nad rámec požadavků legislativních orgánů. Každý typ konektoru existují výhody a nevýhody.

Blesk

Lightning je konektor 8-pinu, který Apple vydal v roce 2012, aby nahradil starší 30pinový kabel. 6.7 mm x 1.5 mm zástrčka může být vložena lícem nahoru nebo lícem dolů. Je to mužský konektor, což znamená, že kolíky jsou na kabelu místo v přístavu.

Jedním záporným systémem blesku je pomalý přenos dat. Rychlosti přenosu blesku jsou srovnatelné s USB 2.0 při až 480 Mb / s pro většinu případů, ale může dosáhnout rychlostí USB 3.

Rychlosti přenosu USB 3 lze nalézt za správných okolností, jako je 12.9palcový iPad Pro s adaptérem kamery Lightning To USB 3.

USB 3.0, také známé jako superspeed USB, může zasáhnout rychlosti až 5 Gbps. Nejnovější iterace, USB 3.2, poskytuje rychlosti až 20 Gbps.

Lightning je dobrým protokolem pro nabíjení, přičemž iPhone 13 Pro Max je schopný dočasně podporovat až 27 wattů u pravého adaptéru.

Protokol je exkluzivní pro Apple a že příroda je z pohledu společnosti pozitivní. Je vyrobena pro iPhone Program zajišťuje, že výrobci dodržují standardy v komponentách.

Ukázalo se, že to je výhoda pro spotřebitele, protože se nemusí starat o nabíječku zadku, pokud najdou certifikaci.

V našem testování jsme zjistili, že síla každého typu konektoru je podobná. Kabely blesku zpracovávají rozbití špičky lépe než jejich protějšky USB-C.

Mužský konektor musí být odstraněn z portu iPhone, a poté je dobré jít. Když se zlomí hrot USB-C, existuje 57 % šance, že jeho vnitřní konektory budou poškozeny před vnější kovovou špičkou. V tomto případě se nemůže připojit k portu.

Výhody a nevýhody blesku

  • Pomalý přenos dat
  • Standard pouze pro Apple
zpráva, kupující, iphone, typu-c

USB-C

USB-C samo o sobě neříká nic o nabíjecí síle nebo přenosu dat kabelu. Odkazuje pouze na typ konektoru a port použitého ve standardu. Je to ženské spojení, což znamená, že vnitřek zástrčky obsahuje kolíky.

Nejnovější a nejrychlejší specifikace, kterou může USB-C použít, je USB4. Tyto kabely mohou podporovat rychlost přenosu dat až do 40 Gbps. Lze jej použít v Thunderbolt 3 a Thunderbolt 4 Ports v zařízeních Apple, jako je MacBook Pro nebo Imac.

Testovali jsme rychlosti nabíjení USB-C versus Qi, USB-A a Magsafe. Kabel USB-C nabije iPhone 12 Pro nejrychlejší plnou baterií za hodinu a 55 minut.

Dalším pozitivním z USB-C je jeho zpětná kompatibilita s USB 2.0, DVI, VGA a HDMI se správnými adaptéry. Podporuje také DisplayPort A/V až do 8k rozlišení při 60 Hz.

MacBook Pro s porty USB-C

Variabilní „standardy“ USB-C jsou také pád technologie, s různými rychlostmi a jmény, které mají za následek zmatené spotřebitele. USB 2.0, USB 3.0, USB 3.1, dodávání energie USB4 a USB jsou všechny faktory, o kterých je třeba se dozvědět a zvážit.

Stejně jako Lightning může být zařízení USB-C certifikována tak, aby splňovala bezpečnostní standardy. Testy fóra USB Implementators testuje a certifikuje všechny kabely, nabíječky a další zařízení USB-C a další zařízení.

Výhody a nevýhody USB-C

  • Hostitelské zařízení je pravděpodobnější, že bude poškozeno než kabel
  • Vícenásobné, matoucí specifikace

Přepínání portů

Pro Apple to není vítězství. Přesouvají se na USB-C a stěžují si blesk. A přes deset let příslušenství je zastaralé bez adaptéru.

S iPhone USB-C mohl zákazník použít jeden kabel jako minimální částku, aby účtoval jejich smartphone, notebook a další příslušenství. Mnoho zákazníků by také muselo koupit nové příslušenství, aby nahradilo jejich osvětlovací zařízení.

The iPhone 15 with USB-C?!

Pokud se budou držet blesku, budou v rozporu s nadcházejícím mandátem EU. Jak se ukázalo, zákon neumožňuje Apple vypnout schopnost konektoru účtovat, pokud existuje, takže nemohou mít pouze softwarovou opravu pro zákazníky EU.

A pokud jdou zcela bezdrátové, to stále vyhlazuje periferie blesku a odřízne jednu metodu odstraňování problémů, dokud Magsafe nepodporuje data.

Bezdrátové nabíjení je ve srovnání s dráty neefektivní. Magsafe vyžaduje napájecí adaptér, který podporuje minimálně 25 W, ale dodává pouze 15 W, aby nabíjel iPhone.

V našem testu jsme zjistili, že Magsafe se umístil na třetím místě a nabíjel iPhone 12 Pro za dvě hodiny a deset minut. 5W Power Brick s USB-A Lightning Beat Magsafe.

Tato bezdrátová budoucnost je pravděpodobné, kam směřuje Apple. Na povrchu, pouze při pohledu na pozici Apple, má větší smysl, aby se Apple držel blesku nebo jej nahradil magsafe než přechod na USB-C.

Zbývá jedinou otázkou je schopnost Apple upokojit EU. Rozhodnutí by mohlo donutit Apple, aby zrychlil svou časovou osu představit iPhone bez portu.

Zákon je zřejmý, že iPhone pouze pro Magsafe splňuje požadavky nového nadcházejícího požadavku.

Magsafe je také kompatibilní s otevřeným standardem Qi. Podporuje až 15 W energie a 7.5W pro Qi. Lidé nemusí kupovat samostatné qi a magsafe nabíječky a to splňuje ideál EU univerzálního nabíjení.

Vztah Apple Watch s nabíjením QI je komplikovaný. Apple to bude možná muset vyžehlit, aby měl univerzální bezdrátový standard, protože zařízení je příliš malé na to, aby bylo možné zahrnout stávající magsafe.

Nabíječka Apple Watch může být v souladu se specifikací Qi. V roce 2015 čtenář AppleInsider Albert C. Lee sdílel video, ve kterém použil nabíječku Apple Watch se svým smartwatch Moto 360.

V roce 2015 John Perzow, viceprezident pro vývoj trhu na konsorciu bezdrátového výkonu, tvrdil, že Apple použil upravenou formu QI pro systém nabíjení Apple Watch. Roztržení z IFIXIT ukazuje, že systém nabíjení Apple Watch je podobný Qi.

V roce 2017 bylo zjištěno, že Apple Watch Series 3 podporuje některé nabíječky QI. Byla testována zařízení od Belkin, Mophie a Sharllen.

Pokud tedy předpokládáme, že iPhone pouze pro Magsafe je kompatibilní, pak je to také Apple Watch.

Který funguje pro každého daného spotřebitele, je otevřená otázka.- Ale nikdo z nás nemá hlas.

„Nemáme na výběr“: Apple říká, že iPhony se přepnou na nabíječky USB-C, aby vyhověly novému právu EU

IPhony Apple přepnou na nabíječky USB-C pro svá nadcházející zařízení pro iPhone, společnost poprvé uznala poprvé na akci Wall Street Journal v úterý, což je tah, který přichází den poté Společný standard nabíjení pro všechny chytré telefony prodané v bloku od roku 2024.

Klíčová fakta

Greg Joswiak, na celosvětové marketingové šéf Apple, Apple, Apple, „zjevně… musí dodržovat“, přidává rozhodnutí EU a přidává „nemáme na výběr, Greg Joswiak.“

Zatímco uznání směny Joswiak naznačoval, že společnost nebyla příliš nadšená skutečností, že to bylo nuceno tak učinit zákonodárci EU, poznamenává, že přes miliardu lidí již mají zařízení, která používají blesky Apple Lightning Chargers.

zpráva, kupující, iphone, typu-c

Joswiak také tvrdil, že proprietární bleskový kabel a kabel USB-C by neexistovali, pokud by Apple souhlasil s původní poptávkou EU při použití staršího kabelu nabíjení micro USB, který měl špatnou spolehlivost a mohl by být snadno poškozen.

Joswiak dodal, že společnost je otevřená vládám, které jim říkají, čeho chtějí dosáhnout, ale inženýři společnosti Apple by měli být ponecháni, aby přišli s řešením, aby toho dosáhli, místo toho, aby byla pověřena následovat jedno.

Šéf marketingu Apple také argumentoval, že problém samostatných nabíječek pro samostatná zařízení byla z velké části vyřešena moderními nabíjecími cihlami, které mají odnímatelné kabely. v závislosti na nabitém zařízení.

Klíčové pozadí

Začátkem tohoto týdne zákonodárci členských států EU dali konečný souhlas novému běžnému standardu nabíjení bloku pro přenosná zařízení. Podle nových pravidel budou všechny chytré telefony, tablety, sluchátka, kamery, herní konzole, bezdrátová myš a klávesnice vyžadována, aby do konce roku 2024 měla port nabíjení USB typu-C USB typu C. Všechny notebooky prodávané v bloku budou muset také dodržovat toto pravidlo do jara 2026. Zákonodárci EU tvrdí, že tento krok pomůže omezit elektronický odpad a zajistit, aby lidé museli pouze jednu nabíječku pro všechna jejich zařízení. V současné době téměř každé moderní zařízení Android používá nabíječky USB-C spolu s vlastními tabletami iPadu Apple. Zatímco nové MacBooks Apple přicházejí s proprietární nabíječkou Magsafe, podporují také nabíjení přes USB-C.

Novinky Peg

Jowsiak nenabídl časovou osu, kdy dojde k přepínači. Zákon EU vstoupí v platnost na konci roku 2024, ale Bloombergův Mark Gurman oznámil, že nabíječka USB-C byla „v podstatě zámek“ pro příští rok iPhone 15. Se spuštěním nového iPadu 10. generace již všechny tablety Apple podporují nabíjení USB-C. Airpody Apple však stále vyžadují nabíječku blesku a budou potřebovat refresh designu, aby podpořili USB-C.

Co sledovat

Ve svém zpravodaji začátkem tohoto měsíce Gurman oznámil, že přechod společnosti Apple na USB-C je pouze opatřením, než společnost plně přijme bezdrátové nabíjení na všech svých zařízeních a v podstatě vytvoří iPhone „Portless“. V pravděpodobném pokusu o dosažení tohoto posunu se tisková zpráva EU na běžném standardu nabíjení začátkem tohoto měsíce také poznamenala, že do konce roku 2024 také pracuje na „harmonizaci požadavků na interoperabilitu“ pro bezdrátové nabíjení do konce roku 2024. Tento krok bude pravděpodobně splněn s menším odporem, protože téměř všechna zařízení, která podporují bezdrátové nabíjení. včetně iPhone Apple. jsou kompatibilní s interoperabilním standardem nabíjení QI.

Velké číslo

250 milionů. To je to, kolik občanů EU každý rok utratí za nákupy nabíječky, podle bloku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS