Přenos dat ze systému Android do zařízení Samsung Android

Jak přenést data z telefonu Samsung do telefonu Samsung

Mnozí z nás jsou přesvědčenými příznivci telefonů Samsung. Vysoce kvalitní, odolné, funkční. slouží nám s dobrou vírou a potěšením po mnoho let. Ale přijde čas, kdy naše zařízení zastará a my se rozhodneme koupit další gadget. Po zakoupení chytrého telefonu se setkáváme s nutností přenést data ze starého zařízení do nového, což se zdá být vyčerpávající a časově náročný proces. Ale není to tak špatné! Zde je návod, jak rychle zkopírovat všechna data ze starého zařízení Samsung do nového zařízení Samsung. A jaké nástroje nám v tom mohou pomoci.

Šikovným nástrojem, který umožňuje přenášet soubory z jednoho smartphonu do druhého, je program “ Samsung Data Transfer „. Umožňuje přenášet data, protokoly hovorů, textové zprávy, fotografie, videa, hudbu, dokumenty a aplikace. Podporuje přenos dat mezi zařízeními se systémem Android a mezi zařízeními se systémem Android a iOS a čistě zařízeními se systémem iOS.

Podívejme se, jak můžete pomocí tohoto softwaru přenášet informace ze zařízení Samsung do zařízení Samsung:

  Nainstalujte si do počítače aplikaci “ Samsung Data Transfer “ (Windows, Mac);

Po dokončení kopírování se označená data zkopírují do zařízení Samsung.

Samsung Smart Switch. snadný způsob, jak ušetřit čas, nervy i data

Víte, co většině lidí brání v přechodu ze starého smartphonu na nový?? Odpověď je triviální, jde o přenos dat. programů, kontaktů, fotografií a poznámek, všeho, co se nahromadilo na starém zařízení a je potřeba v každodenním životě. „Mraky, které nás obklopují, mohou snížit potíže spojené s takovým krokem, ale ne snížit bolestivý šok na nulu. Vždycky se najde něco, co jste zapomněli zkopírovat, něco, co se náhodou nachází ve starém zařízení, když to potřebujete, a ne tam, kde to potřebujete. Lidé vymysleli stovky způsobů, jak přenášet data, ale není mnoho pohodlných a jednoduchých, a podle mého názoru je pro zákazníky smartphonů Samsung nejlepší program Smart Switch, který existuje jak pro počítače (Mac/Windows), tak pro smartphony. Často se Smart Switch přehlíží, protože pro ty, kteří jsou do tématu ponořeni, je to něco známého a samozřejmého, zatímco pro běžné lidi je to skutečná hůlka, která může vyřešit mnoho problémů a někdy i ovlivnit jejich nákupní rozhodnutí. Na vlastní oči jsem nejednou viděl, jak prodejci přesvědčují lidi, aby vyzkoušeli Android, když jim vysvětlují, že přechodem z iOS o nic nepřijdete. kontakty, hudba, fotografie a dokonce i aplikace vám zůstanou. V očích lidí je to jako zázrak, protože se zdá, že iOS a Android se nedokážou spřátelit, a proto je tak těžké přejít z jednoho systému na druhý. To je velmi rozšířený mýtus a ve skutečnosti není tak obtížné přejít z jednoho systému na druhý, trvá to maximálně půl hodiny, a to v případě, že máte hodně dat, například hudby a fotografií. Podívejme se, jak to funguje.

Společnost Samsung se postarala o to, abyste nemuseli dělat žádné další pohyby, nemuseli chodit do obchodu a kupovat příslušenství zvlášť, abyste mohli přenášet data. Současné i minulé vlajkové lodě se vždy dodávají s adaptérem z USB typu C (dříve microUSB) na běžné USB. Jednou rukou tento adaptér zapojíte do zásuvky telefonu, ale druhou rukou můžete připojit svůj starý smartphone, ať už se jedná o model se systémem Android nebo iOS. Bez ohledu na to, kdo smartphone vyrábí, lze data ze Samsungu a dalších zařízení dokonale přenášet.

Stačí, když si do chytrého telefonu nainstalujete aplikaci Smart Switch a budete postupovat podle pokynů na obrazovce. Pokud se například připojujete k iPhonu, potřebujete samotný telefon a kabel, žádné další pomůcky nebo komplikace. Jednoduché dialogové nabídky vás vyzvou k výběru sekcí, které chcete uložit. Včetně vašich SMS, kontaktů, fotografií a dalších informací.

Je pravděpodobné, že váš starý počítač má méně paměti než ten, který jste zakoupili. Ale i když jsou stejné, můžete zjistit, kolik místa zaberou jednotlivé oddíly, takže můžete kontrolovat otázku. Pro mnohé zůstává zázrakem, že hudbu zakoupenou v iTunes můžete dostat z iPhonu, objeví se na vašem novém smartphonu se systémem Android. Dalo by se říci, že je to naprostý komfort, není třeba se v něm vrtat a nastavení Smart Switch zvládne i dítě, je to tak jednoduché a přímočaré.

Největší výhodu má však tento program u smartphonů se systémem Android, protože umožňuje přenášet nejen data, ale také nastavení, jako je umístění ikon na ploše, nastavení Wi-Fi a podobné „drobnosti“, které utvářejí naše vnímání smartphonu. Přenese se celé vaše produkční prostředí, včetně nastavení veškerého příslušenství, se kterým jste pracovali, například stanice DeX. Tuto funkci je těžké přecenit, protože znamená, že během několika minut máte všechna data i obvyklá nastavení ve svém novém smartphonu Samsung a můžete začít pracovat.

Jeden ze správců systému ve velké společnosti uvedl, že si nedokáže představit život bez Smart Switch, protože během dne musí pravidelně nastavovat stovky nových smartphonů a migrovat stará data. Všechno, aniž byste cokoli zanechali. Dříve, když se věci dělaly postaru, byly vždycky problémy, zapomínalo se na jednu věc a ve spěchu a zmatku se zapomínalo na druhou. Nyní, když je vše monitorováno softwarem, není téměř žádná šance, že by vám něco uniklo.

Společnost Samsung již dlouhou dobu vnímá bolest mnoha uživatelů a neustále vyvíjí Smart Switch, aby byl co nejpřehlednější a nejpřístupnější. Nové chytré telefony nabízejí stažení aplikace a přenos dat, ale lidé se s ní často setkávají v době, kdy už tančili s tamburínami, a neuvědomují si, že existuje jiný, jednoduchý a dostupný způsob.

V prodejnách se prodejci často snaží prodat jako doplňkovou službu přenos dat ze starého telefonu, ačkoli s funkcí Smart Switch to není velký problém a zvládne to každý.

Pro ty, kteří z jakéhokoli důvodu chtějí k přenosu dat použít počítač, je Smart Switch k dispozici také ve verzích pro MacOS a Windows. Rozdílů jako takových je málo, podstata zůstává stejná.

Při své práci se často přesouvám z jednoho chytrého telefonu na druhý, vždy chci minimalizovat ztrátu času, který mohu věnovat opravdu důležitým věcem. A Smart Switch přichází na pomoc, protože obnovuje mé pracovní prostředí a umožňuje mi během několika minut mít známý smartphone, kde je již vše uspořádáno tak, jak chci. Na druhou stranu má systém Android další důležitou funkci. Starý telefon má často paměťovou kartu, na které jsou uložena data. Tuto kartu můžete jednoduše přesunout do nového smartphonu, ale jsou případy, kdy kapacitu úložiště zvýšíte, protože karty jsou již maximálně dostupné. A právě zde přichází na řadu Smart Switch, který je maximálně transparentní a přehledný. Další věc je, že přenos bude trvat o něco déle, zejména pokud máte gigabajty fotografií a videí.

Přenos aplikací pro systém Android

Chcete-li migrovat aplikace, pokud jste ještě nestihli opustit úvodní stránku, kde je telefon původně nastaven, budete po zadání účtu vyzváni k výběru starého telefonu a obnovení aplikací.

Zadejte svůj účet Google a okamžitě budete vyzváni k obnovení dat ze starého zařízení

Pokud jste již na počítači, můžete dříve nainstalované aplikace najít v obchodě Google Play v části „Moje aplikace a hry“ na kartě „Knihovna“.

Jak přenášet fotografie, aplikace a data na paměťovou kartu v zařízení Samsung

Jak víte, chytré telefony, které si kupujeme, jsou časem stále pomalejší a pomalejší. Hromadění aplikací, servisních souborů, fotografií a aktualizací spotřebovává stále více systémových prostředků, což vede ke zpomalení zařízení, pádům a zamrzání. Totéž platí pro telefony Samsung, které jsou spolehlivé a funkční, ale v průběhu let ztratily na rychlosti a stabilitě. Účinným řešením je uvolnění místa, kterého lze dosáhnout přenesením souborů z telefonu na kartu SD. Zde se dozvíte, jak přenést požadovaná data (fotografie, aplikace) ze smartphonu Samsung na externí paměťovou kartu a co k tomu budete potřebovat.

Jak víme, paměťová karta (neboli SD karta) je důležitým funkčním prvkem dnešních telefonů, který umožňuje rozšířit jejich možnosti ukládání dat. Podpora paměťových karet je integrována do funkcí operačního systému Android a od verze 4 umožňuje.0 uložení potřebných dat na paměťovou kartu telefonu.

Vlastnosti karty SD:Vysvětlení:
Třída rychlosti Každá paměťová karta má svou vlastní rychlostní třídu. Použití karty SD v zařízení Samsung bez příslušné třídy může být výhodné v případě, že ji používáme jako základní úložiště pro potřebná data.
Výběr nesprávného úložného zařízení Pokročilé funkce, jako je nahrávání HD videa, přesouvání souborů nebo aplikací, mohou způsobit zpomalení, pád nebo poruchu telefonu. Pokud se s kartou SD setkáte s podobnými problémy, kupte si rychlejší kartu.
Lze zvolit libovolnou kapacitu Můžete si zakoupit paměť SD o velikosti 4 až 512 GB, vložit ji do zařízení a uložit na ni potřebná data. Je důležité si přečíst technické specifikace telefonu, abyste věděli, jakou maximální kapacitu úložiště může podporovat.

Níže uvádíme návod, jak přesunout soubory (fotografie, videa, aplikace atd.).) na externí paměťovou kartu pro telefony Samsung se systémem Android 7.0 a novější modely.

Přenos všech potřebných dat do zařízení Samsung přes Bluetooth

Přenos dat přes Bluetooth není nejrychlejší ani nejefektivnější způsob přenosu dat. Pokud však nemáte v blízkosti stabilní připojení Wi-Fi, může být potřebným všelékem přenos přes Bluetooth.

 • Zapněte funkci Bluetooth na obou zařízeních Samsung;
 • Připojte starý a nový gadget pomocí hesla a navažte spojení;
 • V původním zařízení Samsung vyberte cílový soubor, například kontakt, obrázek, video, poznámku a další;
 • Stiskněte tlačítko “ Sdílet “ a vyberte možnost Bluetooth; Vyberte přenos přes Bluetooth
 • Vyberte nový telefon, do kterého chcete soubory odeslat;
 • V cílovém zařízení přijměte odeslané soubory.

Tohle se vám bude hodit: jak odeslat obrázek z telefonu do počítače.

Jak přejít ze starého smartphonu Galaxy na nový pomocí funkce Smart Switch

Smart Switch není komplexní program pro zálohování a obnovení, který by přímo zkopíroval vše do nového telefonu, ale je to dobrý způsob, jak zaplnit mnohé mezery, které zůstaly po základním systému zálohování a obnovení připojeném k účtu Google. Neočekávejte, že Smart Switch přenese všechna data jednotlivých aplikací nebo zkopíruje všechny informace, ale udělá mnoho drobných a nenápadných věcí, které oceníte později, až budete nový smartphone používat, místo abyste se trápili s nastavením.

Podělte se o své názory v komentářích pod tímto článkem a na našem chatu na Telegramu.

přenos, systému, android, zařízení

Přenos dat prostřednictvím účtu Google

Služba snadno přenese vaše poznámky, protokoly hovorů, kontakty, hudbu, fotografie a videa, historii vyhledávání do nového telefonu.

Přečtěte si, jak přenést data z účtu Google:

V „Nastavení“ starého zařízení vyberte možnost „Účty“. 2. Zadejte svůj účet Google a klikněte na „Synchronizovat“. Aby se obsah nahrál do nového zařízení, musí být vedle něj zaškrtnuto políčko. 3. Přidání účtu Google do nového telefonu. 4. Zvolte „Více“ a klikněte na „Synchronizovat“.

Požadované soubory a informace se nyní zobrazí na novém zařízení se systémem Android. Operace trvá v průměru 5 až 10 minut.

Musíte mít účet Google. Pokud účet Google nemáte, zaregistrujte si ho:

Po registraci můžete zkopírovat všechny informace z jednoho smartphonu do druhého pomocí několika kliknutí.

Jak přenést data do zařízení Samsung ze smartphonu se systémem Android

Pokud je váš novější telefon od společnosti Samsung, podporuje speciální aplikaci Smart Smitch, která je ke stažení na Google Play.

Po otevření aplikace Smart Smitch v telefonu má uživatel tři možnosti přenosu dat: bezdrátové připojení, kabel USB a externí úložiště. Pojďme si rozebrat ten nejjednodušší. první.

Chcete-li se připojit bezdrátově, musíte:

Dále vyberte možnost „Bezdrátové připojení“ „Získat“ „Android“;

Nainstalujte a otevřete Smart Switch ve starém zařízení;

Zvolte „Wireless“, vyberte požadovaná data a stiskněte „Send“.

Z telefonu Huawei na smartphone se systémem Android

Čínský výrobce Huawei vytvořil podobně jako Samsung speciální aplikaci „Phone Clone“ pro rychlý přenos obsahu mezi smartphony.

Nejprve si stáhněte aplikaci a spusťte ji na dvou zařízeních;

V novém telefonu otevřete aplikaci Klonování telefonu;

Klepnutím na „This is a new phone (sending)“ aktivujte připojení Wi-Fi;

Otevřete aplikaci ze starého telefonu;

Klikněte na možnost „Toto je starý telefon“. V otevřeném okně pro detekci nového zařízení zadejte heslo Wi-Fi a připojte se k novému telefonu.

Zadejte informace, které se mají přenést do nového sluchátka, a počkejte na dokončení operace.

Ruční přenos dat

V případě stahování ze starších telefonů se systémem Android nemusí výše uvedené možnosti fungovat. Nové zařízení nebude mít možnost instalace.

V tomto případě lze data přenášet zastaralou, ale neméně spolehlivou metodou:

Přes kabel USB

Vhodná volba pro ty, kteří se obávají úniku osobních údajů.

 • Připojení starého telefonu k počítači
 • V telefonu vyberte možnost „Přenos souborů“
 • Zkopírujte potřebné informace (kontakty, fotografie a videa, soubory) do počítače
 • Odpojte staré zařízení a připojte nové
 • Přenos zkopírovaných souborů

Prostřednictvím karty Micro SD

 • Ve starém smartphonu otevřete Průzkumníka souborů;
 • Výběr souborů k přenosu
 • Klikněte na „Kopírovat na paměťovou kartu“
 • Vyjměte kartu Micro SD a vložte ji do nového telefonu.

Přes Bluetooth / NFC

 • Na obou miniaplikacích povolte Bluetooth nebo NFC v části „Bezdrátové sítě“
 • Aktivace služby Android Beam
 • Umístěte zařízení do malé vzdálenosti od sebe
 • Ve starém telefonu vyberte soubory, které chcete přenést, a stiskněte tlačítko „Přenést“.

Všimněte si, že přes Bluetooth nelze odesílat textové zprávy, kontakty, historii hovorů ani aplikace.

Technologický vývoj směřuje ke snadným a rychlým řešením pro uživatelsky přívětivé přenosy z mobilního telefonu do mobilního telefonu. Použijte některou z možností přenosu, která vám vyhovuje, abyste si nemuseli „zvykat“ na nový telefon a ztrácet tak spoustu času a úsilí. V opačném případě hrozí ztráta dat nebo nebezpečný postup přenosu souborů mezi zařízeními.

Jak migrovat data napříč značkami

Existují metody přenosu dat pomocí programů specifických značek.

Přenos dat ze zařízení Samsung do zařízení Samsung

Jihokorejská společnost má vlastní aplikaci Smart Switch.

Jak přenášet data pomocí přepínače Smart Switch:

 • Stáhnout aplikaci.
 • Spuštění aplikace.
 • Zvolte způsob připojení ke starému zařízení, které musí mít také nainstalovanou aplikaci.
 • Označte obsah, který chcete migrovat.
 • Potvrzení přenosu dat.

Přenos dat mezi zařízeními Xiaomi

Společnost Xiaomi má také značkovou aplikaci Mi Mover. Aplikaci byste měli nainstalovat do obou zařízení.

 • Spuštění aplikace na obou smartphonech.
 • Určete, který z nich je příjemce a který odesílatel.
 • Naskenujte kód QR, přičemž každý gadget musí být připojen ke stejné síti Wi-Fi.
 • Výběr souborů, které se mají přenést.
 • Potvrzení akce.

Aplikace třetích stran

Přenos dat nefunguje vždy správně s SMS. Chcete-li uložit všechny SMS, jednoduše si stáhněte a použijte aplikaci třetí strany SMS Backup Restore nebo podobnou aplikaci.

Služba Flyme umožňuje přenést většinu dat nainstalovaných ve starém zařízení. Úspěšně se ukládají například všechna hesla v aplikacích vyžadujících autorizaci, minulé hraní her, kontakty, poznámky atd. д. Proces může selhat u chráněných aplikací (bankovní software). Pro jejich instalaci budete muset znovu zadat své uživatelské údaje. Zálohování také neumožňuje přenášet vyzváněcí tóny a tapety.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS