Přenos telefonního seznamu z telefonu nokia do telefonu iPhone

Přenos kontaktů z Nokie do iPhonu

Při koupi nového iPhonu se mnoho lidí potýká s problémem, že musí brzy přenést čísla. A protože mnoho lidí stále používá modely Nokia, je třeba zvážit, jak přenést nový adresář do iPhone.

Prvním krokem je nainstalovat do počítače program Nokia PC Suite, který může být na instalačním disku dodávaném s konkrétním telefonem. Takový program lze snadno najít a stáhnout na mnoha stránkách na internetu. Poté je nutné telefon Nokia zálohovat připojením k počítači a spuštěním potřebného softwaru. např. zálohování SQL.

zvolte režim „Zálohování“ v PC Suite nebo nabídku „Kontakty“ a „Synchronizovat kontakty“, pokud je nainstalována verze OVI Suite. Všechny tyto operace přenesou všechna data adresáře do telefonu. Dále je třeba přenést čísla ze zálohy do aplikace Outlook.

Chcete-li to provést v aplikaci PC Suite, přejděte do nabídky „Synchronizace“, přejděte do okna „Nastavení“, klikněte na zaškrtávací políčka a uložte a poté přejděte do aplikace „Outlook Express“ a spusťte sériovou synchronizaci.

Dalším krokem je přenesení uložených informací do iPhonu prostřednictvím iTunes. V počítači musí být nainstalovány iTunes, v iPhonu musí být vložena platná SIM karta a zařízení musí být přepnuto přes iTunes.

Po dokončení všech příprav by měl být iPhone připojen k počítači přes USB. V iTunes najděte kartu „Procházet“, otevřete „Zařízení“ a vyberte svůj miniaplikační přístroj. Na kartě „Informace“ byste měli zaškrtnout políčko „Synchronizovat kontakty s adresářem systému Windows“. Jakmile je vše dokončeno, začne synchronizace a data se postupně přenesou do iPhonu.

Je důležité, abyste si zapamatovali několik základních nuancí:

Během procesu synchronizace nemůžete používat iPhone nebo Nokia;

Sloupec „Jméno“ se přenese normálně, zatímco sloupec „Příjmení“ může být někdy problematický a nepřesný;

Další funkcí je, že z adresáře se z Nokie do iPhonu přenesou pouze dvě čísla. To platí pro Office 2003, zatímco verze 2010 bude mít první tři čísla a verze 2013 bude mít až čtyři čísla.

Po dokončení budete mít stejná telefonní čísla přátel, rodiny a spolupracovníků jako ve starém telefonu a nepřijdete o žádné důležité kontakty.

Synchronizace kontaktů přes Wi-Fi

Pokud máme po ruce Wi-Fi, můžete kontakty odeslat přímo do telefonního seznamu iPhonu. Rádi bychom dodali, že synchronizace bude možná i bez iTunes.

 • Přejděte do nastavení iPhone a vyberte „Mail, kalendáře, kontakty“. Stiskněte tlačítko „Přidat“ „Ostatní“.
 • Vyberte možnost „Účet CardDAV“ a vyplňte požadovaná pole.
 • zadejte uživatelské jméno (náš Gmail), heslo pro náš profil (dvoufázové ověřování je výjimkou), server (Google.com) a název účtu podle vašeho výběru.
 • Stiskněte modré tlačítko „Go“ vpravo nahoře.
 • Ujistěte se, že je aktivní přepínač ve sloupci „Kontakty“. Poté otevřete „Telefon“ a kartu „Kontakty“.
 • Pokud jsme vše provedli správně, měla by se spustit synchronizace.

To je užitečné, protože pokud omylem smažete libovolné číslo, můžeme ho vždy obnovit, pokud neuplynulo více než třicet dní. Je třeba nastavit synchronizaci.

Skutečný mobilní expert! Píše užitečné články a návody na mobilní problematiku jednoduchým a srozumitelným jazykem, rozdává ty nejužitečnější rady zleva i zprava. Sledujte sekci „Články a Life Hacks“.

Možné problémy s importem kontaktů

Pokud máte s migrací kontaktů potíže, podívejte se na naši tabulku řešení nejčastějších problémů.

Odborník na digitální technologie a činnost mobilních operátorů. Neustálé sledování změn v odvětví v Rusku i v zahraničí.

Hlavním předpokladem pro import čísel přes iCloud je synchronizace kontaktů. Jedná se o 1 malý posuvník, který majitelé iPhonů velmi často zapomínají zapnout. Zkontrolujte, zda ji máte aktivovanou, a nezapomeňte stisknout potvrzovací tlačítko.

Nejedná se o neobvyklý případ. Nezapomeňte, že vždy existují alternativy. V případě, že jste ztratili heslo k Apple ID, můžete kontakty přenést pomocí SIM karty, služeb Google a speciální aplikace Zálohování mých kontaktů

Je možné, že čísla z adresáře nemáte uložena na kartě SIM, ale v paměti starého telefonu. Nejprve je musíte přenést na SIM kartu a teprve poté je exportovat do nového iPhonu.

Kopírování dat iPhonu do počítače pomocí iTunes

Kontakty je možné ukládat do počítače prostřednictvím iTunes pouze v případě, že je v počítači nainstalován program Microsoft Outlook nebo Kontakty systému Windows. Tyto nástroje jsou nedílnou součástí operačního systému 7 a 8.

Jak vypadá iTunes na obrazovce počítače

 • Je třeba připojit iTunes;
 • Připojte telefon k počítači pomocí kabelu USB;
 • v počítači, přejděte do seznamu spárovaných zařízení a mezi dostupnými možnostmi vyberte „Podrobnosti“;
 • klikněte na „Synchronizovat kontakty s“;
 • Zobrazí se seznam dostupných možností, ze kterého je třeba přejít do aplikace Outlook nebo Kontakty;
 • Po dokončení klikněte na tlačítko „Apply“.

Vezměte prosím na vědomí! Tento nástroj lze také použít k odesílání datových paketů z jednoho smartphonu do druhého.

Jak duplikovat kontakty

Téměř každé zařízení má vestavěné nástroje pro vytvoření kopie kontaktů. Pokud vám standardní funkce nestačí, můžete použít bezplatný software třetích stran. Upozorňujeme, že kontakty se jmény v ruštině mohou být do souboru zapsány nesprávně, např. jejich jména se mohou změnit na nesrozumitelné hieroglyfy. Je to způsobeno problémem s kódováním znaků. Tato chyba je však velmi vzácná a nevyskytuje se na všech zařízeních.

Android

Export kontaktů ze systému Android:

  Rozbalit kontakty. Může mít jiný název, ale najdete v něm seznam svých kontaktů.

Rozbalení seznamu kontaktů v systému Android

Aplikace „Export kontaktů a dat CSV“

Pokud z nějakého důvodu nemůžete použít výše uvedený způsob, přejděte na Play Market a do vyhledávacího pole zadejte „Exportovat kontakty“. Vyberte některou z nabízených aplikací, nainstalujte ji a vytvořte s ní soubor. Například aplikace „Export kontaktů a dat CSV“, kde stačí stisknout jediné tlačítko, abyste získali soubor csv.

Stiskněte tlačítko Exportovat kontakty v aplikaci „Export kontaktů a dat CSV“

Windows Phone

Export kontaktů ze systému Windows Phone:

  Otevřete aplikaci firmwaru „Přenos dat“. Je k dispozici na všech zařízeních se systémem Windows Phone. Pokud jste aplikaci smazali ručně, obnovte ji ze složky. V hlavním okně otevřete rozšířenou nabídku a vyberte možnost „Exportovat na kartu SD“.

V aplikaci „Přenos dat“ vyberte možnost „Exportovat na kartu SD“

Zadejte, že chcete exportovat kontakty ze systému Windows Phone

Aplikace pro zálohování zpráv contactsmessage

Pokud vám to nebude fungovat, můžete použít zálohování contactsmessage. Stáhněte si ji zdarma z obchodu. Po instalaci se aplikace nezobrazí v seznamu aplikací třetích stran: pouze přidá další stejnojmennou položku do nastavení systému.

  Rozbalte nastavení systému a vyberte možnost contactsmessage backup.

Přejděte na zálohování kontaktů a zpráv

Přijmout licenční smlouvu na zálohovací software contactsmessage

Přiřazení kontaktů ke kopírování

Nokia

Export kontaktů z telefonu Nokia:

  Použití adaptéru USB, počítače a aplikace třetí strany. Stáhněte si sadu Nokia PC Suite z oficiálních stránek společnosti a nainstalujte ji. Připojte telefon k počítači pomocí kabelu USB a spusťte dříve nainstalovaný software.

Otevření kontaktů v aplikaci Nokia PC Suite

přenos, telefonního, seznamu, telefonu, nokia

Označte kontakty a rozbalte nabídku Soubor

Pojmenujte své kontakty a určete, kam je chcete uložit

Pokud chcete přenést kontakty z jednoho iPhonu nebo iPadu do jiného iPhonu nebo iPadu, můžete to provést různými způsoby.

iCloud

Migrace kontaktů pomocí služby iCloud

  Otevření oficiální webové stránky iCloudu v prohlížeči. Přihlaste se a rozbalte Kontakty. Pokud nejste přihlášeni ze svého zařízení, nezapomeňte se po dokončení odhlásit ze svého účtu, aby váš účet nebyl předán majiteli zařízení.

Jak přenést čísla ze SIM karty do iPhonu

Moderní uživatelé pravidelně mění své telefony a kupují modely s nejnovější verzí a větší funkčností. A v každém případě je nutné importovat nejen adresář, ale i další důležité soubory. Při aktualizaci iPhonu nemusíte provádět žádnou manipulaci: všechna data se zkopírují automaticky. Pokud však iPhone nahradí stávající telefon se systémem Android, Windows Phone nebo dokonce běžný telefon, jednoduchá manipulace nebude stačit. Ruční přepisování kontaktů je zdlouhavá a nevděčná práce, která může vést k tomu, že zapomenete zadat číslo nebo uděláte chybu v kombinaci číslic. A pokud máte stovky odběratelů, strávíte tímto postupem spoustu svého drahocenného času.

Vývojáři stanovili nutnost jasného a bezchybného kopírování kontaktů ze SIM karty do zařízení Apple. A zavedli speciální funkci, která se provádí pomocí výchozího nastavení. Zkušení uživatelé doporučují použít také následující alternativní metodu. Bude popsáno později.

Přes nastavení telefonu

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob je importovat čísla přes nastavení iOS. Chcete-li data přenést přímo do iPhonu, je třeba provést následující manipulaci.

Poté vyberte, do kterého účtu bude import proveden, a spusťte proces importu.

Nakonec přejděte do sekce „Kontakty“ a zkontrolujte, zda se zobrazuje seznam importovaných čísel.

Pokud z nějakého důvodu nebylo možné zkopírovat informace ze SIM karty, můžete vyzkoušet alternativní způsob vytvoření adresáře v iPhonu.

Přes iCloud

Tato možnost platí, pokud se uživatel rozhodne aktualizovat iPhone (na novější verzi). K tomu je třeba zkontrolovat datum aktualizace zálohy v cloudovém úložišti iCloud a také zkontrolovat připojení k internetu (Wi-Fi).

Během autorizace musí uživatel přejít do „Nastavení“ a aktivovat možnost „Obnovit ze zálohy“. Pokud jste nedávno aktualizovali své staré zařízení, můžete všechna data bezpečně přenést do nového zařízení.

Pokud jsou obě zařízení umístěna v těsné blízkosti, může majitel přenášet nejen telefonní seznam a telefonní čísla, ale také další informace, včetně hudby, fotografií, textových souborů a programů a aplikací. Stejně jako v předchozím případě může postup v závislosti na množství přenášených informací trvat určitou dobu.

Jak přenést kontakty ze zařízení se systémem Android

Synchronizace se službami Google

Systém Android automaticky zkopíruje a synchronizuje vaše kontakty s kontakty přidělenými společností Google ve vašem zařízení.

Synchronizace kontaktů s iPhonem je otázkou několika sekund. Nejprve nastavte zařízení se systémem Android pomocí správného postupu synchronizace kontaktů.

V zařízení se systémem Android otevřete „Nastavení“ a vyberte nabídku „Účty“.

Vyberte svůj účet Gmail a zkontrolujte, zda je zaškrtnuto políčko „Synchronizovat kontakty“. To znamená, že všechny vaše kontakty jsou synchronizovány s účtem Gmail.

Nyní na iPhonu otevřete aplikaci Nastavení.

Vyberte „Kontakty“ a zvolte „Přidat účet“. Pokud jste již přihlášeni ke svému účtu Google pro e-mailovou aplikaci, bude účet v této nabídce již přítomen. Pokud ne, vyberte možnost „Přidat účet“.

Dále vyberte služby Google a přihlaste se pomocí svého ID.

Na další obrazovce přepnutím přepínače vedle položky „Kontakty“ aktivujte proces synchronizace. Poté klikněte na tlačítko „Uložit“. Tím zahájíte proces synchronizace kontaktů Google s iPhonem. Po několika sekundách najdete všechny kontakty v Kontaktech.

Přenos kontaktních informací ze služby Gmail do služby iCloud

Pokud potřebujete zcela změnit místo uchovávání kontaktů, musíte všechny kontakty přenést ze služby Gmail do služby iCloud. Pokud je to váš případ, postupujte podle následujících pokynů.

Při synchronizaci zařízení se systémem Android se službou Google postupujte podle všech kroků z předchozí části. Pak přejděte na používání počítače PC nebo Mac.

V počítači otevřete odkaz Gmail.com. V levé horní části klikněte na „Gmail“ a vyberte „Kontakty“.

Na nové kartě se otevře seznam kontaktů uložených ve službě Google. V postranním panelu vyberte možnost „Více“ a poté „Exportovat“. Zobrazí se vyskakovací nabídka s informací, že tato funkce je k dispozici pouze ve staré verzi služby. Souhlasíte a kliknete na tlačítko „Zpět na starou verzi“.

V zobrazené nabídce zaškrtněte první políčko pro výběr všech kontaktů nebo ručně vyberte kontakty, které mají být synchronizovány a přeneseny.

Po výběru požadovaných kontaktů klikněte na „Více“ a „Exportovat“.

Jako formát dat byste měli zvolit formát „vCard Contacts“.

Tím se začne stahovat soubor s údaji všech vašich kontaktů.

Pak přejděte do služby „iCloud“.Zde přejděte na „Kontaktujte nás“ a přihlaste se ke svému účtu. Vyberte kartu „Kontakty“. Zde zjistíte, že neexistují žádné kontakty. Importujme kontakty z právě staženého souboru služby Gmail.

V dolní části klikněte na „Nastavení“ a vyberte „Importovat vCard“. V zobrazené nabídce vyberte soubor, který jste právě stáhli.

Během jedné nebo dvou sekund se všechny kontakty zobrazí na příslušné kartě.

Nyní k zařízení iPhone.

Nyní je třeba synchronizovat kontakty uložené na účtu iCloud se zařízením, aby se zobrazily v Kontaktech.

přenos, telefonního, seznamu, telefonu, nokia

Otevřete Nastavení a přejděte do nastavení iCloudu. Zkontrolujte, zda je povolena možnost synchronizace kontaktů. Když pak spustíte aplikaci Kontakty, najdete všechny synchronizované kontakty.

6 Komentáře „Přenos kontaktů z Nokie do iPhonu“

Vše fungovalo, ale z nějakého důvodu iPhone přenesl 1 telefonní číslo na kontakt((( Musím ručně resetovat kontakty na kartách VCD na gmail /(každý zvlášť!) a pouze odtud na iPhone(((( a je tam přes 500 kontaktů.

Poslední iTunes, který toto všechno dokázal, byl 10.7. V 11 již není k dispozici synchronizace kontaktů s aplikacemi outlook, google, Windows. Pouze iCloud.

Poslední iTunes, který to umožňoval, byl 10.7. V 11 již nelze synchronizovat kontakty s aplikacemi Outlook, Google, Windows. Pouze iCloud.

Jednoduše zakažte nastavení iPhonu a synchronizaci s iCloudem a poté v iTunes synchronizujte kontakty

Dobrý den,! Mám problém, nemohu připojit telefon k Nokia PC Suite, ačkoli když připojím kabel, automaticky se spustí Zune, souvisí to s tím nebo musím něco přepnout v telefonu?? Telefon Nokia Lumia 800.

[] již zveřejnil příspěvek o přenosu kontaktů z Nokia do iPhone. Je čas vám říct, jak přenést telefon []

Tato metoda je velmi snadná pro nepoučené uživatele: vše se provádí velmi jednoduše pomocí jediné aplikace. Možnost poškození nebo zničení osobních údajů během přenosu je zcela vyloučena. Před přenosem je nutné iPhone obnovit do továrního nastavení.

 • Do starého zařízení se systémem Android nainstalujte aplikaci Přesunout na iOS.
 • Při nastavování nového iPhonu (nebo po obnovení továrního nastavení) na obrazovce „Aplikace a data“ vyberte možnost „Přenést data ze systému Android“.

Přenos uživatelských dat ze zařízení se systémem Android se provádí prostřednictvím příslušné položky nabídky „programy a data“

| Denial of responsibility | Contacts |RSS