Připojení počítače přes router Wi-Fi

Jak připojit PC k Wi-Fi metod pro připojení počítače s Wi-Fi

Je samozřejmé, že by samozřejmě bylo možné použít speciální síťový kabel a připojit stacionární terminál přímo k odpovídajícímu portu routeru. Ale to je strašně nepohodlné, protože například v soukromém domě může být router v přízemí a počítač na druhém. Jak připojit PC k Wi-Fi bez kabelu a dokonce s minimálními náklady? V tomto případě budete v každém případě potřebovat zařízení, které při připojení k terminálu bude fungovat jako bezdrátový přijímač signálu. Také zde není mnoho možností, jak bychom chtěli.

Nejprve si můžete navíc zakoupit levnou adaptéru Wi-Fi externího nebo interního typu nebo použít jiný router nebo mobilní zařízení jako přijímač. Je nepravděpodobné, že samozřejmě najdete router doma, takže s ohledem na hlavní problémy související s tím, jak připojit PC s Wi-Fi bez kabelu, budeme stavět na použití dalších přijímačů a mobilních zařízení, které, které, které. určitě má všechny a všechny.

Připojení stacionárního počítače s bezdrátovou sítí pomocí externí síťové karty

Externí síťové adaptéry jsou připojeny přes porty USB. Obvykle jsou miniaturní a jsou „flash disk“. Při výběru takového adaptéru také stojí za to věnovat pozornost počtu antén. Nejčastěji používané karty s vestavěnými anténami, ale rychlost přenosu dat není nejlepší, navíc je oblast oblasti poměrně malá.

Připojte externí adaptér k osobnímu počítači.

Nainstalujte ovladače. Obvykle přicházejí se samotným adaptérem.

Vyplňte síť, jak je popsáno dříve.

Nastavení rotu

TP-Link byl vybrán jako router. Zde jsou popsány hlavní metody připojení ke směrovači. Pro konfiguraci domácí sítě je nejdůležitější nastavení DHCP, takže na ní budeme podrobněji přebývat.

Spusťte službu DHCP. Uveďte počáteční a konečné adresy zjištěné pomocí kalkulačky. Nezapomeňte zadat termín pronájmu IP (tento parametr poskytuje další záruku zabezpečení, protože IP každého zařízení se mění během stanoveného časového období). Jako zámek ve výchozím nastavení stojí za to označit samotný router. Výuka domény pro pracovní skupinu není relevantní. Server DNS v doménových sítích je označen řadičem domény, doporučuje se použít adresu 8 pro domácí síť.Osm.Osm.8 (server Google DNS).

připojení, počítače, přes, router, wi-fi

Důležité! Směrovač by měl být konstantní!

Možnost „Seznam zákazníků“ obsahuje záznamy každého předplatitele sítě, konkrétně srovnání adresy MAC s IP adresou.

V možnosti „Seznam zákazníků“ najdeme záznamy o každém předplatiteli sítě, konkrétně srovnání adresy MAC s IP adresou

„Rezervace adresy“ se používá k odstranění pronájmu speciálních síťových komponent, například tiskárny.

Jak připojit router Wi-Fi pomocí drátu?

Nezapomeňte, že je možné připojit směrovač Wi-Fi k počítači (PC) prostřednictvím připojení kabelu v menší míře, podléhá rychlostním přepětí. To bude vyžadovat uzavřený kabel. jeho délka by měla stačit ke kombinování routeru a PC. Pro připojení potřebujete:

  • Otočte router v zásuvce a připojte kabel poskytovatele ke speciálnímu portu routeru. liší se od ostatních v barvě nebo samostatné místo.
  • Připojte router a počítač pomocí síťového kabelu.
  • Pak budete muset nakonfigurovat internet. Nejčastěji to provádí specialista od poskytovatele na prvním připojení internetu, pokud je uživatel nucen to udělat sám, můžete kontaktovat technickou podporu pro nastavení nastavení.

Časté problémy a způsoby jejich vyřešení

Často existují situace, kdy není možné připojit internet na internet poprvé. Za takových okolností je nutné mít po ruce pokyny krok za krokem.

Pokud nemůžete připojit směrovač Wi-Fi k notebooku, může dojít k nesprávnému nastavení nebo poruše v samotném zařízení. Udělej následující:

  • Restartujte notebook a router. Ve druhém případě je lepší zmírnit napětí několik minut a poté jej znovu sloužit.
  • Zkontrolujte skutečnost, že zapnete modul Wi-Fi na notebooku.
  • Změňte režim bezdrátové sítě. Zkuste připojit internet po změně režimu o 802.11n. Používejte různé možnosti.
  • Změňte název SSID. Jedním z důvodů, proč není možné připojit směrovač Wi-Fi k notebooku bez drátů, je duplikace jmen. Zadejte nastavení a změňte SSID.
  • Zkontrolujte skutečnost platby za službu poskytovateli. Vzhledem k nedostatku finančních prostředků na účtu může být služba odpojena.
  • Nainstalujte automatické připojení nastavení sítě, pokud to nebylo provedeno dříve.

Ve většině případů, pokud jsou nastavení provedeny správně, neměly by existovat potíže s připojením.

Wending Connection

Jedná se o velmi jednoduchou metodu připojení, protože uživatel bude muset nalepit pouze jeden drát do konektoru a již zvážit internet, který můžete použít. Tato metoda je vhodná pro jakýkoli osobní počítač a notebooky. Tímto způsobem však nebudete moci připojení smartphonu nebo tabletu.

Před zahájením provádění připojení se doporučuje odpojit obě zařízení od sítě. Výjimkou může být pouze notebook.

  • Na zadní straně routeru najděte přístav WAN. Nejčastěji to bude jeden a bude označen výraznou barvou (obvykle modrá). Některé směrovače mohou mít dva porty WAN. V tomto případě to nemá velký rozdíl, který z nich použít.
  • Do tohoto vchodu musíte přilepit kabel z poskytovatele internetu.

Pokud nic nespálí ani nespálí s některými cizími znaky, zkuste provést následující akce:

    Otevřete „ovládací panel“. V jakékoli verzi Windows to lze provést prostřednictvím řádku „Execute“, která je způsobena kombinací Winr Keys. Musíte tam zadat ovládací příkaz a stisknout Enter nebo OK pro použití.

Je také možné, že je poškozen kabelový a/nebo neaktivní port LAN na routeru. V tomto případě zkuste použít druhý kabel RJ-45. Někdy výrobce routeru vloží další kabel do soupravy.

Připojení počítače s počítačem prostřednictvím routeru

Tento článek popisuje procesy vytváření místní sítě v různých verzích systému Windows a také některé nuance spojené s získáním plnohodnotného sdílení složek PC a mediálních souborů umístěných ve stejné skupině sítě umístěné. Metody kombinace několika počítačů s různým operačním systémem jsou mírně odlišné, takže budou popsány samostatně.

Níže uvedené pokyny nevyžadují použití žádných programů třetích stran a dostupnost zvláštních zkušeností s uživatelem. Vše, co je vyžadováno, je vytvořit novou místní skupinu a nakonfigurovat vzdálený přístup k ní.

Nejprve musíte vytvořit síť a dodržovat následující kroky:

    Na ploše je ikona, která zobrazuje dostupné internetové body. Stisknutím pravého tlačítka myši na tuto ikonu použijte nejnižší část „Centrum pro řízení sítí a obecný přístup“.

Po provedení výše uvedených akcí budete muset změnit přístup přístupu k připojenému zařízení. Otevřete již známé okno „Centrum pro správu společných sítí a přístupu“, ve kterém vyberte „Změnit další obecné přístupové parametry“.

V poslední fázi uvidíte závěrečné okno po několika manipulacích, ve kterých dokončíte úpravu nového přístupového bodu. Za tímto účelem zůstává pouze přeuspořádat dva body. Naopak naopak „Zapněte detekci sítě“. K vytvoření připojení je dokončeno a můžete synchronizovat druhý počítač.

Poznámka! Pokud druhý počítač nevidí vytvořenou síť, může být důvod skryt v různých názvech pracovní skupiny. Přejděte do vlastností počítače a v případě potřeby přejmenujte požadovanou hodnotu na stejné názvy obou zařízení.

Zadejte vlastnosti počítače a přejděte na kartu „Další parametry systému“.

Vyberte část „Název počítače“ a klikněte na „Změna“.

Ve spodní části okna můžete přejmenovat pracovní skupinu.

Metody spojení

Zvažte čtyři nejoblíbenější metody pro připojení počítače s bezdrátovou sítí.

Externí adaptéry

Toto zařízení je podobné malému flash disku. Různí výrobci prodávají tato zařízení ze 400. Zařízení je připojeno k systémové jednotce.

Chcete-li nakonfigurovat externí adaptér a připojit Wi-Fi, musíte postupovat podle pokynů:

  • Připojte zařízení k PC prostřednictvím vstupu pro USB. Dále by se mělo objevit okno, které hlásí o úspěšné aktivaci.
  • Poté je vložen disk s ovladači do objevu počítače, začíná instalace. Poté musíte stisknout tlačítko „Next“ a nevěnovat pozornost informacím o pop.up.up.
  • Po instalaci ovladačů musíte najít ikonu bezdrátové sítě na hlavním panelu, který se tam objevil. Musíte na něj kliknout, vybrat síť a zadat heslo.

Pokud existují otázky, sledujte video instrukce pro připojení adaptéru Wi-Fi k počítači:

Pokud je v počítači nainstalován Windows XP, ikona bezdrátové sítě se neobjeví. Je prohledán samostatně. Chcete.li to provést, musíte přejít na „síťové připojení“, vyberte svou síť ze seznamu, která se objeví a zadejte heslo.

Interní adaptéry

Odborníci v oblasti informačních technologií nedoporučují nováčkové uživatele, aby propojili Wi-Fi pomocí interního adaptéru, protože je to docela obtížné. Pokud se však začátečník stále rozhodl, musí otevřít systémovou jednotku, t. Na. Zařízení je připojeno ke základní desce.

Postup pro připojení interního adaptéru je následující:

  • Odpojte počítač od zdroje elektřiny, odstraňte boční kryt systémové jednotky a také odstraňte antény z připojeného zařízení a najděte neobsazený konektor PCI.
  • Dále musíte odšroubovat a odstranit zástrčku z vybraného volného konektoru.
  • Poté je zařízení nainstalováno do vhodného konektoru. Během jeho spojení se musíte držet na okraji pro upevnění a pravou stranu základní desky. Chcete.li úplně umístit adaptér do slotu, musíte na něj mírně zatlačit.
  • Zástrčka je nainstalována na stejném místě. Uživatel by také neměl zapomenout na utažení šroubu.
  • Posledním krokem je nastavení krytu systémové jednotky zpět. Antény z adaptéru by neměly být zapomenuty připojit k zadnímu povrchu zařízení.

Po instalaci adaptéru na PC je nutné jej nastavit. Za tímto účelem musí uživatel nainstalovat ovladače, počkat, až se ikona sítě objeví, nebo ji najdete, zadejte požadovaná data.

Je možné vidět, jak je v příštím instalován externí adaptér Wi-Fi v systémové jednotce

Pomocí routeru

PC k Wi-Fi můžete také připojit pomocí routeru, kromě toho, že vodič bude potřebovat. To se provádí tímto způsobem:

  • Připojte zařízení ke zdroji napájení, připojte jeden konec kabelu k portu LAN routeru a druhý k síťové kartě PC. Pak by se ukazatel měl rozsvítit.
  • Pak musíte jít do systému nastavení routeru, zadat IP adresu cílové linky. Tyto informace si můžete přečíst na zadním povrchu zařízení. Dále jsou zadány přihlášení a heslo. V obou případech toto slovo „administrátor“ zpravidla toto slovo „administrátor“.
  • Poté uživatel musí najít kartu „Síť“, vybrat v ní „WAN“ a určit typ síťového připojení, který používá připojený poskytovatel internetu. Informace jsou uvedeny na oficiálních webových stránkách poskytovatele nebo ve smlouvě, která byla ukončena s ním.
  • Dále musíte najít „klon Mac“, označit „klonování MAC adresy“, přijmout změny a uložit je.
  • Poté musíte otevřít kartu „Bezdrátové sítě“, klikněte na parametr „Nastavení bezdrátové sítě“ a nastavit jej název.
  • Znovu načíst karta pro systémové nástroje.

Po výše uvedených manipulacích bude router distribuovat Wi-Fi na jiná zařízení. Chcete.li se v budoucnu připojit k bezdrátovému internetu, můžete jednoduše vybrat svou síť a zadat požadovaná data do objeveného řádku, který se objeví.

Jak připojit a nakonfigurovat router (například je odebrán populární směrovač TP-Link), abyste získali komunikaci Wi-Fi na PC, je uvedeno ve videu níže:

Výměna základní desky

Dnes existují základní desky s adaptérem Wi-Fi. Výměna obvyklého poplatku tímto vám umožní připojit počítač s bezdrátovým internetem.

Vestavěné adaptéry Wi-Fi jsou zpravidla pouze na nákladných základních deskách. Připojení k bezdrátové síti tímto způsobem může být velmi nákladnou postupem. Kromě toho je proces výměny zařízení poměrně komplikovaný, takže je lepší jej svěřit specialistovi.

Obecně vypadají pokyny pro výměnu základní desky takto:

  • Obě boční části systémové jednotky jsou odstraněny.
  • Dále musíte vyměnit panel konektorů, který je umístěn na zadní straně pouzdra. Tato část je nahrazena novou, která je nakonfigurována zakoupeným poplatkem.
  • Pak musíte najít stojany (prvky, které brání desce v dotyku těla systémové jednotky). Po nalezení stojanů musíte nainstalovat ty, které jsou zahrnuty do desky.
  • Poté je nainstalována základní deska na stojanech.
  • Dále jsou nainstalovány všechny komponenty, připojené ke zdroji elektřiny, spojující přední panel systémové jednotky. V poslední fázi je systém systémové jednotky uzavřen.
připojení, počítače, přes, router, wi-fi

Poskytování přístupu k souborům a složkám a omezení práv

S úmyslem by aktivně vytvářet soubory a další zdroje ve vytvořené domácí síti by k nim mělo poskytnout přístup. Algoritmus pro otevření obecného přístupu je následující:

  • Stiskněte složku (disk) na ikoně, v okně padajícího vyberte „Vlastnosti“.
  • Otevřete kartu „Přístup“ a přejděte do pokročilého nastavení.
  • V okně padajícího označujeme „Otevřený společný přístup k této složce“ s zaškrtnutím.
  • Zadejte název sítě do pole „Společný zdroj“ (bude vhodnější identifikovat zdroj v domácí síti) a poté klikněte na „Použít“.

V další fázi pracujeme s právem na přístup. Určujeme, kdo umožnit složku (disk) a jaká práva na Endow:

  • Klikněte na „Oprávnění“. Otevře se okno se seznamem skupin nebo uživatelů.
  • Vyberte „vše“ a označte „plný přístup“. Klikněte na „Použít“ a „OK“.

Při absenci skupiny „všechno“ musí být zahrnut do seznamu:

Pokud je to nutné, chráňte svůj zdroj před nežádoucími manipulacemi uživatelů se soubory a složkami (například je zbavte schopnosti je odstranit), je nutné aktivovat kartu „Bezpečnost“ ve vlastnostech složky. Pro tohle:

  • Klikněte na „navíc“ a zvýrazněte skupinu „vše“.
  • V okně, které se otevírá, také označíme položku „vše“ a klikneme na „Změnit“.
  • Nahoře najdeme „zobrazení dalších povolení“ a klikneme na něj.
  • Vyjměte z zbytečných oprávnění a klikněte na „OK“.

Nastavení nezbytných bezpečnostních opatření lze v tom považovat za úplné.

U začátečníků často vznikají různé chyby, kteří se nezávisle nastaví. Nejběžnější problémy při vytváření místní domácí sítě prostřednictvím routeru Wi-Fi:

  • Kabel je nesprávně připojen k routeru. Kabel od poskytovatele je vložen pouze do konektoru „WAN“. Většina výrobců to rozlišuje ve speciální barvě nebo nápisem Ethernet.
  • Funkce serveru DHCP nefunguje. Jedním z hlavních úkolů routeru je auto.detachment IP adres s připojenými zařízeními. Pokud je za to odpovědnou funkci zakázáno, měla by být aktivována nebo je vše pro každý počítač ručně provedeno. Jinak se zařízení nebudou moci navzájem vidět a jít do globální sítě.
  • Dva servery DCHP fungují současně. Pokud je v síti několik serverů, musí v režimu distribuce adresy IP odejít pouze jeden.
  • Nestabilní připojení. K tomu dochází při používání bezdrátového routeru sousedy. Chcete-li minimalizovat rušení, musíte přejít do kanálových parametrů na cestu routeru a převést jej do kterékoli z čísel (1-12) z režimu „Auto“. Provoz domácích spotřebičů může také ovlivnit rušení. Jak vybrat a nakonfigurovat kanál, je podrobně popsán zde.
  • Obecné nastavení přístupu. Zobrazuje se zpráva, že síťový zdroj není k dispozici. V tomto případě je nutné identifikovat chybu obecných přístupových parametrů zařízení, na kterém se snažíte zadat.

Pokuste se pro jistotu udělat vše zpočátku: Se správným nastavením bude síť fungovat nepřetržitě.

Toto video ukazuje, jak nastavit místní síť prostřednictvím routeru Wi-Fi:

Vytváření a zřízení domácí bezdrátové sítě prostřednictvím routeru vyžaduje trochu úsilí a času, což bude více než vyplatit schopnost vyměňovat soubory a jiné zdroje. Pro správný provoz místní sítě zkontrolujte parametry antivirového programu a značky na počítači.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS