Připojte telefon jako modem k tabletu

Telefon Android jako modem pro počítač nebo notebook na Windows. USB a Bluetooth

Otázka, jak používat telefon Android jako modem pro počítač Windows prostřednictvím USB nebo Bluetooth. Obzvláště zábavné je rozebírat schopnosti mobilních připojení přes smartphone Android-thébně musíme někam jít a přesunout. Čím méně jsme proto připojeni k naší ploše pomocí stolního počítače, tím větší schopnost být online v okamžiku, kdy to opravdu potřebuje. V tomto případě funkce modemu přichází na záchranu, která je ve výchozím nastavení zabudována do jakéhokoli telefonu na OS Android. V tomto článku se pokusíme přijít na to, jak povolit režim modemu v telefonu Android, a jak používat smartphone jako USB a Bluetooth modem pro počítač nebo notebook na Windows.

Režim modemu na smartphonu je funkcí, která umožňuje mobilnímu internetu od operátora buněčné komunikace distribuovat přes Wi-Fi na jiných počítačích zařízení, notebooky, TV, předpony atd. To je ve skutečnosti v režimu modemu telefon nahrazuje router Wi-Fi. Máme další dva vynikající články na našem webu, ve kterých nejvíce spodivě s obrázky vypráví o práci přístupového bodu Android nebo iOS.

připojte, telefon, jako, modem, tabletu

Jak používat smartphone jako modem

Jakýkoli moderní smartphone, který má přístup k internetu. Gadgety již mají vhodných ovladačů, aby se proměnili v přístupový bod, a musíte pouze najít potřebné parametry v nastavení telefonu.

Důležité: Pomocí mobilního internetu nezapomeňte na provoz. Pokud často připojíte gadget jako modem, přejděte na tarif, který nabízí velký balíček gigabajtů. Kvalita a spolehlivost komunikace bude také záviset na rychlosti internetu a umístění věží vašeho poskytovatele.

Jak připojit chytrý telefon Android jako USB modem

Když připojíte smartphone k počítači, objeví se nabídka na ploše gadgetu, ve kterém si můžete vybrat režim připojení. nabíjení nebo přenosu souborů. Parametry modemu USB jsou skryty v nastavení telefonu a nejsou ve výchozím nastavení nastaveny, takže je budete muset najít ručně.

Jako příklad jsme použili smartphone na Android 9 ve skořápce EMUI, ale jen pro případ, že jména položek nabídky v jiných citovaných verzích Androidu.

 • Připojte telefon k PC přes USB. Pokud se jedná o nové zařízení, počkejte na dokončení instalace ovladačů.
 • Otevřete nastavení smartphonu. V části „Bezdrátové sítě“ („Síť“) najděte položku „Modem Mode“ („Modem a přístupový bod“).
 • Aktivujte modem USB. Na počítači se objeví nová síť s přístupem k internetu.

USB kabel

K implementaci metody konjugačních zařízení potřebujete adaptér USB-MicrousB smartphonu nebo tabletu.

Jak povolit USB modem na zařízeních Android:

 • Připojte telefon k PC přes adaptér.
 • Přejděte na parametry konfigurace gadgetu.
 • Otevřete pododdíl „Ostatní sítě“ (ve starých verzích OS. „Still“).
 • V pododdílu „modem a přístupový bod“ aktivujte položku „USB modem“.

Na rozdíl od metod bezdrátového konjugace bude tato metoda paralelně a nabíjení baterie tvoří.

Bluetooth připojení

Pro vytvoření přístupového bodu na Bluetooth je nutné, aby jej obě zařízení podpořily. V počítači velmi často neexistuje žádná podpora Bluetooth, v tomto případě si můžete zakoupit modul třetí strany nebo použít jiný způsob.

Nejprve musíte mezi sebou propojit obě zařízení. Chcete.li to provést, zapněte Bluetooth v telefonu a počítači, přidejte zařízení a počkejte na konec instalace všech potřebných ovladačů.

Dále provádíme stejné akce, které jsou uvedeny výše při připojení přes kabel USB. To znamená, že jsme vytvořili modem, vytvořili nový přístupový bod a restartovali počítač.

Na poznámku! Použití telefonu jako modem Bluetooth výrazně spotřebuje nabíjení baterie.

Telefon jako přístupový bod

Tento režim je určitá nastavení, která se automaticky provádějí v době aktivace této funkce. To vám umožní používat telefon jako mobilní 2G a 3G modem. Každý moderní smartphone může samozřejmě působit jako přístupové body Wi-Fi, ale stává se, že z nějakého důvodu není tato možnost vhodná. Jak tedy připojit Android jako modem?

Režimy připojení

Nejprve byste měli zjistit otázku, co je to modem. Toto zařízení, které vám umožní připojit se k místním a globálním sítím. Používá modulaci signálu, která umožňuje přenášet digitální data prostřednictvím analogové komunikace.

Stojí za zmínku, že smartphone lze použít jako modem ve dvou režimech připojení:

To znamená, že můžete telefon připojit kabelem nebo vzduchem. Každá z metod má své vlastní výhody a nevýhody. Například bezdrátová komunikace má poměrně přísná omezení rychlosti přenosu dat. V závislosti na verzi Bluetooth se skutečná rychlost připojení bude lišit od 720 kBt \ S až 3 Mbit \ S.

V tomto případě připojení USB, i když se může pochlubit vyšší rychlostí přenosu informací, omezuje vaše pohyby. Pokud je telefon připojen k počítači kabelem, v případě potřeby (v době hovoru a tak dále) se nemůžete volně pohybovat. Pojďme se tedy blíže podívat na tyto dvě možnosti připojení.

Jaké jsou způsoby, jak připojit telefon jako modem pro starý firmware?

Za tímto účelem budeme potřebovat program Azilink. Efektivní využití tohoto softwaru nevyžaduje práva kořenových (kořenů). Azilink provádí nešifrovaný server OpenVPN (Virtual Private Network) na speciálním portu 41927.

Nahráváme a instalujeme software OpenVPN (požadovaná verze 2.1 nebo starší)

připojte, telefon, jako, modem, tabletu

Po stažení rozbalte archiv AzilinkPack. Musíte připojit smartphone nebo tablet k počítači pomocí kabelu USB. Instalace ovladače začne pro vaše zařízení. Bude ležet ve složce

Dalším krokem bude instalace programu Azilink na zařízení Android. Nejjednodušší metoda: Připojujeme se k PC, najdeme soubor azilink-in-install v dříve rozbalené složce.Cmd a spusťte to. Další metodou instalace je registrace URL do prohlížeče vašeho zařízení: https: // lfx.org/azilink/azilink.Apk. Všechno, nainstaloval Azilink

Spusťte nainstalovaný program na smartphonu/tabletu. Umístěte zaškrtnutí do řádkové služby

Aby bylo možné spustit zařízení připojení pro PC-Click dvakrát pomocí souboru start-VPN.CMD, při otevírání okna konzoly, které nezavřeme

Pokud tyto jednoduché akce provádíte správně, stavový řádek se změní na nápisu připojeném k hostiteli na Android Ustrod. Můžete také vidět následující užitečné informace:

Vezměte prosím na vědomí, že internet, který distribuuje smartphone/tablet na počítači, bude síť, která je aktivní na zařízeních pro Android.

Android

Chcete.li používat telefon jako modem, musíte si zpočátku vybrat jednu z připojovacích tras, které jsem napsal výše. Pro PC je to nejčastěji používáno připojením USB, protože počítač nemá modul Wi-Fi. Wi-Fi a Bluetooth jsou vhodné pro notebook.

 • Ujistěte se, že váš mobilní internet je zahrnut do vašeho telefonu. Také bych doporučil vypnout Wi-Fi, pokud je aktivní. Dále přejděte do hlavní nabídky a najděte sekci Nastavení. obvykle mají ikonu rychlostního stupně.

Nyní, abyste použili telefon jako modem, musíte vybrat jednu z níže uvedených připojení. Stačí kliknout na body a otevřete je.

Nyní tedy musíme zahrnout běžec do režimu „VCL“ naproti „přístupovému bodu Wi-Fi“. Poté se váš smartphone změní v určitý modem a zároveň na router. Obdrží mobilní internet a distribuuje jej prostřednictvím bezdrátové sítě pro další zařízení.

Pokud neznáte název sítě a heslo z ní, můžete jít do nastavení, která jsou o něco nižší. Dále můžete změnit název sítě, hesla a také nastavit třídu ochrany. Pokud váš telefon podporuje frekvenci 5 GHz, můžete tento režim zapnout. hlavní věcí je zajistit, aby druhé zařízení podporuje „pět“.

POZNÁMKA! Pro bezpečnost je nejlepší opustit typ šifrování jako WPA2-PSK.

Chcete.li použít telefon jako modem pro počítač prostřednictvím připojení USB, musíte nejprve vzít kabel z nabíjení a připojit jej k telefonu a PC. Teprve poté bude aktivní režim USB modemu a můžete jej zapnout. Aktivujeme to!

Stačí aktivovat režim „Bluetooth Modem“.

Co to stojí

Obvykle za tuto příležitost nemusíte platit navíc. Budete mít provoz ze zařízení, které poskytuje přístup, takže pokud máte tarif s neomezeným internetem, pak není důvod k obavám.

Samozřejmě existují nevýhody. Během distribuce internetu smartphone aktivně spotřebovává energii, takže se nepřekvapuje, že zařízení bude fungovat méně času, než bude propuštěno. Pokud často nepoužíváte distribuci provozu, vypněte jej a uložte elektřinu na telefonu Android a udržujte svou práci déle.

Typy distribuce provozu

Budeme zvážit, jak používat každou metodu. Zde jsou jejich typy:

 • Modem Wi-Fi: Distribuce přes Wi-Fi mění váš telefon na malý přístupový bod Wi-Fi. Vytváří síť Wi-Fi, prostřednictvím které se připojíte z počítače. Tato metoda má slušnou rychlost a můžete připojit více než jedno zařízení, ale baterie bude vypouštěna rychleji, než kdybyste použili jednu z následujících možností.
 • Bluetooth Modem: Bluetooth modem je mnohem pomalejší Wi-Fi, ale spotřebovává méně baterie. Můžete připojit pouze jedno zařízení současně prostřednictvím Bluetooth. Tato možnost se pravděpodobně nepoužívá, pokud se nesnažíte natáhnout nabití baterie.
 • USB Modem: USB modem má nejrychlejší rychlost, ale musíte připojit telefon k počítači pomocí kabelu USB. Baterie vašeho telefonu nebude vypouštěna, protože bude dostávat napájení z port USB vašeho počítače.

Kromě standardních možností pro distribuci internetu pomocí Androidu existují i ​​jiné způsoby, jak můžete použít:

 • Aplikace třetí.strany: Můžete nainstalovat aplikace třetí strany a použít je k distribuci internetu.
 • Reverzní modem: Ve vzácných případech budete možná muset vyměnit připojení k internetu počítače pomocí telefonu Android. To je užitečné, pokud máte pouze kabelové připojení Ethernet a nemáte přístup k Wi-Fi.
připojte, telefon, jako, modem, tabletu

Dále budeme mluvit o každé z těchto metod.

Programy pro použití telefonu jako modemu

Kromě již popsaných schopností systému Android pro implementaci distribuce internetu z mobilního zařízení různými způsoby existuje také mnoho aplikací pro stejné účely, které si můžete stáhnout v obchodě Google Play App Store. Například Foxfi a Pdanet. Některé z těchto aplikací vyžadují kořen v telefonu, jiné ne. Současně používání aplikací třetích stran vám umožňuje odstranit některá omezení, která jsou přítomna v režimu modemu v samotném OS Google Android OS.

Dokončím článek o tomto. Pokud jsou dotazy nebo doplňky-prosím, napište do komentářů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS