Přístupový bod z telefonu do notebooku

Jak dát internetu od telefonu do telefonu, PC, notebook?

Budeme analyzovat hlavní způsoby, jak distribuovat internet z telefonu do počítače prostřednictvím Wi-Fi, Bluetooth a USB. Mnoho uživatelů čelí situacím, kdy poskytovatelé blokují nebo dočasně omezují přístup na web World Wide. Pokud používáte moderní smartphone nebo tablet běžící Android, iOS nebo Windows Phone, můžete problém snadno vyřešit změnou zařízení na plnohodnotný router. Vyberte metodu, která se vám líbí, a postupujte podle pokynů pro krok.krok z našeho článku.

Zvažovaná metoda je pro dnešek nejrelevantnější a nejpohodlnější, může být užitečná ve zcela odlišných situacích, a to jak v domě, tak v kanceláři, tak na dovolené nebo na obchodní cestě. Vše, co je vyžadováno, je mít s sebou zařízení, které podporuje režim Wi-Fi modemu.

Chcete-li distribuovat Wi-Fi následujícím způsobem, nezapomeňte zapnout mobilní internet (2G, 3G, 4G, LTE nebo 5G).

Jak distribuovat internet z telefonu Android?

 • Jdeme do nabídky Nastavení a přejdete do části „Wireless Networks“, na které otevíráme kartu „více“;
 • Vyberte položku „Modem Mode Mode“;
 • Nejprve přejděte do sekce o nastavení režimu modemu;
 • Zde si můžete v případě potřeby zobrazit název sítě a hesla, nastavit nová síťová data a nastavit metodu ochrany WPA2 PSK, pokud není ve výchozím nastavení nastavena;
 • Когда закончите настраивать параметры, нажмите кнопку «сохранить»;
 • Nyní aktivujte spínač naproti „přístupovému bodu Wi-Fi“ a počkejte, až zahrňte požadovanou možnost.

Distribuujeme internet z telefonu iOS

Apple iPhone a iPad (s podporou mobilní sítě) mohou také snadno distribuovat Wi-Fi pro jiná zařízení.

 • Otevřete „Nastavení“ a vyberte část „Modem Mode“;
 • V okně, které se objeví, zasuňte odpovídající posuvník pro aktivaci adaptéru;
 • Zde můžete vidět aktuální klíč nebo znovu nastavit heslo, existují také užitečné tipy pro začátečníky.
přístupový, telefonu, notebooku

Majitelé Windows Phone budou také schopni nastavit a přenášet Wi-Fi. Stačí jít na „obecný internet“, klikněte na kartu „Wi-Fi“ a poté označit název sítě a přijít s heslem.

Nezbytné akce na PC, notebooky nebo jiných pomůckách, které se připojí k vaší síti

Připojujeme počítač následujícím způsobem:

Připojíme telefon, tablet:

 • Jdeme do nastavení nebo zavoláme fast Access Curtain a klikneme na ikonu Wi-Fi;
 • Když si vyberete síť zájmu, zadejte heslo pro připojení internetu.

Spadat pod distribuci: Podmínky a metody

První podmínkou je připojit distribuční telefon k mobilnímu internetu 3G/4G.

Existuje třetí, proměnná podmínka. technologická podpora. Téměř jakýkoli moderní smartphone může distribuovat do jiných zařízení alespoň jedním způsobem, ale častěji. dva nebo tři.

Distribuce lze uspořádat prostřednictvím:

 • Kabelové připojení USB. Tato metoda je použitelná na stacionární zařízení. počítače, notebooky, televize atd. D.
 • Přístupový bod Wi-Fi. Tato možnost je jako mobilní a stacionární zařízení vybavená modulem Wi-Fi.
 • Bluetooth. Podobně jako předchozí, pokud mají přijímací zařízení podpůrných zařízení Bluetooth.
 • NFC. Pokud jste si mysleli, že NFC je určen pouze pro platby, pak je pro vás zajímavý fakt. Telefon s takovou věcí může být mnohem větší, včetně připojení k globální síti s ním. Tato technologie existuje slušný počet let, ale nepoužívá se příliš široce. hlavně v zařízeních inteligentního domu.
přístupový, telefonu, notebooku

Metoda distribuce internetu kabelem je možná nejjednodušší. A nejstabilnější. kabelová komunikace trpí méně z rušení, telefon je současně nabitý. Jedinou nevýhodou je počet zařízení připojených k síti = 1. Toto omezení se však snadno obejde, pokud je připojené zařízení notebook nebo router, na kterém můžete spustit přístupový bod Wi-Fi.

Akce na Android:

 • Připojte distribuci telefonu a zařízení připojené k internetovému kabelu USB.
 • Spusťte na telefonu „Nastavení“ nastavení „Nastavení“.
 • Otevřete část „Ostatní bezdrátové klouby“ v nabídce „Bezdrátové sítě“ (připojení zapojené do USB, ale z nějakého důvodu je zde na Android 10). V jiných verzích Androidu lze tuto sekci nazvat jinak.

Postup pro iPhone:

 • Zadejte nastavení systému a otevřete část „buněčná komunikace“ nebo „data buněk“. Ujistěte se, že je zařízení připojeno k mobilnímu internetu.
 • Přejděte do sekce „Modem Mode“ a přeneste posuvník na „Povolit ostatní“ na aktivní polohu.
 • Připojte kabel iPhone k portu USB PC a spusťte jej v poslední aplikaci iTunes.
 • Pokud je na mobilním zařízení požadavek „je to důvěřovat tomuto počítači?»Potvrďte důvěru.

Internet je distribuován. Pokud se k němu přijímací zařízení nepřipojí automaticky, přejděte na síťové připojení (v mém příkladu. na notebooku s Windows 10) a klikněte na pole připojení. Otevře se část sekce „Síť a internet“ „Parametry“.

Pokud je distribuční zařízení iPhone nebo iPad, aktualizujte verzi iTunes v počítači.

Také se ujistěte, že internet je na telefonu, a kabel USB nemá žádné záhyby a podporuje přenos dat (a ne jen nabíjení).

Bluetooth modem na telefonu

Pokud chcete připojit zařízení vybavená modulem Bluetooth (notebooky, smartphony, tablety) do sítě, můžete telefon použít jako modem Bluetooth. Pro vytvoření udržitelné komunikace by klientská zařízení neměla být umístěna dále než 8-9 m od telefonu, ale nejlépe v bezprostředním okolí. Kromě toho se ujistěte, že všechna zařízení jsou aktivována adaptérem Bluetooth.

Postup pro připojení k internetu přes modem Bluetooth v telefonu:

 • Přejděte do sekce Bluetooth a vyberte zařízení ze seznamu dostupných zařízení, do kterého chcete poskytnout přístup na web World Wide. Pokud je jich několik, nainstalujte připojení postupně. Když se okna objeví s žádostí o rozlišení k konjugaci, zkontrolujte kód a stiskněte tlačítko „Připojit“ na obou připojených zařízeních.

Nyní mají vaše gadgety přístup k globální síti. Mimochodem, zároveň můžete nadále používat telefon jako modem připojený k počítači prostřednictvím USB.

Přes Bluetooth

Na rozdíl od technologie Bluetooth. Můžete rozdávat Wi-Fi i z telefonu do televize. Bluetooth má však řadu nepopiratelných výhod, což je žádané dodnes:

 • Nejnovější verze protokolu poskytují propustnost srovnatelnou s Wi-Fi;
 • Menší spotřeba energie;
 • Místo mobilních dat můžete uložit Wi-Fi;
 • Heslo není vyžadováno, je jedno Jedna konjugace. Úroveň zabezpečení osobního přístupového bodu Bluetooth je ekvivalentní Wi-Fi WPA2.

Android

Proces aktivace přístupového bodu Bluetooth je podobný jedinému rozdílu popsaného výše:

Všechno je připraveno připojit jiná zařízení. Zvažte příklad přepravy Samsung A7 s distribučním smartphonem:

Iphone

Pro majitele iPhone poskytl Apple vhodnou integraci, která vám umožní aktivovat režim modemu z jediné nabídky. Pro zahájení distribuce internetu pomocí Bluetooth. Je nutné opakovat stejný postup jako v případě Wi-Fi:

Na obrazovce se zobrazí stručná instrukce pro použití každého režimu distribuce provozu.

Zbývá pouze vytvořit pár mezi zařízeními a můžete použít internet.

Distribuce internetu do notebooku s iOS

Iphone lze připojit k internetu pouze prostřednictvím Wi-Fi. To nelze provést prostřednictvím kabelu USB, operační systém takové příležitosti nemá. Bude možné distribuovat internet ve všech verzích iOS. Dokonce i na iPhone 4s. Předtím však stojí za aktivaci přenosu dat.

Wi-Fi Access Mobile Point

Pokud je iPhone distribuován na internet, pak se baterie začne rychle sedět. V tomto případě je lepší jej připojit k nabíječce. Pak můžete začít distribuovat Wi-Fi. K tomu musí uživatel jít do „Nastavení“. Dále přejděte do nabídky „Cellulární komunikace“.

Pokud není internet aktivován, musíte jej zapnout. Poté klikněte na bod „režim modemu“. Bude třeba jej aktivovat. Navíc zařízení nabídne aktivaci samotného Wi-Fi. Po kterém bude možné použít internet. Uživatelé mají také příležitost nakonfigurovat přístupový bod, konkrétně pro změnu hesla. Internet lze dále použít z notebooku.

Vytváření vlastního přístupového bodu pomocí kabelu USB

Distribuce internetu z mobilního zařízení pomocí kabelu USB je nejbezpečnějším způsobem, jak se připojit k síti. Snaha nebude moci zachytit signál nebo vstoupit do sítě uživatele. Kromě toho je rychlost přenosu dat pomocí drátu podobná (nebo ještě více) distribucí Wi-Fi.

Pro připojení potřebujete kabel USB, který se používá k nabíjení mobilního zařízení (zároveň levné čínské dráty „bez názvu“ nemusí být vhodné modely s rozpočtem pouze pro nabíjení baterie, a nikoli pro data převod).

Krok.by.krok pokyny, jak se připojit k internetu ze smartphonu pomocí USB:

 • Připojte kabel k mobilnímu telefonu a portu USB notebooku nebo PC.
 • Pokud se na obrazovce objeví požadavek na vyřešení výměny dat, přijměte ji.
 • Přejděte do nabídky Nastavení smartphonu.
 • Najděte oddíl „Modem a přístupový bod“ (nebo podobný. v závislosti na modelu mobilního zařízení).
 • Aktivujte posuvník USB-Modem.
 • Počkejte na instalaci ovladačů v počítači.
 • Když se ikona připojení Wi-Fi objeví v oznámeních Windows (v pravém dolním rohu, vedle hodin), můžete jít na internet.

Hlavní nevýhodou takového spojení je konstantní vazba na kabel mobilního zařízení, a proto může být nepohodlné pracovat na počítači nebo přehrávání. Kromě toho je smartphone, který pracuje jako kabelový přístupový bod, velmi horký, což může nepříznivě ovlivnit trvání její baterie.

USB připojení je nejrychlejší a nejbezpečnější způsob distribuce internetu ze smartphonu

Poznámka! Počítače s zastaralými verzemi Windows (například XP nebo Vista) nemusí podporovat vytvoření přístupového bodu USB kvůli nedostatku potřebných řidičů.

Distribuujeme internet prostřednictvím přístupového bodu Wi-Fi

Wi-Fi připojení je nejjednodušší způsob, jak převést internet do osobního počítače. Chcete.li to provést, stačí zapnout možnost přístupového bodu na gadgetu a připojit se k této síti z osobního počítače.

Doporučuje se však vždy nainstalovat heslo pro připojení k distribuovanému přístupovému bodu k internetu. Koneckonců, nová internetová síť je k dispozici všem uživatelům v okruhu několika metrů, což jim umožňuje připojit se k internetu z jiných zařízení. Útočníci mohou navíc použít nechráněné spojení.

Na iOS

Je možné distribuovat internet pro osobní počítač z gadgetu na operačním systému iOS následujícím:

 • V nabídce, která se otevírá, je nutné přenést linku „Modem Mode“ do aktivního stavu, po kterém budete také muset zadat kód pro připojení k vaší síti;
 • Nový internetový bod bude mít přesně jméno jako název vašeho gadgetu. Název telefonu můžete vidět v sekci „Základní“ v nabídce Nastavení.

Na Android

Принцип создания новой точки подключения к интернету на гаджетах с представленной операционной системой:

 • Otevřete nabídku Nastavení a přejděte do sekce s názvem „Connection and General Access“;
 • Klikněte na řádek „Wi-Fi Access Point“ a přepněte příznak na aktivní stav;
 • Poté budete muset zadat heslo pro připojení k internetu v sekci „Přístupové body“.

Stojí za zmínku, že heslo pro internet je zpravidla nainstalováno automaticky. Můžete si to prohlédnout a změnit ve stejné sekci. Operační systém Android navíc umožňuje uživatelům nainstalovat určité parametry vypnutí sítě a objem spotřebního provozu spotřebovaného mobilním zařízením.

Aby se uživatel nepotvrdil sám o sobě, může uživatel otevřít sekci s názvem „Správa povolených zařízení“ a zaškrtnutí políčka vedle „Připojte všechna zařízení“.

Представленная инструкция подходит для раздачи интернета с гаджетов на операционной системе Android 8.0. A vyšší. Pro dřívější verze můžete také aktivovat tento modul v nabídce Nastavení. V tomto případě však bude nutné otevřít sekci „bezdrátové sítě“, přejděte na kartu „“ a aktivovat linku „Modem Modem“.

Na Windows Phone

V tomto případě je proces distribuce mobilního provozu následující:

Nastavení počítače pro připojení

Na osobním počítači bude stačit modul Wi-Fi. Poté se uživatel musí rozhodnout pro připojení sítě, která byla vytvořena dříve, a zadat z ní heslo.

Pokud se vytvořená síť Wi-Fi ukázala jako neaktivní, doporučuje se vytvořit nové připojení k internetu. To se provádí následovně:

Jak sdílet internet z telefonu do notebooku přes Bluetooth

Chcete.li se připojit přes Bluetooth, musíte provést téměř stejné akce jako v předchozím odstavci. То есть нужно открыть настройки телефона и в перечне имеющихся режимов модема выбрать «bluetooth модем».

Na poznámku! Použití tohoto typu distribuce internetu neznamená podporu pro 2G, 3G, 4G. V případě Bluetooth můžete dokonce použít telefon knoflíku.

Je důležité se ujistit, že prostředky komunikace „viz“ jiná zařízení, můžete to zkontrolovat v nastavení smartphonu.

Chcete.li aktivovat Bluetooth Integse ve Windows, musíte otevřít „ovládací panel“. Po výběru „zařízení a tiskáren“ musíte sledovat odkaz na položku „Přidat zařízení“. Když program provede analýzu všech aktuálně dostupných zařízení, musí být telefon zobrazen. Nejčastěji se jedná o název modelu a jeho číslo. Pokud kliknete na tuto ikonu, systém požádá o povolení pro připojení zařízení a použití tohoto prostředku komunikace jako modem.

Další krok. V okně „Zařízení a tiskárny“ musíte použít pravé tlačítko myši v „Připojte se přes přístupový bod“, který se objeví v objevované nabídce, která se objeví.

Připojení Bluetooth přispívá k současné distribuci internetu najednou na několik zařízení

Přes veškerou jednoduchost provedených akcí má tato metoda také významné nedostatky:

 • Je nemožné ovlivnit kvalitu a rychlost připojení. V této věci to vše záleží na telekomunikačním operátorovi.
 • Při použití některých tarifů může toto spojení vést ke ztrátě blesku všech fondů na účtu.

Pamatovat! Získání vysoké kvality a vysokorychlostního internetu je možné pouze v případě nepřetržitého provozu sítě. Ze strany uživatele se musíte postarat o úplné nabíjení baterie a hotovosti na mobilním účtu.

Jak dát z telefonu telefonu telefonu

Sdílejte megabajty s Androidem nebo iPhone. často používaný provoz. Je organizován jakýmkoli popsaným způsobem.

Zpočátku je bod Wi-Fi vytvořen na 1 zařízení a na druhém místě musíte provést:

 • Přejděte do nastavení, přejděte na Wi-Fi otočit.
 • Hledejte sítě, pokud nejsou okamžitě nalezeny.
 • Klikněte na něj a zadejte bezpečnostní kód. V okolí by se mělo objevit zaškrtávací políčko. znamení, že internet je aktivní.

Připojení iPadu vyžaduje buněčnou funkci Wi-Fi.

Distribuce internetu do notebooku z telefonu nebo jiného zařízení se vytváří v několika jednoduchých krocích. Vybraná metoda závisí na preferencích a schopnostech zařízení. Pokud byla zařízení úspěšně propojena, musíte sledovat stav účtu a provozu, jehož spotřeba se výrazně zvyšuje (zejména za podmínek roamingu).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS