Po aktualizaci se počítač Windows nezapne

Co dělat, když počítač visí v procesu aktualizace Windows 10

Windows 10 je nedokonalý systém a problémy v něm se často nacházejí, zejména při instalaci aktualizací. Existuje mnoho chyb a způsobů, jak je vyřešit. Nejprve to vše záleží na tom, v jaké fázi se problém objevil a zda byl doprovázen kódem. Budeme zvážit všechny možné případy.

Pokud počítač při aktualizaci Windows 10 visí, musíte najít příčinu problému a eliminovat jej. Abychom to mohli udělat, musíte přerušit aktualizaci systému.

Nejprve se musíte ujistit, že počítač opravdu závisí. Pokud se po dobu 15 minut vůbec nic nezmění nebo se některé akce opakují cyklicky, můžete zvážit vznášení počítače.

Jak přerušit aktualizaci

Pokud se aktualizace začne nainstalovat, s největší pravděpodobností nemůžete jednoduše restartovat počítač a vrátit jej do normálního stavu: s každým restartem se bude uskutečnit pokus o instalaci. Tento problém není vždy nalezen, ale velmi často. Pokud s ní čelíte, musíte nejprve přerušit aktualizaci systému a teprve poté odstranit příčinu problému:

 • Znovu načtěte počítač jedním způsobem:
 • Stiskněte tlačítko restartu;
 • Zavřete tlačítko napájení po dobu 5 sekund, abyste počítač vypnuli, a poté jej zapněte;
 • Vypněte počítač ze sítě a znovu jej zapněte.
 • Při zapnutí okamžitě stiskněte klávesu F8.
 • Klikněte na možnost „Bezpečný režim s podporou příkazového řádku“ na obrazovce výběru možnosti načítání systému.

Vyberte „Bezpečný režim s podporou příkazového řádku“

Otevřete „příkazový řádek“ jménem správce po spuštění systému

Zadejte následující příkazy: Net Stop Wuauserv, Net Stop Bits, Net Stop Dosvc

Jak eliminovat příčinu zamrznutí

Může existovat mnoho důvodů pro zavěšení aktualizací. Ve většině případů uvidíte zprávu s chybovým kódem po 15 minutách prostoje. Co v takových případech je popsáno na konci článku. Stává se však, že se neobjeví žádná zpráva a počítač pokračuje v nekonečných pokusech. Nejoblíbenějšími případy z nich jsou zvážit.

Viset na jevišti „Získání aktualizací“

Pokud vidíte obrazovku „získávání aktualizací“ bez jakéhokoli pokroku po dobu asi 15 minut, neměli byste už čekat. Tato chyba je způsobena konfliktem služeb. Vše, co je od vás vyžadováno, je deaktivovat službu Automatické aktualizace Windows a ručně začít kontrolovat aktualizace.

  Klikněte na kombinaci klávesy Ctrl Shift ESC. Pokud se „dispečer úkolů“ otevře ve zjednodušené podobě, klikněte na „Přečíst více“.

Pokud se „dispečer úkolů“ otevře ve zjednodušené podobě, klikněte na „Přečíst více“

Otevřete službu Windows Update

Vyberte typ spuštění „Zakázat“ a klikněte na tlačítko „Stop“

Viset na 30. 39%

Pokud jste aktualizováni pomocí Windows 7, 8 nebo 8.1, V této fázi budou načteny aktualizace.

Rusko je velké a v něm nejsou téměř žádné servery Microsot. V tomto ohledu je rychlost stahování některých balíčků velmi nízká. Můžete počkat do 24 hodin, dokud se celá aktualizace načítá.

Za prvé, stojí za to zahájit diagnózu „Aktualizačního centra“ vyloučit pokus o načtení balíčků z nepracovního serveru. Chcete.li to provést, klikněte na kombinaci klíčů Win R, zadejte příkaz MSDT /ID WindowsUpdatedInOstic a klikněte na OK.

Stiskněte kombinaci kláves Win R, zadejte příkaz MSDT /ID WindowsUpdatedInnostic a klikněte na OK

Zkuste také aktualizovat svou aktuální verzi Windows (bez přechodu na Windows 10). Po dokončení zkuste aktualizaci na Windows 10 znovu.

Pokud to nepomůže, zbývají zbývají 2 možnosti:

 • Vložte aktualizaci v noci a počkejte, až to skončí;
 • Použijte například metodu alternativní aktualizace, stáhněte si obrázek Windows 10 (z oficiálního webu nebo torrent) a upgradujte ji.

Zmrazení o 44%

Aktualizace 1511 byla nějakou dobu doprovázena podobnou chybou. Je to způsobeno konfliktem s paměťovou kartou. Chyba v tomto balíčku aktualizací byla již dlouho opravena, ale pokud jste se s ní nějak setkali, máte 2 možnosti:

Pokud vám to nepomůže, uvolněte 20 GB volného prostoru na disku se systémem.

Odpojení zbytečných zařízení

Periferní zařízení připojená k počítači mohou během startu způsobit černou obrazovku nebo černou obrazovku s rotujícími tečkami. Pokud čelíte něčemu podobnému, odpojte všechna periferní zařízení (například tiskárny, kamery, odnímatelná kola, Bluetooth a další zařízení USB) z počítače)).

Spusťte počítač znovu a pokud všechno funguje dobře, máte problém s jedním z vašich periferních zařízení. Můžete zjistit, který z nich způsobí problém připojením jednoho periferního zařízení najednou, dokud narazíte na to, který způsobí konflikt. Jakmile zjistíte zařízení, které způsobuje problém, vypněte jej, restartujte počítač a poté prohledejte internet, zda dojde k opravě, nebo kontaktujte výrobce zařízení o pomoc.

Poruchy systémového programu

Mnoho systémových aplikací Windows může změnit a číst jemná nastavení počítačového zařízení, včetně konfigurace ovladačů. Zde opět nastává situace podobná předchozímu, s výjimkou toho, že problém nesouvisí s nekompatibilitou ovladačů se systémem, ale nesprávný provoz nebo poruchy jednotlivých systémových aplikací.

Výskyt takových poruch je jedním z hlavních důvodů vydání Windows pro další část aktualizací.

Odstranění balíčků obnovy

Další metodou, kterou lze použít jako výše popsanou alternativu, je odstranění aktualizací problémů se systémem Windows. Výhodou této metody je, že všechny příkazy jsou zavedeny prostřednictvím příkazového řádku, což znamená, že grafický systém systému nelze provést, i když grafické celé číslo. Chcete.li odstranit aktualizace problémů, postupujte podle následujících sekvence akcí:

 • V příkazovém řádku Windows zadejte „Diskpart“ a spusťte stejný název pro práci s disky od společnosti Microsoft.
 • Poté otevřete seznam připojený k počítači disků. Na příkazovém řádku Zadejte příkaz Disk List.
 • Pomocí příkazu „Detail Disc“ vyberte disk, na kterém je nainstalován operační systém.
 • Zadejte příkaz: Desm /Image: C: /Get-Backages „, abyste získali seznam nainstalovaných balíčků (pokud je operační systém Windows nainstalován na disk C, pokud není vložte další písmeno).
 • V dalším seznamu najděte nejnovější aktualizace nainstalované v systému. Můžete navigovat do data instalace.
 • Přepište celé jméno balíčku.
 • Zadejte příkaz: „Disp /Image: C: /Remove Package /PackageName:“ (Namísto vícebodové desky nahraďte celé jméno balíčku).
 • Počkejte na odstranění balíčku a restartujte počítač.

Důvod 5. Narušení nebo nesprávné nastavení BIOS

BIOS. mikro.opram začínající bezprostředně po zapnutí počítače před načtením operačního systému. Úkolem BIOS je inicializovat všechny elektronické moduly počítače, jejich předběžné nastavení a následné spuštění. PC zařízení nainstalovaná tímto mikroprotramem, většina nemůže být změněna operačním systémem. T.E. Posledně jmenovaný „musí“ pracovat s tím, co je nastaveno na nastavení BIOS. A pokud Windows nemůže interagovat s jedním nebo druhým zařízením podle parametrů BIOS, pak může selhat, což je obvykle pozorováno ve fázi zatížení.

Hlavním důvodem těchto problémů jsou aktualizované verze oken a/nebo ovladačů zařízení „Konflikt“ s nastavením v BIOS.

Proč počítač nezačíná po aktualizaci Windows 7

Pokud systém nezačne po aktualizaci Windows 7, musíte zadat názvu tabulku v bezpečném režimu a deinstalovat aktualizace problémů. Jako alternativu můžete použít nástroje instalační flash jednotky k normalizaci počítače nebo specializovaného softwaru spuštěného v režimu LIVECD.

Chcete.li vrátit operaci operačního systému (OS) do dobrého stavu, musíte použít jednu z následujících metod:

 • Zadejte bezpečný režim.
 • Spusťte poslední úspěšnou konfiguraci.
 • Obnovit systémové soubory.
 • Prohledejte pevný disk pro chyby.
 • Udělejte si vrácení operačního systému až do pracovního stavu.
 • Odstraňte škodlivé software prostřednictvím aplikace Kaspersky Rescue Disk.
 • Použijte velitele ERD.
 • Deinstalovat aktualizace problému prostřednictvím prostředí obnovy.
 • Splňte úplnou přeinstalaci systému.

Poznámka! Účinnost metody přímo závisí na příčině poruchy. Doporučuje se používat každý.

Vstup do nouzového režimu

Pokud se stacionární počítač nebo notebook nezapne, měli byste se pokusit vstoupit do bezpečného režimu a poté odstranit aktualizace, které vedly k poruše.

Důležité! Pokud vstup do bezpečného režimu nebyl proveden, metoda je neúčinná.

Spuštění poslední úspěšné konfigurace

Pokud k selhání došlo v důsledku nekritických systémových problémů, můžete provést zotavení výběrem poslední úspěšné konfigurace v dalších parametrech načítání. Nezbytné:

Obnovení systémových souborů

Windows 7 nemusí být načteno po instalaci aktualizace kvůli poškození souborů v sekci systému. Tento problém je eliminován pomocí užitečnosti konzoly. Krok.by.krok průvodce:

Poznámka! Pokud by nebyly žádné problémy nebo normalizovaly práci souborů, na obrazovce se zobrazí odpovídající nápis na obrazovce.

Disk skenování chyb

Během provozu se na disku discích mohou objevit rozbité sektory pevných disků. V případě kritické poruchy se systém zastaví načítání. K obnovení dat je nutné použít nástroj konzoly.

 • Pomocí dalších parametrů načítání přejděte na prostředky k odstranění problémů a spusťte „příkazový řádek“.
 • V případě potřeby zadejte data z účtu superpoleru.
 • Zadejte DESP /Online /Cleanup-Image /Restorehealt do konzoly a stiskněte klávesu Enter.

Začne proces analýzy místa na disku, následuje obnovení rozbitých sektorů.

Obnovení systému

Pokud v procesu práce v počítači byly vytvořeny body obnovy, když operační systém správně fungoval, můžete se vrátit zpět do předchozího stavu. To je nutné:

Poznámka! Během operace může počítač restartovat několikrát.

Čištění z virů pomocí boot flash disk Kaspersky Rescue Disk

Záchranný disk Kaspersky. nástroj pro kontrolu systému na přítomnost virů. Pokud s tímto programem vytvoříte nakládací jednotku Flash, můžete vyčistit prostor na disku škodlivého kódu.

Způsobit

Níže jsou uvedena řešení pro situaci, kdy se okna načte, ale místo plochy vidíme prázdnou černou obrazovku bez nápisů a textu (může být přítomna pouze šipka kurzoru myši).

Protože na obrazovce se nic nezobrazuje, většina níže popsaných řešení se provádí v bezpečném režimu nebo v příkazovém řádku. Posledně jmenované lze volat stisknutím kombinace Ctrl Shift ESC. Soubor. Spusťte nový úkol.

Opětovné načtení nebo čekání

Před zahájením rozhodnutí zkuste následující:

 • Znovu načtěte počítač. je možné, že problém bude vyřešen.
 • Počkejte, 2-3 hodiny-systém může začít kontrolovat stav, aniž by se zobrazoval proces na obrazovce, a proto se zdá, že se načítal správně.

Přeinstalování ovladače grafické karty

Pokud problém začal po instalaci/aktualizaci ovladače pro grafickou kartu, spusťte počítač v bezpečném režimu a zkuste odstranit ovladač grafické karty. Chcete.li to provést, přejděte do správce zařízení (příkaz devmgmt.MSC). Otevřeme video adaptéry. Odstraníme použitý adaptér:

Obnovení systémových souborů

V důsledku ztráty části souborů operačního systému to může fungovat nestabilní, zejména nenačíst vodič a ponechat nám černou obrazovku.

Abychom zkontrolovali systém o dostupnosti souborů s poškozením nebo jejich nepřítomností, spustíme příkazový řádek jménem správce (stisknutím kombinace Ctrl Shift ESC. Soubor. Spusťte nový úkol. Zadejte příkaz CMD a nastavte pole „Vytvořte úkol s právy správce“).

Pokud kontrola ukazuje chybu a nemůže je opravit, naplníme příkaz:

Odmítnutí.Exe /online /čištění-image /restorehealth

Rollback

Vrácení systému může pomoci. Přečtěte si více v článku, jak provést rollback systému.

Několik displejů a výchozí monitor

A) Klikneme na kombinaci Win P. Okno otevře provozní režim několika displejů vpravo. Snažíme se vybrat pouze obrazovku počítače nebo pouze druhou obrazovku:

B) Při používání několika monitorů zkuste vypnout vše kromě hlavního a restartujte počítač. Pokud se obrázek objeví, zkontrolujte nastavení hlavního displeje.

C) Otevřete správce zařízení (příkaz devmgmt.MSC). V sekci Monitory odstraníme monitor:

Odstranění antiviru

V některých případech mohou prostředky mazání škodlivého softwaru způsobit blokování důležitého systému systému.

Snažíme se odstranit antivirový program. Chcete.li to provést, zkuste vstoupit do bezpečného režimu. Pro spolehlivost, z webových stránek vývojáře stojí za to stáhnout specializovaný nástroj pro odstranění antiviru.

Odstranění aktualizací

Zkuste smazat nejnovější opravy. Chcete.li to provést, otevřete ovládací panel (řídicí tým nebo použijte vyhledávání Windows). Programy. Programy a komponenty. Nainstalované aktualizace:

Aktualizace třídíme do data instalace a odstraníme nejnovější nainstalované:

Seznam aktualizací je rozdělen do kategorií, díky čemuž se třídění není logické, takže musíte procházet svitkem.

Problém s Windows Director

Dirigent je hlavní program v systému Windows odpovědný za zobrazení Windows. Během poruch ve své práci lze pozorovat problémy s prázdnou stolním displejem.

Dispečera úlohy můžete spustit dirigent. Přečtěte si více v článku Desktop zmizel.

Automol aplikací

Problém může nastat při pokusu o spuštění programu, který nefunguje správně nebo není kompatibilní s verzí Windows. Zkuste odpojit vše od automatického spuštění. Pokud je problém vyřešen, zapneme jeden program zpět, abychom našli ten, který vede k problému. Přečtěte si více o odpojení programů od automatického načítání Windows.

Kontrola disku

Zkontrolujte disk, zda nejsou chyby. Za tímto účelem provádíme příkaz:

Kde C:. Název disku, na kterém je systém nainstalován.

Pokud kontrola zobrazí chybu, provedeme kontrolu s opravami chyb:

aktualizaci, počítač, windows, nezapne

Při spuštění systému reagujeme na požadavek na kontrolu disku:

Je nemožné provést příkaz CHKDSK, protože uvedený svazek používá jiný proces. Zda by tato kontrola objemu měla být provedena další opětovné načtení systému? [Y (ano)/n (ne)] y

Pokud audit neprokázal chyby, stojí za to zkontrolovat stav diskového programu CrystalDiskInfo a naskenovat jej pro fyzické chyby pomocí programu HD Tune Program. Pokud jsou nalezeny chyby povrchu, je nutné jej nahradit novým.

Kontrola antiviru

Zkontrolujte viry počítače. Chcete.li to provést, můžete použít jednorázové nástroje, například CUREIT.

Odpojení rychlého startovního nebo gibernačního režimu

Rychlé spuštění vám umožní udržovat stav systému, což vám zase umožňuje načíst rychleji. V některých případech může takové spuštění systému vést k problémům s různými přírodou. Jsou vyřešeny vypnutím režimu rychlého spuštění.

Na příkazovém řádku provádíme nezbytná nastavení. Nejprve se snažíme vypnout režim hibernace:

aktualizaci, počítač, windows, nezapne

Co dělat, když se objevilo okno se selháním bota nebo operační systém?

V případě problémů s nakládáním operačního systému, které jsou doprovázeny zprávami uvedenými na snímku obrazovky, může být bootloader systému vadný.

První věc, kterou se doporučuje udělat, je odpojení od PC Všechny jednotky USB-Flash, paměťové karty, mobilní gadgety, 3G modemy a disky CD/DVD. Všechna tato zařízení mohou narušit spuštění Windows.

Můžete také zadat BIOS (klávesu F2 během spuštění OS), otevřít bootovací parametry a zkontrolovat, ze kterého disku je systém načten (první položka zaváděcího zařízení). Stojí za zmínku, že OS by měl být načten z prvního pevného disku (pokud máte standardní bios) nebo ze souboru Windows_boot_Manager (pokud máte UEFI). Pokud se vám podaří zahájit Windows s vystaveným zařízením, proveďte restart počítače, zadejte BIOS znovu a proveďte vhodné změny a zachovejte nové konfigurace.

Pokud výše uvedený příklad nepomůže řešit problémy se spuštěním, přejdeme k metodě obnovy bootloader Windows 10. K tomu potřebujeme nakládací flash disk nebo regenerační disk (prozkoumali jsme je, abychom vytvořili v odstavci výše). Připomeňme, že takový pohon může být vyroben na jiném počítači nebo notebooku.

 • Načteme počítač z instalační flash jednotky nebo disku;
 • V okně, které se otevírá, vyberte jazyk;
 • Jdeme na „obnovení systému“ (v levé dolní části integrace pod tlačítkem „instalace Windows“);
 • Klikněte na „Hledání a eliminaci poruch“, přejděte do „Další parametry“. „Obnovení během načítání“;
 • Označit náš OS;
 • Prostředky automatického vyhledávání a eliminace problémů začínají;
 • Po restartování zbývá zkontrolovat, zda je spuštěno Windows 10 a zda bylo selhání odstraněno.

Existují také hardwarové a softwarové důvody, které mohou ovlivnit práci HDD nebo SSD a vést k chybám, které zvažujeme. Nejběžnější případy: Slyšíte podivné zvuky pevného disku, došlo k ostrým opakovaným přerušením moci, na HDD jsou ztraceny sekce, PC nemůže detekovat jednotku atd. Jak se zbavit takových poruch?

 • Zkuste znovu připojit HDD/SSD. Odpojte SATA a PowerPlane od základní desky a disku, poté je znovu připojte.
 • Můžete zavést v prostředí obnovy a otestovat pevný disk pro chyby pomocí příkazového řádku.
 • Možnost při vypouštění oken pomocí nakládacího flash disku není vyloučena.
 • V extrémních případech můžete provést čistou instalaci „desítek“ s povinným formátováním jednotky.

Co dělat pro obnovení Windows 10

Pokud není načten nouzový režim nebo nic ze způsobů nepomůže, doporučuje se používání nakládacího disku třetího partnera s ošetřujícím nástrojem pro přenos důležitých dat na jiné médium.

Program by měl být spuštěn prostřednictvím nastavení BIOS instalací flash disku nebo disku jako prioritní dopravce. Další je nutné:

 • Nainstalujte účast na nástroji se systémem souboru na nosič prostřednictvím jiného zařízení.
 • Vložte jednotku do počítače s nepracovním operačním systémem, spusťte pomocí bootovacího nosiče.
 • Najděte a přenášejte důležitá data na jednotku.
 • Proveďte kontrolu přítomnosti škodlivého kódu.
 • Extrahujte média, připojte se k pracovnímu počítači.
 • Uložte soubory na bezpečném místě, naformátujte nosič.
 • Vytvořte obrázek Windows 10 Boot.
 • Zkontrolujte výkon. Jinak proveďte čistou přeinstalaci operačního systému.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS