Poco M4 Pro 5G Recenze: Rozpočtový smartphone, který udeří výrazně nad svou cenovou značkou. Xiaomi Poco M4 Pro

Recenze Poco M4 Pro: cenově dostupný telefon 5G s několika dalšími výhodami

Poco M4 Pro stojí za to se podívat, pokud chcete dobře zaoblený telefon 5G na rozpočet. Ale co když 5G pro vás není prioritou?

Poco M4 Pro

Poco M4 Pro je jednou z nejlepších rozpočtových nabídek 5G na trhu, což přináší dlouhou vytrvalost, jedinečný design a solidní denní výkon kamery. Tyto výhody však přicházejí na úkor špatného jasu displeje, neuspokojivé ultra široké kamery a výstřelů s nízkým osvětlením.

Co se nám líbí

Úměrný design za cenu

Miui vám dává hodně kontroly

Solidní denní výstřely hlavní kamery

Co se nám nelíbí

Ultra široký fotoaparát je promyšlená

Agresivní správa RAM

Poco M4 Pro

Poco M4 Pro je jednou z nejlepších rozpočtových nabídek 5G na trhu, což přináší dlouhou vytrvalost, jedinečný design a solidní denní výkon kamery. Tyto výhody však přicházejí na úkor špatného jasu displeje, neuspokojivé ultra široké kamery a výstřelů s nízkým osvětlením.

Série Poco M získala pověst v krátké době za dodání některých z nejlepších rozpočtových telefonů na trhu. Jistě, tyto telefony jsou často rebranded verze zařízení Redmi, ale stále máte tendenci získat dobrou hodnotu za peníze. A telefony jako Poco M3 a M3 Pro ukázaly, že společnost může v tomto segmentu také nabídnout jedinečné návrhy. To (druh) pokračuje s Poco M4 Pro, ale je to hlavní upgrade nebo byste měli vypadat jinde? To je to, co zjistíme v této recenzi Poco M4 Pro.

POCO M4 Pro 5G. Обзор �� Лучший БЮДЖЕТНЫЙ Смартфон в 2022 �� Стоит Ли ПОКУПАТЬ?

Co potřebujete vědět o Poco M4 Pro

Nejnovější telefon Poco je nabídka s nižším středním rozsahem v segmentu předmětu 250 EUR, která sedí nad řadou Poco C vstupní úrovně, ale pod prémiovějšími rozsahy Poco F a X. To znamená, že je to ve stejném naskládaném hřišti jako zařízení pro posun objemu, jako je Samsung Galaxy A22 5G, Oppo A54 5G a Realme Narzo 30 5G. A stejně jako tato zařízení je to také zabalit 5G připojení k rozpočtu.

Má docela konkurenční list specifikace na papíře za dostupnou cenu, ale pokud specifikace vypadají trochu povědomě, je to proto, že se jedná o redmi notu 11 (v současné době pouze v Číně) s mírně přizpůsobeným designem, aby přidal nějakou poco-příchuť.

Zařízení bylo spuštěno v Evropě ve 4 GB/64 GB a 6 GB/128 GB chuti 11. listopadu. Dosud není slovo, pokud telefon dosáhne jiných pravidelných trhů pro Poco, jako je Indie. Dosud také nemáme oficiální ceny pro Spojené království.

Poco M4 Pro je k dispozici v Power Black (testováno), Poco Yellow a Cool Blue Color Možnosti a bude prodáno prostřednictvím webových stránek Poco, Aliexpress, Goboo a Shopee.

Co je dobré?

Poco M4 Pro má spoustu nahoru, počínaje designem. Zadní kryt a okraje rozhodně vypadají a cítí se jako plastové, ale barevné schéma a okno fotoaparátu se spojí a doručí design, který udeří nad jeho váhu. Řekl jsem to, že okno kamery není zřetelným kusem plastu, ale spíše součástí zadního krytu, který byl právě „natřen“ černou. Rovněž stojí za zmínku, že zadní kryt přitahuje mastnotu otisků prstů, ale výtisky nejsou velmi viditelné (alespoň nebyly na mé power černé revizní jednotce).

Telefon je o něco těžší než jeho předchůdce, ale tuto váhu velmi dobře vyrovnává a prodlužuje jednoruční použití (E.G. čtení v posteli) nebyl vůbec problém. Kromě toho Poco říká, že zde dostáváte odpor IP53 Splash, což je pěkný nádech pro sluchátko pro rozpočet. Je také chráněn Gorilla Glass 3 na přední straně, což je spravedlivé za cenu.

Poco’s M4 Pro není ani z hlediska I/O a dodává přesný a velmi rychlý skener otisků prstů na boku, 3.5mm konektor pro sluchátka, IR Blaster a Dual Reproduktory. Pokud jde o posledně jmenované, horní reproduktor přináší pouze zlomek objemu ve srovnání s reproduktorem spodní části.

Dalším aspektem, který se mi na zařízení Poco opravdu líbil, bylo množství kontroly, kterou máte v Miui. Skutečná estetika je stále velmi láskou-it-it-nebo-nenávistná záležitost, ale software nabízí působivý prostor pro přizpůsobení toho, jak se chová. Například se mi nelíbilo segregovaný oznámení stín/rychlý přepínací systém na místě, což vyžaduje, abyste přejeli na levou stranu, abyste si prohlédli oznámení a na pravé straně pro rychlé nastavení. Ale MiUi vám umožní přepnout zpět na starý odstín oznámení, který ukazuje rychlé nastavení i oznámení na jednom místě.

Existuje také spousta dalších příkladů. Upřednostňujte pevné tlačítko stiskněte pro skener otisků prstů před pouhým dotykem? Můžete toto chování přepínat. Chcete přidat zkratku dvojitého klepnutí na tlačítko napájení pro asistenta, tiché režim nebo něco jiného? To je také možnost. Co takhle ovládání hlasitosti na základě? Jo, je to tady. Líbilo by se mi, že Xiaomi nabídl více přizpůsobení, pokud jde o estetiku, ale to, co je zde, je určitě dobré. I když se jedná o obavy s některými telefony Redmi/Poco, software na modelu, který jsem testoval, neměl moc reklam In-UI (i když jsem je viděl v hudební aplikaci). Pokud si telefon vyzvednete a najdete tyto reklamy, existuje způsob, jak je deaktivovat.

Výkon je do značné míry to, co byste očekávali za cenu, protože čipová sada dimentu 810 telefonu přinesla solidní výkon při provádění základů, jako je procházení webu, přepínání mezi aplikacemi a pomocí fotoaparátu. Také nabídl dobrý výkon ve hrách jako NASCAR Heat Mobile, Call of Duty Mobile a Genshin Impact. Ten je obzvláště náročný na jakémkoli telefonu, ale zatímco při otočení kamery a v rušnějších částech byl v nízké grafice, s rámcovou kapitalizací 30 snímků za sekci 30 snímků za sekundu, ačkoli tam byl nějaký soudce a. To také není to nejlepší pro emulaci, protože to nemůže úplně držet krok s jako Dolphin a Citra. Jinými slovy, měli byste místo toho získat Poco X3 Pro, pokud si vážíte herního výkonu, protože to Poco M4 Pro to nebude řezat. Ale to je pochopitelný kompromis v tomto segmentu cen.

Mezi pevným designem, přizpůsobitelností MIUI a velkou vytrvalostí má Poco M4 Pro na to hodně.

Byl jsem rád, když jsem viděl, že Poco M4 Pro bere menší přístup k zadním kamerám, který se zakopne dva většinou redundantní 2MP senzory, které jsou vidět na Poco M3 Pro ve prospěch 8MP ultralehké střelce, aby doprovázely hlavní 50MP čočku. Poco nám řekl, že si myslí, že ultralehká kamera byla univerzálnější než 2MP senzory a máme sklon souhlasit.

Pobyt s kamerou, hlavní senzor 50MP dělá během dne dostatečně dobře. Obrázky jsou příjemně nasycené, existuje dobrá úroveň rozmnožitelného detailu pro oříznutí a okraje obecně zůstaly dobře definované. Fotoaparát však není bez viny za denního světla, protože dynamický rozsah a hluk mohou být výzvou (zejména v temných oblastech výstřelu) a nebudete se velmi přiblížit předmětu. Poté opět pomáhá volba digitálního zoomu 2x s tím, že se s nimi pomůže, dodává slušnou kvalitu obrazu nebo jednoduše zajistí, že 1x verze výstřelu je zaostřena. Některé vzorky fotoaparátu si můžete prohlédnout později v této recenzi Poco M4 Pro.

Konečně, Poco M4 Pro dokáže dodat nějakou fantastickou výdrž baterie. Jedno období použití mi poskytlo téměř devět hodin času na obrazovce po dobu dvou dnů, což je působivá postava. První den nebyl velmi těžký, ale skládal se z více než hodiny navigace GPS, přehrávání hudby, používání fotoaparátu na několik minut a na chvíli procházelo Reddit. Mezitím mě druhý den viděl používat telefon pro Reddit a procházel. Chatování na telegramu, prohlížení webu a některých her (~ 35 minut). S těžším použitím můžete určitě získat dva dny použití nebo jeden a půl dne. To je nějaká skvělá vytrvalost.

Pokud jde o dobíjení, Poco tvrdí, že telefon dosáhne 100% kapacity za 59 minut, ale nikdy jsem to zvládl. Hodina nabíjení s telefonem mě zavedla na 90%, přičemž telefon dosáhl 100% kapacity za hodinu a 12 minut. To je stále dobrá postava pro rozpočtový telefon, ale je to o 10 minut více než tvrzení Poco.

Co není tak dobré?

Zatímco výkonnost celkového je více než vhodný pro rozpočtový telefon, narazil jsem na problémy s tím, jak telefon zpracovává správu Ram. Aplikace by se někdy znovu načtěly pouze tři až pět aplikací spuštěných na pozadí. Opravdu vás nutí přemýšlet, proč společnost inzeruje rozšířenou RAM (využívající úložiště jako virtuální paměť druhů) jako funkce, když je telefon tak nadšený zabíjení úkolů na pozadí.

Zůstaňte se softwarovou stránkou věcí, je tu příliš mnoho bloatwaru. Na naší jednotce Poco M4 Pro Review bylo pět předinstalovaných her (a zkratky ke stažení PUBG Mobile), stejně jako aplikace pro a Netflix. Většina z těchto aplikací lze odinstalovat, ačkoli služby, instalační program aplikací a správce aplikací nelze odinstalovat nebo deaktivovat. Další nevýhodou je softwarová podpora, protože společnost dříve uvedla. I když to není daleko od nejhorší úrovně podpory, kterou vidíme v této cenové úrovni, ale není to na stejné úrovni jako Samsung, který nabízí tři roky upgradů verzí a čtyři roky zabezpečení na mnoha jejích rozpočtových telefonech.

Poco M4 Pro má také některé nevýhody, jako je matný displej, zklamáním ultralehké kamery a nějaký bloatware.

Další oblastí, kde rozpočtové telefony obvykle jsou zavádějící výkon kamery a zařízení Poco není rozhodně výjimkou. Poco M4 Pro obětuje jas ve snaze skrýt hluk. Tato strategie však není úspěšná, protože stále existuje spousta hluku bez pixelů. To není překvapení, když si uvědomíte, že jeho snímač fotoaparátu 50MP má mnohem menší pixely než mnoho senzorů 48 MP. Podívejte se na vzorek níže.

Ultra široký střelec Poco M4 Pro je také aféra po malování po nulech. Snapper 8MP je dnes váš standardní rozpočet ultra široký fotoaparát, což znamená, že postrádá automatické zaostření (takže makro záběry jsou ne. Přináší znatelně nasycenější výstřely než hlavní kamera. Kromě toho funkce jako nočního režimu a dokonce i nahrávání 1080p/60fps nejsou k dispozici na ultralehkém kanižnu. Stále jsme rádi, že je zde tento fotoaparát, protože vám dává větší flexibilitu, ale je to určitě krok nebo dva pod hlavním střelcem.

Konečně, telefon 6.6-palcová obrazovka LCD 90Hz FHD je pevná pro cenu, ale mohla by to udělat s významným zvýšením jasu (s typickým jasem hodnoceným na 450 nits). Není to skvělé za denního světla, a to ani s povoleným režimem slunečního světla. Je to naprosto v pořádku pro sledování vnitřního. Panel není celkově hrozné za 229 EUR, ale není to prodejní bod a najdete lepší obrazovky za cenu.

Vzorky kamery Poco M4 Pro

1x výstřel, zobrazující slušnou úroveň detailů.

1x výstřel rodinného psa znovu.

Ultra široká verze rozpadne nasycení.

Огляд смартфона POCO M4 Pro 5G

Některé dobře definované okraje a úctyhodné detaily na květu.

2x plodina je stále slušná střela.

Režim portrétu je obsluhovatelný, i když s některými drobnými problémy (e.G. vlasy).

Ultralehková verze stejné scény.

Portrétní selfies jsou velmi neleštěny.

Poco M4 Pro specifikace

2 x 2.4GHz Cortex-A766 x 1.8GHz Cortex-A55

4GB/64GB6GB/128GBLPDDR4X RAMUFS 2.2 Úložiště

Zadní: 50MP Main (Samsung Jn1), f/1.8, 0.Velikost 64 mikronů, 1/2.Velikost senzoru 76 palců, ultra široký PDAF8MP, f/2.2, 119 stupňů FOV

Full HD videa při 30/60fps a SLO-Mo při 720p/120fps, 720p video při 30 snímků

Front: 16MP, f/2.5, Full HD video při 30fps

Recenze Poco M4 Pro 5G: „Rozpočtový smartphone, který udeří výrazně nad cenovou značkou“

Poco M4 Pro dělá přesně to, co slibuje. Poskytuje elegantní, vysoce kvalitní každodenní zážitek, který udeří hluboko nad jeho spodní cenovou značku a dělá tak při krásném sezení v ruce. Zatímco uživatelé energií nebudou sloužit špičkovými kamerami nebo těžšími herními funkcemi, je zde mimořádná hodnota za peníze na drapáky. Pokud jej najdete na skladě.

Klady

  • Rychlý výkon
  • Lehký, prémiový pocit
  • Displej s obnovovací frekvence 90 Hz
  • Dlouhá životnost baterie

Nevýhody

Proč můžete věřit GamesRadar

Naši odborníci kontrolují hry, filmy a techniku ​​během nespočetných hodin, takže si můžete vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o našich zásadách recenzí.

Xiaomi Poco M4 Pro 5G může vypadat jako prémiová vlajková loď, ale její cenová cena 250 / £ 250 prosí se lišit. Nejnovější zařízení řady M dělá to, za co mnozí bolí po letech Apple a Samsung, občerstvení. Nabízí čistý a rychlý každodenní zážitek bez potřeby malé bankovní půjčky.

I když to rozhodně není tak snadné najít v USA nebo Velké Británii v době psaní (budete mířit prostřednictvím importů těžkých maloobchodníků, jako je Aliexpress. Jistě, nebude to soutěžit o název nejlepšího herního telefonu a nemůže se postavit jako iPhone 13 Pro a Samsung Galaxy Z Fold 3.

Oběti zde jsou pečlivě vybrány tak, aby stále dostávali prémii každý den. Koneckonců, ne každý rozpočet smartphone se může pochlubit připojením 5G, skenerem otisků prstů, obnovovací frekvencí 90 Hz a NFC, koneckonců. natož zde nabízející zážitky z Slick Android 11.

Poté, co jsem strávil své dny s nejnovější vlajkovou lodí Apple, odložil jsem své luxusní zařízení na jednodušší týden s Xiaomi Poco M4 Pro.

Design

Celkově se Poco M4 Pro může pochlubit atraktivním designem. Celkově je to pohodlné a hmatové, s elegantní rovnováhou hmotnosti, díky kterému je vysoký, hubený tvarový faktor zvládnutelný i pro menší ruce. Zvláště jsem za to byl vděčný po měsících pokusu o soustředění váhy těžšího iPhone 13 Pro, zatímco jsem dosáhl vrcholu obrazovky.

Obdrželi jsme světle modrý model (žlutá a černá jsou také k dispozici), který nabízí na zadní straně lesklý reflexní povrch. Konec gradientu zde dává celému zařízení další vzduch luxusu, ale pocit tohoto plastu se na slib zcela nesledoval. Zrna na zádech se cítí podobně jako u levnějšího Kindle a je jediným skutečným designem, že se nejedná o špičkové zařízení. Je to neuvěřitelně snadné poškrábat a otřepat a také vyzvednout jakýkoli lint v okruhu pěti mil.

Materiály by zde však neměly snižovat skutečnost, že se jedná o působivou sestavu s ohledem na cenu. Obzvláště jsem byl ohromen, když jsem viděl dírkovou kameru, kde se rozpočtové telefony obvykle drží na konstrukci zářezu, a zatímco o něco větší než to, co najdete na prémiovém modelu, rozhodně se nedostal do cesty každodenního používání.

Tlačítko otisky prstů/domova je pohodlně umístěno na pravé straně pod sadou hlasových tlačítek a máte USB-C a 3 máte USB-C a 3.5 mm porty běžící podél dna.

Než se však přesuneme k diskusi o kvalitě kamery, stojí za zmínku, že v sekci velké čtvercové čočky na zadní straně je drzé designové hry. Poco M4 Pro má v horní části záda celý klín černé barvy, nepochybně poskytne kamerovým systémem trochu více vznešenosti. Na první pohled to vypadá jako sofistikované nastavení s velkým kamerovým systémem. Nicméně, vypadající trochu blíž, pouze dva z pěti kruhových otvorů ve skutečnosti obsahují čočky.

Výkon

Displej: 6.6-palcový FHD LCD při 2400 x 1080

Obnovení: 60 Hz / 90Hz

Reproduktory: Stereo

Procesor: MediaTek Dimensity 810

Úložiště: 128 GB

Fotoaparát: 50MP hlavní / 8MP Ultrawide / 16MP Front

Baterie: 5 000 mAh s rychlým nabíjením 33 W

Balení procesoru MediaTek Dimensity 810 a 6 GB RAM, Poco M4 Pro dokáže zabalit výkon, který nemá právo být na této cenovce. Byl jsem neuvěřitelně ohromen rychlostí, při které jsem letěl skrz aplikace sociálních médií a procházel weby, pohyboval jsem se mezi úkoly, aniž bych se jednou setkal s koktání nebo vypnutím aplikace.

Pod kapotou se děje nějaká vážná magie, s druhy rychlostí, které bych očekával v mnohem dražším telefonu. I když to nemusí vydržet, když je tato úložná kapacita plná až po okraj a vy jste více úkolů prostřednictvím každodenního pracovního zatížení, každodenní uživatel, který si klade za cíl potěšit.

Můžete skočit mezi 60 Hz a 90 Hz, i když bych doporučil držet se celkově 90 Hz. Vypustíte baterii o něco rychleji, ale tady je více než dost šťávy, aby vás viděl celý den se všemi pistolemi. Navíc jsem si všiml, že dynamická obnovovací frekvence kope, když bylo použito toto nastavení 90 Hz, nevypadá to, že by vás M4 Pro nakopl až 90, pokud je nastaven na 60 Hz, pouze naopak.

Jak je uvedeno výše, v případě potřeby se tato proměnná obnovovací frekvence začne a na displeji je také mimořádná barevná paleta. Všechno se cítí dostatečně jasné a živé, aby uspokojilo dnešní chuť k vysoce kvalitním mobilním hrám. Navíc, že ​​5G připojení dělá svět rozdílu při hraní online a stále dostáváte výdrž baterie, abyste vás pořizovali v softwaru pro vypouštění energie.

Kamery

Kamerový systém Poco M4 Pro bojuje v několika oblastech, ale nakonec produkuje příjemné fotografie s pěknou rovnováhou barev a rychlou závěrkou. Samozřejmě získáte mnohem lepší výsledky za dobře osvětlených podmínek, ale nemůžeme sténat o zrnitém nočním režimu, když utrácíme méně než 250. Celkově získáte nějaké pěkně proveditelné záběry, pokud vynaložíte úsilí na jejich vytvoření.

Nebudete vyhrát žádné ceny s fotografiemi s Poco M4 Pro na vaší straně, ale váš účet na Instagramu bude stále dobře krmen.

Pokud byste si koupili Poco M4 Pro?

Pokud jste po solidním každodenním běžci, který se rozkládá nad jeho cenovku, Xiaomi Poco M4 Pro je vynikající volbou. Pod kapotou je dostatek energie, abyste se viděli skrz vaše každodenní rolování, streamování a nějaké světelné hry s rychlostí a lehkostí, která odráží tuto neuvěřitelně nízkou cenovou značku. Xiaomi podporuje svůj super nízký hardware malým softwarem a některými příjmy z reklamy, ale to je více než zvládnutelné a celkově získáváte vynikající hodnotu za peníze.

Zatímco tvůrci obsahu budou podceňováni kamerovým systémem a hráči napájení mohou koktat nad těžším herním výkonem, tento telefon pro ně nebyl vyvinut. Místo toho se jedná o rozpočtový smartphone krásně navržený pro jednodušší zážitek každodenního uživatele. A vyniká.

Pokud jste po větší obrazovce, podívejte se na nejlepší dostupné herní tablety. Nebo, pro něco, co si můžete hrát, zaokrouhlujeme ty nejlepší hry Android a nejlepší hry pro iPhone pro vaše

Poco M4 Pro 5G Recenze: Tato redmi poznámka 11t klon je skutečný 5g vyjednávání

Sečteno a podtrženo: M4 Pro snižuje bariéru vstupu pro 5G, nabízí odvážný design, spolehlivý hardware a 90 Hz LCD s zářivými barvami. Životnost baterie je neuvěřitelná, získáte rychlé nabíjení 33 W, 3.5 mm jack je neporušený a kamery jsou slušné. Jistě, neexistuje žádné 4K video nahrávání a nebude to první, kdo dostává aktualizace softwaru, ale pokud jde o základny, M4 Pro je hodně správně.

Klady

  • Spolehlivý hardware
  • 5g připojení s dobrým výběrem kapel
  • Panel LCD 90Hz má zářivé barvy
  • Úžasná životnost baterie s rychlým nabíjení 33 W
  • 3.5 mm jack je neporušený

Nevýhody

Proč můžete důvěřovat Android Central

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

První vlna zařízení s podporou 5G začala loni zavádět, ale v roce 2021 jsme se museli podívat na demokratizaci buněčného standardu. Nyní najdeme spoustu rozpočtových telefonů Android za méně než 200, které nabízejí 5G připojení jako standard, a tato zařízení řídí hybnost pro 5G.

Poco se umístil v ideálním případě v této kategorii s M3 Pro a nabídl dobrý hardware s vzrušujícím designem a 5G připojení na rozpočet. Poco F3 udělal totéž pro segment střední třídy, ale to byl M3 a M3 Pro vynikal na frontě hodnoty.

Čínský výrobce se nyní zdvojnásobí v segmentu rozpočtu 5G se spuštěním Poco M4 Pro. Telefon má podobný design oproti zadnímu krytu kamery, které jsme viděli na standardním M3, a má novější moduly fotoaparátu-spolu s ultralehkovým objektivem pro spuštění-rychlejší 33W rychlé nabíjení a živou obrazovku 90Hz LCD.

To, co se nezměnilo, je zaměření na hodnotu. Poco M4 Pro debutuje za 239 liber (315) ve Velké Británii a nyní je k dispozici v Indii jako Redmi Note 11t 5G pro ekvivalent 225, což je na stejné úrovni, jako je Samsung’s Galaxy A32 a starší modely v portfoliu Xiaomi v Xiaomi. Rozdíl je v tom, že M4 Pro má lepší hardware, což mu dává zřetelnou hranu. Takže pokud jste na trhu pro telefon s rozpočtem 5G, zde je důvod Poco M4 Pro je pro vás skvělou volbou.

Poco M4 Pro 5G Cena a dostupnost

Poco M4 Pro je nyní k dispozici na vybraných globálních trzích v Asii v listopadu, který je nyní k dispozici na vybraných globálních trzích. Je naplánován debutovat ve Velké Británii za 239 GBP (315) a další země v regionu za 269 EUR (303). To je pro základní model se 4 GB RAM a 64 GB úložiště a je zde také vydání 6 GB/128 GB. Poco neprodává své telefony v Severní Americe, ale M4 Pro by se měl dostat do Amazonu U.S. prostřednictvím prodejců.

Xiaomi má historii opětovného použití stejného telefonu pod jiným štítkem na globálních trzích a totéž platí i pro Poco M4 Pro také. Tento telefon je původně založen na redmi poznámce 11, který debutoval v Číně počátkem tohoto roku, a na globálních trzích získává rebrand do Poco M4 Pro. Ale v Indii se prodává jako redmi poznámka 11t 5g, dále matoucí věci.

Zatímco telefon se v Indii neprodává pod označením Poco, samotný design je stejný (zabrání logu Poco) a má stejný vnitřní hardware. Telefon je k dispozici ve třech variantách: model 6 GB/64 GB je 16,999 GBP (223), vydání 6 GB/128 GB je 17 999 (236) a verze 8 GB/128 GB je 19 999 (262) (262). Je zřejmé, že v Indii získáte mnohem lepší hodnotu, a to je na tom, že Xiaomi je v zemi agresivnější, aby si udržel svůj podíl na trhu.

Poco M4 Pro 5G Design a displeje

Poco M3 představil odvážnou estetiku designu s velkým skleněným oknem, které se natahovalo přes kryt kamery, takže telefon vynikl. M4 Pro využívá podobný design, ale s několika změnami: zde není žádné skleněné okno, místo toho je vytvořeno ze stejného matného povrchu, které najdete vzadu.

Jinde najdete snímač otisků prstů pečený do tlačítka napájení vpravo, s kolébkem hlasitosti umístěný přímo nad. Telefon má stereofonní zvuk a IR blaster a 3.5 mm jack je neporušený. Analogový konektor je v těchto dnech raritou a jsem rád, že je zde zahrnut. Standardně existuje duální připojení SIM a sekundární slot zdvojnásobí jako možnost microSD, pokud ji budete potřebovat.

Pokud jde o použitelnost, M4 Pro není v žádném případě malý telefon. S rozměry 163.6 x 75.8 x 8.8 mm, je to zhruba na stejné úrovni jako ultra Galaxy S21 z hlediska velikosti (i když 1.5 mm kratší), ale kvůli plastovému tělu je na lehčí straně v 195G. Jak byste si představovali pro takový velký telefon, nemůžete jej opravdu použít jednoruční, ale křivky vzadu a matná textura vzadu v této oblasti mají velký rozdíl v této oblasti.

Poco použil Redmi Note 11 jako základ pro M4 Pro a s Xiaomi nadále používal vysoce kvalitní LCD obrazovky místo AMOLED panelů na svých rozpočtových telefonech, M4 Pro získává stejnou obrazovku jako nabízející rozpočet Xiaomi 2022. Najdete 6.6-palcový panel FHD LCD s rozlišením 2400 x 1080 a 90 Hz obnovovací frekvence. Obrazovka je dobře kalibrována z krabice a má dobrou rovnováhu barev.

M4 Pro přepíná na hardware, má platformu MediaTek Dimensity 810, která nabízí okrajové zisky nad dimentu 700, která byla v M3 Pro. Jedním z vrcholů je, že na uzlu 6nm je postavena dimenzita 810, takže získáte o něco lepší efektivitu než 7nm dimentu 700.

SoftwareZobrazitČipová sadaRAMÚložný prostorZadní kamera 1Zadní kamera 2Přední kameraPřipojeníbaterieBezpečnostníBarvyRozměryHmotnost
MiUi 12.5, Android 11
6.6-palcový (2400 x 1080) 90Hz IPS LCD
2.MEDIATEK MEDIESENTOU 40GHz 810
4 GB/6GB
64 GB/128 GB
50MP ƒ/1.8 (primární)
8MP ƒ/2.2 (široký úhel)
16MP ƒ/2.5
Wi-Fi 802.11 AC, BT5.1, NFC
5000 mAh | 33W
Otisek prstu na boku
Power Black, Cool Blue, Poco Yellow
163.6 x 75.8 x 8.8 mm
195G

Dimenzita 810 používá stejnou sadu jádra. najdete dva jádra Cortex A76 a šest jádra Cortex A55, ale dvě jádra A76 nyní stoupají až 2 až 2.40 GHz (nahoru od 2.20 GHz na dimentu 700) a jádra A55 zůstávají ve 2.0GHz. GPU MALI-G57 se také nezměnil a v této konfiguraci nadále nabízí dvě jader.

Vzhledem ke zvýšení frekvence může LIDUSET 810 zveřejňovat lepší skóre jako Geekbench 5. Dostal jsem 602 v jednorázových a 1811 ve vícejádrových testech, mírně porazil 700 skóre 557 a 1733.

To znamená, že neexistuje žádný hmatatelný rozdíl mezi M4 Pro a jeho předchůdcem při použití v reálném světě. Bylo několik případů, kdy by uživatelské rozhraní zamrzlo, ale to bylo na softwarové chybě, která byla stanovena pomocí MiUi 12.5.3 Aktualizace a po přechodu na konkrétní sestavu jsem neviděl žádné zpoždění ani zpomalení v každodenním používání. Dimenzita 810 je také v pohodě pro hraní her, což vám umožňuje hrát si jako PUBG Mobile (nebo Battlegrounds Mobile India) ve středním nastavení.

Pokud jde o paměť a skladování, získáte 4 GB RAM a 64 GB úložiště jako standardní na základním modelu, a to se zdá nízké, když zamíříme do roku 2022. Na druhé straně má redmi poznámka 11, na druhé straně 128 GB jako základní úložiště a Poco by zde měl nabídnout to samé. Pokud potřebujete více úložiště, je k dispozici možnost 6 GB/128 GB.

Pokud jde o konektivitu 5G, kapely se budou lišit v závislosti na trhu, s britským modelem s kapelami 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77 a 78. Že více než pokrývá většinu nosičů sub-6 5G, takže na přední straně konektivity by neměly být žádné problémy. Jinde jste stále omezeni na Wi-Fi AC-s rozpočtovými telefony ještě musí přejít na Wi-Fi 6-ale existuje NFC a Bluetooth 5.1.

S M4 Pro, Poco se vrací k základům; Místo toho, aby vybavil své rozpočtové telefony se třemi nebo čtyřmi kamerami, které neslouží žádné použití, místo toho nabízí dvě čočky: 50MP primární a 8MP široký úhel. Vzhledem k tomu, že M3 Pro neměl širokoúhlý objektiv, nejnovější rozpočtový telefon Poco je již v čele. Tentokrát je na přední straně také 16MP kamera.

Samotné rozhraní fotoaparátu se nezměnilo; Režimy střelby můžete změnit prostřednictvím rozhraní Ribbon a existují přepínače pro Flash, HDR, AI, Google Lens a filtry. K dispozici je 2x Zoom dosaženo digitálně a získáte možnost pořizovat pomalé pohybové videa, snímky 50MP s plným rozlišením a panoramaty.

I když se mi líbí skutečnost, že Poco přidal širokoúhlý objektiv, nefunguje to s vyhrazeným nočním režimem. Další chybějící funkcí je 4K nahrávání videa; Toto není zařízení, které je vhodné pro přijetí videí. Získáte 1080p za až 60fps, a to je asi tak vysoko, jak to jde.

Xiaomi Poco M4 Pro 5G Recenze: napájení rozpočtu

Poco M4 Pro 5G je překvapivě výkonný smartphone za cenu s velkým, 90 Hz displejem a hovězí baterií, což z něj dělá spolehlivý výběr pro téměř kohokoli. Není to tak působivé, jak byste věřili Poco, ale je to solidní nabídka pro každého, kdo chce získat velkou hodnotu.

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Všechny nejlepší funkce, zprávy, tipy a skvělé nabídky, které vám pomohou žít lepší život prostřednictvím technologie

Děkujeme vám za přihlášení do T3. Brzy obdržíte ověřovací e.mail.

Byl tam problém. Obnovte stránku a zkuste to znovu.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let.

Poco M4 Pro 5G. Klíčové specifikace

Hlavní obrazovka: FHD (2 400 x 1 080) 6.6-palcový IPS, 90Hz CPU: MediaTek Dimensity 810 GPU: MALI-G57 MC2 RAM: 4/6GB Storage: 64/128GB UFS 2.2 Baterie: 5 000 mAh Zadní kamera: 50MP Main, 8MP Ultra široká přední kamera: 16MP OS: Android 11

Značka Poco Xiaomi je zpět s Poco M4 Pro 5G, její nová Rozpočtový smartphone Může se pochlubit rouškou dražšího zařízení. Při zhruba 280/£ 210 je Poco M4 Pro 5G jedním z cenově dostupnějších chytrých telefonů na trhu a určitě jednou z levnějších možností nabízejících 5G připojení.

Zatímco Poco M4 Pro 5G má svůj spravedlivý podíl na nedostatcích, nejsou pro něj tak jedinečné. Spíše to dělá některé stejné zakopnutí, které v jeho cenovém rozpětí dělá mnoho telefonů. Může to být přehnané a nedostatečné, ale stále je to přiměřeně schopný telefon za skromnou cenu.

Poco M4 Pro 5G Recenze: Cena, datum vydání a co je v krabici

Poco M4 Pro 5G je nedávným přírůstkem na trh po spuštění 11. listopadu 2021.

Telefon má cenovou značku 229 EUR pro model 64 GB, který přichází zhruba 280/210 £. Balíček obsahuje telefon s předpřipraveným ochráncem obrazovky, kabel USB a 33W Power Brick (s zástrčkou EU).

Poco M4 Pro 5G Recenze: Design a obrazovka

Navzdory elegantnímu vzhledu Poco M4 Pro 5G neposkytuje vyhrát žádné ceny za design. Rám a zadní vypadají semimetal, i když jsou plastové. V rukou to nemá levný, chatrný nebo dutý pocit a může se může pochlubit obecným vzhledem k dalším vlajkovým telefonům, které stojí trojnásobek ceny.

Oblast displeje je také o krok nad mnoha jeho rozpočtovou konkurenci. Poco nabízí úzké rámy všude kolem, s poněkud silnějším rámečkem brady, který dokáže příliš rušit. Nahoře, kamera selfie otvoru pro to příliš narušuje displej. Je tu dokonce pár reproduktorů (i když spodní reproduktor je dramaticky hlasitější než ten nejlepší) pro stereo zvuk a konektor pro sluchátka. Zatímco mnoho chytrých telefonů s rozpočtem nabízí konektor pro sluchátka, hodně se také spokojí s jediným reproduktorem.

Jeho kořeny Xiaomi jsou zobrazeny na zadní straně telefonu, protože oblast telefonní kamery si půjčuje designový jazyk nedávného Xiaomi Mi 11 Ultra. Rozsáhlá oblast v horní části telefonu je zabalena, i když většinou jen pro značkový prostor a ne pro masivní kamery a zadní zobrazení MI 11 Ultra.

Poco M4 Pro 5G má značnou ránu kamery v souladu s novějším trendem, ale je to do značné míry zbytečný prostor. Hlavní 50MP má velký prostor, který je ve skutečnosti zvýšen nad větší ráznou kamerou. Ultra široký senzor je umístěn pod tím, co by mohlo vypadat jako pole se čtyřmi senzory na první pohled, ale ve skutečnosti je to jen lemované bleskem a pak dva výplňové prostory, jeden s červenou tečkou (symbolizující záznamové světlo, možná, možná?) a prostor, který právě říká „AI.„Na druhou stranu, některé levnější značky mají takové prostory s falešnými senzory a Poco ne.

Naštěstí se nerozhodl na vlajkové lodi smartphonů papouška pomocí skeneru otisků prstů na obrazovce, ani jeden na zadní straně nevložil. Místo toho se do tlačítka napájení zabudoval Poco M4 Pro 5G s bočním skenerem otisků prstů. Je to podstatně rychlejší než skener na mé Galaxy S20 a snadno se najde nalezením palcem. Ale protože může telefon odemknout pouhým dotykem (ne stisknutím), je snadné náhodně odemknout telefon a poté stisknout tlačítko, poté jej okamžitě zamkne a spíte obrazovku. To znamená, že telefon má ve skutečnosti nastavení pro změnu tohoto chování, takže se otisk prstu zaregistruje pouze po stisknutí tlačítka.

Displej je trochu smíšenou taškou. Na jedné straně Poco poskytl velký displej, který těží z plynulejšího zážitku nabízeného refresh 90 Hz. S dotykovým vzorkovacím rychlostí až do 240 Hz se telefon také cítí docela citlivý při procházení webových stránkou. Displej však není tak lesklý, jak to dělá Poco. Panel IPS je poměrně jasný a rozlišení 1080 x 2400 je dostatečně ostré i v 6.6 palců. Displej však má špatné úhly pozorování, při pohledu z úhlu mimo úhel se dramaticky posunují barvy a jas. Pokud byste se měli s někým pokusit sledovat show a umístit telefon mezi vás dva, byl by to do značné míry degradovaný zážitek. Tato vizuální kvalita není za cenu tak neobvyklá, ale vlastní F3 Poco nabízí masivní upgrade displeje (mimo jiné) za jen malý nárůst ceny.

Poco také zahrnoval zajímavou funkci navíc ve formě emitoru IR. To lze použít k přeměně telefonu na dálkové ovládání televizorů, projektorů a dokonce i klimatizace. Existuje aplikace, která pomáhá nastavit a spravovat různé uložené dálkové ovladače. Bylo dost snadné pracovat pro ovládání energie a hlasitosti, i když se mi nepodařilo zajistit, aby to fungovalo pro všechny ovládací prvky televize.

Recenze Poco M4 Pro 5G: Hardware a výkon

Poco M4 Pro 5G je navržen tak, aby udeřil nad svou váhovou třídu (nebo třídu cen v tomto případě) s robustními vnitřnostmi, které byste od většiny telefonů za tuto cenu neočekávali, a to dělá kompetentní práci. MediaTek Dimensity 810 Chip Inside Class Leading, ale nenajdete další telefon za méně než 300 houpání tak mocného čipu.

Nabízením vyváženého výkonu pro každodenní užitečnost uspěje Poco M4 Pro 5G. Otevření, běh a přepínání mezi aplikacemi se ukáže jako hladké, jak bych chtěl z jakéhokoli telefonu. Není to tak, že se všechno otevírá v mrknutí oka, ale nezjistí se, že čekám příliš dlouho, ani není časté zaostávání, když přepínám mezi úkoly. V benchmarcích se čipová sada trochu zaostávala za Snapdragon 765G, ale vystoupí daleko před Snapdragon 662 napájením Moto G Power (2021).

Zajímavé je, že ti, kteří hledají zážitek z posíleného her. Zahájení závodů v poměrně náročném asfaltu 9, Poco M4 Pro 5G může trochu chug a koktání, ale jakmile závod půjde, je to docela hladké plachtění. Thermals jsou dokonce udržovány dobře pod kontrolou, přičemž telefon při hraní nikdy nepřekročil trochu teplého.

Výhoda této hladké operace je snadněji realizována díky displeji 90 Hz. Jedna věc, která nepomáhá tolik jako více datované UFS 2.2 Úložiště. I když jsem se nezjistil, že čekám navždy na spuštění aplikací nebo zejména velkých her, určitě jsem zažil rychleji.

Je dodáván ve dvou kapacitách, modelu 64 GB s 4 GB RAM a 128 GB modelu s 6 GB RAM. To není příliš ošuntělé pro levný telefon a ti, kteří potřebují více úložiště, mají možnost použít microSD kartu.

Existuje také podpora pro více než tucet 5g kapel, což by mu mělo pomoci připojit se k různým sítím. Podařilo se mi to připojit k síti 5G T-Mobile, ale nebyl jsem schopen vidět vysoké rychlosti, které síť přerušovaně poskytuje. To by však mohlo jednoduše přijít náhodou.

Poco M4 Pro 5G Recenze: Kamera, OS a baterie

Poco M4 Pro 5G přichází spuštěn Android 11, naštěstí se vyhýbá běhu příliš datovanému OS. Přichází s MiUi, který se necítí jako nadměrné rozhraní nebo se snaží znovuobjevit Android.

MIUI změní stín oznámení a rychlé nastavení OS. Spíše než mít jeden odstín, který kombinuje obojí, Miui je oddělil, takže přejetí dolů na levé polovině telefonu stáhne stín s pouhými oznámení. Jakmile je stín otevřený, přejetí doleva nebo doprava může mezi nimi přepínat.

Stín rychlého nastavení je také poměrně rozsáhlý, s řadou velkých zkratky nahoře, řadou menších pod tím a sbírkou inteligentních domácích zařízení a skupin zařízení pod tím. Trvalo to trochu přizpůsobení, abychom si zvykli, ale je to docela užitečné zvrat.

Jedna na straně je, že telefon přišel s velkým množstvím předinstalovaného softwaru, včetně hrstky her, aplikací na sociálních médiích a online tržiště. Otevření dvou předem připravených složek aplikací také vyvolalo účinek „propagovaných aplikací“, když reklama efektivně pracuje přímo na domovské obrazovce.

Kamerový systém je kompetentní za cenu. To je obvykle vše, co bych požádal z telefonu s rozpočtem, a je potěšením vidět, že někdy zachycuje poněkud slušný výstřel. Je ještě působivější vidět, že režim portrétu fotoaparátu se občas zachytí kvalitní.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS