Počítač nevidí ostatní počítače v síti

Sdílené složky, síťové počítače, flash disky, jednotky se nezobrazují na kartě „Síť“ Průzkumníka Windows

Ahoj! Pro ty, kteří nejsou v obraze, začnu zpovzdálí. V počítači nebo notebooku se systémem Windows je v Průzkumníku Windows samostatná karta „Síť“. Tato karta zobrazuje zařízení ze síťového prostředí. To znamená, že po otevření karty „Síť“ vidíme počítače, síťová úložiště (NAS), multimediální zařízení (DLNA), flash disky a externí disky, které jsou připojeny ke směrovači a pro které je nakonfigurováno sdílení. Zjednodušeně řečeno, zařízení, která jsou připojena přes stejný směrovač (ve stejné síti) a mají povoleno zjišťování sítě (zařízení, která lze v místní síti zjistit). Může také zobrazit náš směrovač (v části „Síťová infrastruktura“) a další zařízení.

Dovolte mi, abych vám vysvětlil, co a jak a proč jsem se rozhodl napsat tento článek. Mám router Asus, ke kterému jsem připojil USB disk a nastavil ho tak, aby byl sdílen se všemi v síti. A co si myslíte, že se v části „Síť“ na všech počítačích objevila síťová jednotka (objeví se tam jako „Počítač„). a v mém počítači se nezobrazovala. To znamená, že můj počítač neviděl flash disk připojený k routeru ani k ostatním počítačům v síti. Ale ukazuje server DLNA spuštěný na stejném směrovači. Ale to nic nemění, protože potřebuji normální síťový přístup k jednotce.

Také jsem nemohl získat přístup k jednotce flash, když jsem zadal její adresu //192.168.1.1 v aplikaci Explorer. Tato adresa se v prohlížeči otevřela ihned. A nemohl jsem připojit jednotku jako síťovou jednotku. V seznamu dostupných zařízení v síťovém prostředí prostě nebyl.

Není neobvyklé, že systémy Windows 7, Windows 8 nebo Windows 10 nevidí síťová zařízení. Nemusí to být flash disk nebo externí HDD, který jste připojili k routeru, jako v mém případě. Sdílení se nejčastěji nastavuje mezi počítači v místní síti. A stejným způsobem se setkáte s problémem, když jsou počítače připojeny ke stejné síti (ke stejnému směrovači). Nastavení sdílení je správné, ale karta Síť je prázdná. Nebo se zobrazí pouze router a váš počítač.

Existuje mnoho možných příčin a řešení, takže začnu těmi nejjednoduššími (které nefungovaly) a tento článek zakončím řešením, které v mém případě fungovalo. Můj notebook nakonec viděl všechna zařízení v síti. Včetně síťové jednotky a dalšího počítače, který je také připojen k této síti.

To ale neznamená, že váš případ je stejný. Proto je vhodné zkontrolovat všechna nastavení, abyste mohli.

Zapnutí podpory protokolu SMB1 ve Windows 10

Otevřete nabídku Start (nebo klikněte na tlačítko hledání) a zadejte „komponenty“. Otevřít Povolení nebo zakázání funkcí systému Windows. Nebo můžete toto okno otevřít přes „Ovládací panely“. „Programy a funkce“ a na levé straně přejít na „Povolit nebo zakázat součásti systému Windows“.

Otevřít „Podpora sdílení souborů SMB 1.0/CIFS“. Zaškrtněte políčko vedle položky „Klient SMB 1″.0/CIFS“ a stiskněte tlačítko „Ok.

Podpora starého SMB 1.0 je v systému Windows 10 povolena. Systém by nyní měl vidět všechny síťové složky, ke kterým se přistupuje pomocí SMB 1. Můžete také provést reset počítače.

Maximální úspory od zákazníka

Nedávno jsem slyšel příběh (nevím, jestli je pravdivý). Při příjezdu na místo zákazníka již byla kroucená dvojlinka položena zákazníkem. Jako obvykle to bylo nejlevnější, ale neočekávalo se, že by to bylo tak. Hliník potažený mědí? Ne. Ocel pokovená mědí? Ne. Byl to měděný plast.

V posledních letech je jednou z mých činností uvádění systémů LAN a kamerových systémů na trh. Při vzniku a rozvoji mnoha organizací nebyl rozvoj místní sítě prováděn systematicky, ale na základě poptávky. Т.е. Pokládka kabelů, instalace serverů, kamer CCTV a routerů probíhala postupně bez jakéhokoli plánu nebo návrhu. Výsledkem bylo, že o 5-7 let později byla celá LAN podniku jakýmsi Moskvičem 412. stačí přesunout drát, přeložit server nebo router a vše funguje den nebo hodinu. Ve většině případů neexistuje stálý specialista (obvykle správce systému), který by udržoval a řídil rozvoj a výkon sítě, a jednotlivé práce prováděli jednotlivci a neměli zájem na stabilním výkonu sítě (zapojená kamera nebo přístupový bod, PING jede, obraz je tam a podobně). Výsledkem bylo, že „serverovna“ představovala v nejlepším případě stůl se všemi aktivními zařízeními a klubko kabelů za ním.

Nejčastěji jsem se na tyto společnosti obracel s požadavky na poruchy kamer nebo síťových tiskáren. Ale po malé inspekci byla příčina nestabilní operace viditelná pouhým okem.

Téměř všichni manažeři a majitelé firem se shodli, že je třeba dát vše do pořádku, a požádali o odhad. Zpočátku byla cena děsivá. Mnoho firem odkládalo řešení problémů, dokud nenarazily na první konflikty (většinou se jednalo o jednodenní výpadek práce na pokladně nebo o krádež zboží ze skladu bez záznamu z kamery), a majitelé tak utrpěli velké ztráty. Znovu jsme se vrátili k otázce stability a uvedení systému do pořádku. Často však bylo těžké najít správné množství (ne pro každého). Někteří z nás tedy museli vypracovat plán postupné modernizace.

Proces modernizace v provozovaném závodě není snadný úkol. Všechny kroky musí být naplánovány a provedeny tak, aby nedošlo k přerušení práce v závodě. Většinu práce jsem většinou dělal přes den, ale večer a v noci jsem měnil zařízení nebo přepojoval (stavěl) kabely (nejdůležitější je, aby ráno vše fungovalo stejně jako předchozí den večer).

Mnoho problémů bylo vyřešeno najednou, jakmile jsem rozmotal změť drátů. Zmačkané vodiče, špatné krimpování, zkroucené vodiče, přepálené kondenzátory v napájecích zdrojích, přetížené napájecí zdroje, uvolněné spoje, prach, přehřátí atd.д.

Výsledek naší práce byl vždy patrný, kromě hlavního efektu. zlepšení stability, došlo k estetickému uspořádání. V některých firmách se zaměstnanci začali tvářit jinak a jejich nervozita zmizela.

Po úklidu serverovny přišel čas na úklid softwaru. Ale to je jiný příběh.

Pokyny krok za krokem

Všimněte si, že situace, kdy počítač není v síti viditelný, jsou v posledních verzích systému Windows běžné. Přesto vestavěná diagnostika a podpora často přináší zcela zbytečná řešení.

Proto doporučujeme ponořit se do problému trochu hlouběji a zkontrolovat fungování souvisejících služeb. Praxe ukazuje, že tato metoda ve většině případů pomáhá.

Všechny operace se provádějí na počítači, který není viditelný v místní síti.

Otevřete nabídku Spustit. Najdete ji v nabídce Start nebo vyvoláním WinR. Na úvodním řádku zadejte: services.msc.

Otevře se okno s dlouhým seznamem služeb systému Windows.

V okně uvidíte stav služby, stav (funkční nebo prázdná), typ spuštění (automatické nebo ruční) a řádek „přihlášení podle jména“.

Kliknutím na službu, jejíž nastavení chcete změnit. Nebo jen „běžet“ pro neaktivní.

Je třeba zkontrolovat všechny položky na tomto seznamu:

  • Klient DNS
  • Hostitel poskytovatele zjišťování
  • Server
  • Zveřejnění zdrojů funkce zjišťování
  • Univerzální zařízení PNP Uzel
  • Zjištění SSDP

Počítač pravděpodobně není v místní síti viditelný, protože jedna nebo více z těchto služeb je neaktivní. Spusťte je. Chcete-li zabránit opakování problému, klikněte na službu pravým tlačítkem myši, přejděte do části „Vlastnosti“ a na kartě „Obecné“ změňte režim spouštění na automatický. Zkontrolujte, zda jsou nastaveny všechny služby z výše uvedeného seznamu.

Po provedení všech nastavení restartujte počítač, který se nezobrazuje v síti. Pokud jste vše provedli správně, pravděpodobně nebudete mít žádné další problémy.

Všimněte si, že se nejedná o univerzální metodu, ale často pomáhá běžným uživatelům, kteří nevědí, jak různé služby systému Windows fungují. Ujistěte se, že je počítač ve stejné pracovní skupině jako ostatní. Kontrola spuštění služby je užitečná v situacích, kdy byly vyzkoušeny všechny jednodušší možnosti a počítač stále není v síti vidět.

Doufáme, že pro vás byl tento návod užitečný. Zůstaňte naladěni na další triky na PC!

Počítač se systémem Windows 10 pinguje, ale není v síti viditelný pro ostatní počítače

Za předpokladu, že adresa IP je v problémovém počítači. Nastavení DHCP na směrovači je správné, počítač reaguje na ping. Nejdříve klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu „TV“ na hlavním panelu a přejděte na položku

Nejprve musíme zkontrolovat nastavení sdílení. Začněme:

Začněte provádět nastavení ze svého aktuálního profilu. Nyní pro něj umožňujeme zjišťování sítě a můžete si nastavit přístup ke sdíleným složkám a tiskárnám, pokud chcete:

To není vše; doporučuji provést stejná nastavení v síti „host nebo veřejná“.

a v části „Všechny sítě“ proveďte následující nastavení:

Pokud máte v počítači sdílené složky a tiskárny, můžete k nim přistupovat se zadáním nebo bez zadání hesla pro aktuálního uživatele počítače. Sdílení chráněné heslem lze vypnout a získat tak neomezený přístup k počítačovým zdrojům.

Sdílené fotografie (volitelné) a videa lze streamovat po síti, aby si je ostatní uživatelé mohli prohlédnout, pokud si to přejí. To, co jsem právě ukázal. tato nastavení jsou první, na která se podíváte.

Další položkou je vlastnost připojení. Všimněte si, že existují tři typy sítí. domácí, soukromé a veřejné? Každá z nich má vlastní úroveň nastavení soukromí a zabezpečení. Někdy stačí přepnout typ sítě z jednoho na druhý:

Vyberte požadovaný profil (viz výše), ve kterém jste již provedli všechna nastavení pro přístup k síti: (můj je „Private“):

Poslední věcí, kterou je třeba zkontrolovat, je brána firewall. Nezřídka se stává, že začne blokovat i připojení:

Pokud máte v síti skener se síťovým sdílením, doporučuji bránu firewall prozatím zcela vypnout (později však můžete zkusit nakonfigurovat výjimky pro software skeneru):

K dispozici je také nové nastavení s názvem „Resetovat síť“. Pokud dojde k poruše síťových karet v počítači, tato možnost je odstraní ze systému a při restartu je do něj opět vloží jakoby od začátku. Pomáhá, když si nejste jisti, co se děje. Jak vidíte, není to příliš složité. Celý proces trvá asi pět minut.

S podobnými problémy jsem se setkal již dříve, a to včetně firewallů a antivirů.Zaplaceno. Po aktualizaci byla všechna připojení zablokována. Pokud je to možné, zakažte to, co nepotřebujete. Hodně štěstí!

Pokud jste si jisti, že je váš počítač online, že přijímá správné nastavení IP atd., zkuste další 2 kroky. 1. Zkontrolujte, zda je povoleno pravidlo brány firewall, které umožňuje odpovídat na pingy. Přejděte do nabídky „Nastavení systému Windows“, poté do nabídky „Síť a Internet“ a poté do nabídky „Síť a Internet“. V otevřeném okně (vpravo nebo dole) vyhledejte položku Brána firewall systému Windows. Dále v okně brány firewall vyberte možnost „Rozšířená nastavení“. V levé části okna, které se otevře, vyberte možnost „Pravidla pro příchozí spojení“, poté sjeďte seznamem dolů, dokud nenajdete pravidlo s názvem „Sledování virtuálního počítače (požadavek ECHO. ICMPv4. příchozí provoz)“, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Povolit pravidlo“. Zkontrolujte, zda se zobrazí ping podle IP a názvu počítače (hostitele). Pokud se ping podle názvu hostitele nezobrazí, postupujte v počítači, který neprovádí ping, podle druhého kroku. 2. Přejděte do „Nastavení systému Windows“ a vyberte „Síť a Internet“. Dále vyberte položku „Ethernet“. Další „Konfigurace nastavení adaptéru“ Najděte rozhraní, které je připojeno k místní síti. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Vlastnosti“. Zakázat IPv6 ve vlastnostech síťového rozhraní. Pingy na název hostitele by měly procházet přes.

Pracovní skupina

Pokud se počítače v síti se systémem Windows 7/10 navzájem nevidí, je možné, že nastavení pracovní skupiny není správné. Otevřete vlastnosti systému, klikněte na „Identita“ na kartě „Název počítače“ a po spuštění průvodce vyberte postupně tato nastavení:

Je třeba restartovat počítač a zkontrolovat, zda je typ sítě nastaven na „Private“. Název WORKGROUP je výchozí, pokud je to možné, neměňte jej. Všechny počítače v síti by měly používat stejný (identický) název pracovní skupiny, což je velmi důležité.

Obnovení sítě

Pokud se počítače stále navzájem nevidí, přejděte znovu do „Sítě a Internet“ v „Nastavení“. Na kartě „Stav“ v dolní části okna vyhledejte položku „Domácí skupina“ a klikněte na ni. Nyní klikněte na „Změnit umístění v síti“ a akci potvrďte.

Pokud to nepomůže, okamžitě klikněte na „Obnovit síť“. Poté restartujte počítač.

Pokud tento postup nefunguje, lze resetování provést pomocí „Power Shell“. zadejte tři příkazy za sebou:

netsh int IP reset reset.txt netsh winsock reset netsh advfirewall reset

Jak povolit zjišťování sítě v systému Windows 10?

Počínaje aktualizací Windows 10 1803 (Spring Creators Update) vývojáři společnosti Microsoft odstranili možnost domovské skupiny. Při zobrazení síťových zařízení se v síťovém prostředí Průzkumníka již nezobrazují počítače se systémem Windows 10.

Z pohledu společnosti Microsoft je domovská skupina. je zastaralý způsob nastavení místní sítě pro sdílení složek a tiskáren. Místo domácí skupiny doporučuje společnost Microsoft používat své cloudové služby (OneDrive nebo přístup přes účty Microsoft).

V systému Windows 10 1803 (a novějším) potřebujete pro přístup ke sdíleným prostředkům jiného počítače přes síť LAN znát jeho název hostitele (\IMN-PC1 nebo IP adresu (\192).168.1.90), ale sousední počítače v síti se nezobrazují. To však lze napravit.

Zástupce na ploše sousedních počítačů můžete vytvořit zadáním cesty UNC ke zástupci (název počítače nebo IP adresa).

počítač, nevidí, ostatní, počítače

Jde o to, že samostatná služba Function Discovery Provider Host je zodpovědná za zjišťování sousedních počítačů v síti Windows 10. Další služba, Function Discovery Resource Publication, je zodpovědná za zjišťování vašeho počítače.

Služba FdPHost používá k vyhledávání zařízení v síti protokoly SSDP (Simple Services Discovery Protocol) a WS-Discovery (Web Services Discovery).

Tyto protokoly nahrazují protokol NetBIOS přes TCP/IP, který se v minulosti používal k vyhledávání zařízení v sítích Microsoft Windows pomocí hlavního prohlížeče. Proto můžete bezpečně zakázat protokol NetBIOS pro své síťové adaptéry.

Po instalaci nejnovějších sestavení systému Windows 10 lze tyto služby zakázat (typ spuštění se změní z Automaticky na Zakázáno). Pokud jsou tyto služby zastaveny, počítač není detekován ostatními počítači v síti a nevidí ostatní počítače. Služby zjišťování sítě můžete v systému Windows 10 povolit následujícím způsobem.

  • Otevřete konzolu pro správu služeb systému Windows (služby.msc);
  • V seznamu služeb vyhledejte službu Function Discovery Resource Publication;
  • Změňte typ spuštění služby z manuálního na automatický (odložený start);
počítač, nevidí, ostatní, počítače
  • Podobně povolte službu Hostitel zprostředkovatele zjišťování funkcí; typ spouštění těchto služeb můžete změnit pomocí následujícího jednořádkového příkazu prostředí PowerShell:
  • Restartujte počítač

Po restartu budou ostatní počítače v místní síti schopny detekovat tento počítač a jeho prostředky (sdílené síťové tiskárny a složky).

Problémy se síťovými službami

Uživatelé systému Windows 10 mohou zjistit, že se počítač nezobrazuje kvůli nesprávné funkci služby Prohlížeč sítě. Tento problém můžete ověřit sledováním aktivity protokolu SMB 1.0 CIFS v části Systémové komponenty. Pokud je povolena, můžete ji zkusit zakázat. Pokud je zakázána, můžete ji zkusit povolit a poté restartovat počítač.

počítač, nevidí, ostatní, počítače

V seznamu služeb stojí za to zkontrolovat také „Feature Discovery Resource Publishing“, „SSDP Discovery“, „Computer Browser“, DHCP Client a „Universal PNP Devices Hub“. Všichni by měli pracovat. Pokud tomu tak není, je vhodné povolit všechny služby a restartovat počítač.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS