Počítač nevidí pevný disk z notebooku

Co dělat, když počítač nevidí interní pevný disk

Postupujte podle následujících kroků. Pokud první z nich nefunguje, přejděte na druhý a tak dále.

Jednotka se v systému BIOS nezobrazuje

Pokud jste právě připojili pevný disk, zkontrolujte, zda jste to udělali správně. Na webových stránkách výrobce naleznete oficiální pokyny pro vaši základní desku a pevný disk a dodržujte všechny pokyny.

Pokud se pokoušíte nainstalovat systém Windows XP nebo starší verzi a systém hlásí, že nemá pevný disk, zkontrolujte, zda je v systému BIOS nastaven režim pevného disku IDE kompatibilní s tímto operačním systémem. V systému BIOS vyhledejte nastavení SATA Operation (SATA Mode, SATA Configuration nebo něco podobného). Nastavte jej na IDE, uložte změny a restartujte počítač.

Pokud je to možné, vyzkoušejte funkčnost pevného disku připojením k jinému počítači. Pokud funguje. zkontrolujte, zda není problém se základní deskou nebo jinými součástmi počítače. Pokud ne, můžete pevný disk odnést do servisního střediska.

Jednotka se v systému Windows nezobrazuje

Zkontrolujte, zda je v nastavení systému BIOS povolena jednotka pevného disku. Restartujte počítač a jakmile se počítač zapne, stiskněte klávesu F2 nebo Del (na obrazovce se obvykle zobrazuje pravá klávesa), dokud se nedostanete do systému BIOS.

Pak najděte Správu disků (Konfigurace úložiště, Disk nebo podobně) a ujistěte se, že je aktivován správný pevný disk. Před ním by se mělo zobrazit Active, On nebo něco podobného. Uložte změny a restartujte počítač.

Ověřte, zda systém Windows správně připravil jednotku. Nejprve otevřete okno příkazového řádku (klávesy R systému Windows) a zadejte diskmgmt.msc a stiskněte enter. Pečlivě si přečtěte všechna systémová upozornění, abyste předešli náhodnému formátování nebo změně dat na disku.

Pokud se v nabídce Správa disků zobrazuje jednotka bez označení svazku, může to způsobovat konflikt. Klikněte na jednotku pravým tlačítkem myši a přiřaďte jí písmeno jednotky pomocí kontextové nabídky. Poté restartujte počítač.

Pokud se ve stejné nabídce zobrazí nový disk s označením „Neinicializováno“, klikněte na něj pravým tlačítkem myši, vyberte možnost „Inicializovat disk“ a postupujte podle pokynů systému Windows. Po inicializaci znovu klikněte na jednotku, čímž vyvoláte kontextovou nabídku, vyberte možnost „Vytvořit jednoduchý svazek“ a postupujte podle pokynů systému. Po dokončení restartujte počítač.

Stáhněte si nejnovější ovladače SATA z webových stránek výrobce základní desky nebo notebooku a nainstalujte je.

Zkontrolujte počítač na přítomnost malwaru pomocí antivirového softwaru.

Zkuste přeinstalovat systém Windows a předtím uložit důležitá data.

Pokud žádný z výše uvedených způsobů nepomůže, obraťte se na servisní středisko a požádejte o pomoc.

Co dělat, když systém Windows 10 nevidí pevný disk

Než se podíváte na způsoby řešení problémů s mapováním jednotek v systému, musíte se ujistit, že je zařízení fyzicky neporušené a funguje správně samo o sobě. Zvenčí zkontrolujte samotnou jednotku i její připojení k počítači. Dále zkontrolujte, zda nejsou poškozeny konektory počítače/notebooku.

Pokud se při kontrole zjistí poškození samotného disku a/nebo hardwaru, který je s ním dodáván, máte nárok na bezplatnou opravu nebo vrácení peněz. Samozřejmě za předpokladu, že se na váš nákup vztahuje záruka.

Pokud zkouška nepřinese žádné výsledky, zkuste připojit jednotku k počítači. Operační systém ji nemusí detekovat, ale v systému BIOS by se měla zobrazovat normálně. Pokud je to možné, vyzkoušejte to na více zařízeních.

Níže si projdeme způsoby, jak můžete opravit chybnou detekci pevného disku operačním systémem.

Nefunkční nebo odpojený datový kabel

Vždy zkontrolujte spojení základní desky a HDD, zda jsou kontakty spojité. Ohnutý, zmačkaný nebo zmáčknutý kabel představuje riziko poškození vodičů, které jsou skryté pod izolací. Takové kabely je třeba vyměnit.

Pro disky SATA se doporučují kabely o délce 1 metr.

Pro disky ATA se doporučují kabely UDMA o maximální délce 45 cm. Mají barevně označené přípojky, které vám usnadní orientaci v připojení.

 • modrá. pro připojení základní desky;
 • šedá barva je určena pro připojení k připojeným zařízením;
 • černá. pro připojení k hostitelským zařízením.

Logická chyba pevného disku

Logická chyba čtení z pevného disku nastane, když je pevný disk v pořádku, ale nelze z něj spustit operační systém (Windows selhal) nebo číst soubory.

Tento typ selhání může být způsoben viry, konflikty systémových ovladačů, selháním softwaru atd.д.

Operační systém Windows má vestavěné nástroje pro obnovu dat. V případě poruchy pevného disku byste však neměli spouštět nástroj CHKDSK ani přeinstalovávat systém Windows.к. Tato opatření mohou situaci pouze zhoršit.

V takovém případě je nejlepší připojit disk externě a získat data pomocí softwaru pro obnovu dat, aby nedošlo ke ztrátě dat.

Poškozené odbočky a konektory

Pokud externí pevný disk není detekován, zkuste vyměnit kabel a znovu jej připojit nebo změnit porty. někdy je problém ve špatných pinech. Interní HDD hřeší stejným způsobem: Vezměte kabel SATA a zapojte jej do jiného vstupu na kartě. Pokud je něco rozbité, může být dokonce nutné navštívit servis.

Počítač nevidí pevný disk, ten starý.

V tomto případě se budeme zabývat případem, kdy počítač nevidí pevný disk, který již byl nainstalován v systémové jednotce.

Start. Ovládací panely. Nastavení systému a zabezpečení. Správa. Správa počítače.

V seznamu najděte jednotku pevného disku a změňte její písmeno.

 • Dalším způsobem je kontrola disku na přítomnost virů. Používejte antivirový program. Některé viry ovlivňují zobrazení pevného disku v počítači.
 • Třetím způsobem, jak zjistit, zda něco není v pořádku, je vstoupit do Správce zařízení a ověřit, zda je připojené zařízení správně identifikováno (název zařízení nesmí obsahovat hieroglyfické znaky).
 • Můžete zkusit přeinstalovat ovladače na řadiči USB.
 • Zkuste připojit jednotku k jinému počítači. Pokud jednotka funguje, bude možná nutné přeinstalovat operační systém Windows.
 • Pomáhá při řešení tohoto problému čištěním registru a optimalizací počítače. Na toto téma je na tomto blogu samostatný článek
 • Zkuste připojit jednotku přes jiný konektor. Možná je problém v chybném portu USB.
počítač, nevidí, pevný, disk, notebooku
 • A nakonec zkontrolujte neporušenost šňůr. Možná špatné spojení kvůli poškozenému spoji.

Pro vaši informaci také! Pokud jste si všimli, na konci každého článku uvádím, co jsem publikoval předtím. Proto si nezapomeňte přečíst, jak odstranit tweety v. a také jak zkontrolovat grafickou kartu v počítači. Podívejte se také, kde lze zdarma stáhnout Bluetooth pro váš notebook.

Jak vidíte, může existovat mnoho důvodů, proč počítač nevidí pevný disk. Zkuste to, doufám, že se vám podaří problém vyřešit. Ptejte se v komentářích a já vám na ně odpovím. Mír všem!

Mimochodem, Měl jsem tablet na Windows, vzal jen přítel používat, není můj, připojen dobře. a pak jsem přemýšlel, jestli tablet běží linux, uvidí com tablet, protože linux a Windows na různých jádrech, plus souborový systém je jiný. vodoka tady je otázka zájmu, kdo ví, řekněte mi) byl bych vděčný)

Není to počítač, který to nevidí, ale systém Windows, který to nevidí, a to jsou, jak se říká, dva velké rozdíly. Pokud počítač nevidí jednotku, není v nabídce spouštění ani ve správě jednotek.

Zdravím Alexandra! Snažím se nazývat články tak, jak je lidé chápou. Vždyť právě takové dotazy zadávají ve vyhledávačích)

počítač nevidí nový pevný disk. to byl můj vyhledávací dotaz) díky autorovi. Jen nejsem programátor a tento článek byl velmi užitečný.

Děkuji za článek.Zapomněl jsem, kam se podívat po přeinstalaci)), obvykle je vše na svém místě.

Děkuji. Velmi užitečné. Můj počítač jednotku nerozpoznal, protože neměla správné označení! Děkuji.

Dobrý večer, Eugene! Článek je jistě užitečný, ale neodpovídá mému problému. Jde o to, že externí disk (Western Digital My Book World Edition 1TB) v posledních týdnech svého života opakovaně přichází a odchází. Jednoho dne se již neobjevil ve Správě disků ani v systému BIOS. Řadič (deska plošných spojů) je určitě mrtvý. Obnovení systému nepomohlo. Připojil jsem ho přímo (místo diskové jednotky) a objevil se v BIOSu, systém automaticky nainstaloval ovladač a „Správa disků“ se také objevil. V Průzkumníku ji nemohu najít a v seznamu skladeb ve WMP nelze přehrát pouze ty soubory mp3, které v něm jsou. Hledal jsem několik dní, četl různá fóra a články. Nemohu změnit písmeno jednotky, tato možnost se nezobrazí při kliknutí pravým tlačítkem myši na jednotku, na rozdíl od primární jednotky C. Co mám dělat?? Windows 7, Asus P6T, Intel i7 920, GeForce GTX285, Antec EA-500 PSU: Má informace, které potřebuji.

Buď pevný disk pomalu umírá, nebo je nefunkční skříňka, ve které je pevný disk umístěn. Zkuste zkontrolovat, zda pevný disk funguje, připojením k jinému počítači.

Nejsem si jistý, proč jste to napsal. Již jsem napsal, že řadič (deska PCB) je mrtvý a pokud je připojen přímo k počítači, disk již není v krabici. Nemám druhý počítač, ukradli mi ho ze sklepa.

Nedostatečný výkon a slabý chladicí systém

Další častou příčinou je slabé napájení. Poslechněte si, jak systém funguje. Pokud slyšíte střídavé bzučivé zvuky, které jsou pro běžný zdroj napájení neobvyklé, je pravděpodobné, že nedokáže napájet hardware počítače. Pro odstranění problému bude možná nutné vyměnit součástku za výkonnější.

Nedostatečné chlazení systému počítače nebo notebooku může také způsobit selhání hardwaru. Notebooky se slabými ventilátory jsou k tomuto problému náchylnější. V takovém případě je vhodné zakoupit volitelnou chladicí podložku. Zjistíte, že systém bude nejen správně fungovat, ale také rychleji vykonávat příkazy.

Nezapomeňte na údržbu zařízení. V průběhu času se ve ventilačním systému a dalších součástech usazuje prach. Zařízení se přehřívá a odmítá normálně fungovat. Proto byste ji měli pravidelně čistit.

Rozhodl jsem se koupit nový HDD? Přečtěte si, jak to udělat správně: Jak vybrat pevný disk do počítače;

Co dělat, když počítač se systémem Windows nerozpozná USB disk nebo externí pevný disk?

Nejprve je třeba zjistit, zda je problém v počítači, adaptéru (pokud je připojení provedeno kabelem) nebo v jednotce.

 • Zkuste připojit zařízení USB přes různé porty. Pokud tam funguje dobře, je problém v konkrétním portu USB. Počítač budeme muset dát do opravy.
 • Pokud používáte kabel, zkuste ho nahradit náhradním. To může problém vyřešit.
 • Pokud disk připojujete přes rozbočovač USB, odpojte rozbočovač a připojte zařízení přímo k portu. Rozbočovač může být nefunkční nebo nemusí mít dostatek energie pro napájení jednotky.
 • Pokud se to nepodaří, zkontrolujte, zda se jednotka otevře v jiných počítačích. Na druhém zařízení je vše v pořádku? Pak je problém ve vašem systému. A my se to pokusíme vyřešit.

Pokud se vám podaří otevřít obsah disku nebo USB flash disku na jiném počítači, je dobré si pro jistotu vytvořit zálohu.

Pokud zařízení pracuje na jiném počítači nebo jej nemůžete ověřit

Připojte pevný disk nebo paměť USB k počítači a postupujte podle následujících kroků. Pokud první z nich nepomůže, přejděte k dalšímu a tak dále.

Zkontrolujte nastavení jednotky v nabídce Správa disků. Klikněte pravým tlačítkem myši v nabídce Start a vyberte možnost Správa disků. Nebo otevřete okno příkazového řádku (klávesy R systému Windows) a zadejte diskmgmt.msc a stiskněte klávesu Enter.

Pokud se vám ve Správě disků zobrazuje disk bez označení svazku, může to být příčinou. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a přiřaďte mu písmeno jednotky pomocí příslušné možnosti v kontextové nabídce. Můžete ověřit, zda je disk správně velký.

Pečlivě si přečtěte všechna systémová varování, abyste předešli náhodnému formátování nebo změně dat na disku.

Jednotka by nyní měla být viditelná v Průzkumníku souborů.

Zkontrolujte, zda je disk rozdělen na oddíly. Zkontrolujte, zda je oddíl v zařízení správně vytvořen. Chcete-li to provést, vyhledejte ji ve Správě disků. Pokud je mezerník na disku černý, nikoli modrý, a je označen jako „Nepřidělený“, je třeba na něm vytvořit oddíl.

Klikněte pravým tlačítkem myši na černý pruh a vyberte možnost „Vytvořit jednoduchý svazek“ → „Další“ → „Další“. V části „Formátovat tento svazek následujícím způsobem“ vyberte systém souborů NTFS, pokud máte velký disk, nebo FAT32 pro USB flash disk. Stiskněte tlačítko „Další“ → „Dokončit“.

Tento problém se často vyskytuje u nově zakoupených zařízení, která nebyla naformátována z výroby. Tuto metodu byste měli použít pouze v případě, že jste si jisti, že disk neobsahuje nic užitečného.

Zkontrolujte systém souborů na jednotce. Možná byla jednotka, kterou se snažíte připojit k počítači se systémem Windows, v minulosti naformátována v systému MacOS nebo Linux. Pak je docela možné, že jeho souborový systém není NTFS nebo FAT32 jako ve Windows, ale nějaká forma ext4 nebo APFS. Systém Windows je nedokáže přečíst a po připojení disku vám nabídne jeho formátování. Přirozeně přijdete o jeho obsah.

Připojte jednotku k počítači, kde jste ji naformátovali, a zkopírujte z ní data. Pak disk přeformátujte na méně exotický systém NTFS nebo FAT32, pokud se jedná o malý flash disk.

Zkontrolujte nastavení hardwaru ve Správci zařízení. Chcete-li jej otevřít, klikněte pravým tlačítkem myši na nabídku Start a vyberte možnost „Správce zařízení“. Nebo zadejte příkaz devmgmt do příkazového řádku (Windows R).msc a stiskněte klávesu enter.

Podívejte se do sekce „Disková zařízení“. Pokud v této sekci (nebo v jiné sekci) vidíte nefunkční zařízení (s otazníkem nebo vykřičníkem), může vám pomoci aktualizace.

Klikněte pravým tlačítkem myši na toto zařízení a klikněte na možnost „Odinstalovat“. V horní nabídce klikněte na možnost „Akce“. → „Aktualizovat konfiguraci hardwaru“.

Aktualizujte ovladač ve Správci zařízení. Než zavřete okno „Správce zařízení“, klikněte pravým tlačítkem myši na jednotku a klikněte na „Aktualizovat ovladač“. To může někdy pomoci.

Instalace nejnovějších aktualizací systému Windows. Bez nich nemusí mít operační systém potřebné opravy pro práci s moderními disky USB. To platí zejména pro starý a nepodporovaný systém Windows XP.

Pokud se jednotka nezobrazí ani na jiném počítači nebo pokud nepomohou výše uvedené tipy

Pokud ano, problém je pravděpodobně v samotné jednotce.

Pokud máte flash disk a ne pevný disk, můžete použít speciální nástroje pro opravu softwarových chyb. Takový software lze obvykle nalézt na webových stránkách výrobce. Například software JetFlash Online Recovery pro disky Transcend. Obnova USB flash disku online je určena pro flash disky ADATA. Upozorňujeme však, že tyto nástroje během procesu obnovy vymažou všechna data.

Pokud žádná z těchto možností nepomůže, jedná se pravděpodobně o fyzický problém s pevným diskem nebo jednotkou flash. V takovém případě je lepší nechat přístroj zkontrolovat odborníkem nebo jej vrátit do prodejny v rámci záruky.

Mechanická porucha jakéhokoli druhu

Po vyzkoušení všech výše uvedených metod, které selhaly, si můžeme být téměř stoprocentně jisti, že problém spočívá v nějakém selhání. Zkuste připojit pevný disk k jinému počítači. To pomůže ověřit, zda je zařízení vadné. Pokud druhý počítač HDD nevidí, je třeba se obrátit na servisní středisko, protože problém nelze odstranit na úrovni softwaru.

Tento článek se zabývá všemi možnými příčinami poruch pevného disku. Buďte trpěliví a vyzkoušejte všechny metody, pokud budete postupovat podle pokynů, počítač váš pevný disk uvidí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS