Počítač začíná na monitoru, neexistuje žádný signál

Co dělat, pokud na monitoru není signál, když zapnete počítač?

Na displeji je nápis „Zkontrolujte video kabel“ nebo „žádný detekovaný signál“. Pokud stisknete tlačítko Num Lock na klávesnici, její indikátor se rozsvítí.

To ukazuje, že systém spustil, ale na monitoru není žádný signál a zapíše žádný detekovaný signál.

 • Zkontrolujte stav kabelu přicházejícího ze systémové jednotky na obrazovku:
   Prohlédněte si kabel. pokud dojde k poškození, vyměňte;
 • Odpojit a re.connect;
 • Připojte přes adaptér/převodník nebo prostřednictvím jiného konektoru;
 • Zkontrolujte „nohy“ v kabelových konektorech;
 • Otočte do konce šrouby na konektorech;
 • Připojte další kabel.
 • Zkontrolujte zdroj video signálu:
   Přejděte do nabídky na panelu monitoru (vstup nebo zdroj);
  počítač, monitoru, neexistuje, žádný
 • Vyberte pravý port;
 • Zkontrolujte nastavení grafiky (může být nekompatibilní s parametry nastavenými OS).

Jednoduché důvody, že na monitoru není signál a jak jej opravit

Začněte, asi jednoduché a poměrně běžné varianty příčin problému a odpovídající metody řešení. Doporučuji nechat ujít jediný bod, i když jste si jisti, že s tím je vše přesně v pořádku.

 • Kabel je opravdu odpojen nebo není pevně připojen od strany monitoru nebo grafické karty počítače: může být náhodně vypnutý, může někdo přesunout monitor. Nezapomeňte zkontrolovat, že to není tak vzácný případ.
 • Pokud jste aktualizovali monitor nebo grafickou kartu, poté jste připojili monitor pomocí jakéhokoli adaptéru nebo kabelu s různými intenzivními (například zobrazením portu-HDMI, HDMI-VGA/DVI a podobné), nezapomeňte, že tento kabelový nebo adaptér může sám Buďte problémy se zdrojem: Část z nich jsou jednosměrné, část. práce. pracujte pouze na určitém vybavení (například pouze na těch grafických kartách, kde je podporován analogový závěr o HDMI a v poslední době nebyly učiněny). Řešení v tomto případě. zkuste použít připojení pomocí stejného typu porty nebo alespoň digitálního výstupu do digitálního vstupu, můžete si také zakoupit aktivní převodník signálu. V ideálním případě použijte původní monitorovací kabel bez adaptérů.
 • Pokud jste připojili počítač k druhému monitoru, projektoru nebo televizi (jak připojit notebook nebo počítač k televizoru), vypněte počítač, vypněte kabel vedoucí k televizi (i když je odpojen od televizoru nebo druhého monitorujte), znovu zapněte počítač a zkontrolujte, zda problém detekován žádný signál nebo kontrolovací kabel signálu zmizel.
 • Pokud má nabídka samotného monitoru možnost vybrat zdroj vstupního signálu (vstup, položka „vstupu“), otevřete tuto nabídku a zkuste vybrat použitý vstup ručně.
 • Pokud existuje příležitost, připojte monitor s jiným počítačem nebo notebookem, abyste vyloučili poruchu samotného monitoru nebo jeho porty: Pokud na jiném počítači není signál, měl by být problém hledán na úrovni samotného monitoru.
 • Pokud počítač dříve měl diskrétní grafickou kartu a nyní jste připojili monitor s integrovanou (přístup k základní desce), protože v důsledku toho obdržel „žádný signál“, může existovat buď deaktivované integrované video v BIOS nebo priorita grafické karty PCI-E, priorita grafické karty nebo procesoru bez integrovaného videa.
 • Některé staré grafické karty nemohou signál zobrazit signál na zobrazovacím portu (stejná možnost je stejná s HDMI) před načtením ovladačů (na začátku načtení nainstalovaného operačního systému). Co to znamená: Pokud jste právě sestavili počítač s takovou grafickou kartou nebo se rozhodli znovu nainstalovat systém, nakládání z flash disku a monitor je připojen přes zobrazovací port, nemusí to být signál z něj.
 • Pokud jste koupili nový monitor s USB-C/Thunderbolt připojením a připojením notebooku k němu, prostudujte si vlastnosti notebooku: ne všechny z nich podporují obraz obrázku USB-S. Doporučuji také používat kabel „nativního“ monitoru, kabely USB-C jsou odlišné a některé z nich nemusí podporovat video/zvuk monitoru.
počítač, monitoru, neexistuje, žádný

Podle druhého z uvedených bodů samostatně: Dnes je často situace, kdy uživatel získá moderní grafickou kartu, na které je pouze zobrazovací port a HDMI, ale má starý levný monitor, na kterém nic kromě VGA/DVI a pak čelí skutečnosti, že neexistuje žádný signál. To lze vyřešit zakoupením aktivního převodníku z HDMI nebo DP na standard monitoru, ale pokud je to možné, doporučuji změnit monitor.

počítač, monitoru, neexistuje, žádný

Kontrola připojení

Pokud monitor zapíše „neexistuje žádný signál“, především je připojení PC zkontrolováno:

 • Zapadá zástrčka pevně? S nízkou kvalitou konsolidací zástrčky v konektoru je nedostatek kontaktu s monitorem. Pokud je displej připojen přes analogový vchod a zástrčka není dostatečně těsná, obrázek může a bude na obrazovce, ale s pruhy a rušením. Chcete.li zkontrolovat, zda je kabel správně připojen, je nutné jej odpojit a posílit jej. Po práci jsou šrouby upevněné kabelem v konektoru zkroucené.
 • Je to kabel? Pro kontrolu vodiče z hlediska zhroucení se použije další (pracovní) kabel, který musí být vložen a přesvědčen o jeho výkonu. Pokud je obrázek obnoven, je původní kabel poškozen a je třeba jej vyměnit.

Krok třetí. Zkontrolujeme RAM

Pokud problém s zobrazením obrázku na displeji stále není vyřešen, nespěchejte na sestavení systematického. Věnujte pozornost prkna Ram, která trčí kolmo na základní desku. Jsou nutné:

 • Vyčistěte od prachu a znečištění měkkým štětcem.
 • Otřete kontakty vložené do konektorů pomocí roztoku odmašťování. Nemusíte se jich dotýkat prsty.
 • Vyčistěte hnízda, do kterých jsou proužky vloženy.
 • Vložte RAM zpět a nezapomeňte zkontrolovat, zda fixary praskli.

Možná není na monitoru žádný obrázek, když je počítač zapnutý kvůli rozpadu jedné z rozsahů RAM. Pak metodou vyloučení, umístění po druhém, najděte vadnou a nahraďte novým.

Kontrola baterie BIOS

Malá baterie formového faktoru 2032 na základní desce je zodpovědná za udržování všech nastavení a parametrů nainstalovaných v BIOS. Vypouštěná baterie umožňuje spuštění počítače pouze s výchozím nastavením. Zkontrolujte „tablet“ 2032 voltmetr, musí vydat 3.1-3.3 volty, pokud méně než tři. vyměňte. Výměna v každém případě bude mít prospěch, ale monitor nemůže zapnout kvůli setí baterii. V důsledku nesprávného nastavení však nemusí být samotný počítač spuštěn, takže pokud neexistují žádné obrázky, klikněte na CMOS vypouštěcí kontakty na matpace (viz viz. Fotka).

Provádění diagnostiky a opravy vyžaduje vážný a podrobný přístup. Pokud není možné problém identifikovat sám, stojí za to použít pomoc mistra, který bude profesionálně provádět testování PC a určit příčinu poruchy.

Na monitoru není žádný obrázek

Pokud na displeji nejsou zobrazeny jakékoli informace (černá obrazovka), nejprve zkontrolujte provozovatelnost monitoru, na tom budou následující akce záviset následující akce. Chcete.li zkontrolovat, připojte displej k jinému počítači nebo notebooku.

Pokud je monitor vadný

Pokud obrázek zcela chybí, pak matice nebo výživový mikrocid na monitoru vyšel z pořadí. V tomto případě budete muset kontaktovat servisní středisko pro další diagnostiku a identifikovat chyby. Nejčastěji v situaci, kdy monitor nereaguje na spojení, budete muset přemýšlet o koupi nového.

Pokud při připojení displeje s počítačem uživatel pozoruje tupý rozmazaný obraz, pak je LED podložka nebo napájecí obvod vadný. Při pálení kondenzátorů na desce nebo vstřikování přestane napětí s vysokým napětím. V tomto případě nebude LED podsvícení fungovat správně. Pokud uživatel nemá dostatečné znalosti pro diagnostiku a opravu monitoru, bude nejlepším řešením kontaktovat středisko servisní.

Opatrně! Existují kondenzátory, které ušetří napětí 1000 V i po odpojení napájecího kabelu na desce napájení.

Pokud je počítač vadný

Nedostatek obrazu na monitoru může naznačovat problémy s BIOS. Chcete.li eliminovat poruchu, zkuste odhodit bios do továrního nastavení. Postupujte podle těchto akcí:

 • Vypněte napájecí kabel počítače z sítě a vyjměte boční panel.
 • Nahlásit jumper CLRTC umístěný na základní desce od pozice 1-2 do polohy 2-3.
 • Po 15-20 sekundách přeujte jumper do standardní pozice.
 • Namontujte boční panel na místě a připojte napájecí kabel.
 • Zkontrolujte obrázek na monitoru.

Někdy je nepřítomnost obrazu spojena se špatným kontaktem RAM. Chcete.li zkontrolovat, zda tomu tak je, postupujte podle následujících akcí.

 • Odpojte napájecí kabel od systémové jednotky a napájecí mřížky.
 • Odšroubujte spojovací prvky a vyjměte boční panel počítače.
 • Pomocí měkkého štětce vyhoďte počítač z prachu (je nejlepší to udělat na ulici).
 • Odložte západky, které drží beran a vytáhněte ji z konektoru.
 • Pomocí gumy vyčistěte kontakty na baru.
 • Udělejte to samé pro všechny desky Ram.

Pokud nic z výše uvedeného nepomůže, pak porucha je mnohem vážnější a může být spojena s rozpadem severního nebo jižního mostu na základní desce. V servisním středisku budou specialisté schopni přesněji určit příčinu problému. Pokud je oprava nevhodná, budete muset vyměnit základní desku novou.

RAM problém

Sloty (konektory, v ruském mluvení) o modulech (desky) RAM jsou zpravidla napravo od procesoru (masivní čtverec s radiátorem a ventilátorem). V každém případě je nemůžete zmást s žádnými jinými deskami. Může to být jeden modul pro několik gigabajtů a možná několik 1 nebo 2 gigabajtů.

Stiskněte zámky na obou stranách desky a vytáhněte je z konektoru. Oloupejte kontakty dobře. K tomu je vhodný obyčejný studentský guma (Sterca). Vložte modul na místě. Spusťte auto. Pokud se obrázek objeví, pak je problém odstraněn. Pokud ne, bylo by hezké pokusit se nahradit poplatek RAM novým. Může si to na chvíli půjčit od přátel. Jinak nebudete přesvědčeni, že váš RAM je „normální“.

Snadnější, když je deska několik. Poté, co jste vytáhli a vyčistili vše zase, nevkládejte vše najednou. Identifikujte nepracovní desku vyloučením. Vložte tři a pak zase změňte desky. Vložili tři, zapnuli počítač. Displej nefunguje. Vypněte počítač. Vytáhli jeden, nahradili druhého, znovu zapnuli. Pokud v procesu těchto operací začne displej zobrazovat zátěž, poplatek, který není připojen, a existuje nepracovní. Měl by být nahrazen novým.

Nakonec zkuste použít další slot, pokud to vlastnosti umožňují, protože v něm může být problém často problém.

Pokud je vše ponecháno bez změny a když je počítač zapnutý, displej zůstal tmavý, pokračujte dál.

počítač, monitoru, neexistuje, žádný

Monitor se při spuštění počítače nezapne. důvody

Nepluknout se na obrazovku počítače může být z různých důvodů. A můžete je určit podle fází stahování počítače. Například, pokud se zatížení zastaví ve fázi otočení na obrazovce, to znamená, že vůbec nereaguje na napájení, pak je záležitost buď vážně poškodit grafickou kartu, nebo ve špatném připojení. Pokud zatížení dosáhne fáze operačního systému, ale z nějakého důvodu je z nějakého důvodu vypnutý displej, pak za něj mohou být ovladače, grafická karta a operační systém. Poruchy při provozu jedné z nich mohou způsobit selhání a na obrazovce obrazovky. Dále podrobněji zvážíme, proč může monitor selhat a co dělat, pokud to nefunguje.

Jakákoli moderní základní deska je vybavena stavěným systémem varování a diagnostiky. Tento systém před načtením operačního systému zkontroluje obslužnost všech hlavních komponent, které jsou připojeny k základní desce. V případě poruchy pomocí reproduktoru systém poskytuje zvukový signál. Počet signálů (Squeaks) je v souladu s určitými poruchami.

Chcete.li stanovit poruchu počítače, musíte vědět:

Pokud tento seznam signálů chybí v pokynech, musíte se podívat na referenční stránky nebo na webových stránkách výrobce této základní desky.

Černá obrazovka, ventilátor vydává hluk, indikátory hoří.

 • Resetujte nastavení jedním ze způsobů:
   Stiskněte tlačítko vymazat/resetovat (dochází vedle tlačítka napájení nebo na základní desce) po dobu 5 sekund;
 • Vyjměte baterii CMOS zpod základní desky na základní desce a zaveďte za pár minut.
 • Vyměňte napájecí baterii (CR2032).

Po kterékoli z těchto manipulací zapněte počítač a zkontrolujte, zda je na monitoru signál.

Obrazovka je černá, systémová jednotka nezačne. Signál není dodáván nejen monitoru, ale také ke zbytku komponent počítače.

Po poruše základní desky můžete diagnostikovat pouze oteklými kondenzátory a dalšími viditelnými poškozeními. Chcete.li to zkontrolovat, potřebujete speciální vybavení, které je v servisních centrech.

Tento článek popisuje hlavní důvody, proč na monitoru není signál, když je počítač zapnutý. Pouze nejzřetelnější (tlačítko obrazovky je vypnuto, není uvedeno, kabel z sítě je odpojen atd. Str.) a problémy vyplývající z instalace nových nebo nekompatibilních komponent v počítači.

Uživatel bude schopen provádět jednoduché akce sám, ale složité diagnostické postupy jsou nejlépe svěřeny Masters. A před otevřením počítače je důležité se ujistit, že není v záruce.

Záruční zařízení má právo otevřít pouze inženýra servisního centra povoleného výrobcem.

V článku jsme problém zjistili, žádný signál zjistil, že na monitoru není signál, když zapnete počítač.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS