Proč iPad nevidí Wi-Fi

Proč se iPad nepřipojuje s Wi-Fi

Jakýkoli moderní tablet ví, jak se připojit k Wi-Fi. Je těžké si představit život moderního člověka bez internetu, ale co když zařízení kategoricky odmítne vidět Wi-Fi a modul 3G není v něm? Níže jsou uvedeny všechny odpovědi na otázku, proč se iPad nepřipojuje s Wi-Fi a jak jej opravit.

Nejviditelnější možností, kterou se iPad nepřipojuje k Wi-Fi, je nedostatečná síťová krytí. Stává se tak, že router, který distribuuje internet, není dostatečně silný a jednoduše nedokončí v jedné z pokojů. V tomto případě musíte zařízení přenést do místnosti, kde je směrovač umístěn, a zkontrolovat, zda existuje připojení. Pokud se to objeví, pak je problém v routeru. můžete si koupit silnější možnost nebo zesilovač signálu pro existující příslušenství.

Kromě toho nebude zbytečné zkontrolovat provoz sítě. Chcete.li to provést, můžete použít jiné zařízení a restartovat router. Kromě toho může být důvod, proč se iPad nepřipojí k Wi-Fi. Měli byste zkontrolovat, zda dojde k aktualizaci tabletu, a nainstalovat jej. Po restartu se může objevit internet. Podobně byste měli dělat s routerem. zkontrolujte na webových stránkách výrobce přítomnost čerstvého ovladače.

Důležité! Poměrně běžným problémem s přístupem k internetu je to, že omylem na tabletu byl zapnutý režim letadla, který deaktivuje všechny bezdrátové klouby. Pokud je režim zahrnut, můžete to zkontrolovat v nastavení iPadu, pak internet nebude fungovat.

Důvody, proč iPad nezachytí Wi-Fi

Pokud při pokusu o připojení uživatele má selhání selhání nebo iPad nezachytí Wi-Fi, může mít důvod technickou nebo programovou povahu. Zvažte hlavní možnosti.

Technické poruchy

Jedním z důvodů, proč iPad nezachytí Wi-Fi doma nebo ve veřejné síti, je mechanický rozpis. Problém je charakteristický pro všechny generace iPad a je často způsoben pečlivým používáním zařízení. Mnoho uživatelů často upouští produkty, postupuje na ně, nalije vodu a někdy se posadí, což negativně ovlivňuje výkon technologie. V důsledku toho Wi-Fi letí na iPadu nebo se vůbec nezapne.

 • Rozklad antény kvůli silné ránu. V důsledku mechanické expozice je dotyková obrazovka odmítnuta a po ní anténa. Takové zhroucení stačí, aby se Wi-Fi stal špatným.
 • Poškození koaxiálního kabelu. Stejně jako v minulosti, problém se může projevit silnou ránou. Porucha je snadno rozpoznatelná nedostatkem seznamu dostupných zařízení po aktualizaci.
 • Poškození mikrokon (umístěné na desce modulu Wi-Fi). Zařízení se bojí silných úderů, a proto se na jedné z cest objevují trhliny nebo poškození. Výsledkem je ztráta kontaktu. Jedním z důvodů je použití keramického substrátu, který je křehčí. Tato situace je charakteristická pro iPad 2. A 3. Generace. Poslední mikrococe také mají vysokou křehkost a často selhávají.
 • Koroze v důsledku vlhkosti. Běžná situace, kdy osoba upustí zařízení do vody nebo nalije tekutinu. Pokud se dovnitř dostane vlhkost, může být mikrokon a další prvky poškozen.
 • Poškození vlaku. Pokud se problémy objevily po návštěvě Master opravy zařízení, příčina poruchy je zřejmá. Po výměně skla nebo provedení dalších prací se mohou objevit poruchy Wi-Fi. Běžným problémem je prasknutí vlaku, který jde na anténu. V tomto případě musíte změnit profil antény.

Pokud se iPad stal špatným zachytit Wi-Fi po pádu, nemusíte hledat důvod při selhání softwaru. Důvod je zřejmý a má čistě mechanickou povahu.

proč, ipad, wi-fi

Rozklady programu

Existují situace, kdy iPad ztrácí komunikaci, nechytí špatně nebo se vůbec nepřipojuje kvůli problémům se softwarem. Jsou zde možné následující situace:

 • Nesprávné nastavení směrovače (nízká výkon signálu, chyba v parametrech atd. D.).
 • Konflikty aplikací nainstalovaných na iPadu, a proto Wi-Fi nezachytí signál nebo nefunguje. Nedoporučuje se opravit situaci samostatně a odstranit systémové aplikace, protože to může vést k zhoršení situace.
 • Vnější firmware tabletu. Pokud Wi-Fi často spadne na iPad, může být důvod starý. Je nutné čas od času zkontrolovat firmware a aktualizovat je.

Nahoře jsme zkoumali hlavní důvody, proč iPad často ztrácí síť Wi-Fi nebo jiné potíže s připojením. Řešení je zpravidla na povrchu, ale jsou chvíle, kdy je potřeba individuální přístup.

Zálohování, obnovení informací

Ne každý uživatel zařízení Apple chápe význam zálohy. Ti, kteří o něm vědí, to stále zřídka používají, protože to od nich bere jejich sílu a čas. Ve skutečnosti pomocí technologie zálohovací technologie lze často zabránit mnoha problémům, včetně nepracujícího Wi-Fi. Cloudová služba iCloud se často používá v zařízeních iPhone pro zálohu. Ale v případě, že se Wi-Fi nepřipojuje, je nutné předem umístit kopii dat do iTunes.

Vytvoření dvou záložních kopií bude pro vás skutečným zachráncem. Proto můžete snadno použít ites a iCloud. A pokud se nyní něco stane s vaším zařízením, nastavením, systémovými daty nebo připojení k síti, můžete snadno obnovit data díky obnově uloženého pole. Proces ochrany a obnovy je poměrně jednoduchý, budete potřebovat jen trochu času, což bude záviset na množství informací, které jste odeslali do cloudu nebo vrátili zpět. A proto, proč nevyřešit problém spojení s minimální invazí softwaru gadgetu.

Můžete provést úplný reset nastavení iPhone a iPad, které vrátí gadget do stavu „právě zakoupené“. Po tomto postupu bude samozřejmě obtížnější obnovit všechny informace. Pokud však po úplném propuštění Wi-Fi spojí a pracuje normálně, na skladě budete mít stále záložní kopii, kterou můžete použít. Nestojí za to vyloučit takovou možnost, když se samotná rezervní verze stane viníkem problémů. i když se aktualizuje systém, situace se zde nezmění. V tomto případě bude resetování relevantní pro úroveň nastavení továrny, což vám umožní konfigurovat Wi-Fi na vašem iPhone nebo iPad. Zároveň budete muset obnovit celé množství informací ručně a shromažďovat je doslova po kousku.

Iphone nebo iPad se nepřipojí k Wi-Fi

Nejběžnější problém a existuje několik způsobů, jak jej vyřešit. Ale pro začátek by bylo hezké rozhodnout. jaký je důvod problémů s připojením? Chcete.li to provést, můžete zkusit připojit další telefon (smartphone, tablet) s routerem. Pokud je vše úspěšně připojeno, pak

Absence spojení je na vině pro iPhone nebo iPad

Nejprve musíte podniknout několik jednoduchých kroků:

 • Reload (otočte se).
 • Zkontrolujeme správnost vstupu hesla. ano, zní to skrotině, ale je to opravdu velmi důležité.
 • Pokud jste již dříve připojili k této síti, klikněte na „Zapomeňte na tuto síť“ a zkuste to znovu.
 • Zkontrolujeme, zda je nainstalován nejnovější software (firmware).
 • Resetujeme nastavení sítě na zařízení (jak to udělat).
 • Pokud ikona Wi-Fi na iPhone (iPad) není aktivní (šedá), pak je téměř jistě problém hardware a bude docela obtížné ji vyřešit bez návštěvy servisního centra.

Problém je v routeru

Podobně jako předchozí bod. existuje několik jednoduchých kroků.

 • Restartovat.
 • Resetujte nastavení routeru. Zde je třeba udělat všechno pečlivě, protože pokud nevíte, jak to znovu nakonfigurovat, je lepší to neudělat.
 • V parametrech měníme oblast použití v USA. Umístění této možnosti je bohužel velmi závislé na výrobci společnosti společnosti. A ukázat, kde je na jakémkoli routeru, není možné.
 • Protože jsme dosud vyšplhali, snažíme se změnit nastavení šifrování z WPA2/WPA na WEP zde. Navzdory skutečnosti, že se jedná o starší šifrovací protokol (Wikipedia), pomohl některým uživatelům (jak je uvedeno na fórech technické podpory Apple)).

Wi-Fi je, ale internet nefunguje

Pokud čelíte situaci, kdy je signál vaší sítě Wi-Fi silný, ale připojení k internetu nefunguje, věnujte pozornost této instrukci.

Na iPhone nebo iPad (restartování, „zapomenout na síť“, Resetování Nastavení sítě, blikání)

První věcí je přirozeně provést celou řadu opatření k odstranění možné chyby v nastavení iOS a přesunout se podél seznamu z nejjednoduššího na komplex:

Vypněte a zapněte Wi-Fi v kontrolním bodě, restartujte zařízení.

Pokud se iPhone nebo iPad nesprávně připojí k síti Wi-Fi, zkuste „zapomenout“ síť. Chcete-li to provést, otevřete aplikaci Nastavení, přejděte do sekce Wi-Fi a klikněte na ikonu „I“ vedle ikony úrovně signálu.

Pokud to nepomůže, resetujte nastavení sítě. Chcete.li to provést, postupujte podle cesty: Nastavení → Main → Resetujte a klikněte na nastavení sítě.

V některých případech se můžete uchýlit k postupu obnovy pro. O tom, jak se aktualizace softwaru liší od obnovy softwaru a také o tom, jak se tento proces provádí, jsme podrobně řekli v tomto materiálu.

Na routeru (router)

Znovu načtěte router. Bez ohledu na to, jak to zní, ale restart routeru v některých případech opravdu pomáhá zlepšit bezdrátovou síť na iOS.

Změňte metodu šifrování (z tohoto důvodu se často nechtějí připojit zařízení iOS k Wi-Fi).

Resetujte router (router) do nastavení továrny.

Lidové prostředky

Pokud však máte ve svých rukou starý iPhone 3GS nebo iPhone 4 se zlomenou obrazovkou a nepracovním tlačítkem domů, můžete využít šanci na jeho zdraví a udělat jeden z teplotních efektů prokázáno tisíci uživatelů. Konkrétně zahřejte smartphone pomocí vysoušeče vlasů na kritickou teplotu a poté restartujte, nebo naopak. zmrazte iPhone v lednici (a to není vtip).

Někdy to dává pozitivní, ale dočasný účinek a potvrzuje přítomnost problémů hardwarového plánu.

Kontaktujte středisko servisního střediska

Pokud iPhone stále odmítá provádět připojení k internetu, pak s vysokou mírou pravděpodobnosti dochází k mechanickému poškození nebo tovární manželství odpovídajícího modulu. Takové problémy by neměly být vyloučeny samostatně doma a je lepší kontaktovat středisko servisní.

Restartovat

Nejjednodušší, logický a rychlý způsob, jak odstranit většinu dočasných závad během provozu zařízení, je restartování (vypnutí a začlenění). Jednoduše stiskněte tlačítko napájení a podržte jej několik sekund, dokud se neobjeví posuvník „vypnout“ a vypněte zařízení. Pokud zařízení „Hung“, musíte držet tlačítka napájení a domácího po dobu 10-15 sekund pro nucené vypnutí.

Obvykle po zapnutí, všechno funguje skvěle a stačí se znovu zaklepat na Wi-Fi Downs.

Důvody problému

Pokud internet nefunguje nebo je vypnuto iPad Wi-Fi, může existovat mnoho důvodů. Hlavními důvody pro nepracovní internetové a přístupové problémy na tabletu jsou:

 • Demoliční software nedokonalost. To je zvláště charakteristické pro nové modely iPadu
 • Poruchy v nastavení routeru
 • Irelevantní a problém nastavení routeru
 • Energy.Hlavnutí čipu Broadcom nainstalováno na iPadu
proč, ipad, wi-fi

Všechny tyto problémy bezdrátového připojení lze vyzkoušet a podle jednoduchých pokynů jej úspěšně vyřešit.

Problém s šedým jezdcem: korekce hardwarových problémů

Neaktivní šedý posuvník znamená, že Wi-Fi zařízení nezapne. Tlačítko nefunguje kvůli způsobeným hardwarovým problémům:

 • Vlhkost pod případem. Zařízení bylo upuštěno do vody nebo se zabalovalo jinou tekutinou.
 • Mechanické poškození.
 • Dosažení zařízení příliš vysoké teploty.

Výsledkem je, že anténa je blokována pro nastavení sítě iPhone. Nejsou viditelné, dokud tělo odstraníte. Interference ve vnitřní struktuře technologie však vyžaduje dovednosti a zkušenosti, stejně jako některé nástroje. Často je snazší hledat pomoc od profesionála. Pokud je však uživatel přesvědčen o svých schopnostech, budete potřebovat:

 • Šroubovák ve tvaru háku je malý;
 • Šroubovák pro iPhone pro extrakci speciálních šroubů;
 • Vydavatel s nastavitelnými režimy teploty a rychlosti.
 • Odšroubujte šrouby umístěné na spodním okraji telefonu.
 • Nyní, když je přístup k internímu zařízení otevřený, můžete volně odstranit zadní kryt.
 • Mezi další plastové povrchy bude patrná kovová ochranná deska. Musí být odšroubováno a umístěno, je vhodné to dělat s pinvazou.
 • Chcete.li odšroubovat jeden šroub, který upevňuje anténu, je umístěn nahoře, vpravo od kamery.
 • Zbývá si ji zvednout s něčím tenkým a dlouhým.

Je důležité zahřát modul se speciálním vysoušečem účesu, který dává teplotu 300 stupňů, už ne. Zařízení pro domácnost není schopno takových kapacit, mělo by to být profesionální vybavení.

Je důležité nezdálo se topné přístroje po dlouhou dobu. Horký vítr by také neměl být zónován v konkrétní oblasti, ale rovnoměrně distribuován. Trvání: 2 minuty. Je však lepší neshromažďovat podrobnosti najednou, doporučuje se počkat úplné chlazení. Posledním krokem je restart smartphonu.

Problém však nutně vyřeší, pokud k tomu nedojde, je lepší postup opakovat znovu. Nebo zdroj problému není v této oblasti.

Obnovení iPadu

Tento způsob vyřešení problému, že nepřipojíme internet, je považován za rozhodující. Charakteristiky továrny jsou zcela ztraceny a zařízení jde do aktualizovaného režimu. Před zotavením připravte tablet:

 • Ujistěte se, že nejnovější verze iTunes;
 • Vytvořte záložní kopii informací pro uložení materiálů;
 • Odpojte parametry vyhledávání zařízení.
proč, ipad, wi-fi

Po přípravě můžete začít obnovovat. Prvním krokem je připojení vaší jednotky s počítačem nebo notebookem. Na obrazovce bude zvýrazněn podrobný instrukce o zavedení hesla do zařízení. K obnovení zapomenuté kombinace používají referenční informace.

Když je iPad zobrazen na obrazovce. vyberte jej. Na ikoně bude přístup ke zotavení se stejným názvem. Systém iTunes vyčistí všechny informace a data a poté automaticky nahraje nejnovější aktualizace. Po dokončení procesu se zařízení začne restartovat a můžete začít pracovat s Apple agregát.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS