Proč se iPhone rychle nabíjí a rychle vybíjí

Proč se iPhony nabíjejí tak dlouho a pomalu

Chytré telefony Apple mají výkonnou baterii, jejíž nabíjení trvá poměrně dlouho (například u iPhonu 8 trvá jeden nabíjecí cyklus přibližně 2 hodiny). Pokud však dochází k pomalému dobíjení, které trvá mnohem déle, než udává výrobce, možná jste zjistili závadu na svém iPhonu. Podívejme se na hlavní důvody dlouhé doby nabíjení:

 • Napájecí adaptér s nízkým výkonem. Originální nabíječka má výkon 1A, ale jednotky z jiných zařízení nebo neoriginální adaptéry mohou mít nižší výkon, což prodlužuje dobu nabíjení. Některé čínské adaptéry jsou tak „slabé“, že když k nim připojíte svůj smartphone, zjistíte, že úroveň nabití pouze klesá. Společnost Apple povoluje používat silnější nabíječky, například z iPadu, ale měly by se používat pouze originální příslušenství.
 • Nabíjení iPhonu neoriginálním kabelem Lighting a adaptérem může trvat dlouho. Odborníci nedoporučují používat nevhodnou výbavu, protože to může vést k úplné nefunkčnosti smartphonu.
 • Dalším možným důvodem, proč se iPhone nabíjí velmi dlouho, je poškození a znečištění kabelu a konektorů portu Lighting. Pečlivě zkontrolujte telefon a kabel. Konektory musí být čisté a bez známek poškození nebo oxidace. Pokud je port znečištěný, zkuste jej jemně vyčistit párátkem a vatovým tamponem. Pokud jsou kontakty poškozené, obraťte se na servis.
 • Vadná baterie. Výdrž baterie iPhonu je mnohem kratší než výdrž baterie telefonu. Pokud zjistíte, že se iPhone dlouho nabíjí a rychle vybíjí, zkontrolujte kapacitu baterie. Pomocí speciálních nástrojů. Vadnou baterii lze za rozumnou cenu vyměnit ve specializovaném servisu.
 • Poruchy železa. Jedná se o závažný problém, který může diagnostikovat a opravit pouze odborník.
 • Problémový firmware je vzácným, ale možným důvodem, proč se iPhone dlouho nabíjí. Můžete to napravit včasnou aktualizací systému iOS.
proč, iphone, rychle, nabíjí

Baterie se opotřebovává

iPhone je navržen s lithium-iontovými bateriemi (dobíjecími bateriemi). Přestože je společnost Apple vyrábí ve velmi vysoké kvalitě, v průběhu let může dojít k opotřebení dílu, který ztratí své vlastnosti a původní kapacitu. Tomuto procesu se říká chemické stárnutí baterie. Opotřebení baterie iPhonu bohužel nelze zabránit, takže pro uživatele iPhonu 5, iPhonu 6, iPhonu 7 a dalších raných modelů bude relevantní postup výměny baterie.

Nicméně opotřebení baterie je docela reálné zpomalit, pokud se budete držet těchto užitečných rad:

proč, iphone, rychle, nabíjí
 • Používejte nabíječky certifikované MFI
 • Nabíjejte iPhone, jen když je to nutné
 • Nenechávejte iPhone nabíjet přes noc
 • Aktualizace iPhonu na nejnovější verzi iOS
 • Pokud zjistíte problém s výkonem / rychlým vybíjením / odpojením iPhonu, nezanedbávejte diagnostiku zařízení a včas kontaktujte servisní středisko

Společnost Apple se postarala o to, abyste mohli opotřebení baterie iPhonu zjistit sami.

Níže uvedené pole zobrazuje procento výdrže baterie a umožňuje odhadnout, jak je baterie iPhonu vybitá.

Optimální procentní hodnoty, které indikují normální životnost baterie, se pohybují mezi 100 % a 80 %. Pokud ano, je baterie v pořádku a je třeba hledat jiný důvod, proč se iPhone vybíjí.

Pokud je vaše procento nižší (70 % nebo 50 %). je jasným důvodem, proč se obrátit na certifikované servisní středisko iLab za účelem výměny baterie.

Tipy pro úsporu energie na iPhonu

Mezi nejoblíbenější tipy pro úsporu energie baterie patří:

 • spuštění aktualizace na nejnovější verzi operačního systému;
 • Když nepotřebujete připojení, zapněte režim vzduchu;
 • vypnutí automatických aktualizačních nástrojů;
 • Nastavení automatického uzamčení obrazovky po 30 sekundách nečinnosti;
 • snížení jasu obrazovky, vypnutí zvuku a vibrací;
 • Vypnutí synchronizace v iCloudu a dalších aplikacích.

Pokud potřebujete šetřit energii baterie po delší dobu kvůli důležitému hovoru, je nejlepším řešením iPhone vypnout. Ve zcela vypnutém stavu se náboj ztrácí co nejpomaleji (pokud je smartphone v plusové teplotě). Zařízení se znovu zapne, jakmile je potřeba přejít do režimu online.

Jak vynutit vypnutí programu?

Mnoho lidí se domnívá, že vynucením vypnutí aplikace z nabídky multitaskingu se ušetří energie baterie. Tento názor je naprosto nesprávný. Přesný opak je pravdou.

proč, iphone, rychle, nabíjí

Pokud člověk odinstaluje program z paměti, při příštím přístupu k této aplikaci zahájí operační systém nový restart miniaplikace, čímž plýtvá kapacitou procesoru a následně i energií baterie. Proto byste neměli sami vypínat aplikace v nabídce multitaskingu. je to zbytečné, dokonce škodlivé.

Nepoužívejte iPhone nebo iPad v chladu

Naprostá většina mobilních zařízení Apple je vyrobena z hliníku, přičemž nejnovější modely mají tak tenká pouzdra, že baterie je doslova vtěsnána do kovového sendviče s vysokou tepelnou vodivostí. Při teplotách pod bodem mrazu se baterie ochlazuje a elektrolyt v ní houstne. Výsledkem je změna hustoty látky a pokles jejího náboje.

Pro maximální výdrž baterie by měl být iPhone nebo iPad provozován při teplotách mezi 16 a 22 stupni Celsia nad nulou.

Ceny výměny baterií

Pokud s baterií není nic v nepořádku, ale rychle se vybíjí, může být viníkem geolokační služba. Téměř každá aplikace nyní zjišťuje vaši polohu, i když to není nutné pro její fungování. Deaktivace funkce pro všechny aplikace, které nesouvisejí s určováním zeměpisné polohy. Podívejte se také do nastavení aplikací a zakažte aktualizace na pozadí u aplikací, které je nepotřebují.

Výkon baterie můžete zvýšit změnou jasu obrazovky, obnovovací frekvence poštovní schránky a vypnutím nepotřebných oznámení. Odstranění dynamické tapety a všech nepotřebných aplikací, protože každá z nich je spotřebitelem energie.

Problémy s přístavem

Kabel není jediným zdrojem problémů, pokud jde o pomalé nabíjení smartphonu. Je možné, že hlavním viníkem je napájecí port. Zkontrolujte, zda není zkorodovaný nebo zda neobsahuje cizí předměty.

Ano, to samozřejmě není důvod, proč se vaše zařízení nabíjí pomalu. ale i tak je to problém, který stojí za to vyřešit, jinak se váš přístroj nebude brzy nabíjet rychle nebo pomalu vůbec.

Chcete-li najít zdroj problému, odpojte počítač od sítě a pomocí baterky, magnetu a dřevěného (nebo plastového) párátka odstraňte všechny nepotřebné předměty. Dávejte však pozor, abyste to nepřehnali, jinak můžete poškodit důležité součásti.

což má malý nebo žádný vliv na životnost baterie

Systém a jeho četné možnosti představují pro baterii určitou zátěž. Ale i když smartphone aktivně nepoužíváte, není dopad některých z nich tak významný, abyste je museli přestat používat kvůli úspoře baterie. Vypnutí těchto funkcí je tedy opodstatněné pouze v případě, že jste v režimu výrazné úspory baterie:

 • Aktivní Wi-Fi a Bluetooth. Společnost Apple se chlubí energetickou účinností bezdrátových modulů, takže jejich vypnutím se výdrž baterie příliš nezvýší. A v případě systému iOS 11 je to nepříjemnost, protože tato verze zcela nevypíná moduly z uzávěrky a dočasně odpojuje zařízení od připojených sítí a spárovaných zařízení. Moduly lze zcela vypnout pomocí Siri nebo nastavení systému.
 • Widgety. Widgety lze zakázat, pokud často přistupují k síti nebo interagují s geolokací. A energie se spotřebovává během zobrazení na aktualizaci dat, takže když neotevíráte panel widgetů, vybíjení baterie je nekritické.
 • Automatické načítání obsahu. Pokud máte více zařízení a více aplikací, doporučujeme tuto možnost vypnout, protože funkce umožňuje automatické stahování do více zařízení najednou, což způsobuje spotřebu energie.
 • Animace a průhlednost. ani jejich vypnutím se výdrž baterie výrazně nezvýší.

Zapnutím úsporného režimu lze ušetřit až 15 % nabití baterie.

Jejich vypínání v naději, že výrazně sníží spotřebu baterie, není dobrý nápad. mají smysl pouze v kombinaci s dalšími opatřeními.

Profesionální tipy pro zlepšení výdrže baterie systému iOS 15 na iPhonu (2021).)

Záhadu vybíjení baterie v systému iOS 15 má smysl vyřešit předem. Pojďme se tedy nejprve podívat trochu hlouběji na to, co může být příčinou neobvyklé spotřeby energie na vašem iPhonu, a poté se podívejte na několik užitečných tipů, jak problém odstranit. Není třeba dodávat, že k rychlé orientaci v průvodci můžete použít následující tabulku.

Příčiny neočekávaného vybití baterie v systému iOS 15 na iPhonu

Obvykle se jedná o softwarovou chybu, která z ničeho nic způsobuje několik problémů, včetně vybíjení baterie. Není to však jediný viník, na kterého je třeba pamatovat. Zastaralé aplikace, přeplněné úložiště a spousta energeticky náročných funkcí mohou také spotřebovávat velkou část baterie v zařízení se systémem iOS 15.

Jak zjistit, které aplikace pro iPhone nejvíce spotřebovávají baterii?? iOS 15 neuvěřitelně usnadňuje sledování spotřeby baterie. Tímto způsobem můžete identifikovat aplikace, které nejvíce vybíjejí baterii iPhonu. V aplikaci Nastavení přejděte do sekce Baterie a podrobně se podívejte na využití baterie za posledních 24 hodin nebo 10 dní.

Pokud zjistíte, že některé aplikace vybíjejí baterii neobvykle hodně, dostaňte je pod kontrolu. V případě potřeby je dokonce budete muset odinstalovat nebo znovu nainstalovat. Populární aplikace pro streamování hudby Spotify v poslední době způsobuje v systému iOS 15 značné problémy s vybíjením baterie a přehříváním. Uživatelé se na sociálních sítích snaží problém nahlásit a společnost jej již prošetřuje a pracuje na řešení.

Kromě toho byste se měli ujistit, že v pozadí neběží funkce, které jsou náročné na spotřebu energie. Tyto funkce je třeba buď zcela vypnout, nebo omezit jejich používání. Tato jednoduchá, ale účinná opatření výrazně prodlouží výdrž baterie vašeho zařízení se systémem iOS 15.

Zakázat aktualizace aplikací na pozadí

Aktualizace aplikací na pozadí jsou již dlouho velmi náročnou funkcí, která vyžaduje inteligentní správu. V opačném případě může sama o sobě spotřebovat lví podíl baterie. Proto byste ji měli na iPhonu a iPadu efektivně spravovat. Přejděte do aplikace Nastavení v zařízení a vyberte možnost „Základní“. „Aktualizace aplikace na pozadí.“. „Aktualizovat aplikaci na pozadí“. Nyní můžete tuto funkci zcela zakázat, což jsem doporučil, nebo zakázat aktualizace aplikací na pozadí selektivně. Chcete-li vyřešit problém s vybíjením baterie, musíte v systému iOS 15 vypnout přepínač Spotify.

Mezitím bych vám také doporučil, abyste aplikace násilně zavřeli, jakmile je již nebudete potřebovat. Chcete-li otevřít přepínač aplikací, přejeďte prstem nahoru z lišty Domů v dolní části a držte ji uprostřed obrazovky (na modelech s Face ID) nebo dvakrát klepněte na tlačítko Domů (na modelech s Touch ID). Poté přejeďte prstem nahoru na kartu aplikace a zavřete ji. To může hrát důležitou roli při prodlužování výdrže baterie iPhonu.

Zakázání geolokačních služeb.

Geolokační služby jsou další funkcí náročnou na výkon, kterou je třeba lépe spravovat. V opačném případě může dojít k neočekávanému vybití baterie v zařízení se systémem iOS 15. Podle mého názoru je nejlepším způsobem, jak spravovat sledování GPS, povolit používání údajů o poloze pouze některým aplikacím, a to ještě za vašich podmínek. Kromě toho se ujistěte, že aplikace mají povolen přístup k vaší poloze pouze tehdy, když aplikaci používáte nebo když potřebujete přístup k poloze pokaždé.

Chcete-li to provést, otevřete v zařízení se systémem iOS 15 aplikaci Nastavení a přejděte do části „Soukromí“. „Geolokační služby“. Nyní můžete polohové služby zcela zakázat nebo si pro každou aplikaci selektivně zvolit preferované nastavení podle svých potřeb.

Snížení pohybu uživatelského rozhraní.

Pokud je úspora baterie nutností, raději omezím pohyb uživatelského rozhraní, včetně paralaxního efektu ikon. Pokud vám nevadí, že se zbavíte animací a paralaxního efektu ikon aplikací, použijte tento účinný trik, který zvýší výdrž baterie iPhonu. Přejděte do Nastavení. Dostupnost. Pohyb. Nyní zapněte přepínač vedle položky Redukovat pohyb.

Zapnutí režimu nízké spotřeby.

Od té doby, co se v systému iOS 9 (2015) vrátil režim nízké spotřeby, používám jej k prodloužení výdrže baterie iPhonu. Tato funkce úspory energie je tak účinná, protože dokáže automaticky omezit činnosti na pozadí, jako je příjem pošty a stahování, a prodloužit tak výdrž baterie. Nezapomeňte tuto funkci používat, abyste maximalizovali výdrž baterie svého zařízení se systémem iOS 15.

Chcete-li tuto funkci povolit, přejděte do Nastavení. Baterie. Poté zapněte přepínač pro režim nízké spotřeby. Všimněte si, že iOS 15 automaticky vypne režim nízké spotřeby, když je baterie dostatečně nabitá (více než 80 %). Jelikož je tato funkce dočasná a zůstává aktivní pouze do dalšího řádného nabití, musíte ji ručně zapnout pokaždé, když chcete prodloužit životnost baterie.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS