Proč tablet nevidí externí pevný disk

Filmy pro iPhone a filmy v iPodu touch

Т.к. tablet má málo paměti a chtěl by připojit externí pevný disk alogachev a ntfs thumbdrives? Pevný disk je v pořádku, ale píše, že je prázdný.

Více paměti RAM zachovává některé hry nefungují na XP

Všichni. Líbí se mi na něm stabilita a automatická instalace softwaru místo 20 otázek, co a kam, jako u XP

Nedoporučuji připojovat externí pevné disky bez externího napájení k chytrým telefonům nebo tabletům Programy, které umožňují práci s flash disky, externími HDD atd.

proč, tablet, nevidí, externí

A kdo říká, že je to lepší? Microsoft? To je to, co by měli říkat. Dostávají za to zaplaceno. Všechny systémy po Win XP jsou pokaždé horší a horší. http://notebookclub.org/article/Windows/30-Windows-comparison.html Polovina uživatelů stále používá systém XP. A vin 8 ani výrobci tabletů ho na ně nedají. dát Linux (Android)

Rychlejší instalace. 2. 64 bitů umožňuje pracovat s pamětí RAM větší než 4 GB. 3. To je velmi užitečné při zpracování fotografických portrétů a sestavování textových dokumentů, psaní programů atd. п. 4. Má podporu nového rychlejšího režimu AHCI pro HDD i SSD. PS: Přechod na Winodows 7 je žádoucí a Winodows 8. ne. Ale ani já se nechci vzdát XP. Na SSD disk umístěte systém Winodows 7. a ponechat XP na starém. Já, například, mnoho externích zařízení, které nemají ovladače pro Winodows 7 (a nikdy nebude)

XP je podle mého názoru lepší. Protože je to jednoduché a přímočaré. A je stabilní. Bohužel však mnoho dnešního softwaru, her a. т. e podpora WIN 7. Až doposud jsem používal XP. ale musel jsem změnit operační systém, protože se začal zpomalovat a bylo to otravné. Chtěl jsem něco nového a nedržel některé programy. WIN 7. Je rychlejší. Je také zajímavější a modernější. Pokud chcete držet krok s dobou! Zvolte WIN 7

V 7 je mnoho nových funkcí. Jediné, co se mi nelíbí, je, že je méně kompletní než XP.

Nejpohodlnější a nejfunkčnější správce souborů pro externí pevný disk připojený k tabletu, pokud standardní tablet pevný disk nevidí, například OI File Manager. ostatní manažeři radí.

Pokud je to možné, aktualizujte svůj software

Hlavním aspektem, jak se vyhnout chybám, je udržovat iPad aktualizovaný na nejnovější dostupnou verzi softwaru. Ve skutečnosti to bude vyžadovat sama společnost Apple, když půjdete iPad opravit, takže i kontaktování technické podpory přímo za účelem vyřešení tohoto problému mělo být provedeno dříve.

Chcete-li zjistit, zda je k dispozici novější verze systému iPadOS kompatibilní s vaším zařízením, přejděte do Nastavení Obecné Aktualizace softwaru. V této části se zobrazí nová verze, pokud je k dispozici, připravená ke stažení a následné instalaci. Samozřejmě musíte mít ke stažení připojení k internetu a alespoň 50 % baterie iPadu (nebo nabití), abyste ji mohli později nainstalovat.

Zkontrolujte port připojení

Pro připojení disku nebo USB klíče k iPadu byste měli použít pouze jeden port, a to ten ve spodní části. Pokud klávesnici Magic Keyboard používáte, měli byste vědět, že port USB-C, kterým je vybavena, slouží pouze k nabíjení baterie, takže vám k jiným účelům, například k přenosu souborů z externích disků, neposlouží.

Zda je port plně funkční, byste měli ověřit zapojením jiného příslušenství, které se do něj připojuje, nebo zapojením samotného nabíjecího kabelu. Pokud vám nefungují, zkontrolujte, co se s nimi děje, ačkoli hlavní příčinou bývá. Dirt. Lze jej vyčistit tamponem bez chloupků, abyste mohli odstranit veškerý prach, dokonce i ty nejmenší částečky, které by mohly bránit správnému připojení.

Proces připojení (krok za krokem)

Abychom mohli začít „pracovat“, budeme potřebovat:

 • Adaptér SATA na USB (je nejběžnější a lze ho sehnat u každého počítače na světě). obchod). Všimněte si, že pokud chcete připojit 3,5″ disk (z počítače, nikoli „malé“ 2,5″ disky z notebooků), musíte použít příkaz. adaptér s dopplerem. napájení;
 • Kabel OTG. Může existovat několik druhů. Výběr toho správného. viz. Připojte jej ke konektoru USB typu C nebo Micro USB telefonu (viz USB typu C v balení). několik fotografií níže );
 • Samotný disk (v mém příkladu jsem použil běžný 2,5palcový SSD disk pro notebook).

Co budeme potřebovat. Kabel OTG, kabel SATA-USB, jednotka

Všimněte si, že adaptéry OTG se liší!

USB Type-C a Micro USB

Pomáhat!

Všechny tyto adaptéry a adaptéry lze zakoupit (levně) v čínských internetových obchodech.

Když jsou všechny adaptéry na místě. můžete přejít k procesu. Nejprve doporučuji připojit k jednotce adaptér SATA na USB.

Poté připojte adaptér OTG k jednotce (telefon v tomto kroku ještě není potřeba). Příklad „konstrukce“ na fotografii níže.

Po zapnutí telefonu (přivedení z režimu spánku) a připojení adaptéru OTG k telefonu. Obvykle do 5-10 s. zobrazí se další jednotka („vedle“ externí paměti a karty SD, pokud je k dispozici).

Důležité: Před tímto úkonem nezapomeňte telefon nabít na 100 %. Provoz externího disku „spotřebuje“ značné množství energie z baterie (například já jsem za půl hodiny vyčerpal asi 15 % energie z baterie; 4000 mAh).

Pokud jednotku nemůžete najít (tj. žádná paměťová karta USB, žádné zařízení USB, žádný pevný disk USB), nemůžete ji najít.е. Pokud se automaticky neobjeví okno s výzvou ke zkopírování něčeho na jednotku, lze navrhnout alternativu

 • nejprve. najděte aplikaci správce souborů (Průzkumník, Moje soubory atd.) a vyhledejte jednotku USB v telefonu.) a spusťte ji. Zpravidla zobrazuje všechny připojené jednotky;
 • za druhé. Lze doporučit aplikaci „správce souborů“ (odkaz na Play Market). Automaticky „vidí“ a najde všechny připojené disky: SD karty, flash disky, disky (s různými souborovými systémy). Kromě toho si rozumí s různými formáty souborů: mp3, ogg, flac, m4p, wav, wma, doc atd.д. (to vše lze snadno otevřít prostřednictvím správce).

Z mých testů (a vyzkoušel jsem asi 2 tucty různých disků). problémy byly pouze s disky WD My Cloud (původně se dodávají jako externí). Zřejmě neměly dostatečný výkon a při kopírování informací do nich několikrát došlo k chybám.

Můžete si také koupit dokovací stanici Wi-Fi, nainstalovat do ní potřebné disky a připojit se k ní z různých zařízení.

Možnost 4. Úsporný

Ano, nechcete dávat peníze. K dispozici je bezplatná aplikace StickMount, která však může fungovat pouze v případě, že jste již získali práva ROOT pro svůj gadget. Pokud to pro vás není problém, nebo je, je to v pořádku. Pokračovat. Stáhněte si libovolného správce souborů. Například ES explorer.

Poté přidělíte nástroji StickMount příslušná práva a přístup. Po připojení pevného disku se v oznamovací oblasti zobrazí zpráva, že disk byl úspěšně připojen. Tam se také zobrazí adresa, kterou potřebujete k vyhledání dat. /sdcard/usbStorage.

Nyní přichází na řadu Explorer. Přejděte do kořenové složky a postupujte podle výše uvedené adresy. Jak vidíte, připojení externího pevného disku k tabletu není tak obtížné. Doufáme, že po těchto 4 metodách už nemáte žádné další otázky. Pevný disk používejte, jako by to byla jednotka USB flash.

Konflikt nebo nedostatek řidiče

Pokud externí pevný disk není vidět ve Správě disků. doporučuji zkontrolovat, zda jsou nainstalovány ovladače.

Malá poznámka.

Obecně platí, že systém Windows 7, 8, 10 po připojení USB klíče nebo stejného externího disku k počítači automaticky nainstaluje ovladače. V některých případech se to ale nestane (těžko říct proč, zda disk není „normální“ a v systémové „skrýši“ nejsou standardní ovladače, nebo je tam nějaká chyba a konflikt s jinými ovladači, nebo něco jiného). ).

Pokud není ovladač pro jednotku nainstalován. nenajdete ji ve správě disků.

Otevřete Správce zařízení a zjistěte, zda byl ovladač nainstalován. Za tímto účelem:

Spuštění Správce zařízení. devmgmt.msc

Pomáhat!

Jak otevřít Správce zařízení (vč.ч. v systému Windows 10): Několik způsobů. https://ocomp.info/kak-otkryit-dispatcher-ustroystv.html

Ve Správci zařízení otevřete kartu „Disková zařízení“ (a „Přenosná zařízení“). Dále si všimněte

 • Zda je vaše zařízení v seznamu a zda se vůbec zobrazuje;
 • Na kartě „Ostatní zařízení“ také naleznete zařízení bez ovladačů.
 • vedle jednotky není žlutý vykřičník (pokud ano, není nainstalován ovladač pro vaši jednotku). Příklad je uveden na následujícím snímku obrazovky.

Vlevo : Není nainstalován žádný ovladač (WD Elements) // Vpravo : Není nainstalován žádný ovladač (žlutý vykřičník) WD My Passport

 • Nejjednodušší a nejsnazší způsob je použít jakýkoli software pro automatickou aktualizaci ovladačů: https://ocomp.info/update-drivers.html
 • Přejděte na webové stránky výrobce pevného disku a stáhněte si ovladač z nich;
 • Můžete zkusit kliknout na tlačítko „Aktualizovat konfiguraci hardwaru“ ve Správci zařízení (obrázek níže).

Pokud nic nefunguje?

Externí pevné disky se k počítačům (nebo zařízením se systémem Android) obvykle připojují kabelem. Ale díky moderním technologiím máme bezdrátové pevné disky. Pracují. Po stisknutí tlačítka na bezdrátovém pevném disku se vytvoří hotspot, ke kterému se můžete připojit pomocí smartphonu.

Klady

 • Bezdrátový pevný disk můžete připojit k několika zařízením se systémem Android (obvykle ne k více než 3)
 • Má vestavěnou baterii, takže jej můžete používat při jízdě autem nebo ve vlaku.

Nevýhody

 • Bezdrátové pevné disky stojí dvakrát tolik co běžné HDD.
 • Bezdrátové pevné disky ve výchozím nastavení podporují souborový systém NTFS. Takto je nemůžete používat v zařízeních se systémem iOS.

Někdy potřebujete zvýšit kapacitu svého mobilního zařízení, ale jak k tabletu připojit pevný disk? ? Existuje několik způsobů řešení tohoto problému.

Nejjednodušší je použít externí disk, kterým může být karta flash nebo pevný disk. Většina výrobců vybavuje svá zařízení sloty pro karty. Většinou verze s kartou microSD. Použití této funkce může znásobit paměť zařízení. Některé tablety jsou vybaveny disky SSD, jejichž paměť se pohybuje v rozmezí 64-120 Gb:

Většině uživatelů však nakonec dojde místo. To vyvolává otázku instalace pevného disku. To lze provést prostřednictvím USB.

Zařízení je třeba připojit k HDD pomocí kabelu USB. Na obrazovce se zobrazí zpráva, že se systém připravuje na funkci.

Můžete použít kabel OTG s adaptérem. Upozorňujeme však, že ne všechny verze mobilních zařízení tento kabel podporují.

Pokud majitel mobilního počítačového zařízení neví, jak připojit pevný disk k tabletu, je možné použít speciální aplikaci a jednoduchý kabel. Co je třeba v tomto případě udělat? Třetí metoda zahrnuje:

Přejít na Google Play. Zde si musíte stáhnout aplikaci Nexus Media Importer. Je zpoplatněna a stojí přibližně 3 dolary. Funguje výjimečně dobře s jakýmkoli hardwarem. Pomocí tohoto softwaru a jednoduchého kabelu k tabletu lze připojit jednotku libovolné kapacity.

Další možností je použití držáku Stick Mount. Upozorňujeme však, že tento software bude fungovat pouze v případě, že uživatel má práva roota pro tablet. Budete také muset použít správce souborů. Skvělým řešením je Total Commander.

V této situaci je nutné vytvořit potřebný přístup a práva pro program. Po připojení pevného disku se zobrazí zpráva, že disk byl úspěšně připojen. Zobrazí se adresa. Můžete ji použít k vyhledání vlastních dat. Zbývá už jen použít předem staženého průvodce.

Uživatel musí vstoupit do kořenové složky a přejít na stránku.

Jak vidíte, existuje několik účinných metod rozšíření paměti tabletu pomocí pevného disku. Použití kteréhokoli z nich není obtížné.

Moderní zařízení, jako jsou tablety, zobrazují obraz v kvalitě Full HD, ve stejné kvalitě mohou zaznamenávat informace. Navíc můžete hrát výkonné a detailní hry a poslouchat hudbu, která je nyní k dispozici v mnoha různých žánrech. Ještě jedna věc. Pro všechny tyto účely je zapotřebí velké množství paměti. Kde ji získat. Jednou z nejlepších možností je připojit k tabletu externí pevný disk. Může to být paměťová karta, flash disk nebo externí pevný disk. Paměťovou kartou může být paměťová karta nebo externí pevný disk?

Drtivá většina výrobců vybavuje tablety konektory pro slot na paměťovou kartu. Často se jedná o kartu micro SD. A paměť samotných zařízení se každým rokem zvětšuje. Tablety s 64GB a dokonce 120GB interním úložištěm (SSD) jsou nyní snadno dostupné. Přestože někteří výrobci stále ještě sloty micro SD ve svých zařízeních nenabízejí, patří mezi ně například některá zařízení Nexus, iPad od společnosti Apple atd. Zde je uživatel spokojen s pamětí, kterou výrobce do tabletu nainstaloval.

Bez ohledu na to, zda můžete k tabletu připojit paměťovou kartu, nebo ne, v životě se vám stejně stane, že vám paměť dojde. A takových situací může být celá řada: když jedete na dovolenou, rádi byste si s sebou vzali své oblíbené filmy; když jdete na večírek, potřebujete se vyfotit s ostatními, ale čas hodit je na tablet je už pryč atd. Vyvstává tedy otázka, zda je možné zvětšit paměť tabletu pomocí externího disku?

Samozřejmě, že můžete. A to je úkol, který zvládne i začínající uživatel. Existuje několik způsobů, jak dosáhnout cíle, o kterých budeme dále diskutovat, ale nyní se podívejme, co je třeba udělat.

K telefonu se připojuje pevný disk o kapacitě 1 tb. Jak se spřátelit s tabletem se systémem Android pomocí klíče USB

Tablety se systémem Android jsou nyní považovány za plnohodnotné pracovní stanice. Bez legrace, skutečně umí pracovat s mnoha periferiemi USB. Myši, klávesnice, tiskárny, herní ovladače a mnoho dalších zařízení se k tabletům připojují pomocí speciálního kabelu. Nejznámějším a nejoblíbenějším zařízením USB, které každý zná, je bezpochyby běžný USB flash disk. V dnešním článku vám ukážeme, jak snadno lze „spřátelit“ tablet s naprosto libovolným flash diskem.

Co je USB-OTG? Tato technologie se zrodila již v roce 2001 a byla navržena ke stejnému účelu jako nyní: připojit zařízení USB k přístrojům, jako jsou mobilní telefony a přenosné přehrávače médií. Klíčovou vlastností OTG je, že hostitelské zařízení (tablet) může fungovat jako „hostitel“ i „klient“.

Jinými slovy, náš tablet může nejen pracovat s USB klíčem přes stejný port, ale může být také sám USB klíčem, když je připojen k počítači pomocí příslušného kabelu.

Jak to funguje

Ale jak to funguje?? Překvapivě se od svého vynálezu příliš nezměnil. Pro přepnutí tabletu do režimu „master“ je kabel OTG vybaven speciálním jumperem, který běžný dodávaný kabel USB neobsahuje. Díky tomuto jumperu tablet „ví“, že jste připojeni ke kabelu, a „dává“ energii tyči, místo aby ji například nabíjel. Zní to jednoduše, že??

V současné době existují zařízení, která umožňují práci s OTG a nabíjení tabletů současně, což je neuvěřitelně výhodné z několika důvodů. Místo jumperu používají rezistor a místo samotného tabletu napájejí flash disk napětím z nabíječky. Bohužel ne všechny tablety tuto funkci podporují.

Možné problémy při připojení OTG

Někdy se stane, že máte funkční kabel, ale tablet tvrdošíjně odmítá „vidět“ externí zařízení. Zjistěme, proč k tomu může dojít.

Co dělat, když OTG nefunguje

Pokud jste si přečetli seznam a víte, proč OTG nefunguje, vyzkoušejte některá řešení svého problému.

Často se však stává, že možnosti systému FAT32 přestanou stačit. Souborový systém má jednu zásadní nevýhodu. nepodporuje práci se soubory většími než 4 GB. Tato vada může být docela kritická pro ty, kteří rádi sledují filmy na tabletu ve vysokém rozlišení. NTFS tento problém nemá a vyvstává otázka, jak naučit náš tablet pracovat s tímto souborovým systémem. Existuje několik způsobů, jak to provést. Nejjednodušší je nainstalovat software, který umožňuje připojit systém NTFS na libovolné zařízení se systémem Android. Nejběžnější je „Paragon NTFS HFS“. Je zdarma a umožňuje připojit nejen systém NTFS, ale také systém HFS, který používá společnost Apple ve svých počítačích Mac. Je to velmi praktické a jednoduché. Jeho jedinou nevýhodou je, že k práci s ním potřebujete práva ROOT.

 • Pokud jde o přenosné pevné disky. Jak je uvedeno výše, většina z nich nebude fungovat s tablety kvůli vyšší spotřebě energie. Jak je možné se s tímto problémem vypořádat?

První možností je aktivní rozbočovač USB. Jedná se o běžný rozbočovač USB, ale s externím zdrojem napájení, který umožňuje připojit více zařízení bez ztráty rychlosti. Nevýhoda této metody. ne všechny tablety podporují rozbočovače, navíc je navíc obsazená zásuvka.

Druhá možnost. HDD s externím napájením. Nejenže tablety nejsou dostatečně silné, aby roztočily externí pevné disky. Některé notebooky to také nezvládnou, takže v prodeji často najdete HDD se dvěma USB. Jeden pro tablet, druhý pro nabíječku.

Nezapomeňte, že téměř všechny pevné disky jsou naformátovány v systému NTFS, takže před připojením pevného disku k tabletu byste se měli postarat i o toto.

Základy externího disku

Připojili jsme tedy flash disk k tabletu a pak jsme zjistili, co se stalo? Všechny moderní správce souborů podporují USB-OTG. Nejoblíbenější a nejfunkčnější je ES Explorer. Chcete-li získat přístup k jednotce flash, musíte v hlavní nabídce vybrat příslušnou položku. Nyní na ní můžete prohlížet soubory, upravovat je, kopírovat, mazat a provádět s ní další operace stejně jako s kartou microSD nebo pamětí tabletu.

Pokud nemůžete nainstalovat správce souborů, můžete najít USB disk připojený k tabletu pomocí správce integrovaného ve firmwaru. Některé standardní FM umí zobrazit externí flash disky v hlavní nabídce jako „ES explorer“, zatímco jiné vyžadují, abyste si externí disky vyhledali sami. USB-stick najdete na následující adrese. tablet root. storage. usbdisk.

Rychlost čtení/zápisu závisí na samotném flash disku a také na vlastnostech vašeho tabletu. Nová zařízení podporující USB 3.0 umožňují například pracovat s externími disky stejnou rychlostí jako s interní pamětí.

Smartphone nevidí můj externí disk. Připojení paměti USB ke starému smartphonu se systémem Android

Častou otázkou uživatelů je. Jak připojit disk USB k telefonu se systémem Android. Někteří překvapeně pokrčí rameny: „Proč bys to dělal??“. Jiní si prostě nedokážou představit nic pohodlnějšího než připojení flash disku k zařízení se systémem Android.

Proč připojovat USB disk k telefonu se systémem Android?

Jdete ven s přáteli a oni vás požádají, abyste si vzali USB klíč s hudbou. Ano, některé skladby máte v mobilu a na webu, ale většinu hudby máte v domácím počítači nebo na přenosném disku. Neberte si s sebou počítač. Co kdybyste ji mohli připojit k telefonu jako vyměnitelné zařízení??

Představme si jinou situaci: jste na dlouhé cestě nebo letíte mnoho hodin. A chcete sledovat filmy po celou dobu. Vestavěná paměť telefonu však stačí pouze na několik filmů ve střední kvalitě. To však není problém, pokud můžete k telefonu připojit flash disk. Na paměťové zařízení USB můžete umístit spoustu filmů.

Specialisté z Chip-servisu tvrdí, že připojit USB flash disk k telefonu se systémem Android je poměrně snadné. Podívejme se, co můžeme potřebovat, aby naše flash disky fungovaly jako vyměnitelná média pro telefony se systémem Android.

Jak zjistit, zda telefon podporuje připojení USB

Ne všechny telefony totiž podporují připojení jednotky flash. Pokud se nechcete příliš hlouběji zabývat firmwarem a nastavením, můžete použít speciální aplikaci z obchodu Google Play s názvem OTG. Aplikace prohledá nastavení a oznámí vám, zda má telefon připojení USB.

Co potřebuji k připojení paměti USB k telefonu?

Připojení klíče USB k mobilnímu telefonu je vlastně docela jednoduché, pokud máte jedno z těchto dvou zařízení:

Kabel USB OTG

Mimochodem, některá moderní zařízení, jako například Galaxy S7, jsou již vybavena speciálním kabelem USB OTG. Je v krabici spolu s nabíječkou. Pokud takový kabel nemáte, můžete si ho zakoupit v jakémkoli servisním středisku nebo na mobilním prodejním místě.

Kabel USB OTG. Adaptér USB na mini USB.

Pomocí tohoto kabelu můžete snadno připojit USB disk k telefonu se systémem Android.

USB flash disk s konektorem OTG

Všimněte si také, že některé klíče USB mají nyní konektor micro USB. Tento konektor vám umožní snadno a rychle připojit disk USB k telefonu nebo tabletu.

Paměť USB s dalším konektorem pro připojení k telefonu. Pravděpodobně se brzy stane standardem.

USB flash disk musí být naformátován pod FAT32. Telefon nemůže přečíst USB flash disk s jiným systémem souborů.

To je vše, co potřebujete vědět o připojování paměťových zařízení USB k telefonům.

Podařilo se vám připojit USB disk ke smartphonu?? Jaké další způsoby připojení USB flash disku znáte, napište do komentářů.

Co dělat, když telefon nevidí paměťovou kartu? Protože se mě na tuto a podobné otázky často ptají, odpověděl jsem na všechny najednou v tomto článku. Bude užitečné pro majitele fotoaparátů, telefonů Samsung, Lenovo, notebooků. obecně pro všechna zařízení, která podporují kartu a odmítají číst data na kartě.

Nejprve několik technických detailů popisujících problém. Řekněme, že vaše mobilní zařízení (telefon, tablet, smartphone) přestalo v důsledku nějaké manipulace rozpoznávat paměťovou kartu (SD kartu), a to i prostřednictvím čtečky karet. Všechna data se zapisují do. Obejděte samotnou paměťovou kartu. Je to nepohodlné, protože karta SD se nepoužívá, zatímco paměť mobilního zařízení se rychle zaplňuje. Výkon telefonu bude odpovídajícím způsobem snížen.

Problém je tedy podrobně popsán, přejděme k diagnostice telefonu, smartphonu, tabletu. Podívejme se na nejčastější důvody, proč telefony nevidí flash kartu a jak tuto závadu odstranit sami pomocí čtečky paměťových karet.

Telefon nevidí kartu SD kvůli nesprávnému formátu souborového systému nebo poškozené tabulce souborů

Příčina problému. 1) Tabulka souborů na kartě SD je poškozená, rozdělení je ztraceno. 2) Zformátovali jste kartu SD a telefon není rozpoznán. 3) Souborový systém na kartě SD není znám (používá se v jiném operačním systému)

Jak opravit. 1. Zjistěte velikost jednotky flash. Pokud je vaše microSD větší než 32 GB, je pravděpodobně naformátovaná na exFAT. Ne všechny verze systému Android tento systém souborů podporují.

Rychlý způsob, jak problém vyřešit, je restartovat telefon v režimu obnovení a v nabídce služeb systému Android vybrat možnost Vymazat oddíl mezipaměti. Tento příkaz vymaže obsah karty SD a naformátuje médium se souborovým systémem FAT32, který je nejvhodnější pro ukládání souborů v telefonu.

Poznámka. Tento postup nedoporučujeme provádět nezkušeným uživatelům; pokud naformátujete nesprávný oddíl, ztratíte všechna data v telefonu, včetně souborů ve vnitřní paměti.

Bezpečnějším (a pohodlnějším) způsobem formátování karty SD je použití počítače. Budete potřebovat čtečku paměťových karet a formátovač SD. To pomůže správně naformátovat jednotku flash.

Je možné vyzkoušet nízkoúrovňové formátování. ne všichni výrobci však k tomu nabízejí vlastní software (podívejte se na stránky paměťové karty).

proč, tablet, nevidí, externí

Selhala paměťová karta telefonu/tabletu

Příčina problému. V důsledku mechanického/tepelného poškození, které je neslučitelné se životností, telefon již nevidí paměťovou kartu nebo karta SD přestala fungovat. Případně telefon přestane rozpoznávat flash disk, karta je v jiných zařízeních nečitelná.

Co dělat. S poškozenou kartou SD bohužel nemůžete nic dělat. Stále si musíte koupit novou kartu SD, která je kompatibilní s vaším smartphonem nebo tabletem z hlediska kapacity a specifikací. Nejnepříjemnější je, že všechna data uložená na paměťové kartě v telefonu se systémem Android nebo iOS jsou trvale ztracena. Nebudete je moci obnovit. ani pomocí připojení USB, ani pomocí čtečky paměťových karet.

Můžete k tabletu připojit externí jednotku pevného disku (pevný disk)??

Ne, můžete použít jeden z nich:

Pokud je tablet touto funkcí vybaven, obvykle se dodává s kabelem

Jste si jisti, že váš tablet bude s pevným diskem vůbec fungovat? ?? A tam, pokud podporuje externí Hard potřebuje s Hard s externím přídavným zdrojem napájení jako tablet neposkytuje potřebné napájení pevného disku přes USB

Můžete tak učinit na adrese. Prostřednictvím kabelu otg, kromě všeho ostatního, musí mít pevný disk vlastní zdroj napájení.

Ahoj Marku Rozume, můžeš mi prosím říct, jaký máš pevný disk?? To je důležité, protože některé pevné disky mohou pracovat bez externího zdroje napájení. (pokud se jedná o externí SSD nebo malý pevný disk 2.5″). Pokud máte disk s větší kapacitou, pravděpodobně budete potřebovat další napájecí zdroj. Začněte připojením jednotky k normálnímu USB-USB kabelu s tabletem a počkejte asi 1-2 minuty. Mělo by se zobrazit oznámení, že zařízení připravuje jednotku k použití. Pokud se nic nestane, pak disk potřebuje externí napájení, ostatní již navrhli, co přesně dělat. Doufejme, že užitečné, Citizen_WD

| Denial of responsibility | Contacts |RSS