Problém s ověřováním Wi-Fi v telefonu LG

Proč selhává ověřování při připojení k síti Wi-Fi v systému Android?? Co dělat a jak se s tím vypořádat?

Asi nejčastějším problémem, se kterým se setkáváte v telefonu nebo tabletu se systémem Android, je chyba ověřování při připojení k domácí síti Wi-Fi. Abyste ji mohli opravit, musíte pochopit základní principy zařízení a také vědět, co je to ověřování a proč selhává.

Nelze vyřešit problém bez pochopení problému. Ověřování Wi-Fi je proces ověřování bezpečnostního klíče. Zjednodušeně řečeno, nastavené síťové heslo odpovídá heslu zadanému uživatelem. Hlavním účelem ověřování v telefonu nebo tabletu je chránit síť před neoprávněným přístupem.

Ne každý uživatel si uvědomuje, že jakékoli zařízení připojené k jedné síti Wi-Fi může bez problémů sdílet data. Proto jsou otevřená místa připojení k internetu považována za nezabezpečená. Abyste se mohli připojit k bezdrátové síti bez obav ze ztráty dat, byl vynalezen proces ověřování. Nejběžnějším způsobem ověřování uživatele je požádat ho o heslo.

Odstranění problému

Postupujte postupně podle následujících pokynů, dokud se problému nezbavíte. Nejprve je uvedeno řešení nejčastější varianty chyby. Nejprve však nezapomeňte restartovat router a zařízení. může to pomoci chybu odstranit a eliminovat potřebu dalších kroků.

Opětovné zadání hesla (Android)

Klikněte na síť, se kterou máte problémy

Opětovné zadání hesla (iOS)

Zadejte heslo pro připojení k síti

Obnovení hesla

Pokud si nejste jisti, že znáte správné heslo, musíte ho resetovat. Za tímto účelem otočte router zadní stranou ven a stiskněte malé tlačítko Reset na 10-15 sekund. Jakmile se router restartuje, můžete jej uvolnit. reset je dokončen. Nyní není v síti žádné heslo, můžete k ní přistupovat.

Nastavení nového hesla

Resetováním hesla jste otevřeli přístup k síti komukoli, kdo o to stojí, což není dobré, je třeba nastavit heslo. Za tímto účelem se připojte k síti Wi-Fi z počítače a otevřete prohlížeč:

  Přejděte do rozhraní pro správu směrovače pomocí odkazu na spodní straně směrovače. Tento odkaz normálně vypadá jako http://192.168.0.1, ale může se lišit v závislosti na modelu směrovače. Budete požádáni o zadání uživatelského jména a hesla, zadejte prosím admin a admin nebo 12345 jako uživatelské jméno a heslo. Jedná se o nejčastěji používané možnosti, které se mohou lišit, viz dokumentace dodaná se směrovačem.

Změna typu šifrování

Váš směrovač může ve výchozím nastavení používat zastaralý typ šifrování, který není v připojovaném zařízení povolen. V současné době zařízení se systémem Android i iOS podporují šifrování AES, protože je nejbezpečnější. Chcete-li jej na směrovači nastavit, musíte vstoupit do rozhraní pro správu (jak je popsáno v předchozím odstavci), přejít do části nastavení hesla a zabezpečení a nastavit WPA2-PSK a řádek Šifrování nastavit na AES.

Obnovení nastavení iOS

Pokud všechny výše uvedené kroky nepomohly odstranit problém v zařízení iOS, stojí za to zkusit obnovit nastavení sítě. Všechna data, aplikace a nastavení telefonu nebudou ovlivněna, pouze nastavení sítě bude obnoveno do továrního nastavení.

  V nastavení zařízení přejděte do bloku „Základní“.

Stiskněte tlačítko „Obnovit nastavení sítě“

Jak se mi v minulosti podařilo vyřešit chybu ověřování

První věc, kterou bych vám doporučil, je začít:

 • vypnout režim modemu a letový režim (pokud byly povoleny);
 • zkontrolujte čas a časové pásmo. v případě potřeby přenastavte správné časové pásmo;
 • Poté telefon resetujte (provede se stisknutím tlačítka napájení na 3-5 s).).

Věnujte pozornost také ostatním zařízením, zda na nich funguje připojení k síti Wi-Fi, zda nedochází k chybám.

Dalším doporučením je přejít do sekce „Bezdrátové sítě“ v nastavení telefonu. pak přejděte na kartu „Wi-Fi“. Vyberte síť a odeberte ji (pokud je to možné).

Poznámka: v některých verzích systému Android je místo „Smazat síť“ jiný překlad „Zapomenout síť“.

Poté znovu vyberte danou síť Wi-Fi a zkuste se k ní připojit. Obvykle ve většině případů taková jednoduchá věc pomáhá obnovit síť.

Dvakrát zkontrolujte heslo k síti Wi-Fi. Při zadávání dávejte pozor na psaní velkých písmen (při zadávání prvního znaku může být ve výchozím nastavení povoleno psaní velkých písmen). ).

Mimochodem, pokud je například váš notebook připojen ke stejné síti Wi-Fi. můžete na něm rychle zkontrolovat správné heslo. Chcete-li to provést, nejprve stiskněte klávesu WinR. zadejte příkaz ncpa.cpl a stiskněte OK.

Poté otevřete stav bezdrátové sítě.

Zkontrolujte jeho vlastnosti. Na kartě Zabezpečení zaškrtněte políčko vedle možnosti „Zobrazovat zadané znaky“. heslo bude zastoupeno v řádku „klíč zabezpečení sítě“. Viz. příklad níže.

Nápověda!

Jak zjistit heslo k síti Wi-Fi, když ho zapomenete. https://ocomp.info/zabyil-parol-Wi-Fi.html

Pokud nic z výše uvedeného nepomůže. doporučujeme otevřít nastavení směrovače a věnovat pozornost několika důležitým nastavením.

Asistovat!

Jak otevřít nastavení směrovače Wi-Fi (přihlášení do webového rozhraní). Co dělat, když se konfigurační stránka neotevře. https://ocomp.info/kak-zayti-v-nastroyki-routera.html

problém, ověřováním, wi-fi, telefonu
 • režim zabezpečení (nastavte režim na WPA/WPA2-PSK);
 • síťové heslo (po dobu řešení potíží se snažte nastavit heslo složené pouze z číslic). To v některých případech pomáhá!);
 • rádiový kanál (doporučuji jej ručně změnit. Pokud vaši sousedé používají stejný rádiový kanál, může dojít ke zpomalení výkonu sítě, k chybám. Mimochodem, kanály 1 až 13 se používají v Rusku).

Nastavení bezdrátové sítě / router Tenda

Po změně nastavení a restartování směrovače zkuste telefon znovu připojit k síti Wi-Fi.

Další tip: zkuste k této síti Wi-Fi připojit jiný telefon se systémem Android a zjistěte, zda se připojí? Pokud ano, mělo by smysl provést úplný reset vybitého telefonu (tj.е. Provést tzv. „Hard Reset“. obnovení továrních nastavení telefonu). Některé chyby a poruchy nelze opravit jiným způsobem.

Nezapomeňte, že dojde k vymazání všech dat v telefonu. Zálohování všech kontaktů a souborů.

Poznámka : pro obnovení továrních předvoleb. Otevřete nastavení systému Android a přejděte na položku „Oprava a reset“ a odsouhlaste operaci.

Pokud však existují jiné možnosti (viz „Jak se připojit k Wi-Fi v kavárně“), může být problém s připojením Wi-Fi. odkaz níže pro pokyny).

problém, ověřováním, wi-fi, telefonu

Nápověda!

Jak obnovit tovární nastavení systému Android [Hard Reset] (t.е. odstranit všechna data z telefonu, tabletu). https://ocomp.info/kak-sbrosit-nastroyki-Android.html

Pokud jste chybu vyřešili jiným způsobem. napište pár slov do komentářů.

Další důvody

Existují také některé drobné, ale ne nepodstatné důvody, proč dochází k chybě připojení Wi-Fi. Například jste příliš daleko od přístupového bodu a telefon vidí síť, ale nemůže se připojit a píše „Uloženo, chráněno“.

Obecně se tento problém řeší resetováním směrovače nebo restartováním zařízení. Ale někdy se stane, že nejste doma a snažíte se připojit k Wi-Fi někde v kavárně. Pak je možné, že je váš směrovač nastaven přesně tak, jak chcete, takže se vám nemusí podařit připojit.

Někdy se vyskytnou závažné problémy. Například mechanické poškození modulu. Pak už nezbývá nic jiného, než smartphone odnést do servisního střediska.

Můžete také zkusit aktualizovat ovladače směrovače. Zadejte do vyhledávače přesný model svého směrovače, stáhněte ovladače a nainstalujte je. Ovladač pro svůj model obvykle najdete na oficiálních stránkách výrobce.

Přeinstalování softwaru ovladače síťového adaptéru počítače

V některých případech dochází k chybě ověřování v počítačích se zastaralými ovladači síťového adaptéru (síťového čipu).

Podle pokynů aktualizujte software ovladače směrovače:

Proces připojení Správce zařízení

Otevřete kartu síťového adaptéru v okně Správce zařízení počítače

 • Vyhledejte svůj adaptér Wi-Fi v seznamu zařízení. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Aktualizace ovladače. Proces instalace softwaru ovladače se spustí a dokončí automaticky. Restartujte směrovač a počítač a zkuste se znovu připojit k síti.
problém, ověřováním, wi-fi, telefonu

Aktualizace ovladačů síťového adaptéru směrovače v počítači uživatele

Řešení problému s ověřováním

Nyní si řekneme něco o příčinách, které mohou tento problém způsobit, a o řešeních.

Restartujte směrovač

Chcete-li začít, jednoduše restartujte router (odpojte jej ze zásuvky a po několika sekundách jej znovu zapojte). Možná je to jen závada a restartování pomůže.

Tento problém je často způsoben zadáním špatného hesla (nebo nedodržením případu) při připojování. Přesně heslo sítě Wi-Fi. Nezaměňovat s heslem pro přístup k nastavení směrovače.

Záměrně jsem si zadal nesprávné heslo a dostal jsem trochu jiný problém. Nejdřív „Připojit“, pak „Ověřit“, pak „Uloženo, zabezpečeno WPA\WPA2“ a tak to jde pořád dokola.

Pokud jste si jisti, že je vaše heslo správné, přesto se vyplatí zkontrolovat. Zkontrolujte heslo v nastavení routeru, o tom, jak to udělat, jsem již psal na adrese https://f1comp.ru/bezopasnost/kak-uznat-parol-ot-svoej-Wi-Fi-seti/.

Může se dokonce stát, že se někdo vplížil do vaší sítě a změnil heslo místo vás :). Chcete-li tomu zabránit, zamezte přístupu k nastavení směrovače.

Změna hesla, zabezpečení a typu šifrování

Problém „Chyba ověřování“ se s největší pravděpodobností objevuje proto, že telefon nebo tablet není kompatibilní s nastavením zabezpečení, které jste nastavili v routeru. Mám na mysli typ zabezpečení, šifrování a heslo.

Pokud to nepomůže, vyzkoušejte jiné možnosti. Například:

WPA/WPA2. Osobní(doporučeno). tato možnost je povinná.

Verze: Automatic.

Šifrování: Automatické.

Snažte se pro samotné heslo používat pouze čísla a výhradně 8 znaků.

Pozor! Po každé změně smažte připojení v telefonu (tabletu), znovu se připojte k síti a zadejte nové heslo. Chcete-li připojení odebrat, stiskněte a chvíli podržte prst a zobrazí se nabídka.

Nezapomeňte také uložit nastavení routeru a restartovat počítač.

Režim provozu (b/g/n) a kanál, na kterém bezdrátová síť pracuje

Pokud výše uvedené metody nepomohou, můžete vyzkoušet další dvě věci:

 • Vyzkoušejte různé bezdrátové režimy. Na toto téma jsem napsal rozsáhlý článek, takže zde je odkaz. https://f1comp.Druhou možností je zkusit změnit kanál, na kterém funguje vaše síť. Stejný návod je podrobně popsán na adrese: /internet/which-takoe-bgn-v-nastrojkax-routera-izmenyaem-rezhim-operation-besprovodnoj-seti-mode-v-nastrojkax-Wi-Fi-routera/.
 • Druhou možností je zkusit změnit kanál, na kterém síť běží, stejný podrobný návod najdete na adrese https://f1comp.Druhou možností je zkusit změnit kanál, na kterém síť pracuje.

Řešení problému s ověřováním

Promluvme si o příčinách problému a jeho řešeních.

Restartování směrovače

Pro začátek jednoduše resetujte router (vypněte jej a po několika sekundách jej znovu zapněte). Může jít jen o závadu a pomůže restart.

Velmi často se tento problém vyskytuje proto, že zadáme nesprávné heslo (nebo nerespektujeme velikost písmen). Přesně heslo sítě Wi-Fi. Nezaměňovat s heslem pro přístup k nastavení směrovače.

Záměrně jsem si zadal nesprávné heslo a dostal jsem trochu jiný problém. Nejdřív „Připojit“, pak „Ověřit“, pak „Uloženo, zabezpečeno WPA\WPA2“ a tak to jde pořád dokola.

Pokud jste si jisti, že je vaše heslo správné, vyplatí se zkontrolovat. Zkontrolujte heslo v nastavení routeru, o tom, jak to udělat, jsem psal dříve na https://f1comp.Pokud jste si jisti, že je heslo vašeho směrovače správné, můžete jej přesto zkontrolovat.

Může se dokonce stát, že někdo získal přístup do vaší sítě a změnil heslo místo vás :). Chcete-li tomu zabránit, zamezte přístupu k nastavení směrovače.

Změna hesla, zabezpečení a typu šifrování

Problém „Selhání ověření“ je s největší pravděpodobností způsoben tím, že telefon nebo tablet není kompatibilní s nastavením zabezpečení vašeho routeru. Mám na mysli typ zabezpečení, šifrování a samotné heslo.

Pokud to nepomůže, zkuste změnit nastavení. Například:

WPA/WPA2. Osobní(doporučeno). tato možnost je povinná.

Verze: Automatic.

Šifrování: Automatické.

Pokuste se zadat heslo pouze pomocí čísel a výhradně 8 znaků.

Pozor ! Po každé změně smažte připojení v telefonu (tabletu), znovu se připojte k síti a nastavte nové heslo. Chcete-li připojení odstranit, stiskněte a podržte na něm prst a zobrazí se nabídka.

Nezapomeňte uložit nastavení routeru a restartovat jej.

Provozní režim (b/g/n) a kanál, na kterém bezdrátová síť pracuje

Pokud výše uvedené metody nepomohly, můžete vyzkoušet další dvě možnosti:

 • Vyzkoušejte různé režimy bezdrátového provozu. Napsal jsem o tom podrobný článek, takže vám dám jen odkaz. https://f1comp.ru/internet/which-takoe-bgn-v-nastrojkax-routera-izmenyaem-rezhim-raboty-besprovodnoj-seti-mode-v-nastrojkax-Wi-Fi-routera/.
 • Druhou možností je zkusit změnit kanál, na kterém vaše síť pracuje, také podrobný návod. https://f1comp.ru/internet/kak-izmenit-kanal-na-Wi-Fi-router-zachem-menyat-kanal/.

Restartování zařízení

Pokud se zobrazí chyba ověřování, měli byste nejprve zařízení restartovat. Ve většině případů to vyřeší mnoho problémů v telefonu.

Dalším spolehlivým způsobem, jak odstranit příčinu chyb při ověřování, je zapnutí a vypnutí režimu letadlo na telefonu nebo tabletu.

Vyhledání režimu letadlo v nastavení připojení. Stisknutím jej zapnete, dalším stisknutím jej vypnete.

Pokud vše ostatní selže

Ačkoli by se chyba ověřování Wi-Fi po provedení výše uvedených nastavení neměla opakovat, v některých případech bude nutné provést drastičtější opatření. Můžete to zkusit:

 • Restartování tabletu. Zvláště pokud se nevypne po velmi dlouhou dobu. Jednoduchý reset někdy dokáže zázraky.
 • Resetování směrovače. To lze provést prostřednictvím nabídky nastavení v nastavení systému. Pokud se k němu nemůžete dostat kvůli zapomenutému heslu, je na zadní straně vedle připojovacích portů malé černé tlačítko. Přišpendlete ji špendlíkem nebo něčím ostrým, počkejte několik sekund a pak proveďte nastavení od začátku.
 • Obnovení nastavení tabletu. Přejděte do Nastavení. Osobní údaje. Obnovit a resetovat. Obnovit nastavení. Doufejme, že k tomuto kroku nebudete muset přistoupit.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS