První dojmy z „prvního ultra osvětlovacího telefonu na světě“ od Huawei…

První dojmy z „prvního ultra osvětlení na světě“ od Huawei, P60 Pro

Série P Huawei se vrátí s novým Huawei P60 Pro. Přinejmenším je to brzy.

Smartphone vlajkové lodi musí být ještě propuštěn na trh a dostali jsme příležitost vyzkoušet jej před jeho spuštěním. Tady jsou naše myšlenky.

P pro Pearlescent

S ohledem na mramorované perlové design se podpisová barva pro Huawei P60 Pro nazývá Rococo Pearl a ano, je to tak fantastické, jak to zní.

Na fotografiích telefonu se zdá, že v perletě bílém krytu jsou tenké zlaté žíly, ale ve skutečnosti jsou tyto akcenty tak tenké, že jsou do značné míry nepostřehnutelné. alespoň v mé verzi telefonu.

Pravděpodobně je každý z těchto telefonů, jaký kdy byl vyroben.

Zatímco Rococo Pearl je vizuálně ohromující, ti, kteří chtějí více profilovaný telefon.

Tyto telefony však nebudou mít stejný perleťový povrch. Černá a fialová budou obsahovat sklo pro peří s peřím, zatímco zelená se zdá, že zelená jen sportuje leštěné skleněné kryt.

Displej P60 Pro je 6.67 palců s rozlišením 2700 × 1220 pixelů. Má displej čtyř křivky, což znamená, že každý okraj obrazovky je zakřivený pro lepší přilnavost.

Telefon je samozřejmě vyroben se sklem Kunlun, o kterém se říká, že si vzal Huawei po dobu čtyř let.

Kunlun Glass byl také vystupován na Huawei Mate 50 Pro (které jsme zkontrolovali), byl oceněn za jeho trvanlivost a byl virový za to, že byl použit k zlomení vlašských ořechů. Ideální pro máslové prsty nebo lidi, kteří nemají připravené Louskáček.

první, dojmy, prvního, ultra, telefonu

P pro fotografii

Nejen hezká tvář, kamery v tomto telefonu jsou skutečnou hlavní atrakcí, stejně jako ve většině telefonů v sérii P Huawei.

S sloganem „Vision Enlightened“ je USP tohoto telefonu jeho 48MP Ultra Lighting Xmage Camera a 48MP Ultra Lighting Telephoto Camera.

Huawei, který byl nabízen týmem jako „první ultra osvětlení na světě“, tvrdí, že telefon má o 191% více světla ve srovnání s iPhone 14 Pro Max. To znamená, že by kamera měla být schopna fungovat úžasně za podmínek nízkého světla, ideální pro noční fotografii.

Během náhledu Huaweiho mediálního náhledu na Cielo KL jsme to mohli testovat, oduplňovali jsme s lehkým způsobem, od ultralehkových snímků pořízených s 10x zoomem, od ultralehký. Kamera se přirozeně také ve dne dobře fungovala.

S tím řekl, že poté, co dříve zažil Huawei’s Mate 50 Pro, se kamera Huawei P60 Pro necítila jako obrovský krok nahoru.

Noční výstřely pořízené v hlavní kameře byly skvělé, ale často nebyly křupavé, když se přiblížily. To platí také pro svou 48MP teleobjektiv, zejména ve srovnání s teleobjektivem 64MP na Huawei Mate 50 Pro.

Řekl bych, že funkce ultra osvětlení lze nejlépe ocenit v situacích, kdy je popředí tmavé, ale pozadí je jasné.

Hlavní kamera má F1.4 až F4.0 Automaticky nastavitelný fyzický otvor. Stejně jako v Huawei Mate 50 Pro si můžete při fotografování v režimu clony vybrat fyzický nebo virtuální clonu.

Hodně dávám přednost fyzickému otvoru před virtuálním a umožňuje mi to pořídit lepší fotografie předmětů, jako je naše kancelářská pěstounská kočka, kakao, protože virtuální clona často vytváří velmi nepřirozenou siluetu.

Dalším plusem je, že Huawei P60 Pro podporuje až 4K při 60fps video nahrávkách pro její zadní i přední kamery.

P pro výkonný?

Při pohledu pod kapotu je telefon postaven s mobilní platformou Snapdragon 8 Gen 1 4G. Jo, je to 2023 a stále žádné 5G připojení.

Kromě toho telefon běží na Huaweiho vlastní EMUI 13.1 Operační systém a jako obvykle nelze najít žádné služby Google.

Telefon má adaptivní obnovovací frekvenci, která může jít až 1 Hz až 120 Hz pomocí technologie LTPO (nízkoteplotní polykrystalický oxid). To pomáhá snížit spotřebu energie.

Když už mluvíme o napájení, telefon má baterii 4 815 mAh a podporuje až 88 W kabelových doplňků a 50w bezdrátového přeplnění bezdrátového.

Podle Huawei může telefon účtovat na 50% za 10 minut. Z našeho vlastního testování však telefon nabitý pouze z prázdného na přibližně 40% za 10 minut, přičemž se účtuje do plného množství za 40 minut.

P za cena

Zda tento telefon stojí za to, je to zpochybněno, protože stále nevíme, kolik bude Huawei P60 Pro.

Huawei však sdílí, že bude hostit spuštění P60 Pro 11. května 2023, takže bude pravděpodobně odhaleno poté.

Během tohoto spuštění pravděpodobně uvidíme další vzrušující zařízení z Huawei, jako je Huawei Mate X3, Huawei Watch Buds, Huawei Watch Ultimate a Huawei Freebuds 5. všechny jsme byli také schopni získat plíživý peek dříve tohoto měsíce tohoto měsíce.

  • Další informace o Huawei P60 Pro zde.
  • Přečtěte si další články, které jsme napsali o Huawei.

Huawei P60 Pro recenze

HUAWEI P-Series chytrých telefonů byla vždy jejich nejvíce zařízeními zaměřená na fotografii, proto P v řadě P. Tato zařízení se vždy zaměřila na inovování a zjednodušení, co to znamená pořídit statický obraz z kamer, které vždy nosíme v našich S. od Super Night Reames, Periscope čočky po masivní senzory.

Otázkou je, má Huawei P60 Pro, co je potřeba, aby byl nejlepším obrázkovým kamerou krále roku 2023?

Design a konstrukce

Skákání do designu, počínaje zadní částí, Huawei P60 Pro vyzařuje tento prémiový pocit v této rokokové perlové barvě. Huawei, inspirovaný viktoriánským barokním hnutím z 18. století, vytvořil první průmysl pro design textury Pearl Texture Design.

World’s First MAGIC Smartphone!!!

Výroba tohoto zadního panelu včlenila přírodní minerální perlový prášek do obsazení panelu. Odtud návrháři Huawei přidávají do každého panelu ručně vytvořený dotek, díky čemuž je každá rokoko.

Z krabice to připadalo velmi pískoviště matným na dotek a osobně to vypadá velmi elegantně.

Také zde je nalezen hlavní modul kamery, který obsahuje nastavení trojité kamery Huawei. Z hlediska designu si myslím, že je to trochu nepředvídatelné a vypadá to jako mugshot koala.

Pro I/O, nalezeno na pravé straně P60 Pro je tlačítko kolébky a červeno-přízvuk napájení. Nahoře je jeden ze dvou stereofonních reproduktorů, mikrofon pro hlavu pro hovory reproduktoru a infračervený senzor, takže můžete svůj telefon proměnit v dálkové ovládání pro domácí spotřebiče.

Ve spodní části je hybridní zásobník duálních nano sim, MIC pro pravidelné hovory, USB typu-C (3.1) nabíjecí port a druhý ze dvou stereofonních reproduktorů.

Zařízení má hodnocení IP68 pro odolnost proti prachu a vodě do hloubky 1.5 metrů po dobu 30 minut.

Celkově se stav cítí skvěle. V roce 2023, P60 Pro, se proti tomuto trendu s chytrými telefony na straně roviny cítí trochu osvěžující románem a okouzlujícím způsobem. Je to rám z nerezové oceli, který se cítí skvěle a jeho štíhlý faktor se cítí hezky

Displej, multimédia a biometrie

Pro zobrazení má Huawei P60 Pro má 6.67palcový qhd (1220 x 2700) Ltpo OLED panel, který má maximální obnovovací frekvenci 120 Hz. Má adaptivní obnovovací frekvenci, takže panel může snížit svou obnovovací frekvenci až na 1 Hz, když je nečinný, aby se ušetřilo na výdrž baterie.

Je také chráněn sklem Kunlun, který obsahuje 5hvězdičkový odolnost proti skleněné kapce ze SGS ve Švýcarsku. Z tohoto důvodu se odolnost proti pádu P60 Pro je zvýšena 10krát.

Celkově je to opravdu pěkný panel, ideální pro konzumaci médií a dokonce i nějakou práci s produktivitou.

S Xaweiho X-True displejem v The Works, Acceracy vypadá skvěle a mimo krabici je barevný profil displeje nastaven do normálního režimu pro nejlepší přesnost v SRGB nebo DCI-P3. Můžeme nastavit věci na živé, pokud chcete živější vzhled a dokonce upravit teplotu barev.

Konzumace médií a hraní her na tomto panelu vypadají ohromující a to, co zde opravdu ukradne show, jsou nastavení duálního stereofonního reproduktoru.

Zvuková scéna pro smartphone je vynikající, získáváme jasné oddělení od minim do výšin. Při našem testování jsme si všimli, že nejvyšší reproduktor sluchu produkuje většinu výšin a středů, s nízkými narušeními pro minima.

Stručně řečeno, zážitek z poslechu je na tomto zařízení „Mám reproduktor Bluetooth pro telefon“, zejména v maximálním svazku.

Pro biometrickou zabezpečení dostaneme optický skener prstu a odemknutí obličeje; Vše z komponent přímo pod displejem.

Skener otisků prstů se cítí rychle, ale není nejrychlejším skenerem v displeji, který jsme zažili, i když je bezpochyby velmi spolehlivý a přesný.

Odemknutí tváře na druhé straně také funguje, jak by to také očekávalo, ale nechal jsem to vypnout pro skener otisků prstů je stále pohodlnější a bezpečnější. V podmínkách osvětlení s černou hřištěm se vaše výsledky mohou lišit.

Kamery

Jít do korunových šperků P60 Pro. kamerový systém.

Huawei P60 Pro je v zadní části, který má hlavní snímač RYYB s variabilním otvorem f/1, nastavení Triple Camera Ultra Lighting Xmage, který má hlavní senzor RYYB s variabilním otvorem.4 až f/4.0, která obsahuje detekci fáze AF, Laser AF a OIS.

To umožňuje koncovým uživatelům dosáhnout přirozeně vypadající mělké hloubky ostrosti, když je clona široká otevřená.

Následuje 48MP periskopický teleobjektivní senzor RYYB s otvorem f/2.1, který také obsahuje OIS a slouží jako 3.5x Zoom.

Tento teleobjektivní senzor je velmi zvláštní, protože ve srovnání s konkurenty trvá asi o 178% více světla, což nám umožňuje zachytit bohaté detaily i v podmínkách s nízkým osvětlením.

A v neposlední řadě je 13MP RYYB Ultralegaletá senzor s otvorem f/2.2; Pro Gen Z selfies, krajinné záběry, architektura.

Vpředo, P60 Pro má 13MP ultralehkový senzor s otvorem f/2.4 jako jeho fotoaparát v displeji.

Stills na hlavním kamerovém systému je úžasné. Síla zpracování AI se prostě zlepší a zlepšuje, zejména Huawei!

Fotografování (nikoli v režimu portrétu) ve 3.5x ve výchozím režimu fotografií byla z tohoto zařízení naším oblíbeným.

Je to kvůli tomu, jak byl senzor navržen tak, aby zabíral více světla; Portréty lidí, zvířat a květin vypadají velmi ostře s velkými detaily i za nízkých osvětlení. Některé z našich vzorků z teleobjektivního senzoru nás způsobují, že jsme se cítili, jako bychom je vzali pomocí kamery DSLR, zpracované přes Luminar AI.

Na tomto senzoru je také úžasné, že může pořizovat makro fotografie z dálky!

Správně, využití stejného senzoru periskopických teleobjektivů, můžeme také zachytit makro snímky. To můžete udělat tak, že půjdete do 10x zoomu nebo více až 100x digitálního.

Dalším způsobem, jak co nejlépe využít z makra, je fyzicky posunout telefon blíže nebo dále od malého subjektu v 10x nebo vyšších, což vám umožní najít nejlepší zaostřovací vzdálenost pro makro fotografii. Zdá se, že okno náhledu vlevo nahoře na levé straně obrazovky pomáhá ukázat uživateli, jak se oříznutí ve srovnání s 1x ohniskovou vzdáleností.

Zpracování AI Xmage, které provozuje věci na pozadí, je velmi dobře vyladěné. Šikoná věc, kterou dělá.

To však neznamená, že to čas od času nevypíšeme. Někdy to může příliš vyladit zachycený obrázek, takže se zdá být trochu příliš „kontrastní“ podle našich vkusů.

první, dojmy, prvního, ultra, telefonu

Abychom rychle vyřešili tento preferenční konflikt, rychle vypneme Master AI a uděláme druhou výstřel.

Noční režim je stále tady a roky po P20 Pro, je to stále velmi dobré. Tento režim si rezervujeme pouze pro něco, co se zdá být v naprosté temnotě, protože zpracování fotografií z nízkých osvětlení v režimu automobilu může stále hodně rozjasnit tmavý obraz.

U selfies je využití ultrawide senzoru génius! Obzvláště když mají porovnávací sílu odpovídat.

Celkově všestrannost, kterou tento kamerový systém přináší, na mě opravdu zapůsobí, pokud jde o fotografii smartphonu. Dokonce jsem použil toto zařízení pro pořizování redakčních fotografií.

Pro video umožňuje P60 Pro uživatele střílet ve 4K při 30/60 FPS a FHD od 30 do 960 FPS (pomalý mo). Je zřejmé, že chybí 8k @ 24fps, které bychom očekávali od vlajkových telefonů. Stopení videa také obsahuje gyro elektronickou stabilizaci obrazu.

OS, aplikace, UI

Na straně softwaru budou na našich místních pobřežích spustit jednotky P60 Pro na EMUI 13.1, zatímco čínské jednotky běží na harmonii os 3.1

Něco, co jsme našli v pohodě o emui 13.1 byly jeho funkce snadného použití, jako je držení na přejetím zadního gesta, aby se otevřel boční panel, kde si můžete udržovat své nejčastěji používané aplikace, a dvojité stisknutí na tlačítku dolů pro rychlé spuštění aplikace fotoaparátu.

A celkově je to moje oblíbené rozhraní od čínského výrobce smartphonů!

Nedostaneme pohodlí stvoření, na které jsem zvyklý, ale toto rozhraní nabízí alternativy, které fungují. Instalace mých nejčastěji používaných aplikací byla také docela bezbolestná i bez služeb Store Play Google!

Jsem také fanouškem funkcí blahobytu, jako jsou funkce optimalizace péče o baterie. A nikdy jsem necítil žádné škytavky pomocí funkcí pro multitasking, jako je obrázek v obraze nebo rozdělení obrazovky.

Abych převrátil desku, nejsem takovým fanouškem, je reklamy v Appgallery a já si musíme použít Gbox pro aplikace jako nebo Messenger, ale stále se zdá, že existuje nějaký problém s aplikacemi pro zasílání zpráv, které je potřebují. Oznámení a aktualizace nepřicházejí, dokud neotevřete aplikaci! A to netrvá raketovým vědcem, aby zjistil, proč by to mohlo být důvodem k obavám, kdy potřebujete rychle odpovědět na zprávy.

Nicméně by to v budoucnu mělo být v budoucnu, v budoucnu.

Výkon a benchmarky

Pro hardware je provozování show za P60 Pro je čipová sada Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 (4nm), která obsahuje procesor Octa-Core a Adreno 730 GPU. Tato varianta čipové sady byla speciálně vyrobena společností Qualcomm pro Huawei, bez modemu 5G.

Naše revizní jednotka je nakonfigurována s 8 GB RAM a 256 GB UFS 4.0 Vnitřní úložiště s podporou pro rozšiřování úložiště až 256 GB s použitím karty Nano Memory (NM).

Při použití v reálném světě jsem nikdy nezažil žádné škytavky nebo zpoždění při hraní většiny her, jako jsou mobilní legendy a asfalt 9.

Čipová sada Snapdragon 8 Gen 1 nemá konektivitu 5G, takže pokud je to to, co jste chtěli od smartphonu, možná budete muset hledat jinde.

Pro zájemce o syntetické benchmarkové skóre, podívejte se na ně níže:

Zařízení: P60 Pro

Baterie a připojení

U baterie je napájení P60 Pro buňkou Li-Po 4 815 mAh s podporou pro 88W Turbo Turbo. Může nabíjet zařízení na 50% za asi 10 minut, které jsme našli, je inzerováno.

Má také bezdrátové nabíjení 50 W s podporou pro zpětné nabíjení v 7 v 7 letech.5W.

V našem proprietárním testu smyčky baterie, který vyžaduje jas, který má být nastaven na 50%, zvukově tlumený a režim letadla zapnutý, P60 Pro trval 17 hodin a 13 minut.

Celková výdrž baterie na tomto zařízení je v dosahu dalších vlajkových lodí pro tento kalibr, ale není to nejlepší napříč deskou. V reálném světě je mít tento ultrakruh 88w turbo poplatku docela dobrý kompromis.

Také jsem si všiml, že se zadní část zařízení zahřeje (i když se to obvykle stane na většině chytrých telefonů s prodlouženým používáním) při použití tohoto úžasného senzoru Xmage Telephoto.

Závěr

Jeho jedinečný design, skvělé znějící reproduktory a vynikající kamerový systém jsou lákavé důvody, proč by měl kdokoli vlastnit tento smartphone. Nemusí mít největší baterii ve svém segmentu, ale mít velmi rychlou nabíječku.

Je to stativý král fotoaparátu z roku 2023? V době tohoto psaní rozhodně.

S navrhovanou maloobchodní cenou php 58 999 (8 GB RAM | 265 GB ROM) a Php 68 999 (12 GB RAM | 512 GB ROM) Huawei P60 Pro je i nadále silnou vlajkovou lodí.

Pro ty z vás, kteří se zajímají o P60 Pro, je k dispozici na oficiálních webových stránkách Huawei.

  • Triple Xmage Camera System (DSLR kvalita stále obrazových schopností).
  • Stereo reproduktory (Velká oddělení a jasnost).
  • Celkový design a kvalita budování (Kunlun Glass je těžké).
  • 88W Supercharge Turbo
  • Žádné připojení 5G, jen 4G/LTE.
  • Optický skener otisků prstů v displeji (tam jsou rychlejší).
  • Appgallery reklamy.
  • Aplikace pro zasílání zpráv, které je třeba aktualizovat, pouze po otevření.

Huawei p60 pro specifikace: 6.67palcový OLED LTPO, 2700 x 1220 pixelů, 120Hz Adaptivní obnovovací frekvence Kunlun Glass Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 4G ADRENO 730 GPU 8GB LPDDR5 RAM 256GB, 512GB UFS 4.0 Vnitřní úložiště 4G/LTE, Dual-SIM 48MP Hlavní kamera, f/1.4-4.0, OIS 13MP f/2.2 Ultralegaleade 48MP teleobjektiv, f/2.1, 3.5x Optical Zoom, 100x digitální zoom, OIS Xmage Imaging 4K @ 30fps, 60fps 13MP, f/2.4 Senzor otisků prstů přední kamery IP68 EMUI 13.1.4 815 m

Série Huawei P60 byla spuštěna, skvělé specifikace, ale ne příliš ohromené

Čínský technický gigant, Huawei stále roste, dokonce i uprostřed několika úderů ze Spojených států a dalších zemí. Společnost slíbila, že zůstane v podnikání smartphonů a stále je v podnikání. Přiznejme si to, že Huawei je dobře známý tím, že vytvořil jeden z nejlepších telefonů, a to i po zákazu. Dnes společnost spustila vlajkovou loď Huawei P60 série, která přichází s hodně k diskusi.

Huawei je jedním z nejinovativnějších výrobců smartphonů v oboru. Společnost vždy přichází s něčím novým v každé vlajkové lodi, kterou spustí. Série Huawei P60 je dodávána s několika skvělými specifikacemi a funkcemi. Jedna nebo dvě oblasti telefonu však může být docela zklamáním.

Telefony přišly ve třech různých variantách, P60, P60 Pro a P60 Art. Skutečnost, že všechna tři zařízení představovala Old Snapdragon 8 Gen 1 4G, zklamá mnoho uživatelů. Zejména v této éře, kde se téměř každý výrobce chystá pro Snapdragon 8 Gen 2. Rozumí se, že by si to Huawei chtěl rezervovat pro sérii Mate 60, protože společnost obvykle uvádí sérii Mate s nejnovějším čipem.

To, kolik by to bylo zklamáno, existují i ​​jiné klíčové rysy, které jsou docela vzrušující. Pozoruhodným příkladem je sklo Kunlun, které Huawei umístil na všechny tři modely. Sklo Kunlun upevnilo svůj název jako jeden z nejsilnějších brýlí, které dnes najdete na jakémkoli smartphonu. Mnohem silnější než Gorilla Glass Victus 2 použitá v řadě Samsung Galaxy S23.

Specifikace řady Huawei P60

Všechny tři modely jsou dodávány s 6.7palcový displej LTPO OLED s rozlišením 1220 x 2700px. Displej má také podporu obnovovací frekvence HDR10 a 120 Hz. Všechny tři telefony přicházejí také pod zobrazením skenerů otisků prstů.

Také všechny tři modely přicházejí s trojitými zadními kamerami s 48MP hlavními senzory v nich. Jedna skvělá věc na hlavním senzoru je dostupnost variabilní clony. Přichází s f/1.4-F/4.0 desetistupňová proměnná clona, ​​která může automaticky přepínat na základě scény. To pomáhá telefonu zachytit správné množství světla v závislosti na podmínkách prostředí. Hlavní kamera také podporuje nahrávání videa 4K.

Gizchina News of the Week

Rozdíly fotoaparátu se začínají objevovat, když přesunete zaměření na další dva senzory. Model Vanilla P60 a Pro je dodáván s 13MP Ultrawide Sensor, zatímco umění P60 přichází s ultrawide senzorem 40MP. Nicméně všechny tři ultrawide čočky přicházejí s otvorem f/2.2.

U teleobjektiv je P60 senzor F60 s f/3.4 clona, ​​optická stabilizace obrazu a 125mm objektiv. Na druhé straně, model Pro s jeho protějškem uměleckého protějšku má pokročilejší teleobjektivy 48MP s OIS a 90 mm objektivem. Ty mají také schopnost provádět až 3.5x optický zoom a 100x digitální zoom.

Teleobjektiv 48MP je vybaven otvorem f/2.1, to by mělo technicky umožnit zařízením, aby na trhu pořizovala lepší noční výstřely než ostatní konkurenti. Huawei o tom dokonce odvážně učinil. Říká se, že teleobjektiv 48MP na P60 Pro a P60 Art může zachytit největší množství světla v odvětví smartphonu. Tento senzor má také stabilizaci tří osy, která umožní zlepšenou stabilizaci obrazu.

Další skvělou věcí na kameře série Huawei P60 je texturní modul XD Fusion Pro od Huawei. Tato funkce se snaží reprodukovat textury obrázků, aby vypadala velmi blíže tomu, co vidí lidské oko.

Jo, a všechny tři modely přicházejí s obousměrnou satelitní funkcí. To znamená, že můžete odesílat a přijímat satelitní zprávy Beidou na všech třech zařízeních. Bohužel je tato funkce omezena pouze na čínský trh, alespoň prozatím.

Další specifikace řady Huawei P60

Model Huawei P60 a Pro je dodáván s bateriemi 4 815 mAh. Model Vanilla obsahuje rychlé nabíjení 66 W, zatímco P60 Pro má 88W rychlé kabelové nabíjení. Obě zařízení přicházejí s podporou 50w bezdrátového nabíjení.

Umění P60 na druhé straně má větší baterii 5 100 mAh, což je křemíkovou baterii místo lithium-iontových baterií v ostatních dvou. Získáte také nejnovější OS Huaweiho harmonie.3.1 z krabice a hodnocení IP68 pro odolnost proti vodě a prachu.

Pokud jde o barevné možnosti, série Huawei P60 přichází v peří fialové, peří černá, smaragdová zelená. Získáte také rokokovou bílou barvu, což je limitovaná edice. Art Edition P60 Art Edition také přichází s vlastními možnostmi dvojí barvy. Máme modré moře a zlaté barvy QuickSand.

Ceny a dostupnost řady Huawei P60

Standardní P60 je dodáván s počáteční cenou 4 488 (657) CNY pro verzi 128 GB a přesune se na 5 988 (877) CNY pro 512 GB model.

P60 Pro je dodáván s počáteční cenou CNY 6 988 (1 023) pro model 256 GB a CNY 7 988 (1 170) pro verzi 512 GB.

Umění P60 přichází ve dvou možnostech úložiště s CNY 8 988 (1 316) pro verzi 512 GB a CNY10 980 (1 610) pro 1TB verzi.

Huawei P60 a P60 Pro budou oficiálně prodat v Číně 30. března 2023. Art Edition bude také připravena na prodej od 7. dubna. Huawei bude sdělit mezinárodní ceny a dostupnost později.

Nový vlajkový fotoaparát Huawei mě nutí upustit od zrcadlového fotoaparátu

Pokud hledáte skvělý telefon s kamerou, Huawei je stále spojen s nejlepšími v oboru. Jeho nejnovější vlajkový telefon, Huawei P60 Pro, konečně opustil Čínu a přistál na evropských a jiných globálních pobřežích. Dostal jsem na to ruce a prosazoval fotoaparát skrz jeho tempo.

Zatímco Mighty Pixels a Galaxys by mohli získat více mainstreamové pozornosti pro nejlepší všestranné telefony, je Huawei P60 Pro stále hoden pozornosti a možná i těžce vydělané hotovost obsedan? Pojďme to zjistit.

I used the first Android Phone in the World.

Reputace Huawei jako fotografování powerhouse získává čerstvé potvrzení s P60 Pro. Funkce působivého nízkého světla, zoomu a manuálního režimu telefonu se shoduje a dokonce přesahuje to, co najdete s dalšími vysoce uznávanými chytrými telefony zaměřenými na fotografii. Pokud myslíte vážně o mobilní fotografii a chcete smartphone, který vás nezklame, Huawei P60 Pro by měl být na vašem užším výběru.

O této recenzi Huawei P60 Pro: Testoval jsem Huawei P60 Pro po dobu 10 dnů. Jednotka byla poskytnuta společností Huawei, ale společnost neměla v publikovaném obsahu žádné slovo.

Huawei P60 Pro: Kamera s připojeným telefonem

Možná s výjimkou společnosti Sony se Huawei potápí hlouběji než jakákoli jiná značka smartphonu, pokud jde o jemnější detaily mobilní fotografie. Kurátorství špičkového fotografického balíčku není jen o počtu megapixelů nebo inteligentních algoritmů. Koneckonců, existují jemnosti v technologiích senzorů, jako je nastavení pixelů a automatické zaostření, výběr ohniskových délek fotoaparátu, které poskytují flexibilitu v celé řadě úrovní zoomu spíše než jen dlouhý dosah, a zabalení všeho v softwaru, který pomáhá fotografům být kreativní, aniž by se dostali do cesta.

Letošní vlajkový model nadále využívá hlavní senzor RYYB (spíše než tradiční RGB), kompletní s rozlišením 48MP, OIS, širokou 25mm ohniskovou vzdáleností a variabilní clonou mezi f/1.4 a f/4.0. Podobně se v 3 nachází podobný senzor RYYB 48MP.5x perriscope zoom fotoaparát, která zahrnuje senzor-posun OIS, široký f/2.1 clona a ohnisková vzdálenost 90 mm.

Huawei P60 Pro Camera f/1.4 clona

Huawei P60 Pro Camera f/4.0 Clona

Zaokrouhlení balíčku je 13MP Ultrawide Camera s f/2.2 Clona a neuvěřitelně široká 13mm ohnisková vzdálenost. Selfie Snapper je 13MP aféra s jiným velmi širokým zorným polem. V loňském roce Huawei Mate 50 Pro jste viděli podobné, ale ne zcela identické, nastavení. Není to úplně revoluční vzorec, ale Huawei toto nastavení zdokonalil v posledních několika letech do jednoho z nejúčinnějších vzorců v oboru.

Hardware je však jen začátek. Huawei’s Xmage Algorithms Power Night Vision Teleproptography, super-rozlišení zoom a portrétní funkce, které se spoléhají na výpočetní fotografii. Otevřete aplikaci kamery Huawei a jste uvítáni šesti karenkami kamery a dalších 14 dalších režimů na kartě „“. Zatímco většina z nich zahrnuje známou fotografii, portrét, video a noční nastavení na většině telefonů, zážitek kamery se opravdu otevírá v režimu Pro.

Zde najdete možnosti pro výběr ISO, vyvážení bílé, 48MP surového obrazu a variabilní ovládání clony telefonu, které poskytují pokročilým fotografům plnou kontrolu nad vzhledem jejich obrázků. Mohli bychom strávit věky potápěním všemi těmito různými možnostmi, ale podívejme se, co Huawei P60 Pro může udělat z krabice.

HUAWEI P60 Pro Campion Review: Jediná kamera, kterou budete kdy potřebovat?

Jak jsme očekávali od Huawei, P60 Pro vyniká na fotografii denního světla, bez ohledu na to, s jakou čočkou střílíte. Barvy fotografií jsou trochu punchy, ale ne příliš, takže jsou skvělé pro tlačení přímo na sociální média. Důležité je, že pro fotoaparát smartphonu existují minimální známky hluku a nadměrná ořba není příliš těžká. Podrobnosti drží docela dobře při bližší prohlídce, i když existují známky výkonných algoritmů zpracování Huawei, pokud se podíváte blíže. Občas uvidíte pohybové artefakty a okraje s vysokým kontrastem, což znamená, že jemné detaily nejsou tak přirozeně měkké jako DSLR. Ne že by to vůbec snižovalo schopnosti telefonu.

Fotografie HDR a slabého světla jsou zvláštním vrcholem s hlavní čočkou. Ať už střílí do jasného světla nebo se zabýváte virtuální tmou, P60 Pro vždy popadne exponovaný obrázek a zřídka, pokud vůbec, potřebujete sáhnout po nočním režimu telefonu. To znamená, že schopnost telefonu vytáhnout obrázek z naprosté temnoty znamená, že vaše fotografie nebudou vypadat vždy realisticky. Podívejte se na oblohu v nočním příkladu výše. Moje jediná stížnost na nastavení by bylo, že stíny jsou někdy přeexponovány, což má za následek mírně ploché obrázky. Naštěstí je to vzácnost; Telefon obvykle vytáhne nějaký ohromující kontrast, jak můžete vidět ve výstřelech na západu slunce.

Rychlá poznámka o variabilním otvoru hlavní kamery. Ve výchozím fotoaparátu fotografického režimu P60 Pro zpracovává přepínání clony automaticky. Obvykle je nastaven na úzký otvor kolem f/4.0, přechod na f/1.4 a párování s detaily z ultrawide objektivu při přechodu do režimu „Super makro“ (podivně, manuální super makro možnost používá 3.5x kamera). Můžete se ručně pohybovat mezi hodnotami clony v nastavení clony kamery a Pro. Tato funkce je nejužitečnější pro zajištění toho, aby byly makro a skupinové fotografie zcela zaostřeny. Je to velmi šikovná funkce, kterou by více chytrých telefonů, zejména těch s většími obrazovými senzory, mělo čerpat inspiraci.

3.5x Periscope Zoom Camera je další hvězdou show. Díky Fusion Xmage Fusion může tato jediná ohnisková vzdálenost zachytit působivé úrovně detailů při 5x, 7x, 10x a dokonce i dále. Jeden výstřel níže jde celou cestu ven na 20x, což je jen o něco dále než software telefonu dokáže dobře zvládnout. Chtěl bych to posunout dále, takže zapomeňte na 100x schopnosti telefonu. Jedinou nevýhodou algoritmů zpracování Huawei je to, že někdy můžete spatřit strašidelné artefakty ze zpracování více rámů, zejména u pohyblivých předmětů. V opačném případě jsou reprodukce barev zoomu, HDR a vyvážení bílé bílé velmi blízké hlavnímu senzoru, což zajišťuje robustní konzistenci fotografií při přiblížení.

Při bližší analýze jsou 10x záběry srovnatelné s fyzickým hardwarem Samsungovy Galaxy S23 Ultra a chytrým oříznutím senzoru Pixel 7 Pro. Oříznutí na 10x obrázcích najdete přiměřeně podobnou úroveň detailů, přičemž optický zoom se v dobrém osvětlení a technologie Huawei drží lépe v stmívaném světle. Je to díky velkému otvoru a senzoru RYYB, který v kombinaci s působivými schopnostmi HDR Huawei vytváří mnohem konzistentnější expozici, než jsem dosáhl s některým z těchto dvou srovnávacích telefonů, které v kombinaci s působivými schopnostmi HDR Huawei, které v kombinaci s působivými schopnostmi HD. Je vzácné vidět kameru zoomu, která funguje tak dobře za širokou škálu obtížných podmínek osvětlení. Jediným dalším příkladem, který si vzpomínám, je Oppo Find X6 Pro. ale bohužel to nemůžete koupit mimo Čínu.

Google Pixel 7 Pro. 3.5x Zoom

Samsung Galaxy S23 Ultra. 3.5x Zoom

Google Pixel 7 Pro. 10x zoom

Samsung Galaxy S23 Ultra. 10x zoom

Jsem méně prodáván na ultrawide schopnosti telefonu. I když najdete podobné barvy a expoziční schopnosti jako hlavní kamera, jemné detaily jsou méně dobře zachované. Je pravděpodobnější, že ořezáno ze slabších schopností HDR senzoru a rovnováha bílé je mnohem teplejší než hlavní senzor. Reprodukce barev napříč všemi čočkami tedy není brilantní. Ale moje největší hrozba je viditelné zkreslení perspektivy z ultrawide zorného pole. Na okrajích fotografie jsou jasné oblasti rozmazání a dokonce i dobrý třetí nebo více do výstřelu, a snadno si všimnete algoritmu korekce chromatické aberace Huawei, který se pokouší opravit haloing kolem okrajů s vysokým kontrastem. Výsledky stále vypadají dobře obecně, ale nemohou odpovídat jemnějším úrovním kvality dostupných ze dvou dalších zadních senzorů telefonu.

Portréty a selfies jsou také smíšenou taškou. Režim portrétu aplikace fotoaparátu se zvyšuje úder v jasném osvětlení, čerpá expozici a kontrastuje, že při potěšení pohledu v mnoha scénářích může mít za následek stíny a přesycené tóny pleti, kterým se obvykle chcete vyhnout portrétní fotografii. To znamená, že obrázky vycházejí skvěle s měkčím osvětlením, jako je vnitřní prostředí, poskytování měkkých, ale realistických textur kůže a lichotivých tónů, dokonce i bez použití různých filtrů Huawei. Detekce rozostření a okrajů Bokeh jsou pevné a fotografie portrétu obecně vypadají opravdu dobře, zejména při použití 3.5x režim.

Selfie Snapper má bohužel nepochopitelně široké zorné pole. Zatímco je hezké pro více přizpůsobení na vašich obrázcích, tato široká ohnisková vzdálenost ponechává tváře vypadající příliš úzké a zkreslené. Otravně, nemůžete povolit rozostření bokeh na portrétní kameře, aniž byste ji přepnuli do jeho 1x režimu (výchozí nastavuje na 0.8x), který, jak se zdá, poráží bod přechodu na tento režim. Když tuto funkci konečně povolíte, detekce okrajů není nikde tak dobrá jako režim zadní kamery, agresivně se rozřezává kolem zbloudilých chloupků a okrajů. Možná proto je funkce tak obtížné najít. Malé problémy, jistě, ale ty, které vyčnívají ve srovnání s mnohem lepšími fotografováními zadní kamery.

Pokud jde o video, P60 Pro podporuje 4K až 60fps v hlavních a teleobjektivech, ale klepne na 4k 30 snímků za sekundu pomocí Ultrawide. Zkrášování a filtry jsou dále omezeny na pouhých 1080p 30fps a výkonné schopnosti HDR Huawei fungují pouze na 30 snímků za sekundu, bez ohledu na rozlišení. Stabilizace videa je robustní díky kombinaci stabilizace OIS a softwaru, ale je možná trochu příliš odolná při skákání do ostré pánev. Existuje tedy několik omezení, pokud jde o funkce a rozlišení, ale celkový video balíček zahrnuje všechny základní funkce a další, plus vypadá stejně dobře jako kamera.

Jedna nebo dva vada stranou, kamera Huawei P60 Pro je více než schopná; Je to opravdová powerhouse. Potřebujeme více času na porovnání vedle sebe, ale mít veškerou jistotu, že tento telefon může jít na nohou na špičce s nejlepšími chytrými kamerami, včetně Pixel 7 Pro, Galaxy S23 Ultra a iPhone 14 Pro Max. Pokud nechcete většinu přenášení bez zrcadla, P60 Pro je také dostatečně univerzální, aby byl docela životaschopnou alternativou k modelům vstupní úrovně.

A co Huawei P60 Pro jako telefon?

Nezapomněl jsem, že Huawei P60 Pro je také telefon, takže pojďme chrastítko skrz výhody a nevýhody každodenního používání.

Nejprve je to skutečná vlajková loď v oblastech daleko za balíčkem kamery. Panel OLED 120Hz LTPO OLED je velmi reagující a zasáhne 120 Hz prakticky každou testovanou aplikací, pouze snižuje obnovovací frekvenci na 60 Hz, když přestanete interagovat s obrazovkou. Je skvělé se na to také podívat. Ne každý bude milovat okraje zakřiveného skla, ale to dělá 6.67palcový panel snáze použitelný na jedné straně a doplňuje jinak prémiovou kvalitu sestavení. S hodnocením IP68, Huawei’s Cunlun Glass Protection a ohromujícím designem vzorů na verzi Rococo, kterou jsme zkontrolovali, tento telefon určitě vypadá a cítí se jako smartphone s ultra-premiem.

Nabíjení je stejně špičkové. Zajímavá sdružená nabíječka zahrnuje port USB-A s proprietárním přeplněním 88W a port USB-C s dodávkou energie 45W, aby pomohl napájet vaše tablety a notebooky. Huawei P60 Pro trvá jen 35 minut, než se plně nabije pomocí přeplněného. Nabízí také možnost rychlého 50W bezdrátového nabíjení.

Mezitím procesor Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1, i když to není absolutně špičkové hrany, přezání každou aplikací a hrou, kterou jsem na to hodil. Máme některé výhrady týkající se schopností testování stresu telefonu; Možná to není nejspolehlivější herní partner pro zdlouhavá relace, ale nemáme žádné stížnosti jinak.

Ale to nás vede k hlavní nevýhodě: žádné služby Mobility Google. Ano, už jste to slyšeli dříve; Nedostatek obchodu Google Play a známých aplikací je v dnešní době zavedeným faktem života v ekosystému Huawei. Někteří by mohli být bez něj schopni žít, ale stále nemůžu říci, že Appgallery je natolik rozlišená, aby byla úplnou alternativou, navzdory nárokům Huawei na stále rostoucí podporu vývojářů.

první, dojmy, prvního, ultra, telefonu

Například bych mohl najít pouze jednu z mých čtyř bankovních aplikací k instalaci. Stejně tak jsem musel chytit WhatsApp, Spotify a další APK ze služeb třetích stran, což je stěží zkušenost, kterou byste očekávali v tomto prémiovém cenovém bodě. Zvláště pokud chcete hrát nejnovější hry, aniž byste skákali obruče.

To znamená, že Appgallery není úplně bez softwaru, s přílivovým, telegramem, operou a dalšími nativně dostupnými. Mapy okvětních lístků jsou také skvělou alternativou k Mapům Google, ale mohl bych to udělat bez všech ostatních předinstalovaných návrhů bloatwaru, které trvalo věk, aby se odstranily. Přesto jsem většinou potěšen, že spam reklamy a oznámení, který trápil loňský model. Softwarový zážitek P50 Pro byl upřímně hrozný, takže je skvělé vidět, jak Huawei vezme zpětnou vazbu na palubu a provádí nezbytné změny pro P60 Pro P60.

Bohužel, EMUI 13.1 zůstává na základě AOSP API 31 (Think Android 12). Nemáme také pevný aktualizační závazek od Huawei, což není uklidňující, když si můžete zajistit pět let podpory od rostoucího počtu značek Android.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS