Průvodce příslušenství Sony A7R III. Sony Alpha A7R III

Průvodce příslušenství Sony A7R III

Zveřejnění: Jako spolupracovník Amazonu vydělávám z kvalifikovaných nákupů provedených prostřednictvím odkazů na tomto webu. Mohu také vydělávat z odkazů na ostatní online maloobchodníky bez dalších nákladů.

High resolution 4K | Alpha 7R III | Sony | α

Sony A7R III byla moje první fotoaparát s vysokým rozlišením a první kamera, která mi umožnila přiblížit se k divočině než kdy předtím díky jeho 42.4 megapixelový senzor.

Skupina fóra Sony A7R III

Pokud hledáte další pomoc a radu ohledně A7R III nebo byste si prostě chtěli sdílet své fotografie, přejděte prosím na naše přátelské fórum Sony A7R. Pokud dáváte přednost, pak také spustím skupinu Sony Alpha Shooters, kde můžete klást otázky nebo zveřejnit své výstřely s Sony A7R III.

A7R III jsem koupil, jakmile byl oznámen v říjnu 2017. Od té doby jsem prošel řadou různých příslušenství, z nichž některé byly úžasné a některé, které bych si přál, abych si nikdy nekoupil.

Prozatím najdete v této příručce jen mých 10 nejlepších příslušenství A7R III, ale brzy se o tom rozšiřuji tak, aby zahrnovalo stovky dalších populárních doplňků.

Pokud byste chtěli doporučit příslušenství, pak prosím napište komentář pod článek.

Moje top 10 příslušenství Sony A7R III

Zde je moje top 10 doporučené příslušenství pro fotoaparát bez zrcadla Sony A7R III.

Ochranství obrazovky SONY PCK-LG1

Můžete nebo nemusí být vědomi toho, že LCD obrazovka na A7R III zahrnuje velmi tenký ochránce obrazovky z továrny. Je však tak tenký, že je to prakticky zbytečné a rozhodně nebude chránit obrazovku před klepáním a škrábancemi.

Proto vřele doporučuji zakoupit další ochránce obrazovky, který jednoduše přechází přes vrchol originálu. Oficiální ochránce obrazovky od Sony je PCK-LG1. Na mnoha místech je označen jako ochránce obrazovky pro A9, ale buďte ujištěni, že je plně podporován a dokonale se hodí k A7R III.

Používám stejný chránič obrazovky na svých vlastních kamerách A7R III, A7R IV, A7III a A9 a zatím mě nezklamal na rozdíl od některých levnějších ochránců obrazovky třetích stran, které jsem také vyzkoušel v průběhu let.

Kontrola ceny Recenze kupujícího pro chránič obrazovky SONY PCK-LG1

Sony VGC3EM Vertikální přilnavost

Pokud byste chtěli zdvojnásobit výdrž baterie A7R III a zároveň zlepšit ergonomii zvětšením velikosti přilnavosti a přidáním dalších svislých střeleckých tlačítek, nemusíte vypadat mnohem dále než svislá přilnavost Sony VGC3EM.

Přilnavost samotná podporuje dvě baterie Sony NP-FZ100 uvnitř přilnavosti a účinně zdvojnásobí výdrž vaší baterie. Chcete.li připevnit přilnavost, musíte odstranit dveře krytu baterie z A7R III, ale díky malému přepínači na vnitřní straně dveří je to velmi jednoduché Ztratí se.

Samotná přilnavost je vyrobena ze stejného materiálu jako A7R III, takže dokonale odpovídá tělu kamery. Tlačítka mají také stejnou hmatovou zpětnou vazbu jako tlačítka na A7R III. K dispozici jsou levnější úchopy baterií třetích stran, ale pokud je pro vás důležitá konzistence a chtěli byste, aby přilnavost dokonale odpovídala fotoaparátu, pak je to pro vás přilnavost.

Také jsem provedl poměrně komplexní přezkum této vertikální přilnavosti, kterou najdete zde.

Zkontrolujte recenze kupujícího ceny pro Sony VG-C3EM

SONY RMT-P1BT Vzdálený velitel

Pokud hledáte bezdrátový dálkový ovladač pro A7R III, pak má dálkový ovladač Sony RMT-P1BT Bluetooth rozsah až přibližně 18 m nebo 60 stop od fotoaparátu. To je ve srovnání se starším infračerveným ovladačem RMT-DSLR2, které funguje až do několika metrů od kamery a bojuje venku venku.

Dálkový ovladač má tlačítko závěrky, které funguje stejně jako tlačítko Shutter na samotném fotoaparátu, s polovičním lisovacím zařízením a aktivující automatické zaostřování a úplným tiskem uvolňuje závěrku. Existují také dvě vlastní tlačítka, která odrážejí funkce tlačítek C1 a AF-ON na tělebním těle fotoaparátu, přepínač zámku, přepínač filmu/Stills a přepínač zoom/zaostření.

Když je A7R III v režimu žárovky, jeden stisknutí tlačítka závěrky otevře závěrku a druhý lis ji znovu zavře. Můžete také střílet nepřetržitě přidržením tlačítka závěrky.

Vezměte prosím na vědomí, že když je povolena možnost Bluetooth Remote Možnost v nabídce Nastavení A7R III, pak je odkaz na informace o umístění zakázán. Pokud tedy používáte Imaging Edge Mobile k nahrávání informací o poloze přes Bluetooth, obávám se, že to nebude fungovat ve stejnou dobu jako dálkový ovladač.

Budete muset aktualizovat firmware na vašem A7R III na verzi 3.00 nebo novější pro tento dálkový ovladač. Nejnovější aktualizace firmwaru A7R III najdete zde.

Tento dálkový ovladač není nejintuitivnější k nastavení a zpočátku jsem si myslel, že můj byl rozbitý, než jsem na to přišel. Proto jsem vytvořil tento krátký průvodce nastavením, který vás bude hovořit procesem nastavení:

průvodce, příslušenství, sony, alpha

Baterie s vysokou kapacitou Sony NP-FZ100 vám umožní střílet celé hodiny, i když vás zřídka dostane celý den plné akce. Takže pravděpodobně budete chtít alespoň 2-3 z těchto baterií, abyste se ujistili, že vám nedojde šťáva.

Vřele doporučuji původní baterie Sony přes možnosti třetích stran, pokud nechcete riskovat poškození fotoaparátu. Také mnoho baterií třetích stran zhodí chybové zprávy při použití v A7R III a ačkoli obvykle budou pokračovat v práci, ztratíte zbývající indikátor baterie zbývající.

Sony A7R III nezahrnuje externí nabíječku Sony BC-QZ1 v krabici. Baterii NP-FZ100 můžete nabít ve fotoaparátu přes USB, ale to bude trvat asi 5 hodin, než se plně nabíjí jednu baterii, to je ve srovnání s pouze 2.5 hodin, když je nabita z nástěnné nabíječky Sony BC-QZ1.

Kontrola ceny kupujícího recenze baterie Sony NP-FZ100

Kontrola ceny Recenze kupujícího pro nabíječku Sony BC-QZ1

Sandisk Extreme Pro UHS-II (300/260)

Karty Sandisk Extreme Pro mají nárokovou rychlost čtení 300 MB/s a rychlost zápisu 260 MB/s. Testoval jsem spoustu karet SD ve kamerách a pouze karty Sony SF-G jsou několik zlomků sekundy rychlejší než karty SanDisk Extreme Pro Pro Cards.

Bohužel společnost Sony přerušila karty SF-G, stále můžete získat tvrdé karty SF-G, ale to jsou mnohem více peněz a nestojí to opravdu za to, pokud střílíte ve velmi tvrdém prostředí.

Kontrola ceny kontrola kupujícího recenze pro Sandisk Extreme Pro UHS-II

Jezdil bezdrátový go

Vnitřní mikrofon na A7R III není největší. Pokud chcete vylepšit svůj zvuk a nechcete používat brokovnici, pak je bezdrátový Go Rode Určitě jedna možnost, kterou je třeba zvážit.

V krabici najdete kompaktní přijímač a vysílač s vestavěným mikrofonem. Jednoduše opíráte mikrofon na sebe nebo na svůj předmět a poté připojte přijímač s hotshoe držákem na A7R III a nakonec zvukový kabel k mikrofonu.

Wireless Go používá interní lithium-iontovou baterii, která jezdí na nárocích, bude trvat až sedm hodin. Nabíjení se provádí pro vysílač i přijímač přes porty USB-C a může být plně nabije za dvě hodiny.

Vysílač má vestavěný předpolarizovaný všesměrový mikrofon s frekvenčním rozsahem 50 Hz až 20 kHz a váží jen jednu unci. Má také 3.Port napájený 5 mm TRS pro podporu mikrofonu Lavalier. Bezdrátový GO může přenášet až 230 stop a používá stejné 2.Frekvenční pás 4 GHz jako rodonk.

Tento mikrofon používám sám pro většinu svých nedávných videí na YouTube a nemůžu se brzy měnit.

Recenze kupujícího ceny pro Rode Wireless Go

Peak Design Travel Travel Traripod Carbon

Je stále těžké uvěřit, ale v roce 2019 se stativ na vrchol designu na Kickstarter získal více než 12 milionů, a v tomto procesu z něj učinil jeden z nejúspěšenějších stativ všech dob všech dob.

Její fenomenální úspěch byl z velké části způsoben jeho jedinečným kompaktním designem spolu s návrhy špiček dobře uznávanou pověst v oboru pro budování vysoce kvalitních produktů.

K dispozici jsou dvě verze tohoto stativu, uhlíkový model, který váží 1.27 kg (2.81 liber.) a model hliníku, který váží 1.56 kg (3.44 liber.). Obě verze mají maximální hmotnostní kapacitu 9.1 kg (20 liber.).

Stativ obsahuje 5 sekcí rychlého uvolňování, které lze nasadit během několika sekund. Zahrnuto je všesměrová ergonomická míčová hlava, která je kompatibilní se všemi deskami špičky a nejvíce desek typu 3. strany.

Při zhroucení měření stativu 39.1 cm (15.4 ”) na délku a 7.9 cm (3.125 ″) v průměru. Maximální výška (zvýšený sloupec středu) je 152.4 cm (60 ″) nebo 130.2 cm (51.25 ″) se středovým sloupcem dolů. Minimální výška (nízký režim) je 14 cm (5.5 ”).

Chcete.li se dozvědět více o tomto vzrušujícím stativu, jednoduše sledujte tuto velmi užitečnou prezentaci videa:

Pruh na zápěstí v maximálním designu pomůže chránit vaše A7R III před náhodnými kapkami. Připojuje se k kameře pomocí kotevního systému Peak Designs a zápěstí smyčky magneticky zamkne v otevřené poloze nebo pohodlně se pohybuje na zápěstí pro další zabezpečení.

Peak Design Slide Lite lze nosit jako popruh, krk nebo ramenní popruh. Používá vnitřně podávané nylonové popruhy, má hladkou stranu, která klouže přes oděv v režimu praku a grippy, která zabraňuje sklouznutí v režimu ramene.

Co se mi nejvíce líbí na špičkovém návrhovém systému, protože přepnutí od použití popruhu na krk trvá jen sekundy.

Kontrola ceny kupujícího recenze pro vrchol designu manžety

Kontrola ceny kontroly kupujícího recenze pro špičkový design slide lite

Think Tank / Mindshift podsvětí 18L batohu

Po zakoupení objektivu Sony 200-600 jsem zjistil, že potřebuji nový denní balíček.

Protože provozuji skupinu Sony Alpha Wildlife Shooters Group, jednoduše jsem se zeptal členů skupiny, které tašky doporučují.

Odpověď byla tak ohromující, že jsem se rozhodl sestavit tento průvodce taškami, aby pomohl ostatním se stejnou otázkou.

Batoh Mindshift Backlight 18L byl jednou z nejpopulárnějších možností s členy. Takže jsem si koupil tento sáček v lesní zelené barvě a ne v šedé uhlí, jako je na obrázku výše.

Přistupujete ke svému fotoaparátu přes zadní přístupový panel, ke kterému máte také přístup.

K dispozici je vyhrazený oddíl, který se vejde až do 13 ”notebooku nebo tabletu, přední úložiště je celkem 5 l prostoru a skvělé pro jakékoli osobní vybavení, jako je lehká bunda nebo jídlo. K dispozici je také dešťová pokrývka utěsněná švem. Balíček váží 3.5 liber. (1.6 kg) a má celkový objem 18 litrů.

Vnější rozměry jsou 10.6 ”W x 18.5 ”H x 7.1 ”D (27 x 47 x 18 cm), takže také splňuje většinu mezinárodních a amerických požadavků. Vnitřní rozměry jsou 9.4 ”W x 16.7 ”H x 5.5 ”D (24 x 42.5 x 14 cm).

Pokud 18L není dostatečně velký, pak je k dispozici také verze 26L a 36L, mám také 36L sám.

Kontrola ceny Recenze kupujícího pro Trailscape 18l batoh MindShift

Raketový vzduch Blaster velký

Pokud již nevlastníte raketovou vzduchovou blaster, nevím, jak jste tak dlouho přežili. Je to fantastické příslušenství pro vyfukování prachu z vašeho senzoru, z čoček, mimo filtry a z EVF.

Také pokud jde o čištění senzoru, menší kontakt se senzorem, tím lepší. Zřídka musím sáhnout po svém čisticím sadě nástrojů senzoru, protože často několik výbuchů z rakety odstraní všechny částice prachu.

Recenze kupujícího ceny pro kupující pro raketový vzduch Blaster Large

To je prozatím vše, ale prosím, prosím, znovu, jakmile přidám mnohem komplexnější průvodce příslušenstvím velmi brzy.

Také, jak jsem řekl výše, pokud můžete doporučit jakékoli příslušenství.

Zkontrolujte recenze kupujícího ceny pro Sony A7R III

Průvodce příslušenství Sony A7R III

Sony A7R III A7R IIIA Aktualizace firmwaru

O Timothy Mayo

Miluji střílení divočiny nejvíce, ale šťastně nasměruji můj fotoaparát na skoro cokoli. V roce 2017 jsem začal Alpha Shooters, abych se podělil. Web se od té doby vyvinul v populární komunitu a zdroje. Více o mém příběhu se můžete dozvědět zde nebo mě sledovat na Instagramu, pokud si přejete. Mám také kanál YouTube, ale za poslední rok jsem nezveřejnil mnoho obsahu kvůli tomu, že tráví více času změnou páchnoucích plenků a také spuštění našich komunitních fór. Doufám však, že se tam brzy vrátím k vytvoření obsahu!

Postranní panel

Nejnovější nabídky

Tyto odkazy affilaite zobrazují všechny aktuální fotoaparát Sony Alpha, objektivy a příslušenství na Amazon BH Photo.

Odkaz Amazon bude pravděpodobně fungovat pouze pro nás diváky.

Pro členství

Pokud byste chtěli tento web podpořit, můžete tak snadno učinit tím, že se stanete profesionálním členem na našich komunitních fórech a odemknete následující výhody:

✓ Žádné reklamy na fórech, profesionální soutěže pro člen prodávají položky na trhu s neomezenou galerií Upolonds✓ Vyšší rozlišení galerie uploads✓ Fórum Podpis profilu Fóra použitá

Příručka nabíječky baterie Sony ZV-E1

Uživatelská příručka Sony ZV-E1 Online nápověda

Nejlepší paměťové karty Sony A7 IV s testy vyrovnávací paměti rychlosti

Sony 200-600 g vs. 100-400 GM Review Porovnání

Pro upgrade členství

Pokud byste chtěli tento web podpořit, můžete tak snadno učinit tím, že se stanete profesionálním členem na našich komunitních fórech a odemknete následující výhody:

✓ Žádné reklamy na fórech, profesionální soutěže pro člen prodávají položky na trhu s neomezenou galerií Upolonds✓ Vyšší rozlišení galerie uploads✓ Fórum Podpis profilu Fóra použitá

Může to být tři roky, ale je to 42.4MP Sony A7R III stále umělce powerhouse?

Světový verdikt digitálního fotoaparátu

Když byla spuštěna v roce 2017, byla Sony A7R III bezkonkurenční ve své síle a všestrannosti. Přestože trh dohonil své specifikace, zůstává dodnes powerhouse, s rozlišením formátu téměř středního. Opravdu, pokud opravdu nepotřebujete senzor 61MP, může být A7R III mnohem moudřejším nákupem než A7R IV. a určitě to přichází s mnohem přitažlivější cenovou značkou.

Klady

 • Stále má vynikající rozlišení
 • Obzvláště při posunu pixelů
 • 10 snímků za sekundu

Nevýhody

Proč můžete důvěřovat světu digitálních fotoaparátů

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte, jak testujeme.

Sony A7R III byla spuštěna již v roce 2017, ale tehdy to bylo tak daleko před tím, že to zůstává působivou kamerou i v dnešních termínech.

Sony A7R III se skutečně může pochlubit 42.Rozlišení 4MP, které stále zůstává vysokým vodoznakem. i když to samozřejmě znamená, že nyní čelí konkurenci jako Canon EOS R5, Nikon Z7, Panasonic S1R a samozřejmě jeho vlastní nástupce. 61MP Sony A7r IV IV.

Podobně jeho video v plné šířce 4K 30p již není špičková, s nejlepšími kamerami pro filmování snadno zatmění jeho filmové schopnosti. Avšak se stále rychlým 10fps kontinuální rychlosti střelby, stabilizace obrazu v těle, fází detekuje systém autofokusů a sloty s dvojitou paměťovou kartou, A7R III je stále jednou z nejlepších fotoaparátů Sony-a stále jednou z nejpřesvědčivějších fotoaparátů na Trh, období.

Může to být tři roky, ale jeho specifikace byly pravděpodobně tři roky před jejich časem ve většině ohledů. Takže pokud na to můžete hodně získat. Sony A7R III rozhodně stojí za zvážení svých současných konkurentů…

Specifikace Sony A7R III

Číslo modelu Sony: Senzor ILCE-7RM3: 42.4MP Full Frame EXMOR R CMOS, 35.9 x 24.Konverze ohniskové vzdálenosti 0 mm: 1x paměť: 2x SD/SDHC/SDXC, INC 1X UHS II ZOBRAZENÍ: Quad-VGA OLED, 3.69 milionů Dots Max Resolution Video Resolution: 4K UHD při 30, 24fps ISO rozmezí: 100-32 000, rozšiřitelné na 50-102 400 body autofokusu: 399-bodová detekce fáze, 425-bodová detekce kontrastu: 10fps (76 komprimovaných surových) obrazovky: 3palcový naklápěcí dotykový displej, 1 440 tisíc teček rychlosti záběru: 30- ⅛, 000 sekund, hmotnost žárovky: 675 g (pouze tělo, s baterií a paměťovou kartou) Rozměry: 126.9 x 95.6 x 73.7mm napájení: NP-FZ100 lithium-ion (dodáno)

Klíčové funkce

Někteří by mohli být zklamáni, že usnesení A7R III je nezměněno od Sony A7R II na 42.4 miliony pixelů, ale tento senzor je schopen vynikající kvality. a vylepšení kontinuálních rychlostí střelby jsou mnohem důležitější, protože nový model může doplnit úžasných 10 snímků za sekundu v plném rozlišení.

Nejen to, může to udržet až po 76 komprimovaných surových souborech. To klesá na 28 výstřelů pro nekomprimované RAWS, ale máme podezření, že jakýkoli rozdíl v kvalitě pravděpodobně nebude mít za to pokles kapacity vyrovnávací paměti.

Snímky chytí titulky, ale bez kapacity vyrovnávací paměti s nimi mají jen velmi málo. Pokud by měl A7R III nárazník typické neprofesionální kamery, po výbuchu jen pár sekund by se zastavil. Místo toho to může pokračovat více než sedm sekund. a to je velký rozdíl v používání.

Fotoaparát má také sloty s duální paměťovou kartou, i když navzdory důrazu na rychlost a rozlišení je pouze jeden z nich kompatibilní s UHS II-trochu překvapení, vzhledem k jeho výkonnému potenciálu.

Autofocus systém byl navržen tak, aby odpovídal nepřetržitému výkonu tohoto fotoaparátu, s 399-bodovým pole detekce fáze, které již bylo vidět v A7R II v kombinaci s 425-bodovým kontrastem AF pole zděděné od Sony A9. Sony říká, že tento systém je až dvakrát rychlejší za slabého světla, dvakrát tak přesný pro sledování nepřetržitého zaostření a spolehlivé.3ev.

Zatímco Sony hodnotí svůj 5-osmiský systém usilovače jako nabízející 5.5 zastávek efektivní kompenzace, ve skutečnosti se nepřibližuje ke stabilizaci obrazu v těle nabízenou soupeři s plným rámem, jako je Canon Eos R6 nebo Nikon Z6.

Baterie přesto nabízí více než dvojnásobnou kapacitu výstřelu, kterou používá jeho předchůdce, stejně jako specifikace videa. Zatímco jeho video 4K 30p předchází h.264 a h.265 ERA, jeho uncropped a obsahuje HLG (hybridní log gama) pro zlepšený dynamický rozsah.

V neposlední řadě má A7R III nový multi-shootingový režim s posunem pixelů, který v rychlém sledu přináší řadu výstřelů s posunem 1 pixelů mezi každým. Tím se zachycuje obrazový soubor s vyšším rozlišením s informacemi o plné barvě pro každý pixel a snížený Moiré v jemných vzorcích a texturách-i když to vyžaduje delší celkovou expozici, relativně statický předmět a externí zpracování na počítači.

Na rozdíl od jiných fotoaparátů s tímto režimem nevytváří obraz s více megapixely, ale dramaticky zlepšuje úroveň detailů zachycených každým 42.4MP výstřel, díky čemuž je neuvěřitelně užitečný pro práci na zátiší a lehkou krajinu.

Sony a7R III. Обзор камеры года

Stavět a manipulace

Ve srovnání se svým předchůdcem se A7R III cítí chutnější díky mírně většímu přilnavosti a silnější zadní části zadní části. Přesto jsou těla Sony některá z nejúčinnějších v oboru, takže to je stěží objemná kamera.

Když se tento fotoaparát poprvé spustil, většina čoček Sony byla omezena na prémiové ceny a nadměrné příšery, které se stále cítí neshodné, když jsou namontovány na takovém těle svelte. Dnes je však pro ty, kteří chtějí více možností, k dispozici spousta více kompaktních skla.

Nedostatek artikulace obrazovky se v současných termínech cítí trochu závažnější, zejména pokud střílíte v orientaci na výšku a její 1.Rozlišení 44 milionů bodů určitě ukazuje svůj věk-zejména proto, že se jedná o kameru určený pro zobrazení hi-res. 3.EVF 69 milionů dot nestárne tak špatně, i když od spuštění OLED zřejmě OLED Tech prošla dlouhou cestu.

A7R III, který se snaží akční fotografii, je podporován novým multi-šlehačkovým (to je joystick, pro vás a nás), i když alternativně můžete klepnout na dotykovou obrazovku a nastavit bod zaostření.

Oba fungovaly dobře, i když možnosti automatického zaostřování obecně nejsou pro slabé srdce. Jedná se o profesionální fotoaparát zaměřený na profesionální uživatele, takže možná neočekáváte žádnou konkrétní přívětivost pro začátečníky-ale i zkušení fotografové budou muset strávit nějaký čas s manuálem-as kamerou v terénu-, abyste našli nastavení automatického zaostření, které nejlépe vyhovovat způsobu, jakým fungují.

Kromě samotného režimu automatického zaostřování. jediného výstřelu, nepřetržitého AF nebo automatického výběru. existuje výběr pěti režimů AF bodů, včetně širokého (automatický výběr v celé oblasti AF), zóny (automatický výběr v menší zóně), střed, flexibilní, flexibilní, flexibilní Místo (které se můžete pohybovat kolem rámu) a rozšířit flexibilní místo (používá zaostřovací body kolem vybraného místa).

Nezastaví se tam. Všech pět je k dispozici v dalším režimu zamykání AF, kde systém AF bude sledovat váš počáteční uzavřený předmět v rámci zóny/oblasti, kterou jste vybrali.

Zní to komplikovaně, ale netrvá příliš dlouho, než pochopí principy a vybírá režimy, které znějí, jako by pro vás mohly fungovat nejlépe, ale může to mnohem déle kontrolovat a porovnat výsledky s předměty v reálném světě, které se všichni nechová předvídatelným způsobem.

Výkon

Pro naše testy jsme přijali pomoc Kenshiho (Swordsman) procházející řadou vzorů Kenjutsu, které kombinovaly pohyb přes rám a směrem k fotoaparátu. Chtěli jsme zjistit, jak dobře může systém AF sledovat masku na helmě a udržet ji jako klíčový bod zaostření prostřednictvím těchto rychlých a složitých pohybů.

Ve skutečnosti A7R III držel docela dobře, i když každá zóna AF měla své klady a nevýhody. Režim flexibilního botu byl nejlepší pro udržení masky v zaostření, pokud jsme udržovali bod AF na správném místě. ale to nebylo snadné s náhlými postranními pohyby a tahy meče před maskou.

Použití širší zaostřovací zóny a sledování zaostření odstranilo tlak z přesného umístění bodu zaostření a umožnilo stabilnější polohu kamery, ale pokud subjekt opustil zónu AF výchozí na pozadí a v některých případech se kamera zcela ztratila za zaostření pro rámeček nebo dva bez zjevného důvodu.

Fotografování pohyblivých předmětů vyžaduje hodně dovedností, očekávání a praxe ze strany fotografa. Systém A7R III AF reagoval dobře s opravdu tvrdým předmětem, s dobrou mírou zásahu záběrů zaostření, ale potvrdil, že dovednost, praxe a štěstí jsou také součástí rovnice.

Joystick usnadňuje posun zaostřovacího bodu, když používáte hledáček, nebo můžete použít zadní obrazovku citlivou na dotyk. A pokud chcete oddělit uvolnění závěrky od automatického zaostřování-a mnoho sportovních fotografů-je na zadní straně vyhrazené tlačítko AF-ON.

Je těžké zavinit výkon A7R III. Už jsme hovořili o automatickém zaostření, které je pro statické předměty rychlé a hladké a docela působivé s rychlým, nevyrovnaným pohybem-a 76-shot komprimovaný surový pufr znamená, že opravdu můžete využít jeho nepřetržité střelby 10 snímků za sekundu, aniž byste museli střílet, aniž byste museli střílet, aniž byste museli střílet v malých praskání.

Pokud jsou vaše hlavní pole sport a akce, pravděpodobně byste si vybrali jednu z nejlepších kamer pro sportovní fotografii. Pokud se však vaše práce spoléhá na rychlost i rozlišení, A7R III dodává oba piky.

Pokud je fyzický výkon Sony působivý, pak je její výkon kvality obrazu ještě více. Úrovně detailů, které Sony 42.Senzor 4-megapixelů může zachytit-zejména při posunu pixelů-jsou fantastické. I když existují fotoaparáty s vyšším rozlišením a kamery, které řeší jemnější detaily, na dnešním trhu zůstává A7R III skutečným výkonem powerhouse.

Sony A7R III

Sony A7R III kombinuje mnoho hvězdných rysů různých kamer řady A7 do 1 výkonného multimediálního stroje. Trvalo to senzor svého předchůdce s vysokým rozlišením A7R II, ale aktualizoval procesor Bionz X Image procesor. To poskytlo skok při nepřetržitém střelbě z 5 fps v předchozích modelech na 10 FPS. I když to není tak rychlé jako Sony A9, je stále vhodná pro většinu akčních scén, včetně sportu, divoké zvěře a událostí. Základní ISO byla rozšířena ze 100-25 600 na 100-32 000, zatímco rychlý hybridní AF systém nyní nabízí 425 bodů kontrastu kromě detekčních bodů 399 z 25/399.

A7R III používá stejnou vysokokapacitní baterii jako A9, která umožňuje až 530 výstřelů na náboj. S sloty s duálními kartami SD, LCD naklápěcí dotykovou obrazovku, porty pro sluchátka/mikrofon a PC synchronizační port pro externí osvětlení se A7R III umístí jako všestranný go-to kameru s provozovatelností pro styl, která je výjimečně výkonná, která je mimořádně výkonná pro portréty, ale také velmi dobře vhodné pro akce a komerční práci.

Pro videografy je A7R III vybavena interním střelbou 4K a S-Log2 a 3 pro lepší gradaci od stínů do Midtonů a široký dynamický rozsah až 14 zastaví hodně flexibility pro post produkci. Užijte si nový Hybrid Log-gama Picture Profil, který podporuje vysoký dynamický rozsah, pomáhá předcházet zablokovaným stínům nebo foukaným vrcholům a vytváří okamžité, živé záběry bez dalšího klasifikace barev. Celý tento dynamický rozsah slouží také fotografům, kteří si užijí 14bitový surový výstup i v tichých nebo nepřetržitých režimech střelby.

Senzor: 42.4MP Full Frame CMOS Velikost/formát: 7952 x 5304, JPEG/RAW (ARW) Video rozlišení/rámce:

 • 3840 x 2160 při 23.98p, 29.97p (až 100 Mb / s)
 • 1920 x 1080 ve 23.98p, 29.97p, 59.94p (až 50 Mb / s)
 • 1920 x 1080 při 120 fps (až 100 Mb / s)

Kompatibilita čočky: Sony E Mount ISO Range: 100-32 000 (rozšířený režim: 50-102 400) AF Body: 425 Detekce kontrastu/399 fázových detekčních portů I/O:

průvodce, příslušenství, sony, alpha
 • 3.5 mm sluchátka
 • 3.5 mm mikrofon
 • Micro HDMI (typ D)
 • Micro USB (typ B) 2.0
 • USB-C

Flash: Pouze horká bota, PC Sync-In Port, Sync Speed ​​1/250 Rychlost střelby: Až 10 FPS Compatibility Card Compatibility: Dual UHS-I/UHS-II SD SLOTS Monitor/LCD: 3 „LCD LCD naklápěcí dotykové obrazovky: 5 „Široký x 3.76 „vysoký x 2.9 „Hluboká hmotnost: 1.45 liber Další funkce:

 • Wi-Fi/Bluetooth
 • Stabilizace 5-osy v těle
 • Podpora průchodu prostřednictvím USB-C
 • Vícerozměrná bota

Půjčovna zahrnuje

 • Digitální digitální fotoaparát Sony Alpha A7R III
 • Čepice těla
 • Kamerový popruh
 • Baterie NP-FZ100
 • Nabíječka
průvodce, příslušenství, sony, alpha

Poznámky k pronájmu

 • Životnost baterie je přibližně 100-180 minut během nepřetržitého zachycení filmu nebo kolem 530-650 stále rámců. Nabíjení baterie trvá asi 285 minut.
 • Pro nahrávání filmu XAVC s formátem XAVC S SDHC/SDXC je vyžadována karta SDHC/SDXC. Karta UHS Speed ​​Class 3 nebo vyšší je vyžadována pro nahrávání 100 Mb / s.
 • Neustálé fotografování videa je možné po dobu přibližně 30 minut.

Sony A7RIII (A7R3), recenze 2023

Toto je moje recenze Sony A7RIII (nebo Sony A7R3) z roku 2023, kamery, kterou jsem vlastnil a používal se spoustou potěšení od roku 2019. Tato recenze je moje vlastní zkušenost s Sony A7RIII v posledních několika letech. Řeknu vám, jestli se jedná o kameru, která stojí za to koupit v roce 2023 podle mého názoru.

Tato recenze byla trochu dlouhá, omlouvám se za to. TLDR: Ano, Sony A7RIII je v roce 2023 stále velmi zajímavou kamerou!

Myslím, že jméno Sony bylo již několik let diskutováno stále více a více v zasedacích místnostech v Canon An Nikon. Zpočátku se možná trochu smáli těmto televizním chlapcům, kteří kupují Minoltu a vytvořili své průsvitné zrcadlové DSLR. A jejich první kamery bez zrcadla Nex byly docela dobré, ale nic na Canon nebo Nikon nic neztratil spánek.

Myslím, že se to od zavedení řady A7 změnilo. První skutečně cenově dostupná plně rámová zrcadlová kamera představená v roce 2012 (nebo na to). Stále tam, kde docela nějaké nevýhody k prvním A7, ale už jste mohli vidět, kam s tím Sony jde. Automatické zaměření nebylo opravdu rychlé, ale bylo to spolehlivé, tělo nebylo opravdu pohodlné a ergonomie zůstala hodně žádoucí. A Sony neměla velkou velkou sestavu čočky.

Ale tyto nevýhody v posledních několika letech zmizely a poslední A7 jsou tak dobré, že vám ve srovnání s DSLR nic nechybí. Naopak, Mirrorless se stal měřítkem ve většině polí.

A není žádným překvapením, že i Canon a Nikon začali nyní dělat plné rámové zrcadlové kamery. Ale mají nějaké dohonění, aby udělali, protože jejich první pokusy o plný rámeček bez zrcadla musely soutěžit s 3. iterací tohoto typu Sony. A Sony od té doby dokonce představila svou 4. verzi A7, což je ještě lepší, rychlejší a schopnější.

Sony A7RIII a A7III v roce 2022 již nejsou nejnovější a nejschopnější modely v sestavě společnosti Sony. Ale jak má Sony tendenci dělat, můžete si je stále koupit nové a kolem nich se vznášejí poměrně několik modelů z druhé ruky. A společnost Sony vydala novou iteraci Sony A7RIII, která je asi 98% stejná jako můj model, ale přichází s lepší zadní obrazovkou. Nový model najdete pod názvem Sony A7RIII A nebo A7R3 a.

V roce 2022 klesají, a to jak pro novou Sony A7RIII, tak i z druhé ruky. Pokud tedy chcete upgradovat ze starší Sony A7 nebo jakéhokoli typu DSLR, tyto kamery vypadají přesvědčivě. V této recenzi vám řeknu o svých zkušenostech s Sony A7RIII a pokusím se odpovědět na jednu otázku: Je Sony A7RIII stále zajímavým nákupem v roce 2022?

brejle

Pokud jde o specifikace, Sony nikdy nezklamala, a když byla představena A7RIII, byla to jedna z nejpůsobivějších kamer v okolí. A stále je v roce 2022. Nejdůležitější specifikace pro Sony A7RIII:

 • Úvod Rok: 2017
 • 42 megapixelových senzorů
 • Usnesení: 7952 5304
 • Procesor obrázku: Bionz x
 • AF Systém: 399 Fáze detekujte body AF 425 Detekce kontrastu AF body
 • Měřicí systém: 1200 zón
 • Rychlost závěrky: 30s. 1/8000s
 • Rozlišení zvětšení hledáčku: 0.78x / 3.680k tečky
 • Obrazovka: 1.44 m teček / 2.95 palců
 • Rychlost střelby: 10 FPS (vyrovnávací paměť 28 surových souborů nebo 76 JPEG)
 • Konektivita: Wi-Fi, Bluetooth NFC
 • Baterie: NP-FZ100
 • Hmotnost 657 gramů (1.45 lb)

Budování kvality a designu

Pokud jste někdy použili starý Sony A7, který vyzvedl Sony A7RIII, bude docela šok. Starý A7 byl velmi lehký, ale také se cítil docela křehký. Sony A7RIII je úplným opakem tohoto pocitu. Je to husté a robustní, jako by bylo vyrobeno z pevného bloku lehké hmotnosti kovu.

V žádném případě to není těžké při 657 gramech nebo 1.45 lb, ale cítí se jako kvalitní produkt. Také se cítí trochu jinak než A7iii, který je o něco lehčího a cítí se trochu méně hustý a robustní. Myslím, že je to kvůli plnému tělu hořčíku v A7RIII na rozdíl od částečně kovového těla A7III, které je kombinováno s některými špičkovými plasty.

Miluji podhodnocený vzhled A7RIII. Je to elegantní a má pěkný matný černý povrch, který přispívá k špičkovému pocitu kamery. Na přední straně jsou některá programovatelná tlačítka, tlačítko uvolnění objektivu a IR port v rukojeti. Ve spodní části najdete kompartment baterie, ve které je umístěna větší baterie FZ-100 místo starší FW-50, která byla použita ve starším těle. Větší baterie vám dává skvělou výdrž baterie, mohu střílet celý den bez výměny baterií.

Paměťové karty našly nový domov na levé straně těla a je zde prostor pro dvě karty. Velká výhoda pro lidi, kteří chtějí používat Sony A7RIII pro profesionální práci. Jedna věc, kterou opravdu nedostanu, je to, že se Sony rozhodla pro jeden slot UHS-II, který přijímal karty SD nalačnou a jeden slot UHS-I. Když používáte první slot pro uložení RAW a druhý pro video nebo JPEG, to není skutečný velký problém. Ale když použijete druhý slot jako zálohu, vaše rychlost je vždy omezena nejpomalejšími ze dvou karet.

Na horní desce je standardní ovladač PSAM, horká bota pro blesk a příslušenství, přepínač on-off a tlačítko pro uvolnění závěrky. Najdete také některá programovatelná tlačítka a můžete vidět přední a zadní rotační ovladač. To je způsob, mnohem lepší než ty, které byly na starém A7, ale tolik se nezměnilo z těch, které se používaly na řadě A7ii.

Zadní strana vám dává pohled na flippy obrazovku, kterou lze přesunout nahoru a dolů pro snadné prohlížení, když držíte kameru dolní nebo vyšší. Stále jedna z mých oblíbených funkcí na moderní fotoaparát. Obrazovka je povolena dotykem, takže ji můžete použít k přiblížení na obrázky, které kontrolujete, nebo pro výběr zaostřovacích bodů. V nabídkách to nefunguje, ale nemohu říct, že mi to moc chybí. Moje prsty by určitě byly příliš tlusté, abych se stejně dotkl těch malých položek menu.

Na zadní straně najdete také multi ovladač a joystick, který lze použít pro výběr bodů zaostření. Jsem rád, že to dodali, ale musím říci, že většinu času stále používám dotykovou obrazovku, protože to prostě funguje rychleji. Ale pro přesný výběr bodů zaostření je joystick skvělý. Druhé rozložení tlačítek je velmi pěkné a ergonomie jsou dobré. I když jsem po většinu svého života uživatelem Nikon, nikdy nemám potíže s nalezením pravého tlačítka.

Hledáček / evf

Hledáček byl jedním z důvodů, proč jsem se rozhodl koupit A7RIII nad A7III. „Normální“ A7III používá hledáček 2360k s maximální obnovovací frekvencí 60 fps. To je velmi slušný hledáček, který bude pro většinu uživatelů více než dost. Ale byl jsem zkažen použitím špičkových kamer Nikon s velmi dobrými, velkými a světlými optickými vyhledávači na mém D800, DF a D4 a trochu jsem se obával. Musím přiznat, že poté, co jsem si koupil A7RIII, jsem několikrát vyzkoušel A7III a hledáček je v pořádku, neporazil bych nikomu, aby si koupil A7RIII nad A7III jen kvůli hledáčku.

Ale hledáček A7RIII je o něco lepší. Používá panel s 3.680k tečky, které prostě nabízejí vyšší rozlišení, které vypadá trochu ostřejší. Není to noc a den, ale při použití obou vedle sebe si všimnete. Jedna věc, která dělá docela rozdíl. Který využívá nějakou extra sílu, ale miluji hladký vzhled, který dostanete. Celkově vzato miluji EVF ve své Sony A7RIII a už bych se nechtěl vrátit k optickému hledáčku. EVF pouze ukazuje více informací a to, co miluji, je možnost přiblížit se při používání manuálního zaostření. A možnost zkontrolovat vaše obrázky v EVF, aniž by se kameru z vašeho oka odtáhla, je také skvělá.

Automatické zaostření Sony A7RIII

Ve starých časech jste opravdu potřebovali dobrý DSLR, abyste měli rychlé a citlivé automatické zaměření. Většina starších zrcadlových kamer používala detekci kontrastu, která byla velmi přesná, ale způsob, jak zpomalit cokoli, co se pohybuje. S Sony A7iii a Sony A7RIII mohu říci, že bych raději měl zrcadlové než DSLR, pokud jde o zaostření.

Jednou z velkých výhod zrcadlového fotoaparátu je to, že nemusíte finiluzovat své zaměření jako vy na DSLR. Protože systém zaostření je na samotný snímač obrazu, je vždy zaměřeno na místo a není třeba provést žádné úpravy. Další věc, která se mi na kameře bez zrcadla líbí, je to, že zaostření funguje stejně při střelbě hledáčku nebo pomocí zpětného LCD. Na DSLR je velký rozdíl v zaostřovacím systému při použití hledáčku (rychlý a docela přesný) nebo zadní obrazovku (detekce kontrastu nebo na senzoru. velmi přesný, ale ve většině kamer je mnohem pomalejší než normální systém). Alespoň na starších Nikon DSLR byl Canon v tomto ohledu lepší.

Technologie automatického zaostření

Sony A7RIII má 399 fázové detekce automatického zaostření a 425 kontrastní detekce automatického zaostření. A7III má ještě více fázové detekce automatického zaostření (600) a teoreticky je ještě rychlejší. Rozdíl mezi těmito dvěma v reálném světě je však poměrně malý, ale zaměřte se na velmi rychlé a přesné. Nejvíce jsem ohromen věcmi, jako je tvář v reálném čase a dokonce i detekce očí v reálném čase. Sony A7RIII je schopen rychle vybírat a sledovat tváře a oči, což je skvělé pro portréty. Nikdy se nemusíte soustředit a znovu komponovat, abyste se zaostřili tváře vůbec, nechte kameru udělat svou věc a budete v pořádku. Systém je vytvořen tak, aby upřednostňoval (lze vypnout) obličej a oko vašich předmětů, i když v rámečku jsou další rozptýlení, které jsou blíže fotoaparátu, pak osoba.

Používání automatického zaměření na Sony A7RIII

Systém AF mi dává svobodu soustředit se na mé kompozice a trávit méně času a úsilí při hraní mého zaměření. Eye Af vám dává možnost zvolit si, které oko by měl upřednostnit nebo jen nechat jej vybrat nejbližší oko. A s firmwarem 3 a nahoru se můžete dokonce rozhodnout nastavit oko na zvířecí oči, takže to dokonce funguje s vaším oblíbeným mazlíčkem. Stále musíte ručně přepínat mezi lidským nebo zvířecím okem, ale je to velmi cool, že má nyní možnost zabudovat možnost.

To kombinované s vysokou rychlostí systému AF je ideální pro portréty a rodinné fotografie. Nenechte se však oklamat efektním systémem AF a rychlostí 10 FPS. Sony A7RIII není rychlá akce nebo sportovní kamera. Při fotografování opravdu rychle se pohybujících předmětů (jako můj pes běží směrem k fotoaparátu), A7RIII je pomalejší a chybí více než můj předchozí Nikon D4. Ale to není to, za co si koupíte tento fotoaparát, když potřebujete absolutní rychlost, stačí získat A9. A není to spravedlivé porovnání tohoto fotoaparátu s A (když to bylo nové 6500 euro) vyhrazenou sportovní kameru s 16 megapixely. Toto je všestranný s vysokým rozlišením, který vám nabízí 42 megapixelových obrázků. Je skvělé s vědomím, že při normálním rychlém střelbě bude A7RIII udělat dokonale a dává vám možnost vzít až 10 FPS.

AF-komplexnost

Při prvním použití této kamery můžete být trochu ohromeni všemi funkcemi a možnostmi AF. Ale není to opravdu těžké použít. Mám své možnosti AF pro výběr pole AF nastavené v mém FN-MENU, abych k nim mohl rychle přistupovat. Při normálním střelbě používám „široké“ pole s detekcí obličeje a očí. Tímto způsobem si fotoaparát vybere samotný bod zaostření a nějak to funguje perfektně ve většině situací. Když střílím něco složitějšího a vidím, že kamera vybírá nesprávný předmět, mám sklon přecházet na flexibilní bod střední velikosti. To mi dává možnost zvolit si, kde potřebuji své zaměření, a mohu přesunout soustředěný bod s dotykovou obrazovkou. Pro rychlou akci jsem zvolil rozšířený flexibilní bod m. Tímto způsobem vyberete předmět, který chcete, aby se kamera sledovala, a pak ho nechte udělat magii. Funguje velmi dobře.

Poté, co v roce 2013 měl starý A7, je velmi působivé, co Sony udělala s A7RIII, systém Focus se právě zlepšil, že je téměř těžké tomu uvěřit. A7 měl většinu funkcí, které mají nové modely, ale cítil se docela nedokončené. AF pracoval většinu času, ale byl také pomalý a jen by vás v některých situacích zklamal. Na novém A7RIII je to stejně spolehlivé jako moje Nikon DSLR kde, ale má také mnohem více funkcí.

Video

Hodně natáčím video a pokud to udělám, je to většinou s mým iPhone. Ale A7RIII je velmi schopná videokamera. Nabízí 4K video až 30 fps a 1080p až do 120 fps. Video můžete nahrávat v XAVC-S, AVCHD a MPEG-4 H.264 Formáty. Nepodporuje h.265. Fotoaparát nabízí pouze interní 8 bitové nahrávání. Máte možnost natáčet v profilech S-Log2 nebo S-Log3, ale pokud chápu, je to trochu omezené v tom, jak je to užitečné 8bitovou nahrávání. Řekl bych tedy, že se jedná o perfektní videokameru pro každého, kdo natáčí video pro jejich vlastní použití nebo dokonce příležitostné profesionální video. Ale existuje mnohem lepší fotoaparát pro video.

Kvalita obrazu

Kvalita obrazu Sony A7RIII lze shrnout jedním jednoduchým slovem: Superb! Nejprve miluji vysoké rozlišení téměř 8000 x 5300 pixelů. Ano, megapixely nejsou na kameře nejvíce importní funkcí, natočil jsem také fantastické obrázky na svých 16 megapixelu D4 také. Ale mít spoustu pixelů je skvělé pro oříznutí a reframing. Vždy jsem ořízl a znovu zarámoval po zpracování po postupu, ale je skvělé oříznout obrázek a stále zbývá více než dost pixelů pro jakoukoli aplikaci.

Vysoký počet pixelů požaduje vysoce kvalitní čočky a přesné zaostření. Pokud jste pixel peeper, budete milovat, kolik můžete přiblížit na jakýkoli obrázek, ale to ukáže jakoukoli nedokonalost. Ale pak znovu, při pohledu na obrázky na normální vzdálenost a bez přiblížení na 100% budou také vypadat skvěle.

Tichá střelba

A7RIII nabízí režim tichého střelby. Používám to téměř po celou dobu. Miluji schopnost střílet obrázky bez klepání zvuku mé závěrky. Musím lidi varovat, že zatímco oni neslyší nic. To někdy vede k nějakému vtipnému vzhledu. Tichá střelba není tak dokonalá jako například Sony A9. Tato kamera může střílet zticha v téměř jakékoli situaci. Existují situace, kdy se musíte vrátit k pravidelné závěrce na A7RIII, abyste zabránili problémům s obrazem, jako je u určitých zářivkových světel nebo při používání rychlého světla. Ale obvykle střílím asi 99% mých obrázků v tichém režimu.

High ISO

Sony A7RIII není podle designu vysokým specialistou ISO. Sony A7iii dělá ve většině testů o něco lépe. Ale je tu velký, ale k tomu. Ano, při velmi vysokém ISO (6400 a nahoru) uvidíte další hluk, když se přiblížíte k obrázku. Kouzlo vysokého rozlišení je však to, že obraz můžete snížit na 16 z 24 megapixelu a získat lepší výsledky, než byste měli s nativní 16 nebo 24 megapixelovou kamerou.

Pro mě je vysoký výkon ISO A7RIII velmi dobrý. Mám nastaveno auto-ISO, abych šel nahoru na ISO12800. Ano, na ISO 12800 získáte docela nějaký hluk, ale stále doručí dostatečně dobré obrázky, které můžete použít ve většině situací. Obzvláště, když jste obrázek zmenšili, nebo ho nevyhodíte na 100%. Můj pohled je, že bych raději měl trochu hluku v jinak pěkně vypadajícím a ostrém obrazu, než aby se rozostřila pohybem. Hluk může být snížen v post, ale rozostření pohybu je mnohem méně opravdové.

Dynamický rozsah

Pokud jde o dynamický rozsah, Sony A7RIII přináší velmi dobré výsledky. Na základní ISO (100) je dynamický rozsah šílený. Obrázky, které jsou podexponovány. A obrázky, které jsou dobře odkryté, ale mají tmavé stíny, lze upravit tak, aby vypadalo jako HDR přímo z kamery.

Při vyšších nastaveních ISO se dynamický rozsah zvyšuje. To se dá očekávat. Ale pak jsem stále schopen vylepšit své obrázky tak, aby vyhovovaly mým preferencím bez problémů. Zvedání stínů zavádí trochu více hluku než na základně ISO, ale je to stále velmi použitelné. Nemůžu si vzpomenout na situaci, kdy dynamický rozsah mého A7RIII nestačil na to, abych získal absolutně nejvíce z mého obrazu. Nikdy jsem se necítil omezený schopnostmi kamery (na rozdíl od mého vlastního fotografického talentu, který mě omezil více než jednou!)

Připojení

Sony A7RIII nabízí základní připojení chytrých telefonů. Má Bluetooth, NFC a Wi-Fi pro připojení k vašemu smartphonu. Bohužel A7RIII nemá modernější systém Bluetooth LE, který udržuje konstantní spojení mezi vaším telefonem a kamerou. Tyto novější systémy mohou na každou fotografii přidat informace GPS a nabídnout rychlejší sdílení obrázků a rychlejší připojení pro dálkové ovládání. Ale starší systém na A7RIII také funguje dobře a je velmi praktický.

Když připojíte smartphone, máte dvě hlavní funkce, které někdy používám: dálkové ovládání (s živým pohledem) a sdílení obrázků. Připojení se provádí prostřednictvím aplikace Imaging Edge Sony, která je k dispozici pro iPhone i Android. Na telefonu Android můžete připojení nastavit pouhým klepnutím na telefon na sevření fotoaparátu, to aktivuje NFC a automaticky vytvoří připojení. Uživatelé iPhone bohužel nemají tento luxus, ale to není chyba kamer. Na iPhone musíte poprvé nastavit připojení Wi-Fi ručně a poté se můžete připojit aktivací připojení na kameře i iPhone. Obě metody fungují dobře, ale způsob Android je mnohem jednodušší a rychlejší.

Funkce dálkového ovládání funguje skvěle pro selfies nebo jiné vzdálené střelby. Získáte nějakou základní kontrolu nad fotoaparátem a můžete nastavit věci, jako je rychlost závěrky a clona. Nevím, jestli byste také mohli použít zoom na objektivu Power Zoom, protože to nemám na to, abych to testoval. Fotografování není super-rychlé, ale funguje to tak, jak se má, a po pořízení fotografie odešle do telefonu 2 megapixelovou verzi k kontrole.

Sdílení obrázků funguje přibližně. V fotoaparátu si můžete vybrat jeden nebo více obrázků a zvolit je, abyste je poslali do telefonu. Standardní nastavení pošle do telefonu obrázek 2 megapixelů, který je dostatečně velký pro kontrolu a sdílení na sociálních médiích.

Každodenní používání Sony A7RIII

Miluji své A7RIII, jak jste si možná všimli, že z této recenze. Líbí se mi, jak se to cítí snappy a rychle jako skutečný moderní fotoaparát. Miluji, jak je to malé a lehké, aniž bych mi dal pocit, že mi chybí něco, co má větší nebo těžší kamera. Naopak, A7RIII je zdaleka nejlepší a nejúplnější kamera, jakou jsem kdy vlastnil. A v průběhu let jsem vlastnil docela několik fotoaparátů (abych dal nápad: Nikon D7000, Sony A6000, Sony A7, Nikon D800, Nikon D750, Nikon D4, Nikon DF a všechny druhy záložních kamer jako NEX5, RX0. RX100M4 a další). A obvykle bych hledal něco novějšího, lepšího, rychlejšího nebo chladnějšího po 12 měsících. Ale ne s Sony A7RIII, dokonce i po 3 letech jsem s kamerou velmi spokojený.

Miluji velmi rychlé a přesné automatické zaměření, které mi dává důvěru, že se zaměřuji pouze na mé kompozice a vzhled, který chci dát obrázek. Nemusím si dělat starosti s chybějícím zaměřením, protože tento fotoaparát to jen přibije za 98% času. A kvůli rychlému, až 10 fps, rychlosti střelby mám vždy více než dost obrázků, které jsou dokonale ostré. A vzhledem k vysokému rozlišení není ostrý obraz jen ostrý, je to ostrý a stále mě udivuje dodnes.

Miluji tichou střelbu. Miluji obrazovku, která se převrátí nahoru a dolů a miluji elektronický hledáček. Také miluji výdrž baterie, střílím celý den a vrátím se domů s až 750 nebo více obrázků na jeden náboj.

Existují věci, které nemiluji? No, originální čočky Sony nejsou levné (vůbec!). Ale Sony stále přidává nové čočky ve všech cenových rozsazích (ale zdá se, že přidávají dražší než levnější). A naštěstí existuje více než dost alternativ třetích stran. Například jsem použil Tamron 28-75 f/2.8 přiblížení asi rok, a to je velmi dobrá a cenově dostupná čočka. Obchodoval jsem to za Sony 24-105 f/4, protože jsem nemiloval bokeh z Tamronu a chtěl jsem trochu více tele- a širokého úhlu. Také miluji objektivy Great Laowa, které jsou k dispozici pro e-Mount Sony. V tuto chvíli používám tyto čočky se svou Sony A7RIII:

 • Sony Zeiss 35 mm f/2.8;
 • Sony 85 mm f/1.8;
 • Sony 24-105 f/4 zoom;
 • Laowa Argus 35 mm f/0.95;
 • Laowa 15mm f/4.5 posun;
 • Laowa 10-10 mm f/5.6.
průvodce, příslušenství, sony, alpha

Závěr pro Sony A7RIII

Začal jsem s otázkou, zda je Sony A7RIII stále zajímavou kamerou v roce 2022. Ano, existují kamery, které pravděpodobně překoná Sony A7RIII. Novější kamery Sony mají ještě lepší automatické zaměření nebo dokonce vyšší rozlišení. A jsou k dispozici lepší videokamery.

Ale to neznamená, že A7RIII už není dobrý fotoaparát. Sony A7RIII je stále velmi schopná kamera, která bude vyhovovat široké škále střelby, od portrétu po krajinu a cestování na příležitostné rodinné fotografie. A to může být také profesionální nástroj pro profesionálního fotografa. Automatické zaměření je velmi dobré a rozlišení 42 megapixelů je více než dost pro téměř jakoukoli práci. Nezklame vás, zejména na aktuální nové nebo z druhé ruky. Pokud tedy debatujete o koupi jednoho: Řekl bych, že jde o to!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS