Recenze Apple Mac Mini (2023): rychlejší, levnější, lepší. Apple Mac Mini A1347

Recenze Apple Mac Mini (2023): rychlejší, levnější, lepší

Dlouho očekávané přidání čipů Apple Druhé generace do své linky Mac Mini, spolu s poklesem 100 cen, vytvořte solidní pouzdro pro tento nový model, který má koupit počítač.

recenze, apple, mini, 2023, rychlejší

Michael je veteránský technologický spisovatel, který pokrývá hardware a software zaměřený na spotřebitele po více než deset let. Publikoval stovky whitepapers a tisíce článků o všem z kapesní technologie, která Mak.

 • Svou práci jsem měl publikované společností Faulkner Information Services, Information dnes, odvážný a Makeuseof.com před vstupem do ZDNET. Publikoval jsem whitepapers, výkonné průvodce, vysvětlení, zprávy a analýzy s dlouhými formami o všech výše uvedených tématech,
 • Hraní mobilní, PC a konzoly; Budování PC a komponenty; Notebooky a chromebooky; PC periferie; Mechanické klávesnice; VR a Metaverse; chytré telefony a tablety; Zvukové vybavení; Televizory a domácí zábava; Chytré reproduktory a displeje; Chytrý domov;

Michael je veteránský technologický spisovatel, který pokrývá hardware a software zaměřený na spotřebitele po více než deset let. Publikoval stovky whitepapers a tisíce článků o všem z kapesní technologie, která Mak.

 • Svou práci jsem měl publikované společností Faulkner Information Services, Information dnes, odvážný a Makeuseof.com před vstupem do ZDNET. Publikoval jsem whitepapers, výkonné průvodce, vysvětlení, zprávy a analýzy s dlouhými formami o všech výše uvedených tématech,
 • Hraní mobilní, PC a konzoly; Budování PC a komponenty; Notebooky a chromebooky; PC periferie; Mechanické klávesnice; VR a Metaverse; chytré telefony a tablety; Zvukové vybavení; Televizory a domácí zábava; Chytré reproduktory a displeje; Chytrý domov;

Apple Mac Mini M2

výhody a nevýhody

 • 100 levnější než jeho předchůdce
 • Stejně jako schopné jako systémy, které mnohokrát stojí
 • 10%.20% výkonnost nad generováním M1
 • Úložiště je pomalejší než modely předchozího generace
 • Stále omezen pouze na dva displeje
 • Rychle skočte na upgradované konfigurace

Počítač 700 plus vytvořil obrovský rozstřik téměř okamžitě díky šokující schopnosti Apple první generál, křemíku prvních stran, aby poskytoval tolik energie jako systémy, které stojí několikrát co nejvíce. Relativně levná jednotka se rychle stala miláčkem nakupujících, kteří hledali cenově dostupný druhý počítač pro den, malé podniky, které chtějí spolehlivou plochu a dokonce kreativní profesionálové z rozpočtu.

Nyní je Apple o něco více než o dva roky později s upgradovanou verzí stejného systému M2, která k překvapení mnoha spustila 100 slevu z předchozího modelu.

Zatímco levnější konfigurace základny nového systému zahrnuje pomalejší úložiště na palubě (více o tomto později), poskytuje také výkon zpracovatelského výkonu nadřazený jeho již působivému předku. Výsledkem je stolní systém, který z něj činí tak, aby většina ostatních obecných stolních počítačů a středních pracovních stanic bude muset nejen ospravedlnit své ceny, ale také jejich potřeba vůbec existovat.

Stále to zcela neodpovídá počtu displejů podporovaných staršími, mac minis založený na Intel, ale je to krok správným směrem, pokud se jedná o omezení, které vás týká.

Výkon

Jedinou nejpůsobivější věcí na M1 Mac Mini byl její výkon. Zatímco M2 Mini neposkytuje masivní krok od svého přímého předchůdce, který M1 poskytoval přes Mac Minis založené na Intel, nabízí vylepšení. Testování obou systémů pomocí respektovaného benchmarku Geekbench 5 (viz níže) ukázalo, že jednorázový výkon M2 je asi o 10% vyšší než M1, zatímco jeho vícejádrové výsledky vyskočily ještě působivější 22%.

Takové postavy jsou skvělé způsoby, jak kvantifikovat upgrady výkonu, ale co je důležitější, je to, jak se systém skutečně cítí pro uživatele. Za tímto účelem si všimnu, že při plnění úkolu na M2 versus starší, jinak identický model M1 existoval detekovatelný, konzistentní přínos.

Například pracovní postupy Photoshopu se cítily rychleji, s jakoukoli akcí, která vyžadovala dobu načítání, se mi zdálo asi 25% rychlejší, v průměru. Podobné zvýšení rychlosti byly detekovatelné i na jiných softwarech pro editaci fotografií, videa a zvuku. Obecné úkoly, jako je procházení webu.

Jablko

Jedinou oblastí, kde M2 ​​Mini skutečně zaznamenala jakoukoli degradaci výkonu, je rychlost jeho vestavěného úložiště. Je důležité si uvědomit, že to primárně ovlivňuje základní model 599 s 256 GB úložiště. Kde Apple používal duální 128 GB SSD úložné čipy na M1 Mini, model M2 místo toho má jediný čip 256 GB.

Nepůjdu příliš hluboko do věcí, jako jsou nájezdové pole a konfigurace NAND. Místo toho si jen všimnu, že obecný konsenzus napříč mnoha testery a analytiky spočívá v tom, že toto rozhodnutí má za následek celkové rychlosti čtení/zápisu palubního úložiště pro model 256 GB mezi 25% a 55% pomalejším.

Zde je třeba poznamenat dvě důležité věci. Za prvé, většina úsporných a otevíracích úkolů, dokonce i na souborech několika set megabajtů, se stále na M2 Mac Mini stále okamžitě děje. Pouze když se dostanete do souborů, které tlačí 1 GB nebo více, nakládací lišta má tendenci se zapojit.

Za druhé, tento rozdíl v rychlosti většinou ovlivní tvůrce a profesionály, kteří manipulují s velkými soubory videa, zvuku nebo obrazu. Tyto typy uživatelů by však nikdy nebyly schopny existovat na 256 GB úložiště stejně. To znamená, že buď upgradují na 512 GB nebo vyšší modely, nebo budou používat externí úložná řešení, která mají zcela oddělené rychlosti čtení/zápisu.

Stručně řečeno, pro většinu uživatelů, kteří by si vybrali možnost skladování 256 GB, se snížení rychlosti neovlivní téměř tak, jak by to naznačovalo 25% až 55%. To znamená, že určitě určete, jaké jsou vaše konkrétní výkon potřebné před zakoupením. Stejně jako u všech nedávných počítačů Mac jste uvízli se specifikacemi, které si zakoupíte, bez následných upgradů, jakmile si vezmete svůj nový Mac Mini Home.

Mám si jednu koupit?

Získání této otázky je celý důvod, proč existují recenze. Bohužel, američtí recenzenti, včetně mě, často musí kvalifikovat odpověď s podmínkami a scénáři kvůli tomu, jak různorodá je potenciální uživatelská základna daného produktu.

I když vám nemohu dát absolutní odpověď, mohu říci s tak velkou důvěrou, jakou mám, že odpověď v tomto případě je téměř jistě ano. Samozřejmě existuje jen několik z těch otravských „buts“ musím se zabývat.

Abych to bylo jasné, pouze pokud spadnete do jedné z velmi specifických kategorií níže, že si myslím, že byste si neměli koupit M2 Mac Mini. Pro doslova všechny ostatní je to první plocha, kterou bych doporučil pro jeho neuvěřitelný poměr ceny k výkonu, jeho dokonalou spolehlivost během mého testování a stejnou jednoduchost a uživatelskou přívětivost, která je již dlouho ochrannou známkou systémů MacOS Systems.

Případy, kdy bych to doporučil, jsou:

 • Rozdíl v rychlosti úložiště vás skutečně ovlivní: Jak je uvedeno výše, pokud často otevíráte nebo ukládáte masivní soubory, před zakoupením zvažte buď možnosti externího úložiště nebo upgradovanou úroveň úložiště.
 • Absolutně potřebujete přístup k softwaru, který není k dispozici pro MacOS: Na rozdíl od starších Mac založených na Intel, M2 (jako je M1 před ním) nenabízí snadný způsob, jak spustit software založený na systému Windows. To znamená, že pokud je pro vaši práci nebo hru životně důležitý název pouze pro Windows, máte štěstí.
 • Jste hráč: Mac jsou stále špatné při vážných hrách, navzdory masivním vylepšením výkonu přinášející Apple Silicon. Nedostatek diskrétního GPU, špatná podpora MACOS mezi herními devs a další technické faktory znamenají, že to prostě není systém, který si můžete koupit, pokud plánujete vážné hraní her.

Sečteno a podtrženo

Níže uvedený obrázek nejlépe shrnuje, proč je M2 Mac Mini tak snadné doporučení. Na pozadí je počítač „malé formy“, který jsem se postavil před pár lety. V popředí je M2 Mac Mini. PC, který jsem postavil, stojí v té době kolem 1 500, zatímco Mac Mini dnes stojí 599. Odložení výše uvedených výjimek z odrážení není absolutně nic, co by měl větší počítač udělat, že M2 Mac Mini může nejen udělat, ale také lépe.

Je to méně než polovina ceny, zabírá méně než čtvrtinu prostoru a používá zlomek energie, kterou PC dělá, ale pro to všechno je to stále lepší domácí počítač. Stejná nadřazenost konkurenčních možností domácího počítače platí i pro velmi velkou část profesionálního nastavení. M1 Mini z nějakého důvodu zcela narušil domácí počítač a jeho následné sledování pouze zvyšuje své úspěchy tím.

Nová počáteční cena MAC mini 599. I se snížením rychlosti skladování je tento systém přístupnější a vhodný pro širší škálu uživatelů než kdy jindy. Pokud potřebujete stolní počítač pro svůj domov nebo firmu, je to téměř jistě ten, který se dostane.

Alternativy k zvážení

Intel NUC 12 Pro

Pokud potřebujete přístup k aplikacím pouze pro Windows, ale přesto chcete malý systém, který vše zabalí do stopy podobné Mac Mini, zvažte nejnovější vydání společnosti Intel. Jeho základní model je o něco dražší, ale jde o nejbližší věc, kterou můžete získat v ekvivalentu Windows.

M2 MacBook Air

Pokud se chystáte koupit pouze jeden systém, pravděpodobně budete lepší s notebookem než stolní počítač. Je to proto, že notebook se může vždy stát plochou prostřednictvím dokovacího řešení, zatímco plocha bude vždy svázána s vaší domácí pracovní stanici. Pokud přenositelnost je něco, co očekáváte, a nechcete si koupit dva počítače, zvažte místo toho popadnutí M2 MacBook Air. Byl to náš rok 2022 roku, protože poskytuje všechny stejné výhody jako nový Mac Mini a pro dobrou míru vyvolává neuvěřitelnou přenositelnost.

HP Omen 40L

Pokud chcete plochu, která je většinou zápasem pro M2 Mac Mini v jiných oblastech, ale také nabízí možnost dostat se na nějaké vážné hry, HP Omen 40L model se hodí k tomuto účtu. Jen si uvědomte, že přidání diskrétního GPU znamená, že utrácíte více a zabíráte více stolního prostoru.

Apple Mac Mini MGEM2LL/A (repasovaná) recenze

Erika Rawes napsal pro digitální trendy, USA Today a Cheatsheet.com a testoval desítky produktů spotřebitelských technologií pro více technologických webů.

Apple Mac Mini MGEM2LL/A (renovované)

Renovovaný Mac Mini 2014 je všestranný stroj, který nabízí spolehlivost a dlouhověkost za extrémně dostupnou cenu.

Apple Mac Mini MGEM2LL/A (renovované)

Koupili jsme renovovaného Apple Mac Mini MGEM2LL/A, aby náš odborný recenzent mohl důkladně otestovat a posoudit. Čtěte pro naši úplnou recenzi produktů.

Mac Mini je cenově dostupnou možností pro ty, kteří chtějí čistotu a jednoduchost MacOS, aniž by upustili příliš mnoho peněz za dražší počítač nebo notebook Apple. Pokud jste ochotni obětovat trochu síly a modernosti, můžete si vyzvednout renovovaný Mac Mini z roku 2014 za přibližně čtvrtinu ceny verze 2018. Kromě své nízké vstupní ceny nabízí renovovaný Mac Mini z roku 2014 řadu výhod oproti jiným mini počítačům na trhu. Ale má také své nevýhody. Pokud byste si koupili renovovaný Mac Mini z roku 2014? Testoval jsem renovovanou Mac mini MGEM2LL/A a tady je moje úplná recenze.

Design: Elegantní a kompaktní

Mac Mini je extrémně kompaktní. je dost na to, aby seděl na stole, aniž by zabíral příliš mnoho místa. Měří pouze 7.7 x 7.7 x 1.4 palce, s nízkým profilem. Stylisticky to vypadá téměř stejně jako předchozí modely a také to vypadá docela podobně jako Mac Mini 2018 Mac. Na rozdíl od Mini 2018 však nemůžete na verzi 2014 dostat kosmickou šedou konec, protože přichází pouze ve stříbře.

Mini je celkově atraktivní. S jeho čtvercovým tvarem, zaoblenými rohy a logem Apple sedí vpředu a uprostřed, vypadá to a cítí se vysoce kvalitně. Na dně mini je mírně zvednutý kruhový stojan. Tento stojan však nemůžete odstranit, ani nemůžete snadno otevřít mini pro provádění upgradů nebo údržby.

Všechny přístavy mini sedí na zádech, což usnadňuje připojení vašich periferií, aniž by do pracovního prostoru pronikla dráty Kompaktní velikost poskytuje velkou flexibilitu.

Ačkoli je Mac mini malý, jiné mini počítače jsou menší. Například Acer’s Chromebox CX13, měří 5.8 x 1.6 x 5.9 palců. CX13 také zahrnuje držák VESA, zatímco Mac Mini postrádá kompatibilitu VESA. Pokud byste ji chtěli připojit pod stůl nebo na zadní stranu monitoru nebo televizní obrazovky.

Displej: Intel HD Graphics 5000

Pozdní 2014 Mac Mini má jediný přístav HDMI a dva Thunderbolt 2.0 portů pro video. Jako integrovanou grafickou kartu používá Intel HD Graphics 5000. Při testování benchmarku to bylo možné 59.9 FPS na pronásledování aut a 45.6 FPS na Manhattanu, se svolením GFXBench.

recenze, apple, mini, 2023, rychlejší

GPU je dostatečně výkonný, abyste mohli hrát několik méně grafických her (jako je Dota 2), sledovat videa HD a upravovat fotografie, ale nemůžete hrát náročnější hry. Můžete se zobrazit v 4K, ale pouze při nižších obnovovacích frekvencech (24 Hz oproti HDMI, 30 Hz nad Thunderbolt). Protože Mac Mini má dva Thunderbolt 2.0 portů Kromě portu HDMI můžete připojit duální monitory připojením jednoho monitoru přes HDMI a jeden přes Thunderbolt 2.0.

Můžete se zobrazit ve 4K, ale pouze při nižších obnovovacích frekvencích.

Výkon: Je to práce

Zrekonstruovaný Mac Mini MGEM2LL/A je vybaven procesorem s dvojitým jádrem, nikoli čtyřjádrem. Má Intel Core i5-4260u, který má základní frekvenci 1.4 GHz. Má technologii turbo Boost Intel a frekvence podpory je 2.6 GHz. Mac Mini má 4 GB LPDDR3 RAM a nemůžete otevřít mini a upgradovat RAM, což je hlavní nevýhodou. Dodává se s 500 GB úložiště HDD.

Ačkoli se jedná o renovovaný model z roku 2014, provedl jsem ho prostřednictvím moderních benchmarkových testů, včetně Cinebench R20 a Geekbench 5. Na Cinebench 20, CPU skóroval 571 bodů, což není špatné pro starší čip, ale také to svědčí o powerhouse. Geekbench 5 dal Mac Mini jediné základní skóre nebo 648 a vícejádrový skóre 1311. Acer’s Chromebox CX13 (s Intel’s i3. 8130U) Skóroval vyšší a obdržel jediné základní skóre 861 a vícejádrový skóre 1616. Mac Mini z roku 2014 není v žádném případě pracovníkem, ale má dostatečnou sílu k provedení všech nákladů a může dokonce sloužit jako spolehlivý počítač pro školu, práci, zábavu nebo všechny výše uvedené.

Některé aplikace se pomalu otevírají a nastavení systému trvá minutu načtení. Ale MINI 2014 nemá problém s provozováním několika úkolů současně a mini se nikdy necítil pomalu v jakémkoli frustrujícím stupni.

Zrekonstruovaný Mac Mini MGEM2LL/A je vybaven procesorem s dvojitým jádrem, nikoli čtyřjádrem.

Produktivita: víceúčelový PC

Renovovaný Mac Mini neobsahuje žádné periferie. Ve skutečnosti je jediná věc, která přichází v balíčku kromě samotného Mac Mini, napájecí kabel. ani nedostanete manuální nebo rychlý start průvodce. Pokud chcete použít mini jako plochu, budete muset poskytnout vlastní myš, klávesnici a obrazovku. Ale máte spoustu možností, jak chcete zařízení používat.

Můžete s ním zacházet jako s plochou, používat jej jako zábavní rozbočovač nebo Plex Server, vytvořit arkádový systém, použít jej pro inteligentní automatizaci domácího domu nebo jej použít pro mnoho jiných účelů. Je to velikost, funkce, schopnosti zpracování a nízká vstupní cena podporují maximální všestrannost.

Mac Mini je také energeticky účinný a vyžaduje pouze malé množství spotřeby energie. Používá asi šest wattů, když je nečinný a jeho maximální spotřeba je 85 wattů.

Zvuk: Vestavěné reproduktory

Mini pracuje tiše šeptá. Na rozdíl od mnoha jiných stolních počítačů a mini PC má své vlastní vestavěné reproduktory. Nezní to tak špatně, ale nejsou příliš hlasité.

Kvalitu zvuku můžete zlepšit přidáním externích reproduktorů. Zahrnuje 3.5 mm konektor pro sluchátka a porty USB pro připojení reproduktorů. Můžete také připojit reproduktory Bluetooth nebo využít Apple Airplay.

Síť: Bluetooth, Wi-Fi a Ethernet

Kromě Bluetooth 4.0, Mac Mini 2014 má 802.11ac bezdrátová síť. Má také port Ethernet pro připojení k tvrdému připojení k internetu.

Jednou z výhod pro zařízení Apple je jejich bezproblémová schopnost připojit se k sobě prostřednictvím jediného Apple ID. Mac Mini se rychle a snadno spároval s mým iPhone. Okamžitě jsem obdržel texty a oznámení, která jsem nastavil na mini bez škytavek.

Kamera: Přineste si vlastní webovou kameru

Mini nemá vestavěnou webovou kameru, ale můžete připojit levnou USB fotoaparát nebo zakoupit monitor s vestavěnou webovou kamerou. Budete muset připojit kameru, abyste plně využili komunikační funkce, jako je FaceTime.

Software: Mac OS X, ale můžete aktualizovat na Catalinu

Mac Mini 2014 přichází se starší verzí Mac OS X (obvykle Yosemite nebo El Capitan v závislosti na konkrétním renovovaném stroji). OS můžete aktualizovat na Mac OS Catalina, která upgraduje aplikaci Photos, Notes App, Apple Mail, Safari, čas obrazovky, hudbu, podcasty, Apple TV, hlasový ovládání a další.

Cena: do 250

Renovovaný Mac Mini z roku 2014 se obvykle prodává za přibližně 230, což je méně než polovina původní maloobchodní ceny 499, když bylo zařízení poprvé vydáno.

Apple ukončil prodej verze 2014 na konci roku 2018, takže pokud chcete zbrusu nový Mac Mini, musíte si koupit model 2018 za počáteční cenu 799. Zrekonstruovaný model z roku 2014 vám může ušetřit svazek.

Zrekonstruovaný Mac Mini 2014 vs. Mac Mini 2018

2018 Mac Mini (pohled na Amazon) je silnější, ale je také dražší než renovovaný model 2014. Základna 2018 Mac Mini má 3.Čtyřjádrový procesor Intel I3 6GHz, místo dvoujádrového procesoru, jako je verze 2014. Má více RAM (8 GB) a je to DDR4 místo LPDDR3. Pro úložiště má verze 2018 128 GB SSD SSD založeného na PCIE ve srovnání s 500 GB úložiště HDD, jako je verze 2014. Pro grafiku má novější model Intel UHD Graphics 630, což je lépe integrovaná grafická karta než starší Intel HD Graphics 5000.

Funkční mini počítač za dostupnou cenu.

Renovovaný Mac Mini z roku 2014 by byl lepší s možnostmi upgradu, ale je to vynikající hodnota, i když je.

Mac Apple pro malou formulář Mac dělá krok vpřed, ale ne obrovský skok

Klady

 • Vynikající nové procesory
 • USB 3.0
 • Lepší integrovaná grafika
 • Rychlejší paměť

Nevýhody

 • – Žádná optická jednotka
 • – Žádná diskrétní grafika
 • – Žádný software mediálního centra
 • – Čtečka karet SD trapně umístěna

Proč můžete věřit Techradar

Trávíme hodiny testováním každého produktu nebo služby, které kontrolujeme, takže si můžete být jisti, že kupujete to nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Apple Mac Mini je již dlouho nejlevnějším způsobem, jak vlastnit Mac. Od svého zavedení v lednu 2005 nabídl malý formový faktor Desktop Mac nízkonákladovou alternativu k all-in-one iMac nebo špičkovému Mac Pro.

Přestože se prodává bez klávesnice, myš nebo obrazovky, vše ostatní, co potřebujete, je v krabici. Je to připraveno na internet, prostřednictvím Ethernet nebo Wireless N a je dodáván s operačním systémem a všemi jeho svazek předinstalovanými.

Je to už nějakou dobu, co vyšel poslední Mac Mini, s Mac Mini 2014 poslední, který jsme zkontrolovali, ale stále jsou velmi užitečná malá zařízení, která vám mohou poskytnout spoustu výpočetní energie, aniž byste se museli starat o složitější stránku věcí. Každý rok vidíme kapku Mac Minis, takže to může být stále skvělým nákupem, s některými docela slušnými nabídkami.

Dražší na konci roku 2012 Mac Mini zde má 2.3GHz čtyřjádrový Intel Core i7, pevný disk 1TB a náklady 799. Oba modely nabízejí 4 GB na palubě RAM.

K dispozici je také serverová verze špičkového modelu, který zahrnuje edici serveru Horského lva a Twin 1TB pevných disků, pro 999.

Jen 19.7cm (7.7 palců) dlouhé a široké, 3.6 cm (1.4 palce) vysoký a váží pouze 1.22 kg (2.7 liber), je to pohodlně přepravitelné.

Pokud chcete například používat stejný počítač doma a v práci, můžete u každého nastavit klávesnici, myši a monitorovat, a poté, až budete připraveni odejít, odpojte MAC mini a zasuňte jej do tašky.

Od občerstvení v polovině roku 2010 byl do těla zabudován transformátor Mac Mini, takže napájení je levným vedením osmi.

Mac Mini ztratil optickou jednotku s předchozí generací v létě roku 2011 a není divu, že se zde nevrátí. Pokud chcete použít disky CD, DVD nebo Blu-ray, musíte si koupit externí zařízení, jako je vlastní superrive USB Apple, nebo pokud máte také počítač s optickou jednotkou namontovaným, vzdálený disk.

Obnovení z roku 2012 není radikální generální opravou. Zachovává si stejný základní formový faktor jako poslední generace Mac Mini a neprovádí žádné zásadní změny jeho funkčnosti. Ale je to víc než pouhá přírůstková upgrade.

Krok nahoru v procesorech, od druhé generace čipy Sandy Bridge po nové procesory Ivy Bridge třetího generace, přinášejí vítané zvýšení síly. Jejich integrovaná čipová sada Intel HD Graphics 4000 je přibližně 60% silnější než intel HD Graphics 3000 používaná v procesorech Core-I druhé generace.

Bohužel, diskrétní grafický čip, který debutoval v Mac Mini v loňském špičkovém modelu. To je nepříjemné, vzhledem k tomu, že vytvoření prostoru pro diskrétní čip bylo dáno jako důvod k upuštění optické jednotky.

Nový Mac Mini balí obrovský výkon s čipem M1 v dostupnějším balíčku

Tom’s Guide Verdict

Svatý Moley! Apple Mac Mini s procesorem M1 je levnější, rychlejší a udržuje vše, co jsme milovali na Mac Mini. To je hodně co žít, ale M1 Mac Mini to dělá s milostí a stylem.

Klady

 • Vážně rychlý výkon
 • Bezproblémová podpora pro většinu softwaru
 • cenově dostupné než kdy předtím

Nevýhody

 • – Žádné upgrady trhu s náhradními díly
 • – Méně Thunderbolt 3 Ports
 • – Několik drobných škytavek s kompatibilitou a funkcemi

Proč můžete věřit Tomovu průvodci?

Naši spisovatelé a editoři tráví hodiny analýzou a kontrolou produktů, služeb a aplikací, aby pomohli najít to, co je pro vás nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme, analyzujeme a hodnotíme.

Cena: 699 (začínající) CPU: Apple M1 (8jádrový, 8jádrový GPU) paměť: úložiště 8 GB / 16 GB: 256 GB / 512GB / 1TB / 2TB Rozměry: 7.7 x 7.7 x 1.Hmotnost 4 palce: 2.6 liber

Poznámka editora: Apple od té doby vydal aktualizovanou verzi Mac Mini, Mac Mini M2. Debutoval na konci ledna 2023 a slibuje více síly (za méně peněz), ale zdá se jinak totožné s MAC mini s přezkoumáním M1 zde.

Apple Mac Mini s procesorem M1 je první plochou, která získala Apple Silicon, přičemž čip Apple M1 nahrazuje procesory Intel Core i3 a Core i5 nabízené na minulých modelech. Je těžké být první, kdo získal nový hardware, ale nejmenší Mac je více než až do práce.

Обгрейднул Старичка Mac mini (2012 года в 2022 ом)

Když společnost Apple oznámila, že přepne rodinu Mac notebooků a stolních počítačů od Intel ve prospěch vlastního hardwaru Apple, existovaly srozumitelné pochybnosti o tom, zda Apple může skutečně nabídnout alternativu k dlouho dominantnímu Intel. Ale jak ukáže naše recenze Mac Mini, zcela nový, vše odlišný Mac Mini je pravděpodobně nejlepší, jaký kdy byl, a jeden z nejlepších mini PC-a jedno z nejlepších období počítačů-můžete si koupit.

Mac Mini s recenzí M1: Návrh

Zatímco Apple provedl hlavní změny pod kapotou se zavedením procesorů Apple Silicon, exteriér se nezměnil od minulých let. Hliníkový podvozek je stále frézován z jediného kovového bloku a dokončen v stříbřitě holém hliníku, který se používá po celá léta.

Design Apple Mac Mini je stejně působivý jako v minulých letech, přestože kategorie Mini PC se rozšiřuje tak, aby zahrnovala obrovskou řadu velmi malých počítačů se širokou odchylkou návrhů. Square Square a zaoblené rohy Mac Mini jsou ikonické, doslova jako ikona vykreslená ve 3D hliníku. Vzhled byl konzistentní od zavedení Mac Mini třetí generace v roce 2010 a od té doby byly jedinými změnami designu odstranění slotu pro optickou jednotku (v roce 2011) a změna na tmavším prostoru šedá eloxovaná eloxovaná Dokončit v roce 2018. (Pro větší, ale stejně netradiční design na ploše se podívejte na naši recenzi Asus Proart PA90 Workstation Review.)

2020 M1 Mac Mini je návrat ke stejnému vzhledu, dokonce se vrátí eloxovaný povrch pro stříbrný holý hliník používaný po celá léta. Desetiletý design unibody je stále věcí krásy, ostré a náhradní, zatímco zůstane povědomí, dokonce pohodlný.- Není to termín, který bych obvykle spojil s stolním počítačem. Je však jasné, že Apple chce, aby jediný nový kus tohoto Mac Mini byl hardwarem Apple uvnitř a vše ostatní, co se cítilo co nejdvalnější a známé. Ať už to zdůrazňuje zdatnost procesoru M1, nebo aby zmírnila obavy z snadno vystrašených oddaných jablek.

Na spodní straně kompaktního stroje je černý kulatý plastový disk. To slouží několika účelům, působí jako noha pro PC, mírně ji zvyšuje pro ventilaci a poskytuje interní přístup pro malou plochu. Na rozdíl od předchozích iterací Mac Mini není nový model obsluhovatelný uživatelem a neexistují žádné možnosti pro upgrade aftermarket.

Mac Mini s recenzí M1: Porty

Je tu jedna pozoruhodná změna na exteriéru Mac Mini, a to je výběr portu. Se všemi porty seskupenými na zadní straně podvozku v černém plastovém I/O panelu je M1 Mini vybaven ethernetovým portem, duálním Thunderbolt 3 porty, připojení HDMI schopné zacházet až do rozlišení 6K, duální USB 3.0 portů a konektor pro sluchátka.

Porovnejte to s Mac Mini z roku 2018 a všimnete si několika velkých změn. Prvním z nich je ztráta dvou portů Thunderbolt 3. Mac Mini 2018 se chlubil čtyřmi. Nový model odpovídá MacBook Air a MacBook Pro s jeho duálními porty Thunderbolt, ale stále je to krok pro každého, kdo chce upgradovat svůj Apple Desktop na nejnovější verzi.

Související omezení. které lze připsat sníženému počtu portů, omezením křemíku Apple nebo možná obojí. M1 Mac Mini podporuje pouze dva displeje a pouze jeden z těch nad Thunderbolt. Druhý je nucen používat HDMI. Starší Mini 2018 podporoval až tři.

Starší Mac Mini lze také nakonfigurovat s 10 gigabitovými ethernetovými připojením, ale nový M1 Mini nabízí pouze standardní Ethernet. I když průměrný uživatel nemusí mít žádnou potřebu 10 gigabitových připojení, tato schopnost byla obzvláště vítána pro splnění požadavků profesionálů videa, kteří potřebují tyto rychlosti pro tažení nekomprimovaných video souborů ze sítě připojeného úložiště, jakož i další profesionální uživatelé, kteří mohou mít 10 gigabitů k dispozici v kanceláři. Je to nepříjemnost pro konkrétní výklenek uživatelů, ale je to specializovaný jablko v minulosti.

Rovněž stojí za zmínku, že porty Thunderbolt 3 nalezené na Mac Mini jsou také USB 4 porty. I když to může nechat některé uživatele poškrábat hlavy. Thunderbolt a USB byly původně konkurenční formáty. nedávno vydané standardní USB 4 odpovídá většině specifikací Thunderbolt 3. USB 4 používá konektor USB Type-C, nabízí 40 gigabitů za sekundu a podporuje dodávku napájení až do 100 wattů, všechny specifikace, které znějí velmi dobře povědomě, pokud jste si přečetli podrobnosti o Thunderbolt 3. V zásadě se sloučily kdysi nesourodé standardy USB a Thunderbolt a Thunderbolt 3 je víceméně zaměnitelný s USB 4. Je to také zpětné kompatibilní s USB 3.2 a USB 2.0, ale to je méně znepokojení díky dvěma USB 3.0 připojení již nabízených MAC MINI.

To je také částečně pozoruhodné proto, že Apple-časný adoptor Thunderbolt Technology-se nepřepnul na Thunderbolt 4, pravděpodobně proto, že vývoj procesoru M1 se zaměřil na zavedený standard Thunderbolt 3 namísto nového Thunderbolt 4. Nemůžeme však zlevnit možnost, že se Apple rozhodl pro nyní univerzální standard místo Thunderbolt 4, protože se jedná o proprietární připojení Intel a vztah Apple/Intel je nyní hluboce odlišný, když Apple migruje od Mac založených na Intel založených.

Mac Mini s recenzí M1: Změny hardwaru

Mac Mini M1 je vybaven procesorem Apple M1, prvním CPU v rodině Apple Silicon, který přišel do Macs. Je to stejný procesor, který se nachází v novém MacBook Air a MacBook Pro, a tím, že tento identický hardware nabízí Mac Mini slibuje víceméně identický výkon. Dostaneme se do toho více později.

Samotný čip je 3.Procesor 2 GHz s 16 miliardami tranzistorů na jeho křemík. Kombinuje zpracování a grafiku na stejný systém na čipu (SOC) a také se balí do jiných funkcí, jako je zabezpečená enkláva pro zabezpečení, sjednocenou paměť pro efektivnější využití RAM a integrovaný řadič úložiště s zrychlenou kryptografií pro rychlejší, bezpečnější úložný prostor. Je to jasně navrženo jako řešení jednoho čipu pro každý úzký profil v moderních návrzích PC. A to je dobré pro tento slib díky své technologii 5 nanometrů, která umožňuje, aby Apple Design zapadl větší schopnost do One CPU.

Jádrem procesoru M1 je 8 zpracovatelských jádra: čtyři „výkonové jádra“ pro surový výkon a čtyři „jádra účinnosti“, která zvládnou mírně náročné úkoly bez stejného druhu tahu energie. To je velký problém na bateriích ovládaných Mac, jako je MacBook Air, ale méně problémem při diskusi o stacionárním stolním počítači Mac Mini.

Toto je spárováno s 8jádrovými GPU, také na stejném čipu. Ve srovnání s předchozím grafickým řešením založeným na Intel, Intel Iris UHD Graphics 630, Apple slibuje dramaticky rychlejší výkonnost pro věci, jako je vykreslování videa, úpravy obrázků a dokonce i hraní her.

Mac Mini s recenzí M1: MacOS Big Sur a Rosetta 2

Na straně softwaru je Mac Mini přichází s Big Sur, nejnovější iterace Mac OS Apple a první postavená s ohledem na zpracování Apple pro zpracování Apple. Stojí za zmínku, že Big Sur musí vykonávat dvojitou povinnost podporovat procesory Mac i Intel, a zahrnuje Rosetta 2, která překládá aplikace určené pro hardware Intel X86 pro použití na procesoru M1 založené na ARM. S většinou softwaru, který již není napsán pro hardware Intel, Rosetta 2 poskytuje emulační vrstvu, aby věci udržovaly hladce běžící. Je to technický nástroj, aby se vše pěkně hrálo, zatímco Apple vyvažuje dva velmi odlišné systémy a poskytuje oba stejné schopnosti, dokud Apple nebude schopen plně přejít na Apple Silicon pro všechny počítače Mac někdy v příštích několika letech.

Funguje to natolik dobře, že si (téměř) nikdy nevšimnete rozdílu, pokud nepoužíváte jednu z hrstky aplikací, které Flat Out nejsou podporovány, jako je virtualizační software X86 (jako je paralely nebo fúze VMware). Ale není to 100% kompatibilní se vším, takže škytavky mohou nastat, když získáte svůj vlastní výběr preferovaných programů načtených na vašem novém Mac Mini.

Ale ve velkém posunu od Intel k Apple Silicon je Mac Mini rozumným místem pro začátek tohoto přechodu, vzhledem k tomu, že je vytvořen malý počítač pro využití hardwaru pro zpracování notebooku v kompaktním formálním faktoru na stolním počítači. Je to v tomto smyslu typický mini PC a v tomto případě prototypická plocha Mac Mac. Ale jako první stolní počítač běžící na hardwaru pro zpracování Mac, je to chuť věcí, které brzy přijdou pro jiné stolní systémy, od iMac po Mac Pro Workstation.

Mac Mini s recenzí M1: Výkon

Naše recenzní jednotka Mac Mini je nový standardní základní model, vybavený procesorem Apple M1 a 8 GB RAM. S 256 GB úložiště Flash je to nejlevnější Mac, který můžete získat. Je to také skvělý testovací případ pro to, co může čip M1 opravdu udělat. I když porovnáme Mac Mini s jinými mini PC, je to jeden případ, kdy můžeme také poukázat na zajímavé podobnosti a rozdíly s nejnovějšími notebooky Apple, MacBook Air a Apple MacBook Pro, které oba využívají stejný hardware zpracování.

Naše neformální hodnocení začíná prohlížením webu a při procházení na více než tuctu safari a sledováním videa 4K na YouTube nedošlo k žádnému patrnému zpomalení výkonu. I když jsem psal tuto recenzi s více než 30 kartami otevřenými, nikdy jsem neviděl nejmenší zpoždění.

V Geekbench 5.3 Test vícejádrového srovnávacího testu, který byl optimalizován pro Apple Silicon, Mac Mini skóroval 7 683 bodů. To je zhruba totožné s 8 GB MacBook Air (7 581) a MacBook Pro (7 571), přičemž rozdíl je statisticky zanedbatelný.

Ve vší upřímnosti jsem doufal, že Apple vyladí Mac Mini, aby nabídl lepší výkon, protože viděl, že má chlazení, které dává MacBook Pro výhodu nad vzduchem MacBook, a nemá žádné obavy o výdrž baterie těchto notebooků. Možná v budoucnu budou existovat možnosti, jak husí výkon Mac Mini a vytlačte trochu více schopností z procesoru M1, ale prozatím jsou v podstatě stejné.

Přechod na GeekBench 5, verze použitá pro naše aktuální počítačové testování systémů Non Apple, Mac Mini skóroval 6 005. ale udělal to pomocí Rosetta 2, aby byl software spuštěn. Lenovo Thinkcentre M90N Nano skóroval mnohem skromnější 3 265 s procesorem Intel Core i5-8365U. Na druhém konci spektra je Intel NUC 9 Pro, vybavený procesorem Xeon E-2286M, který měl skóre vedení kategorie 7 985. Mac mini spadá někde mezi nimi, ale snadno se řadí na špičkové úrovně pro mini PCS.

Když se dostaneme do reálného srovnání zpracovatelského svalu, obrátíme se na ruční brzdu a testujeme, jak rychle může systém převést 4K videoklip na 1080p. Pomocí ruční brzdy 1 Apple Silicon 1.4, Mac Mini dokončil svůj úkol za 8 minut 11 sekund. MacBook Pro byl o něco rychlejší (7:46) a MacBook Air trochu pozadu v 9:08.

S opakováním testu Handbrake s verzí přátelskou k Intel pomocí Rosetta 2, Mac Mini provedl stejný úkol ve 12:38, výrazně pomalejší než při použití verze optimalizované Apple. Ale opět to spadá mezi pomalejší Lenovo ThinkCentre M90N (20:23) a rychlejší NVIDIA Quadro-Equipped Intel NUC 9 Pro (8:23) Mac Mini byl rychlejší s nativní aplikací s nativní aplikací

Při pohledu na jinou aplikaci v reálném světě používáme 30minutovou výzvu Photoshop PugetBench, která simuluje pomocí systému pro grafickou práci. Zde Mac Mini získal 566 bodů

Zpočátku jsme se podívali na to, jak dobře udělali Mac Mini s hraním her5 snímků za sekundu při rozlišení 1080p a 17.3 fps, když vytočili až 4k. To je v souladu s M1 MacBook Air a MacBook Pro, které spravovaly 37 a 38 fps při rozlišení mezi 1440 x 900, které bylo použitelné na displeji MacBook.

Ale zatímco Mac Mini nabídl hratelné 31.5 FPS s jeho integrovanou grafickou schopností, byl překonán oběma Lenovo Thinkcentre M90N (73.6) a Intel NUC 9 Pro (100.1 fps) Navzdory skutečnosti, že pouze NUC měla vyhrazenou grafickou kartu.

Celkový závěr se zdá být jasný: pro většinu použití může čip Apple M1 převzít procesory Core i3 a Core i5 a vyhrát. Tam jsou vždy výkonnější systémy, jako je Intel Nuc 9 Pro, ale pro rozpočtovou plochu se Mac Mini ožení s překvapivě silným výkonem.

Ale není to všechno sluneční svit a růže. Hraní je omezeno na Little Mac a není jasný výhoda pro získání Mac Mini, pokud si můžete dovolit koupit jeden z Apple M1 MacBooks.

Тебе нужен Mac mini

Mac Mini s recenzí M1: Cena a konfigurace

Snad nejvíce neočekávanou částí oznámení společnosti Apple o novém Mac Mini byl přesun k nižší ceně a snížení nákladů na základní model z 799 na 699. Po letech, kdy viděli malé iterativní změny používané k ospravedlnění významných cenových skoků, Apple ve skutečnosti udělal něco levnějšího. a udělali to a zároveň zajistili, že tato malá plocha nabízí úhledný výkon.

Naše testovací jednotka je základní model M1 Mac Mini, s 8 GB paměti a 256 GB úložiště. Toto úložiště není tradiční SSD. je pájeno, takže neexistují žádné výměny disků. ale je to funkčně totéž.

Pro M1 Mini je další výchozí možnost, která naráží na úložnou kapacitu až do 512 GB a prodává za 899. Oba modely lze také nakonfigurovat s více RAM, narážející až 16 GB pro dalších 180.

Nakonec můžete také zkreslit úložiště. Model 512 GB stojí 200 dalších, s možností 1 TB a 2TB pro 380 a 740. Všichni řekli, nejvyšší konfiguraci M1 Mac Mini lze zakoupit za 1 599.

Dokonce i pro kupující, kteří chtějí poměrně základní Mac Mini, doporučujeme přistoupit k možnosti paměti 16 GB. Zatímco 8 GB bylo pro naše účely spousta, dlouhodobé uživatelé. a Apple je známo, že jde o roky mezi aktualizacemi MAC mini. budou cítit limity menšího přidělení RAM a neexistuje způsob, jak upgradovat poté, co jste si ji koupili. Je to dalších 180, ale je to jedna oblast, kde si myslíme.

Skladování je podobný problém, s pájenými moduly Flash místo vyměnitelného SSD, ale to lze alespoň doplnit externí jednotkou. Thunderbolt 3 rychlosti jsou dostatečně rychlé, aby většina uživatelů nebyla schopna rozeznat rozdíl mezi připojenou externí jednotkou nebo 2TB interního úložiště, ale s účtováním Apple účtuje několik set dolarů za dokonce skromné ​​upgrady úložiště, pravděpodobně z lepší hodnoty získáte lepší hodnotu externí disk.

Mac Mini s recenzí M1: Nové vnitřnosti, nové problémy

Ale s novým hardwarem a softwarem jsou vždy nějaké zádrchy a během naší recenze Mac Mini jsme zasáhli několik. Zde je několik věcí, které je třeba mít na paměti, pokud uvažujete o získání nového Mac Mini.

Pokud se spoléháte na emulaci x86 pro aplikace Windows, máte štěstí.

Nedostatek bootovacího tábora pro běh oken bude také blokem úrazu pro mnoho potenciálních kupujících, protože neexistuje způsob, jak spustit okna na tomto novém počítači Mac. A s touto ztrátou se také vzdáte Windows Games, hodně programování a rozvíjející se užitečnosti, stejně jako jakékoli programy, které můžete dávat přednost, které nemají ekvivalent Apple. V minulosti byl boot tábor řešením všech těchto problémů, ale na tomto Mac Mini nic z toho není, a to je pravděpodobně kvůli novému hardwaru pro zpracování společnosti Apple, prostě tuto kompatibilitu nemá a vyžaduje softwarové emulace, jako je Rosetta 2, aby bylo možné Dokonce spusťte programy určené pro procesory Intel.

Konektivita Bluetooth je další jasný problém, i když Mac Mini se může pochlubit Bluetooth 5 pro bezdrátové připojení. Narazili jsme na problémy s bezdrátovými klávesnicemi, myši a sluchátky, které měly potíže s navázáním nebo udržováním spojení. I po připojení si jiní uživatelé zaznamenali laggy výkon, přičemž Bluetooth myši se nepodařilo sledovat konzistentní rychlost přes obrazovku. To je pravděpodobně něco, co lze opravit softwarovou záplatou po silnici, ale mezitím se musíte starat.

Další hlavní omezení, které ovlivní profesionální uživatele více než příležitostné fanoušky Apple, ale rozhodně stojí za zmínku: Nový Mac Mini nepodporuje externí grafické karty. To znamená, že neexistuje žádná možnost pro připojení EGPU, jako je Razer Core X nebo Blackmagic EGPU, který Apple prodává pro použití s ​​jinými počítači Mac. Přidání externí grafické karty bylo praktickou funkcí na minulých Mac pro více grafiky koňské síly, schopnost ceněná videem a editory fotografií na minulých počítačích Mac, stejně jako hráči.

Mac Mini s recenzí M1: Verdikt

Pokud naše Apple Mac Mini s M1 Review udělá cokoli, je to zdůraznit, co Apple vždy vynikal, uvolňovat inovativní produkty s posedlým okem pro detail a perfekcionisty polsky. M1 Mac Mini není dokonalý stroj, ale je překvapivě blízko. Pro systém, který nabízí snížení cen z minulých verzí a zároveň zavádí nový hardware a vyvážení softwaru zaměřeného na Apple s Apple 2-překládanými aplikacemi, je to šokující dobré, a přestože jsou některé problémy, je mezi nimi jen málo a daleko mezi.

Pro většinu uživatelů se jedná o neomylný: M1 Mac Mini je nejdostupnější z nové plodiny Mac Apple a přináší obrovskou hodnotu za dostupnou cenu. Pokud jste profesionál nebo jste byli nadšeni pro nyní, jako je podpora EGPU, možná budete chtít hledat jinde, ale pokud chcete jen plochu Mac, která nebude stát spoustu peněz, M1 Mac Mini je Nejlepší věc tam.

Mac Mini (koncem roku 2014) 2.6 GHz Recenze

Jak provádí inbetweener? Zjistíme, jak se uprostřed tří nových modelů Apple Mac Mini (koncem roku 2014) hromadí proti svým levnějším a drahým sourozencům.

Klady

 • Nejnovější Mac Mini získá další port Thunderbolt 2
 • 802.11AC Wi-Fi
 • Možnost Flash Drive s připojením k PCIe

Nevýhody

 • Až o 50 procent pomalejší než dříve
 • žádný čtyřjádrový procesor
 • ztrácí možnost upgradovat paměť
 • ztrácí FireWire 800

Náš verdikt

Zatímco vstupní úroveň Mac Mini (koncem roku 2014) je přitažlivá za 399 GBP, těží by z upgradu paměti nejméně na 8 GB, zejména proto, že tato upgrade nebude nikdy možná později. Do té doby porovnání tohoto upgradovaného nejlevnějšího modelu za 479 GBP se středním modelem se stejným doplňkem paměti, za cenu 579 GBP, se musíte rozhodnout, zda dalších 100 GBP odůvodňuje zvýšení dostupného výkonu CPU. Tento rozdíl je podle našich referenčních výsledků kolem 15–25 procent rychlejší. Grafický výkon je ve středním modelu nepatrně zvýšen, ale možná ne tolik, jak by název Sexy Intel Iris naznačoval. Ani Mac Mini není to, co bychom nazvali hry přátelské. Když je posuzován proti Top Mac Mini, CPU dnešní Top 2. Ale upgrade na Fusion Drive ve stejném modelu bude mnohem viditelnější, i když to bude znamenat zvýšení ceny 230 GBP.

Apple obnovil řadu MAC mini v říjnu 2014, což způsobilo rozruch v procesu uvolněním modelů, které byly pomalejší než předchozí generace 2012, kterou nahradili. To je to, co jsme našli při porovnání toho nejlepšího z roku 2012 s nejlepším dnešním nejlepším, s nedostatkem z nejnovějších Mac, který se přímo ukázal na zatažení jakýchkoli čtyřjádrových procesorových modelů. Podívejte se na Mac Mini na webovém obchodě Apple: Zde.

A pokud byste chtěli vědět o další aktualizaci Mac Mini a kdy bude pravděpodobně vydán, obraťte se na náš článek New Mac Mini 2016 Aktualizace pověsti

Tolice bylo zvednuty členy společnosti MAC Mini Curtiation Society od rozhodnutí společnosti Apple k pájení paměti do logické desky a odstranění populární možnosti nákupu základních modelů a poté maximalizaci RAM s upgradovacími soupravami z podobných jako klíčovou paměť. Nebo jednoduše získáte Mac s pamětí, kterou jste dnes požadovali, bezpečně s vědomím, že by mohla být v budoucnu rozšířena, kdy a pokud jsou požadovány požadavky na softwarovou paměť.

V případě přesunu z 8 GB na 16 GB, protože můžete být v pokušení dělat s tímto Macem středního řádu, jde o klíčovou trasu v současné době 98 GBP, zatímco Apple účtuje 160 GBP GBP.

Takže zatímco to je o 60 liber více než někteří lidé cítí, že by měl platit za stejný konečný výsledek, není to rozdíl několika set liber, jaký býval. A politika s pevnou pamětí by měla znamenat, že je bezpečně nainstalován RAM zaručené kvality. Snižuje tím časově náročný problém s vystopováním špatného RAM jako příčiny nestability systému-i o tom, že i prodejci paměti s velkým jménem trpí příležitostnými problémy s kvalitou.

Mac Mini (koncem roku 2014) 2.

.

Pokud si koupíte z online obchodu Apple, stejně jako u jakéhokoli jiného Mac, můžete si vybrat vlastní konfiguraci s omezeným vylepšením na procesor, úložiště a paměť. Ve skutečnosti by to byl nejlepší mac mini.0 GHz Intel Core i7 Dual-Core Processor, 16 GB paměť a 1 TB PCIe-připojený k flash disk. Stojí to oční zalévání 1759 GBP.)

Ve skutečnosti existuje menší mezera v ceně mezi nejzákladnějším a nejzákladnějším, než střední a vrchol. Uvidíte to snadněji, pokud zaokrouhlíte rušivé 99s od houpaček: 400 GBP, 580 GBP a 800 GBP.

Jaký je tedy rozdíl mezi vstupní a střední modely MAC mini? Při pohledu na samotné specifikace, docela hodně. Vstupní model provozuje stejný procesor a paměť jako nejlevnější MacBook Air, ale s pomalým 500 GB pevným disku namísto nejrychlejšího úložiště v spotřebitelských počítačích, kterým je PCIE připadaná flash disk. Mezitím nový vstupní úroveň Mac Mini také provozuje stejný procesor a 500 GB úložiště jako nejlevnější iMac, i když tento rozpočtový stolní počítač je alespoň vybaven 8 GB paměti.

Krok vpřed Middle Mac Mini. Uvědomte si, že většina řady spotřebitelských počítačů společnosti Apple dnes používá čipy U-Suffix Intel, označuje ultra nízkou spotřebu energie (podle standardů Intel) a je navržena s ohledem na energetickou ekonomiku.

To zůstává nejslabší částí systému, která zadržuje velký potenciál, ale na rozdíl od problému s pájenou pamětí je tento alespoň opravitelný. za předpokladu, že jste technicky zběhlí při snižování složitého hardwaru PC. Nepopíráme však, že od té doby, co Apple barikádoval cestou s bezpečnostními šrouby, není to tak snadné, jak to bývalo.

Paměť se také zdvojnásobila, ze 4 GB na 8 GB. Ve srovnání s poslední generací Mac Mini se vyvinula jemně ze standardních 1600 MHz DDR3 SO-DIMM modulů, na variantu s nízkým výkonem (LPDDR3), která je skvěle a docela trvale připájena do desky s obvodem.

Třetí a konečný rozdíl mezi nejlevnějšími a middlelingovými modely MAC mini je ve specifikaci grafického procesoru. Všechny MAC minis od předchozí generace na konci roku 2012 se spoléhaly na vestavěnou grafickou schopnost mobilních čipů Intel Core Series a zde vidíme změnu z Intel HD Graphics 5000 na Intel Iris Graphics 5100.

Vzhledem k působivému skoku představení, které jsme našli s Intel Iris Pro Graphics v poslední 15palcové MacBook Pro s displejem sítnice, může být odpuštěno za očekávání podstatného upgradu v grafickém výkonu při výběru Middle Mac Mini. Bohužel, zatímco oba mají společné slovo „iris“, grafický procesor ve střední Mac je o něco lepší než u vstupní úrovně. Pojďme se blíže podívat.

Mac Mini (koncem roku 2014) 2.6 GHz: Grafický výkon

Když jsme testovali 1.4 GHz model, zjistili jsme, že je to jen o schopnosti přehrávat některé hry Windows přenesené do OS X. za předpokladu, že jste vybrali nízké rozlišení obrazovky a sníženou nastavení kvality.

Například Batman: Arkham City by si mohl hrát s průměrným snímkem 31 FPS, když je nastaven na 1280 x 720 pixelů a střední kvalita vykreslováníBylo zjištěno, že model 6 GHz s jeho grafikou duhovky byl schopen zvednout na pouhých 33 fps.

Základní Mac Mini by mohl průměrovat 35 FPS, když je nastaven na 1280 x 720 a nízkou kvalitu (režim OpenGLACE Legacy Opengl), ale Užitečně se neimoval pod 23 fps, což je blíže k prahu 25 FPS obvykle považováno za proveditelné minimum.

Middle Mac Mini ve stejné hře a nastavení zaznamenal průměr 36 FPS, ale minimální snímky nyní při 27 fps. Zatímco tento Mac je stále hraniční, může naklonit rovnováhu k občasnému hraní.

Mac Mini (koncem roku 2014) 2.

Pokud ne grafika, pak možná upgrade procesoru může držet určitou užitečnou další sílu pro ty, kteří ji potřebují. Ale navzdory téměř zdvojnásobení frekvence hodinek procesoru byste neměli očekávat dvojnásobek výkonu.

V Geekbench 3, procesor a testovací aplikace pro paměť hodnota nejlevnější 1.4 GHz model s průměrem 2803 bodů v režimu s jedním jádrem a 5401 bodů ve vícejádrech.

To 2.6 GHz Mac Mini zde skóroval 3184 bodů s jedním a 6793 body ve vícejádrovém režimu. To je užitečná podpora surové rychlosti a ne nevýznamná: díváme se na téměř 14 procent rychlejší pro jedno jádro, ale blíž k 26 procentům, přičemž čtyři prakticky hyperthreaded jádra pracují pryč.

Jako digession je třeba si uvědomit, že test Primate Labs Geekbench 3 byl ve skutečnosti kalibrován v roce 2011 Apple Mac Mini To stanoví užitečné srovnání, vzhledem k tomu, že tento model a prostřední mini testujeme zde téměř stejnou frekvenci hodin (2.5 vs 2.6 GHz) a stejná konfigurace dvou fyzických jádra s technologií hyper nití, aby se přibližovala čtyři jader.

Tento lavičkový odkaz Mac Mini z roku 2011 byl normalizován tak, aby získal 2500 bodů v jednojádrovém režimu, a pak získal 5740 bodů běžících ve vícejádrovém režimu. Porovnání středních modelů v letech 2011 a 2014 tedy můžeme vypočítat procentuální zvýšení výkonu surového zpracování o 27 procent a 18 procent pro každý způsob provozu, při hodnocení hlavního procesoru a výkonu paměti alespoň.

Vzhledem k pokroku ve výkonu za hodiny, se zdánlivě zpětným, ale překvapivě schopným 1.4 GHz Intel Core i5-4260U Jako příklad jsme byli vlastně překvapeni, že mezi lety 2011 a 2014 MAC minis v polovině roku 2014 neexistovala jasnější mezera, zejména vzhledem k menší výhodě hodin později 2.6 GHz Mac.

.4 GHz a Middle 2.

V Cinebench 11.5, skóre se přesunula z 1.1 body na 1.3 body, 18 % zlepšení. Spuštění vícejádrového režimu se skóre zvýšila ze 2.49 až 3.

Mac Mini (koncem roku 2014) 2.6 GHz: Spotřeba energie

Špičková spotřeba energie 2.6 GHz Mac Mini (koncem roku 2014) bylo asi o 30 procent vyšší než u 1. Ale aby bylo jasné, to běží nejvyšší rychlostí s CPU i GPU tlačeným na maximum.

Když se SAT na volnoběh na ploše, bylo vidět, že oba modely MAC mini přitahují pouhých 5 W síťové síly, což způsobí, že se značným okrajem nejúspornějším počítačem založeným na x86, jaký jsme kdy testovali.

Mac Mini (koncem roku 2014) 2.6 GHz: Proti nejlepším…

Nezkoušeli jsme nakonfigurované MAC Mini na konfiguraci 1759 GBP, ale jak jsou 2.6 GHz Mac Mini uprostřed stánku proti nejlepšímu Mac mini z roku 2014 s jeho 2.8 GHz procesor?

Rozdíly mezi těmito modely jsou očíslovány jako dva. Existuje o něco rychlejší hlavní procesor o 200 MHz. To také zahrnuje zvýšenou technologickou výšku Turbo Boost o stejnou částku, přesunuta z 3.1 GHz na 3.3 GHz. A na nejlepším Mac Mini je hybridní úložný systém, který doplňuje pevný disk notebooku 1 TB s 128 GB PCIE přitahovaným flash diskem. Toto kompozitní zařízení je fúzní jednotkou, která nabízí velkou výhodu úložiště s pevným státem s hromadnou úložnou kapacitou levných pevných disků.

recenze, apple, mini, 2023, rychlejší

Při pohledu na rozdíly v CPU bylo nárůst skóre benchmarku malý, ale docela úměrný změně delta frekvencí procesorů. Zatímco CPU běží kolem 6 až 8 procent rychleji, skóre podobně vzrostla přibližně o 6 až 7 procent.

Takže Cinebench jednorázové hodnocení šlo z 1.30 bodů na 1.38 a 112 bodů na 120; nebo 6.2 a 7.1 procenta zvýšení respektive. Vícejádrové hodnocení se změnilo z 3.13 bodů na 3.36 a 274 bodů na 292; dávat 7.4 procenta a 6.Zvýšení 6 procent.

Geekbench 3 se přesunul z 3184 na 3363 bodů (5.6 procent) a pro vícejádrové, od 6793 bodů na 7208 bodů (6.1 procenta).

Grafický výkon mezi lepším a nejlepším mac minis byl téměř zanedbatelný. Oba mají stejný motor Intel Iris Graphics 5100 a v našich testech nebyl rozdíl více než 1 rám za sekundu pro rychlejší Mac a to pouze v přibližně polovině testů.

Mac Mini (koncem roku 2014) 2.6 GHz: Fusing úložiště

Pro uživatele Mac Mini bude mnohem větší dojem rychlosti na nejlepším modelu převážně použití rychlého úložiště flash. Výkon Fusion Drive s připojenou PCIE je složitý pro srovnání kvůli složitému způsobu, jak je pleten na větší pevný disk podle základní technologie úložiště OS X. Můžeme však dávat chuť rychlosti, kterou můžete očekávat, z benchmarkového testu osamělé 256 GB PCIE připadané flash disk nalezené v MacBook Air (začátkem roku 2014).

Nejlepší sekvenční rychlosti čtení a zápisu tohoto SSD byly přibližně 730 MB/s a 620 MB/S PÍSEM. Porovnejte tyto nejvyšší rychlosti s výsledky 104 a 103 MB/s pevného disku Mac Mini.

(Nejedná se o přímo srovnatelný test, který si uvědomujeme, v neposlední řadě proto, že 128 GB SSD bude pravděpodobně mít snížený výkon maximálního zápisu než vzorek 256 GB kvůli snížené vnitřní paralelismu.)

Pro celkovou uživatelskou zkušenost je důležitá výkonnost přenosu malých součtů. Pevný disk je průměrován 16 a 18 MB/s pro náhodné čtení a zápisy, pomocí dat velikosti od 4 kB do 1024 kB. Naše SSD vrátila výsledky ve stejném testu 172 MB/S a 273 MB/S. to je větší než řád rozdílu.

Neměřeno zde, ale rozhodujícím rozdílem mezi technologiemi úložiště je snadnost, s jakou může flash disk rychle žonglovat vlákna dat současně, zatímco pevný disk stále ukládá a víří, když je prezentován se stejnými více proudy dat současně.

V praxi používání jednotky flash jednoduše znamená, že aplikace spustí mnohem rychleji, otevřené soubory a lze je uložit téměř v žádném okamžiku; A když se více úkolů na různých projektech na vašem Macu.

Mac Mini (koncem roku 2014) 2.6 GHz: Konečné srovnání, upřímné

Jak se dnešní MAC MINI MAC MINI ve srovnání s poslední generací Middle Mini s 2.3 GHz čtyřjádrový procesor Intel Core i7? Celkově ne dobře. Je to pomalejší, až o 50 procent.

recenze, apple, mini, 2023, rychlejší

V testu Geekbench 3 byl výsledek jednojádrového jádra o 7 procent vyšší-ale poté se čísla začnou bít. Při vícejádrovém testu byl model 2014 o 42 procent pomalejší (6792 bodů versus 11 752 bodů).

S Cinebench 11.5, nový Mac Mini byl 1.5 a 50 procent pomalejší v režimech s jedním a vícejádřem. Pomocí Cinebench 15 to bylo 2.6 a znovu o 50 procent pomalejší ve stejných testech.

Nemáme přímé srovnávací údaje pro herní testy, ale můžeme porovnat 2.6 GHz čtyřjádrový Mac Mini z roku 2012 s 2.6 GHz Dual-Core z roku 2014. Batman: Arkham City v průměru 42 fps (1280 x 720, střední) proti 31 FPS pro nový model; to je o 26 procent pomalejší než jednou. A v Tomb Raider 2013 hrál starší Mac za 35 fps proti 36 FPS pro Middle Mac Mini 2014. Proto navzdory vylepšením integrované grafiky společnosti Intel mezi HD Graphics 4000 z roku 2012 a Iris Graphics 5100 je v něm jen málo na základě tohoto jednoduchého srovnání. A ve skutečnosti starší grafika trumfla v jednom herním testu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS