Recenze Apple Watch SE (2022). Apple iWatch SE 44mm

O 249 Apple Watch SE je hodně líbilo

Tom’s Guide Verdict

Nový Apple Watch SE (2022) spáruje aktuální procesor s mnoha z nejnovějších funkcí Smartwatch Apple, včetně režimu WatchOS 9 a nízkého výkonu. Navíc se odhlásí za nižší počáteční cenu. Ale pokud jen to mělo vždy displej.

Klady

 • Nižší cena než předchozí Apple Watch SE
 • Barevně odpovídající spodní pouzdro
 • Stejná čipová sada jako série Apple Watch 8
 • Režim nízkého napájení
recenze, apple, watch, 2022, 44mm

Nevýhody

Proč můžete věřit Tomovu průvodci?

Naši spisovatelé a editoři tráví hodiny analýzou a kontrolou produktů, služeb a aplikací, aby pomohli najít to, co je pro vás nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme, analyzujeme a hodnotíme.

Počáteční cena: 249 (AU399) Velikosti: 40 mm, 44mm barvy: půlnoc, hvězdné světlo, stříbrný procesor: S8 Konektivita: buněčná (volitelná) Wi-Fi, Bluetooth, U1, NFC, GPS vodotěs Životnost baterie: 18 hodin

Apple Watch SE (2022) nahrazuje původní Apple Watch SE moderním procesorem, přepracovaným spodním krytem a nižší cenou. Začíná na 249, klesá z 279 pro předchozí SE a zmírnění některých obav do cenové dostupnosti, kdy je série Apple Watch 3 přerušena.

I když je to o 150 méně než Apple Watch Series 8, má stejnou čipovou sadu S8, která poháněla nejnovější vlajkovou loď Apple i zcela nový (a mnohem dražší) Apple Watch Ultra. Takže i když to nemusí mít všechny funkce dvou dalších produktů v letošní sestavě Apple Watch, Apple Watch SE (2022) nabízí atraktivní kompromis.

Kompromis nemusí být pro každého-ach, jak bych se rád nadchl o neustálém displeji v této recenzi Apple Watch SE (2022). Ale za cenu je snadné nazvat Apple Watch SE tím nejlepší hodnotou Apple Watch.

Apple Watch SE (2022) Cena a datum vydání

Apple Watch SE (2022) začíná na 249 (259 GBP, AU399) pro 40 mm, velikost pouze GPS. Model pouze 44 mm pouze GPS začíná na 279 (£ 299, AU449). V každé konfiguraci je letošní Apple Watch SE levnější ve srovnání s Apple Watch SE vydaným v roce 2020.

Pokud máte starší Apple Watch, můžete si prohlédnout náš průvodce, jak obchodovat ve svém Apple Watch, abyste získali další úspory směrem k novému zařízení. Jinak očekáváme, že koncem tohoto roku uvidíme některé z nejlepších nabídek Apple Watch na Apple Watch SE.

Recenze Apple Watch SE (2022): Návrh

Apple Watch SE (2022) vypadá jako vzkříšená série Apple Watch 4, o silnějších rámech než ty na Apple Watch Series 8 a Apple Watch Series 7. Nemohu si pomoct, ale místo toho si přeji, aby převzal design Apple Watch Series 5, abych získal vždy displej; Myslím, že existuje řada cenově dostupných chytrých hodinek, které mají vždy možnost. Velikost displeje je přesto o 30% větší než minulá řada Apple Watch 3, což by významně změnilo, pokud upgradujete.

V opačném případě Apple Watch SE (2022) obsahuje hliníkový pouzdro ve třech barvách: stříbrné, půlnoci a hvězdné světlo. Toto jsou tři ze čtyř barev dostupných pro Apple Watch Series 8, pokud jste byli zvědaví.

Navíc je nyní spodní pouzdro vyrobeno z nylonových kompozitních materiálů, které jsou vyrovnány barvě na rámečku. Nevidíte to, když je na zápěstí, ale je to jemná změna s environmentálním přínosem. Náhodou si myslím, že to vypadá skvěle.

Můžete také použít některou z nejlepších kapel Apple Watch s Apple Watch SE. 41mm pásma jsou kompatibilní s verzí 40 mm a 45mm pásy jsou kompatibilní s 44mm verzí.

recenze, apple, watch, 2022, 44mm

Recenze Apple Watch SE (2022): Klíčové specifikace a funkce

Výkon Apple Watch SE (2022) je znatelně ostrý původní Apple Watch SE. Byla aktualizována z čipové sady S5 do čipové sady S8, která teoreticky poskytuje stejnou citlivost a spolehlivé konektivitu jako řada Apple Watch 8.

Snad největší funkce, které vám chybí mezi Apple Watch 8 vs. Apple Watch SE (2022) jsou zdravotní senzory. I když to může počítat kroky a monitorovat srdeční frekvenci, nemá EKG, čtečku kyslíku krve nebo nový senzor teploty kůže Apple Watch, který se nachází v řadě 8 a Apple Watch Ultra.

Senzor teploty kůže je pravděpodobně ten, který mi nejvíce chybí, protože ve skutečnosti může informovat o cyklu a sledování spánku. dvě oblasti zdraví, o které se mě hodně zajímá. Čtení EKG a SPO2 se však snadno žije, pokud nemáte existující potřebu vidět tyto metriky.

Pokud jde o bezpečnostní prvky, Apple Watch SE má stejné nabídky jako Apple Watch Series 8. Kromě existujících nástrojů, jako je nouzová detekce SOS a podzim, přicházejí obě hodinky s novější schopností detekce havárie díky upgradovaným pohybovým senzorům v hodinách. Pokud vaše Apple Watch SE detekuje, že jste v autonehodě, může automaticky zavolat pohotovostní služby a informovat vaše nouzové kontakty.

Recenze Apple Watch SE (2022): WatchOS 9

Apple Watch SE je poháněn WatchOS 9, nejnovější aktualizací softwaru, která zabalí všechny nové tváře WatchOS 9, podporu pro nejlepší aplikace Apple Watch a další skvělé aktualizace funkcí, jako jsou oznámení o štítu, aplikace pro léky a vylepšené rozhraní tréninku.

Nové tréninkové rozhraní je pravděpodobně jednou z mých oblíbených funkcí WatchOS 9, nyní ukazuje vaše zóny srdeční frekvence i prsteny Apple Watch přímo v aplikaci pro trénink. Pokud se snažíte být aktivnější, můžete se také zaregistrovat do Apple Fitness Plus. Spárujte 249 (AU399) Apple Watch SE s 9.99 (AU14.99)/měsíc (nebo 79.99 (AU119.99)/rok) Členství v tréninku a máte to, co bych považoval za reálnou hodnotu pro domácí fitness. Můžete také použít zvukové zážitky založené na hodinách s časem na procházku, čas na běh a zvukové meditace.

Stejně jako tomu bylo u předchozí SE, Apple Watch SE (2022) je Apple Smartwatch, který se nejvíce spojuje s rodinným nastavením. Nastavení rodiny umožňuje spravovat zařízení Apple Watch pro členy rodiny, kteří nemají svůj vlastní iPhone, jako je starší rodič nebo dítě. V WatchOS 9 je rodinné nastavení upgradováno tak, aby umožnilo přístup k přiřazeným zařízením HomeKit a virtuální klíče.

Recenze Apple Watch SE (2022): životnost baterie

Výdrž baterie Apple Watch SE (2022) je hodnocena po dobu 18 hodin, což je stejné jako předchozí SE, ale nový režim nízkého napájení Apple Watch rozšiřuje životnost baterie tím.

Apple nehodnotil baterii Apple Watch SE (2022) s nízkým výkonem, jako tomu bylo pro Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra. Je to proto, že již postrádá vždy na displeji, takže existuje méně funkcí, které lze zakázat pro uložení baterie. Každý den jsem na Apple Watch SE používal na Apple Watch SE a zjistil jsem, že smartwatch trval něco přes 24 hodin s mým normálním používáním.

Pokud chcete, aby vaše zdraví baterií Apple Watch SE vydrželo co nejdéle, ujistěte se, že zapnete optimalizované nabíjení.

Recenze Apple Watch SE (2022): Verdikt

Jako „startér“ Apple Watch, Apple Watch spravovaný s rodinným nastavením nebo zážitkem Apple Watch za méně, dává Apple Watch SE (2022) dokonalý smysl. Má funkce, na které záleží pro většinu lidí a nabízí způsob, jak se spojit s menším zatížením vaší peněženky. Další sleva ve srovnání s původním Apple Watch SE je další bonus, i když je to pravděpodobně nutné s přerušením 199 série 3.

Pokud chcete plnohodnotný zážitek Apple Watch, je Apple Watch Series 8 lepší volbou. Ale myslím, že mnoho průměrných uživatelů najde vše, co potřebují v nové SE.

Apple druhá generace Apple nízkonákladová Apple Watch, nyní k dispozici.

Na první pohled

 • Apple Watch SE je prodáno podél série 8 a je Apple Watch SE levnou možnost Apple Watch s mnoha funkcemi řady 8 s výjimkou snímače kyslíku v krvi, snímání teploty a EKG.

Funkce

 • Dvě velikosti: 40 mm a 44 mm
 • Možnosti LTE a Non-LTE
 • S8 čip
 • Optický senzor srdeční frekvence
 • Detekce havárie
 • 249 Počáteční cenovka

Měli byste si koupit Apple Watch SE?

Apple Watch SE je obnovena v září 2022. Nemá zvony a píšťalky Apple Watch Series 8 nebo Apple Watch Ultra, protože postrádá snímání teploty, funkčnost EKG a monitorování kyslíku krve, ale jinak poskytuje všechny klíčové funkce Apple Watch.

Apple historicky nestreslil Apple Watch SE ročně, takže není jasné, zda nový model přichází v roce 2023. S ohledem na to je nyní stále vhodný čas na nákup Apple Watch SE, pokud hledáte hodinky, které nabízejí dobrou rovnováhu mezi funkčností a cenou.

Obsah

 • Další funkce
 • Senzory
  • Kompas
  • Úložný prostor
 • WatchOS 9
 • Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra
 • Co bude dál pro Apple Watch SE
 • Apple Watch SE Changelog
 • Časová osa Apple Watch SE
 • Spolu s Apple Watch Series 8 Apple v září 2022 představil novou verzi levnějších Apple Watch SE pro ty, kteří hledají dostupnější možnost Apple Watch zaměřené na fitness, která má veškerou základní funkčnost Apple Watch na a nižší cena.

  Apple Watch SE druhá generace je téměř totožná s řadou 6 a nemá nový design, který byl představen s řadou 7. Chybí také některé zdravotní senzory a nezahrnuje funkčnost EKG, Krevního kyslíku nebo snímání teploty, protože tyto zdravotní vlastnosti vyžadují hardwarové komponenty, které Apple nezahrnoval do Apple Watch SE, aby udržel nízké náklady.

  Pokud jde o design a funkce, Apple Watch SE je něco jako mix mezi předchozí generací SE a modely řady 8. Apple Watch SE je k dispozici v možnostech velikosti 40 mm a 44 mm a má stejný design jako modely Apple Watch Series 4, 5 a 6. Má stejný procesor S8 SIP s duálním jádrem, který je v Apple Watch Series 8, který nebyl od série 6 aktualizován. Přesto nabízí vylepšení výkonu oproti původnímu Apple Watch SE, který měl čip S5.

  Všechny modely Apple Watch SE jsou hliníkem a tento model nelze zakoupit s nerezovou ocelí nebo titanovou skříní. Barvy pouzdra zahrnují půlnoci, hvězdné světlo a stříbro, ale Apple přidal nový odpovídající zadní pouzdro vyrobené z nylonového kompozitního materiálu, takže Apple Watch SE je ještě lehčí než dříve. Apple Watch SE je kompatibilní se všemi pásky Apple Watch.

  Apple Watch SE má OLED displej sítnice LTPO s jasem 1000 nits, ale nemá stejnou funkčnost vždy zapnutý, která je k dispozici s řadou Apple Watch 8.

  Apple Watch SE zahrnuje haptickou digitální korunu pro navigaci operačním systémem a Ion-X sklo chrání displej. Má stejný reproduktor a mikrofon jako SE předchozí generace, které jsou optimalizovány pro telefonní hovory, Siri a Walkie-Talkie.

  Apple Watch SE je odolný vůči 50 metrů a podporuje Apple Pay s autentizací kůže podobně jako předchozí modely, a ačkoli postrádá monitorování EKG a krve, má stejný snímač optické srdeční frekvence, gyroskop a akcelerometr, aby mohl sledovat kroky Přijato, spálené kalorie, schody vyšplhaly a srdeční frekvence a navíc mohou sledovat spánek, hledat pády s detekcí pádu, provádět nouzové hovory se SOS, kontrolovat orientaci s kompasem a dávat pozor na příliš hlasité zvuky s funkcemi detekce zvuku.

  Apple prodává LTE GPS i GPS pouze modely Apple Watch SE, takže existuje možnost používat nové levné Apple Watch s mobilními plány. Protože podporuje LTE, lze jej použít s nastavením rodiny. Nastavení rodiny umožňuje spárovat více hodinek Apple a spravováno jediným iPhone, takže člen rodiny bez iPhone může používat Apple Watch. Apple předpokládá, že se tato funkce používá pro děti a starší dospělé, kteří potřebují pomoc.

  Apple Watch SE a Series 8 nabízejí stejnou 18hodinovou výdrž baterie, ale řada Apple Watch 8 se může nabíjet mnohem rychleji s pouhými osmi minutami nabíjení a poskytnutí až osmi hodin sledování spánku. Apple Watch SE může využít nový režim nízkého napájení, aby se ještě více prodloužil výdrž baterie za cenu deaktivace určitých funkcí.

  Nová funkce detekce havárie, která je také v sérii 8, používá aktualizovaný gyroskop a akcelerometr spolu s pokročilým algoritmem senzoru k detekci závažných autonematů a výstražných pohotovostních služeb. Když dojde k havárii, Apple Watch se přihlásí s uživatelem a pokud není přijata žádná odpověď v rámci odpočítávání 10 sekund, jsou kontaktováni pohotovostní respondenti.

  Apple Watch SE je cena od 249 pro model 40 mm a 279 pro 44mm model, takže je dostupnější než model předchozí generace. Apple Watch SE se prodává spolu s dražšími Apple Watch Series 8 a špičkovým Apple Watch Ultra.

  POZNÁMKA: Viz chyba v tomto kole nebo chcete nabídnout zpětnou vazbu? Zašlete nám e.mail zde.

  Jak nakupovat

  The Apple Watch SE je k dispozici od online obchodu Apple, maloobchodních míst Apple a maloobchodníků třetích stran. 40mm model je cenově dostupný od 249 a model 44 mm je cenově dostupný od 279. Apple také nabízí renovované verze Apple Watch SE, které lze zakoupit za slevu.

  Recenze

  Počáteční recenze druhé generace Apple Watch SE byly pozitivní, ale zaznamenaly velmi přírůstkové upgrady ve srovnání s předchozí generací. Mezi vylepšení patří čip S8, detekce autonehody a mezinárodní roaming.

  Vzhledem k tomu, že čip S8 má stejný CPU jako čipy S7 a S6, série 8 nemá žádná pozoruhodná vylepšení výkonu ve srovnání se sérií 7 nebo řady 6, ale nová Apple Watch SE je až o 20% rychlejší než originál. Engadget’s Cherlynn Low potvrdil, že Apple Watch Druhá generace SE provádí stejně série 8, protože oba modely mají stejný čip:

  V opačném případě letošní Watch SE vlastně zabalí stejný procesor System-In-A-Package (SIP) jako 400 série 8 a také s vysokým g akcelerometrem, který umožňuje detekci havárie. V mém čase s tím SE nepřekvapivě stejně reagoval jako série 8, zahájil tréninky a dokončoval skenování srdeční frekvence ve stejném množství času.

  Patrick O’Rourke z Mobilesyrupu uvedl, že vzhledem k hlavní konkurenci Apple Watch může Apple dostat se s přírůstkovými meziročními aktualizacemi zařízení:

  Apple je ve zajímavé pozici se svými Apple Watch. V prostoru iOS opravdu neexistuje žádná životaschopná soutěž, zejména pokud jde o ekosystém aplikace Apple Watch, a dokonce i na Androidu je nejbližší nejbližší společnost Samsung’s Galaxy Watch 5 a Galaxy Watch 5 Pro. To ponechává technologický gigant s velmi malým důvodem, aby se s každým novým vydáním skutečně posunul nositelný vpřed.

  Návrh a zobrazení

  Apple Watch SE druhé generace je identická v celkovém designu s původním Apple Watch SE, která obsahuje štíhlé displeje v možnostech velikosti 40 mm a 44 mm, aby se vešly různé různé zápěstí. První generace SE byla modelována po Apple Watch Series 6, takže Apple Watch SE neobsahuje změny návrhu zavedené se sérií 7.

  Apple Watch SE měří v 10.7mm tlustý a nadále obsahuje stejný design ve tvaru čtverce, jaký Apple použil od spuštění Apple Watch v roce 2015. Apple Watch SE bez změn designu pracuje se všemi možnostmi Apple Watch Band Apple Watch SE.

  Modely Apple 40 mm měří na 40 mm vysoký a 34 mm široký, zatímco 44mm modely jsou vysoko 44 mm a 38 mm široké. 40 mm modely váží na 26.4 gramy a 44 mm modely váží na 32.9 gramů. Apple Watch SE je nejlehčí Apple Watch, které Apple prodává.

  Všechny modely Apple Watch SE jsou vyrobeny ze 100 procent recyklované řady 7000 série hliníku, který je lehký, levný a navržen pro aktivní životní styl. Apple Watch SE je k dispozici v barvách Starlight, Silver a Midnight.

  Apple Watch SE druhé generace Apple Watch SE zahrnuje přepracovaný zpětný případ vyrobený spíše z nylonového kompozitního materiálu než keramiky, takže je to lehčí hmotnost než model předchozí generace. Podložku zahrnuje optický senzor srdeční frekvence, který umožňuje detekci srdeční frekvence.

  Pro účely navigace je k dispozici digitální koruna na boku The Apple Watch a existuje boční tlačítko, které se používá k vyvolávání často používaných aplikací, přístupu k pohotovostním službám, potvrzení nákupů Apple Pay a další.

  Digitální koruna je vybavena haptickou zpětnou vazbou, která nabízí přesný mechanický pocit při procházení seznamy a ovládání různých aspektů Apple Watch. Digitální koruna vypadá odlišně v závislosti na modelu Apple Watch, který si koupíte. Modely LTE mají kolem digitální koruny červený prsten, takže víte, že mají funkčnost LTE, zatímco modely pouze GPS postrádají červený prsten.

  Apple Watch SE nabízí mnoho stejných displejů jako série 8 s výjimkou vždy zapnuté funkce. Je vybaven jasem 1000 nits a sklo ion-x, aby jej chránil před poškrábáním. Oblast displeje Apple Watch SE je o 20 procent menší než série Apple Watch 8 kvůli rozdílům v designu.

  40mm Apple Watch SE má rozlišení 324 x 394 pixelů, zatímco větší 44mm série Apple Watch má rozlišení 368 x 448. To se překládá do oblasti displeje o rozloze 759 m2 pro 40 mm Apple Watch a displeje 977 m2 pro 44mm Apple Watch.

  Voděodolnost

  Modely Apple Watch SE jsou hodnoceny pro ponoření do vody až 50 metrů díky těsnění a lepidům. Reproduktor, který potřebuje vzduch k výrobě zvuku, je jediným bodem vstupu a byl navržen tak, aby vyloučil vodu od sebe pomocí zvukových vibrací po vystavení vlhkosti.

  Protože je hodnoceno na 50m ponoření, lze Apple Watch SE použít při plavání v oceánu nebo v bazénu. Je však vhodné pouze pro aktivity mělké vody a nelze jej použít pro potápění potápění, vodu, sprchování nebo jiné činnosti, které zahrnují vysokorychlostní vodu nebo hlubokou ponor.

  Záruka Apple Apple Watch nepokrývá poškození vody, takže je nejlepší při odhalování hodinek na vodu opatrně opatrně.

  S8 čip

  V nové Apple Watch SE je duální jádro S8 System-in-balení (SIP), což je stejný čip, jaký Apple použil v řadě Apple Watch 8. Čip S8 je až o 20 procent rychlejší než čip S5, který byl v předchozí generaci Apple Watch SE.

  Zdravotní rysy

  Apple Watch SE nabízí mnoho stejných zdravotních prvků jako Apple Watch Series 8, ale postrádá snímač kyslíku v krvi, snímání teploty a schopnost číst EKG.

  Existuje optický senzor srdeční frekvence, který vypočítá metriky, jako je spalování kalorií, úroveň aktivity, srdeční frekvence a další.

  Apple Watch může detekovat nízkou srdeční frekvenci, vysokou srdeční frekvenci a neobvyklou srdeční frekvenci, monitorování zdravotních problémů, jako je fibrilace síní a oznámení o odesílání, když jsou detekovány anomálie.

  Vestavěný akcelerometr a gyroskop umožňují další důležité funkce související se zdravím, jako je detekce pádu a nová funkce detekce havárie, a modely LTE podporují mezinárodní schopnosti SOS, takže můžete volat pohotovostní služby bez ohledu na to, kde jste.

  Sledování spánku

  Apple Watch SE lze nosit v noci, aby sledoval váš spánek, přičemž Apple poskytuje údaje o tom, jak dlouho každou noc spíte. Tato funkce také nabízí užitečné nástroje pro lepší spánek v noci, s podrobnostmi dostupnými v našem průvodci sledováním spánku.

  Životnost baterie

  Apple Watch SE nabízí celodenní výdrž baterie až 18 hodin. Apple základy „celodenní“ výdrž baterie při 90 časových kontrolách, 90 oznámení, 45 minut používání aplikace a 60minutový trénink s přehráváním hudby přes Bluetooth. U modelů LTE předpokládá Apple čtyři hodiny připojení LTE a 14 hodin připojení k iPhone.

  S novým režimem nízkého napájení zavedeného v WatchOS 9 může baterie Apple Watch SE vydržet až 36 hodin. Režim s nízkým výkonem vypne oznámení srdeční frekvence, měření srdeční frekvence na pozadí, Wi-Fi a mobilní připojení, když není iPhone poblíž, a další funkce pro záchranu energie.

  Trvá přibližně 1.5 hodin na účtování Apple Watch SE od 0 do 80 procent a 2.5 hodin nabití až do plného množství od 0 procent. Apple Watch SE nepodporuje rychlé nabíjení jako série Apple Watch 8.

  Připojení

  Modely Apple Watch SE jsou vybaveny stejným čipem navrženým Apple, který je k dispozici v řadě 8. Existují dvě konfigurace Apple Watch SE: GPS a GPS Cellular. Modely GPS Cellular SE mají spojení LTE, zatímco modely pouze GPS ne.

  Lte

  Spojení LTE je k dispozici od série 3 Apple Watch a s připojením LTE je Apple Watch nevyžádána z iPhone a nevyžaduje iPhone nebo známou síť Wi-Fi pro připojení k internetu.

  recenze, apple, watch, 2022, 44mm

  Apple Watch však není zcela nezávislý na iPhone, protože LTE připojení prostřednictvím nosiče vyžaduje Apple Watch a iPhone 6s nebo později, aby sdílel mobilní plán se stejným dopravcem. Apple Watch také nemá kapacitu baterie pro použití na plný úvazek bez iPhone poblíž.

  Modely Apple Watch LTE jsou k dispozici v mnoha zemích po celém světě s úplným seznamem na webových stránkách společnosti Apple.

  Nouzové SOS

  LTE připojení umožňuje mezinárodní funkci nouzového SOS, která byla poprvé vydána s řadou 5. U nouzových SOS může Apple Watch uskutečnit mezinárodní volání na pohotovostní služby bez ohledu na to, kde bylo zařízení původně zakoupeno nebo zda existuje aktivní celulární plán.

  To znamená, že pokud cestujete do jiné země a jste zraněni nebo v situaci, kdy potřebujete pomoc, můžete aktivovat funkci SOS na Apple Watch tím, že držíte bočním tlačítkem, abyste se automaticky spojili s pohotovostními službami této země.

  Mezinárodní nouzové volání pracuje s funkcí detekce pádu Apple Watch, takže pokud je to povoleno, automaticky přinese nouzové volání, pokud hodinky snímají, že uživatel dosáhl tvrdého pádu a poté zůstává nehybný.

  Detekce havárie

  Aktualizované senzory pohybu a pokročilý algoritmus pro pokročilé senzory umožňují Apple Watch SE detekovat závažné autonehody a upozornit pohotovostní služby. Po zjištění havárie se Apple Watch přihlásí s uživatelem a poté po 10sekundovém období vytočí pohotovostní služby bez odpovědi. Upozorňuje také nouzové kontakty.

  Tato funkce je k dispozici také v řadě Apple Watch 8 a Apple Watch Ultra.

  Wi-Fi, Bluetooth a GPS

  Apple Watch SE podporuje 2.4GHz 802.11b/g/n Wi-Fi a Bluetooth 5.3. Nepodporuje 5GHz Wi-Fi, který je podporován v řadě 8.

  GPS byl zahrnut do Apple Watch od série 2 a všechny modely Apple Watch SE, LTE a Non-LTE, mají L1 GPS čip, který umožňuje Apple Watch určit jeho pozici, aniž by musel být poblíž iPhone.

  U GPS je Apple Watch schopen udržovat přehled o rychlosti, vzdálenosti a trase při chůzi, běhu, turistice nebo cyklistice a poskytuje větší vhled do vašich fitness aktivit. Systémy GPS, GLONASS, Galileo a QZSS jsou podporovány pro umístění technologie ve více zemích.

  Další funkce

  Senzory

  Apple Watch SE zahrnuje optický snímač srdeční frekvence druhé generace (modely Apple Watch 8 používají senzor třetí generace), aktualizovaný vysoký g akcelerometr, gyroskop, senzor okolního světla a vždy na výšce, kterou můžete sledovat Lety po schodech se vyšplhaly, přišli o výšku a další a další. Všimněte si, že výškoměr může být v některých povětrnostních podmínkách nepřesný.

  Kompas

  Modely Apple Watch SE jsou vybaveny vestavěnou funkcí kompasu a kompasovou aplikací, která uživatelům umožňuje vidět jejich nadpis, sklon, šířku, délku a aktuální výšku.

  Apple přepracoval aplikaci Compass v WatchOS 9 a nyní podporuje spuštění trasových bodů a funkci zpětného ustupování, která může znovu předat vaši trasu, pokud se ztratíte, pokud se ztratíte.

  Funkčnost Compass je zapečena do aplikace Mapy, aby uživatelům umožnila vidět, jak čelí, když získávají pokyny, a existují tři nové komplikace kompasu pro tváře Apple Watch.

  Úložný prostor

  Všechny modely Apple Watch SE mají 32 GB úložného prostoru, stejný úložný prostor, který je v Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra.

  WatchOS 9

  Apple Watch SE provozuje WatchOS 9, nejnovější verze operačního systému Apple Watch. WatchOS 9 představil nové hodinky, vylepšení tréninkové aplikace a mnoho typů tréninků, funkci pro sledování léků, aktualizace oznámení, možnost afib historie pro ty, kteří mají nepravidelné srdeční rytmy a další. Veškeré podrobnosti o WatchOS 9 najdete v našem kole WatchOS 9.

  Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra

  Apple Watch SE se prodává spolu s špičkovým ultra Apple Watch, cena v 799 a střední řada Apple Watch, cena od 399.

  Apple Watch Series 8 obsahuje aktualizovaný design pláště zavedeného s řadou 7, funkčnosti EKG, monitorováním kyslíku krve a snímání teploty. Apple Watch Ultra je zaměřen na dobrodruhy a průzkumníky s větší velikostí pouzdra 49 mm, delší výdrží baterie, robustní sestavení a všechny funkce řady 8.

  Co bude dál pro Apple Watch SE

  Podle výzkumného analytika Davida Hsieha plánuje Apple vydat Apple Watch SE třetí generace Apple Watch SE s větším displejem v roce 2024. Očekává se, že zařízení bude mít stejnou velikost obrazovky jako Apple Watch Series 8, takže by mohlo být k dispozici ve velikosti pouzdra 41 mm a 45 mm, z aktuálních možností 40 mm a 44 mm pro Apple Watch SE 2.

  Apple Watch Series 6 vs Apple Watch SE: Které byste si měli koupit tuto sváteční sezónu?

  Apple Watch musí být v této sváteční sezóně populárním dárkem a my již vidíme pozoruhodné nabídky na Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE, když se blížíme k černému pátku. Pokud se pokoušíte rozhodnout, který model koupit, vydejte se níže pro více informací o Apple Watch Series 6 vs The Apple Watch SE.

  Apple Watch Series 6 vs Apple Watch SE

  Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE byly představeny v září, v hlavní akci Apple, která také zaznamenala zavedení nového iPad Air. Mezi Apple Watch SE a řadou 6 je poměrně málo podobností, ale rozdíly jsou velmi důležité také poznamenat.

  Ať už nakupujete pro sebe nebo pro někoho jiného v této sváteční sezóně, rozhodnutí mezi Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE může být složité. Tady je vše, co potřebujete vědět.

  Design

  Návrh Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE je téměř identické. Oba jsou k dispozici ve velikostech 40 mm a 44 mm s tenkými rámy, zaoblenými rohy a kompatibilitou s celou řadou Watch Band.

  Jedním z rozdílů je však to, že řada Apple Watch 6 je k dispozici v různých materiálech a barvách, včetně hliníku, nerezové oceli a titanu. Na druhou stranu je Apple Watch SE k dispozici pouze ve třech různých úpravách hliníku: stříbrná, vesmírná šedá a zlaté.

  Apple Watch Series 6 Barvy a povrchové úpravy:

  • Hliník: (produkt) Červená, modrá, stříbrná, vesmírná šedá, zlaté
  • Nerezová ocel: stříbro, grafit, zlato
  • Titan: Space Black, Silver

  Takže zatímco fyzický design Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE je podobný, první je k dispozici v mnohem širší škále barev a povrchů. V závislosti na tom, koho nakupujete, by to mohl být rozhodujícím faktorem ve vašem rozhodnutí.

  Například aplikace pro tréninky na Apple Watch byla optimalizována pro vždy na displeji. To vám umožní snadno vidět váš čas, kalorie a další data, aniž byste museli zvyšovat zápěstí nebo trapně klepnout na obrazovku při cvičení.

  Mezitím na Apple Watch SE musíte zvednout zápěstí nebo klepnout na obrazovku, abyste viděli čas a tvář hodinek. To by mělo být známé každému, kdo použil Apple Watch a je to způsob, jakým to fungovalo až do zavedení Apple Series 5 v loňském roce.

  Dalším rozdílem displeje, který stojí za zmínku, je, že modely Apple Watch Series 6 Titanium a z nerezové oceli jsou vybaveny safírovým krystalovým displejem, které jsou odolnější než skleněné displej Ion-X používané v hliníkových modelech řady 6 a SE a SE.

  Výkon a výdrž baterie

  Série Apple Watch 6 je poháněn nejnovějším procesorem Apple s duálním jádrem S6, o kterém společnost říká, že je až o 20% rychlejší než procesor S5 nalezený v Apple Watch SE. Apple ve skutečnosti říká, že nový procesor Apple Silicon S6 je založen na bionickém procesoru A13 používaný v iPhone 11 a iPhone 11 Pro.

  Při použití v reálném světě, ať už si můžete všimnout rozdílu mezi procesorem v Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE, závisí na tom, jak jej používáte. Pro většinu lidí, kteří používají své Apple Watch hlavně pro sledování fitness a jako doplněk k vašemu iPhone, je procesor S5 pravděpodobně dostatečně silný.

  Pokud jde o výdrž baterie, Apple říká, že řada Apple Watch Series SE a Apple Watch 6 se mohou běžet až 18 hodin na jeden náboj. Skutečná životnost baterie se bude vždy lišit, ale tento 18hodinový měřítko je dobrý způsob, jak utvářet vaše očekávání.

  Série Apple Watch 6 je schopna nabíjet o něco rychleji než Apple Watch SE, přičemž Apple říká, že může jít z úplně mrtvých k plně nabitému do 1.5 hodin.

  Nejlepší nabíjení doků Apple Watch:

  Zdravotní rysy

  Dalším velkým diferenciátorem v tomto srovnání je to, že Apple Watch Series 6 obsahuje několik pozoruhodných zdravotních funkcí, které nejsou k dispozici na Apple Watch SE.

  Hlavním prvkem Apple Watch Series 6 je jeho snímač kyslíku krve, který vám umožňuje sledovat nasycení kyslíkem z vašeho zápěstí. Nasycení kyslíkem představuje procento kyslíku přenášeného červenými krvinkami z plic do zbytku těla a naznačuje, jak dobře se tato okysličená krev dodává v celém těle.

  Prostřednictvím aplikace Krevní kyslík na Apple Watch Series 6 můžete měřit kyslík krve mezi 70% a 100%. Čtení můžete ručně provést za pouhých 15 sekund a pravidelné měření pozadí dochází, když jste neaktivní, včetně během spánku.

  Apple Watch Series 6 také zahrnuje podporu pro přijetí elektrokardiogramu z vašeho zápěstí. Poté si můžete prohlédnout výsledky EKG z aplikace Health. Apple Watch SE nepodporuje užívání EKG nebo monitorování hladiny kyslíku krve.

  Jak Apple Watch Series 6, tak Apple Watch SE zahrnují podporu pro oznámení o vysoké a nízké srdeční frekvenci, stejně jako nepravidelná oznámení o srdečním rýmování. Mezi další zdravotní rysy obou zařízení patří:

  • Nouzové SOS
  • Mezinárodní nouzové volání
  • Detekce pádu
  • Monitorování hluku

  Další tidbits

  Mezi několik dalších tidbitů, které stojí za zmínku, patří, že Apple Watch Series 6 zahrnuje podporu 5GHz Wi-Fi, která by měla poskytnout rychlejší a spolehlivější výkon, když je vaše Apple Watch připojeno k Wi-Fi. Apple Watch SE je omezen na 2.4GHz Wi-Fi Networks.

  Apple Watch Series 6 i Apple Watch SE obsahují následující funkce:

  • Digitální koruna s haptickou zpětnou vazbou
  • Buněčná konektivita na GPS buněčných modelech
  • Kompas
  • Vždy na výškoměru
  • Reproduktor druhé generace a mikrofon
  • Podpora nastavení rodiny

  Apple Watch Series 6 vs Apple Watch SE: Ceny

  Apple Watch SE je k dispozici v konfiguracích 40 mm a 44 mm, přičemž první pravidelně jde 279 a druhý je pro 309. Pokud se rozhodnete pro celulární, díváte se na 329 pro velikost 40 mm a 359 pro velikost 44 mm.

  Mezitím série Apple Watch 6 pravidelně začíná na 399 pro model 40 mm a 429 pro 44mm model. Pokud chcete mobilní připojení, narazí to na počáteční cenu až do 499 a 529.

  Apple Watch Series 6 vs Apple Watch SE: Verdikt

  Pro mnoho lidí je Apple Watch SE skvělým způsobem, jak vstoupit do ekosystému Apple Watch. Je vybaven špičkovými schopnostmi sledování fitness, hlubokou integraci s jinými službami a produkty Apple, funkcemi monitorování srdce a dalšími.

  Ale s tím bylo řečeno, pokud můžete odůvodnit cenu skok na Apple Watch Series 6, má pozoruhodné další funkce sledování zdraví, včetně schopností kyslíku krve a EKG. K dispozici je také vždy zobrazení, které bude užitečné pro mnoho lidí.

  Co si myslíte o rozdílech mezi řadou Apple Watch Se vs vs. Série Apple Watch 6? Které plánujete koupit? Dejte nám vědět v комментари и мнения!

  V průběhu prázdnin se ujistěte, že sledujte 9to5toys pro nejlepší obchody Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE.

  Kde koupit Apple Watch SE:

  Kde koupit Apple Watch Series 6:

  Apple Watch Series 8 vs. SE: Který je pro vás pravý?

  Extra funkce pro sledování zdraví řady 8, rychlejší nabíjení a vždy na zapnutí oddělete od SE.

  Lisa Eadicicco je senior editor pro CNET pokrývající mobilní zařízení. Píše o technologii téměř deset let. Před příchodem do CNET sloužila Lisa jako senior technologická korespondentka na zasvěcenci pokrývající Apple a širší spotřebitelský technický průmysl. Byla také dříve technologickou publicistkou časopisu Time Magazine a začala jako spisovatelka štábu pro laptop Mag a Tomova průvodce.

  Rozhodování o nové Apple Watch může být náročné, zejména pokud si vyberete mezi 399 Apple Watch Series 8 a 249 Apple Watch SE.

  Pokud nejste vášnivý potápěč nebo horolezec.- nebo chcete vypadat jako jeden.- Pravděpodobně neuvažujete o 799 Apple Watch Ultra. Série 8 a SE jsou určeny pro každodenní nositele, kteří chtějí sledovat jejich úroveň zdraví a fitness, ale nepotřebují větší obrazovku, delší výdrž baterie a další funkce přizpůsobené pro venku.

  Série 8 i SE běží na softwaru Apple WatchOS 9. mít nejnovější čip společnosti a patří mezi první, kdo detekuje autonehody. To je navíc k funkcím, které Appleovy hodinky nabízejí po celá léta, jako je schopnost sledovat tréninky, detekovat tvrdé pády a zrcadlové upozornění na iPhone iPhone.

  Který z nich je pro vás pravý, závisí na tom, co chcete v chytrých hodinách. Jako někdo, kdo primárně používá moje Apple Watch pro protokolování, sledování oznámení a kontrola času, je mi při přechodu ze série 8 na SE málo zmeškáno.

  Největším důvodem pro výběr série 8 nad SE právě teď jsou jeho extra inteligentní inteligenci, jako jsou jeho nová měření teploty zápěstí, hodnoty nasycení kyslíkem v krvi a schopnost vzít elektrokardiogram elektrokardiogramu. Apple Watch není zdravotnickým zařízením a nemělo by se s nimi zacházet jako takové. Ale ti, kteří chtějí více údajů o jejich srdečním a respiračním zdraví, aby sdíleli se svými lékaři.

  Myslím, že hlavní výhody řady 8 budou z dlouhodobého hlediska jasnější. Snížení teploty je stále nové, ale líbí se mi myšlenka, že jsem mohl vidět, jak mohou změny v mé základní teplotě korelovat s tím, jak se cítím ten den. Ultrawideband Chip z řady 8, který není přítomen v SE, se může také cítit cennější v budoucnosti, kde odemknutí vašeho auta telefonu nebo sledováním je stejně běžné jako použití Apple Pay na pokladně.

  Větší obrazovka s vždy zapnutým displejem

  Pokud byste se mě měli zeptat, co mi nejvíce chybělo o používání Apple Watch SE, je to vždy nalezená displej na sérii 8 a dalších vlajkových lodí Apple Watches od roku 2019. Bez neustálého displeje se obrazovka Apple Watch SE promění v černou skříňku na mém zápěstí, což není přesně nejatraktivnější vzhled.

  Když nosím sérii 8 (nebo série 5, 6 nebo 7), mohu si kdykoli prohlížet svou tvář, aniž bych musel zvednout zápěstí nebo se dotknout hodinek. Nemyslím si, že samotný displej má za to zaplatit dalších 150, pokud se nestaráte o další zdravotní doplňky, které přicházejí se sérií 8. Ale přeji si, aby byl vždy na všech hodinách Apple Standard Standard.

  Apple Watch Series 8 má také větší displej a je dodáván ve velikosti pouzdra 41 a 45 milimetrů ve srovnání s 40 nebo 44 mm SE. Mít větší displej je pěkný, ale jediná věc, kterou mi chyběla, je klávesnice QWERTY série 8 pro psaní odpovědí na textové zprávy (série 7 to má také). Na SE můžete stále čmárat písmena, diktovat slova nebo poslat konzervované odpovědi, ale líbí se mi flexibilita, že jsem mohl rychle napsat pár slov. Ti, kteří dávají přednost větší velikosti textu.

  Série 8 je k dispozici také v dražší povrchové úpravě z nerezové oceli a hliníková verze přichází v další možnosti produktu Red Color, která není k dispozici na SE.

  Sledování zdraví

  Vlajkové lodi společnosti Apple, jako je řada 8. Série 8 a Ultra jsou první, kdo získal teplotní senzory, což jim umožňuje kontrolovat teplotu zápěstí přes noc a ukázat, zda jste se odchytili od vaší základní linie. Nastavení teploty trvá pět nocí, protože hodinky potřebují dostatek času na stanovení vaší základní teploty zápěstí.

  Apple říká, že noční teplota zápěstí může být indikátorem celkové teploty tělesné úrovně a změny by mohly být způsobeny nemocí, zpožděním nebo cvičením. Vzhledem k tomu, že Apple Watch nemá skóre připravenosti, jako je naše nebo Fitbit.

  recenze, apple, watch, 2022, 44mm

  Doufám, že Apple proplácí odečty teploty zápěstí do nových funkcí a poznatků. Právě teď můžete vidět graf ukazující, jak se vaše noční hodnoty teploty odchylují od vaší základní linie. Ale obecně se zdá, že je jen na vás, abyste tyto čtení interpretovali.

  Apple Watch není zdravotnickým zařízením a nemůže vás upozornit, když jste nemocní, takže může být těžké vědět, jak používat tato data. To je součást důvodu, proč jsem nikdy nekontroloval hladinu kyslíku v krvi; Je to jen další statistika, že si nejsem jistý. Po dobu několika týdnů jsem měl na sobě sérii Apple Watch 8, ale stále si nejsem jistý, co s těmito teplotními údaji.

  Moje noční teplota zápěstí je po většinu času docela blízko mé základní linie, ale obvykle je to zlomek vyššího nebo nižšího stupně. Někdy jsou moje odchylky až 0.37 stupňů Fahrenheita nad mou základní linií nebo 0.55 stupňů pod normou. Nemohu spojit tečky mezi těmito odchylkami a tím, co se mohlo stát, že je způsobí. Je také obtížné nosit sérii Apple Watch 8 důsledně přes noc, protože ho musím během několika večerů účtovat nabití.

  Přesto, mít jiný datový bod, jako je teplota zápěstí, otevírá některé zajímavé příležitosti pro budoucnost. Doufám, že Apple najde nové způsoby, jak spojit všechny tyto statistiky, aby umožnila nové poznatky a rady, které lze k dispozici. Do té doby je noční teplota zápěstí další metrika, kterou můžete se svým lékařem potenciálně sdílet, pokud se necítíte dobře, ale je těžké říct, jak je to vlastně užitečné.

  Prozatím bude největší aplikací pro snímání teploty řady 8 pravděpodobně sledování plodnosti. Apple říká, že řada 8 a Ultra mohou poskytnout retrospektivní odhady ovulace a zlepšené sledování období, což potenciálně činí řadu 8 lepší volbou pro ty, kteří mají zájem o použití pro účely plánování rodiny. Tyto informace mohou být užitečné, protože poskytuje uživatelům data z jejich vlastních těl, spíše než pouze provádět odhady na základě délky jejich cyklu.

  „Ale to vám ve skutečnosti poskytuje údaje o skutečném životě, protože čas ovulace se může lišit od člověka k člověku od měsíce na měsíc,“ řekl Dr. Angela Bianco, MD, ředitelka mateřského fetálního lékařství v Mount Sinai Health System. „Někteří lidé ovulují dříve ve svých cyklech, jiní ovulují později ve svých cyklech.“

  Apple Watch opět není zdravotnickým zařízením a nemělo by se s nimi zacházet. Nemělo by se také používat k antikoncepci.

  „Zdůrazňuji, že ženy, které se snaží otěhotnět, by to neměly používat, protože v údajích mohou dojít k chybám,“ řekl Dr. Alexis Melnick, OBGYN v NewYork-Presbyterian a docent ve Weill Cornell Medicine. „A můžete mít cyklus, který je proměnnou, který nemusí následovat pravidelný vzorec.“

  Apple říká, že data uložená v aplikaci Health.- včetně statistik zdraví žen, jako jsou odhady ovulace.- je šifrován, když je váš iPhone uzamčen přístupovým kódem, ID obličeje nebo ID dotyku. Totéž platí pro data zálohovaná do iCloud.

  Budete také chtít zajistit, aby byla povolena ověřování dvoufaktorů pro váš účet iCloud, který by měl být ve výchozím nastavení zapnutý. Tím je zajištěno, že zdravotní údaje jsou šifrovány na konci, což znamená, že Apple nemůže číst nebo přistupovat k vašim datům. Chcete-li se ujistit, že je zapnutá dvoufaktorová ověřování, otevřete nabídku Nastavení na vašem iPhone, klepněte na své jméno a vyberte možnost Security Heslo pro heslo.

  Další doplňky, jako je rychlejší nabíjení a ultrawideband

  Zatímco další zdravotní senzory řady 8 jsou největším důvodem, proč si je potenciálně vybrat přes SE, existuje několik dalších doplňků, které je třeba zvážit. Série 8 může nabíjet rychleji než SE, protože zdědí schopnosti rychlého nabití série 6 a 7. Série Apple Watch 8 se účtovala od 70% do 80% za 10 minut, zatímco SE byla účtována od 70% do 77% ve stejném časovém období. Pro každé hodinky jsem použil zahrnutý nabíjecí kabel a stejný adaptér napájení zapojený do stejného výstupu. Obě hodinky mají nový režim nízkého napájení společnosti Apple, který vytočí určité funkce, jako je detekce automatického tréninku, aby se prodloužila výdrž baterie.

  Série 8, stejně jako série 6 a 7, mají také čip Apple U1 Ultrawideband. Ultrawideband je bezdrátový protokol pro snímání blízkosti, který se stal běžným v nových vlajkových telefonech a chytrých hodinách. Ultrawideband se primárně používá k nalezení nesprávných položek a pomůcek pomocí Apple Find My Service. nebo za odemknutí auta s přesností než Bluetooth.

  Pokud máte auto, které je kompatibilní s Ultrawidebandem. Například můžete své vozidlo odemknout automaticky, když k němu přistupujete pomocí Apple Watch. Ultrawideband je údajně bezpečnější a přesnější než Bluetooth, když funguje jako klíč, o kterém si můžete přečíst více zde. Je to pěkné požitky, ale pro každého to pravděpodobně není nutnost. Alespoň ještě ne.

  Sečteno a podtrženo

  Apple Watch Series 8 a SE mají hodně společného, ​​pokud jde o základní rysy a funkčnost. Oba mohou sledovat tréninky, ukázat oznámení o iPhone, poskytovat oznámení o vysoké a nízké srdeční frekvenci a detekovat nepravidelné srdeční rytmy. Oba také přicházejí s bezpečnostními prvky, jako jsou nouzové SOS, detekce pádu a detekce autonehody, z nichž druhá je exkluzivní pro Smartwatches Apple 2022. Nová aplikace Compass, která obsahuje novou funkci, která vám pomůže obnovit vaše kroky, přichází také na hodinky, stejně jako SE Series 7, Series 6 a první generace SE.

  Pokud chcete používat Apple Pay nebo synchronizovat své Apple Watch na běžící pás v místní tělocvičně prostřednictvím GymKit, uděláte dobře s novou SE nebo sérií 8 série 8. Oba mají stejný procesor, podporují režim s nízkým napájením a běží na nové aktualizaci Apple WatchOS 9.

  Rozdíl opravdu jde o sledování zdraví. Výběrem SE vám chybí aplikace EKG Apple Watch, snímač kyslíku krve a nový senzor teploty. Zda jsou tyto funkce nezbytné, závisí na tom, v co doufáte, že se z vašich chytrých hodinek dostanete. Chcete především sledovat cvičení nebo hledáte hlubší metriky zdraví, které můžete sdílet se svým lékařem?

  Získáte také několik výhod, díky nimž je řada 8 lepší společník iPhone, například větší vždy na displeji, rychlejší nabíjení a podpora Ultrawideband. Z těchto funkcí osobně považuji vždycky na displeji za nejužitečnější.

  Celkově se zdá, že řada 8 je připravena být časem užitečnější, zejména poté, co jsem měl více času na testování teplotního senzoru. Ultrawideband je další funkce, kterou očekávám, že se z dlouhodobého hlediska stane užitečnějším, protože používání mobilních zařízení, protože digitální klíče se začínají stávat běžnějšími. Ale prozatím by samotný Ultrawideband neměl být rozhodujícím faktorem; Je to spíše o součtu toho, jak se všechny tyto části spojí.

  Série 8 je tou správnou možností pro ty, kteří chtějí více funkcí pro sledování zdraví a jsou za to ochotni zaplatit prémii. Apple Watch SE je nejlepší volbou pro ty, kteří upgradují ze starších hodinek nebo kupují Apple Watch poprvé a chtějí jen Apple Watch, který se cítí nové a má všechny hlavní funkce. Ale pokud máte nedávné Apple Watch, jako je série 5, pravděpodobně se můžete vydržet na upgradu úplně, pokud opravdu nechcete nové upgrady zdraví Apple.

  Apple Watch Series 8 vs. Se

  Apple Watch Series 8apple Watch SE39941 mm nebo 45 mmHliník nebo nerezová ocelHliník: půlnoc, hvězdné světlo, stříbro, produkt červená; Nerezová ocel: grafit, stříbro, zlatoWatchOS 9Displejová plocha 904 čtverečních mm (41 mm); 1 143 m2 mmm displeje (45 mm)Krevní kyslík, elektrické srdce (EKG), optické srdce třetího generace, teplotaOznámení o vysoké a nízké srdeční frekvenci, nepravidelná oznámení o srdeční frekvenci, kyslík v krvi, odchylka teploty nočního zápěstí, úroveň fitness kardio, sledování cyklu, retrospektivní odhady ovulace, sledování spánkuApple S8 SIPIP6x odolný proti prachu; odolný vůči vodě až 50 metrůNouzové SOS, mezinárodní nouzové volání, detekce havárií, detekce páduAž 18 hodin s rychlým nabíjením, podpora režimu nízkého napájení32 GBGPS, volitelný buněčný, kompas backTrack, vždy na výškoměru, rodinné nastavení, reproduktor, mikrofon, sledování aktivity a cvičení, Apple Pay, Gymkit, podpora Ultrawideband
  249
  40 mm nebo 44 mm
  Hliník
  Půlnoc, hvězdné světlo, stříbro
  WatchOS 9
  759 plocha displeje mm mm (40 mm); 977 plocha displeje mm mm (44 mm)
  Optické srdce druhého generace
  Oznámení o vysoké a nízké srdeční frekvenci, nepravidelná oznámení srdeční frekvence, úroveň fitness kardio, sledování cyklu, sledování spánku
  Apple S8 SIP
  Odolný vůči vodě až 50 metrů
  Nouzové SOS, mezinárodní nouzové volání, detekce havárií, detekce pádu
  Až 18 hodin, podpora režimu nízkého napájení
  32 GB
  GPS, volitelný buněčný, kompas backTrack, vždy na výškoměru, rodinné nastavení, reproduktor, mikrofon, aktivitu a sledování cvičení, Apple Pay, gymkit

  Apple Watch SE

  Apple Watch SE je ve své druhé generaci s procesorem S8 SIP, detekcí havárie a nižší počáteční cenou. Je postaven s ohledem na rozpočet, opětovné použití staršího designu Apple Watch Series 4, omezené sledování zdraví a základní sadu funkcí.

  #9679 S8 SIP procesor #9679 Midnight, Starlight nebo Gold Colors #9679 40 mm a 44 mm velikosti #9679 Volitelná buněčná upgrade #9679 Najít skvělé nabídky Apple Watch #9679 Zlevněné start na 279

  Získejte novinky Apple přímo ve své doručené poště

  Apple Watch SE nabízí cenově dostupnou vstupní cenu s moderním designem, čipovou sadou a sadou funkcí. Je to nový model rozpočtu Apple Watch, který nahrazuje řadu Apple Watch 3.

  První generace Apple Watch SE byla téměř totožná s řadou Apple Watch 4, ale přesně nejednal jako rozpočet. Apple dokázal snížit více nákladů a snížit cenu ve druhé generaci a zároveň udržovat všechny stejné zdravotní prvky s zcela novým procesorem.

  Funkce Apple Watch SE

  Vlajková loď Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra obsahují každý možný zdravotní senzor a funkci, která lze zabalit do nositelného. Rozpočtový model využívá dostupnější přístup pouze tím, co je potřeba ke spuštění hodinek, zdravotních funkcí a základních tréninkových funkcí.

  Design, zobrazení a senzory

  Displej sítnice použitý v Apple Watch SE je upgrade ze stylu poštovních značek Apple Watch Series 3, který přišel dříve. Je to design k okraji, ale ne tak zakřivený jako nejnovější modely.

  půlnoc, hvězdné světlo a zlato

  Raise-to-Wake umožňuje uživatelům zobrazit hodiny nebo aktuální aplikaci s gestem zápěstí, protože nenabízí vždy režim. Má barometr, pokročilý 3-osý gyroskop a vylepšený akcelerometr G-Force, který umožňuje funkci detekce havárie.

  Digitální koruna má stejnou haptickou zpětnou vazbu jako série Apple Watch 5. Mikrofon a reproduktor jsou stejné jako model první generace.

  Apple si vyměnil kryt sklenici na zadní straně za plastový kompozit. Je barva odpovídá s případem a pravděpodobně pomáhá při snižování výrobních nákladů. Apple tvrdí, že tato změna snižuje její výrobní emise uhlíku o 80%.

  Apple Silicon

  Obecně platí, že Apple zahrnuje do svých rozpočtových produktů předchozí roční procesor, který bude udržovat. Pro druhou generaci Apple Watch SE však Apple použil S8 SIP.

  Tento novější procesor není silnější než předchozí dvě generace kvůli použití stejného CPU. Má nové části věnované systému detekce havárie a je pro tuto funkci nezbytný.

  Apple nenaznačil, zda nový procesor zlepšuje další metriky sledování v důsledku rychlejšího vzorkovacího rychlosti akcelerometru a dalších drobných změn.

  Senzory zdraví

  V tomto modelu jsou k dispozici detekce pádu a detekce pádu. Když uživatel padá nebo je v autonehodě, mohou hodinky použít pokročilé algoritmy k jejich detekci na základě trajektorie zápěstí a zrychlení dopadu. Pokud uživatel nereaguje, Apple Watch zavolá pohotovostní služby po 60sekundovém zpoždění.

  Zadní pouzdro je vyrobeno z barevně odpovídajícího plastového kompozitu

  Mikrofon neustále měří okolní hluk, aby upozornil uživatele na potenciální zdravotní rizika sluchu. Pokud je úroveň decibelu příliš vysoká, upozornění upozorní uživatele a navrhne, aby se odklonili od hluku. V průběhu času sleduje hladinu hluku, aby určil celkové zdraví sluchu.

  Apple Watch SE si zachovává senzor srdeční sazby, který byl v každé generaci Apple Watch. Uvádí uživatele na abnormální srdeční rytmus nebo zvýšené srdeční frekvence. Tato upozornění zachránila mnoho životů, když nařídily uživateli, aby vyhledali lékařskou pomoc před potenciálním zástavem srdeční nebo jiných událostí.

  Nastavení rodiny

  Family Setup umožňuje uživatelům nastavit své děti Apple Watches, aniž by potřebovali vyhrazený iPhone. Děti v domácnosti získají vlastní telefonní číslo pro každý Apple Watch, což umožňuje rodině zůstat v kontaktu, i když děti nemají telefony.

  Nastavení rodiny umožňuje rodičům specifikovat, s nimiž kontaktní děti mohou komunikovat. Rodiče mohou také získat automatická oznámení o poloze, aby udrželi karty o tom, kde je jejich rodina. Děti mohou použít své Apple Watch ke sledování jejich pohybu a všech funkcí aktivity Apple Watch.

  Režim školy je funkce, která pomáhá dětem soustředit se ve třídě. Omezuje dostupné funkce, aktivace neruší během školního dne a poskytuje jedinečnou tvář hodinek.

  Nastavení rodiny vyžaduje mobilní hodinky Apple, řadu 4 nebo novější.

  Co mu chybí

  Apple Watch SE je o funkcích, které má stejně jako o funkcích, které mu chybí. Zde nejsou přítomny tři hlavní zdravotní rysy v nejnovějších Apple Watch: EKG, sledování teploty a detekce kyslíku krve.

  Krevní kyslík, EKG a teplotní snímání není k dispozici v rozpočtu Apple Watch

  Uživatelé mohou užívat jednobodový EKG pomocí elektrického obvodu vytvořeného mezi senzorem srdeční sazby na hodinky a prstem umístěným na digitální koruně. Poté trvá elektrokardiogram za 30 sekund, aby se určilo, zda jsou nějaké problémy.

  Apple Watch Series 6 a novější může během používání vzít hladinu kyslíku krve a ručně provedením 15sekundového čtení. Tato informace může určit, kolik kyslíku prochází do krevního řečiště, což ukazuje na podmínky plic a další onemocnění.

  Detekce teploty je k dispozici v Apple Watch Ultra a Apple Watch Series 8. Sleduje tělesnou teplotu během spánku a může upozornit uživatele na nedostatečné podmínky spánku nebo někomu sdělit, zda ovulují.

  Recenze Apple Watch SE

  Apple Watch SE druhé generace je ideální vstupní model a nejlepší volba pro rodiče. Je to atraktivní volba pro uživatele, kteří chtějí nízkonákladové nositelné pro jejich iPhony.

  Rozpočtový model s několika kompromisy

  Protože Apple vytáhl z sestavy Apple Watch Series 3, nejnovější Apple Watch SE zabírá své místo jako nejlevnější model v sestavě. Její sada funkcí je stejně o tom, co nabízí, jako o tom, co není pro snižování nákladů.

  Má zaoblené rohy, poslední S8 SIP a dokonce nabízí detekci havárie. Uživatelé mohou získat data srdeční frekvence, sledovat tréninky a provádět sledování spánku také. Je to Apple Watch celou cestu.

  Rodiče mají v tomto rozpočtovém modelu skvělou volbu. Spíše než předávání dítěte komplikovaný iPhone, který může být snadno ztracen nebo zlomený, připevněte buněčné hodinky do jejich paže a jsou připraveni jít.

  Detekce havárií je zahrnuta pro určitý klid

  Nízké náklady na tento model jistě ovlivní z druhé ruky trh. Nabízí mnoho funkcí, které lidé očekávají od Apple Watch, a stojí méně, dokonce i s celulárním.

  Pokud jste na trhu s chytrými hodinkami kompatibilní s Apple nebo chcete upgradovat z řady 3 Apple Watch, je to skvělá volba. Bude vám chybět vždy displej a některé zdravotní funkce, ale pravděpodobně jim nebude ani chybět.

  Přečtěte si plnou recenzi Apple Watch SE od AppleInsider a podívejte se, proč jsme jí dali 4.5 z 5.

  Ceny Apple Watch SE

  Hodinky 40 mm jsou 249 a hodinky 44 mm jsou 299. Přidejte 50 pro mobilní model plus náklady na měsíční buněčný plán. K nákupu je zahrnuta 50 ekvivalentní pásmo.

  | Denial of responsibility | Contacts |RSS