Recenze ASUS TUF Gaming B550M-Plus (Wi-Fi). ASUS TUF Gaming B550M

Recenze ASUS TUF Gaming B550M-Plus (Wi-Fi)

Dokud si pamatuji, měl jsem lásku ke všem věcem Tech, částečně pobídnutím láskou k hraní. Začal jsem pracovat na počítačích vlastněných nejbližšími členy rodiny a příbuznými, když mi bylo asi 10 let. Vždy jsem se snažil co nejvíce učit se o čemkoli PC, což dnes vedlo k dobře zaoblenému pochopení všech věcí. Ve své roli v PCMag si velmi užívám příležitost sdílet to, co vím.

Sečteno a podtrženo

Asus TUF Gaming B550M-Plus (Wi-Fi) poskytuje silnou sadu funkcí pro upgradery a stavitele AMD Ryzen, které ukazují silné stránky šetřící čipové sady B550 versus X570.

Editoři PCMag vybírají a kontrolují produkty nezávisle. Pokud si koupíte přidružené odkazy, můžeme vydělat provize, které pomáhají podporovat naše testování.

Klady

 • Stabilní deska s prvotřídní Wi-Fi a 2.5GBIT LAN
 • Celkově postavené a dobře ceny od maloobchodníků

Specifikace Asus TUF Gaming B550M-Plus (Wi-Fi)

Čipové sady řady 500 AMD vyráběly v technologickém světě některé vážné vlny-nebo alespoň tak velké vlny, jak můžete očekávat od čipové sady. Čipová sada společnosti X570 byla revoluční pro zavedení PCI Express (PCIE) 4.0 podpora a nová čipová sada B550 sleduje žalobu s PCIe 4.0 podpora vlastní, i když je zde technologie mírně omezená. Čipová sada B550 má také oproti X570 některé klíčové výhody a zde se poprvé podíváme na desku s tímto křemíkem, 199.99 ASUS TUF Gaming B550M-Plus (Wi-Fi). Testování pro tuto desku proběhlo tak hladce, jak by se dalo doufat, a celkově základní deska slouží jako perfektní příklad toho, co čipová sada AMD B550 nabízí.

Design desky

Hraní TUF B550M-Plus (Wi-Fi) přichází ve formovém faktoru microatx (jak ukazuje M po ID čipové sady). Po téměř výlučném přezkoumání ATX a rozšířených základních desek ATX za poslední rok se tato věc cítí mimořádně malý namontovaný uvnitř mého testovacího podvozku Midtower. Na povrchu desky je však stále spousta prostoru pro přístavy a komponenty a Asus naplnil prostor promyšleným sortimentem.

Od roku 1982 PCMag testoval a ohodnotil tisíce produktů, aby vám pomohl přijímat lepší rozhodnutí o nákupu. Podívejte se, jak testujeme. (Otevře se v novém okně)

recenze, asus, gaming, b550m-plus, wi-fi

Než se však do přístavů dostaneme, pojďme si promluvit o estetickém designu a tepelném hardwaru desky. Základní deska obsahuje obyčejné černé a šedé barevné schéma s trochou bílé a žluté, které se hodí, aby kořenilo věci. Neočekávejte moc ve způsobu osvětlení LED od několika světel zasazených v pravém dolním rohu. Tyto LED diody schopné RGB se blikat více barev, ale deska TUF nebude potěšit žádné fanoušky GUADY RGB LED. Jsou docela tlumené.

Ohňučky jsou menší, než byste obvykle viděli na desce ATX, ale také to pomáhá zdůraznit výhodu nové čipové sady B550: čipové sady AMD X570 vyžadují aktivní chlazení při práci při těžkém zatížení, aby se přehřásala, ale B550 to dělá, ale B550 to dělá ne. Naopak, nejenže se zdá, že nová čipová sada nepotřebuje ventilátor, ale Asus se dostal s instalací relativně malého chladiče přes čipovou sadu.

Asus Rog Strix B450-F Gaming

Všechny ostatní jsou stejné, obvykle je lepší mít větší chladič, takže bych obvykle neuvažoval o menším chladiči požehnání, ale pokud jde o práci s menšími základními deskami. To nakonec dává vývojářům desek extra prostor pro přidání dalších komponent do desky.

Ohňuka pokrývající VRMS jsou také o něco menší než to, co byste viděli na špičkách X570, ale přesto jsou poměrně velké a měly by poskytovat odpovídající chlazení pro 82 fází napájení této desky.

Sítě

Podpora LAN na základních deskách učinila krok nahoru od 2.5 Gbps NICs se stává stále běžnějším. Desky jako TUF Gaming B550M-Plus (Wi-Fi) jsou často vybaveny jednoznačnými NICS, ale místo toho tato deska přichází s RTL8125B 2 Realtek.5Gbps Ethernet Controller. To je jasné znamení, že se věci mění, protože tyto prémiové části z minulých let se začínají stékat na střední trh.

ASUS také vybavil tuto desku Intel Wi-Fi 6 AX200 NIC, který podporuje nejnovější 802.Síťové protokoly 11AX a mohou přenášet data rychlostí až 2.4Gbps. Díky tomu je téměř stejně rychle jako kabelové připojení k internetu.

Zvuk

Zvukový subsystém této desky je postaven na zvukovém kodeku Realtek S1200A, který ASUS uvádí jako SNR 108 dB. Pokud se však podíváte na tuto desku na stránce produktu ASUS, nepřipište tvrzení, že tento poměr signál-šum je bezprecedentní. Pro ověření tohoto tvrzení ASUS porovnal S1200A s Realtek ALC887, který vyšel v roce 2008, a zcela ignoroval všechny lepší zvukové kodeky zveřejněné poté poté.

Dnes většina špičkových základních desek obsahuje zvukové kodeky se SNR 120 dB a poskytuje lepší zvuk než to, co může TUF Gaming B550M-plus (Wi-Fi) nabídnout. Realtek S1200A není daleko za těmito špičkovými deskami v tomto počtu a já bych to nepovažoval za porušení obchodu při rozhodování o tom, zda koupit, ale měli byste vědět, že existují desky s lepším zvukovým hardwarem než tento.

Zadní I/O panel

Na zadní I/O panel TUF Gaming B550M-plus (Wi-Fi) najdete celkem sedm portů USB typu A spolu s jediným portem typu C typu C typu-C. Většina z těchto portů je USB 3.2 Gen 1, ale dva z nich jsou založeny na starém USB 2.0 Standard. Existují také dva porty USB, včetně portu USB-C, které jsou nakonfigurovány jako USB 3.2 Gen 2 a mohou přenášet data při rychlejších rychlostech (10 Gbps versus 5Gbps).

Na tomto panelu jsou také dědictví („dědictví“, což znamená „Jurassic“) PS/2 Connector, pět 3.5mm zvukové konektory, port SPDIF, HDMI a displayport video výstupy, Ethernet RJ45 a dvě připojení antény Wi-Fi. Můžete také vidět malé tlačítko, které lze použít k blikání bios do nové verze. Celkově pro desku středního řízení mám pocit, že tento zadní I/O panel je vynikající; cítí se, jako by existuje vhodný počet portů každého typu a tlačítko BIOS Flash je vždy příjemné navíc.

Stavební zkušenosti

Vzhledem k kompaktní velikosti desky je docela snadné manévrovat na místě uvnitř případů. Získání šroubů bylo podobně snadné a neomezené chladicími linkami nebo jinými komponenty.

Asus se rozhodl umístit na tuto desku pouze čtyři porty SATA-III, což by mělo stačit pro většinu uživatelů. Tyto porty jsou nastaveny podél dna desky. OEM se dnes často rozhodnou umístit tyto porty na pravý okraj desky a používat konektory pravého úhlu, což může vést k čistěji vyhlížejícímu hotovému sestavení. Ale i když to nakonec může vypadat hezčí, obvykle najdu porty, které vyčnívají přímo z desky, jako jsou ty na tomto Asusu, je snazší zapojit kabely do kabelů. Protože pro oba typy konektorů existují výhody, nebudu to držet proti společnosti za to, že nenastavoval přístavy SATA-III v pravém úhlu.

Dva m.2 sloty sedí nad a pod primárním slotem PCIE x16. Spodní slot je pokryt chladičem, který může pomoci zabránit jakýmkoli SSD, které zde nainstalujete, z tepelného škrcení. Horní slot však nemá výhodu chladiče, takže bych doporučil vybrat m.2 Drive s pevným státem, který je dodáván s Heatsinkem, pokud se chystáte nainstalovat zde.

Krátký pohled na bios

BIOS TUF Gaming B550M-Plus (Wi-Fi) je vybaven modrým a černým barevným schématem a uživatelským rozhraním podobným mnoha jiným moderním základním desítkám ASUS. Po prvním vstupu do BIOS máte nabídku nabídky „EZ režim“, která poskytuje základní informace o hardwaru a hrst možností, jako je nastavení profilu paměti a výběr zařízení, které chcete spustit. Zde je také funkce „ladění systému EZ“, která v podstatě provádí mírnou přetaktování systému.

Pokud jde o zjednodušené nabídky BIOS, je to jedno z těch lepších. Raději bych zde ale viděl, jak blikat také bios.

Stisknutím F7 vás zavede do pokročilého režimu, který začíná kartou „Moje oblíbená“. Tato karta je zajímavým aspektem společným pro Asus Bioses, které lze přizpůsobit tak, aby odstranily nebo přidaly téměř jakoukoli možnost BIOS. To vám umožní vytvořit jednorázovou stránku pro vše, na co budete často přistupovat. Karta „Hlavní“ po ní je však méně užitečná, protože pouze poskytuje trochu informací a umožňuje vám nastavit datum a čas.

Možnosti přetaktování na této desce jsou umístěny na kartě „Tweaker AI“ a nejsou tak rozsáhlé, jak byste očekávali na desce X570 nebo Z490. Vzhledem k tomu, že B550 je umístěn jako řešení pod těmito dalšími čipovými sadami, není to překvapivé. To neznamená, že nemůžete přetaktování, protože Bios vám dává úplný přístup k frekvenci BCLK, multiplikátoru CPU, frekvenci RAM a načasování Ram. Většinou získáte jen méně možností pro regulaci moci.

Řidiči a software

Před instalací aktualizací systému Windows, stejně jako dodaný software, se všechny ovladače této desky nainstalovaly bez problému. Po instalaci několika těchto programů jsem začal vidět prohlížeč Microsoft Edge samostatně a vzít mě na reklamní web, který se pokouší prodat mi software CFOS. To není přesně malware, protože může být uzavřen a nemá žádné znatelné negativní dopady na systém, ale v podstatě vyskakovací reklama na nákup softwaru z vašich nástrojů základní desky je něco, co by se nikdy nemělo stát.

Pozoruhodnější softwarové aplikace zahrnuté v základní desce jsou ASROCK AI Suite 3, Turbo LAN a Armory Crate Programy. AI Suite 3 je užitečná užitečnost, kterou lze použít k přetaktování CPU, upravit systémové napětí a upravit všechny připojené ventilátory. Tento nástroj může také aktualizovat BIOS a vyčistit nevyžádané soubory, které se nashromáždily na vašem PC.

Software TURBO LAN je přímý správce sítě, který může omezit provoz na nepodstatné programy, a tak udržovat větší šířku pásma zdarma pro hry a video aplikace. Je to však strašně buggy. Za prvé, pokud nainstalujete a otevřete tento software, nebudete jej moci zavřít. Dokonce jsem se to pokusil zavřít pomocí správce úloh Windows, ale nakonec jsem to mohl zavřít pouze odinstalací softwaru. Mám také podezření, že nástroj Turbo LAN je to, co způsobilo vyskakovací okno CFOS, které jsem zmínil, takže bych doporučil dát tomuto průchodu.

Software ASUS’s Armory Crate je další, který může být užitečný, i když najdu metodu firmy, jak vám tento software zakopnout. Na stránce TUF Gaming B550M-Plus (Wi-Fi) je poskytnut odkaz ke stažení, ale toto stahování vám, ale toto stahování vám poskytuje program, který si pak stáhne software Armory Crate. Všiml jsem si to jako nedávný trend mezi OEM základní desky a vadí mi to pokaždé, když se rozhodnou, že to udělá místo toho, aby pouze poskytli odkaz ke stažení přímo ze stránky podpory.

Jakmile nainstalujete zbrojnickou bednu, má několik užitečných funkcí. Obsahuje software RGB LED ASUS, je nutný pro ovládání všech LED světel RGB připojených k systému. Má také nástroj pro aktualizaci řidiče, který se hodí.

Kromě těchto programů poskytuje ASUS také bezplatné kopie nástrojů Winrar a Daemon Lite. Winrar je jedním z nejznámějších nástrojů pro archiv souborů, zatímco nástroje Daemon mají řadu funkcí, včetně schopnosti prakticky připojit obrázky disků. Jedná se o velmi užitečné programy, které pravidelně používám, a získat je zdarma je velké plus.

Závěr

V poslední době jsem se zabýval četnými problematickými základními deskami, včetně jednoho DOA, ten, který se ukázal jako částečně funkční, a ten, který zemřel na stáří. Práce s ASUS TUF Gaming B550M-plus (Wi-Fi) poté byla dech čerstvého vzduchu-Thorough testování se neobjevilo jediný problém s stabilitou nebo s čímkoli negativním, kromě dohadovaného softwarového užitečnosti, že se nelíbí, že se nelíbilo softwarovou užitečnost pošle vás na web reklamy.

Vzhledem k tomu, že se jedná o desku Microatx s použitím mírně krokového nebo rozpočtově orientované čipové sady, může být cena TUF o něco vysoká v 199.99. Nicméně to však není klepání, protože si ho můžete koupit při tomto psaní od Amazonu za vhodnější 159.99. Nejhorší, co můžete říci o desce, je, že to není tak cenově dostupné jako Gigabyte’s B550M Aorus Pro (otevírá se v novém okně). Ale ta deska není tak bohatá na funkce. Dlouhý příběh krátký, Asus TUF Gaming B550M-plus (Wi-Fi) je vynikající deska, pokud chcete jít Ryzen na relativní rozpočet a spokojeni s menší velikostí mikroatxů.

Základní deska ASUS TUF Gaming B550M-Plus: Skvělý základ pro AMD Ryzen 5000

Ne všechny základní desky přicházejí v jedné velikosti. ATX je pravděpodobně nejznámější, ale může to být docela zvíře, když se pokouší připravit pouzdro PC, které je trochu na malé straně. Microatx je dalším krokem dolů, než zasáhne mini-ITX a působí jako střední země mezi kompaktností a funkčností.

Asus TUF Gaming B550M-plus je v tomto ohledu docela zvláštní. Nejen, že je to mikroatx, ale je to také houpací čipová sada AMD B550, což je o něco cenově dostupnější možnost ve srovnání s rozsahem X570. Díky tomu je tato základní deska spíše cenově dostupná, ale ne tak cenově dostupná jako část konkurence.

Asus neřezal tolik rohů, které zahrnují Wi-Fi 6 a 2.5 GB LAN, plná podpora pro DDR4-4600 RAM a nejnovější procesory řady Ryzen 5000 a docela hovězí dodávka energie pro tuto třídu. Ale jak se to všechno spojí? Je to základní deska, která stojí za nákup pro novou sestavu procesoru AMD?

recenze, asus, gaming, b550m-plus, wi-fi

Sečteno a podtrženo: Má to vzhled, funkce, které skutečně použijete, a podpora pro nejnovější od AMD. Hraní TUF B550M-Plus od Asusu je dost tvrdé na to, aby zvládl i některé přetaktování s Ryzen 9 3900x, takže je tato úžasná základní kompaktní základní deska střední třídy.

Asus TUF Gaming B550M-Plus Tech Specifikace

Hraní TUF B550M-plus od Asusu má spoustu toho. Je to deska Microatx se čtyřmi sloty DIMM, dva rozšiřující sloty v plné velikosti PCIE x16, dva m.2 sloty, čtyři porty SATA a všechny zadní I/O, které budete potřebovat pro příslušenství a další externí hardware. Za cenu je to dobře vybavené a vytvořilo by to docela základ uvnitř menšího podvozku.

VelikostprocesorZásuvkaRAMČipová sadaExpanzeÚložný prostorZvukZadní portyNvidia SliAMD CrossfireSpuštění ceny
Mikroatx
Ryzen 3000, Ryzen 5000
AM4
4x DDR4 DIMM (až do DDR4 4600)
AMD B550
1x PCIe 4.0 x16 Slot1x PCIe 3.0 x16 (režim x4) 1x slot PCIE X1
4x SATA (6Gbps) 1x m.2 (PCIe 4.0 x4/SATA SSD podpora) 1x m.2 (PCIe 3.0 x4/SATA SSD)
Realtek ALC S1200A
1x ASUS WI-FIPS/21x DisplayPort1x HDMI2X USB 2.01x USB 3.2 Gen 2 Port1x USB 3.2 gen 2 typ-c port4x USB 3.2 Gen 1 Ports1x 2.5GB1X S/PDIF5X Zvukové konektory
200

Kvůli formovému faktoru mohou někteří považovat tento specifikační list za trochu omezující, zejména jeden slot PCIe X1 a pouze čtyři porty SATA. Má také 82 energetický design, který není tak schopný jako větší základní desky ATX AMD od ASUS. Přesto je přetaktování docela jednoduché a dosažitelné, protože v této recenzi přejdu.

Asus TUF Gaming B550M-Plus Design a funkce

Formový faktor Microatx znamená, že Asus musel trávit více času plánováním PCB, aby se na něm všechno hodil, ale seznam funkcí je docela rozsáhlý. Protože se jedná o základní desku pro to, aby se vycházela z čipové sady B550, získáte PCIe 4.0 Podpora zde, která se také nachází na základních deskách s čipovou sadou Premium X570. Zajímavé je, že Intel ještě musí nabídnout PCIe 4.0 podpora, která umožňuje AMD dostat se dopředu.

Jak bylo uvedeno výše uvedené v části Specifikace, Asus se rozhodl zahrnout dva sloty PCIE v plné velikosti X16, i když pouze jeden z nich je PCIE 4.0. K těm se spojí dva m.2 sloty, čtyři porty SATA a jeden slot X1 PCIE. Čtyři sloty DIMM mohou trvat až 128 GB RAM, které jsou umístěny na 4600 MHz. I v tomto cenovém bodě je možné sestavit docela schopný herní počítač.

A budete moci také připojit všechny své oblíbené herní příslušenství. Zadní I/O na této desce je skála pevná, pokrývající USB 3.2 Gen 2 (USB-A a USB-C), USB 3.2 Gen 1 a USB 2.0 pro dobrou míru. Pokud plánujete používat AMD APU s integrovanou GPU, existuje dokonce Displayport a HDMI.

Zvuková představení je mírná nevýhoda s TUF Gaming B550M-plus, houpajícím se zvukovým kodekem S1200A S1200A S1200A. Není to samo o sobě špatné, ale není nic o tom, co by se dalo psát domů, kdy další základní desky přicházejí s lepším, novějším řešením kodeku. Pokud používáte náhlavní soupravu USB s vyhrazeným DAC, nevšimnete si žádného rozdílu a tato nevýhoda se stane moot.

Asus TUF Gaming B550M-Plus Stabilita a výkon

Moduly regulátoru napětí (VRM), které jsou zodpovědné za zpracování napájení do vašeho procesoru. Zde se můžete dokonce dostat pryč s nějakým přetaktováním. Jsou horké, zvláště když napětí napětí, ale ohniskové linky jsou poměrně velké a kontaktují VRMS, aby vedly k lepšímu rozptylu tepla.

Bios je to, co byste očekávali od moderních základních desek Asus a je jedním z nejlepších ve své třídě. Je snadné nastavit automatické přetaktování nebo se zašpinit a nastavit hodnoty. Stojí za zmínku, že možnosti zde nejsou tak rozsáhlé jako schopnější základní desky z čipových sad X570.

Když jsme testovali B550M-plus, šli jsme všichni s AMD Ryzen 9 3900x, brzy ho následuje procesory řady Ryzen 9 5000. Přesto poskytuje dobrou půdu pro testování základních desek AM4. Všechna nastavení jsem nechal na hodnotách skladem pro spuštění benchmarků.

Skóre PCMARK 10 a CPU-Z byly v souladu s tím, co se očekává základní deskou B550. I když se jedná o menší základní desku s několika funkcemi vyříznutými z listu specifikace, nezklame to, kde na tom nejvíce záleží. ve hrách a apartmány pro produktivitu.

Hlasování s nastavením bios je snadné získat trochu více z Ryzen 9 3900X, dokonce i na této základní desce microatx B550. Nemusí to být ceny tak vysoké jako více prémiových x570 základních desek, ale tato deska dokáže snadno zvládnout téměř cokoli, co na to můžete hodit od AMD.

Pro koho to není

Asus TUF Gaming B550M-plus je skvělá základní deska střední úrovně s prodlouženou funkcí. Dostanete 2.5 GB LAN, Wi-Fi 6, PCIE 4.0 a schopnost přetaktování i procesoru Ryzen 9 3900x. To vše na kompaktním faktoru microatx. Pokud plánujete sestavení menšího sestavení PC, vytvoří to jeden nadace TUF.

Může to být jeden z nejlepších základních desek, ale není to však dokonalé, ale. Neexistuje žádná podpora pro procesory řady Ryzen 1000 nebo 2000, takže pokud již vlastníte, budete muset vyměnit procesor. Ve srovnání s jinými základními deskami je také stále tak lehce sub-par. Také to nevrhne absolutně nejlepší z hlediska dodávky energie, ale toto je možnost střední třídy, takže rohy budou řezány.

Naštěstí Asus přerušil pravé rohy, aby příliš neovlivnil výkon, pokud vůbec. Testování ukázalo slibné výsledky ve srovnání s konkurenčními základními deskami ve své třídě a můžete je spárovat s jakýmkoli podporovaným procesorem Ryzen a vytvořit schopný PC. Bonus je podporou procesorů Ryzen 5000, což vám umožňuje vychutnat si výkon příští generace.

Pokud potřebujete PCIe 4.0 Podpora, Touha používat nové procesory řady Ryzen 5000 AMD a nechcete platit příliš mnoho za slušně výkonnou základní desku, Asus TUF Gaming B550M-plus je skvělá volba.

Získejte zpravodaj Windows Central

Všechny nejnovější zprávy, recenze a průvodce pro Windows a Xbox Diehards.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let.

Rich Edmonds byl dříve senior editor PC Hardware ve Windows Central a pokrýval vše související s komponenty PC a NAS. Zapojil se do technologie více než deset let a ví něco o magii uvnitř podvozku PC. Můžete ho sledovat na @richedmonds.

Asus ‚TUF B550M-Plus Wi-Fi přináší funkce TUF do B550.

Tomův hardwarový verdikt

Asus TUF Gaming B550M-Plus A Wi-Fi je dobře zaoblená základní deska, která funguje podle očekávání a zahrnuje Wi-Fi 6, duální m.2 a USB 3.2 Port Gen2 Type-C ve formě mikroatx.

Nevýhody

Proč můžete věřit Tomovu hardwaru

ASUS TUF GAMING B660 PLUS WIFI D4 UNBOXING AND REVIEW | tuf gaming asus | b660 | LGA1700

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Rysy a specifikace

TUF B550M-Plus Wi-Fi (179.99) sídlí na nízkém/středním konci rozsahu B550. Za tuto cenu získáte desku Microatx, který sportuje 82 fázový VRM, duální m.2 sloty, integrovaný Intel Wi-Fi 6 a dokonce USB 3.2 Port Gen2 Type-C.

Před několika lety znamenala řada základních desek ASUS TUF těžká opláštění (Asus často nazývá brnění) pro ochranu, dostatek vlastností a cenového bodu střední třídy. Rychlý posun vpřed do dnešního dne a značka TUF, zejména v prostoru notebooku, se zaměřila na hráče s nižším koncem.

V základní desce se také změnily věci. Pryč je brnění a dostáváme více mainstreamového SKU za cenu na základní úrovni. Ve formě B550 jsou tři části značky ASUS TUF, TUF Gaming B550-Plus, TUF Gaming B550M-plus a plus Wi-Fi, na které se zde díváme. Zahrnují tuf tlumiče a kondenzátory, spolu s vyztuženým slotem PCIE a ochranou ESD pro zadní IO a LAN.

Při našem testování se Wi-Fi B550M plus dobře vedl při rychlostech zásob, což snadno odpovídalo všem ostatním výsledkům B550. Jediným potenciálním odlehlým spuštěním aplikací a testy PowerPoint v PCMark. Mimo to byly naše herní výsledky na místě a spotřeba energie měla pravdu uprostřed. Na přetaktování věcí byla deska schopna dosáhnout našeho vznešeného 4.3 GHz Target a manipuloval s naší 32 GB/3600 RAM KIT bez problému.

Níže se podíváme na specifikace a funkce správní rady a podrobněji se podívat na výkon a spotřebu energie. Nejprve zde jsou úplné specifikace rady od ASUS.

recenze, asus, gaming, b550m-plus, wi-fi

Specifikace. Asus TUF Gaming B550M-Plus Wi-Fi

Čipová sadaFormový faktorRegulátor napětíVideo portyUSB portySíťové konektoryZvukové konektoryLegacy Ports/JacksOstatní přístavy/JackPCIe x16PCIe x8PCIe x4PCIe x1Crossfire/SliDIMM slotyM.2 slotyU.2 portySATA PortsZáhlaví USBZáhlaví ventilátoru/čerpadlaZáhlaví RGBStarší rozhraníJiná rozhraníDiagnostický panelInterní tlačítko/spínačSATA ovladačeEthernetový ovladačWi-Fi / BluetoothŘadiče USBHD Audio CodecDDL/DTS ConnectZáruka
B550
Micro-ATX
10 fáze (82, CPU/SOC, 50A/25A MOSFETS)
(1) HDMI (V2.1), (1) displayport (v1.2)
(2) USB 3.2 Gen 2, typ-A a typ-C (10 Gbps), (4) USB 3.2 Gen 1, typ-A (5 Gbps), (2) USB 2.0, typ-A
(1) 2.5 GBE
(5) Analog plus SPDIF
PS/2
(1) V4.0 (x16), (1) v3.0 (x4)
(1) V3.0 (x1)
AMD 2-Way Crossfirex
(4) DDR4 4600 (OC), kapacita 128 GB
(1) PCIe 4.0 X4 / SATA PCIE, (1) PCIE 3.0 X4 / SATA PCIE
(4) SATA3 6 Gbps
(1) USB V3.2 Gen 2, (1) USB V2.0
(4) 4-pin
(2) Argb (3-pin), (1) RGB (4-pin)
FP-Audio
Realtek RTL8125B (2.5 GBE)
Intel Wi-Fi 6 AX200 (802.11AX, MU-MIMO, 160 MHz / BT 5.1)
Realtek ALC S1200A
✗ / Ano
3 roky

Funkce

Při pohledu na příslušenství v boxech zahrnuje naše Wi-Fi B550M-Plus většinu toho, co musíte jít, ale ne mnohem víc, což se očekává za tuto cenu. Níže je uveden seznam všech bitů, které přicházejí se základní deskou.

 • I/O SHIELD
 • DVD ovladače
 • Uživatelský manuál
 • Dva kabely SATA
 • Wi-fi anténa
 • M.2 šroubovací balíček/gumový balíček
 • TUF herní nálepka/certifikační karta

Poprvé se podíváme na základní desku, přivítáme černý PCB a černé chladiče. Spolu s herní značkou TUF se šablona. PCB má také vzorec šedých čar přicházejících z pravého dolního rohu u čipové sady přes zadní IO. Pokud jde o osvětlení RGB, deska má malou plochu v pravém dolním rohu, která posílá světlo na horní i dolní část Bordu. Celkově je vzhled desky agnostický a měl by se dobře hodit k většině sestavených témat, i když to rozhodně není na více atraktivnějším konci spektra základní desky B550.

Počínaje horní polovinou hry Asus TUF Gaming B550M-Plus Wi-Fi, nejprve nebereme velké chladiče a všechna spojení nahoru nahoru. Odesílání síly do VRMS je jediný konektor EPS s 8 kolíky, který se nachází mezi levé a horní banky VRM. Velký VRM Heatsink vlevo natáhne přes zadní oblast IO a zakrývá hodně PCB pod ním. Na vrcholu tohoto chladiče je logo TUF Gaming a žluté a šedé vzory představující značku.

AMD Ryzen 5 5600X ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi RTX 3060Ti EAGLE MASTERAIR MA410M Gaming PC Build

Pohybující se doprava, kolem oblasti VRMS a zásuvka, jsou čtyři sloty DIMM střídavé v šedé a černé barvě pro odpovídající kanály. Rada podporuje až 128 GB RAM s rychlostmi až do DDR4 4600 (OC). Jako vždy se váš počet najetých kilometrů může lišit pro rychlost paměti v závislosti na soupravě, kterou používáte, a schopnosti integrovaného řadiče paměti (IMC) zvládnout kapacitu a rychlost.

Těsně nad sloty DIMM jsou dva záhlaví ventilátoru (celkem čtyř) a 4pin RGB záhlaví (jedna ze 3 celkem). Všechny záhlaví fanoušků podporují až do 1A/12W. Chtěl bych vidět alespoň jednu podporu záhlaví zvýšený výstup pro více výkonných ventilátorů nebo vodního čerpadla.

Na pravé straně slotů DIMM je 24-pinový konektor ATX a přední panel USB 3.2 záhlaví Gen1. Těsně nad nimi je sekce vedená Q. Zde jsou čtyři LED diody, které kontrolní klíčové komponenty (CPU, DRAM, VGA a BOOT) během post procesu. Pokud je nalezena chyba, LED zůstane rozsvícena, dokud není problém vyřešen. Vzhledem k tomu, že tato deska nemá informativní obrazovku na ladění 2-znaků, jistě pomůže při pokusu o ladění problémů.

ASUS TUF Gaming B550M-Plus Wi-Fi se zaměřuje na dodávku energie a používá konfiguraci 82 (Vcore/Soc) s Mosfets 50A Vishay Sic639 a konfigurací Asus spojené. Napájení je spravováno řadičem ASP1106G (XY = 42). I když se nejedná o nejrobustnější dodávku energie, jaké jsme viděli, zpracovávalo to náš Ryzen 9 3900x bez problému během skladovaných a přetaktovaných operací. Je to určitě schopné.

Ve spodní polovině desky žije zvukové bity, stejně jako konfigurace a úložiště PCIe. Počínaje krajně vlevo vidíme některé exponované zvukové části. Skryté pod herního zvukového krytu TUF je kodek S1200A od Realtek, který Asus trochu vylepšil. Vystavena je také linie zvukového stínění, stejně jako japonské zvukové kondenzátory. S1200A je solidní zvukový kodek, ale krok pod S1220a používaný na dražších základních deskách. Většina uživatelů bude s tímto zvukovým řešením spokojena.

Uprostřed desky jsou tři sloty PCIe, dva sloty v plné délce a jeden slot X1. Horní slot pro celovečerní délku je posílen Asus SafeSlot, který chrání slot před stříháním (stejně jako EMI) z těžkých grafických karet. Tento slot je napájen z CPU a běží na PCIe 4.Rychlosti 0 x16. Spodní slot v celé délce používá šířku pásma z čipové sady a běží na PCIe 3.0 x4, zatímco horní slot velikosti x1 je PCIe 3.0 x1 a také pocházející z čipové sady. Tato konfigurace podporuje AMD 2-Way Crossfirex.

Ve stejné oblasti jsou dva m.2 zásuvky, obě podporující až 80 mm moduly a jak zařízení založená na PCIe-, tak SATA. Horní slot, M2_1, je přímo připojen k CPU a běží až k rychlosti PCIe 4 x4 (32 Gbps), zatímco spodní slot je PCIe 3.0 x4 (16 Gbps). Manuál nezmiňuje sdílení jízdních pruhů s porty PCIe nebo SATA.

Napravo od PCIe/M.2 Poloha je ohnisk čipové sady, který je držen s pushpiny místo šroubů. I když tato metoda určitě funguje, rád bych viděl tyto zašroubované. Těsně pod chladičem na spodním okraji desky jsou čtyři sata porty, které jsou orientovány svisle. Rada podporuje režimy RAID0, 1 a 10.

Naproti dno je několik záhlaví, spolu s vertikálními porty SATA výše uvedenými. Níže jsme uvedli všechny záhlaví a porty zleva doprava.

 • Zvuková záhlaví na předním panelu
 • Com Port
 • záhlaví argb (3 pin)
 • Hlavička RGB (4-pin)
 • Záhlaví ventilátoru podvozku (4-pin)
 • (2) USB 2.0 záhlaví
 • Záhlaví reproduktorů
 • Záhlaví předního panelu
 • (4) SATA Ports (podporuje Raid0, 1, 10)

Při pohledu na zadní IO vidíme, že deska není integrovaná, takže ji budete muset nainstalovat sami. Mimo to má rada spousta portů USB (celkem osm), včetně dvou USB 2.0 portů, čtyři USB 3.2 porty Gen1 a dva USB 3.2 porty Gen 2 (typ-C a typ a). Video je řešeno DisplayPort a HDMI. Malé tlačítko je zde pro funkci Flashback BIOS, navržená k aktualizaci BIOS bez použití CPU. Zvukový zásobník se skládá z pěti analogových zástrček a SPDIF. Kromě toho existuje starý port PS/2 pro starou klávesnici nebo myš, stejně jako 2.5G Port Ethernet.

Může Asus’s Micro-ATX B550 deska usnadnit výběr z nové desky AMD?

Náš verdikt

Asus ‚Micro-ATX TUF vypadá jako celá základní deska, kterou potřebujete pro cenově dostupnou herní herní soupravu AMD Ryzen, ale průměrný výkon kazí jinak atraktivní návrh.

Proti

 • Pouze čtyři porty SATA
 • Špatný výkonný výkon
 • Relativně omezená šířka pásma na periferie

Náš zkušený tým věnuje mnoho hodin každé recenzi, aby se opravdu dostal do jádra toho, na čem vám nejvíce záleží. Zjistěte více o tom, jak hodnotíme hry a hardware.

AMD’s Mainstream Ryzen Chipset je tady a Asus TUF Gaming B550M-Plus Wi-Fi chce být vše, co si přejete. Ale jaké funkce základní desky skutečně potřebujete pro slušnou, aktuální a nesmyslné herní soupravu? Víte, ten, který má velitelé na čerpání spousty rámů než hezká světla? PCI Express Gen 4 pro vaši grafickou kartu? Šek. Totéž pro vaše SSD? Kladný. Podpora nejen pro nejnovější procesory řady Ryzen 3000 Ryzen 3000, ale také jeho čipy z příští generace založené na architektuře Zen 3. Ano. Výběr bezdrátového i kabelového vysoce výkonného sítě. Uh, co. Možná nějaká vysokorychlostní připojení USB-C pro dobrou míru. Ano prosím.

Čipová sada. Zásuvka AMD B550. Kompatibilita CPU AM4. AMD RYZEN 3000 FORMOVÝ FAKTOR. Rozšíření micro-ATX. 1x PCIe 3.0 x16, 1x PCIe 3.0 x4 Úložiště. 2x m.2, 4x síťová síť SATA 6Gbps. Realtek 2.5 GB Ethernet, Intel Wi-Fi 6 AX200 (802.11 A/B/G/N/AC/AX), Bluetooth 5.1 zadní USB. 2 x USB 3.2 Gen 2, 2 x USB 3.2 Gen 1, 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C, 2x USB 2.0 doplňků. SHIELDED REALTEK AUDIO, ASUS DOCP profily, RGB osvětlení s Aura Sync

Asus TUF Gaming B550M-Plus Wi-Fi ticks všechny tyto políčka. Což vyvolává otázku, proč byste se obtěžovali utrácet více, zejména když to uvolní peníze za komponenty, které jednoznačně zvýší vaše snímkové sazby. Co přesně vám chybí s levnější základní deskou, jinými slovy?

Ve srovnání s mnohem dražší sesterskou deskou ASUS, například hraní ROG Strix B550-E, existují některé docela zřejmé opomenutí. Tato alternativa herního herna TUF je micro-ATX MOBO, jen pro začátečníky. To okamžitě klade limity na funkce, jako je počet slotů PCI Express PCI PCI. TUF má dva, Strix tři. TUF rovněž nepodporuje grafiku multi-gpu SLI. Zajímáš se? Velmi pravděpodobně ne.

Možná však budete o něco citlivější pro downgrade ze šesti do čtyř přístavů SATA. Můžete také najít prostor kolem zásuvky CPU trochu stísněný při instalaci něčeho jako ne zvlášť objemný chladič AMD, i když v tomto ohledu není Asus Strix v plné velikosti lepší.

Pak můžete být opět spokojeni s vysokým specifikací SSD připojenou do Single PCI Express Gen 4.2 slot a pravděpodobně bude zcela v pořádku se sekundárním m.2 Být omezen na čtyři pruhy PCI Express Gen 3 a nemá v úmyslu naplnit všechny čtyři zbývající porty SATA.

Podobně můžete mít jen málo očekávání, že provedete četné změny hardwaru, a proto se rozhodnout, že zobrazení ladění je luxus, bez kterého můžete žít, a zjistit, že poněkud ubohý palec nebo dvě osvětlení RGB v dolním rohu TUF není žádná velká ztráta pro žádnou velkou ztrátu Skutečné hry versus dojem vánočního stromu Strix.

Dobře, bijeme velmi konkrétní buben s touto linií uvažování. Ale bod je dostatečně zřejmý. ASUS TUF na papíře chybí, není to hodně, co by narušilo váš skutečný herní zážitek.

recenze, asus, gaming, b550m-plus, wi-fi

Hardwarový výkon

procesor. AMD Ryzen 3 3100 paměť. 16 GB Hyperx DDR4-3000 GPU. MSI GTX 1070 Gamingx Storage. 1TB ADDLINK S90 PSU. Phantec 1000W

Ale co v praxi? To se úplně nezobrazuje. Ve skladu ASD Ryzen 3 3100 ASUS TUF Gaming B550M-Plus Wi-Fi je nejpomalejším z našeho tria ranných desek na základě nové čipové sady ASD TUF ASUS TUF Gaming B550M-Plus Wi-Fi je nejpomalejším z našeho tria ranných desek na základě AMD vstupní.

Skutečnost, že TUF by nepřekročil 2 800 MHz s našimi 3 000 MHz DDR4 testy DIMMS navzdory profilu DOCP ASUS Intel-XMP. V mnoha případech je však také snadné nadhodnotit význam rozdílů v oblasti výkonu. 174 bodů versus 179 bodů ve výkonu Cinebench R15 ve srovnání s MSI mag b550m malty není jistě žádný hmatatelný důsledek.

Na druhé straně minimální snímková frekvence 42fps v Metro Exodus ve srovnání s 45fps, které deska MSI umožňuje nebo 70fps versus 75 fps v civilizaci VI, se pravděpodobně pohybují na území, kde se jen budete cítit, jako by vám chyběly, kde by se mohlo cítit, jako by vám chyběly, kde by se mohlo cítit, jako by vám chyběly. To je docela velká mezera ve výkonu pro základní desku.

Hraní TUF otočí tabulky, když však zohledňujete přetaktování. 4.2GHz na všech čtyřech jádrech našeho testovacího čipu AMD Ryzen 3100 je snadno dosažitelné pomocí vyladění rychlého jádra a ponecháním desky pro zpracování jemnějších detailů, jako je napětí CPU. To odpovídá mnohem dražšímu hraní Asus Rog Strix B550-E a pohodlně porazí přetaktování MSI Mag Mortar.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS