Recenze iOS 15: lepší zážitek z iPhone. iPhone 6s iOS 15

iOS 15 není hlavní generální oprava, ale zdlouhavý seznam vylepšení se sčítá

Tom’s Guide Verdict

iOS 15 není velkým přepracováním, ale poměrně zdlouhavý seznam vylepšení přispívá k vytvoření mnohem lepšího zážitku pro iPhone iPhone. Zvláště vítány změny map, fotografií a poznámek, zatímco nová funkce zaostření by měla řešit rozptýlení.

Klady

 • Režim zaostření může uklidnit rušivá oznámení
 • Aplikace pro upgradované mapy vypadá lépe než kdy jindy
 • Vítejte změny na fotografie, poznámky a další vestavěné aplikace
 • Živý text, vizuální vyhledávání předvádět inteligenci na zařízení

Nevýhody

 • – Některé funkce fungují pouze na novějších iPhonech
 • – Shareplay není v této vydání živý
 • – Ponořené pokyny pro chůzi je nepříjemné použít

Proč můžete věřit Tomovu průvodci?

Naši spisovatelé a editoři tráví hodiny analýzou a kontrolou produktů, služeb a aplikací, aby pomohli najít to, co je pro vás nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme, analyzujeme a hodnotíme.

Nejlepší kompliment, který mohu zaplatit iOS 15 je to, že pro všechny změny nejnovější aktualizace softwaru Apple představuje. a následné aktualizace se zavedly ještě více. netrvalo dlouho po aktualizaci, že vylepšení se prolínají do vašeho každodenního využití iPhone pro iPhone. Změny a vylepšení se zdají být přirozeným rozšířením toho, co již existuje.

Od té doby, co první beta vyšel začátkem letošního léta, používám iOS 15, a to pokračovalo pouze nyní, když jsme dvě aktualizace hluboko do této verze telefonického softwaru Apple. Moje standardní praxe je nainstalovat jakoukoli beta iOS na pár různých iPhone (iPhone 11 Pro Max a iPhone 12 v tomto případě), občas odkazující zpět na referenční zařízení, aby potvrdila, co se liší od poslední aktualizace iOS. Každý tak často se ocitám, že si půjčuji ten zbývající telefon s 14 poháněnými v domě, protože mnoho vylepšení iOS 15 se cítí, jako by tam vždycky byli na mém telefonu. To je známka úspěšného upgradu.

iOS 15 není revoluční upgrade. zatímco změny jsou mnoho, neexistuje žádné radikální přehodnocení toho, co můžete a nemůžete udělat na iPhone. Ale v této fázi v životě obchodu s chytrými telefony Apple to nemusí být.

iOS 15 hovězí některé vestavěné aplikace, které potřebovaly přepracování zvýrazněné změnami FaceTime a Map, představuje některé nové vítané nové schopnosti, jako je schopnost ukládat identifikační karty do peněženky a super-nabití inteligence vašeho iPhone s novými funkcemi, jako je Visual Podívejte se a živý text. Ne všechny tyto změny jsou plně vyleštěny, ale když si stáhnete iOS 15, měli byste se líbit, co vidíte.

Pokud chcete vědět o nejnovějších přírůstcích do iOS 15, přečtěte si náš průvodce nově vydaným iOS 15.4, nebo vývoj iOS 15.5.

IOS 15 Recenze: Dostupnost a podporovaná zařízení

iOS 15 je k dispozici jako veřejná beta verze od konce června, ale software je nyní jako stahování, které může kdokoli nainstalovat. Stačí se vydejte na aplikaci Nastavení v telefonu a klepněte na General. odtud můžete vybrat aktualizaci softwaru, kde na vás čeká iOS 15, pokud jste ještě neinstalovali aktualizaci.

Pokud jde o podporovaná zařízení, pokud váš telefon spustí iOS 14, budete moci upgradovat na iOS 15. To znamená, že cokoli z iPhone 6s bude fungovat, včetně původního iPhone SE a 7. gen ipod touch. iPady získají vlastní verzi softwaru, známé jako iPados 15. Mějte na paměti, že Apple pravidelně vytlačuje aktualizace pro iOS 15, včetně toho, který potlačuje sadu ošklivých chyb.

recenze, lepší, zážitek, iphone

Uvědomte si, že ne každá funkce iOS 15 bude fungovat na starších iPhonech, se schopnostmi, které vyžadují hodně energie nervového zpracování K dispozici pouze na telefonech iPhone s alespoň bionickým procesorem A12. Tyto zahrnují:

 • iPhone XR
 • iPhone XS a XS Max
 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro a iPhone Pro Max
 • iPhone SE (2020)
 • iPhone 12
 • iPhone 12 Mini
 • iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max
 • iPhone 13
 • iPhone 13 Mini
 • iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max

Recenze iOS 15: Vylepšení facetime

15 revize aplikace iOS FadeTime Video Messaging by klesla jako jedna z nejvýznamnějších změn v iOS 15, i když největší doplněk čelil malému zpoždění. To by byla sdílení, hodně banlyhooed funkce, která vám umožní sledovat videa, poslouchat hudbu a sdílet vaši obrazovku se všemi ostatními na volání FaceTime. Shareplay dorazil do iOS 15.1 Poté, co Apple měl šanci tuto schopnost doladit, a jak uvidíme za okamžik, stálo to za to čekat.

Shareplay by neměla zastínit další vylepšení pro FaceTime. IOS 15 představuje řadu změn zaměřených na to, aby se FaceTime stal přesvědčivou alternativou k Zoom, Microsoft týmům a všem ostatním nástrojům pro zasílání zpráv, které jsme používali za posledních 18 měsíců

Nebudu předstírat, že FaceTime byl na mém seznamu aplikací pro zasílání zpráv Go-to Video vysoký, a to je z velké části proto, že jsem zjistil, že aplikace je příliš zaplněná pro můj vkus, zejména pro skupinové hovory. iOS 15 to opravuje.

Ještě lepší je, že FaceTime in iOS 15 vám umožní sklízet výhodu prostorového zvuku, alespoň pokud máte iPhone XR nebo později. S prostorovým zvukem uslyšíte hlas osoby, která mluví vycházející z části obrazovky, kde se nachází jejich čtverec. Je to zdánlivě malé vylepšení, ale dělá to svět rozdílů v tom, že se video hovory cítí přirozenější.

To nejsou jediná zvuková vylepšení ve FaceTime. Aplikace také přijímá nové funkce izolace hlasu a širokého spektra. první z nich může na hovoru odfiltrovat hluk na pozadí, takže váš hlas je zesílen, zatímco druhý může vyzvednout všechny okolní zvuky kolem vás. Ještě lepší je, že tyto funkce mohou být přijata pomocí aplikací třetích stran, stejně jako nově nalezená schopnost společnosti FaceTime zavést rozostření na pozadí, když jste na kameře.

Jeden poslední přírůstek do FaceTime bude přínosem pro lidi, kteří nemají iPhone. Apple také rozšiřuje FaceTime na Android a Windows, i když s rozhraním založeným na prohlížeči a nikoli vyhrazenou aplikací. Nyní můžete naplánovat volání FaceTime vytvořením sdílených odkazů. A jen pro případ, že vás obáváte, že by někdo nezvýšený může váš hovor naradit, ale nejenže budete mít síly Gatekeeper nad tím, kdo může zadat hovor, ale také můžete lidi zavést 30 sekund poté, co se připojí, pokud se ukáže jako podvodník.

IOS 15 Recenze: Používání sdílení

A co Shareplay, změna tak zametací, že také přijde na software iPad, Mac a Apple TV? Nyní, když je zde Shareyplay, můžete streamovat zvuk nebo video na volání FaceTime a bude to hrát pro ostatní lidi, s nimiž budete facetimizovat, se synchronizací přehrávání tak, aby všichni sledovali nebo poslouchali současně. Můžete také sdílet obrazovku iPhone prostřednictvím Shareplay.

Jiné aplikace pro videochat nabízejí podobné funkce, ať už jsou zabudovány nebo dostupné jako rozšíření, ale Apple včetně funkčnosti v rámci své vlastní aplikace pro videozáznam je významný. A Apple má zjevně velké naděje na sdílení, protože vývojáři mohou navázat na podporu svých aplikací. Mezi podporované aplikace patří pravděpodobné podezřelé, jako jsou Paramount Plus a Showtime, ale také najdete rozmanitou řadu aplikací, jako je Redfin, Night Sky a Heads Up Game, využívající funkce sdílení obrazovky Sharedplay. Aplikace neustále přidávají podporu.

Většina mých testování byla provedena pomocí Apple TV Plus, kde jsem sledoval epizodu Teda Lasso se dvěma kolegy z mých průvodců Toma. Každý z nás mohl ovládat přehrávání z našich různých zařízení. Mohl bych dokonce změnit velikost okna videa, aby bylo snazší prohlížet antiku Teda Lasso, zatímco minimalizoval okno FaceTime, a pak se otočil kolem velikostí, když jsem chtěl vidět reakci svých kolegů. Když dorazí FaceTime, můžete také přepnout na textové nebo zvukové chaty, takže přehrávání videa je vpředu a střed.

Během mého testování odvedl Sharedaplay docela dobrou práci, když upustil od zvuku všeho, co sledujete nebo posloucháte, abyste mohli udržovat konverzaci v chodu. Zvuky zvukových ovládacích prvků v sdílení se však zdály být univerzální. nemůžete zvýšit objem toho, co hrajete zpět, aniž byste také zvýšili hlasitost na volání FaceTime.

Pro více informací o využití maximálně sdílení najdete v našich 6 tajemstvích sdílení, která jsme objevili při používání této funkce FaceTime.

Recenze iOS 15: Režim zaostření

Pokud FaceTime řeší stanovený cíl společnosti Apple udržovat lidi ve spojení s iOS 15, pak Nová funkce zaostření je přední a střed pro plán společnosti osvobodit nás od rozptýlení a času naštve. Zaměřte se na zaměření jako rafinovanější verzi DOURNUS, udržujte irelevantní oznámení a dokonce omezit vaši domovskou obrazovku pouze na aplikace, ke kterým potřebujete přístup k danému úkolu.

Například můžete nastavit pracovní zaměření, které blokuje oznámení z streamování aplikací a nástrojů sociálních sítí; Může také omezit příchozí zprávy z kontaktů, které jste nezkusili. Chcete-li ještě více odfiltrovat, můžete označit domovskou obrazovku, která zobrazuje pouze vaše aplikace zaměřené na práci. (Mám moje nastavení, abych předváděl Slack, Gmail, Dokumenty Google a pár užitečných nástrojů, plus widgety pro mé připomenutí a schůzky kalendáře.)

Ostatní uživatelé iOS 15 uvidí váš soustředěný stav ve zprávách a doufejme, že vás méně nakloněni k vám (nebo alespoň vědí, proč nejste tak reagující jako obvykle.) Aplikace pro zasílání zpráv třetích stran mají možnost zobrazit také stav zaostření-funkce, kterou doufám, že mnozí z nich vyzvednou. A co víc, vaše zaostření vás sleduje od zařízení na zařízení, protože iPados 15 a MacOS Monterey tuto funkci také podporují.

Zaměření je dostatečně snadné na nastavení a zapnutí, což je polovina bitvy. Zaměření žije v kontrolním centru, takže prostě přejedete dolů z horního rohu obrazovky iPhone (na iPhone X nebo novějším), abyste se zaměřili. Zaostření můžete také vypnout klepnutím na ikonu, která se objeví na obrazovce zámku vašeho telefonu, když máte funkci povoleno. Mluvili jsme do značné míry o nastavení pracovního zaměření, ale Apple vám umožňuje přizpůsobit a pojmenovat jakýkoli režim zaostření, ať už je to pro hraní, rodinný čas, řízení, spánek nebo co máte.

Moje jediná kritika zaměření je, že funkce domovské obrazovky je trochu omezená. Nevytváříte novou domovskou obrazovku, která se objeví pouze tehdy, když zapnete konkrétní zaostřovací režim a zmizíte na pozadí. Místo toho vyberete existující domovskou obrazovku. To je ve skutečnosti v rozporu s tím, jak organizuji své aplikace, kde jsem nejčastěji používal na jednu obrazovku, ať už jsou pro práci nebo osobní použití. Také můžete přistupovat k aplikacím, které jste vynechali z vašeho zaměření, stále můžete přistupovat k přejetím doleva, dokud nedosáhnete knihovny aplikací, takže to není, jako bych nemohl spustit PUBG Mobile, když bych měl opravdu odpovídat na ten e.mail od šéfa.

Zmínil jsem, že nastavení Focus je polovina bitvy, ale druhá část toho, co určuje, zda bude nová funkce úspěšná, je mimo kontrolu společnosti Apple. Abyste se zaměřili na skutečnou práci, musíte přizpůsobit své pracovní návyky a zapamatovat si, jak zapnout a vypínat režimy zaostření. To se pro mě dosud nestalo, i když možná s iOS 15 z beta beta budu více usilovně používat nástroje pro boj proti rozptylování Apple Apple. Přesto, jak slibné, se s ním nezaměřte jako na stříbrnou kulku za okamžitou řešení vaší potřeby bez rozptylování.

IOS 15 Recenze: Změny oznámení

Pokusy Apple o odstranění rozptýlení se nezastaví se soustředěním. Společnost bere další bodnutí při zefektivnění oznámení v iOS 15. Ikony aplikací na oznámeních jsou nyní větší, takže je usnadňují nahlédnout na první pohled, abyste mohli zjistit, zda toto oznámení opravdu stojí za váš čas; Příchozí zprávy zobrazí kontaktní fotografii, kterou jste přiřadili osobě v aplikaci kontaktů.

Máte také možnost dočasně ztlumit oznámení, ať už hodinu nebo den. Stačí přejeďte doleva na oznámení, abyste přinesli možnosti, které nyní zahrnují vaše rozšířené volby pro muty. iOS 15 je také dost chytrý, aby vám navrhl ztlumený rozhovor, pokud jste za chvíli neodpověděli.

Největší změnou oznámení je však shrnutí nových oznámení společnosti Apple, které jste nastavili v části Oznámení v aplikaci Nastavení. Při nastavování shrnutí oznámení se můžete rozhodnout, která upozornění na aplikaci musíte vidět pouze ve vybraných časech dne-pak se pak objeví v shrnutí na obrazovce v době výběru, takže můžete skrz aktualizace, které můžete mít zmeškal, aniž by se cítil bombardován po celý den.

Zjistil jsem, že shrnutí je chytrý způsob, jak zjistit, kdy jsou k dispozici nové epizody podcastů, aniž by mě tyto informace přerušily během mého pracovního dne. A iOS 15.2 trochu vyčistí souhrnné rozhraní oznámení, takže se necítí tak přeplněné jako dříve.

Recenze iOS 15: Vylepšení mapy

Počítejte mě jako jednoho z lidí, kteří se dostali přes Apple’s Blop a přesunuli se z map Google na vlastní mapovací data téměř před deseti lety v iOS 6. Mapy se neustále zlepšovaly, zejména v posledních letech, a já to dávám přednost map Google. Pravděpodobně to pomůže, že žiji poblíž Apple HQ, a proto často získávám přístup ke zlepšení map dlouho předtím, než se vynoří do jiných částí země.

Příklad s bodem s Mapy v iOS 15: Tato nová aktualizace přidává podrobnější 3D zhlédnutí měst, které zahrnují lepší památky, 3D budovy, jasně označené komerční čtvrti, podrobnější silnice a stromy, se všemi údaji shromážděnými z vozidel se Apple odesílají, aby zlepšila jeho hlavní mapa. Tato funkce je zpočátku k dispozici ve vybraných městech. San Francisco, Los Angeles, New York a Londýn. než zasáhne jiná místa. Když jsem se podíval na centrum San Francisca s podrobným Oracle Parkem zasazený proti San Francisco Bay.

Alespoň každý s iPhone XR nebo novějším bude moci zažít nový interaktivní glóbus, který je nyní viditelný v iOS 15. Oddálit a uvidíte pohled na Zemi z vesmíru, doplněný přesným hvězdným polem. Přiblížit se a uvidíte další detaily. horské pásy, pouště, hloubky oceánu. které jsou jasně označeny, takže se cítí, jako byste měli v telefonu uloženou interaktivní reliéfní mapu.

Praktičtějším doplňkem map je nový 3D jízdní pohled na aplikaci, který vám dává pohled řidiče na silnicích kolem komplexních výměn. Vzal jsem si mapy na točení kolem MacArthur Bludiště, řadu výměn, sloučení jízdních pruhů a potenciálních nesprávných zatáček ve východní zátoce a mapy mi jasně ukázaly, který pruh jsem se musel starat a které z nich byly pouze nadjevy. (Jedna stížnost: Přinejmenším v beta beta mapy označovaly ulice, které jsou pod nadjezdy, ale které nemají žádné východy. zbytečná úroveň detailů, o které jsem připadal mírně rušivé. Zkontroluji, zda úplné vydání iOS 15 vyladilo tuto funkci na mém dalším výletu.) Také užitečné byly 3D vykreslování silničních budov, které mi pomohly orientovat se na to, kde jsem byl na silnici.

Lidé, kteří se spoléhají na veřejnou dopravu ve velkých městech, ocení, že mapy nyní zahrnují klíčové autobusové trasy. (Tato funkce funguje například v centru San Francisca, ale ne v mém domovském městě 14 mil daleko.) Můžete také připnout své oblíbené tranzitní linky, abyste snadno špehovali časy odjezdu.

Nejméně vylučovaným prvkem v iOS 15 je pohlcující směry chůze, omezené na oblast Bay, když jsem testoval funkci. Teoreticky je to chytrý doplněk. mapy budou přepínat šípy a názvy ulic, když chodíte, abyste potvrdili, že jedete správným směrem.

V praxi je však tato funkce nepříjemná. Nejprve musíte naskenovat okolní oblast pomocí telefonu. upozorňování na sebe, když se již můžete cítit dezorientovaně. Poté se objeví superponované pokyny, ale pokud se v tomto směru otočíte na hlavu, znovu se objeví, pouze když otočíte prohlídku, aby tváří v tvář ulici, 90 stupňů od směru, kterým chodíte. Zároveň vás váš iPhone varuje před nebezpečím, že se při chůzi díváte na obrazovku vašeho telefonu. Všichni řekli, je to trochu nepořádek, na rozdíl od ostatních více leštěných doplňků do map.

Recenze iOS 15: Nový vzhled Safari (a jak se toho zbavit)

Můžeme se argumentovat o tom, jaké jsou největší změny v systému iOS 15, ale není pochyb o nejkontroverznějším doplňku. Safari v iOS 15 sportuje nový vzhled inspirovaný snahou společnosti Apple o zefektivnění verze prohlížeče v MacOS Monterey. A nemyslím si, že jdu na končetinu, když říkám, že tento nový přístup nebude všeobecně milován, zvláště když Apple již představil možnost, jak se vrátit zpět z nového vzhledu Safari.

recenze, lepší, zážitek, iphone

Ve výchozím nastavení žije na kartách Safari ve spodní části obrazovky. Apple vsadí, že si na to všichni zvykneme, zejména proto, že umístění lišty karty dolů za palec usnadňuje navigaci prohlížeče jednou rukou. Určitě jsem to neměl problém s iPhone 12;; Použití prohlížeče jednou rukou na iPhone 11 Pro Max bylo náročnější, ale stále proveditelné.

Alespoň lišta karty je nenápadná, při procházení stránky zmizí na spodní část obrazovky. Klepnutím na dno způsobí, že se znovu objeví zpět. A pokud opravdu nenávidíte nový vzhled, Apple provedl změnu beta beta iOS 15, která vám umožní Vraťte lištu karty na horní část obrazovky Safari Pokud preferujete.

Zpočátku jsem nebyl fanouškem rekonstrukcí Safari, hlavně proto, že jsem zjistil, že navigace na různých kartách je velmi komplikované na telefonech s menší obrazovkou. Apple však během procesu beta, který zlepšil navigaci. A upřímně řečeno, zvykl jsem si na lištu karty, kde to bylo. Přál bych si, abych mohl říci totéž pro ikony X používané k uzavření safari, které jsou na pravé straně miniatury karty, ne vlevo, kde si můj mozek myslí, že by měli být.

Když už mluvíme o těchto kartách, Safari také přijímá nový pohled na mřížku, který vám ukáže přehled o všech otevřených kartách. Toto je užitečnější pohled než naskládaná okna obsažená v předchozích verzích iOS, protože na první pohled můžete vidět všechny své karty.

TOP 5 NEJLEVNĚJŠÍ ELEKTROMOBILY SOUČASNOSTI (2023)

Apple představil tuto přehled o přehledu karty, aby lépe podporoval další přírůstek do Safari v MacOS Monterey. seskupené karty. Ať už na vašem Mac nebo iPhone, můžete nyní dohromady skupinové karty pro prohlížeč. Připadá mi to užitečné při hledání receptů online, které je například ukládají na jedné kolektivní kartě. Skákání mezi stránkami je stejně jednoduché jako přejíždění doprava nebo vlevo na obrazovce iPhone.

Kromě těchto změn přidává Safari iOS 15 podporu pro prodloužení webových stránek, což je funkce, na kterou jsem ještě neměl šanci kopat, i když očekávám, že se to změní, když vývojáři zahajují rozšíření pro mobily pro mobily. Mezitím můžete odkazovat na naše průvodce o tom, jak používat nový lišta karty v iOS 15 Safari a jak používat skupiny Tab.

Recenze iOS 15: Živý text a vizuální vyhledávání

Google Lens na chvíli nabízí Super-Powers řízené AI, které vám umožňují používat fotoaparát pro vše od zjištění více o světě kolem vás až po zachycení a jednání na textu na obrázcích. iOS 15 následuje oblek přidáním živého textu a vizuálního vyhledávání do pytle triků vašeho iPhone. Je to velmi v souladu s historií společnosti Apple, že není nutně první, kdo přidal funkci, ale pokouší se to udělat lépe než jeho soupeři. A jak jsem to zjistil při testování Živý text a vizuální vyhledávání vs. Google čočka, Apple udělal několik silných raných kroků.

Živý text dělá to, co říká ve svém názvu. Pokud je na fotografii, kterou jste pořídili text, můžete ji klepnout na ji a zkopírovat jej a zkopírovat. Výsledný text pak můžete připnout do poznámky, e.mailu nebo textu. Tato funkce funguje nejlépe s jasně tištěným textem na rozdíl od ručně psaných not, ale je to krok správným směrem. Podpora živého textu v aplikaci IOS 15 Notes vám dokonce umožňuje svolat fotoaparát telefonu z aplikaci v rámci poznámky a přímo zachycuje text.

Ještě lepší součástí živého textu je schopnost volat telefonní čísla nebo vyhledat adresy přímo z fotografií, které jste nařídili, obsahující telefonní čísla a adresy. Například jen dlouhé stiskněte telefonní číslo a objeví se vyskakovací nabídka, která vám dává možnost zahájit telefonní hovor, odesílání textových zpráv, přidání čísla do vašich kontaktů nebo dokonce zavěšení volání. Výsledky s adresami byly více zasaženy a chybí. někdy živý text vyzvedne číslo ulice, ale ne město, takže můžete získat pokyny k zcela špatnému umístění.

Vizuální vyhledávání je podobně zasaženo nebo chybí. některé věci, které Siri uznává, jiné věci, které ne. Například, když jsem přejel na fotografie, které jsem pořídil v Musée de l’Orangerie, vizuální vyhledávání správně identifikovaných obrazů Monet a Rousseau, i když jiné záběry nevyvolaly žádné takové znalosti. Tato funkce nemohla. nebo by to nebyla. rozpoznávat baseballové stadiony z výletu do Texasu, kterou jsem vzal v roce 2019, ale měla spoustu informací o kultovní věži Sather na Kalifornské univerzitě v Berkeley Campus.

Moje cesta s sebou je, že živý text je docela spolehlivý na téměř všechno, ale přepisování rukopisu a některých plaket. Vizuální vyhledávání je o něco nekonzistentnější, ale když má další informace o vašich fotografiích, je to velmi užitečné.

Recenze iOS 15: Sdílet s vámi

Aktualizace v minulých iOS zavedly mnoho změn ve zprávách, protože aplikace Apple Chat se vyvinula na místo, kde mnoho uživatelů iPhone tráví většinu času. Přídavky zpráv jsou v systému iOS 15 docela minimální, pokud toužíte po nových možnostech oděvu a dostupnosti Memoji. Existuje však jeden poměrně významný doplněk-sdílený s vámi-, který také ovlivňuje řadu dalších vestavěných aplikací.

Nyní, když s vámi někdo sdílí webový odkaz, fotografii, píseň nebo podcast, se nejedná pouze ve zprávách, ale také v sekci sdílené s vámi v příslušné aplikaci pro iOS. (Aplikace podporující sdílené s vámi zahrnují safari, hudbu, podcasty, zprávy, fotografie a televizi.) Myšlenka je, že nemáte vždy čas podívat se na to, co s vámi někdo sdílí hned v tu chvíli, ale když máte volný okamžik na pohled, najdete to snadněji v příslušné aplikaci.

Například, když moje žena najde webový článek, o kterém si myslí, že by mi připadalo zajímavé, následné odkaz nyní přistane ve sdílené sekci v Safari, která žije na startovní stránce Safari pod často navštěvovanými stránkami a nad zprávou o ochraně osobních údajů prohlížeče. Podobně, fotografie, které mi přátelé SMS SMS nyní, získají s vámi sekci sdílené na kartě pro vás v aplikaci fotografií. Mohu také připnout tyto položky do zpráv, abych je snáze snáze.

Ještě lepší je, že mám možnost odpovědět na veškerý sdílený obsah z příslušné aplikace místo toho, abych musel schlep zpět na zprávy. Políčko odpovědi mi umožňuje reagovat na tyto webové odkazy, které mi moje žena posílá nebo na fotografie, které jsem získal. Odpověď na sdílený obsah ze skupinových textů může být trochu složitější. klepnete na jméno osoby, která ji s vámi sdílí, abyste vynesli okno odpovědi. ale je to proveditelné.

Zde je bližší pohled na to, jak funguje funkce sdílení iOS 15.

Zatímco jsme na téma fotografií ve zprávách, je mnohem snazší je nyní zachránit v iOS 15. Chcete-li uložit fotografii ze zpráv v iOS 14, museli jste na fotografii dlouhý stisknutí a poté vybrat uložit z následujícího vyskakovacího nabídky. iOS 15 jednoduše přidá ikonu Uložit hned vedle fotografie v konverzaci zpráv; Klepněte na to a obrázek je uložen do vaší knihovny fotografií.

Recenze iOS 15: Vylepšení fotografií

Fotografie nezískají nejvíce zametací změny v iOS 15, ale vylepšení vytvořená zejména funkce vzpomínek z něj činí jeden z nich moje oblíbené věci o iOS 15. V nové aktualizaci budou fotografie stále automaticky sestavit sbírky obrázků do prezentace založené na datu, umístění, výletu nebo události, ale nyní můžete přidat skladby z Apple Music. Skutečná léčba však je schopna přizpůsobit vaše vzpomínky.

Při hraní můžete klepnout na vzpomínky a zasáhnout ikonu, která vypadá hodně jako hudební poznámka, aby upravila skladba, která hraje, tak filtr, který se zobrazuje na vašich obrázcích. Přál bych si, aby ovládací prvky zůstaly na obrazovce o něco déle. mají zvyk mizet, zatímco se stále snažíte přijít na to, jaké tlačítko vás vezme. ale toto je doplněk, který vám opravdu umožní ohýbat vaše kreativní svaly a dát své vaše Vlastní razítko na různých sbírkách fotografií. Přehrávání můžete také ovládat a iOS 15 představuje nové typy paměti. To opravdu dělá aplikaci fotografií poutavější.

To je jasně vrchol fotografií, které také přidávají více podrobností na informační panel, který se objeví, když přejedete na obrázek, abyste viděli, kdy a kde byl pořízen. Nové informace zahrnují použité objektiv a také rychlost závěrky, pokud jste typ, který se rád vrhá do těchto druhů věcí. Fotografie můžete také říct, aby neukazovaly určité lidi nebo vzpomínky tak často klepnutím na funkci menší možnost. Funkce rozpoznávání lidí jsou také lepší, s zkratkou pro přidávání jmen lidí, kteří se objevují ve vašich výstřelech.

Recenze iOS 15: Dvě velkých poznámek vylepšení

Jako fotografie, Poznámky V iOS 15 nevidí mnoho změn, ale opravdu se vám budou líbit vylepšení zvyšování produktivity, která tam jsou. Nová funkce označování. stačí zadat hashtag a název podle vašeho výběru, například „#Research“ pro studijní poznámky. pomůže vám uspořádat poznámky seskupením podobně označených položek dohromady. (Apple správně vidí značky jako skvělý přístup k organizaci všude kolem, jak přidává iOS 15 verze připomenutí.)

Ještě lepší doplněk k poznámkám posílá funkci sdílených poznámek. Nyní můžete lidem přiřadit úkoly pouhým přidáním jejich jména vedle symbolu @. Zjistil jsem, že je to užitečný způsob, jak upozornit pozornost spolupracovníka na konkrétní část sdílené poznámky.

Recenze iOS 15: Opravdu digitální peněženka

Do této chvíle jsme všichni docela spokojeni s používáním aplikace peněženky k ukrytí kreditních karet, organizování elektronických průchodů a správy využití Apple Pay. Ale Apple chce tuto funkci proměnit v skutečnou digitální peněženku, schopná držet elektronické identifikační karty a dokonce i digitální klíče.

Na přední straně průzkumu této karty se osm států. Arizona, Connecticut, Georgia, Iowa, Kentucky, Maryland, Oklahoma a Utah. již zavázala přivést licence digitálního řidiče a státní identifikační karty na peněženku iOS 15. Čekáme také na slovo, aby více výrobců automobilů, hotelových řetězců a výrobců zámků podrobně popsali, jaké auta, hotely a kanceláře nabídnou digitální klíče přes peněženku.

Recenze iOS 15: Další změny poznámky

To je již docela zdlouhavý seznam nových funkcí a my jsme jen poškrábali povrch toho, co přichází v iOS 15. Zde je rychlý přehled dalších změn poznámky.

 • Počasí přidává nový design zvýrazněný barevnými sloupcovými grafy ve své 10denní prognóze, aby vám na první pohled poskytl rozsah možných teplot. To je užitečné vylepšení a bohatší animované pozadí aplikace způsobuje nějaké poutavé oční bonbóny. Ale některé z rozšířených detailů, jako jsou mapy počasí na celé obrazovce.
 • Zdraví vám umožní bezpečně sdílet údaje o zdraví s důvěryhodnými členy rodiny a nakonec svým lékařem. To není něco, co jsem ještě měl šanci nastavit.
 • Nyní můžete provádět vyhledávání reflektorů z obrazovky zámku vašeho iPhone jednoduše s přejetím dolů. (Nebojte se. pokud je váš telefon z jakéhokoli důvodu stále uzamčen, vyhledávání reflektorů na obrazovce zámku je omezena na výsledky webových stránek, takže lidé se nebudou moci prohrazovat obsahem vašeho telefonu.) Ať už na obrazovce zámku nebo z domovské obrazovky, vyhledávání reflektorů také přináší více výsledků, včetně fotografií z vaší knihovny, textu na fotografiích a webových obrázcích.
 • Siri nyní provádí všechna svá vyhledávání na vašem iPhone samotném. nic se nevzpomnělo na cloud, takže nejen bude hledat rychleji, ale jsou také bezpečnější.
 • Když už mluvíme o bezpečnosti, máme přehled všeho Nové aktualizace ochrany osobních údajů a zabezpečení v iOS 15. Mezi hlavní body však patří ochrana soukromí pošty pro zastavení obchodníků ve sledování a hlášení o ochraně osobních údajů aplikací, která konečně dorazila s iOS 15.2. Podívejte se na náš průvodce, jak nastavit a použít zprávu o ochraně osobních údajů pro aplikaci iOS 15, pokud si to chcete vyzkoušet.
 • iOS 15 rozšiřuje funkci widgetů představenou minulý rok s nové widgety Pro nalezení mého, obchodu s aplikacemi, herní centrum a spánek.
 • Uživatelé iPhone 12 a iPhone 13 se automaticky přepnou na 5G, když je připojení Wi-Fi pomalé nebo pokud je nejbližší síť Wi-Fi považována za nejistou.
 • Aplikace Voice Memos vám umožní zpomalit a urychlit přehrávání, abyste pomohli s přepisem.
 • Nyní je možné resetovat iPhone přes obrazovku zámku po příliš mnoha neúspěšných pokusech. To se vzdává potřeby zapojit iPhone do Mac nebo PC pro resetování.
 • iOS 15 přidal novou funkci šumu na pozadí. Tato funkce přidává šest různých možností okolního šumu včetně zvuků deště nebo oceánu, stejně jako více hřišť bílého šumu. Tyto zvuky lze také přehrávat přes hudbu, podcasty nebo videa. Jak zapnout zvuky pozadí je také docela jednoduchý proces.

Aktualizace iOS 15

Od spuštění iOS 15 společnost Apple vydala několik aktualizací vydání bodu. iOS 15.1 Přidal funkci sdílení k FaceTime, zatímco iOS 15.1.1 Opraví chybu s pádem hovoru, že iOS 15.1 představen.

Podstatné přírůstky pokračovaly s iOS 15.2, zvýrazněná výše uvedená zpráva o ochraně osobních údajů pro aplikace. V iOS 15.2, můžete také označit staré kontakty pro předávání informací o iCloud, pokud jste zemřeli, a v aplikaci Nastavení je nyní sekce služeb dílů pro sledování oprav a zajištění, že použité díly jsou na standardech společnosti Apple.

Od tohoto psaní jsme na iOS 15.4, s iOS 15.5 beta nyní v rukou vývojářů. iOS 15.4 zahrnovala schopnost používat ID obličeje k odemknutí iPhone, i když máte na sobě masku na obličej. Opravil také propagaci v aplikacích třetích stran. Váš iPhone by měl mít iOS 15.4 již, proto si určitě podívejte na náš průvodce všemi změnami iOS 15.4.

Recenze iOS 15: Pokud byste upgradovali?

Je pravděpodobné, že budete upgradovat na iOS 15 bez ohledu na to, co vám říkám. Apple má statistiky ukazující, kolik lidí migruje do aktualizací jeho operačního systému, a je to procento, které zahanbuje Android. Předpokládejme tedy, že budete upgradovat na iOS 15. Velkou otázkou, jako vždy, je kdy.

Nedávné hlavní aktualizace iOS měly svůj podíl na chybách, což může být nemožné předvídat. Podle mé vlastní zkušenosti byla beta beta iOS 15 stabilní. Používám ho na svém každodenním telefonu od poloviny léta bez škytavek. Nejtrvalejší chyba, kterou jsem si všiml, se týkaly aplikací, když jsem je spustil, vyžadoval opětovné opětovné. Otravný, jistě, ale stěží show-stopper.

To neznamená, že by se mohly číhat větší chyby. Od doby, kdy byla tato recenze zveřejněna, se objevily zprávy o iOS 15 ovlivňujícím audio a párování AirPods. (Není to něco, co jsem zažil s mými airpody a mým iPhone 11 Pro Max, ale můj kolega Rory Mellon má a zní to velmi nepříjemně. Spotify také potvrdila, že její aplikace pro iOS vypouští baterii telefonů s iOS 15.

Skutečně opatrní se mohou cítit lépe čekáním, zda existují nějaké problémy s zastavením show, zejména u iOS 15.2 Aktualizace. Ale tři měsíce po spuštění iOS 15, telefon Apple je připraven, když jste. (Pokud děláte upgrade, pak Apple má seznam toho, co považuje za nejlepší aplikace roku, které jsou v obchodě App Store právě teď.)

Bez ohledu na to, kdy upgradujete, budete mít spoustu nových funkcí, které si můžete užít s iOS 15. Je to vítaný doplněk, který se bude cítit jako doma na vašem iPhone.

Aktualizace iOS 15 nejsou plánovány pro iPhone 6s a iPhone SE

Apple se připravuje na vydání nové mobilní platformy. iOS 15. Mezitím jsme o tom začali hromadit podrobnosti.

Pět zařízení Apple nebude moci migrovat na iOS 15. Pokud iOS 14 zdědil seznam podporovaných zařízení od iOS 13, ale v roce 2021 může být několik smartphonů a tabletů začne být považováno za zastaralé, protože již nebudou dostávat hlavní funkční aktualizace.

Aktualizace iOS 15 by tedy neměla být očekávána u uživatelů iPhone na základě Apple A9 Soc, jmenovitě iPhone 6s a iPhone 6s Plus, které debutovaly v září 2015, stejně jako původní iPhone SE, vydané v březnu 2016. Všechna tři zařízení se ukázala jako velmi populární a získala od uživatelů velkou lásku.

Také hlavní podpora skončí iPad Mini 4 (2015), iPad Air 2 (2014) a iPad 5 (2017) tablet založených na Apple A8, A8X a A9 SoCs.

Seznam kompatibilních iPhonů spuštěných iOS 15 zahrnuje iPhone‌ 7, ‌iphone‌ 7 Plus a novější iPhony, které používají alespoň A10 SoC. Platforma Tablet IPADOS 15 bude k dispozici pro iPad Mini 5, iPad Air 3 a novější, iPad 6 a novější a iPad Pro od modelu 2015.

Zdroj také potvrdil, že oznámení a vydání první verze Beta IOS 15 se očekává v červnu 2021.

V letech 2029 a 2020 zdroj publikoval seznamy podporovaných zařízení ještě před oznámením iOS 13 a iOS 14.

Gizchina News of the Week

iOS 15 kompatibilních iPhone

 • iPhone 13 Mini
 • iPhone 13
 • iPhone-13 Pro
 • iPhone 13 Pro Max
 • iPhone 12 Mini
 • iPhone-12
 • iPhone 12 Pro
 • iPhone 12 Pro Max
 • iPhone-SE 2020
 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone-11 Pro Max
 • iPhone XS max
 • iPhone XS
 • iPhone-XR
 • iPhone X
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone-8
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone-7

iPad kompatibilní iPados 15

 • iPad Pro 2021 (5G)
 • 12.9palcový iPad Pro (od roku 2015)
 • 10.5 palcový iPad Pro
 • iPad Pro 9.7 palců
 • 11-palcový iPad Pro (od roku 2018)
 • iPad Air 3
 • iPad Air 4
 • iPad-6
 • iPad 7
 • iPad 8
 • iPad-Mini 5

Apple sníží zářez iPhone 13 a zlepší kameru

Apple pomalu připravuje novou generaci iPhone na vydání na podzim. Mezitím síť začíná hromadit podrobnosti o nadcházejících modelech iPhone 13.

Tentokrát tchajwanské zdroje Digitimes, známé pro své spojení s průmyslovým dodavatelským řetězcem, zveřejnily své nejnovější zprávy.

Je také třeba poznamenat, že modely iPhone Pro budou přijímat větší senzory fotoaparátu a vylepšené rozlišení, zatímco základní verze „non-Pro“ zdědí senzory používané v iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max.

iPhone 8 a novější dostávají iOS 16, podpora pro iPhone 6s, 7 a SE upustily

června 2022

Včera na WWDC Apple představil novou verzi svých hlavních OS. ty, které pohánějí jeho telefony, tablety, hodinky a počítače. Zde jsou, která z současných zařízení budou aktualizována na novou verzi.

IOS 16 přidává widgety na obrazovku zámku, zlepšuje oznámení, přidává nové funkce do zpráv, podporu peněženky Apple pro manipulaci s digitálními ID a placení později. K dispozici je také vždy k dispozici, ale to bude k dispozici na telefonech příští generace.

iOS 16 podporuje iPhone 8/8 Plus a iPhone X od roku 2017 a novějších modelů. To znamená, že některá ze starších zařízení, která provozovala verzi 15. iPhone 6s (od roku 2015), iPhone 7, původní SE a iPod Touch (7. gen). již nejsou podporovány.

IPADOS 16 Přidáno vylepšené schopnosti multitaskingu a plná podpora externích displejů na iPadech s pohonem M1. Kromě toho existují nové nástroje pro spolupráci pro poštu a safari, aplikace Weather dorazila na tablety Apple spolu s dalšími vylepšeními.

Nová verze podporuje všechny verze iPad Pro, iPad Airs (3. generace a později), Vanilla iPad (5. gen a později) a iPad Mini (5. gen a později). Ve srovnání s IPADOS 15 to poklesne podpora pro iPad Air 2 (od roku 2014, téměř 8 let staré) a iPad Mini 4 (2015).

Všimněte si, že běh WatchOS 9 vyžaduje telefon s iOS 16, což znamená, že i když máte nejnovější Apple Watch, potřebujete také iPhone 8/X nebo novější. Pokud jde o hodinky, jsou podporovány Apple Watch Series 4 a později. Podpora série 3 byla zrušena.

Pro srovnání jsou zde zařízení podporovaná IOS 15, iPados 15 a WatchOS 8:

MacOS Ventura pracuje jak na počítačích Intel i Apple Power Desktop a Laptop, počínaje modely MacBook (Pro) a IMAC (Pro).

Příbuzný

Apple iOS 16 je zde se zaměřením na obrazovku zámku

Reader комментарии и мнения

Od aktualizace mého iPhone8 na iOS 16.1.1, obrazovka nebude tmavá/černá. To je vyčerpávající baterii. Udělal jsem „vypnuto“ a pak „měkký resetování“ a nedochází ke změně. Nehledám žádné články, které by se o ně řešily.

Mohu stále telefonovat z mého iPhone 6s ? Jaký je problém, když jej stále používám. Přestane to fungovat? Prosím, může to někdo objasnit? V telefonech nejsem obeznámen s technickým významem slova „zastaralý“.

Nesnáším, že upustili 7 plus. Má A10!

Je můj iPhone kompatibilní s iOS 15?

Apple představil iOS 15 na své celosvětové konferenci Developer Conference (WWDC) dnes a je nabitý spoustou skvělých nových funkcí. Například dojde k některým obrovským změnám přicházejícím do FaceTime a zpráv, zbrusu nová funkce zaměření, která pomáhá snížit rozptýlení po celý den, velké zdraví a další.

recenze, lepší, zážitek, iphone

Největší otázkou však zůstává: Bude váš současný iPhone schopen spustit iOS 15? Apple odhalil seznam kompatibility pro iOS 15 a zdá se, že je stejný jako iOS 14. Pokud jste tedy na svém iPhone provozovali iOS 14, neměli byste mít problém s získáním iOS 15. Rozbijeme to pro vás.

Jaké iPhony byly schopny spustit iOS 14?

Máte.li jedno z těchto zařízení, měli byste mít na něm iOS 14 a měl by být hladce bez problémů.

 • iPhone 12 Pro Max
 • iPhone 12 Pro
 • iPhone 12
 • iPhone 12 Mini
 • iPhone SE (2020)
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11
 • iPhone XR
 • iPhone XS max
 • iPhone XS
 • iPhone X
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone 8
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 6s Plus
 • iPhone 6s
 • iPhone SE (1. generace)
 • IPod Touch (7. generace)

iOS 15 On iPhone 6S! (Review)

Co iPhones bude podporovat iOS 15?

Naštěstí se zdá, že se seznamem kompatibilních zařízení pro iOS 15 ve srovnání s předchozí generací nedojde ke změnám se seznamem kompatibilních zařízení. Zde jsou kompatibilní zařízení pro iOS 15:

 • iPhone 13 Pro Max
 • iPhone 13 Pro
 • iPhone 13
 • iPhone 13 Mini
 • iPhone 12 Pro Max
 • iPhone 12 Pro
 • iPhone 12
 • iPhone 12 Mini
 • iPhone SE (2020)
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11
 • iPhone XR
 • iPhone XS max
 • iPhone XS
 • iPhone X
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone 8
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 6s Plus
 • iPhone 6s
 • iPhone SE (1. generace)
 • IPod Touch (7. generace)

Protože však iPhone 6S používá starý čip Apple A9, nemusí to být nejoptimálnější zážitek pro iOS 15. Pokud nainstalujete beta beta vývojáře iOS 15 na jedno ze starších zařízení a máte pocit, že je to trochu pomalé, může být čas upgradovat na nejlepší iPhone.

recenze, lepší, zážitek, iphone

Získejte více i do vaší doručené pošty!

Naše zprávy, recenze, názory a snadno sledovatelné průvodce mohou proměnit každého majitele iPhone v Apple Apple Apple

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let.

Christine Romero-chan byla dříve senior editorkou pro i. Píšela o technologii, konkrétně Apple, více než deset let na různých webových stránkách. V současné době je součástí týmu digitálních trendů a od původního iPhone v roce 2007 používá smartphone společnosti Apple od původního iPhone v roce 2007. Zatímco její hlavní specialitou je iPhone, v případě potřeby také pokrývá Apple Watch, iPad a Mac.

Když nepíše o Apple, Christine se často nachází v Disneylandu v Anaheimu v Kalifornii, protože je pasivní a posedlá všemi věcmi Disney, zejména Star Wars. Christine si také užívá kávu, jídlo, fotografie, mechanické klávesnice a tráví co nejvíce času se svou novou dcerou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS