Recenze kamery Samsung Galaxy K Zoom. Samsung Galaxy K Zoom

Galaxy K Zoom. Jaký je fotoaparát?

Samsung Galaxy K Zoom má efektivně kompaktní kameru zaseknutou do svého jádra telefonu. V některých ohledech je to velmi flexibilní, ale není náhradou za kompaktní kameru nebo DSLR. Pokud jste po tomto druhu kombo, je nejlepší sázka na objektiv SONY QX100, která se drží na vašem telefonu. Ale s upřímností bychom to ani nedoporučovali.

Specifikované kamery ještě nejsou mrtvé, lidi.

Samsung Galaxy K Zoom má 20.Hlavní senzor 7 megapixelů, který je 1/2.Velikost 3 palce. To je přesně stejné specifikace jako Sony Xperia Z2. I když nejsou stejný senzor (K Zoom’s je vlastně vyroben Samsungem, bylo nám řečeno), jsou podobné. Je to stejná velikost jako v mnoha kompaktech na základní úrovni.

Co se liší, je samozřejmě čočka. Je to ekvivalent 24-240 mm s maximálním otvorem f/3.1-6.3.

Zoom je skvělý kompoziční nástroj. s 10x zoomem můžete často získat výstřely, které by prostě nebyly možné s pevným zoomem a párem nohou. Pro střílení vzdálených objektů při zachování detailů je nezbytný.

Objektiv vám také umožňuje přiblížit se k objektům, zatímco zůstanete ve zaměření než většina telefonů. Toto není otázka rozsahu zoomu, ale spíše mechanika objektivu. skutečný zoom je zbytečný pro jakýkoli druh makro akce.

Kde jste ovládali zoom s kola sedícího kolem čočky v zoomu Galaxy S4, zde se to děje buď aplikací, nebo pomocí tlačítek hlasitosti nahoru/dolů. Je to konzervativní, ale nakonec velmi rozumný způsob, jak ovládat zoom.

Optický zoom však existují nevýhody. Nejviditelnější je rychlost. Trvá kolem 4-4.5 sekund, abyste se dostali z hlavního rozhraní telefonu do bodu, kdy můžete pořídit fotografii, při použití tlačítka fyzické závěrky k zavedení kamery.

Získání pohybu zoomu je také trochu pomalé, i když ve skutečnosti procházení rozsahem zoomu je přiměřeně snapte. Tyto malé zpomalení stačí k opotřebení většiny bezprostředního pocitu, díky kterému je fotografie z mobilního telefonu tak zábavná. A stejně jako robustní karoserie.

Dále se podíváme na to, jaká je kvalita obrazu telefonu.

Galaxy K Zoom. kvalita obrazu kamery

Nejprve můžete předpokládat, že Galaxy K Zoom nabídne lepší kvalitu obrazu než Galaxy S5. Má senzor s vyšším rozlišením-o čtyři úplné megapixely-a ve svém designu se zdá být více zaměřen na kameru. Avšak standardně používá pouze 15 ze svých 20 megapixelů, ořízněte se do obrázku a pořizujte fotografie aspektů 16: 9, které se hodí k obrazovce telefonu.

Jedním z menších mluvených problémů s kamerami mobilních telefonů je to, že téměř všeobecně střílí fotografie širokoúhlého obrazovky, zatímco jejich senzory jsou obvykle ve tvaru 4: 3. Pokud to nezměníte v nastavení, nepoužíváte celý senzor. Pro tuto recenzi jsme přešli na střelbu 4: 3.

Výstřely 16: 9 Galaxy S5 jsou ve skutečnosti vyšší než Koom Koom a myslíme si, že Galaxy S5 má při plné střelbě mírný okraj na kvalitě obrazu (i.E. ne rozšiřování zoomu). Obrázky S5 jsou kontrastičtější, nepatrně lépe nasycené a nabízejí o něco více jemnějších detailů.

Objektiv K Zoom také představuje problém s kvalitou obrazu. Při fotografování širokoúhlých výstřelů se ostrost obrazu docela vážně spadne směrem k okraji rámu. Čočky zoomu často mají tento druh zhoršení okraje rámu-je snazší zajistit ostrost k okraji k okraji v „Prime“ objektivu, jako je u většiny telefonů. I když jsou vyrobeny z plastu (normální objektivy telefonu jsou vyrobeny z plastu, nikoli ze skla), nejlepší objektivy telefonu jsou docela ostré.

Mít optický zoom radikálně mění druh fotografií, které můžete pořídit

Oříznutí: Měli bychom si uvědomit, že Galaxy S5 je skvělým umělcem mezi telefony a že zoom K trochu není žádným velkým překvapením a žádný důvod k vyloučení telefonu.

Zoom K má také několik věcí, které Galaxy S5 postrádá. optická stabilizace obrazu a xenonový blesk.

Oba opravdu pomáhají nesmírně zvýšit všestrannost fotoaparátu při slabém světle. OIS znamená, že získáte mnohem nižší, vyšší detaily s výstřely s nízkým osvětlením bez skutečně drastického zpracování.

Abychom vyzkoušeli dovednosti nízkého osvětlení zoomu K kameru, vzali jsme kameru na koncert. V tomto druhu situace není xenonový blesk moc dobrý. Zatímco pokrytí Xenonu je sudé a jeho tón lepší než většina LED diody, je rozsah stále omezen na několik metrů.

OIS opravdu pomáhá s expozicí, hlukem a detaily, ale není to moc dobré pro akční výstřely. Hlavním způsobem, jakým se OIS obecně používá ve fotoaparátu mobilních telefonů, je to, že umožňuje použití delších časů expozice, což dává Zoomu více světla, aby se jeho fotografie z nich vydaly.

To samozřejmě také znamená, že je zachyceno více pohybu v pohyblivých objektech, což dává spoustu rozostření pohybu. Zoom k vám nedává skutečný způsob, jak to ovládat. Jeho režim „programu“ vám dává pouze kontrolu nad ISO a kompenzací expozice. existují čtení pro rychlost clony a závěrky, ale nemůžete je ovládat.

Oříznutí:

Samsung prodá zoom K jako telefon pro lidi, kteří se opravdu starají o fotografii, ale dává vám menší kontrolu nad mechanikou než buď Lumia 1020 nebo HTC One M8.

Přijměte omezení a budete pokračovat s Galaxy K Zoom o něco lépe. Je navržen pro lidi, kteří hledají punchy vypadající obrázky, obvykle pomocí funky filtrů, přes čistou fotografii. Zde je pohled na režimy, které získáte:

Pro navrhne, že navrhuje filtry, které byste měli použít, když napůl dodržíte tlačítko závěrky. Nejedná se o režim Pro, spíše režim pro super-očíslové, kteří chtějí být vyškoleni na filtrech, které by měli použít pro různé příležitosti. Máme tendenci je používat po střelbě, ale lze jej použít jako druh Instagramu 101 pro ty, kteří jsou po takové věci.

Program nejbližší musíme k manuálnímu režimu v zoomu k, program vám umožní hrát s nastavením kompenzace ISO a expozice. Nemáte kontrolu nad rychlostí závěrky nebo otvoru. škoda. ale toto je režim, který je třeba použít, pokud si myslíte, že víte, co děláte.Krása obličeje se zbaví vrásek a vad obličeje. ekvivalent živého photoshoppingu.

Shot a tento režim nabízí řadu režimů burst, které starší telefony Samsung používaly samostatně.

Virtual Touryou Procházka kolem prostředí a K zoom stehy dohromady fotografie a la Google Street View, aby vám poskytla virtuální prohlídku místa. Pravděpodobně dům.

AlarmTtthis selfie, který vám umožní vzít si selfie pomocí zadní kamery spíše než přední. Nakreslíte krabici na obrazovce a k zvětšení K, když vidíte vaši tvář na správném místě.

Mezi další režimy patří panorama, HDR, noc a nepřetržitý výstřel. Je to plodina nárazníku.

Zoom Galaxy K má také 2-megapixelovou přední kameru. Samozřejmě není žádný zoom, ale je to docela slušné. Náhled aktualizace rychle, barvy a detaily jsou naprosto v pořádku a můžete natočit 1080p video. Nyní existují výrazně lepší přední kamery, jako je 5-megapixel HTC One M8, ale je dost dobré na to, aby bylo 99 procent normálních lidí šťastných-opravdu vysoká kamera má tendenci zdůraznit vaše drsné kousky stejně.

Jak testujeme telefony

Testujeme každý mobilní telefon, který kontrolujeme důkladně. Pro správné porovnání funkcí používáme průmyslové standardní testy a telefon používáme jako naše hlavní zařízení v průběhu kontrolního období. Vždy vám řekneme, co najdeme, a nikdy, nikdy nepřijímáme peníze na kontrolu produktu.

Samsungův výstřel na Ultimate Cameraphone je mimo značku

Techradar verdikt

Zoom Samsung Galaxy K má určitě své silné stránky, ale nakonec ani telefon ani kamera nejsou dostatečně výrazný, aby se přitahovali k masám.

Nevýhody

Proč můžete věřit Techradar

Trávíme hodiny testováním každého produktu nebo služby, které kontrolujeme, takže si můžete být jisti, že kupujete to nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Víme, že smartphone snědl oběd kompaktní kamery, ale Samsung si myslí.

Jihokorejská společnost. Nikdy se stydíte vyzkoušet žádnou kombinaci velikosti, specifikací a funkcí ve své sestavě zařízení. následoval loňský zoom Galaxy S4 se zoomem Galaxy K, opět se pokoušel přivést optiku kvality kamery v mobilním rámu.

Záměr za tímto druhým hybridem telefonního kamery (na rozdíl od hybridu fotoaparátu. Držte krok vzadu) je poskytnout to nejlepší z obou světů, ale v praxi existují kompromisy ze všech stran.

recenze, kamery, samsung, galaxy, zoom

Technologie fotoaparátu zde není strašně pokročilá a telefon získává nižší specifikace, další hloubku a větší váhu v důsledku toho.

Telefon-moudrý, díváme se někde mezi výše uvedeným zoomem Galaxy S4 a nejnovější vlajkovou lodí Galaxy S5 z hlediska specifikací. Stejně jako jeho přímý předchůdce, K Zoom má 8 GB interního úložiště, které můžete rozšířit pomocí karty microSD, ale všechno ostatní dostalo náraz.

Obrazovka Super AMOLED 720 x 1280 pixelů se nemusí shodovat s nejnovějšími a největšími telefony na trhu, ale je to vítaná upgrade ze zoomu S4. Je tu také 2 GB RAM, stejně jako u Galaxy S5.

Procesor uvnitř je hexacore Samsung Exynos 5, se dvěma vysoce výkonnými 1.Jádra 75 GHz A15 a čtyři méně výkonná vysoce účinnost 1.Jádra 3GHz A7. Konfigurace s dvojím jádrem se používá pro každodenní úkoly, zatímco čtyřjádrové schopnosti se zakopnou, kdykoli je třeba udělat nějaké těžké zvedání.

To je stejná strategie, kterou používá Octacore Galaxy S5, ale samozřejmě se dvěma méně jader. Na palubě jsou NFC a 4G, takže se o všechny vaše možnosti připojení postará. Odnímatelný zpětný pouzdro vám poskytne přístup k baterii a slotu Microsim, zatímco malý mikrofon v základně dokončí obrázek.

Bohužel se nedostanete příliš změny ze 400 GBP (přibližně 680, AU730), pokud si chcete koupit K Zoom SIM-Free, a to je velká investice s ohledem na nabízené specifikace Middling. Je to asi o 10% levnější než jeho předchůdce, ale stále se cítí předraženě.

Na základě smlouvy je většina obchodů v rozmezí 20–30 liber za měsíc a není zvlášť přitažlivá, pokud jde o sdružené dobroty.

Samsung slíbil, že Galaxy K Zoom dorazí do Austrálie koncem tohoto roku. Dosud není slovo o tom, zda a kdy se objeví v USA.

Samsung Galaxy K Zoom se díky této větší čočce cítí nejlépe těžký a nakloní váhy na 200 g-zatímco to je o 7 g lehčí než zoom S4, něco jako Google Svelte Nexus 5 přichází na 130 g. Všimnete si rozdílu.

Duhovost a lehkost jsou pro většinu kupujících mobilních telefonů významnými úvahami, ale po dni nebo dvou není obtížné zvyknout si na zoom.

Jsou jistě patrné, ale stále můžete telefon vklouznout do a. Použijte jej jednou rukou a udělejte vše ostatní, co můžete s super-slimskými sluchátky na trhu.

Je 16.6 mm silné na většině těla a 20.2mm tlustý ve svém nejširším bodě (kde je nainstalována optika kamery). Snad největší obtížem je naučit se přeskupit výchozí polohu pro vaše prsty kolem zadní části zařízení, takže neustále nezasahujete do krytu čočky.

Vypadá to trochu podivně opřeno o stůl nebo stůl, ale nestaráte se o podivné pohledy dolů v hospodě, když máte veškerou tu sílu kamery, na které se můžete vrátit, ano

Kromě zjevného klíčového prvku je zoom Galaxy K úhledný a uklizený, se 4.8palcová obrazovka nabízející jasné, ostré a jasné barvy.

Prohlížení na slunci není vždy snadné a rozlišení 720p je trochu ostuda. zvláště když rámováte výstřely s kameramatem. Ale opět to nezničí telefon, pokud jste jej koupili kvůli jeho fotowingu. Platíte za vstupní poplatek za kameru, takže průměrným specifikacím nezáleží na tom, jak by jinak.

Kolem zad je ztlumený texturovaný efekt, který se cítí pěkně na dotek a dává další přilnavost. Standardní port microSD je vlevo dole, když držíte telefon. Samsung říká, že jsou podporovány karty až 64 GB.

Pokud chcete spojit svůj další mobil s ponožkami, zoom Galaxy K je k dispozici v bílé, černé a modrém a robustní kovový obložení kolem okrajů (uchováván ze zoomu S4) vzhled doplňuje vzhled.

Samsung si vedl dobře s návrhem zoomu k a je to výrazně hezčí kousek soupravy než zařízení S4 Zoom, které tomu předcházelo. Stejně jako u nejnovějších sluchátek Samsung je centrální tlačítko domov mezi kapacitními tlačítky pro návrat a prohlížení nedávných aplikací (výměna tlačítka nabídky).

Po pravé straně najdete ovládací prvky hlasitosti a napájení, plus vyhrazené tlačítko pro kameru. Máme standardní 3.5mm zvukový konektor nahoře a stejně neočekávaný port USB pod ním.

Galaxy K Zoom pořízený jako celek zapůsobí téměř na tolik, jak byste očekávali: Vypadá to jako úhledně navržený mobilní mobil střední třídy, a zatímco optika kamery nevyhnutelně přidává nějaký nádech, není to v žádném případě ošklivé.

Recenze Samsung Galaxy S4 Zoom

S příchodem telefonů, jako je Nokia Lumia 1020, Sony Xperia Z1 a HTC One, je to oficiálně rok Cameraphone. Vzhledem k tomu, že návrhy smartphonů se staly homogennějšími, výrobci se podívali na pokročilé zobrazovací schopnosti, aby rozlišili svá zařízení.

Telefony jako Galaxy Note, Galaxy Beam a Galaxy Mega prokázaly, že Samsung je společnost ochotná jednou vyzkoušet jakýkoli šílený nápad. Někdy, stejně jako v případě poznámky, je výsledkem úspěch. V jiných případech, jako je dlouho zapomenutá pico-projekční paprsek, je to rychle diaded flop.

Обзор смартфона Samsung Galaxy K Zoom от AVA.ua

Což nás přivádí k zoomu Galaxy S4, interpretace společnosti Samsung o tom, co by měl být telefon zaměřený na kameru v roce 2013. Smartphone na přední straně, fotoaparát kolem zad, Zoom byl jedním z nejzajímavějších produktů, které bylo možné spustit na akcii Ruchy Premiere 2013 v Samsungu v červnu v červnu. Ale poté, co jsme strávili pár týdnů s sluchátkem, si nejsme jisti, že přesahuje součet jeho částí. Zkontrolujte přestávku a zjistěte, proč se v našem úplném přezkoumání zoomu Galaxy S4.

Galaxy S4 Zoom H Ardware

Hardware Galaxy S4 Zoom je nejlépe popsán jako čelní kolize mezi Galaxy S4 Mini a Galaxy Camera. Zepředu je to plivající obraz 4.3palcová miniaturní S4; Zezadu se podobá bodové a shootové kameře s statnou vyčnívající čočkou a plastovou přilnavostí. Jako taková, strana „telefonu“ telefonu, potřebuje malý úvod. díváme se na obvyklé věci Samsunga uspořádané obvyklým způsobem. Pod 4.3palcová dotyková obrazovka je zde centrální tlačítko domů a dva kapacitní klíče pro „zpět“ a „domov.„Svazek a napájení na pravé straně, mřížka reproduktoru nahoru. Byli jsme tu před vícekrát v uplynulém roce.

Je to zadní část zoomu Galaxy S4, který nám dává nejvíce mluvit. Dominuje to modul fotoaparátu, který se skládá ze snímače 16-megapixelu za 10x objektivem Samsung Zoom. Vnější část prstence objektivu lze otočit pro přístup k zkratce kamery. nebo, pokud jste již v aplikaci kamery, lze jej použít k přiblížení a ven (zde není tradiční ovládání zoomu. i když vy Získejte ovládací prvky zoomu na obrazovce.) Abychom chránili závěrku a čočku, když je uložena do vaku, je tu jasná plastová vrstva před oběma. rozumným doplňkem, i když je možné, že by se to časem mohlo postupovat, na úkor vašich fotografií.

Umístění přilnavosti a tlačítek ukazuje poněkud bizarní rozhodnutí o designu. Chcete-li zadržet zařízení jednou rukou, stejně jako normální kamera, musíte položit palec na všechny tři přední tlačítka. Ze zřejmých důvodů to představuje některé docela závažné problémy s použitelností při držení zařízení v jedné ruce. Jediný stisknutí klávesy zadním stisknutím vás nevyhodí z aplikace kamery, ale toto je chaotický softwarový řešení pro do očí bijící hardwarový dohled.

Oblast klipu na plastové přilnavosti je umístěna baterie-jednotka 2330 mAh-spolu s slotem pro kartu MicroSim. Bohužel současný model Galaxy S4 Zoom se maximalizuje při rychlostech HSPA, i když pro Evropu byl nedávno oznámen model schopný 4G LTE. Pokud jde o model, který kontrolujeme, musí být nedostatek podpory LTE považován za velkou nevýhodu pro jakoukoli telefonní přepravu v polovině roku 2013.

Další plastový kryt na boku zařízení poskytuje snadný přístup k slotu microSD, přičemž je podporována velikost karet až 64 GB. A to je dobrá věc, protože jako několik dalších telefonů Samsungů, které jsme mohli zmínit, je interní úložiště zoomu relativně anemické. po počátečním nastavení je k dispozici trochu méně než 6 ze základny 8 gigabajtů. Většina samostatných kamer má jen malé množství interního úložiště, ale v případě Galaxy S4 Zoom musí interní blesk pojmout aplikace, hudbu a další data, stejně jako fotografie. Takže majitelé zoomu budou přirozeně chtít investovat do značné karty microSD.

Zevnitř je tu 1.5GHz Dual-Core Exynos 4212 CPU spuštění show spolu s 1.5 GB RAM. Jak jsme viděli dříve, tato kombinace poskytuje více než dostatek výpočetní koňské síly pro spuštění uživatelského rozhraní Samsung TouchWiz při plné rychlosti, bez absolutně zpoždění nebo zpomalení.

Software a OS Galaxy S4 Zoom

Jak jsme již zmínili, výkon je napříč deskou tekutina, stejně jako na S4 Mini. A navzdory nedostatku pokročilejších zvonků a píšťalek funguje základní kombo dotyk-plus-android stejně jako na jiných zařízeních S4. Jasné barvy Samsung a bohaté zvukové efekty nebudou vyhovovat všem vkusům, ale urážlivější věci se snadno vypnou.

Mezi hlavní body softwaru specifické pro zobrazování patří editor videa-ve skutečnosti není nainstalován z krabice, ale je k dispozici prostřednictvím aplikací Samsung. Jak jsme již viděli na jiných zařízeních Samsung, editor videa může proměnit váš telefon na výkonnou platformu pro vytváření mobilního obsahu. Je to ideální doprovodná aplikace pro nadprůměrnou videokameru zoomu.

K dispozici je také mapa založená na poloze, která vám ukazuje, že vám byla zájmová mapa založená na poloze, která by mohla být zajímavá. To lze nalézt z zásuvky aplikací nebo zkratky přímo v aplikaci kamery. Je to pěkný malý doplněk, který hraje na silné stránky tohoto kameramana.

Kvalita aplikace a kvalita fotoaparátu

Tady je místo, kde se dostaneme k tomu, co se opravdu počítá s takovým zařízením, protože snímač 16-megapixelů a 24 mm objektivu s 10x optickým zoomem nastavte Galaxy S4 Zoom od ostatních sluchátek. Senzor a optika S4 Zoom jsou blízkou shodou s loňskou galaxickou kamerou, a proto zařízení vytváří snímky podobné kvality-působivé podle standardů smartphonu, ale relativně chodce ve srovnání s jinými kamerami na bodové a shoot. Není divu, že pro střelce třídy PS není možnost ukládat obrázky jako RAW a fotografie jsou plivovány ve formě JPEG-při 12 MP v orientaci 16: 9, 14MP v orientaci 3: 2 nebo 16MP ve 4: 3.

recenze, kamery, samsung, galaxy, zoom

Stejně jako kamera Galaxy, která má podobný 16-megapixel, 1/2.3palcový senzor za jinou čočkou, režim „Auto“ Galaxy S4 Zoom dělá dobrou práci při zachycení slušných fotografií ve většině podmínek osvětlení. Zahrnutí OIS-optická stabilizace obrazu-také pomáhá, i když jsme zjistili, že je snazší získat rozmazané zvětšení na zoomu, než na kameře Galaxy. Ve skutečnosti jsme zjistili, že OIS je nejužitečnější při nahrávání videa, kde byl schopen tlumit roztřesené pohyby rukou a produkovat hladké vyhlížející záběry.

Stejně jako jeho větší sourozenecké makro záběry jsou zvláštní silou zoomu Galaxy S4-inteligentní režim „makro“ vždy fungoval dobře a dokonce i režim „auto“ střelby přizpůsobený detailním záběrům bez problémů.

Zjistili jsme, že výkon slabého světla je slušný, ale ne vynikající, a opět výkon v této oblasti úzce sleduje výkon galaxie kamery. Je to snazší, než bychom chtěli získat rozmazané noční výstřely, a to i s OIS, a budete potřebovat stabilní ruku, pokud chcete použít optický zoom v noční scéně. Režim „Night“ aplikace kamery tyto problémy poněkud poněkud zmírňuje, ale v jakémkoli režimu střelby se ocitnete proti limitům hardwaru zoomu S4 při provádění nočních výstřelů.

Zatímco optika kamery není nic zvláštního, to samé neplatí pro software, který jej zálohuje. Společnost Samsung má jednu z nejlepších aplikací pro kamery založené na Androidu a kamera Galaxy S4 Zoom zahrnuje mnoho funkcí z původní kamery GS4 a Galaxy-včetně animovaných fotografií, „Drama Shot“ pro zachycení akčních sekvencí v jediném obrazu, a vyhrazené režimy pro potraviny, západy slunce a noční fotografie. V tradičním stylu Samsungu vám máte smorgasbord nastavení, funkcí a režimů.

Kromě toho může nová funkce instrukce SMART analyzovat fotografii, kterou se chystáte pořídit, a navrhnout jeden ze tří inteligentních režimů, které mohou být užitečné. To je často snazší než navigace prostřednictvím zdlouhavého seznamu režimů natáčení.

K dispozici je také režim „odborníka“, který vám umožní přepínat mezi manuálem, programovým automobilem a režimem „Průvodce barevným“, přičemž druhý vám umožní vyladit rovnováhu barev, ostrost, nasycení a další vlastnosti. Stejně jako na kameře Galaxy, expertní režim také odemkne více možností v hlavní nabídce kamery, včetně vždy na makro zaměření a možnosti měření. Zvědavě se však zdá, že režim priority clony chybí.

Celkově tedy Galaxy S4 Zoom přináší komplexnější zážitek z fotoaparátu, než najdete na většině chytrých telefonů, které byste očekávali zvážit ergonomické a použitelnosti předložené jeho velikostí a hromadným. Ale váhali bychom to nazvat revolucí v mobilním zobrazování z tohoto důvodu-zařízení není výrazně přenosnější než podobně schopné bodové a shootové kamery.

Proč by Samsung měl oživit Zoom Galaxy K

Samsung, jeden z předních světových výrobců smartphonů, byl vždy v popředí inovací, pokud jde o kamery smartphonu. Jeden smartphone Samsung, který na jeho fanoušky zanechal trvalý dojem, je však Galaxy K Zoom. Toto zařízení, oficiálně ukončené, bylo kombinací kamery a smartphonu v jednom těle, což z něj činí oblíbené mezi nadšenci fotografií.

Zoom Galaxy K byl propuštěn v roce 2014 a byl zvažován před svou dobou. Představovalo to 20.7-megapixelový fotoaparát s 10x optickým zoomem, což bylo docela působivé.

Zařízení bohužel nebylo komerčním úspěchem a Samsung ho přerušil po jedné generaci. S pokrokem ve výpočetní fotografii a rostoucí poptávkou po vysoce kvalitních kamerách smartphonu by však mohlo být čas, aby Samsung oživil zoom Galaxy K, a proto je důvod.

Pokroky ve výpočetní fotografii

Pokroky ve výpočetní fotografii umožnily chytrým telefonům zachytit ohromující fotografie a videa, a to i v podmínkách slabých osvětlení. Tato technologie usnadnila amatérským fotografům zachycení profesionální kvalitních fotografií bez investování do drahých kamer a vybavení. Zoom Galaxy K s výkonným fotoaparátem a optickým zoomem může tuto technologii posunout na další úroveň, což z ní činí perfektní zařízení pro nadšence fotografií.

Rostoucí poptávka po vysoce kvalitních kamerách chytrých telefonů

Poptávka po vysoce kvalitních kamerách smartphonu je na historicky nejvyšší úrovni. S platformami sociálních médií, jako je Instagram a Tiktok, lidé neustále hledají způsoby, jak zachytit a sdílet svůj život s ostatními. Zařízení jako zoom Galaxy K, plné většího objektivu a lepšího hardwaru, by bylo vítaným doplňkem trhu.

Konkurence v odvětví smartphonů

Konkurence v odvětví smartphonů je divoká, s společnostmi jako Apple a Huawei, které investují značně do své technologie fotoaparátu. Oživením Galaxy K Zoom se Samsung může postavit jako vůdce ve fotografování smartphonů a odlišit se od svých konkurentů.

Nostalgie faktor

Zoom Galaxy K možná nebyl populární, ale někteří lidé oceňují fotografování na konvenčním nastavení kamery. Oživením Zoomu K může Samsung proniknout do nostalgického faktoru a potenciálně přilákat věrnou zákaznickou základnu.

Všestrannost: Kombinace kamery a telefonu v jednom zařízení

Zoom Galaxy K nebyl jen skvělý telefon; Byl to také plně funkční smartphone. Kombinací těchto dvou mohou mít uživatelé zařízení, které by mohlo nahradit jejich fotoaparát i telefon. Tato úroveň všestrannosti by mohla být atraktivní pro spotřebitele, kteří chtějí minimalizovat počet zařízení, která s sebou nesou.

Diferenciace: Optický zoom Galaxy K zoom jej odlišuje

Zatímco dnes mnoho chytrých telefonů na trhu nabízí podobné funkce a schopnosti, optický zoom Galaxy K je odlišuje. Tím, že nabídne něco jedinečného, ​​může Samsung vyniknout na přeplněném trhu a potenciálně přilákat zákazníky, kteří hledají něco jiného.

Vylepšené uživatelské zkušenosti s předinstalovanými aplikacemi a nástroji

Galaxy K Zoom s jeho výkonnou kamerou mohl nabídnout vylepšený uživatelský zážitek pro ty, kteří si užívají fotografii. Zařízení by mohlo být dodáno s předinstalovanými aplikacemi fotoaparátu a nástroji pro úpravy, což uživatelům umožnilo vytěžit maximum z jejich fotografií a videí.

Posílení reputace značky společnosti Samsung

Samsung byla vždy spojena s vysoce kvalitními chytrými telefony a oživení Galaxy K Zoom by mohlo tuto pověst posílit. Nabízením zařízení, které je jedinečné a vysoce výkonné, se Samsung může postavit jako vůdce v odvětví smartphonů a zvýšit pověst své značky.

Digitální zoom pracuje oříznutím a zvětšením stávajícího obrazu, což může vést ke ztrátě kvality a pixelace. Na druhé straně optický zoom používá čočky k fyzickému zvětšení obrazu, což má za následek mnohem kvalitnější obrázky, i když se přiblíží. Pokud by se oživil, zoom Galaxy K s větším objektivem zoomu by byl schopen zachytit obrázky s větší detaily a jasností než jakákoli digitální zoom fotoaparát, dokonce překonat Galaxy S23 Ultra.

Větší čočky a senzory: Lepší výkon a přesné barvy

Nejvýznamnější výhodou Galaxy K Zoom by byly jeho optické možnosti zoomu. Zatímco mnoho smartphonů, včetně současného vlajkového zařízení společnosti Samsung, Galaxy S23 Ultra, nabízí působivé schopnosti digitálního zoomu, stále nemohou odpovídat kvalitě a detailům, které lze zachytit pomocí optického zoomu.

Kromě toho bude mít zoom Galaxy K větší senzor fotoaparátu než jiné chytré telefony, což znamená, že dokáže zachytit více světla, což má za následek lepší výkon a přesnější barvy s nízkým osvětlením a přesnější barvy. Větší čočky Galaxy K Zoom by také umožnily lepší efekty Bokeh a vytvořily krásné a profesionálně vypadající portréty.

Uživatelsky přívětivý software fotoaparátu

Zoom K na Androidu běží, takže lidem usnadňuje přizpůsobení se jeho rozhraní. Aplikace kamery společnosti Samsung je navržena tak, aby byla intuitivní a snadno se navigace, s funkcemi, jako je režim Pro, alarm selfie a režim selektivního zaostření.

Proč selhal Zoom k a co může Samsung udělat tentokrát

Samsung Galaxy K Zoom měl několik nevýhod, které přispěly k jeho přerušení. Jedním z primárních problémů byl jeho objemný design, díky kterému byl méně přenosný než jiné chytré telefony na trhu. Výdrž baterie zařízení navíc nebyla tak robustní, jak spotřebitelé očekávali od svých chytrých telefonů. A konečně, cena byla vyšší než mnoho jiných chytrých telefonů s podobnými schopnostmi fotoaparátu, což z něj činí méně atraktivní možnost pro spotřebitele s vědomím rozpočtu.

recenze, kamery, samsung, galaxy, zoom

Aby byla nová verze Galaxy K Zoom úspěšná, společnost Samsung musela tyto problémy řešit. Zařízení by mělo mít efektivnější design, který je lehký i přenosný. Životnost baterie by měla být také vylepšena, aby se zajistilo, že uživatelé mohou zachytit fotografie a videa, aniž by se obávali, že dojde k tomu. Nakonec by Samsung musel zařízení konkurenceschopně ocenit, aby přilákal spotřebitele s vědomím rozpočtu, kteří hledají vysoce kvalitní schopnosti fotoaparátu ve smartphonu.

Over, Samsung by se měl zaměřit na marketing jedinečných prodejních bodů Galaxy K Zoom, jako jsou jeho vynikající možnosti zoomu, pokročilé funkce kamery a uživatelsky přívětivý software fotoaparátu. Zdůrazněním těchto silných stránek a řešením nevýhod předchozí iterace může Samsung umístit Galaxy K Zoom jako výkonný a všestranný smartphone, který vyniká na přeplněném trhu smartphonu.

celkem

Samsung by měl zvážit oživení zoomu Galaxy K kvůli pokroku ve výpočetní fotografii, poptávce po vysoce kvalitních kamerách smartphonu a konkurenci na trhu. Tímto způsobem může Samsung uspokojit potřeby nadšenců fotografií a odlišit se od svých konkurentů.

Kenyon Ndezi je nedávný absolvent, spisovatel, tvůrce Kenyonndez.com; a majitel Neonbuild.com, což je společnost zaměřená na vytváření aplikací pro malé podniky a jednotlivce. Sledujte a inspirujte se!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS