Recenze Microsoft Surface notebook 5: Aktualizováno, ale tento notebook postrádá hodnotu. Povrchový notebook 5

Povrchový notebook 5. Posouzení

Tento příspěvek může obsahovat odkazy na přidružení. Pokud si něco koupíte prostřednictvím tohoto příspěvku, může vydavatel získat podíl na prodeji.

Zveřejněno říjen. 26, 2022, 12:27 a.m.

Povrchová linka společnosti Microsoft již dlouho sloužila jako hlavní světlo pro jiné standardy kvality notebooky a (zejména) výrobci 2 v 1 by se měli podívat. S povrchovým notebookem 5 to vypadá, jako by se Microsoft otočil, stavěl stroj, který si obsluhuje konkurent Dell XPS a zároveň nesl design vhodněji na druhou stranu proti Basic Chromebooky. Je to divný prostor pro Microsoft, zejména když sedí na horním konci trhu.

Linka povrchu notebooku 5 začíná na 999 pro model s 13.5palcový displej, 8 GB RAM, 256 GB úložiště a procesor Intel Core i5-1235U. To stoupá až do 1 699 pro model s jádrem I7-1255U, 32 GB RAM a 512 GB úložnou jednotku (o 200 více než srovnatelný Dell XPS 13 s 1TB úložnou jednotkou). 15palcový model přichází výhradně u procesoru Core i7 vyššího konce a pohybuje se od 1 299 pro model 8 GB256 GB do 2 399 pro model 32 GB1TB, opět hraje příliš blízko k ohni, kterým je XPS Dell’s XPS 15. Řada XPS 15 společnosti Dell také naráží na procesory řady U do variant řady H a řady H a může zahrnovat vyhrazenou grafiku při pobytu pod cenami společnosti Microsoft.

Podívejme se blíže a uvidíme, co Microsoft vlastně nasadil na stůl.

Povrchový notebook 5. design a funkce

Povrchový notebook 5 se cítí dobře postavený, s tuhou hliníkovou konstrukcí, která jí nemá mnoho. K designu však není jen málo. Je to velká, plochá deska šedé na šedém kovu, jakýmkoli způsobem se na něj díváte-shora, zdola a dokonce i při pohledu na palubu klávesnice, jste konfrontováni s širokými vzorníky holého hliníku. Pokouší se to nic zajímavého s formou. Rohy mají velký poloměr a základna má mírně zúžení směrem k přední hraně, ale to je jeho rozsah.

Podél zadního okraje základny je odvzdušňování těsně pod závěsem. Reproduktory jsou také skryty v oblasti závěsu, zcela jdou pod radar. Návrh by měl ztěžovat náhodné udušení chladicích systémů za některých běžných okolností, jako je například nastavení notebooku na polštáři nebo gauč, ale stále je mnohem snazší, než by to bylo na Zenbook 14 OLED nebo jiné srovnatelné notebook nebo jiné notebook to otvoruje ze strany nebo vrcholu.

S otevřeným notebookem je povrchový notebook 5 objasn. Jednoduše plýtvá tuny prostoru. Trackpad je docela značný, asi 4.5 x 3 palce, ale je to jen o něco větší než to, co se nachází na Dell XPS 13, mnohem menší notebook a dokonce nedosahuje touchpadů na Asus Zenbook 14 OLED a MacBook Pro 14-Inch, které jsou také menší notebooky, které jsou také menšími notebooky. Mezitím je kolem toho spousta prázdného místa.

Microsoft také šel s nejjednodušším rozložením klávesnice. Zatímco některé kompaktní notebooky mohou být omluveny pouze pro to, aby šli pouze se základy, protože nemají prostor pro více klíčů, povrchový notebook 5 má více než jeden a čtvrtina palec na obou stranách klávesnice, které by se mohla věnovat extra Funkce, jako je sloupec pro domov, konec, stránka nahoru a stránka dolů, nebo možná dokonce stiskl NUMPAD. Místo toho je to jen více prázdného prostoru. Celý tento prostor také způsobuje nějaké nepříjemné umístění klíčů. Klávesnice začíná neuvěřitelně daleko po podvozku, což může vést k měkké tkáni zápěstí spočívající na okraji notebooku spíše než na dlaň, která odpočívá po stranách trackpadu.

Klávesy se cítí trochu nudné k stisknutí a nemají stejný druh pop, které nabízejí některá další zařízení. Je stále snadné psát, vytvářet rychlý vstup do textu, ale ne radost z použití jako klávesnice Zenbook 14 OLED. Podobně se trackpad necítí zvlášť pozoruhodný a vrhá se na to, že je špatný. Nesklamejte rovnoměrně (i když být spravedlivý, téměř žádný) a výsledkem je nekonzistentní pocit.

A co je více zločince, je displej, který má 0.4palcové rámy po stranách a horní a více než půl palce rámečku níže. To slouží k tomu, aby oblast displeje vypadala nejen neuvěřitelně datovaná, ale také zvětšuje notebook, než by měl být. Rám má 16.25palcová diagonála, zatímco to nabízí pouze 15.0palcový displej (ne 15.6 palců byste mohli být zvyklí vidět, když narazíte na 15palcový notebook). Pro srovnání, Dell XPS 13 Plus má jen 0.1 palce rámečku kolem jeho displeje. Alespoň Microsoft i nadále zahrnuje senzor rozpoznávání obličeje Hello Hello Hello v horním rámečku ale stejně tak i Dell v polovině prostoru.

Displej Surface Laptop 5 následoval poměr stran 3: 2, který Microsoft v poslední době tlačil, což dává další svislou nemovitost, která je užitečná pro dokumenty a podobně. Zasáhne také ostré rozlišení 2 496 x 1 664 s dotykovou a stylusovou podporou, i když design notebooku vézky se dobře nevztahuje na zážitky.

Displej je světlý, který je schopen dosáhnout až 420 nits v obsahu HDR a držet asi 392 NITS pro obsah bez HDR. Může to udělat spolu s poměrně matnou černou úrovní až 0.32 nits, což je poměr kontrastu, který je o něco lepší, než byste obvykle viděli z displeje IPS. Zatímco displej podporuje Dolby Vision IQ, verzi Dolby Vision, která bere v úvahu okolní světlo a optimalizuje obrázek, zdá se, že notebook nemá podporu HDR na celém systému. Problém je v tom, že ne všechny služby rozpozná notebook jako HDR schopný, například YouTube. Ačkoli displej se podaří provést skvělou show s jasnými vrcholy a zářivými barvami, pravděpodobně by mělo lepší (ne.li přesnější) vizuální prvky, kdyby skutečně přijímal metadata HDR. Dobré, jak to je, nemůžu si pomoct, ale poukazuji zpět na panel Asus Zenbook 14 OLED SPREADHDR 600 True Black-Certified, který nabízí jasnější vrcholy a podstatně tmavší černochy současně na notebooku, který stojí mnohem méně než Microsoft’s.

Displej je také trochu zadržen pod jeho pohybem. Vše, co je zde k dispozici, je 60 Hz (nebo 59Hz být přesnější), zatímco loňský Surface Pro 8 viděl, jak Microsoft narazil na 120 Hz, aby poskytl extra hladký pohyb, což může být docela příjemné při procházení obsahem, ale tato funkce není přítomna tady.

Alespoň reproduktory stojí za poznámku. Nabízejí špičaté, jasný zvuk, který je skvělý pro poslech vyprávěného obsahu, protože hlas prochází mimořádně dobře. Dokonce se mu podaří zůstat křupavý při hraní zaneprázdněné hudby, kde by jiné systémy reproduktorů notebooků mohly mít sklon k křupavému a začít znít spíše jako raketa než hudba. Existuje dokonce skromná stereofonní oddělení.

Navzdory své prostorné velikosti, Surface Laptop 5 bere tipy z jiných ultrabooků dodáním skutečně nevýrazného výběru portů. Je tu jeden USB-A 3.1 port, jeden USB-C 4.0 / Thunderbolt 4 Port a konektor pro sluchátka na levé straně notebooku. Mezitím má pravá strana pouze proprietární port povrchové připojení společnosti Microsoft pro nabíjení a speciální doky. Určitě existuje dostatek prostoru pro více přístavů, ale to by šlo proti zjevnému tématu mrtvého prostoru notebooku. Alespoň port USB-C podporuje nabíjení, takže se nemusíte spoléhat na port Surface Connect.

Povrchový notebook 5. Software

Jak byste očekávali od produktu Microsoft, Surface Laptop 5 běží čistě, nezměněný Windows 11. Neexistují žádné zvláštní zdobení ani další softwarové balíčky spojené, aby byl zážitek jedinečný pro povrchový notebook 5, a to může být pro nejlepší. Mnoho výrobců se zachycuje na softwaru, který ne vždy slouží uživateli, a někdy může představit konfliktní nastavení s nastavením na úrovni operačního systému.

Povrchový notebook 5. Hraní a výkon

Surface notebook 5 není postaven jako monstrum představení. Bylo by hezké vidět trochu více oomph, ale tento notebook jde spíše na maraton než na sprint. Jeho velká velikost by mě vedla k tomu, abych si myslel, že by to mohlo být zabalení do obrovské baterie, ale Microsoft používá pouze baterii 47Wh, která je menší než 50Wh baterie zabalená do kompaktních Dell XPS 13. Skutečným šampiónem baterie je Microsoft výběr procesoru řady U Intel, který za všech okolností prosí o moc energie. V benchmarku baterie PCMark10 se Surface Laptop 5 mohl natáhnout na působivých 13 hodin a 15 minut. Rychle se také dobíjí.

Cítím poměrně trvale nižší úrovně výkonu, přičemž některé aplikace trvají dostatečně dlouho na spuštění, že jsem zvědavý, zda počítač zaregistroval moje dvojité kliknutí. Je tu také příležitostné klopýta. Vidění obnovovací frekvence 60 Hz je již za tuto cenu dostatečně zklamáním a doba odezvy pixelů je o nic lepšího, ale ani to, že zůstane konzistentní, je skutečným únikem. Může také bojovat s více video streamy. Kdybych se vydal přes miniaturu na YouTube a viděl malý náhled videa, video v hlavním přehrávači by prskalo.

Pokud chcete notebook pro hraní, můžete na něj jen zapomenout na povrchové notebook 5, pokud se nebudete streamovat z cloudu. Existuje spousta notebooků pro podobné, které jednoduše plivá tváří v tvář tomuto. Možná si užijete tolik výdrže baterie z notebooků orientovaných na hraní her, ale výkon můžete vidět několikrát rychleji. Například vydání ASUS ROG Strix G15 Advantage Edition stojí asi 1 650, když jsme ji zkontrolovali, a to jednoduše fouká kolem povrchového notebooku 5 při zachování slušné výdrže baterie více než devět hodin v našem testování.

Povrchový notebook 5 měl špatné představení v našem 3Dmarku a Unigine Heaven Benchmarks a nemohl se ani vymanit z jednociferného průměru snímku s běhu naší celkové války: Benchmark Three Kingdoms při nízkém nastavení 1080p. Pro srovnání, dříve zmíněný notebook ASUS ROG měl průměr 89 snímků za sekundu při 1080p ultra ve stejném benchmarku.

Vzhledem k tomu, jak drahý může být povrch notebooku 5, je téměř divu, jaká výhoda si myslí, že si tento notebook má tento notebook. Může to mít velký displej pro 3.Notebook 44 liber, ale je to druh objemného a je k dispozici více vzrušujících displejů pro méně (například Zenbook 14 OLED, který je pryč za pouhých 500). Pro svůj výkon nenabízí vysokou hodnotu, protože existují systémy Dell Inspiron, které by se na něj namočily. Inspiron 16 Plus zabalí 12. gen Intel Core Her-Series Processor (dvě úrovně výkonu do zásobníku), zdvojnásobit paměť, zdvojnásobit úložiště a vyhrazená grafika NVIDIA GeForce RTX 3060 za 200 méně než konfigurace Microsoft mi poslala pro testování. Mezitím by inspiron 16 se specifikacemi blízko tohoto povrchového notebooku 5 byl jen 1 049. Sakra, je tu dokonce i Dell XPS 15 s jádrem I7-12700H, 16 GB paměti DDR5, 512 GB úložiště a RTX 3050 Ti GPU za 50 méně než model, který testuji, a není to ani o libru těžší. A pro srovnání, SSD Surface Laptop 5 vystupuje v lize s mnoha PCIe 3.0 SSD a ne s PCIe 4.0 SSD, které byste mohli získat z jiných notebooků.

Průvodce nákupem

Povrchový notebook 5 je k dispozici od společnosti Microsoft od 999 pro 13palcový model a 1 299 pro 15palcový model.

Verdikt

Tento příspěvek může obsahovat odkazy na přidružení. Pokud si něco koupíte prostřednictvím tohoto příspěvku, může vydavatel získat podíl na prodeji.

Náš recenze Microsoft Surface Laptop 5 odhaluje slušný notebook, ale nedik.

Náš verdikt

Microsoft Surface Laptop 5 je solidní pracovní kůň, který zvládne většinu úkolů, ale pokud potřebujete spustit více vysoce specifických, intenzivní aplikace najednou to může zpomalit. Budete muset utratit více, abyste získali nejlepší sestavení, takže tento jeden z dražších notebooků se systémem Windows 11 na trhu a ne nejlepší hodnotu. Starý design zůstává, což je dobré, ale někdy chcete něco trochu novějšího.

Proti

Proč můžete důvěřovat Creative Bloq

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Nový notebook Microsoft Surface 5 představuje, proč Microsoft zůstává vynikajícím vývojářem softwaru, ale stále se snaží vytvořit svůj vlastní hardware. Toto je aktualizace slušného předchůdce, Surface Laptop 4, ale s podporou nových čipů, barev a sestavení. Otázka zní, je to dost?

Rychlá odpověď zní, ano, ale téměř o. Specifikace a sestavení notebooku Microsoft Surface 5, který využívá procesory Intel I5 a I7 z 12. generace pro větší rychlost, ale z pohledu na design se cítí jako datovaný notebook.

Budete muset utratit, abyste získali nejlepší výkon a zajistili, že „ano“ má námitku, kterou budete muset překročit model vstupní úrovně, a zajistit, aby notebook Microsoft Surface 5 není nejlepší hodnotou, přestože je to pevný notebook. Pokud potřebujete posoudit konkurenci, přečtěte si náš průvodce nejlepšími notebooky pro grafický design a nejlepší MacBook, který si můžete koupit.

Pro tuto recenzi jsem strávil pár týdnů s Microsoft Surface Laptop 5 a testoval jsem to s provozováním základních kancelářských aplikací, intenzivního digitálního uměleckého softwaru, včetně Rebelle 6, jakož i obecného webového prohlížení a streamování her přes Xbox Game Pass pro PC. Více se najdete na naší stránce, jak testujeme notebooky, počítače a pracovní stanice.

Recenze Microsoft Surface notebook 5: Cena a specifikace

Nový notebook společnosti Microsoft vypadá jako za rozumnou cenu a obsahuje dobrou rovnováhu funkcí. Procesory Intels 12. gen nabízejí solidní výkon a rychlost, ale základní sestavení bude nutné rozvíjet a stát více, pokud chcete přinést vážný a tento notebook používat pro více než každodenní úkoly. To znamená, že zatímco počáteční ceny níže vypadá dobře, budete muset zohlednit trochu více peněz, abyste skutečně získali notebook, který stojí za to.

recenze, microsoft, surface, notebook, tento, postrádá

Procesor 12. Gen Intel Core i5-1235U / I7-1255U velikost 13.Displej 5 palců / 15 palců 2256 x 1504 (201 PPI) / 2496 x 1664 (201 PPI) Rozlišení, poměr stran 3: 2, 10-bodová grafická grafická grafická grafická připojení USB-C, USB-A, 3.5mm konektor pro sluchátka, Port Port Network Wi-Fi 6, Bluetooth OS Windows 11 Battery 17 /18 hodin Hmotnost 13.5 palcový model: 1 297 g; 15 palcový model 1 560 g rozměrů 13.Model 5 palců: 308 x 223 x 14.5 mm; Model 15 palců: 340 x 244 x 14.7 mm kamera 720p HD Front, Windows Hello Face Authentication Reproduktory Omnisonic Reproduktory s Dolby Atmos 4

Microsoft Surface Laptop 5 začíná na 899 /999 £ za 13.5in verze s procesorem Intel I5, 8 GB RAM a 256 GB SSD, ale přirozeně se začne zvyšovat, jakmile půjdete na stavění Intel I7-1 699 £ 1 699-nebo větší 15palcový model, který začíná 1 199 /1 299 £ I7 verze s 8 GB RAM a 256 GB SSD. 15 palcový model se vrcholí na 2 099 / £ 2 399 za intel i7 poháněný černý kovový hotový notebook s 32 GB RAM a 1TB SSD.

S ohledem na cenu je notebook Microsoft Surface 5 ve stejné kategorii Apple MacBook Pro (2021). Nebo byste mohli spadnout na Apple MacBook Air (2022) nebo se podívat na náš průvodce nejlepšími notebooky HP pro alternativní, dobře specifikovaný notebook Windows 11.

Na ahu, povrch, Microsoft Surface Laptop 5 je pro specifikaci trochu předražený a na trhu jsou některé dobré alternativy. Ale níže se hlouběji podívám na nový notebook Microsoft Surface 5 a odhalím, proč tento notebook zapůsobí, pokud peníze nejsou problémem.

Recenze Microsoft Surface Laptop 5: Design

Největším problémem nebo největším plusem pro notebook Microsoft Surface je to do značné míry stejný design jako předchozí modely. Stále vypadá a cítí se solidní a prémiový; Slick Hliníkový podvozek vydává špičkový vzhled, klávesnice je pěkná velikost a jeho matné gumové klíče se cítí skvěle klepnout (je to o velikosti MacBook Pro) a trackpad je vstřícný, pokud je menší, než můžete vy Očekávejte od notebooku, který byl postaven na práci.

Laptop 5 Microsoft Surface 5 má stejný šikmý klínový design jako starší modely, což zajišťuje, že se nezavírá jako MacBook Pro, ale spíše se zužuje k bodu, který se v ruce cítí skvěle. Obrazovka však obsahuje širší rámy, než bych očekával, dokonce ve srovnání se staršími notebooky Apple Apple 2021 a že menší trackpad je trochu frustrující.

Tento nový model přichází v různých barvách, jako je Sage, Black a Sandstone. druh růžového zlata. Tyto barvy pěkně doplňují původní platinu (číst stříbro).

Tento nový notebook Microsoft Surface 5 se může cítit trochu datovaný vzhledem k tomu, že je to skoro stejný design jako povrchový notebook 4 a dřívější modely (za pět let se to ve skutečnosti nezměnilo), ale tyto nové barvy jsou pěkné, zejména šalvěje a pomocí zavedeného designu Záruky sady příslušenství společnosti Microsoft všechny pracují s notebookem Surface 5, což je výhoda, pokud jsou peníze těsné.

Recenze Microsoft Surface notebook 5: Výkon

Microsoft Surface Laptop 5 je dobrý pracovní kůň; slušný všestranný notebook pro práci a hra. Procesory Intel I5 a I7 fungují dobře v mých benchmarkech (viz výsledky vpravo) a přestože nebudete odfouknuty, tyto procesory zvládnou většinu úkolů s lehkostí. procházení webu, software pro stolní počítače a úpravy obrázků se provádějí s malým rozruchem s malým rozruchem.

Tento notebook zvládne software Photoshop a další intenzivní software pro editaci obrazu a videa a dělá to tiše a bez zamrznutí nebo přehřátí. Zjistíte však, že to může zpomalit, pokud se pokusíte spustit více aplikací najednou.

Microsoft říká, že povrchový notebook 5 má 17 až 18 hodinovou výdrž baterie, ale v mém čase stráveném s tímto notebookem jsem zjistil, že je doplněna asi 10 hodin. tento testovací model je Intel i7.

Tento notebook je v pořádku pro připojení a má USB typ-C, USB typu A, zvukový konektor a port povrchového připojení. Tento poslední, který se používá k nabíjení, se cítí trochu datovaný. I když to může rychle nabíjet, je to uvolněné spojení, které může vypadnout, pokud posunete notebook-také zjistím, že na pravé straně je příliš omezující připojení k nabíjení.

Cinebench R23 CPU (Multicore): 6221 bodů CPU (single): 1089 bodů poměr MO: 5.71x

Skóre GEEKBENCH 5 Skóre: 17728

PCMark10 Celkově: 4 229 Essentials: 7,572 Webové prohlížení: 7 988 Produktivita: 5 557 Vytváření digitálního obsahu: 4 880 Úpravy fotografií: 7 437 Úpravy videa: 4 704 3D vykreslování: 3 23222

Webová kamera zůstává 720p, zatímco většina nových notebooků 2022 a 2023 se může pochlubit rozlišením 1080p. Je to v pořádku, ale očekával bych víc. Kde notebook Microsoft Surface 5 trumfuje další pracovní notebooky se softwarem pro ověřování Face Windows Hello Face, který pohání fotoaparát; automaticky sleduje váš pohyb, zaměří se na reproduktory a další. Pokud potřebujete notebook pro práci z domova a video konference, Microsoft má jedno z nejlepších řešení v okolí.

Displej s dotykovou obrazovkou je vynikající a reaktivní a nespočet časů se uchýlil jsem k klepání na obrazovku spíše než posouvání na trackpadu. Pokud jste po modernějším způsobu práce, je to dobrá volba. Není to však OLED, takže pokud jste vážný hráč (můžete streamovat přes Wi-Fi 6 a Xbox Game Pass), možná budete chtít trochu víc.

Plus v rohu Microsoft Surface Laptop 5 je jeho OS; Windows 11 je vynikající. Některé nové funkce vám umožňují mít otevřené více oken a zachytit do částí obrazovky, což způsobí skvělý pracovní postup. Můžete také provést úpravy možností přístupnosti v jedné aplikaci a Windows 11 si bude pamatovat pomocí stejných předvoleb ve více než 20 000 aplikacích. Nejlepší věc, kterou můžete uložit na Windows 11, je to, že život usnadňuje a nenápadný, aniž by byl někdy nápadný.

Recenze Microsoft Surface Laptop 5: Mám si jednu koupit?

Pokud peníze nejsou možnou, pak je Microsoft Surface Laptop 5 solidní notebook, který ukazuje, jak dobrý může být Windows 11; Ale budete muset překročit základní stavění Intel i5 a utratit trochu víc, abyste získali notebook, který vám vydrží několik let před tím, než se narazíte na problémy.

Jako kancelářský pracovní kůň nebo obecný notebook je Microsoft Surface Laptop 5 dobrým nákupem, a přestože může spustit intenzivní úpravy, video a software pro zpracování obrázků, pokud se pokusíte spustit více špičkových aplikací najednou. To znamená, že zatímco notebook Microsoft Surface 5 je skvělý pro kancelářskou práci a každodenní úkoly, není to ideální pro intenzivní kreativní úkoly. i když pokud chcete pouze spustit Photoshop, je to v pořádku.

I když byl interně notebook 5 Microsoft Surface upgradován a Windows 11 má některé nové funkce, tento notebook je v podstatě stejný design jako předchozí modely, takže zatímco je dobře vyroben a pěkně dokončen, může se cítit trochu datovaný.

Celkově bych doporučil Microsoft Surface Laptop 5 pro každodenní použití, ale pokud jste grafický designér nebo digitální umělec, možná budete chtít zvážit lépe vhodný notebook, jako je Apple MacBook Pro (2021).

Surface Laptop 5 Microsoft udržuje svůj elegantní styl. ale stále je to příliš drahé

Microsoft Surface Laptop 5 (k dispozici na Amazonu za 1 185.95) je drobná aktualizace dlouhodobé linky notebooku společnosti, která poprvé zasáhla obchody v roce 2017. Navzdory pěti revizím za šest let se dnes prodaný notebook vypadá a cítí se podobně jako originál. Překvapivě je to výhoda; Původní design notebooku byl vynikající a dnes zůstává vynikající. Notebooky společnosti Microsoft však často zaostávají za výkonem konkurentů pro požadovanou cenu a notebook Surface 5 není výjimkou.

Doporučení jsou samostatně vybírány revidovanými editory. Nákupy provedené prostřednictvím níže uvedených odkazů mohou nás a naše vydavatelské partnery přinést provizi.

 • O notebooku Microsoft Surface 5:
 • Co se nám líbí
 • Co se nám nelíbí
 • Pokud si koupíte notebook Microsoft Surface 5?
 • Související obsah

Klady

 • Design stále vypadá moderně
 • Skvělá klávesnice a responzivní touchpad
 • Dobrá výdrž baterie

Děkujeme za přihlášení.

Všichni jste připraveni získat nejnovější z recenze. Řekněte nám o vás trochu víc, abychom se mohli lépe poznat.

O notebooku Microsoft Surface 5:

Zde jsou specifikace notebooku, který jsme testovali:

 • Procesor: Intel Core i5-1235U
 • Grafika: Intel Iris Xe
 • RAM: 8 GB
 • Úložiště: 512 GB NVME SSD
 • Displej: 13.5palcová IPS LCD (2256 x 1504 rozlišení) 60 Hz obnovovací frekvence
 • Bezdrátové připojení: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1
 • Kabelové připojení: 1x Thunderbolt 4 / USB-C, 1x USB-A 3.1, 1x 3.5mm konektor pro sluchátka, 1x Povrchová připojení
 • Hmotnost: 2.8 liber
 • Velikost: 12.1 x 8.8 x 0.57 palců
 • Záruka: Jednoletá záruka výrobce

Tato konfigurace je zvýšením základního modelu, který prodává na MSRP 1 000. Platíte další 300 sítí vám 512 GB pevného stavu namísto 256 GB modelu, ale oba jsou jinak identické.

Povrchová notebook 5 je 13.Nejvýkonnější konfigurace modelu 5 palců je také poněkud krotká, maximalizace procesoru Intel Core i7-1255U, 16 GB RAM a 512 GB pevného stavu pro 1 700. K dispozici je také 15palcová konfigurace displeje, která podporuje až 32 GB LPDDR5X RAM a až 1 TB úložiště, ale jedinou možností procesoru je Core i7-1255U. Nejdražší konfigurace notebooku Surface notebook stojí 2 400 před předplatným nebo příslušenstvím.

13.5palcová verze přichází v následujících barvách: Platinum, Sage, Black a Sandstone. 15palcová verze přichází pouze v platinové nebo černé.

Co se nám líbí

Vypadá to fantasticky

Laptop 5 Microsoft lze popsat jako moderní i minimalistický.

Minimalistický vzhled povrchového notebooku 5 je svědectvím o designové zdatnosti společnosti Microsoft. Čisté, ostré linie notebooku a hladké matné kovové povrchové úpravy mu dávají luxusní, ale profesionální vzhled, který udeří nad jeho cenovou cenu střední třídy. Volitelný interiér textilie Alcantara (k dispozici pouze s 13.5palcový model) je jedinečné rozhodnutí o designu, které zařízení přidává dotek tepla a pohodlí. I když někteří by se mohli starat o jeho trvanlivost, používal jsem originální notebook (ano, model 2017) roky bez významného opotřebení tkaniny.

Microsoft nabízí několik neobvyklých barevných možností pro moderní notebook, jak jsem popsal výše, a pomáhají povrchovému notebooku 5 vyniknout na polici ve srovnání s tlumenými paletami od jiných značek. Jsem však zklamaný, Microsoft nabízí pouze textilie Alcantara s barvou platiny (a na menším notebooku, neméně), protože nabídl další možnosti barevných barev Alcantara na předchozích modelech jako nedávný jako Surface Laptop 4.

Na rozdíl od většiny notebooků, které mají poměr stran displeje 16: 9 nebo 16:10, je Surface Laptop 5 13.5palcový displej má poměr stran 3: 2. Je mnohem blíže k čtverci než typický displej notebooku, díky čemuž je stopa notebooku více čtvereční. Toto je nevýhoda, pokud hledáte přenosnější 13palcový stroj, protože povrchový notebook 5 je mnohem větší než Dell XPS 13 a o něco větší než MacBook Air 13 m2. Ale poměr stran 3: 2 dává notebooku prostornější interiér s dostatečným množstvím prostoru k odpočinku vašich dlaní.

Kvalita budování je také vynikající. Dolní polovina notebooku se při zacházení zhruba ohýbá, a to samé platí o víku displeje. Apple MacBook Air M2 zůstává králem kvality se svým břidlicovým pocitem, ale povrchový notebook 5 je blízkým uchazečem. Microsoft má výhodu nad Dell XPS 13 a Asus Zenbook S 13 OLED, z nichž se také cítí robustní, ale nemohou zcela odpovídat povrchovému notebooku 5.

13.5palcový displej je větší, než se zdá

Jak již bylo zmíněno, povrchový notebook 5 se může pochlubit 13.5palcový displej s poměrem stran 3: 2 a rozlišením 2256 x 1504. To se promítá do hustoty pixelů 201 pixelů na palec. Ačkoli to nedosahuje displejů sítnice Apple, které se zaměřují na vyšší 220 pixelů na palec, je to ostřejší než podobně velikost displeje 1920 x 1200, jako je v Dell XPS 13.

Barevný výkon je zadržen zpět standardním panelem IPS a nedostatkem speciálních funkcí, jako je HDR nebo True Tone Apple. Je to srovnatelné s některými alternativami střední třídy, jako je například Dell XPS 13, ale mnoho nových notebooků z Asus, Acer a Samsung nyní nabízí OLED displeje, díky nimž je obrazovka IPS Surface Laptop 5 zastaralá. Mezera je nejvíce patrná při streamování vysoce kvalitních filmů a televizních pořadů nebo při hraní her; Oba se mohou na povrchovém notebooku zdát nudné a ploché.

Měřil jsem maximální jas 412 nits, který je podobný konkurenčním notebookům. Dell XPS 13 může dosáhnout 502 nits, HP Specter 14x 360 zásahů 370 nits a Acer Swift 3 OLED dosáhne 421 nits. Screen-like Screen podobná povrchové notebook 5 však nic nedělá pro snížení odrazů.

Displej Surface Laptop 5 podporuje dotyk a povrchové pero Microsoft, které není zahrnuto. Povrchové pero není užitečné, když je spárováno s povrchovým notebookem 5, protože na rozdíl od povrchu Pro, nelze jej použít jako tablet. Přesto je hezké mít možnost.

Klávesnice a touchpad vyniká

Ačkoli od uvolnění nebylo na klávesnici mnoho vylepšení, je to stále funkční a neuvěřitelně citlivé.

Pokud vím, společnost Microsoft nevylepšila ani nevylepšila klávesnici povrchového notebooku 5 za šest let od vydání původního modelu. A víš ty co? To je v pořádku. Vlastně lepší než v pořádku. Klávesnice je napjatá, citlivá a nabízí dobré cestování klíčem s rafinovanou akcí na dně. Na klávesnici je nějaký flex, zejména ve středu, ale nezničí jeho celkový pocit.

Klávesnice je podsvícena a má čtyři nastavení jasu (včetně vypnutí). Klíče jsou dobře osvětlené, ale ne tak jasné, že se rozruší, a podsvícení není v jasně osvětlené místnosti viditelné. Podsvícení klávesnice společnosti Apple zůstává lepší, protože nabízí širší škálu nastavení jasu, ale povrchový notebook 5 je v souladu s ostatními notebooky okenního okna střední třídy.

Touchpad je také skvělý. Je to trochu malé, měří asi 4.25 palců široký a 3 palce hluboký, ale nabízí hladký a citlivý povrch, který (alespoň na modelu Alcantara) vyniká pěkně z okolního materiálu. Multitouchová gesta Windows se snadno používá a zdá se, že fungují spolehlivěji než většina notebooků Windows.

Také se mi líbí tlačítka dotykové levé a pravé myši, která jsou zabudována do povrchu touchpadu. Nejsou zde žádné haptiky-jen dobrý, staromódní fyzický pohyb. Tlačítka se zaregistrují s definitivním, uklidňujícím kliknutím.

Slušná výdrž baterie

Microsoft balí skromný 47.4-watthodinová baterie do povrchového notebooku 5. Jedná se o o něco menší než 51-Wath-hodinová baterie společnosti Dell XPS 13 a o něco menší než 66-Wath-hodinová baterie HP Specter X360 14.

Povrchový notebook 5 se podařilo trvat 12 hodin a 45 minut v našem benchmarku výdrže baterie, což simuluje pracovní zátěž pro prohlížení webu. To je méně než Dell XPS 13, který snášel vynikající 16 hodin a 13 minut, ale více než výsledek HP Spectre X360 8 hodin a 15 minut. Notebook 5 také přežije mimo jiné Asus Zenbook S 13 OLED a LENOVO YOGA 6.

Notebooky Apple zůstávají králem výdrže baterie: Nový MacBook Pro 14 M2 Pro vydrží neuvěřitelně dlouhé 24 hodin a 12 minut. V říši notebooků Windows je však notebook 5 vynikající volbou, pokud je povinnou funkcí dlouhá výdrž baterie.

Povrchový notebook 5 má dvě možnosti nabíjení: povrchový konektor nebo port Thunderbolt 4 / USB-C. Buď udělá práci, ale sdružené poplatky za povrch nad povrchovým konektorem. Časté cestovatelé mohou chtít prokopat výchozí energetickou cihlu pro nabíječku USB-C, protože USB-C může nabíjet širší škálu zařízení.

Co se nám nelíbí

Výkon nedosáhne

Microsoft Surface Laptop 5 je dodáván ve dvou různých velikostech. 13.5palcový a 15palcový displej.

Konfigurace povrchového notebooku 5, kterou jsem testoval, byla krok od základního modelu, ale pouze pokud jde o úložný prostor. Dorazil s procesorem Intel Core i5-1235U, 8 GB RAM a 512 GB solidního stavu, vše za cenu 1 300. To není působivý hardware; Není divu, že to táhne výkonu notebooku.

Geekbench 5, měřítko procesoru, přinesla jednoznačný výsledek 1080 a vícenásobný výsledek 5320. Toto obchody fouká s Dell XPS 13 poháněným společností Intel Core i5-1230U, která skóroval 1240 v jednorázovém a 4646 ve vícejádře. Avšak povrchový notebook 5 padá za MacBook Pro 13 M2, který zaznamenal 1895 v jednorázovém a 8983 na multicore, a Asus Zenbook S 13 OLED, který dosáhl 1376 v jednorázovém a 6841 na multicore.

Cinebench R23 zahodil povrchový notebook 5 ve svém vícejádrovém benchmarku. Se skóre pouhých 4196 tento notebook padl za Asus Zenbook S 13 OLED (8747) a Apple MacBook Pro 13 M2 (8696). Je to podobný příběh v Blenderově měřítku CPU; Povrchový notebook 5 překonává základní Dell XPS 13, ale sleduje své další konkurenty.

Integrovaná grafika Intel Iris Xe notebooku se snažila provozovat nejnovější hry jako obvykle. Povrchový notebook 5 se otočil ve 3dmarkovém skóre Night RAID 15265, což je typické pro notebook s grafikou Intel Iris Xe, ale daleko za notebooky s diskrétní grafikou. Dokonce i názvy z generace konzoly PlayStation 4 / Xbox One často zapadají pod 60 fps v nastavení nízké až středních detailů. Hry ze současné generace konzoly pravděpodobně nebudou běžet při přijatelném snímku bez významných škrtů na řešení a podrobnosti.

Nic z toho neznamená, že se povrchový notebook 5 necítí pomalu v každodenním používání. Naopak, je to často úzkostlivé a rychlé, okamžitě reaguje na vstupní a otevírací programy v blesku. Totéž platí pro většinu moderních notebooků, takže je to stěží jedinečné.

To, co opravdu potopí výkonný potenciál povrchu notebooku 5, je cena. Model, který jsem testoval, prodává o 150 více než konfigurace Dell XPS 13, kterou jsme zkontrolovali (což mimochodem mělo dvakrát tolik RAM) a odpovídá MacBook Pro 13 M2, což je mnohem rychlejší notebook a má lépe integrovaný grafický výkon. Jednoduše řečeno, povrchový notebook 5 nemá při porovnávání svého výkonu velkou hodnotu s cenou.

Nedostatek portů

Nedostatek portů na notebooku Microsoft Surface Pro 5 je zřejmý podle potřeby adaptéru při připojení k jiným zdrojům.

Surface Laptop 5 postrádá adekvátní výběr portu Existují pouze čtyři a jeden je port povrchové připojení používaný k napájení notebooku. Má také Thunderbolt 4 / USB-C (který může notebook napájet), USB-A 3.1 port a 3.5mm zvukový konektor.

Обзор Microsoft Surface Laptop 5 с диагональю 15 дюймов

Tento pozoruhodně tenký výběr fyzické konektivity ztěžuje použití notebooku. Je třeba připojit kabelovou myš a klávesnici? Pravděpodobně budete potřebovat adaptér. Chcete se připojit k televizi? Adaptér. Chcete se připojit ke staršímu monitoru nebo projektoru? Adaptér. Chcete připojit více externích pevných disků? Budete potřebovat rozbočovač USB-C, Dock nebo adaptér.

Zda to skutečně záleží, závisí na tom, jak používáte svůj notebook. Někteří lidé nikdy nic nepřipojují, zatímco jiní (jako já) skončí se čtyřmi nebo pěti zařízeními visícími z jejich stroje. Ti, kteří používají mnoho adaptérů, budou potřebovat rozbočovač USB-C (nebo proprietární doku Microsoft, který používá povrch Connect).

Bezdrátové připojení není také skvělé. Notebook nepodporuje nejnovější standard Wi-Fi 6E, místo toho, aby se držel Wi-Fi 6. Bluetooth se mezitím uvízl na Bluetooth 5.1. Není pravděpodobné, že to nebude okamžitý problém, protože většina lidí nemá zařízení, která používají Wi-Fi 6E nebo Bluetooth 5.3, ale to by mohlo být frustrace, protože notebook stárnutí a zařízení s těmito novými bezdrátovými standardy se stávají běžnějšími.

Microsoft skimppy na webové kameře

Mnoho notebooků přechází na 1080p webové kamery. Apple a Lenovo jsou zde obzvláště býčí a na trh 1080p webové kamery do notebooků, které pokrývají širokou škálu cen. Microsoft však uvízl nižší rozlišení, webovou kameru 720p ve svém povrchovém notebooku 5. Není to nejhorší, co jsem viděl, ale špatná kvalita videa je zřejmá, kdykoli se video fotoaparátu zobrazí na celé obrazovce. Obrázek se zdá být měkký a zrnitý, zejména pokud je osvětlení menší než ideální (což, přiznejme si, je obvykle případ).

Zatímco webová kamera není skvělá, Surface Laptop 5 nabízí IR kameru kompatibilní s ověřením Windows Hello Face Authentication. Je to rychlejší, snazší a spolehlivější než senzor otisků prstů, jako je Apple’s TouchId, což společnosti Microsoft dává tolik potřebné vítězství nad MacBook Air M2 a Pro M2.

Pokud si koupíte notebook Microsoft Surface 5?

Cena na notebooku Microsoft Surface 5 je bohužel příliš strmá na to.

Ne, je to příliš drahé na to, co dostanete

Laptop 5 Microsoft Surface je dobrý notebook prodávaný za nesprávnou cenu. Je trochu šokující vidět Microsoft požádat o MSRP téměř 1 300 za 13.5palcový notebook s pouhým 8 GB RAM, procesorem středního stupně a integrovanou grafikou. Jak Apple MacBook Air M2, tak MacBook Pro 13 M2, zatímco cena za 1 500, stále ho vyfukují z vody, pokud jde o rychlost zpracování, dost na to, aby utrácela 200 více za to za to.

Konkurenti Windows, jako je Dell XPS 13. Zatímco XPS 13 jsme zkontrolovali, bylo o něco pomalejší než notebook 5, bylo to také levnější. Konfigurace s podobně cenou bude mít mnohem schopnější procesor Intel Core i7, 32 GB RAM a 1TB pevný stav. silnější kombo, která stále prodává o 50 méně než povrch. Microsoft často slevuje povrchový notebook 5, což může být konkurenceschopnější, ale stále má tendenci nedostatečně výkon v hodnotě.

Je to škoda, protože se mi opravdu líbí notebook povrchu 5. Je to atraktivní notebook s dobrou klávesnicí, responzivním dotykem a slušnou výdrží baterie. Jak již bylo zmíněno, osobně jsem používal povrchový notebook roky. Ve srovnání s moderními vrstevníky jsou však jeho skromný výkon a omezená sada funkcí Dealbreakers.

Související obsah

Posouzení

Odborníci na recenze produktů mají všechny vaše nákupní potřeby zakryté. Sledujte recenze na Instagram, Tiktok nebo Flipboard pro nejnovější nabídky, recenze produktů a další.

byly přesné v době, kdy byl tento článek zveřejněn, ale může se v průběhu času měnit.

Seznamte se s testerem

Matthew s. Smith je veteránský technický novinář a obecný hardwarový blbeček PC. Dříve hlavní editor recenzí na digitálních trendech má více než deset let zkušeností s pokrýváním hardwaru PC. Matt často letí virtuální nebe v Microsoft Flight Simulator a je na snaze růst perfektní rajče dědictví.

Kontrola naší práce.

Náš tým je zde pro jeden účel: aby vám pomohl koupit ty nejlepší věci a milovat to, co vlastníte. Naši spisovatelé, editoři a laboratorní technici posedlí produkty, které pokrýváme, aby se ujistili, že jste sebevědomí a spokojeni. Mít jiný názor na něco, co doporučujeme? Pošlete nám e.mail a porovnáme poznámky.

Proč by to sakra někdo dostal přes povrchový notebook 4?

Verdikt notebooku Mag

15palcový povrchový notebook 5 má božské znějící reproduktory a velkolepou klávesnici, ale to je o tom. V kritických kategoriích, notebook AMD Surface 4 best jeho nástupce.

Klady

 • Božské znějící reproduktory
 • Hmatová, klikavá klávesnice
 • Štíhlý, pevný podvozek
 • Mírně větší touchpad

Nevýhody

 • – Silné rámy
 • – 720p webová kamera
 • – Výkon Middleling
 • – Výdrž baterie ho-hum

Proč můžete věřit laptopu Mag

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Cena: 1 899 (Náklady na naši revizní jednotku) CPU: 12. gen Intel Core i7-1265U GPU: Intel Iris Xe Graphics RAM: 16 GB Úložiště: 512 GB Displej: 15palcový senzový senzační (2496 x 1664) Baterie: 9:01 Velikost: 13.4 x 9.6 x 0.Hmotnost 6 palců: 3.4 libry

Povrchový notebook 5 je jako druhé dítě, které máte, protože první byl takový paragon inteligence, atletiky a způsobilosti, ale teror se začne, když si uvědomíte, že váš nový tření je úplným opakem: Imprish Miscreant, který musíte vydržet pro příštích 18 let. Dun, Dun, Dun!

Stejně tak byl povrchový notebook založený na AMD docela zatraceně dobrý. Měl neuvěřitelnou 12hodinovou výdrž baterie, solidní displej, rychlý výkon a několik dalších dobrot. Ale pak se Microsoft rozhodl narodit povrchový notebook 5. facePalm! Mysleli jsme si, že dostaneme o něco lepší iteraci ve srovnání s loňským modelem. Chlapče se mýlili.

Microsoft zabalil 15palcový povrchový notebook 5 s novým 12. procesory 12. Gen Intel Core i7 značky a chlubil se, že je o 50% rychlejší než povrchový notebook 4, ale nevidíme nic blízko k tomu. Povrchový notebook 5 vzal velký zásah v mnoha kritických oblastech, takže nás zajímalo: „Proč by si někdo koupil povrchový notebook 5 nad povrchovým notebookem 4?“

Zatímco Surface Laptop 5 má spoustu svůdných funkcí, včetně velkolepých, reproduktorů pod mezerou a uspokojivé klávesnice, nejsem přesvědčen, že jsou dostačující k tomu, aby zastínily své hlavní neúspěchy.

Cena Microsoft Surface notebook 5

15palcový povrchový notebook 5 má počáteční cenu 1 399 na Oficiální web společnosti Microsoft. Nejlevnější konfigurace přichází s 12. genem Intel Core i7-1265U procesor, Intel Iris Xe Graphics, 8 GB DDR5 RAM, 256 GB úložiště SSD a 15palcovým dotykovým displejem pixelsense s 2 496 x 1 664 pixelů a 3: 3: 3: 3: 2 poměr stran.

recenze, microsoft, surface, notebook, tento, postrádá

Chcete.li upgradovat své úložiště na 512 GB SSD, budete muset vyhledat 1 599. Pokud 8 GB RAM nestačí, můžete to nakopat zářez na 16 GB RAM za 1 799. Plně oklamaný 15palcový povrchový notebook 5 vás nastaví zpět 2 499 a přichází s 12. gen Intel Core i7-1265U CPU, Intel Iris Xe Graphics, 32 GB RAM a 1TB SSD.

Design Microsoft Surface Laptop 5

Páni! Povrchový notebook 5 je 15palcová, all-hliníková, sofistikovaná krása. První věc, kterou jsem si všiml, když jsem vytáhl notebook Microsoft z krabice, je jeho velký a lišilý stříbrný podvozek. Druhá věc, kterou jsem si všiml? „Proč jsou rámy tak zatraceně velké.“?„Otevřel jsem víko a byl jsem zklamaný, když jsem viděl hustý rám obklopující displej Pixelsense. Womp, Womp!

Obhajování povrchového notebooku 5 jsem si myslel: „Možná jsou rány silné, aby vyhovovaly opravdu dobré webové kameře?„Jak však zjistíte v sekci webové kamery, tak tomu tak není. Povrchový notebook 5 jako takový vypadá v roce 2022 zastaralý a passé.

Paluba není moc psát domů. K dispozici je klávesnice ve stylu ostrova, která obsahuje bílá písmena a symboly překrývající se na šedých klíčích. Zívnutí. Pod mezerníkem je šedý, bez tlačítka Trackpad. více zívnutí.

Když jsem zavřel víko, spatřil jsem lesklé, středověké logo Microsoft na mě mrknutí, když se třpytilo pod světlem. Na spodní straně jsou na všech rozích povrchového notebooku umístěny čtyři zaoblené, pogumované nohy, což zajišťuje, že z povrchů zůstane mírně vyvýšené z povrchů. V blízkosti závěsu je odvětrávání.

Naše jednotka Surface Laptop 5 je varianta platiny, ale můžete také zachytit konfiguraci, která je dodávána v Matte Black. Povrchový notebook 5 má rozměry 13.4 x 9.6 x 0.58 palců a váží 3.44 liber. Jeho soupeři, M2 MacBook Air (11.97 x 8.46 x 0.44 palců, 2.7 liber) a 2022 Acer Swift 5 (12.22 x 8.4 x 0.59 palců, 2.65 liber) jsou asi tak štíhlé jako notebook Microsoft, ale oba jsou lehčí. Rovněž stojí za zmínku, že Surface Laptop 5 má stejné rozměry jako 15palcový povrchový notebook 4 Zkontrolovali jsme minulý rok.

Microsoft Surface Laptop 5 portů

Možná vás zajímá: „Jaké jsou možnosti I/O s povrchovým notebookem 5?„Budete rádi, když víte, že notebook Microsoft přichází se slušným výběrem dědictví a moderních přístavů. Není to hemžení s rozmanitostí, ale udělá to pro většinu lidí.

Na levé straně najdete USB 3.1 port typu A, port USB-C s podporou USB4 a Thunderbolt 4 (konečně) a 3.5mm konektor pro sluchátka. Na pravé straně najdete port Surface Connect.

Pokud se vám možnosti připojení povrchového notebooku zkrátí, zvažte získání spolehlivého Dokovací stanice nebo USB-C Hub.

Displej Microsoft Surface notebook 5

Displej Surface Laptop 5 je prostornost zářící hvězdy notebooku. je tu spousta nemovitostí na obrazovce. Panel je 15palcový, pixelsense displej s rozlišením 2 496 x 1 664 pixelů, krok nahoru z povrchového notebooku 4 je 2 256 x 1 504 pixelů. Jsem také potěšen, že Microsoft si uložil poměr stran 3: 2 na svém notebooku nového generace.

Jak již bylo zmíněno, nenávidím silné rámy. Kdybych viděl tento notebook sedět na něčím stole, snobně předpokládám, že je to několik let, ale ne, tohle je notebook 2022. Hrubý!

Surface Laptop 5 má dotykový displej, takže budete mít příležitost osvobodit se od hranic klávesnice a využít vaše oblíbená dotyková gesta na obrazovce. Panel Surface Laptop 5 rychle reagoval na mé kohoutky a přejetí, včetně sevření pro přiblížení a tří prvotřídních přejetí, aby odhalila plochu.

Sledoval jsem Ant-Man a Wasp: Quantumania Trailer na povrchovém notebooku 5. Byl jsem trochu rozzlobený písmenem, který lemoval video (standardní poměr stran YouTube je 16: 9), ale je to menší nepříjemnost. Viděl jsem, že glamský tým za Kathryn Newtonem, herečkou, která hraje Cassie Lang (dcera Ant-Man), zajistil, že každé vlasy na jejím obočí byly kartáčovány nahoru, což odráží nový trend v kosmetickém průmyslu. V některých scénách jsem dokonce viděl její malé póry.

recenze, microsoft, surface, notebook, tento, postrádá

Jak Cassie a Ant-Man náhodou narazili na tajemství, neznámý svět, byl jsem ohromen vířícími fialovými, růžovými a žlutými odstíny, které malovaly oblohu, ale přál jsem si, aby byli bohatší, živější. Možná jsem byl příliš rozmazlen přezkoumáním notebooků OLED, ale věřte mi, obrazovka povrchového notebooku 5 nevyhraje žádné ocenění. Přesto je to dost ostré a ostré, aby bylo uspokojivé pro průměrného spotřebitele.

Nyní se podívejme, jestli čísla odpovídají mé zkušenosti. Měřili jsme reprodukci barevného notebooku 5 a zaregistrovali jsme 71.6% barvy DCI-P3. Bohužel to klesne pod průměrný notebook (88.6%). Nepodařilo se také porazit M2 MacBook Air (75.9%) a Acer Swift 5 (93.3%). Přidat sůl do ran společnosti Microsoft, ani nepřekonal povrchový notebook 4 (77.8%).

Povrchový notebook 5.25 skóre přesnosti barvy Delta-E odráží průměrný prémiový notebook (blíže 0 je lepší). Ale vzduch M2 MacBook (0.20), Acer Swift 3 (0.23) a povrchový notebook 4 (0.23) jsou vše přesnější než notebook Microsoft.

Toto není ani nejvíce venkovní notebook. Jinými slovy, může vám být obtížné zjistit, zda se rozhodnete pracovat venku za slunečný den. Povrchový notebook 5 má obrazovku 384-NIT, která je stmívanější než průměrný prémiový notebook (427 nits). M2 MacBook Air je zářící hvězda s panelem 489-NIT; Acer Swift 5 není ani napůl špatný, s displejem 457-nita. Naštěstí pro povrch notebooku 5 zastínil obrazovku 334-NIT Surface notebooku 4.

Microsoft Surface Laptop 5 klávesnice a touchpad

Získejte to, lidi! Můj průměr psaní je obvykle kolem 87 slov za minutu, dávejte nebo vezměte. Představte si mé překvapení, když jsem napsal na 96 WPM s mírou přesnosti 97% na 10fastfingers.test com. To je téměř o 10 WPM více než obvykle. Páni!

Klávesnice ostrova s ​​1.3 mm klíčových cestovních funkcí Chiclet Keys s skákacími přepínači, působící jako trampolína pro mé prsty, což jim umožňuje létat z jednoho dopisu do druhého. U některých notebooků to trvá nějakou dobu, než si zvykneme na klávesnici, ale s povrchovým notebookem 5 jsem se cítil jako doma.

Než se přesunu na touchpad, Microsoft tvrdí, že klávesnice Surface Laptop 5 usnadňuje psaní „Whisper tiché“. Bullcrap! Doufejme, že se nezjistíte, že potřebujete napsat „Pomozte mi!„E.mail milovanému, zatímco vrah číhá poblíž. Není to hlučně hlasité, ale tato klávesnice je určitě clacker.

4.6 x 3.1-palcový touchpad je o něco větší než 4’s Laptop 4’s 4.Touchpad 5 x 3 palce. Je to tak měkké, ale přesto má to správné množství odporu, aby se klikání, přejetím a všechno mezi tím cítilo hladce a plynulé. Neměl jsem žádné problémy s prováděním Gesta Windows 11 Jako posouvání dvou prstů, špetku na zoom a tři prsty pro změnu Windows.

Microsoft Surface Laptop 5 Audio

Když jsem zjistil, že Microsoft umístil pod na klávesnici Omnisonic reproduktory Dolby Atmos naladěné!

Po pouhých několika sekundách poslechu „N’y Pense Plus“ od TAYC jsem musel píseň pozastavit, protože jsem nemohl uvěřit svým uším-znělo to dobře vyvážené a sametově! Slavné vokalizace „Yimmy, Yimmy, Yimmy, Yimmy“, které byly populární společností Tiktok, znělo stejně sladké jako trychtýř dort. Splněné, otřesy hodné korony od kamerunského umělce, spojené s puncovou, chytlavou základnou, znělo stejně hladce jako rozpuštěné máslo na povrchovém notebooku 5.

Při maximálním objemu, Afropopová melodie stále zněla skvěle. Nebylo to tak hlasité, jak jsem to očekával, ale to je pro mě v pořádku, protože nejsem fanoušek zesílení, které mi zatraceně vystřelí uši. Stále se mu podařilo vyplnit mou střední testovací místnost.

Výkonnost Microsoft Surface 5

Zmírněte svá očekávání, vážený čtenáři. Procesor 12. Gen Intel Core i7 1265U zabalený uvnitř povrchového notebooku 5 není navržen jako výkonnost Performance. Koneckonců, je to čip řady U; U znamená ultra nízkou sílu. Tyto čipy jsou skvělé pro štíhlé, lehké notebooky, protože je méně pravděpodobné, že se přehřívají, ale nepřinášejí špičkový výkon.

Jako takový jsem neočekával, že Surface Laptop 5 porazí Roadrunner-esque M2 Chip MacBook Air na Geekbench 5.4 Celkový test výkonu. a moje předpoklady byly správné. Notebook Microsoft zaznamenal vícejádrový skóre 6 560, zatímco MacBook Air dosáhl neuvěřitelného skóre 8 919. Acer Swift, s procesorem Intel Core i7-1260p, rozdrtil povrchový notebook 5 i M2 MacBook vzduchem šokujícím skóre 9 859. To, co jsem neočekával, však bylo neúspěch generace generace. Chip AMD Ryzen 7 4980U uvnitř 15palcového povrchového notebooku 4 nejvýznamnějším notebookem 5 se skóre 6 748. WTF?

Až do této chvíle jsem byl do značné míry na palubě doporučením povrchového notebooku 5, ale s tímto zjevením potlačím svou chválu. Na druhou stranu, multitaskingové dovednosti povrchu 5 jsou na místě. Poplacení Google Chrome lavinou 40 karet, notebook Microsoft nevyslovil jediný sténání útlaku. Po pokračování mého typického pracovního zatížení po jeho zdůraznění, Surface Laptop 5 zvládl všechno jako šampion.

Úkolem povrchového notebooku 5 jsme převedli 4K video na 1080p pomocí aplikace HandBrake Transcoding; Dokončení trvalo 8 minut a 53 sekund. To je lepší než průměrný prémiový notebook (9:58), ale horší než M2 MacBook Air (7:52) a Acer Swift 5 (7:36). Pokračuje ve zklamání pekla ze mě, ale povrchový notebook 4 dokončil úkol o 32 sekund rychleji než povrchový notebook 5. Co se to tu děje?

Microsoft tvrdí, že Surface Laptop 5 je o 50% rychlejší než jeho předchůdce, ale možná se odkazuje pouze na povrchový notebook založený na Intel 4. Nemluví o modelu AMD, to je jisté!

Grafika Microsoft Surface Laptop 5

Povrchový notebook 5 je dodáván s integrovanou grafikou Intel Iris Xe. V důsledku toho tento notebook Microsoft zdaleka není herní soupravou, ale pro úsměvy a chichotání jsme na něm spustili měřítko Sid Meierovy civilizace VI: Shromažďování Storm (1080p) a vrubovala 33 snímků za sekundu za sekundu. To je horší než průměrný notebook Premium (46 FPS).

Jak jsem očekával, povrchový notebook 5 také nepodařilo předstihnout 10jádrový GPU uvnitř čipu M2; MacBook Air dodal 40 fps. Na povrch notebooku 5’s Delight, Acer Swift 5, plná grafiky Intel Iris Xe, nemohl porazit notebook Microsoft s mírným skóre 26 FPS. Povrchový notebook 4 porazil povrchový notebook 5 vlasy (35 fps).

Microsoft Surface Notebook 5 Výdrž baterie

V tomto okamžiku jsem se vrhl ruce do vzduchu v podrážděně, protože opět povrchový notebook 5 nejlépe jeho konkurenty. a také předchůdce, také jeho předchůdce.

Na Test na notebook mag baterie, který zahrnuje povrchový notebook 5 surfování na webu při 150 nits nad Wi-Fi, dokud nezemře, notebook Microsoft po 9 hodinách a jednu minutu. To je horší než průměrný prémiový notebook, který trvá 10 hodin a 35 minut. Nemohla také konkurovat M2 MacBook Air (14:06) a Acer Swift 5 (11:24).

Dokonce i povrchový notebook založený na AMD přežil povrchový notebook 5 s během baterie 12 hodin a čtyřmi minut. TSK, TSK.

Microsoft Surface Laptop 5 Webcam

Proč Microsoft stále zavádí 720p webové kamery v této nové éře hybridních pracovišť, kde se lidé pravidelně spoléhají na videokonference denně? Nemůže ani použít ol „rámečky jsou příliš štíhlé“ omluvy, protože, jak již bylo zmíněno, jsou silnější než chicker.

The new Surface Laptop Go 2. Sleek and portable.

Mohu přiznat, že webová kamera dělá docela dobrou práci při vykreslování barev. Burgundské závěsy v mém obývacím pokoji se objevily, zatímco jsem mohl rozeznat jemné červenání na tvářích, ale není to ani ostré, ani svěží. Černé kadeře na mé hlavě, které se objevují docela definované v reálném životě, vypadaly jako onyx blob na kameře.

Potřebujete lépe provádět webovou kameru, abyste se spojili s notebookem? Podívejte se na naše Nejlepší externí stránka webcams.

Povrchový notebook Microsoft 5 teplo

Nemusíte se starat o to, že povrchový notebook 5 vypálí stehna.

Když jsme spustili 15minutové, 1080p video na povrchovém notebooku 5, Touchpad, centrum klávesnice a spodní strana dosáhla teplot 85, 90 a 95 stupňů Fahrenheit, které nepřekonají náš prahovou hodnotu 95 stupňů pohodlí. Nejžhavější část notebooku? Malá oblast na dně notebooku, těsně nad labelem Microsoft.

Microsoft Surface Notebook Software a záruka

Povrchový notebook 5 je tak lehký na bloatware, vznáší se až do mraků. Najdete aplikaci Disney, sbírku solitaire a Spotify, ale to je do značné míry.

Poháněno Windows 11 Pro, najdete své standardní jízdné aplikací Microsoft, jako jsou Microsoft News, Microsoft týmy, barvy, lidé, telefonní spojení a další. Po nastavení notebooku můžete zahájit 30denní zkušební verzi aplikací Microsoft 365 jako Word, Excel a PowerPoint, ale mějte na paměti, že se za to budete muset vzdát kreditní karty, což vás ponechává zranitelným pro, “ Haha! Zapomněli jste zrušit, takže nyní bereme vaše peníze!„Taktické společnosti rádi používají.

Povrchový notebook 5 je dodáván s jednoletou zárukou. Podívejte se, jak Microsoft udělal na našem Showdown technické podpory a Nejlepší a nejhorší značky speciální zprávy.

Sečteno a podtrženo

Pokud mohu poskytnout radu společnosti Microsoft, bylo by to, že to není na místě, kde může i nadále zavádět tyto iterativní aktualizace. Nerad to říkám, ale OEM jako Apple se s tím mohou dostat pryč, protože zdokonalili své řemeslo, takže jejich vysoce chválené produkty potřebují jen několik vylepšení.

Microsoft naproti tomu musí nakrájet kecy a vykopat silné rámy, pohřbit webovou kameru 720p a vytlačit více výkonnosti z jeho notebooků. Konečně je samozřejmé, že váš nástupce by měl být lepší než váš předchůdce, ale pokud jde o výdrž baterie, výkon, přenosu videa, pokrytí barev zobrazení, to není případ. Možná se věci změní, pokud Microsoft zavede variantu AMD.

recenze, microsoft, surface, notebook, tento, postrádá

Opravdu jsem opravdu chtěl, aby povrchový notebook 5 přistál na našem Nejlepší 15palcové notebooky stránka, ale bohužel to bude vynecháno v chladu.

Místo povrchového notebooku 5 doporučujeme M2 MacBook Air nebo Acer Swift 5. Oba nabízejí nejméně 11 hodin výdrže baterie (ve srovnání s povrchovým notebookem 5 je devět hodin) a poskytují působivý výkon.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS