Recenze Samsung Galaxy M53 5G: hodná upgrade. Samsung Galaxy M 53

Samsung Galaxy M53 5G Recenze 7.5/10

Nevýhody

Ve zkratce

 • Samsung Galaxy M53 5G jde mimo jiné proti OnePlus Nord 2.
 • Samsung Galaxy M53 5G vypadá působivě na papíře.
 • Samsung Galaxy M53 5G bere designové narážky z Galaxy M33 5G.

Samsung byla mezi prvními výrobci telefonů, kteří nabízeli zařízení 5G za cenově dostupnou cenu. Jihokorejský výrobce smartphonů se možná zaměřuje na to, aby byl celý katalog 5G telefonů zavedený ještě předtím, než se v zemi oficiálně zavádějí služby 5G. Již nabízí širokou škálu telefonů s 5G podporou za různé cenové body. Jednou z nejnovějších nabídek je Samsung Galaxy M53 5G, která uspěje Galaxy M52 z loňského roku.

Poslední dva týdny používám Samsung Galaxy M53 5G a nabízí několik slušných specifikací za cenu, kterou přichází. Galaxy M53 5G začíná za cenu R 26 499 pro základní model s 6 GB RAM a jde nahoru na 28 499 Rs pro model Top-End 8 GB RAM.

S ohledem na cenu, Samsung Galaxy M53 5G jde proti OnePlus Nord 2 5G, Motorola Edge 30, Xiaomi 11i HyperGargen 5g, mimo jiné. Otázkou nyní je, že stojí za to utratit na Samsung Galaxy M53 5G nebo byste měli jít na telefon od OnePlus, Xiaomi nebo jiného výrobce? Pojďme to zjistit v podrobné recenzi.

Design a sestavení

Telefony Samsung vždy nabízely skvělou kvalitu sestavení a Galaxy M53 5G není výjimkou. Design však vypadá zastaralý a nudně. Sestavení je něco, co je jedním z nejlepších, které najdete v segmentu cen.

Navzdory zabalení velké baterie uvnitř se Galaxy M53 5G v žádném okamžiku necítí objemná, jako tomu bylo v případě mladší sourozence Galaxy M33 5G (recenze). Telefon je velmi dobře vyvážený a hmotnost je distribuována rovnoměrně po celou dobu. Díky tomu je pro uživatele velmi snadné používat zařízení snadno po celý den. Ať už je to pro hraní her nebo sledování videí na YouTube nebo procházení kanálů sociálních médií, Galaxy M53 5G umožňuje to všechno udělat s lehkostí. Smartphone se však v rukou cítí trochu velký.

Pro tento, Samsung bere designové narážky z mladší sourozence Galaxy M33 5G. M53 vypadá hodně jako štíhlejší verze M33. Je to také méně křivky po stranách. Na zadním panelu obsahuje chytrý telefon čtyři čočky uvnitř čtvercového kamerového modulu. Senzor otisků prstů sedí na boku, který také zdvojnásobuje jako tlačítko napájení.

Přední design je také inspirován některými z nejnovějších telefonů s řadou M s displejem pro úder díry a štíhlými rámy po stranách. Brada je však o něco silnější. Celkově, Galaxy M53 5G vypadá slušně, ale věřím, že Samsung mohl trochu experimentovat s designem. Společnost v tomto aspektu hrála docela bezpečně.

Zobrazit

Galaxy M53 5G nabízí působivý zážitek z prohlížení. Sbalí 6.7palcový displej Super AMOLED Plus podobný předchůdce Galaxy M52 5G. V horní části selfie kamery je malý úder díry, ale to se v žádném okamžiku nezdá jako rozptýlení.

Telefon nabízí obnovovací frekvenci 120 Hz, která je ve výchozím nastavení povolena, ale v případě potřeby jej lze resetovat na standard. Při vyšší frekvenci obnovy se baterie ve srovnání s 90 Hz vypouští rychleji. K dispozici je režim spořiče baterie, který pomáhá, když telefon běží s vyšší frekvencí, ale ne moc. Celkově, pokud jde o výkon, má 120Hz obnovovací frekvence rychlejší a plynulejší posouvání, ale rozdíl není v režimu ve standardu moc.

Obrazovka je docela jasná i pod Dillího drsným letním sluncem, ale v takových situacích jsem musel maximalizovat úroveň jasu. V jiných situacích byla úroveň jasu kolem 40-50 procent dostatečná pro prohlížení sociálních médií a internetu, sledování videí na YouTube a další. Barvy vypadají punchy a úhly sledování jsou také docela slušné ve srovnání s většinou zařízení dostupných v cenovém bodě.

Výkon a software

Galaxy M53 5G je poháněna mediatek dimenzitou 900 SOC a zahrnuje chladicí komoru páry, která pomáhá udržovat teploty pod kontrolou. Smartphone je dodáván ve dvou variantách 6 GB RAM 128 GB interního úložiště a 8 GB RAM 128 GB úložiště. Neexistuje žádná možnost rozšíření úložiště, protože telefon nabízí hybridní zásobník s duálním sim. Podobně jako některé z nedávno spuštěných telefonů Samsung, tento také přichází s funkcí Ram Plus nebo s možností rozšiřitelného RAM.

Pokud jde o celkový výkon, Galaxy M53 5G nabízí pro příležitostné uživatele docela slušný zážitek. Smartphone byl schopen držet krok s každodenními úkoly bez jakýchkoli škytavek. Přepínání mezi aplikacemi, procházení sociálních médií, odesílání e.mailů nebo chatování na WhatsApp bylo hladké. Celkově se Galaxy M53 5G dokázala dobře podařit dobře. Totéž platí s hraním her. Telefon dokázal dobře zvládnout základní i těžké grafické hry. Ale během prodloužených herních relací došlo k určitým náznakům vrčíků, ale někdy se to děje s telefony, které stojí bombu. Dobrá věc je, že telefon se nezahřel ani během prodloužených herních relací. Existuje chladicí komora páry, která udržuje teplotu pod kontrolou.

Senzor otisků prstů sedí na boku a byl přesný při odemknutí telefonu ve většině případů. Při pokusu o mastné ruce to může někdy chybět. Pro jediného reproduktoru je také podpora pro Dolby Atmos, ale osobně bych měl rád stereofonní reproduktory zvažování jejich ceny.

V Galaxy M53 5G přidal Samsung funkci přepínání auto-dat, která automaticky přepíná mezi dvěma simy ze stejných nebo různých sítí. Záměrem je pomáhat uživatelům neustále se připojit k aktivnímu datovému připojení.

Na frontě softwaru telefon běží na Android 12 z krabice s Samsung OneUI 4.1 kůže nahoře. Společnost se zavázala k dvouletým aktualizacím OS Android a čtyřletým aktualizacím zabezpečení. Ve srovnání s OS MIUI a Funtouch je OneUI snadno použitelný, ale telefon je dodáván s mnoha bloatwaremi třetích stran, který lze v případě potřeby odinstalovat.

Fotoaparát

Pokud jde o specifikace, Galaxy M53 5G zahrnuje nastavení čtyřkomery na zadní straně sestávající z 108-megapixelového primárního fotoaparátu, 8-megapixelové ultralehké kamery a 2-megapixelové makro kamery a 2- Megapixel hloubková kamera. Pokud jde o celkový výkon, zdá se, že fotoaparát je smíšená taška.

V dobrém světle Samsung Galaxy M53 5G klikl na slušně vypadající výstřely s velkým množstvím detailů a téměř přesných barev. Situace zůstává stejná při kliknutí na makro snímky. Ale abych klikl na podrobnou fotografii portrétu, musel jsem být o něco trpělivější, aby se kamera soustředila na toto téma a rozostřila pozadí. Pokud jde o kvalitu, záběry portrétu někdy zmeškaly detaily a podobné tomu bylo v případě výstřelů ultrawide úhlu. Fotografie klikly v nízkém osvětlení vypadaly dobře, ale často zmeškaly detaily a vypadaly rozmazané. Noční režim trochu pomohl zlepšit kvalitu, ale ne moc.

Výkon fotoaparátu selfie se také jeví jako smíšená taška. Střelec 32 megapixelů zachytil ve výchozím nastavení 8-megapixelové fotografie s rozlohou pixelů. Za denního světla vypadaly selfies plné detailů s přírodními barvami, ale při slabém osvětlení vypadaly pod průměrem a úplně rozmazané. Přední kamera byla schopna zachytit slušné portrétní výstřely s zvládnutelnou detekcí hrany.

baterie

Samsung Galaxy M53 5G je podporována baterií 5000 mAh, která trvá téměř den těžkého využití, která zahrnuje procházení sociálních médií a internetu, chatování na WhatsApp, odesílání e.mailů, hlasových hovorů, běhu her a sledování videí na YouTube a sledování videí na YouTube. Tohle také nepřichází se sdruženou nabíječkou, takže pokud nemáte doma nabíječku USB typu C, budete muset utratit navíc, abyste si ji mohli koupit. Samsung říká, že přichází s možností nabíjení 25 W.

Samsung Galaxy M53 5G Verdikt

Samsung Galaxy M53 5G je poměrně slušný telefon za cenu s některými oblastmi pro zlepšení. Smartphone nabízí slušný výkon a delší výdrž baterie, ale oddělení jako kamera měla být podle mého názoru lépe optimalizována. Design také vypadá nudně, ale kvalita sestavení je prvotřídní.

Podle firemní politiky žádný z nových telefonů Samsung nenabízí nabíjecí cihlu v krabici, ale vzhledem k ceně Galaxy M53 5g bych rád viděl nabíječku typu C v krabici.

Měli byste si to koupit? Loyalisté Samsung by měli určitě jít na tento, podle jejich rozpočtu, ale spotřebitelé, kteří hledají telefon s vynikajícími kamerami. Galaxy M53 5G nabízí slušný výkon, ale pro hráče dává Realme GT 5G větší smysl pro cenu.

recenze, samsung, galaxy, hodná

Samsung Galaxy M53 5G Recenze: Působivé kamery a výkon

Nová Galaxy M53 5G nabízí slibnou sadu funkcí. Zjistěte, jak zařízení provádí v naší podrobné recenzi.

Zcela nový smartphone Samsung Galaxy M53 5G je zde a jsme velmi nadšeni, že můžeme s vámi sdílet naši recenzi zařízení. Je nabízen s 6 GB/8 GB RAM, který je prodloužitelný až na 16 GB, jak tvrdí značka. To je spojeno s vnitřní pamětí 128 GB/256 GB. Smartphone je dodáván s 120 Hz FHD Super AMOLED displejem a kapacitou baterie 5 000 mAh. Jedním z vrcholů tohoto modelu je jeho systém o 108MP čtyřkamery, který je spárován s 32MP přední kamerou. Zde je úplná recenze Samsung Galaxy M53 5G, takže si můžete prohlédnout, zda je to správná investice pro vás nebo ne.

Recenze Samsung Galaxy M53 5G: Návrh a zobrazení

Smartphone Galaxy M53 5G přichází na tenkou obdélníkovou krabici. Spolu s telefonem přichází USB k kabelu typu C, nástroj pro vysunutí SIM a průvodce rychlým startem v balíčku. Jak se značka snaží zelený, nenabízí vám adaptér.

6 smartphonů.7palcový lesklý černý displej na vás zírá, jakmile balíček rozbalíte. Zvednete smartphone ve svých rukou, budete cítit, že je pro jeho velikost lehký. Displej Super AMOLED INFITY-O 120Hz má poměr obrazovky k tělu asi 85%. Dodává se s ochranou Gorilla Glass 5. Rozlišení obrazovky je 1 080 × 2 408 pixelů, poměr stran je 20: 9 a hustota pixelů je 394ppi.

Otočte telefon a setkáte se s jeho elegantním a lesklým plastovým zadním krytem v jeho barvě těla. Galaxy M53 je nabízena ve třech barvách, modrá, zelená a smaragdová hnědá. Podařilo se nám dostat ruce na jeho zelené barevné model. Záda obdržela elegantní minimalistický vzhled. Nezdá se, že by se otisky prstů. Systém zadní čtyřkolky je umístěn úhledně a symetricky na horu. Těsně pod držákem leží baterka zařízení. Ve spodní části středu je gravírování značky Samsung, která dokončuje vzhled smartphonu.

Model je dodáván s kovovým rámečkem z těla. Na levé straně leží zásobník SIM karty, zatímco na pravé straně leží tlačítko hlasitosti a tlačítko napájení s integrovaným senzorem otisků prstů. Ve spodní části rámu leží port typu-C USB spolu s mono reproduktorem.

Oživení telefonu, jeho světlý a barevný displej FHD AMOLED okamžitě přitahuje oči. Jeden si užije funkce nejnovějšího UI 4 založeného na Androidu 12.1 OS. Vzhled a pocit jeho rozhraní je vzhled standardního zařízení Samsung. Zdá se, že barvy obrazovky jsou dobře osvětlené a dokonce i výchozí téma má skvělý kontrast.

Ikony na domovské obrazovce a zásuvce aplikací jsou ve tvaru čtverce se zaoblenými rohy, jak je vidět v typickém modelu Samsung. Dotek smartphonu se cítí docela měkký a tekutý. Celkově vypadá displej hezky a je snadné si ji zvyknout.

Streamování videí na YouTube je velmi životní. Kvalita videí může být zvýšena až do 2160p rychlostí 60 snímků za sekundu. Sledování filmů a televizních seriálů na Netflixu také poskytuje bezproblémový zážitek. Doručená kvalita obrazu je super jemná a barvy jsou živé. Galaxy M53 5G je dodáván se systémem Mono-Audio. Mono-mluvčí pracuje slušně z hlediska hlasitosti a křupavosti zvuku. Jeden však stále chybí výstup stereo-audio v zařízení.

Herní zážitek na zařízení byl testován hraním špičkových her, jako jsou Asphalt 9 Legends. Nabízená grafika je chvályhodná a reakce na dotykové příkazy je také rychlá. Pohyby a akce jsou hladké. Spolu se zvukem je hraní na smartphonu docela příjemné. Stereo zvukový výstup by však jistě povýšil zkušenost na další úroveň.

Celkově je design Samsung Galaxy M53 5G půvabný a má pro něj sofistikovanou postavu. Displej smartphonu je také docela úžasný a funguje bezchybně.

Samsung Galaxy M53 5G Recenze: výkon a kamery

Dále rozpracovává specifikace Galaxy M53 5g, nabízí se s možnostmi RAM 6 GB/8 GB v kombinaci s interním úložištěm 128 GB/256 GB. Zařízení podporuje Nano Dual-SIM a slot pro kartu microSD sdílí svůj prostor se slotem SIM. Je vybaven MediaTek MT6877 LIMENTY 900 (6 nm) Octa-Core Processor.

Nabízí také Bluetooth 5.2, Wi-Fi a 5G připojení. Model je dodáván s baterií Li-Ion 5 000 mAh, která podporuje rychlé nabíjení 25 W a zpětné nabíjení. Životnost baterie smartphonu je také dobrá. Při těžkém využití (včetně nepřetržitého sledování, her a používání fotoaparátu) může trvat celý den. Po mírném až mírném použití to může trvat déle než jeden den. Hodiny se mohou lišit podle různých používaných aplikací.

Zařízení je předinstalováno s Android 12 založeným na jednom UI 4.1 OS. Domovská obrazovka a zásuvka aplikací mají tradiční rozhraní Samsung. Zařízení je také stahováno s některými dalšími aplikacemi, které mohou nebo nemusí být užitečné. Při použití více aplikací nebyla pozorována žádná havárie aplikace. Přepínání mezi aplikacemi bylo také docela bezproblémové. Zdá se, že zařízení se také po používání po delší dobu snadno zahřívá.

Přichází k recenzi kamery Samsung Galaxy M53 5G, přichází s vynikajícím 108MP8MP2MP2MP Quad zadní kamerovým systémem spolu s přední kamerou 32MP. Má 5 režimů zoomu, 0.5x, 1x, 2x, 4x a 10x. Kvalita obrazu se výrazně zhoršuje, když jdeme po 2x do stupnice zoomu. 5 režimů zoomu je k dispozici pro použití ze zadní kamery ve standardním režimu foto a video režimu.

Noční režim nabízí 2 režimy zoomu pro zadní kameru, 0.5x a 1x. Pro portrétní režim předního fotoaparátu, režimu fotografického režimu a nočního režimu jsou nabízeny dva režimy zoomu (normální a širokoúhlý úhel), zatímco pro zachycení videa z přední kamery nejsou nabízeny žádné možnosti zoomu, které nejsou nabízeny žádné možnosti zoomu. Videa mohou být zachycena v rozlišení UHD s removolskou frekvencí 30fps z přední i zadní části.

Samsung Galaxy M53 5G: Foto režim

Režim fotografie zadní kamery funguje skvěle při zachycení jemných detailů v rámečku. Barevné schéma je plné kontrastu a vypadá blízko reality. Za vhodných vnějších podmínek vylepšuje kamera každou barvu v rámečku, takže obrázky okamžitě potěší očima. Střely se objevují docela živé za denního světla.

Samsung Galaxy M53 5G: režim portrétu

Režim portrétu zadní kamery smartphonu lze velmi dobře definovat jako jeden z jeho nejvýznamnějších vrcholů. Nejenže poskytuje vynikající kvalitu obrazu, ale barvy v rámečku jsou velmi dobře zachyceny. Celkový výsledek má pěkný popový prvek. Černoši na obrázku jsou jemně zvýšeny, zatímco nasycení každé barvy je vyladěno na zářez a vytváří ohromující zachycení. V žádném okamžiku se zamilujete do schopností fotoaparátu.

Samsung Galaxy M53 Full Review. Upgrade/Downgrade !

Samsung Galaxy M53 5G: Noční režim

Noční režim zadní kamery také funguje velmi výrazně. Ačkoli 0.5x režim zoomu přináší mírně rozmazané výsledky, výstřely pořízené z 1x zoomu nekompromisují při zachycení podrobností vůbec. Okolní světla zachycená kamerou pomáhají rozjasnit obrázek. Když už mluvíme o přední kameře, trvá to docela slušně.

Podrobnosti jsou pěkně zachyceny, zatímco tóny kůže se objevují blízko reality. Režim zábavy vkládá všechny filtry Snapchat přímo do vestavěné kamery smartphonu, čímž poskytuje snadný přístup. Kromě výše uvedeného nabízí fotoaparát také různé další režimy, jako je jídlo, makro, pro, jednorázové a mnoho dalších.

Celkově je kvalita balíčku kamery nabízená s Samsung Galaxy M53 5G docela působivá a dělá vám radost.

Výrok

Stručně řečeno, Samsung Galaxy M53 5G se zdá být skvělou volbou smartphonu. Nabízí sofistikovaný design spolu s chvályhodnou kvalitou zobrazení. Výkon zařízení je také na značce, zatímco kliknutí z jeho prémiových kamer se zdá být docela nápadné. Geekbench 5 CPU Benchmarking mu dává jednorázové skóre 506 a vícejádrový skóre z roku 1989. Cena smartphonu se může zdát, že se nakloní k vyššímu konci. Pokud to však není problém, rádi bychom vám dali jít za koupi tohoto zařízení. Je potěšením použít.

Samsung Galaxy M53 5G je cena za 28 499 Rs.

Samsung Galaxy M53 5G Nevýhody

Pro nejnovější gramorové a technické zprávy a recenze gadgetů nás sledujte. a Instagram. Pro nejnovější videa Tech Gadget se přihlaste k odběru našeho kanálu YouTube. Můžete také zůstat aktuální pomocí aplikace Gadget Bridge Android. Nejnovější zprávy o autě a kole najdete zde.

Recenze Samsung Galaxy M53 5G-hodnota za peníze

Společnost Samsung nedávno oznámila nové zařízení středního rozsahu ve své řadě Galaxy M, dabované jako Galaxy M53 5G. Je nástupcem Galaxy M52 5G a nabízí vylepšený design oproti předchůdci.

Samsung Galaxy M53 5G je umístěn ve vysoce konkurenčním segmentu 30 000 ₹ a přebírá populární zařízení od společností jako OnePlus, Xiaomi a Realme, které nabízejí podobné funkce.

Mezi hlavní vrcholy Galaxy M53 5G patří displej Super AMOLED s obnovovací frekvencí 120 Hz, primární kamera 108MP a baterie 5 000 mAh. Zařízení také přichází s podporou 5G, což z něj dělá budoucí důkaz, pokud jde o připojení.

Už několik týdnů používám Galaxy M53 5G a tady je moje úplná recenze nejnovějšího smartphonu střední třídy od společnosti Samsung.

Samsung Galaxy M53 5G. cena a dostupnost

Samsung Galaxy M53 5G je cena za 26 499 GBP pro variantu 6 GB 128 GB a 28 499 pro variantu 8 GB 128 GB. Je dodáván v hlubokých oceánských modrých a mystických barevných možnostech a je k dispozici od Amazon India, Samsung Online Store a Samsung povolených maloobchodníků po celé zemi.

V tomto segmentu cen zařízení konkuruje podobně jako Nord CE 2 5G, Xiaomi 11i 5G a Realme GT Master Edition.

Tenký telefon, lesklý design

Samsung Galaxy M53 5G má podobný design jako ostatní telefony řady Galaxy M. Dodává se s plastovou záda s lesklým povrchem. Zařízení je tenké a váží 176 gramů.

Na přední straně je zařízení dodáváno s displejem AMOLED s úderovou dírou ve středu pro fotoaparát selfie. Zařízení obsahuje tenké rámy po stranách.

Na zadní straně zařízení má modul čtvercového fotoaparátu, ve kterém je umístěno nastavení Quad Camera. Pod modulem fotoaparátu je LED blesk a logo Samsung je umístěno na dně.

Zařízení je dodáváno s kolébky hlasitosti a tlačítkem napájení na pravé straně. Tlačítko napájení se zdvojnásobí jako senzor otisku prstu. Zásobník SIM byl umístěn na levé straně zařízení.

Zařízení sportovní port USB typu-C, mikrofon a mřížku reproduktoru na dně.

Živý displej s punchy barvami

Samsung Galaxy M53 5G má 6.7-palcový displej s plným HD Super AMOLED s občerstvením 120 Hz a ochranou Gorilla Glass 5 Corning Gorilla 5. Zařízení obsahuje zářez děrky pro fotoaparát selfie.

Displej Super AMOLED je živý a nabízí vynikající reprodukci a jas barevných barev. Stejně jako u většiny ostatních smartphonů v těchto dnech můžete finifikovat barevné profily Galaxy M53 podle vašich představ, mimo jiné mezi přirozenými a punchy možnostmi, mimo jiné.

Díky The Super AMOLED Tech nabízí displej Galaxy M53 True Blacks. Je to také jeden z mála chytrých telefonů v tomto cenovém rozpětí, který nabízí displej Super AMOLED s obnovovací frekvencí 120 Hz.

Vrchní výkon, celodenní výdrž baterie

Napájení galaxie M53 5G je čipová sada MediaTek Dimentuaste 900, díky čemuž je jeden z mála smartphonů Samsung bez čipové sady Snapdragon nebo Exynos. Toto je spárováno s až 8 GB paměti a 128 GB úložiště.

Ve skutečném světě byla Galaxy M53 5G ve většině případů vánek, s koktáním nary. I ve hrách M53 fungoval překvapivě dobře při hraní grafických náročných titulů jako Call of Duty: Mobile, s podporou vysoké i střední grafiky. „Velmi vysoké“ snímkové frekvence jsou však podporovány pouze pomocí grafické možnosti „střední“.

Baterie 5 000 mAh pohání Galaxy M53 5G. S mírným využitím mi telefon trval celý den s nějakým procházením, hraním po dobu 30-45 minut, streamováním několika videí a některých hovorů. Váš počet najetých kilometrů se však může lišit.

Galaxy M53 5G nepřichází s nabíječkou v krabici, stejně jako jeho dražší sourozenec A53 5G Galaxy A53 5G. Podporuje však rychlé nabíjení 25 W.

Servivační kamery

Galaxy M53 5G sportovní nastavení čtyřkolky na zádech, s primární kamerou 108MP, 8MP ultrawide úhlu úhlu, 2MP makro a 2MP hloubkovou kamerou. Na přední straně má 32MP kameru pro selfies a videohovory.

Stejně jako jeho předchůdce se Galaxy M53 podaří zachytit slušné fotografie v podmínkách denního světla s přiměřenými detaily a mírným přesycením.

Telefon chvíli trvá, než zachytí fotografie za nízkých a umělých světelných podmínek, i když konečné výsledky jsou slušné. Při zachycení fotografií portrétu to trochu zpomalí.

Celkově je jízdné Galaxy M53 5G v pořádku za slušných osvětlovacích podmínek, což z něj činí obsluhuvatelnou možnost pro většinu uživatelů.

Závěr

Galaxy M53 5G je velmi dobrý telefon středního rozsahu, zejména pokud chcete smartphone Samsung v segmentu 30 000 GBP ceny.

Dodává se s velkým, jasným displejem, velkým baterií a hladkým výkonem. Kamery jsou slušné, stejně jako design, takže je jen málo, na co si můžete stěžovat, všechny věci zvažují.

Mezi její konkurenty patří HyperChing Xiaomi 11i, který nabízí podobný list funkcí, ale s téměř 6x rychlejším nabíjením díky 120 W Rychlému nabíjení podpory. Mezi další pozoruhodné možnosti patří Realme 9 Pro a OnePlus Nord CE 2 5G.

Recenze Samsung Galaxy M53 5G

Společnost Samsung spustila smartphone Galaxy M53 5G o pár měsíců zpět jako nástupce loňské Galaxy M52. Nový model si zachovává 120Hz FHD AMOLED obrazovku a baterii 5000 mAh, ale nahrazuje fotoaparát 64MP kamerou 108 MP a Snapdragon 778g Soc je nahrazen mediatek dimenzitou 900 soc. Je to dobrý telefon za cenu? Pojďme se ponořit do recenze a zjistit.

Obsah krabice

 • Samsung Galaxy M53 5G Smartphone 8 GB RAM, 128 GB Storage verze v mystické zelené barvě
 • Kabel USB typu-C až C
 • Nástroj SIM EJECTOR
 • Průvodce rychlým startem a informace o záruce

Telefon je dodáván s 6.7palcový displej Full HD Infinity-O Super AMOLED s rozlišením 1080 × 2400 pixelů při přibližně 392 PPI, poměr stran 20: 9. Displej vypadá jasně, díky jasu 420 nits nabízí dobrou reprodukci barev a čitelnost slunečního světla je také dobrá. Protože má panel AMOLED, nabízí skutečné černé. Obrazovka je chráněna Corning Gorilla Glass 5.

Má obrazovku s obnovovací frekvencí 120 Hz, která nabízí zkušenost s tekutým uživatelským zážitkem s plynulejšími animacemi, rolováním a hraním her. Podobně jako u ostatních telefonů Samsungů existuje štít pohodlí očí, které omezují modré světlo emitované obrazovkou. K dispozici je také tmavý režim, který vypadá skvěle na obrazovce AMOLED. Můžete si vybrat z živých nebo přirozených režimů obrazovky na základě vaší preference nebo nastavit vyvážení bílé ručně. Telefon nemá režim stmívání nebo nízkého jasu nebo nízkého jasu. Nevšiml jsem si však žádné problémy s blikání obrazovky s nízkým jasem v telefonu.

Nemá oznámení LED, ale vždy je na displeji s klepnutím, zobrazíte možnost, která zobrazuje obrazovku AOD po dobu 10 sekund po klepnutí na obrazovku. Můžete také nastavit rozvrh nebo jej nastavit tak. Existuje mnoho možností, z nichž si můžete vybrat, jako jsou hodiny, GIF nebo si můžete stáhnout jakýkoli AOD z témat sekce.

V horní části je 32 megapixelový fotoaparát v malém úderu a sluchátko je přítomno na horním okraji. Punch-díra je malá a není rušivá.

Přichází na umístění a porty k tlačítku, ve srovnání s předchůdcem nedochází k žádné změně. Tlačítko napájení, které obsahuje snímač otisků prstů a svazek kolébky, jsou přítomny na pravé straně. Hybridní slot Dual SIM je přítomen na levé straně. Sekundární mikrofon je nahoře. Primární mikrofon, port USB typu-C a reproduktorový gril jsou na dně. Nemá 3.5mm zvukový konektor. Protože strany mají plastový rám s lesklým povrchem, snadno přitahují otisky prstů.

Na zadní straně je modul Quad Camera v uspořádání matice. I když telefon má 6.7palcová obrazovka, je kompaktní. Je 7.4 mm tlustý, stejně jako M52, ale váží 176 gramů, asi 3 gramy těžší. Telefon má plastový záda s matným povrchem, který nepřitahuje otisky prstů nebo šmouhy, ale plastová záda je náchylná k škrábancem s každodenním používáním, takže musíte použít pouzdro, které není v krabici uvedeno.

Kromě varianty mystiky zelené barvy, kterou máme, je telefon také v hluboké modré barvě oceánu.

recenze, samsung, galaxy, hodná
 • 108MP zadní kamera s f/1.8 Clona,
 • 8MP ultralehká úhel kamery s f/2.2 clona
 • Hloubkový senzor 2MP s f/2.4 clona
 • Makro kamery 2MP s f/2.4 clona
 • Přední kamera 32MP s f/2.2 clona

Uži UI fotoaparátu je podobné ostatním telefonům Samsung, který běží Android 12 s OneUI 4.1. K dispozici je režim Pro, pro video, jednorázový režim, noční režim, režim potravin, panorama, makro režim, zpomalený pohyb, super pomalý mos a hyperlaps.

Přichází na kvalitu obrazu, záběry denního světla jsou dobré a kamera zachycuje dobré množství detailů, vytváří dobře exponované fotografie s dobrým dynamickým rozsahem a detaily a dynamický rozsah lze dále zlepšit umožňující režim HDR z nastavení, který se automaticky zapne, který se automaticky zapne HDR v případě potřeby. Přestože telefon má senzor 108 megapixelů, konečný výstup má rozlišení 12 megapixelu. Rychlosti automatického zaostření jsou rychlé a přesné. Ultra široké záběry z 8MP fotoaparátu jsou dobré za denního světla, ale ne nejlepší v nízkém osvětlení.

Existuje vyhrazený režim makro kamery, což je jen průměr. Živé zaměření je slušné při detekci okrajů. Výkon je slušný, ale je tu hluk. To lze dále zlepšit noční režim, ale není tu moc rozdíl. 108 megapixelových záběrů mají velké množství podrobností, ale barvy nejsou živé. Obrázky s bleskem jsou dobré a nejsou silné.

Přední kamera 32 megapixelu je dobrá. K dispozici je také široký režim, podobný jiným telefonům Samsung. Rozostření softwaru v režimu živého zaostření má průměrnou detekci okrajů.

Podívejte se na některé vzorky fotoaparátu.

Může nahrávat videa při maximálním rozlišení 4 kB při 30 fps od zadní kamery a 1080p 30 fps s předními a ultra širokými kamerami. Při nahrávání videa můžete přepínat mezi normálními, ultra širokými a také mezi předními a zadními kamerami. Může střílet zpomalený pohyb při 720p a je zde také super zpomalený.

Software, uživatelské rozhraní a aplikace

Přichází na software, telefon běží na Android 12 a nedávno se to stalo květen 2022. Na vrcholu Android 12 má nejnovější ui 4 Samsung One 4.1, který přináší několik nových funkcí, které zahrnují nové možnosti motivu pro konfiguraci domovských obrazovek, ikon, oznámení, tapet a mnoho dalšího. K dispozici jsou také přepracované, upgradované widgety s hlubokým přizpůsobením, mikrofonem a ukazateli využití kamery a dalšími. Samsung potvrdil 2 aktualizace OS a 4 roky aktualizací zabezpečení pro telefon.

Samsung galaxy M53 VS VIVO V25PRO #camerazoom #CAMERA #quality

Možnost údržby zařízení umožňuje spravovat výdrž baterie, ukládání baterie, použití a zabezpečení RAM na jednom místě. Z 128 GB úložiště v naší jednotce je 105 GB zdarma. Z 6 GB lpddr4x RAM, asi 5.2 GB je použitelný a 3 GB je zdarma, když na pozadí běží výchozí aplikace. K dispozici je také funkce Ram Plus, která používá interní paměť telefonu k rozšíření RAM o další 6 GB, kromě stávajících 6 GB RAM. To je povoleno automaticky. Dostali jsme sekvenční rychlosti čtení 861 MB/s, takže by to mělo být UFS 2.2.

Kromě obvyklé sady služebních aplikací a aplikací Google přichází smartphone s Amazon, Prime Video, Dailyhunt, Snapchat, Swiggy, Phonepe, Byju’s, Truecaller, Netflix a Microsoft Office, Onedrive, LinkedIn a Outlook Apps. Při nastavování telefonu získáte možnost nainstalovat aplikace. Má také Samsung Max, Samsung Pay Mini, Secure Folder a Samsung Knox Support. Telefon nemá reklamy, ale občas ukazuje oznámení o nových produktech Samsung.

Senzor otisků prstů a odemknutí obličeje

Telefon má senzor otisku prstu na boku, který okamžitě odemkne telefon, i když je telefon uzamčen, i když je dodáván s obrazovkou AMOLED. Můžete přidat až 3 otisky prstů a přidání otisku prstu je snadné. Má podporu pro rozpoznávání obličeje, ale nedoporučujeme ji. Oba jsou chráněny zabezpečením Knox.

Hudební přehrávač a multimédia

YouTube Music je výchozí hudební přehrávač. Má ekvalizér, Dolby Atmos, UHQ Upscaler a přizpůsobit zvuk, který lze povolit z nastavení. Všechny tyto zlepšují zvuk při poslechu prostřednictvím sluchátek a Dolby Atmos pracuje pouze se sluchátky. Nemá FM rádiovou podporu. To znamená, že zvuk prostřednictvím sluchátek je dobrý. Výstup reproduktoru z mono reproduktorů je slušný.

Telefon je dodáván s podporou WideVine L1 Out-of-The-Box, takže si můžete užít obsah HD na Netflix, Amazon Prime Video, Hotstar a další streamovací aplikace. Na YouTube nebo Netflix však nemá podporu přehrávání HDR.

Duální SIM a připojení

Má podporu pro 5G SA s podporou pro 12 5g síťových pásů (N1, N3, N5, N7, N8, N28, N28, N66, N38, N40, N41, N78) v Indii. Mezi další možnosti připojení patří Wi-Fi 802.11 AC (2.4GHz 5GHz), Bluetooth V5.0 a GPS s GLONASS. Má podporu pro USB OTG, ale existuje podpora NFC. Má konektivitu 4G a má hlasový-over-LTE (VoLTE) a Wi-Fi volání nebo Vo-Wi-Fi podporu pro Reliance Jio, Airtel a další a má také podporu pro agregaci LTE-A nebo nosiče nebo nosiče.

recenze, samsung, galaxy, hodná

Hlava 5G Galaxy M53 SAR je na 1.31/kg, který je v Indii dobře pod hranicí, což je 1.6 w/kg (více než 1 g), ale je to trochu vysoké ve srovnání s většinou ostatních telefonů Samsung.

Výkon a benchmarky

Poháněl MediaTek Dimensity 900 6nm Soc, který byl představen minulý rok. Toto má 2 x A78 CPU takto na 2 až 2.4GHz, 6x A55 CPUS takto na 2GHz. Má Mali-G68 MC4 a až 8 GB LPDDR4X RAM.

Společnost neříká, zda telefon má nějaké chlazení. Při intenzivním hraní a 4G data se trochu zahřeje, ale není příliš horké na to, aby zvládl. V graficky náročných hrách, jako jsou COD, BGMI a Genshin Impact. V našem testování ve Wi-Fi dosáhl maximálně 42 °, ale to se může lišit venku ve 4G. To znamená, podívejte se na několik syntetických benchmarkových skóre níže.

Jak vidíte, Snapdragon 778G nabízí mírně lepší výkon ve srovnání s Galaxy M53 poháněnou dimentu 900.

Životnost baterie

Galaxy M53 si zachovává baterii 5000 mAh, která trvá celý den. Dostal jsem přes 6 hodin obrazovky včas s mým každodenním používáním většinou na Wi-Fi a občas na 4G s 2 dny používání při 120 Hz obnověním frekvence. Adaptivní úspora baterie a další možnosti vám umožní zvýšit výdrž baterie, ale výkon může být ovlivněn.

Samsung nenabízí nabíječku v krabici, ale telefon podporuje nabíjení 25W. S oficiálním rychlou nabíječkou 25 W to trvá asi 1 a půl hodiny po dobu 0 až 100% a 0 až 50% trvalo asi 40 minut.

Závěr

Celkově je Galaxy M53 5G slušným smartphonem 5G střední třídy od Samsung v řadě M, ale to není nástupce hodnoty za peníze ve srovnání s Galaxy M52. I když to má stejný displej AMOLED 120Hz a nabízí dobrou výdrž baterie, výkon, zejména herní výkon dimennistického 900 není na stejné úrovni jako 778G v předchůdci.

Alternativy

Poco X4 Pro 5G je dobrá alternativa v cenovém rozpětí, s výkonnějším Snapdragon 870 SoC. Samsung Galaxy M52, která se stále prodává za diskontovanou sazbu RS. 20 999 je dobrá alternativa.

Dostupnost

Samsung Galaxy M53 5G je cena za RS. 26 499 pro 6 GB128 GB a RS. 28 499 pro variantu 8 GB128 GB. Můžete to získat od Samsung.com, maloobchodní prodejny a Amazon.v. Samsung poskytuje cashback v hodnotě RS. 2500 s kreditními kartami ICICI Bank a nabízí 25W cestovní adaptér v hodnotě RS. 1299 v Rs. 299 Když si jej koupíte s telefonem na svém webu.

 • Displej AMOLED 120Hz je dobrý
 • Dobré kamery
 • Dobrý výkon
 • Dobrá výdrž baterie
 • Průměrný výkon kamery s nízkým osvětlením
 • Chybí NFC a Wi-Fi 6 přítomné v M52
 • Není výkonný procesor pro hraní ve srovnání s M52
| Denial of responsibility | Contacts |RSS