Recenze Samsung Galaxy Note 8: výraz dominance. Samsung Note 8 Plus

Aktualizovaný test kamery Samsung Galaxy Note 8

Toto zařízení bylo testováno v roce 2017. Vezměte prosím na vědomí, že níže uvedené skóre a obsah se vztahují na starší testovací protokol fotoaparátu.

Poznámka: V září 2019 jsme aktualizovali protokol mobilního testu DXOMARK, který pokrývá výkon ultralehkého úhlu a přejmenoval na kameru DxOmark protokol Dxomark Camera. Rovněž jsme rozšířili naše testování s nízkým osvětlením a vytvořili jsme nové noční skóre Night, které zahrnuje předchozí skóre Flash skóre. Toto zařízení jsme znovu testovali pomocí nových protokolů širokoúhlých a nočních testů a aktualizovali skóre v této recenzi, ale text jsme nezměnili z původní recenze. Další informace naleznete v článcích o našich nových širokoúhlých a nočních testovacích protokolech.

Samsung Galaxy Note 8 Review Camera Review (původně publikováno 3. října 2017)

Samsung Galaxy Note 8 „Phablet“ se připojuje k rostoucímu počtu smartphonů s dvojitou cam. Poznámka 8 obsahuje dva 12MP senzory, primární kamera vybavená širokoúhlým 26mm f/1.7 čoček a druhý s 52mm teleobjektivem f/2.4 čočka pro X2 Optical Zoom Shots. Poznámka 8 je prvním vpád společnosti Samsung do světa duálních kamer a je velkým úspěchem a nabízí nejlepší možnosti zoomu jakéhokoli mobilního zařízení, které jsme testovali dosud. Přidejte k tomuto autofokusu PDAF, stabilizaci optického obrazu, automatickému HDR a masivnímu 6.3 ”displej Super AMOLED a je tu spousta pro nadšence fotografií smartphonů.

Klíčové specifikace kamery:

 • Primární 12MP 1/2.55 ”senzor s 26 mm (široký úhel) f/1.7 čoček (1.Velikost 4um pixelů)
 • Sekundární 12MP 1/3.6 ”senzor s 52 mm (teleobjektiv) f/2.4 čočka (1.Velikost pixelů 0um)
 • X2 Optical Zoom (až x8 s digitálním zoomem)
 • Autofokus PDAF
 • Stabilizace optického obrazu (OIS)
 • Dual-LED (duální tón) blesk
 • 6.3 ”(1440 x 2960) Super AMOLED displej s hustotou 521ppi
 • 2160p@30fps (4K) Video

O mobilních testech DxOmark: Pro hodnocení a analýzu v našich recenzích smartphonů, inženýři Dxomark zachycují a vyhodnocují více než 1500 testovacích obrázků a více než 2 hodiny videa v ovládaných laboratorních prostředí. Tento článek je navržen tak, aby zdůraznil nejdůležitější výsledky testování. Pro více informací o protokolu mobilního testu DXOMARK klikněte zde.

Shrnutí testu

Dosažení celkového mobilního skóre dxomark o 94 bodech se poznámka 8 stává novým vůdcem společného vůdce pro kvalitu obrazu smartphonu spolu s Apple iPhone 8 Plus. Fenomenální dílčí skóre, která prolomí novou půdu jako první smartphone, který zasáhl 100 bodů, činí poznámku 8 současným vůdcem třídy pro fotografie, a to díky vynikající kvalitě přiblížení, dobré redukci hluku a zachování detailů, stejně jako rychlé a přesné automatické zaostření. Poznámka 8 neodpovídá stejným výškám pro video, kde je jeho dílčí skóre 84 trochu za nejlepšími umělci, jako je Google Pixel s 91 body, nebo iPhone 8 Plus a HTC U11, oba s 89. Pro video je však stále velmi schopné zařízení, přičemž jeho klíčové silné stránky jsou dobrá expozice s rychlou konvergencí, rychlým a stabilním autofokusem, jakož i s dobrým snížením šumu, vyvážení bílé bílé a vykreslování barev.

Jasné světlo

Obrázky zachycené v jasném světle na poznámce 8 jsou na celém vynikajícím, s odvážným a živým vykreslováním barev a vysokou úrovní konzervace detailů.

Samsung Galaxy Note 8 zachycuje vynikající obrázky v jasném světle, s přesnou expozicí, odvážnými barvami a dobrou úrovní jemných detailů.

V jasném světle je vykreslování barev na poznámce 8 obecně velmi dobré, zobrazující odvážnou a živou barvu, i když je někdy viditelné mírně narůžovělé barvy barvy.

Celkový dynamický rozsah je trochu omezený ve srovnání s některými z nejlepších algoritmů HDR, které jsme viděli, s jasnějšími vrcholy často přeexponovanými. Jako obvykle jsme zařízení testovali ve výchozím režimu, ale s poznámkou 8 nabízející funkci automatického HDR jsme očekávali trochu více zachování detailů detailu. Pomocí této náročné testovací scény HDR je zřejmé, že Google Pixel si v blues řeky zachovává o něco více detailů, ačkoli obě zařízení nedokážou zaznamenat jakoukoli barvu na obloze.

Poznámka 8 zobrazuje omezený dynamický rozsah v této náročné scéně s vysokým kontrastem s určitou ztrátou detailů zvýraznění.

Naproti tomu stejná scéna zastřelena s pixelem Google zobrazuje znatelně více zvýraznění detailů ve vodě.

Příležitostné nepravidelnosti bílé vyvážení jsou také viditelné ve světlých venkovních scénách, s viditelným narůžovělým obsazením, ale nasycení barev zůstává pro některé ohromující výsledky silné.

Slabé světlo a záblesk

Střelba za podmínek vnitřního osvětlení je expozice poznámky 8 vynikající, s dobře spravovaným hlukem, dobrým zachováním detailů a živou barvou. V extrémním nízkém světle jsou obrazy trochu podexponované, i když v 5 luxu zůstávají velmi použitelné a stále jsou využitelné i v téměř tmavých podmínkách pouhých 1 luxus. Ačkoli zachycuje o něco méně podrobnosti o pohybujících se předmětech za podmínek vnitřního osvětlení, výsledky jsou stále velmi přijatelné a pouze tehdy, když je úroveň světla velmi nízká, poznámka 8 se vážně snaží zachovat detaily na pohybujících se předmětech.

Za podmínek vnitřního osvětlení jsou expozice poznámky 8 vynikající, s dobře spravovaným hlukem, poměrně dobrým zachováním detailů a živou barvou.

Použití blesku bez dalších světelných zdrojů, expozice, vyvážení bílé a vykreslování barev je dobré, i když je patrné některé rohové stínování. Při míchání záblesku s dalšími zdroji světla, expozice, vyvážení bílé a barevné vykreslování zůstává přesné, s opakovatelnými výsledky oproti po sobě jdoucím expozicím, ale na některých portrétech je také zřejmý mírný efekt duchu a je také patrný, spolu s růžovou barvou odlitkem v střed se přesune na zelenou na okrajích.

Zoom a Bokeh

Stand-out atribut poznámky 8 je jeho zoom, s vynikajícími výsledky využívajícími čočku X2 Optical Zoom, a také působivé rozlišení na snímcích digitálního zoomu na X4 a dokonce na x8. Pokud myslíte vážně při fotografování portrétů s smartphonem, je nezbytné pro zachycení obrázků lidí bez zkreslení, které se vyskytují pomocí širokoúhlého objektivu, nastavení duální kamny a pro pomoc s duální kamnou a pro pomoc s teleobjektivem 52 mm ekvivalent na poznámce 8). Oddělte subjekt od pozadí. Použití přiblížení noty 8 až do zvětšení X4 za jasných podmínek má za následek fenomenální detail, a ačkoli méně detailů je zaznamenáno na x8, obrázky jsou stále velmi použitelné, zejména v jasném světle. Použití optického zoomu X2 při slabém osvětlení zůstává zachování detailů vynikající, ale snímky digitálního zoomu začnou trpět o něco více, zejména při zvětšení x8, kde je detail vážně ovlivněn. Přesto je to nejlepší zařízení zoomu, které jsme dosud testovali při slabém světle.

V jasném světle je použití digitálního zoomu při zvětšení X4 také vynikající, a ačkoli v X8 (na obrázku zde) je kvalita obrazu snížena, výsledky jsou stále velmi přijatelné.

Pro srovnání, iPhone 8 Plus, i když nabízí vynikající optický zoom na x2, není tak silný jako poznámka 8 na x8, s výrazně větším hlukem, třením barev a artefakty.

Pro další posílení portrétů dělá simulační režim BOKEH poznámky 8 vynikající práci uměle rozmazání pozadí. většinu času. Při aplikaci je efekt hloubky pole velmi dobrý a aplikuje silné, ale příjemné rozostření, s pěkným kruhovým tvarem na spekulární zvýraznění. Ačkoli některé artefakty maskování chyb jsou kolem portrétu viditelné při pečlivé kontrole, při prohlížení celého obrazu jsou méně patrné, zejména na obrazovce zařízení. Pomáhá také, když je subjekt na stejné ohniskové rovině, s poruchami odhadu viditelné hloubky, což má za následek části subjektu, které jsou blíže fotoaparátu, jako je například ruka, například zobrazování nerealistické úrovně rozmazání. Opakovatelnost je také trochu zasažená a chybí, a ačkoli Bokeh Effect se při střelbě statických předmětů častěji kope, zjistili jsme.

Bokeh simulační účinek na Samsung Galaxy Note 8.

Simulační účinek Bokeh na iPhone 8 Plus.

S video dílčí skóre 84 je poznámka 8 zaostává trochu za nejlepší, ale stále je velmi schopným umělcem ve video režimu, zabalí rozlišení 2160p@30fps pro detaily bohatou 4k video nebo 720p@240fps pro vykreslování Kreativní efekty pomalého pohybu v postprodukci. Silné stránky videa klíčového videa zařízení jsou vynikající barvy a hluk v jasném světle, s velmi dobrým celkovým vyvážením bílé a barevné vykreslování. Obecně platí, že video expozice poznámky 8 jsou také vynikající, s rychlou konvergencí za změny osvětlovacích podmínek, i když dynamický rozsah může být trochu omezený ve scénách s vysokým kontrastem, s určitými ztrátami detailů ve stínu i zvýraznění. Automatické zaostření je v mnoha případech rychlé a stabilní, i když bez možností sledování v režimu výchozího režimu, udržování pohyblivých subjektů ostré může být náročné. Stabilizace videa je také docela účinná, v některých situacích je viditelný pouze menší zbytkový pohyb, obvykle u statických subjektů.

Vysvětleno skóre fotografií

Samsung Galaxy Note 8 dosahuje celkové skóre fotografií 100, které se vypočítá z jeho skóre v testech, které zkoumají různé aspekty jeho výkonu za různých podmínek osvětlení. V této části se podíváme blíže na tyto dílčí skóre kvality obrázku.

Expozice a kontrast

Velmi slušné, ne.li vynikající, skóre pro expozici. Poznámka 8 opravdu vyniká v podmínkách venkovního osvětlení, kde, několik problémů s HDR, obvykle vytváří přesné expozice s dobrým kontrastem.

V jasném světle produkuje poznámka 8 mnoho vynikajících expozic s dobrým kontrastem.

Přestože je iPhone 8 blízký, vykresluje o něco lepší dynamický rozsah s více zvýrazněnými detaily na odražené obloze v okně.

Za podmínek vnitřního osvětlení zůstávají expozice vynikající až na úrovni světla 20 luxů, a přestože jsou obrazy v extrémním nízkém osvětlení (1 až 5 luxů) mírně podexponované, zůstávají využitelné.

V extrémních podmínkách se slabým osvětlením (1 Lux) jsou výstřely grafu Dxomark noty 8, ale stále vykořisťovatelné.

Omezený dynamický rozsah poznámky 8 v režimu výchozího režimu je zřejmý při fotografování silných podsvícených portrétů, protože kamera nedokáže zaznamenat přesnou expozici pro tmavší nebo lehčí oblasti. Nepochybně použití blesku k odlehčení subjektu a manuálního nastavení expozice v režimu Pro by mohlo výrazně zlepšit výsledky, ale to vyžaduje zásah od fotografa.

V podsvícených portrétech jsou tváře podexponovány, zatímco pozadí je nadměrně exponováno.

Barva

Galaxy Note 8 Obrázky ukazují odvážné vykreslování barev za jasných venkovních podmínek, a ačkoli barva za vnitřních nebo nízko-osvětlových podmínek je velmi přijatelná, některé barvy v těchto podmínkách ovlivnily celkové skóre barev.

Poznámka 8 činí ve většině světelných situací jasnou a živou barvu, s obzvláště odvážnými odstíny při střelbě v dobrém světle venku.

Přestože je vyvážení bílé obecně přesné a příjemné, na některých venkovních obrázcích je patrná mírná růžová barva.

V naší percepční analýze kvality obrazu byla poznámka 8 skórovala velmi dobře jak pro vykreslování barev, tak pro barevnou uniformitu, ale vyvážení bílé nebylo tak silné, s některými viditelnými barevnými odlitky ve všech podmínkách osvětlení, včetně narůžovělého obsazení venku a obzvláště znatelného Oranžové obsazení uvnitř.

Autofokus

V 94 letech dosáhne poznámka 8 vynikající skóre pro výkon automatického zaostření. Skóre jsou vynikající jak pro statické scény (krajina), tak pro ty s pohybem předmětu (rodina), dosahující téměř nejvyšších značek v vnitřních i venkovních podmínkách. Zaměření je také rychlé a přesné při slabém světle, a ačkoliv se podivné selhání vplížilo do pohybu subjektu za slabého světla, poznámka 8 zůstává spolehlivým zařízením pro ostré obrázky za všech podmínek.

V podmínkách nízkých osvětlení (20 luxů) je doba střelby kolem 300 ms velmi rychlá a poznámka 8 je také velmi přesná, s 0% mírou selhání zaostření nad 30 po sobě jdoucích výstřelů.

Doby střelby jsou také velmi rychlé, s velmi krátkým zpožděním (do 100 ms) pro poznámku 8, aby se zaostřilo ze stavu mimo zaostření v podmínkách vnitřního i venkovního osvětlení. Zpoždění bylo o něco delší (asi 300 m) ve velmi nízkém světle, ale to je pro podmínky stále velmi přijatelné.

Detail (65)

Celkové skóre detailu poznámky 8 65, zahrnuje analýzy zachování textury ve statických scénách (skóre krajiny) a scény s pohybem předmětu (rodinné skóre) za všech světelných podmínek. Poznámka 8 zaznamenává vynikající podrobnosti o statických scénách v podmínkách vnitřního i venkovního osvětlení; Nižší úrovně detailů v extrémním nízkém světle a ve scénách obsahujících pohyb subjektu ovlivnily celkové skóre.

Detailní ochrana je dobrá ve venkovních scénách, ale někdy se jemné detaily ztratí v nízkokantrastních oblastech.

V jasných venkovních podmínkách je zachování textury u pohyblivých subjektů dobré, ne.li vynikající, s menšími detaily za vnitřních podmínek a významnou ztrátou detailů u pohyblivých subjektů v extrémním nízkém osvětlení. Použití stativu nemá žádný dopad na časy expozice poznámky 8, ale s rychlostí závěrky klesly pod 1/40 sekundy za podmínek nízkého osvětlení mezi 1 a 100 luxy, obrázky stativu jsou o něco ostřejší.

Samsung Galaxy Note 8, 1000 Lux.

Zkoumání kapesních obrázků nařízených v jasném světle (1000 lux), ostrost pro poznámku 8 je dobrá, ale nejkrásnější detaily nejsou tak zachované jako pro Google Pixel nebo iPhone 8 Plus.

Skóre ostrosti pro statické scény (krajina) a scény s pohybem předmětu (rodina) v různých podmínkách osvětlení.

Graf akutace (ostrost) jasně ukazuje, že nejvíce detailu je zachován ve statických scénách (krajině) v dobrém světle mezi 20 a 100 luxus. Zatímco dobrá textura je zaznamenána také ve scénách s pohybem (rodinou) za jasných podmínek mezi 100 a 1000 luxe.

Samsung Galaxy Note 8, 5 Lux.

V podmínkách nízkého osvětlení (5 Lux) má iPhone 8 Plus zjevně při sledování 100% plodin výhodu, ale na úkor trochu viditelnějšího hluku.

Hluk

Velmi dobré skóre pro hluk, což je vynikající jak v podmínkách vnitřního i slabého osvětlení. Denoising je dobře spravován, pouze s některými zbytkovými šlehačkovými hluk viditelný v tmavších stínových oblastech. Úrovně viditelného šumu jsou dobře kontrolovány na poznámce 8 ve srovnání s iPhone 8 Plus a Google Pixel, s menšímu svítidlu patrnému v oblasti zvýraznění i stínů.

Samsung Galaxy Note 8, 5 Lux.

Сравнение Samsung Note 8 и S22 Ultra ��

Výkon hluku v jasném světle není tak dobrý jako v podmínkách nízkého osvětlení, s některými zbytkovými šum jas viditelný ve stínových oblastech.

Denoising je velmi dobře spravován za podmínek se slabým osvětlením, ale některé zbytkové šum jas je v temných oblastech velmi viditelné

recenze, samsung, galaxy, note, výraz, dominance

Artefakty

Poznámka 8 upustila body za ztrátu ostrosti okraje, viditelné zvonění podél kontrastních okrajů, barvy třásně, viněty a viditelné bludiště a moiré artefakty, ke kterým může dojít na vysokofrekvenčních vzorcích. Ze všech těchto obav je to ztráta ostrosti mezi hranami a středem rámu, která má nejškodlivější dopad na kvalitu obrazu. Při pohledu na obrazovku zařízení je dopad těchto artefaktů malý, ale pokud plánujete výrobu výtisků nebo elektronicky zobrazování obrázků ve velkém měřítku, budou mít více znepokojeni.

Některé obrázky Samsung Galaxy Note 8 mohou zobrazit barvy okraje na okrajích s vysokým kontrastem.

recenze, samsung, galaxy, note, výraz, dominance

Blikat

Dobré celkové skóre pro Flash, s modulem LED s dvojitým tónem Note 8 poskytující trvale dobré výsledky v situacích pouze pro záblesk i smíšené osvětlení. Jeho klíčové silné stránky jsou vynikající expozice, stejně jako dobrá barva a textura. Silné viněty nebo rohové stínování se vyskytuje jak na výstřelech pouze pro záblesky, tak i v podmínkách smíšeného osvětlení, což má za následek poměrně tmavé okraje na zábleskových obrázcích. Úrovně detailů jsou velmi dobré, ale hluk je zřejmý, stejně jako mírné strašidelné na některých portrétních obrázcích. Vykreslování bílé a barvy jsou obecně velmi dobré a konzistentní oproti po sobě jdoucím záběrům, ale některé barevné stínování se vplíží.

Zvětšení

Vynikající celkové skóre pro zoom, které se skládá z jednotlivých skóre při podmínkách nízkého světla, vnitřního a venkovního osvětlení. Pomocí optického zoomu X2 pomocí 52mm teleobjektivu je detail vynikající za podmínek vnitřního i venkova a zůstává velmi dobrý v extrémním nízkém světle, také. Zoom s dlouhým dosahem pomocí digitálního zoomu na X4 a X8 je také velmi dobrý-ve skutečnosti to nejlepší, co jsme testovali. Ačkoli se s digitálním zoomem začnou vidět nějaký hluk a artefakty, ve srovnání s konkurenčními zařízeními jsou dobře kontrolovány. Pro dobré detaily zkuste omezit digitální zoom na zvětšení X4, ale za jasného světla (1000 lux) je detail na x8 téměř přijatelný, zejména pokud prohlížíte obrázky pouze na malé obrazovce.

Pomocí digitálního zoomu poznámky 8 při zvětšení X5 je zachování detailů dobré, a přestože jsou efekty aliasing a moiré sotva viditelné, začnou se objevovat nějaký hluk a zvonění artefaktů. Ve srovnání s mnoha konkurenčními zařízeními jsou dobře kontrolovaní, ale díky poznámce 8 je nejlepší smartphone pro digitální zoom, který jsme testovali dosud.

100% plodin testovacího grafu Dxomark ukazuje, že poznámka 8 zaznamenává velmi dobré detaily, které za všech osvětlovacích podmínek zaznamenávají optický zoom X2. S digitálním zoomem X4 můžete očekávat dobrý detail za jasného světla a přijatelných výsledků pro vnitřní výstřely. Při velmi nízkém světle digitální zoom nedokáže při prohlížení obrázků na 100%zachytit dobré detaily, ale pro zobrazení malé obrazovky je rozlišení dostatečně dobré.

100% plodin testovacího grafu dxomark zastřelil podmínky nízkého světla, vnitřního a venkovního osvětlení při 2x, 4x a 8x zvětšení zoomu.

Bokeh

Bokeh simulace na poznámce 8 dělá docela konzistentní práci za nízkých i jasných světelných podmínek. Její silné stránky jsou silným efektem rozmazaného nebo hloubky pole, což může přinést některé výrazné portréty. Tvar bokeh je pěkný kruhový vzor, ​​podobný tomu, čeho by bylo dosaženo opticky pomocí teleobjektivu a širokého otvoru. Opakovatelnost je problémem, s účinku, který se aktivuje na asi třetině našich portrétů, a znatelný krok v gradientu rozostření je často patrný za předmětem, spolu s nekonzistentností v množství hluku aplikovaného na rozmazání.

Režim simulace Bokeh poznámky 8 aplikuje silný efekt rozostření na pozadí s přiměřeně dobrým maskováním předmětu a vynikajícím odhadem hloubky.

Blur na pozadí není tak vysloveno, když pořídí stejný výstřel s iPhone 8 Plus, ale obě zařízení vykreslují pěkný kruhový bokeh na spektrálních nejdůležitějších bodech a vytvářejí něco podobného optickému efektu DSLR a teleobjektivu objektivu.

Skóre videa vysvětleno

Samsung Galaxy Note 8 dosáhne celkové skóre videa 84 bodů, takže nedosáhne zcela stejných výšek jako u fotografií. Celkové skóre videa se však vypočítá z video dílčích skóre. ), Textura (47), hluk (73), artefakty (80) a stabilizace (81).

Klíčové silné stránky poznámky 8 proto spočívají v obecně vynikajících expozicích, s rychlou konvergencí expozice, jak se mění osvětlení. Vytváření bílé a vykreslování barev jsou také velmi dobré. Ačkoli je automatické zaostření rychlé a stabilní v mnoha videích, nedostatek jakéhokoli sledování automatického zaostření ve výchozím režimu snížil celkové skóre. Je však třeba zmínit, že poznámka 8 přichází s vyhrazeným režimem sledování, který musí být povolen ručně, a proto nebyl zahrnut do našeho testu. Stabilizace videa je dobrá, ale ne zcela na stejné úrovni jako někteří konkurenti, se spoustou zbytkového pohybu při držení kamery stále během nahrávání.

Závěr: nejvyšší hodnocení prozatím

Když jsou všechny testy ověřeny, vypočítala skóre a diskutované vnímavé analýzy, Samsung Galaxy Note 8 vyjde jako vynikající volba pro nadšence smartphonů, což odpovídá nejvyššímu celkovému skóre 94 bodů iPhone 8 Plus plus. Nastavení duální kamby nabízející druhý teleobjektiv pro portréty jsou skutečným krokem vpřed pro fotografie smartphonů a implementace v poznámce 8 je výjimečná, což z něj činí nejlepší smartphone pro testování zoomu, které jsme testovali.

Přidejte k tomuto extrémně rychlému a přesnému automatickému zaostření a velmi kompetentní jednotce Flash, poznámka 8 rozbije novou půdu jako první smartphone, který dosáhne 100 bodů pro jeho fotografické dílčí skóre. S novými zařízeními na obzoru od několika klíčových inovátorů pro fotografování smartphonů bude moci poznamenat své nejlepší místo? Čas ukáže.

Klady

 • Vynikající výkon zoomu až 4x
 • Velmi nízké hladiny hluku při slabém světle
 • Rychlé a přesné automatické zaostření
 • Dobré detaily za jasného světla a vnitřních podmínek
 • Světlé a živé barvy

Recenze Samsung Galaxy Note 8: výraz dominance

Cena: 949 linka Bottom: Samsung’s Note Line je i nadále dominantním telefonem společnosti, pokud jde o podíl na mysli, ne.li podíl na trhu. Vynikající hardware je plný špičkových specifikací a nejrůznějších hardwarových funkcí, které si přejete, a poleva na dortu je super mocný stylus s perem. V softwaru a se senzorem otisků prstů je několik vtípků, ale můžete se dívat kolem nich, abyste získali úžasně schopný telefon.

Klady

 • Nejlepší obrazovka je dnes k dispozici
 • Velmi dobrý fotoaparát
 • S perem je skutečně jedinečná funkce
 • Skvělé funkce hardwaru
 • Top-end specifikace

Nevýhody

 • – Software může být ohromující
 • – Životnost baterie není dost dobrá na velikost
 • – Senzor otisků prstů je obtížné dosáhnout
 • – Základní reproduktor

Proč můžete důvěřovat Android Central

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Pro hyper-pozorující telefonní pitomce, Galaxy Note 8 nikdy nebude myslící novým technologií ohromující mysl. Nakonec už nejsme cílovým trhem Samsung-dokonce i pro poznámku Galaxy, tradičně jeho nejvíce zaměřené zařízení na nadšence. Iterace linky Galaxy Note 2017 není navržena tak, aby nutně lákala a vzrušila všechny nejvíce hardcore uživatele-nyní je to jasně jen nejlepší kus tříbodové běhové telefonní linky Samsung.

Galaxy Note 8 má několik jednoduchých cílů. Cílem je obnovit důvěru ve značku poznámky po vyvolání poznámky 7 a opět nabízí špičkovou lodi s perem, aby působila jako tvář značky Samsung. Poznámka 8 má být příkladem toho nejlepšího, co společnost nabízí; Vyvrcholení toho, co učinilo Samsung v posledních několika letech tak úspěšným. To samozřejmě znamená, že Galaxy Note 8 je většinou totožná s Galaxy S8. předchozí benchmark pro to nejlepší, co nabídl dříve.

Samsung bude prodávat peklo z Galaxy Note 8. Záleží nám na tom, zda je to telefon skutečně hodný úžasně vysoké požadované ceny a veškerý humbuk, který s ním přináší. Na tyto otázky odpovíme a více v naší recenzi Galaxy Note 8.

O této recenzi

Já, Andrew Martonik, píšu tuto recenzi po 10 dnech pomocí U.S. Odemčená galaxie poznámka 8. Telefon byl použit na T-Mobile v Seattlu, WA a na Deutsche Telekom v Berlíně v Německu. Telefon dorazil na softwarovou verzi NMF26X a nebyl během kontrolního období aktualizován.

Galaxy Note 8 Recenze videa

Chcete.li získat rychlý pohled na Galaxy Note 8 a podívat se na to v akci, budete chtít sledovat naši recenzi videa výše. Až budete hotovi s videem a touží po ještě více informacích poznámky 8, můžete si přečíst úplnou recenzi níže!

recenze, samsung, galaxy, note, výraz, dominance

Iterace v nejlepším

Hardware a displeje Galaxy Note 8

Asi 90% zkušeností s viděním a držením Galaxy Note 8 je známé. to znamená, že pokud jste jedním z milionů lidí, kteří již používají Galaxy S8 a S8. Ale většina lidí se nebude snažit koupit poznámku 8, pokud mají GS8 nebo S8; přicházejí z jiného telefonu a měli by se připravit na to, aby na ně udělala dojem.

Kombinace elegantního hliníkového rámu a ostře zaobleného skla je stále nápadná, zejména v černé a modré barvě, kde je kov dobře vyrovnán skleněné podceňování-který má také jiný, jemný vzor. Tolerance jsou těsné a rámečky jsou velmi malé po celé obrazovce. Dělá úzký rám a bohatou zakřivenou sklenici křehčí poznámku 8 než některé jiné telefony? Pravděpodobně. Ale změna designu by znamenala, že by to nebylo tak zatraceně krásné. Pro většinu je to skvělý kompromis.

Stručně řečeno, poznámka 8 už není opět praktickým jednoručním telefonem, který vám dává velkou obrazovku v poněkud zvládnutelné velikosti. Skutečně máte spoustu obrazovky, se kterou můžete pracovat, což je velmi užitečné, zejména při používání telefonu s aplikacemi na celé obrazovce (nebo více okna) v orientaci na výšku. Ale pro kohokoli s průměrným až malým rukama bude obtížné dosáhnout horní třetiny displeje nebo dosáhnout na opačnou stranu obrazovky pro sklouznutí gesto. A víš ty co? Někteří lidé jsou s tím kompromisem naprosto v pořádku. chtějí jen více obrazovky, a to je klíčový důvod, proč si kupují poznámku. Každý, kdo chce něco kompaktnějšího (a stále schopného), může získat galaxii S8.

Jste odměněni tím, co je opět nejlepším dostupným displejem smartphonu.

Pokud jste připraveni zvládnout tělo poznámky 8, jste odměněni tím, co je opět nejlepším displejem smartphonu, který je dnes k dispozici. Už několik let jsem nad těmito super AMOLED panely vrhal a Samsung se neustále neustále sám. Rozlišení WQHD, které vychází na 521 pixelů na palec, nabízí spoustu hustoty. Ale to, co opravdu vyniká, je vizuální jasnost, punchy barvy a směšný jas.

DisplayMate vydal své vůbec první hodnocení poznámky 8 a čísla jsou ohromující: vrchol jas 1240 nits, 112% barevného prostoru DCI-P3 a odrazivost pouhých 4.6%. A také to prochází oční test. o této obrazovce nemám co říci nic jiného než skvělé věci. Jen nechápu, jak byste s tím mohli mít stížnost. Každá společnost by měla usilovat o to, aby měla tuto úroveň panelu ve svém telefonu, a každý, kdo vidí poznámku 8, se bude cítit, jako by jejich současný telefon byl podřadný. protože to je.

Jedním z důležitých aspektů nedávných telefonů společnosti Samsung je to, kolik skvělých hardwarových funkcí nabízí, které nakonec považujeme za samozřejmost jen kvůli tomu, jak byly konzistentní mezi zařízeními. IP68 Odolnost vůči vodě je samozřejmě, ale je to také rychlé bezdrátové nabíjení, hodně hlasitý reproduktor a ano, konektor pro sluchátka. navíc, opravdu pěkná sada AKG sluchátka v krabici, aby se dokončil zážitek. Pro všechny oblasti, které Samsung inovuje a přepíná věci, bylo v těchto základních oblastech velmi konzistentní a jsou to ty, které lze snadno prodávat proti konkurenci, která tak často chybí (nebo mnoho).

Stejné pevné jako vždy

Galaxy Note 8 Software, specifikace a výkon

Na rozdíl od hardwarové strategie nabídky tří různých telefonů v různých velikostech s mírně odlišnými schopnostmi se Software Samsung nadále pokouší být všemi věcmi pro všechny lidi. Rozhraní a funkce poznámky 8 jsou opět identické vůči Galaxy S8, stejně jako Galaxy S7 a Note 5 po aktualizacích Nougat. Rozhraní na mě v průběhu času rozhodně rostlo, zejména když se Samsung přesunul do pěkné kombinace bílých, šedých a černochů s náznaky průhlednosti a barev.

Stále existuje hojnost funkcí, z nichž některé mají kořeny již od Galaxy S3 a Note 2, ale pro lepší nebo horší Samsung většinu z nich vypnul a efektivně je skryl v nastavení. Pokud má někdo starý telefon Samsung a přesune se na poznámku 8 a chce najít nějakou náhodnou funkci, kterou milovali, je to pravděpodobně tady-a zároveň zážitek z začínajícího není tak chaotický, jak býval. Je tu prostor pro zlepšení a nikdo se nebude zaměnit na poznámku 8 za to, že má software Motorola, ale je to nejlepší, jaké kdy bylo.

Životnost baterie

Poznámka 8 má pochopitelně konzervativní kapacitu baterie, s 3300 mAh uvnitř. menší než poznámka 7 a Galaxy S8 (3500 mAh), které přišly před ní. S efektivnějším procesorem spuštěným pořadem a určitým optimalizací softwaru je, že kombinace může stále poskytovat skvělou výdrž baterie; něco, co je poznámková linka tradičně známá.

Kromě několika napodobitelů na úrovni rozpočtu je Galaxy Note 8 vaše jediná skutečná volba pro telefon se stylusem-a stejně jako každá nota je pero S hlavní součástí zážitku se speciálním softwarem a integrace do systému. Pen s nabízí 4096 úrovní citlivosti tlaku, která kombinovala 0.Tip 7 mm vám dává přesnou kontrolu, ať už si zapisujete rychlou poznámku, podepisujete PDF nebo trávíte čas nakreslením něčeho složitějšího.

Dobře, s trikem

Galaxy Note 8 Kamery

Samsung se připojil k klubu Dual Camera Club s poznámkou 8 a jde se stejnou kombinací popularizovaný iPhone 7 Plus: pár senzorů stejného rozlišení za různými čočkami ohniskové délky. Hlavní kamera poznámky 8 je prakticky (ne.li zcela) identická s Galaxy S8, ale sekundární je jiný typ senzoru s delší ohniskovou délkou, asi 2x hlavní a f/2.4 clona.

Navzdory mé mírné nechuti s myšlenkou, že hlavní kamera zůstává stagnující, fotografie, které z toho dostanete pokaždé, jsou dobré a většinu času jsou skvělé. Samsung má stále zkušenost se spuštěním fotoaparátu super-cizí a zachycuje stejně rychle se naprosto uzamčen dovnitř. Fotografie za denního světla jsou punchy a vždy příjemné pro oko a fotografie slabého světla jsou stále skvělé s typickou tendencí společnosti Samsung mít teplou teplotu barev a v některých výstřelech. Ale to jsou malé nitpicks. stačí se podívat na níže uvedené vzorky fotografií a podívejte se, co je tato věc schopna.

Samsung Galaxy Note 8 vs. Galaxy S8 Plus: S Pen není jediný rozdíl

Samsung’s Galaxy Note 8 se spustí zhruba rok po katastrofálním debutu vzpomínané poznámky 7. Ale také přichází na patách nejnovější vlajkové lodi Samsung, velmi chloučená Galaxy S8 Plus. Jaké jsou tedy rozdíly? A v bitvě o poznámku 8 vs. S8, který vyhraje?

Poznámka 8 je pro začátek větší chytrý telefon a přichází s Pen Stylus Samsung S Pen. Je to první produkt v řadě smartphonů společnosti Samsung s duální kamerou, ale zabalí stejný procesor Snapdragon 835 Qualcomm Octa-Core, který najdete na S8. A stejně jako S8, podporuje to počítačovou stanici Dex a asistentka BIXBY poháněná AI. Galaxy S8 Plus je však sama o sobě působivá. Pit Galaxy Note 8 vs. Galaxy S8 Plus zjistit, který je lepší telefon.

brejle

Galaxy Note 8 a Galaxy S8 Plus sdílejí hodně společného.

Poznámka 8 zabalí procesor Octa-Core Snapdragon 835 Qualcomm, stejně jako Galaxy S8 Plus. (Qualcomm tvrdí, že má oproti předchůdci 27 % výkonnost, Snapdragon 821.) Ale poznámka 8 má výhodu: Extra paměť. Poznámka 8 je dodávána s 6 GB paměti, zatímco Galaxy S8 Plus má 4 GB. Zda bude mít další RAM užitečný, je stále na debatě.

Je to skoro stejný příběh v oddělení úložiště. Nová nota i Galaxy S8 Plus mají 64 GB vnitřní paměti a slot pro kartu microSD vám umožňuje snadno přidat další úložiště.

Paměť Galaxy Note 8 může poskytnout výhodu s multiaskingem, ale bude jen stěží rozeznatelné ze S8. Přesto, protože to nabízí více RAM, dáváme mu vítězství.

Vítěz: Galaxy Note 8

Návrh a zobrazení

Galaxy Note 8 může být větší a blokovanější než Galaxy S8 Plus, ale dva telefony jsou vyříznuty ze stejného hadříku.

Vezměte například rámec Galaxy Note 8. Je konstruován ze stejného mixu kovů a skla jako S8 Plus a má stejné odolné vůči Gorilla Glass 5. Málo jiného se změnilo. Poznámka 8 má port USB-C, 3.5 mm konektor pro sluchátka, senzor otisků prstů a skener iris. Totéž platí pro S8 Plus.

Vzhledem k tomu, že poznámka 8 a Galaxy S8 Plus jsou vyrobeny ze stejných materiálů, není překvapivé, že jsou stejně odolné. Oba jsou certifikovány pro odolnost proti vodě, což znamená, že mohou být ponořeny do 5 stop vody po dobu půl hodiny bez poškození. Ani nejsou hodnoceny na kapky nebo škrábance, což znamená, že oba budou potřebovat, aby přežili více než silně polstrovaný pád.

Podobnosti se vztahují na obrazovku k okraji. Obrazovka poznámky 8 je o něco větší než Galaxy S8 Plus ‚. 6.3 palce versus 6.2 palce. ale může se pochlubit stejnými zakřivenými rámečky a úzkými stranami na horní a dolní části. S výjimkou rohů poznámky 8, které se zužují postupně než ty na S8 Plus, je těžké je rozeznat od sebe.

Obrazovka Galaxy Note 8 se z hlediska specifikace výrazně neliší od S8 plus. Je to světlý, barevný model Super AMOLED se stejným rozlišením Quad HD (2 960 x 1 440 pixelů) a 18.Poměr stran 5: 9.

Navzdory podobnostem mezi Galaxy Note 8 a Galaxy S8 Plus jsme částečnou pro S8 Plus. Jeho postupné křivky způsobují, že S8 Plus vypadá futurističtější a méně agresivnější než poznámka 8, o které si myslíme, že je dobrá věc.

Vítěz: Galaxy S8 Plus

Životnost a nabíjení baterie

Galaxy Note 8 má baterii 3 300 mAh, která je mírně pod baterií Galaxy S8 Plus ‚3 500 mAh. Je příliš brzy na to, abychom zjistili, jak velký rozdíl bude mít rozdíl 200 mAh ve skutečném světě, ale neočekáváme nic dramatického. Galaxy S8 Plus trvala asi den s mírným až těžkým používáním při našem testování a očekáváme to samé o poznámce 8.

Oba telefony podporují bezdrátové nabíjení (QI a PMA) a také adaptivní rychlé nabíjení společnosti Samsung. S kompatibilním adaptérem můžete očekávat, že se poznámka 8 nabíjí stejně rychle jako S8 Plus. asi za 90 minut dejte nebo vezměte nebo vezměte.

Bez ohledu na to má S8 Plus stále větší baterii, takže jí dáváme vítězství.

Vítěz: Galaxy S8 Plus

Fotoaparát

Největší rozdíl mezi Galaxy Note 8 a Galaxy S8 je kamera.

Poznámka 8 je první vlajková loď Samsung s duálními čočkami. Oba jsou 12megapixely v rozlišení, ale jeden má f/1.7 clona, ​​zatímco druhý má f/2.4 clona. Na druhé straně Galaxy S8 Plus má 12megapixelovou kameru s f/1.7 Clona.

Poznámka 8 je tyto dvojité kamery dobře využívá. Live Focus, nový režim fotoaparátu, vám umožní aplikovat efekt rozmazání podobného DSLR-Bokeh-před nebo po zachycení fotografie. Duální zachycení povede detailní výstřel a zároveň širokoúhlý výstřel.

Galaxy S8 Plus má selektivní zaměření, což v podstatě napodobuje efekt Bokeh Live Focus se softwarem. Bohužel však výsledky nevypadají vždy přirozeně.

Na přední straně je poznámka 8 a Galaxy S8 Plus stejný 8megapixelový senzor s f/1.7 Clona. Pokud je představení selfie S8 Plus nějakým náznakem, můžete očekávat, že fotoaparát směřující přední část směnného postupuje ve scénářích s nízkým osvětlením.

Vítěz: Galaxy Note 8

Software

Ale poznámka 8 má něco, co Galaxy S8 Plus ne: Samsung’s S Pen Stylus. K dispozici je memoranda o obrazovce, funkce, která vám umožní načrtnout a psát poznámky bez zapnutí displeje poznámky 8 a Smart Select, který generuje GIFS. Air Command poskytuje seznam zkratky pro aplikace, kdykoli je pero S odstraněno z jeho slotu, a zvětšit promění pero S na digitální zvětšovací sklo, zvětší text a obrázky kolem jeho špičky. Nová funkce s názvem Live Messages vám umožňuje načrtnout animovaný obrázek a sdílet jej s přáteli nebo na sociálních médiích jako GIF.

Pak je tu pár aplikací, který vám umožní přidat zkratku pro spuštění dvou aplikací v režimu rozdělené obrazovky současně. Tato funkce pravděpodobně přijde na S8 plus později.

Vítěz: Galaxy Note 8

Cena a dostupnost

Galaxy Note 8 ještě není k dispozici-je k dispozici pro předobjednávku a v září se prodává v prodeji. Ale když se spustí online a v obchodech, bude to sakra mnohem dražší než Galaxy S8 Plus.

Galaxy Note 8 Předobjednávky začínají o půlnoci 24. srpna v ATT, C Spire, Cricket Wireless, Sprint, Straight Talk Wireless, T-Mobile, U.S. Cellular, Verizon Wireless, Xfinity Mobile, Samsung.com, best buy, cíl a Walmart.

Na druhé straně je Galaxy S8 Plus v současné době k dispozici od všech hlavních dopravců, včetně ATT, Sprint, T-Mobile a Verizon. 64 GB modely začíná na 850.

Galaxy Note 8 Galaxy S8 Plus
Verizon 40 po dobu 24 měsíců (960) 35 po dobu 24 měsíců nebo (840)
Att 31.67 po dobu 30 měsíců (950) 35.42 po dobu 24 měsíců nebo 28.34 po dobu 30 měsíců (850)
T-Mobile 39 po dobu 24 měsíců (930) nebo 30 za měsíc a 210 130 dolů 30 po dobu 24 měsíců nebo 0 dolů a 33 po dobu 24 měsíců (850)
Sprint 40 pro 18měsíční pronájem 35.42 po dobu 24 měsíců (850)

Nepřekvapilo by nás, kdyby v blízké budoucnosti viděli zlevněné ceny pro Galaxy S8 Plus, ale na základě ceny MSRP je poznámka 8 mnohem lepší hodnota.

Galaxy Note 8 je dražší než Galaxy S8 Plus napříč deskou, jak vidíte. Ale aby osladili hrnec, Samsung, maloobchodníci a dopravci partneři rozšiřují freebies a slevy na první kupující.

 • Od nynějška do 24. září získají zákazníci, kteří si předobjednávají poznámku 8, na výběr bezplatné kamery Samsung Gear 360 (hodnota 230) nebo sada Free Galaxy Foundation Kit s 128 GB paměťovou kartou a bezdrátovým nabíjecím kabrioletem (hodnota 190).
 • Samsung také rozšiřuje podstatnou slevu na bývalé majitele poznámky 7, kteří si rezervují poznámku 8 brzy. Jsou způsobilí pro okamžitou slevu na obchod až 425, když upgradují svůj aktuální telefon na poznámku 8.
 • Verizon nabízí 50 procent z maloobchodní ceny poznámky 8 předplatitelům, kteří obchodují ve svých starých telefonech, plus 100 z chytrých hodinek Samsung Gear S3 s novou dvouletou aktivací, 50 z balíčku Samsung Power, který zahrnuje bezdrátový nabíjecí stojan Přenosná napájecí balíček a nabíječka automobilu.
 • ATT hází do bezplatné Galaxy Note 8 pro zákazníky, kteří se zaregistrují do služby DirecTV.
 • U.S. Cellular dává zákazníkům, kteří přecházejí z jiného dopravce do 300.

Neexistují žádné dva způsoby: Galaxy Note 8 má lepší hardware než Galaxy S8 Plus. Ale poznámka 8 není nyní k dispozici a v 930 odemknutém je to jeden z nejdražších telefonů Samsung v historii.

Vítěz: Galaxy S8 Plus

Celkový vítěz: kravata

Na první pohled je jen velmi málo odlišit poznámku 8 od Galaxy S8 Plus: má stejný procesor Snapdragon, stejné rozlišení obrazovky, stejnou úložnou kapacitu a dokonce i mnoho stejných softwarových funkcí (jako je kompatibilita Bixby a Dex Dock Compatibility ).

To, co poznámka 8 nabízí S8 Plus, je Samsung’s Sen. Je součástí krabice a umožňuje vám zapisovat poznámky, když je obrazovka vypnuta, a spusťte aplikace odstraněním pera z jeho pouzdra. Poznámka 8 je také vybavena duálními kamerami a pokud si myslíte, že tyto funkce stojí za další cenu, přejděte na poznámku 8. Pokud ne, pak je levnější S8 Plus skvělá volba.

Doporučení editorů

Kyle Wiggers je spisovatel, webový designér a podcaster s akutním zájmem o všechny věci Tech. Když nekontrolujete gadgety.

Řada Samsung Galaxy S23 obsahuje spoustu funkcí. Telefony nabízejí jasné displeje AMOLED, kamery schopné minimálně 30x přiblížení přes sestavu, velké baterie a další. Zatímco Galaxy S23 Ultra je nejlepší od Samsung, Galaxy S23 a Galaxy S23 Plus také zabalí prvotřídní funkce. Ale má řada Galaxy S23 bezdrátové nabíjení?

Může to vypadat jako otázka neomylné, ale je to důležité položit. Některé telefony plně podporují bezdrátové nabíjení, zatímco jiné telefony. jako je OnePlus 11. to vůbec nemají. Galaxy S23 podporuje bezdrátové nabíjení

Společnost Samsung pracuje na přinášení odolnosti proti vodě a prachu IP67 vůči zařízením Galaxy Tab S9, tvrdí nová zpráva. To pochází z poměrně spolehlivého technologického blogu zaměřeného na Samsung Sammobile. Očekává se, že společnost zahájí svá zařízení příští generace za zhruba šest měsíců a od roku 2020 přijala 18měsíční cyklus od roku 2020.

Zpráva poznamenává, že by se to lišilo od série Active Tab, kterou Samsung prodává jako drsná alternativa k pravidelným tabletům Galaxy S. Předchozí tablety společnosti Samsung Galaxy S nebyly vybaveny žádnou formou hodnocení IP, ačkoli společnost je rozšířila na podobně velikosti série.

Voda se nemíchá dobře s chytrými telefony, ale nehody se mohou stát, takže je vždy dobré zkontrolovat, zda je váš telefon vodotěsný. zejména s novým telefonem, jako je řada Galaxy S23.

Galaxy S23, Galaxy S23 Plus a Galaxy S23 Ultra jsou opravdu lákavé balíčky. Mají AMOLED displeje s občerstvením 120 Hz, nejnovější a největší procesor Qualcomm, výkonnými kamerami a mnohem více. Ale než se připravíte na to, abyste si svrhli své těžce vydělané dolary, pravděpodobně vás zajímá: Je Samsung Galaxy S23 vodotěsný? Samsung Galaxy S23 je odolný vůči vodě

Upgradujte svůj životní stylledigital trendy pomáhá čtenářům udržovat si karty v rychle se rozvíjejícím světě techniky se všemi nejnovějšími zprávami, zábavnými recenzemi produktů, bystrým úvodníkům a jedinečným plíživým výplachem.

Testováno: Galaxy Note 8 Live Focus vs iPhone 7 Plus Portrét Mode

Galaxy Note 8 je první telefon Samsung, který obsahuje kamerový systém s dvojitou čočkou. Podobně jako u iPhone 7 Plus Apple, zahrnuje teleobjektiv spárovanou se standardní čočkou. To umožňuje oběma telefonům poskytovat zábavnou hloubku efektů pole. ale dělá jednu společnost lépe? Podívejme se na rozdíly mezi jejich přístupy a uvidíme, zda se jeden telefon může objevit vítězně.

brejle

Apple „Portrét Mode“ a „Live Focus“ společnosti Samsung používají své duální kamerové systémy k měření hloubky ve scéně a zavedení Bokeha nebo rozostření do fotografie pořízené s teleobjektivem. To napodobuje špičkové DSLRS a vytváří ohromující účinek, když je správně provedeno. Ale mluvíme zde o fotoaparátech smartphonu, takže pojďme nejprve kopat do specifikace ne-tak-DSLR kalibrů.

Na papíře se rozdíly mohou zdát nepatrné, ale oba telefony se liší některými drastickými způsoby. Jak poznámka 8, tak iPhone 7 Plus mají duální 12megapixelové senzory. Oba mají mezi každou kamerou účinný 2x optický zoom. A oba sportovní optická stabilizace obrazu (OIS) na jejich hlavní čočce. Ale to je místo, kde se podobnosti zastavují.

Poznámka 8 obsahuje větší, duální senzory pixelů (1.4μm vs. 1.2μm). Zahrnuje také OIS na teleobjektivu. první pro jakýkoli smartphone a velmi důležitý pro kapesní střelbu. Poznámka 8 také obsahuje rychlejší otvory v obou čočkách: Hlavní kamera je f/1.7 (Apple je f/1.8), zatímco teleobjektiv je f/2.4 (Apple je f/2.8). Rychlejší clona umožňuje více světla dosáhnout senzoru, což má za následek méně hlučný obraz.

Ale specifikace vyprávějí pouze polovinu příběhu, protože skvělý software může snadno překonat nižší hardware. A pokud je zážitek ze skutečného používání kamer chudý, je mi jedno, jak skvělý je fotoaparát, nechci ji používat.

Použitelnost

Nejprve se dostaneme do uživatelského prostředí. Přechod na režim portrétu iPhone 7 Plus je jednoduchý, ale nakopne se vteřinu. Jakmile to udělá, rozhraní společnosti Apple je opravdu dobré, když vám řekne, jak dosáhnout sladkého místa režimu. Software doporučuje, abyste byli asi 8 stop od vašeho předmětu, aby se efekt spustil, a všimnete si krabice na rozhraní na žlutě, když můžete portrét vymyslet portrét. Pokud podmínky nejsou správné, Apple vám řekne, co musíte změnit, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

3 НЕДЕЛИ с Samsung Galaxy Note8! Глючит или Нет?

Samsung? Ne tak moc. Po spuštění fotoaparátu stačí klepnout na možnost Live Focus, která spustí Super Quick. Po aktivaci jste vyzváni, abyste zůstali kolem 4 stop od vašeho předmětu, aby se efekt spustil. Ale když účinek nespustí, považuji výzvy za příliš vágní, aby byly užitečné.

Speciální funkce

Rozhraní stranou, poznámka 8 má pár pěkných triků na rukávu. Nejprve si můžete upravit, kolik je do scény představeno Bokeh. Je tu praktický posuvník, který v reálném čase vidíte, jak moc ovlivňujete výstřel. A aby se to posunulo na jinou úroveň, to samé lze provést po vypálení fotografie! Z aplikace Galerie můžete uložit tolik různých variací, kolik chcete, protože všechny informace jsou již vloženy do zachycení. Poznámka 8 také uloží fotografii z hlavní kamery, jen pro případ, že chcete jinou perspektivu scény, kterou jste zastřelili.

Apple nemá žádnou z těchto možností, ale doufám, že přicházejí v aktualizaci softwaru nebo se objeví nativní v jednom z nových modelů iPhone, které byly oznámeny příští týden. Prozatím si můžete vybrat pouze na to, aby 7 plus uložilo druhou verzi fotografie s vypnutím efektu.

Výsledky fotografie

Jak tedy vypadají fotografie? Pojďme porovnat obrázky našeho báječného modelu Cyndal, natočené na ulici v San Franciscu. Světlo se toho dne rychle měnilo, takže expozice se trochu liší od výstřelu. Oba telefony však dokázaly zachytit příjemné obrázky s pěknou hloubkou.

recenze, samsung, galaxy, note, výraz, dominance

Ale už vidíme problém. IPhone zaostřuje obličej a přidává rozmazání ke všemu, dokonce i objekty, které jsou ve stejné rovině zaostření jako její tvář. Na fotografii iPhone můžete vidět níže, že detail na jejím vrcholu je ztracen.

Od té doby, co byl v loňském roce představen tento portrétní režim, jsem si všiml tohoto vtipu, a stále jsem velmi zmatený, proč Apple toto rozhodnutí učiní. Není to jak práce DSLR a je to jen nedbalé. Poznámka 8 na druhé straně má model. top a všechny. zaměřeno na to, s pěkným oddělením od zdi za ní.

Přechod na scénu druhé ulice si všimneme několika dalších věcí. Nejprve poznámka 8 bojuje s detekcí okrajů na vlasech stejně jako iPhone. Ale co je důležitější, je to, co se děje s garáží v pravém horním rohu rámu.

IPhone rovnoměrně rozmazává linie, zatímco poznámka 8 je pochopení hloubky scény a rozmazání je gradientem. To naznačuje, že poznámka 8 je schopna přesněji představovat hloubku než iPhone.

Odhlášení o tomto travnatém umístění odhaluje některé stejné vtípky. Oba telefony nadále bojují se složitými scénami a v důsledku toho udržují některé věci v zaměření, které by měly být rozmazané, a naopak.

Přiblížením do levého horního rohu si také všimneme, že v maximální hloubce je iPhone 7 Plus mnohem rozmazanější než poznámka 8.

Tento poslední příklad před garážovými dveřmi znovu ukazuje slabosti obou kamer. Poznámka 8 se snažila. a selhala. shromáždit to, co mělo být zaměřeno, což mělo za následek podivné skvrny rozostření.

A zatímco iPhone rozmazalo všechno, včetně jejího vrcholu, ve stejném množství, také to vložilo hranice kolem modelu (podívejte se na její vlasy ve výstřelu výše) a na okrajích rámu nepřirozeným způsobem.

Závěr

Co jsme se tedy ze všech těchto srovnání naučili? Dozvěděli jsme se, že obě společnosti mají stále dlouhou cestu, jak zdokonalovat jejich hloubku polních režimů. Samsung přeskočil Apple z hlediska funkcí a dělá to lépe při získávání celé hloubky scény. Režim společnosti Apple je však snadněji používán a bude s největší pravděpodobností aktualizován brzy s novým hardwarem a softwarem.

Ať tak či onak, jsem velmi šťastný, že obě společnosti nadále tlačí mobilní fotografii vpřed. Protože nejlepší kamera je ten, který na sobě máte, tak proč to nebýt úžasný!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS