Recenze Samsung Galaxy S22 Plus. Galaxy S 22 Plus

Recenze Samsung Galaxy S22 Plus

Samsung Galaxy S22 Plus je dobré zařízení, i když to nestojí jako jeden z nejnovějších telefonů Samsung.

Klíčové funkce

Úvod

Galaxy S22 Plus sedí uprostřed řady Samsung Galaxy S22-není tak bohatá na funkce jako S22 Ultra, ale nabízí více obrazovky, se kterou si můžete hrát než Galaxy S22.

S velkou obrazovkou, všestranným polem fotoaparátu a působivými schopnostmi výkonu se zdá, že má v telefonu vše, co byste mohli chtít, i když Samsung vydal Galaxy S23 Plus jako nástupce.

Design a obrazovka

Ve chvíli, kdy jsem to vytáhl z krabice, bylo okamžitě zřejmé, že Samsung Galaxy S22 Plus je bezpochyby dobře vypadající telefon, ještě více, když je v pěkně růžovém odstínu našeho recenze sluchátka.

S lesklými kovovými stranami a jemným záda matných skla (kvalitativní zlepšení na nešťastném plastovém panelu Galaxy S21) vypadá tento telefon a cítí se jako prvotřídní sluchátko. Fotoaparát směřující vpředu je umístěn v malém holepunchovém zářezu ve středu displeje, zatímco trojité zadní kamery jsou zabaleny dohromady v jemně zakřiveném modulu na zadní straně, který téměř vyčnívá zezadu zezadu.

Zjistil jsem, že toto sluchátko je dokonale zvládnutelné a pohodlné používat pouze s jednou rukou, váží 195G a velmi štíhlé v 7.6 mm. S ohledem na to vše, mnoho uživatelů by to mohlo dobře upřednostňovat před obrovským a poněkud těžkopádným ultra S22, které jsme při testování připadali obtížně používanou jednou rukou.

Naštěstí tento telefon není jen hezká tvář; Je to také těžké, s hodnocením IP68 vykazující silný odpor proti prachu nebo vniknutí vody a přičemž přední a zadní část je vyrobena z vysoce odolného gorilského skla Victus Plus. Během testování zařízení přežilo opotřebení každodenního používání a náhodný pokles bez úhony.

6.6-palcová obrazovka AMOLED je jednou z oblastí, kde toto zařízení skutečně vyniká. Bylo pro mě těžké vypnout tento nádherný displej, který je hladký, jasný a má brilantní přesnost barev, takže obsah opravdu svítí.

Ať už sledujte videa, hraní her nebo rolování na sociálních médiích, tato obrazovka je vynikající při jakémkoli úkolu, na který se obrátila ruku a byla jen radost použít.

Stojí za zmínku, že usnesení není na absolutním vrcholu toho, co jsme viděli na chytrých telefonech, což je vylepšeno Samsung Galaxy S22 Ultra, Sony Xperia 1 III a Xiaomi 12 Pro. Nikdy jsem však zvlášť necítil, že se jedná o velkou ztrátu, i když streamuje vysoce kvalitní obsah. Během testování se obsah rovnoměrně vypadal ostrý a pravidelně jsem ho ocitl používat k streamování videa při dojíždění. Samsung uvízl se stejným rozlišením pro S23 Plus.

I když tato konkrétní obrazovka možná nebyla na samém vrcholu své hry, je spravedlivé říci, že zbytek je velmi. Adaptivní obnovovací frekvence 120 Hz zajišťuje super hladkost, když ji potřebujete nejvíce, jako je hraní 120 snímků za sekundu nebo procházení skrz kanály sociálních médií, ale automaticky snižuje jinak, aby se ušetřilo výdrž baterie. Podpora HDR10 je podporovaný obsah, jako je mnoho pořadů Netflix, opravdu „pop“ z obrazovky a vypadá přitažlivější než kdy jindy. A maximální jas 1750 nits znamená, že tato obrazovka zůstává čitelná a přitažlivá, i když se na to díváte pod nejjasnějším slunečním světlem.

Design i obrazovka byla podle mých zkušeností vynikající, přičemž bývalá byla nóbl, ale odolná a druhá se zabývala používat, i když rozlišení není nejlepší ve své třídě.

Fotoaparát

V modulu fotoaparátu jsou tři senzory; Hlavní širokoúhlý fotoaparát, ultrawide senzor a teleobjektiv.

Ve srovnání se starší Galaxy S21 Plus je zde několik změn, zejména širokoúhlý fotoaparát, nyní je 50 megapixelů spíše než 12 megapixelů, zatímco teleobjektiv je nyní 10 megapixelů s 3x optickým zoomem spíše než s 64 megapixely 1.1x optický zoom. Ultrawide zůstává víceméně stejný, s zorným polem 120 stupňů a rozlišením 12 megapixelů.

Spuštění dvou hlavy k hlavě jsme zjistili, že Ultra nabízí více všestrannosti, s ohledem na to, že má na palubě extra teleobjektivní teleobjektiv, ale jen zřídka se ocitám, že potřebuji 10x optický zoom, jako je to stejně. To bude opravdu užitečné, pouze pokud pravidelně potřebujete zachytit obrázky, které jsou daleko, například na koncertech nebo sportovních zápasech. Ale vzhledem k stavu světa a toho, jak stabilní musíte držet ultra, abyste dosáhli dobrých výsledků v těchto podmínkách, je to daleko od jističe do mé mysli.

recenze, samsung, galaxy

V každodenních scénářích jsem zjistil, že kterákoli čočka, kterou se rozhodnete použít, zjistíte, že obrázky, které pořídíte. Ve skutečnosti byste mohli považovat barvu za trochu nadměrně zdůrazněné v některých kontextech. Já osobně preferuji neutrálnější výsledky věrné životnosti, které používáte, používáte pixel 7 Pro nebo iPhone 14 Pro, i když přístup Samsung ke zpracování obrazu bude s Instagramem na závislé pravděpodobně velmi dobře klesnout.

Například jsem pořídil výše uvedený obrázek s hlavním senzorem ve velmi zataženém a deštivém dni a hloubka barev byla stále zdůrazněna tam, kde by jiné kamery mohly chrlit nešťastnější obraz.

Výše uvedený obrázek byl pořízen hlavní kamerou za slunečnějšího dne v Barceloně; Stoji ve stejné poloze, pořídil jsem níže uvedený obrázek pomocí ultrawide senzoru.

Jak vidíte, existuje docela jednotný pohled na obrázky, když jsou pořízeny těmito různými senzory, aniž by mezi nimi došlo k obrovskému poklesu kvality nebo tónu.

Výše uvedený obrázek byl opět pořízen s hlavní kamerou v zamračeném dni v Londýně, zatímco níže byla pořízena ze stejné polohy s ultrawide senzorem místo toho.

Vždy je užitečné mít vysoce výkonné sekundární senzory, jako je toto pro různé kontexty. Když jsem se chtěl při pohledu dolů po kanálu vtlačit do rámu, mohl bych znovu použít Ultrawide, abych získal lepší výsledky než hlavní kamera:

Senzor teleobjektivu, vybavený 3x optickým zoomem, je dalším užitečným doplňkem vaší fotografické arzenálu. V pozdní odpoledne jsem vyrazil z kanceláře a pořídil jsem níže uvedený obrázek s hlavním senzorem:

Poté pomocí teleobjektivního senzoru k přiblížení do vzdáleného kancelářského bloku to byla výsledná fotografie:

Jak vidíte, stále se zdá být ostrý a živý, navzdory takové působivé úrovni zoomu.

Otočením na fotografii s nízkým světlem a nejprve jsem vyzkoušel fotoaparát bez zapnutou nočního režimu, což je výsledek, na kterém můžete vidět výše. Poté jsem vyzkoušel stejný pohled s použitím nočního režimu, jak je ukázáno níže:

Oba výsledky jsou dobré, ale barvy jsou lépe zachovány, když se aplikuje noční režim. V jiném kontextu, kde nebylo tolik jasných světel, s nimiž jsem se mohl vypořádat, zkusil jsem to znovu.

Trvalo velmi pozdě, s ničím jiným než měsíčním světlem pro osvětlení, stále je tu dost detailů, i když není moc barev. Ale když je to vyzkoušeno s nočním režimem, jak je uvedeno níže, velká část barvy byla obnovena pro atraktivnější fotografii:

Jak vidíte, můžete se spolehnout na zadní kamerový systém Galaxy S22 Plus a dodávat působivé obrázky v různých různých kontextech.

Fotoaparát selfie, který hodiny na 32 megapixelech, také přináší ostré a punchy snímky, s vynikajícím bokeh efekt.

Celkově jsem byl s fotografickým výkonem velmi spokojený a je jasné, že tento telefon má všestranné a vysoce kvalitní nastavení fotoaparátu.

Výkon

V rámci modelů S22 Plus existují dvě potenciální varianty, pokud jde o čipovou sadu, s některými běžícími na Snapdragon 8 Gen 1 (v USA a Indii, mimo jiné) a Exynos 2200 (většinou v Evropě) a druhý je ten, který jsme testovali. Samsung tento přístup změnil se S23 a držel se stejného Snapdragon 8 Gen 2 pro Galaxy Chip přes celou linii.

Očekávali byste, že vlajkové lodi, jako je toto, vynikají, když je procesor podroben jeho tempo, a naštěstí se toto sluchátko splňuje všech našich očekávání.

Všimnete si, že to nemá vůbec žádný problém při jednání s jakýmikoli každodenními aplikacemi, které používáte na každodenní den, a při zavádění vážných her je telefon potěšením, snadno schopný zvládnout nejnáročnější tituly na jejich Nejvyšší dostupná nastavení.

Zde jsou úplné testy benchmarku, které jsme zaznamenali, když prokládá procesor jeho kroky:

Samsung Galaxy S22 Plus. 6 způsobů, jak bije můj iPhone 13 Pro Max

Po vyzkoušení Samsung Galaxy S22 Plus po dobu několika týdnů se nečekané stalo. Vážně uvažuji o upuštění od mého milovaného iPhone 13 Pro Max pro nejnovější vlajkovou loď Samsung a není to ani top model v řadě.

Jako někdo, kdo šťastně používá iPhony za poslední dva roky. Věděl jsem, kdy byla oznámena rodina S22, že bych rád vyzkoušel Ultra Galaxy S22 s jeho stylusem, duálním teleobjektivem a větším zakřiveným displejem, všechny jedinečné funkce, které nedostanete na iPhone.

nicméně. Dokonce i konvenčnější S22 Plus udělal hodně, aby mě k tomu přilákal. Samsung ve skutečnosti oznámil, že předobjednávky řady Galaxy S22 jsou více než dvojnásobné než řada Galaxy S21, což ukazuje, že existuje spousta poptávky. Ve skutečnosti, kdyby to nebylo pro zbytek mých nedávných technických nákupů, neváhal bych vyměnit SIMA na Samsung.

Design, který je prostě lepší

První věc, kterou jsem si všiml při vyzvednutí S22 Plus, byla navzdory jeho 6.6-palcový displej téměř odpovídající velikosti 6.7palcový iPhone 13 Pro Max, je mnohem hezčí držet. Je hubenější a tenčí, váží méně a přestože má plochý displej, jako je iPhone, má zakřivené strany, možná nejdůležitější věc pro zpřístupnění větších telefonních obrazovek.

S22 Plus je stejně hezký jako iPhone. také. I když preferuji možnost zelené barvy před růžovým zlatem mé revizní jednotky, stále to vypadá skvěle s jeho kamerami „Contur Cut“ a znovu zavečenou sklem. Fotoaparát selfie punch-hole také pomáhá vzhledu telefonu ve srovnání s vroubkovaným iPhone a umožňuje vám vidět trochu více displeje.

Jasnější a vždy zapnutý displej

Když už mluvíme o displeji, je to přinejmenším stejná jako u iPhone Pro Max celkově. FHD Galaxy S22 Plus nenabízí tak vysoké rozlišení, ale sdílí stejnou frekvenci 120 Hz a zároveň je jasnější. Nejvyšší hodnocení, které jsme viděli od Galaxy S22 Plus.

Také získáte tenčí rámy z Galaxy S22 Plus. Zatímco nevyužitý černý prostor kolem displeje je stěží nejzajímavější součástí telefonu, znamená to, že získáte více obrazovky pro velikost telefonu proporcionálně.

Také se mi líbí, že S22 Plus může používat vždy na displeji, něco, co Apple stále nenabízí na iPhone. Je tu férová část mého dne, kdy otevírám pouze telefon, abych zkontroloval čas nebo svá oznámení, které vidím na první pohled na S22 Plus.

Spolehlivé odemknutí otisků prstů

I když většinu času nemám problém se systémem Apple Face ID ID, existuje několikrát denně. řekněte, když mám na sobě masku nebo se snažím používat telefon v nepříjemném úhlu. že musím vzdát se rozpoznávání obličeje a stačí zadat můj pin. Senzor otisků prstů na S22 Plus není nový nebo jedinečný, ale stále je to velmi spolehlivý a rychlý způsoby, které se v současné době nemůže shodovat.

Také protože Samsung používá spíše ultrazvukové čtenáře než na optických na jiných telefonech Android, nedostanete ten nepříjemný záblesk světla při otevírání telefonu, který děláte s jinými telefony. Apple dělá masku obličeje obličeje přátelským s nadcházejícím iOS 15.4 Aktualizace, ale pro jeho vydání zatím neexistuje žádný harmonogram.

Konkurenční fotoaparáty s lepšími funkcemi Pro

Po vyzkoušení kamer jsem si stále myslím. Galaxy S22 Plus však nabízí některé jedinečné výhody, včetně jeho 3x optického zoomu a 30x Super Res Zoom. IPhone 13 Pro Max má 3x optický zoom, ale pouze 15x digitální zoom.

K dispozici je také výhoda aplikace Samsung Expert Raw Camera. Skutečnost, že mohu mít tuto úroveň ovládání, na rozdíl od automatizovanější aplikace pro fotoaparát pro iPhone, je vzrušující návrh. Můžete vše vyladit od ISO a rychlosti závěrky po vyvážení bílé. To je něco, na co se budu dívat více, když najdu nějaké dobré předměty, které střílet.

Rychlejší nabíjení

Galaxy S22 Plus se nemůže shodovat s iPhone 13 Pro Max na výdrž baterie, ale jen málo telefonů může. Naštěstí nabízí mnoho zippier 45w nabíjení, které je hodnoceno za 50% poplatek za 20 minut. To je rychlejší nabíjení než 20w iPhone 13 Pro Max, což dokáže spravovat pouze 50% poplatek za 30 minut.

flexibilní software

Jedno uživatelské rozhraní má své výhody ve srovnání s iOS. Jako systém založený na Androidu získáte mnohem více svobody při uvedení aplikací a widgetů, kde se vám líbí, spíše než tam, kde si Apple myslí, že je možná budete chtít.

Jednou z konkrétních funkcí, kterou chci zvýraznit na panelu S22 Plus, je Samsung’s Edge Panel, který vám poskytuje rychlý přístup k aplikacím, kontaktům a nástrojům přejetím z určeného bodu na okraji obrazovky. Na jiných zařízeních pro Android byly podobné funkce, ale zde to funguje opravdu dobře.

Důvod, proč nebudu vyměňovat. moje další zařízení Apple

Skutečnost, že jsem tak přitahován k S22 Plus, je pro mě divná, vzhledem k tomu, že iPhone 13 Pro Max v podstatě vše v pořádku. A co víc, S22 Plus není obrovský upgrade z Galaxy S21 Plus, ve srovnání s tím, kolik toho přesunulo z S21 Ultra na S22 Ultra. A přesto jsme tady.

Potenciální přesun do Androidu z iOS nese s sebou několik komplikací, kvůli mému použití exkluzivních aplikací iOS a dalších produktů Apple, jako je můj iPad a My AirPods Pro. Skutečnost, že Galaxy S22 Plus mi vůbec otočila hlavu, je úspěch sama o sobě.

F Musel jsem si dnes koupit úplně nové načítání gadgetů a vzhledem k dobrým věcem, které jsem slyšel o Galaxy Tab S8 a Galaxy Buds Pro, možná bych se ponořil do ekosystému Samsung, s Galaxy S22 plus na centrum.

Recenze Samsung Galaxy S22

Jsem ten 5g chlap. Vlastně jsem tu byl pro každý „g.„Během 18 let jsem dobře zkontroloval více než tisíc produktů na plný úvazek v PCMag.com, včetně každé generace iPhone a Samsung Galaxy S. Také píšu týdenní zpravodaj, plně mobilizovaný, kde jsem posedlý telefony a sítími.

Sečteno a podtrženo

Samsung Galaxy S22 mísí prvotřídní konektivitu a výkon s nejlepší kombinací funkcí a velikosti pro cenu, což z něj dělá vlajkovou loď Android, aby porazil.

Editoři PCMag vybírají a kontrolují produkty nezávisle. Pokud si koupíte přidružené odkazy, můžeme vydělat provize, které pomáhají podporovat naše testování.

Nevýhody

  • Fotografie mohou vypadat trochu vyplavené
  • Nabíjení 45 W neznamená velký rozdíl v rychlosti
recenze, samsung, galaxy

Specifikace Samsung Galaxy S22

Hodnota jména

Samsung’s Galaxy S22 (999.99) je dav-pleaser. Má spolehlivý příjem, jasnou obrazovku, pevné kamery a dobrou výdrž baterie. Nic z toho není překvapivé; Telefony Galaxy Samsung jsou výchozí volbou pro většinu uživatelů Androidu v USA a určitě pro stávající majitele zařízení Samsung, kteří chtějí upgradovat. S22 je prostředním dítětem sestavy S22. nemá pero jako Galaxy S22 Ultra a není tak kompaktní jako S22. V jiných letech by to mohlo být zapomenutelné, ale tentokrát kolem S22 zasáhne nejlepší rovnováhu mezi výkonem, hodnotou a přenositelností těchto tří. Na špičce trhu s telefonem Android v USA soutěží S22 pouze s 899 Google Pixel 6 Pro. Vlajková loď společnosti Google je dostupnější a má lepší kamery, ale S22 nabízí silnější procesor a celulární rádio, vydělává ji cenu našich editorů.

Od roku 1982 PCMag testoval a ohodnotil tisíce produktů, aby vám pomohl přijímat lepší rozhodnutí o nákupu. Podívejte se, jak testujeme. (Otevře se v novém okně)

Lepší tělo a nádherný displej

Samsung prodává dvě verze S22 v USA: každá nabízí 8 GB RAM, ale můžete si vybrat mezi 128 GB (999.99) nebo 256 GB (1 049.99) úložiště. Vyberte si opatrně, protože bez slotu pro kartu microSD je to veškerý prostor, který dostanete.

Návrh loňské Galaxy S21 byl zklamáním pro 1 000 telefon. Zadní materiál se cítil levný a plasticky, zejména ve srovnání s matnou kovovou texturou Galaxy S21 Ultra. To je součást důvodu, proč S21 Ultra získal cenu našich editorů místo S21.

Galaxy S22 (vlevo) má odolnější a prémiové tělo než Galaxy S21 (střed) nebo Galaxy S20 (vpravo) (foto: Molly Flores)

Naštěstí se Galaxy S22 cítí mnohem více prémie. Zadní materiál má hedvábně matný pocit a zdá se odolnější vůči škrábancům než sušená vrstva na ultra S22. Telefon je však velmi kluzký. Právě teď je to na mém stole, pomalu, neúprosně pohybující se směrem k okraji; Pouze tření z rány kamery brání tomu, aby se pohyboval jako hokejový puk. Stejně jako všechny ostatní modely v současné sestavě Galaxy, S22 nese hodnocení IP68 pro odolnost proti prachu a vodě. A stejně jako S22 je S22 k dispozici v černé, zelené, růžové nebo bílé. Testoval jsem růžový S22 a zelenou S22. Růžová je delikátní pastel a zelená je střízlivá tmavě-lezová barva.

Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23

Unihertz Titan

Přibližně 6.19 x 2.98 o 0.29 palců (HWD) a 6.91 uncí, Galaxy S22 je kratší a lehčí než S21 (6.35 o 2.98 o 0.31 palců, 7.13 uncí) a tak se snadněji zachází. To znamená, že S22 je stále větší a širší (i když lehčí) než iPhone 13 Pro (5.78 od 2.82 o 0.30 palců, 7.2 unce).

Galaxy S22 (vlevo) se zdá být odolnější vůči škrábancem než S22 Ultra (vpravo) (foto: Molly Flores)

Mírná změna poměru stran znamená, že loňské 6.7palcová obrazovka je nyní 6.6-palcový, ale oba sportují stejné rozlišení 2 340 x 1 080 pixelů. Líbí se mi změna; Poměr stran 20: 9 na S21 vypadal velmi hubený, zatímco 19.Poměr 5: 9 Zde se mi zdá přirozenější.

Obrazovka na S22 je jasnější než obrazovka na S21 a stejně jasná jako ultra S22. S jasem vrcholu 1 750 nits je panel snadno vidět venku. Dynamicky se aktualizuje mezi 48 Hz a 120 Hz, ale pokud dáváte přednost. Ultra S22 Ultra je jediný model v sestavě s Quad HD obrazovkou; S22 používá panel FHD, jako je S22.

Telefonní telefony v řadě S22 používají stejný ultrazvukový snímač otisků prstů Qualcom jako ty v sestavě S21, ale technologie spolehlivěji pracuje na novějších modelech. Zatímco můj ultra S21 má potíže s dotykem prstu a stranou prstu, S22 se zaregistruje prst rychleji a přesněji.

Posílená podpora rádia a Wi-Fi 6e

Nový modem Qualcomm X65 je absolutně důvod pro upgrade na S22 nebo na některý z nejnovějších telefonů Galaxy. Tento čip je první, kdo podporuje nové 3 ATT.45 GHz spektrum, které je nastaveno na zvýšení výkonu dopravce později v roce 2022. Navíc nabízí lepší příjem v oblastech se slabým signálem ve srovnání s předchozími modely, které postrádají modem x65. Při testování jsem zjistil, že S22 měl trvale silnější signál v méně ideálním prostředí ve srovnání s S21, který jsem připojil ke stejné věži. Ve většině případů tato výhoda vedla k lepšímu výkonu.

Americké verze S22 mají jediný fyzický SIM plus sekundární slot ESIM. Dopravci se však mohou rozhodnout, že ESIM deaktivuje, tak si dávejte pozor na tuto komplikaci. Stejně jako u Galaxy S22 Ultra, Samsung vyrábí šest různých mezinárodních modelů S22 (naše Galaxy S22 Ultra Review pokrývá tyto varianty podrobněji). Důrazně doporučujeme, abyste si koupili správný model pro svou zemi, pokud chcete používat funkce, jako je volání Wi-Fi nebo milimetr vlna 5G.

Čipová sada Qualcomm FastConnect 6900 poskytuje připojení Wi-Fi 6 a Wi-Fi 6E pro Galaxy S22 a S22 Ultra. Menší S22 však postrádá podporu Wi-Fi 6e. To teď není velký problém-směrovače Wi-Fi 6E jsou vzácné a velmi drahé-ale přijetí hlavního proudu může být jen pár let od.

Okno antény milimetrových vln ukazuje, že všechny modely US Galaxy S22 podporují všechny americké 5G funkce (foto: Molly Flores)

Top-of-the-line výkon

Všechny modely S22 (stejně jako nadcházející OnePlus 10 Pro) používají čipová sada Snapdragon 8 Gen 1 Qualcomm. Viděl jsem asi 9% až 13% výkonu CPU a 20% výhodu GPU o výkonu oproti loňským telefonům S21 při testování. To znamená, že rozdíly v tepelných ovládacích prvcích a nastavení firmwaru mohou vést k nekonzistentním výsledkům mezi zařízeními, takže tato čísla považujte za spíše za pokyny.

S22 provádí to nejlepší ze tří modelů S22, pravděpodobně díky lepšímu řízení tepla. Když jsem spustil měřítko s názvem CPU škrticí test, který zachycuje CPU po dobu 15 minut, zůstal S22 chladnější. a tak běžel rychleji. než oba jeho sourozenci po dobu prvních 10 minut testu. S22 na konci tvrdě škrtil, ale po celé délce testu jeho průměrný výkon (254 kgips) překročil výkon ultra S22 (249kgips) a S22 (223 kgips).

Životnost baterie z buňky 4 500 mAh S22 je dobrá, i když ne tak dobrá jako baterie 5 000 mAh S22 Ultra. Telefon trval 10 hodin a 30 minut v našem shlukovém testu (ve kterém neustále streamujeme HD video přes Wi-Fi), zhruba rovný den plného použití. Větší S22 Ultra běžel trochu přes 12 hodin, zatímco menší S22 trval jen devět hodin.

Připojení 5G zdaní výdrž baterie zařízení. V dalším testu trval S22 zhruba šest hodin nepřetržitého, plného ostrého, 5G streamování přes síť T-Mobile se zvukovým přehráváním přes reproduktor. To je těžký test pro jakýkoli telefon a výsledek je v pořádku, ale ne výjimečný. S22 běžel asi pět hodin za stejných okolností; Pokud telefon těžce používáte, není to pravděpodobně vhodná možnost.

Nárok společnosti Samsung na rychlé nabíjení 45 W je matoucí. Načasoval jsem, jak dlouho trvalo plné nabíjení všech modelů v sestavě S22 prostřednictvím 45w nabíječky Samsung. Všichni mají různé kapacity baterie, ale podezřele se všichni účtovali asi za 75 minut.

Při pohledu na křivku nabíjení se S22 za prvních pět minut nabila na 14% a na 32% za 15 minut. Avšak rychlost nabíjení telefonu se dramaticky zpomalila, když dosáhla značky 80%, a posledních 7% poplatku (z 93% na 100%) trvalo 15 minut.

Ultra S22, s větší baterií 5 000 mAh, se původně nabíjela pomaleji. na 24% v prvních 15 minutách. ale také zasáhla brzdy na 80%. S22 mezitím nepodporuje ani nabíjení 45 W; maximalizuje se při 25 W. Brzy v cyklu nabíjení, menší 3 700 mAh buňka vyžaduje méně energie. dostane se na 28% za 15 minut. ale později v cyklu to není škrticí rychlosti jako ostatní dva telefony.

Samsung jasně škrtí rychlost nabíjení, aby buď prodloužila životnost baterie nebo chránila před teplem. Zda je tato praxe nezbytná, je zcela jiná otázka. Například telefony OnePlus a Oppo se celkově účtují mnohem rychleji.

Spolu s rychlým nabíjením 45 W podporuje S22 bezdrátové nabíjení a bezdrátové zpětné nabíjení. Telefon však nepřichází s nabíječkou, takže si musíte koupit samostatně, pokud ji ještě nemáte.

Hardware a funkce kamery

Galaxy S22 má 50MP hlavní kameru, která pořizuje 12MP fotografií pomocí čtyř pixelů binningové metody; 12MP ultra široký objektiv; 10MP, 3x senzor optického zoomu; a fotoaparát směřující 10 MP. Menší S22 má stejný kamerový systém.

V dobrém světle a 1x je těžké vyprávět fotografie z Galaxy S21 (vlevo) a Galaxy S22 (vpravo) od sebe

Stoh fotoaparátu je zlepšením nad Galaxy S21 v jedné oblasti klíče: hlavní kamera 64MP na S21 simuluje 3x zoom digitálně, než opticky. Obrázky zoomu ze S22 proto vypadají trochu ostřejší a trochu více než ty ze S21.

Noční výstřely také fungují rychleji na S22 a S22 než na S21. V prostředí s nízkým osvětlením trvalo modely S22 dvě sekundy na zaznamenávání výstřelu, zatímco S21 trvalo tři sekundy; Obrázky z telefonů S22 také vypadají lépe.

Nevidím moc rozdílu mezi obrázky z ultra širokých a širokoúhlých kamer na S22 ve srovnání s těmi z Ultra S22 Ultra. Fotografie z objektivu zoomu S22 Ultra jsou však v situacích s nízkým osvětlením ještě ostřejší, ale. S22 samozřejmě postrádá objektiv zvětšení ultra 10x.

Galaxy S22 (vpravo) pořizuje zřetelně ostřejší fotografie zoomu ve scénářích s nízkým osvětlením než Galaxy S21 (vlevo)

Pro srovnání, Google’s Pixel 6 Pro má o něco lepší kamery. Obrázky, které jsem pořídil s tímto telefonem, mají více zářivých barev a fotky ze S22 vypadají poměrně vyplavené.

Video nahrávání na Galaxy S22 jde na 8k při 24 snímku za sekundu, stejně jako na předchozích modelech a ultra S22.

Telefon má novou funkci automatického rámování, která dokáže sledovat lidi, když se pohybují kolem rámu. V praxi se tato schopnost zdá být velmi omezená a není náhradou za ruční sledování někoho s kamerou.

Další informace naleznete v našem podrobném testování kamery v řadě Galaxy S22.

Časová osa softwaru a upgradu

Nejzajímavějším zprávou na frontě softwaru je, že se Samsung zavázala aktualizovat telefon na Android 16 a odeslat aktualizace zabezpečení prostřednictvím cyklu Android 17.

S22 provozuje vlastní verzi Android 12, která se točí kolem One UI Overlay Samsung. Tato nejnovější verze softwaru umožňuje lepší integraci s Google a Microsoft Services. Například telefon nyní výchozí pro prohlížeč Chrome i Google. Tato aplikace zejména podporuje protokol RCS; U RCS uživatelé Androidu konečně získají příjmy a psaní ukazatelů, které majitelé iPhone měli po celá léta s iMessage. (Zprávy však nejsou kompatibilní s iMessage.)

Aplikace pro vaše telefon Microsoft je další funkcí softwaru. Umožňuje spravovat textové zprávy, zrcadlové aplikace a přetahování souborů mezi telefonem a Windows PC. Používám to denně, mnohokrát denně; Je to skvělá alternativa k funkci kontinuity společnosti Apple.

Samsung bohužel stále připojuje Bixbyho, svého nevýrazného hlasového asistenta, k bočnímu klíči telefonu. Toto tlačítko můžete deaktivovat a jednoduše použít příkaz „Hey Google“ k spuštění asistenta Google.

Pomocné prvky telefonu pro mírně sluchové postižené jsou stejné jako u ultra Galaxy S22. Přejděte na tuto recenzi pro všechny podrobnosti o těchto nástrojích.

Nejlepší galaxie tentokrát

V současné době jsou telefony Galaxy S22 Samsung ve skutečnosti jediné skutečné vlajkové lodě pro Android dostupné v USA, protože jsou jediní s čipovou sadou Snapdragon 8 Gen 1 a X65 Modem. OnePlus 10 Pro možná brzy dorazí se stejnými specifikacemi, zatímco Samsung pravděpodobně spustí překlopení a záhyb letos na podzim s nejnovějším hardwarem a Motorola by mohla být na něčem také. Ale dokud je něco nepoddařuje, telefony S22 jsou ty, které porazily.

Malá Galaxy S22 je příjemná velikost pro jednoruční použití, ale obávám se, že jeho výdrž baterie je na okraji přijatelné. Mnoho lidí se hluboce stará o výdrž baterie a přímé spojení mezi velikostí telefonu a baterií zabránilo menšími prémiovými telefony v dobrém prodeji na několik let.

Ultra S22 Ultra má naproti tomu nejlepší výdrž baterie v sestavě, 10x kameru a vestavěný slot pro přikládaný stylus s perem S. Je to také obrovské, těžké a drahé. Ultra S22 Ultra je přirozeným (a hodným) nástupcem série Samsung’s Galaxy Note, sestava, která měla věrné fanoušky (včetně mé manželky, umělec). Ultra S22 by se měl nejvíce odvolat na stejné publikum.

Samsung Galaxy S22 je nejvíce zaoblená z parta, se správnou kombinací výdrže baterie, napájení a velikosti za cenu. Sportuje lepší kameru zoomu, cítí se více prémiové a nabízí vynikající příjem než Galaxy S21. Pokud stále používáte telefon série S20 nebo dříve, tato vylepšení jsou ještě početnější a patrnější, což z něj činí vynikající upgrade. I když to přesně nezlomí novou půdu, Galaxy S22 je nejlepší telefon Android pro většinu lidí a vítězem ceny našich editorů ‚Choice Award.

Samsung Galaxy S22 Plus je ruce dolů nejlepší telefon Android, který si můžete koupit za 1 000

Ikona e.mailu obálka. Označuje schopnost odesílat e.mail.

Ikona e.mailu stylizovaný pták s otevřeným ústem, tweeting.

Ikona LinkedIn Slovo „in“.

When you buy through our links, Insider may earn an affiliate commission. Learn more.

  • Galaxy S22 Plus společnosti Samsung je nejlepší telefon Android s velkou obrazovkou, kterou si můžete koupit za 1 000.
  • Funguje krásně v každé kategorii, s výjimkou výdrže baterie pro chodce.
  • Telefony Pixel 6 Google jsou velmi těsnou vteřinou, která může být lákavější pro jejich nižší cenovky.

Galaxy S22 Plus společnosti Samsung je největším prémiovým telefonem společnosti, než se dostanete do kategorie „Ultra“. Je to v podstatě možnost pro ty, kteří mají rádi velké obrazovky, ale nemusí nutně potřebovat hardware a funkce Galaxy S22 Ultra nebo cenu, která s ní přichází.

Modely „plus“ společnosti Samsung jsou obvykle větší verze standardních modelů s několika doplňky. Nepočítáním větší baterie, tyto doplňky jsou omezeny na rychlejší rychlosti nabíjení a podporu pro nejnovější standard Wi-Fi 6E. Žádný z nich by neměl být důvody pro výběr S22 plus nad standardem S22.

Vždy bylo docela snadné říci, že nejnovější telefony Samsung byly nejlepší telefony Android, které byste si mohli koupit, alespoň v USA. Série Pixel 6 Google však ztěžovala výběr. To je dobrá věc, protože teď máte na výběr.

recenze, samsung, galaxy

Samsung mi ještě musí poskytnout S22 na půjčku na testování a kontrolu, ale většinu mé kritiky lze použít na standardní S22, s výjimkou výdrže baterie.

Specifikace Samsung Galaxy S22 a S22 Plus

Galaxy S22 Plus

6.1-palcový FHD AMOLED, adaptivní 48-120Hz obnovovací frekvence

6.6-palcový FHD AMOLED, Adaptivní 48-120Hz obnovovací frekvence

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 (USA)

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 (USA)

Hlavní kamera 50 megapixelů (MP), 12MP ultralehková kamera, 10MP 3x optická kamera zoomu

Hlavní fotoaparát 50MP, 12MP ultra široký fotoaparát, 10MP 3x Optical Zoom Camera

Selfie kamera

Baterie a nabíjení

3 700 mAh, až 25 wattů (W) kabelových, až 15 W bezdrátového připojení

4 500 mAh, až 45 W kabelo

Paměť a skladování

8 GB RAM, úložiště 128 GB / 256 GB

8 GB RAM, úložiště 128 GB / 256 GB

Biometrická autentizace

Ultrazvukový snímač otisků prstů

Ultrazvukový snímač otisků prstů

Podpora sítě

5G, LTE, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2

5G, LTE, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2

Design

S22 Plus vypadá konzervativnější než loňská série S21: Gone je design modulu Fancy Camera S21, který byl součástí kovového rámu, který se omotal kolem kamer. Výsledkem je standardní design telefonu, který ve skutečnosti vypadá čistěji, elegantnější a zralejší.

Jak se očekávalo, S22 Plus se cítí pozitivně prémiová a pevná látka se svou skleněnou a kovovou konstrukcí. Je to také boxer s ploššími hranami než předchozí telefony Samsung se zaoblenými hranami. Sklo zpět na S22 Plus má matnou matnou texturu, která vypadá a cítí se hezčí než čiré sklo.

Zobrazit

Telefonické displeje společnosti Samsung jsou na špičkové úrovni a telefony S22 mají ohromující obrazovky. Většina prvotřídních telefonů sportuje nějaký druh OLED-nebo organické diody emitující světlo-panel, který přináší krásný kontrast mezi tmy a světly na obrazovce a také bohatými barvami, způsobem, kdy OLED displeje individuálně osvětluje každý pixel za sklem.

Panely AMOLED společnosti Samsung jsou však jednoduše řez výše. Jen málo telefonů, pokud existují, dokáže vytvářet barvy a detaily v aplikacích, Android, fotografie a videích jako obrazovky Samsung.

S22 Plus je omezen na rozlišení 1080p, což je pro telefon bezpochyby dostatečně ostré. Získáte také proměnnou frekvenci proměnné 48-120 Hz, což znamená. Při 120 Hz vypadají animace na obrazovce hedvábně hladce a vyvolávají dojem, že telefon je rychlý a výkonný ve srovnání s telefony s tradičními 60 Hz obnovovacími frekvencemi. Mezi prémiovými telefony Android není občerstvení 120 Hz zvlášť pozoruhodná. Ve srovnání s obrazovkou 60 Hz iPhone 13 je však S22 Plus šikovně lepší. Apple nabízí iPhony s 120Hz obrazovkami, ale pouze ve své řadě Pro.

Běh s vysokými obnovovacími frekvencemi zvyšuje více výdrže baterie, což je místo, kde se do hry přichází variabilní aspekt. Když se díváte na něco statického na obrazovce, obnovovací frekvence se snižuje na 48 Hz, což snižuje spotřebu energie. více při výdrži baterie níže.

Výkon

Stejně jako u každého nového prémiového telefonu, S22 Plus se otevírá a běží aplikace rychle a hladce v normálním denním používání s běžnými populárními aplikacemi a hrami.

Pomocí Benchmarking App GeekBench 5 S22 Plus skóroval 1 230 za jednorázový výkon a 3 429 pro vícejádrový výkon. Z osobní zkušenosti a při pohledu na níže uvedené skóre majitelé S21 nenajdou vnímatelné zvýšení výkonu ve S22.

Pokud jde o majitele Galaxy S20, můžete cítit, jak se aplikace zaostávají. Podle čísel vidíte značné zvýšení jednojádrového výkonu z S20 na S22.

Galaxy S20 Plus

Galaxy S22 Plus

Životnost baterie

V našem testu výdrže baterie, kde streamuji video na YouTube nepřetržitě nad Wi-Fi na S22 Plus ‚Default 1080p rozlišení na 6.6-palcový displej na plné jas, S22 Plus nezapůsobil. Telefon trval 12 hodin a 58 minut, což je téměř totožné s loňským menším S21, který trval 12 hodin a 46 minut.

Pixel 6 s 6.4palcová obrazovka trvala 13 hodin a 58 minut. Přesto to alespoň porazilo 6.4palcová baterie S21 Fe, která ve stejném testu trvala pouhých 10 hodin a 10 minut.

Porovnat, iPhone 13 s menším 6.Obrazovka 1 palce trvala 14 hodin a 28 minut ve stejném testu. Vzhledem k tomu, že S22 Plus má větší baterii. 4 500 mAh na odhadované 3 240 mAh iPhone 13. v tomto testu by to mělo být před iPhone 13.

Galaxy S22 Plus

Galaxy S21 Fe

Testy nejsou všechno a nemusí nutně představovat odtok baterie během typického použití. V tomto případě se však mám pocit, že baterie S22 Plus ‚odtoky rychleji než většina ostatních telefonů, které jsem použil, které byly v našem testu baterie lépe skórovaly. To je navzdory skutečnosti, že S22 Plus by při zobrazování statických obrázků snížil svou obrazovku obrazovku.

Přesto snadno získáte výdrž baterie za den, ale pravděpodobně budete cítit větší tlak na to, abyste ji nabili přes noc, takže ráno nebudete uvíznout s nízkou úrovní baterie.

Samsung upgradoval rychlosti nabíjení v S22 Plus, což může nyní podporovat až 45 wattů (W) ve srovnání s 25W ve standardním modelu S22 a řadou S21. Samsung nezahrnuje nabíječku do krabice, takže budete muset použít existující nabíječku nebo si koupit novou. jen se ujistěte, že nabíječka podporuje 45W nebo více.

Rychlejší nabíjení je skvělé pro rychlé zvýšení baterie, když je čas vzácný, a pomáhá s výdrží baterie S22 plus „pro pěší baterie. můžete mu poskytnout 15minutový poplatek někdy během dne, abyste získali nějaký příplatek.

Kamery

Poté, co získali vtipný vzhled z fotografování s Galaxy S22 Plus, S22 Ultra, Galaxy S21, Galaxy S21 Fe, iPhone 13, iPhone 13 Pro Max a Pixel 6 Pro současně zjišťuji, že kamery S22 za jasného denního světla jsou Vynikající. ale také kamery ostatních telefonů. To znamená, že pokud je kvalita kamery vaší prioritou číslo jedna, téměř jakýkoli prémiový telefon udělá trik. Porovnání s S21 také slouží k ukázání, že majitelé S21, kteří přemýšlejí o upgradu, by se neměli cítit, jako by jim chyběl.

Níže jsou uvedeny některé vzorky fotografií Galaxy S22 v dobrém osvětlení. Zde si můžete také prohlédnout další vzorky Galaxy S22, stejně jako vzorky pro S22 Ultra, S21, S21 Fe, iPhone 13, iPhone 13 Pro Max a Pixel 6 Pro.

Společnost Samsung prohlásila, že telefony S22 mají lepší výkon za osvětlení, a to díky nové technologii AI, a v mých očích S22 Plus bere mezi nejlepší fotografie se slabým světlem ze všech testovaných telefonů, které jsem testoval. Můžete se podívat na noční fotografie, které jsem pořídil s S21, S21 Fe, S22 Ultra, Pixel 6 Pro, iPhone 13 a iPhone 13 Pro.

Společnost se také chválí o lepších výstřelech režimu pro domácí mazlíčky, také díky nové AI Tech. Konkrétně jsou vylepšení určena k lepšímu zachycení vlasů domácího mazlíčka, které se jinak mohou mísit do rozmazaného pozadí. Je to překvapivě efektivní, ale není to vždy perfektní.

Níže uvedená fotografie ukazuje dobrý výstřel režimu portrétu mé kočky, kde kamera byla schopna správně definovat jeho kožešinu a tvar.

Na fotografii níže se kamera S22 Plus zmatila s malou oblastí přímo nad zády mé kočky. Není to obrovský obchod, ale ukazuje to, že režim portrétu na S22 Plus, alespoň pro domácí mazlíčky, není dokonalý.

recenze, samsung, galaxy

Jaké jsou vaše alternativy?

Pokud se na vás S22 Plus nelíbí, první alternativou, kterou bych navrhl, je Google 900 pixel 6 Pro. Zejména je to o 100 méně a má lepší výdrž baterie. Najdete také stejně dobré kamery a srovnatelný výkon.

Ještě dále můžete zvážit také 600 pixelů 6 za 400 méně než S22 Plus. Hlavní rozdíly mezi Pixel 6 a S22 Plus jsou velikost obrazovky a kamery. Obrazovka Pixel 6 je sotva menší v 6.4 palce než S22 plus ‚6.6-palcová obrazovka a pixel 6 nemá objektiv zoomu jako S22 Plus. Zde si můžete přečíst můj recenze Pixel 6.

V ekosystému Samsungu je další alternativou S21 Fe, ale nedoporučili bychom ji pro jeho horší výdrž baterie. Zde si můžete přečíst moji recenzi Galaxy S21 Fe.

Sečteno a podtrženo

S22 Plus je skvělý telefon, který vám umožní přesvědčit, že jste si koupili správné zařízení, alespoň pokud máte rádi větší telefony s obrazovkami v 6.Rozsah 5 palců plus. Dostáváte hvězdné kamery, výkon, design a nejlepší obrazovka v oboru. Životnost baterie je nevýrazná, ale ne tak hrozná jako S21 Fe.

S tím bylo řečeno, na obrazové dráze smartphonu je další přítomnost, která křeče ve stylu S22 Plus: Phone Google Pixel 6. Samsung má v tomto cyklu vydání skutečnou konkurenci od společnosti Google a při nákupu dalšího telefonu pro Android byste dobře zvážili vážně zvážit Pixel 6 nebo Pixel 6 Pro. spíše než jen výchozí nastavení na Samsung. při nákupu dalšího telefonu Android.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS