Recenze smartphonu Nokia 2. Nokia 2 10

Recenze smartphonu Nokia 2

Cenově dostupný smartphone Nokia v recenzi. HMD Global vydala smartphone Nokia 2, 119 EUR (~ 147) s monstrum s baterií monster. Zjistěte v naší recenzi, jak v praxi jízdné Nokia 2 v praxi.

Thomas Meyer. Daniel Schmidt. ✓ Felicitas Krohn (přeloženo Alexem Aldersonem), publikoval 04/09/2018

Práce pro notebookcheck jste techie, který ví, jak psát? Poté se připojte k našemu týmu! Chtěla:. Specializovaný novinový spisovatel. Spisovatel časopisu. Detaily překladatele (de)

Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 a Nokia 8 již představují vstupní, střední a prémiový hardware Nokia. Nokia 2 rozšiřuje své nabídky na základní úrovni a soutěží proti zařízením, jako jsou LG K4, Motorola Moto E4 a Samsung Galaxy J3 pro tržní podíl. Galaxy J3 je nejdražší z těchto zařízení, která je k dispozici online za přibližně 130 EUR (~ 160). Naproti tomu LG K4 je nejlevnější za 90 EUR (~ 111). Zatímco Nokia 2 a Moto E4 provozují Android 7.1.1 Nougat, Galaxy J3 provozuje mírně starší Android 7.0, s LG K4 stále uvízl na Android 6.0.1 marshmallow. Všechny chytré telefony mají pětpalcové HD displeje a podporují funkčnost duálního SIM. Každý z nokia 2 a LG K4 má 8 GB úložného prostoru, polovinu objemu Moto E4 a Galaxy J3, které jsou dodávány s 16 GB na palubě úložiště.

Nokia 2 má baterii 4 100 mAh, která je větší než kterákoli z našich srovnávacích zařízení. Tato velká baterie se odráží v rozměrech zařízení, přičemž Nokia měří 143.5 mm (~ 5.65 in) vysoký, 71.3 mm (~ 2.8 in) široké a 9.3 mm (~ 0.37 in) tlustý. Díky tomu je Nokia 2 zhruba stejná velikost jako Moto E4, přičemž LG K4 a Galaxie jsou nejmenší a nejtenčí zařízení. Nokia 2 váží 164 g (~ 5.8 oz), což je těžší než všechna naše srovnávací zařízení. Podle toho, že Nokia 2 je hodnocena IP52, je díky omezené ochraně vody a prachu. Neexistuje žádný skener otisků prstů.

Nokia 2 je poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 212, který má čtyři jádra na 1.3 GHz. To je na rozdíl od většiny zařízení na základní úrovni, která jsou místo toho napájena alternativami MediaTek. Nokia 2 podporuje až 128 GB expanze karty microSD a dva nano-SIMS. Teoreticky může Nokia 2 dosáhnout až 150 stahování Mbit/s a 50 Mbit/s rychlostí nahrávání přes LTE.

K dispozici je 8 MP přední kamera s automatickým ostřením a vysokým dynamickým rozsahem (HDR) a mimo jiné pevné zaostření 5 MP předního kamery pro selfies.

Qualcomm Snapdragon 212 APQ8009 Qualcomm Adreno 304

Průzkum se připojte k našemu průzkumu spokojenosti podpory 2023: Chceme slyšet o vašich zkušenostech! Zúčastněte se zde

1 USB 2.0, zvukové připojení: 3.5 mm Jack, čtečka karet: microSD, microSDHC, microSDXC (až 128 GB), senzor jasu, senzory: akcelerometr, gyroskop, senzor blízce

802.11 b/g/n (b/g/n = wi-fi 4/), Bluetooth 4.1, GSM : 850/900/1800/1900 MHz, UMTS: 800/850/900/1900/2100 MHz, LTE : 800/1800/2100/2600 MHz, Dual SIM, LTE, GPS

Reproduktory: stereo, kabel USB typu-B, nabíječka, sluchátka, 24 měsíční záruka, IP52, hodnota SAR: 0.29 w/kg, bez ventilátoru

Poznámka: Výrobce může používat komponenty od různých dodavatelů, včetně zobrazovacích panelů, disků nebo paměťových tyčinek s podobnými specifikacemi.

Pouzdro

Nokia 2 je k dispozici v černé nebo bílé. Přestože má Nokia 2 odnímatelnou záda, která umožňuje přístup k duálním nano-SIM a microSD kartám slotů, existuje nereplativatelná baterie 4 100 mAh. Přestože je 9.3 mm (~ 0.37 in) Tloušťka je zařízení stále snadno použitelné jednoruční.

Stupeň ochrany prachu a vody, kterou mají aktuální vlajková loď, musí dosáhnout hardwaru vstupní úrovně. Nokia 2 je hodnocena IP52, která chrání pouze před nepoškozujícími hladinami prachu a úplnou ochranou před svisle kapající vodou se zařízením s názvem 15 °.

Připojení

Nokia 2 je poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 212. Toto je čtyřjádrový procesor s pouze 1.Rychlost hodin 3 GHz. To je spojeno s Adreno 304, která zpracovává grafiku. Abychom získali představu o výkonu, Adreno 304 má přibližně polovinu výkonu Adreno 320 a takto o něco nižší než Adreno 305, čímž Adreno 304 těsně před Mali-400 MP4.

Nokia 2 šikovně podporuje dvě karty nano-SIM a až 128 GB rozšiřitelného úložiště současně. Může to být buď microSD, microSDHC nebo microSDXC karta. Nokia 2 má 8 GB interního úložiště, které je běžné pro aktuální zařízení na úrovni základní úrovně, ponechává vám jen 3.5 GB k dispozici pro instalaci aplikací atd. Proto bychom doporučili používat kartu microSD, zejména proto, že můžete přesunout aplikace, hudbu, fotografie a videa napříč.

Ve spodní části zařízení je port micro USB typu-B, který lze použít pouze pro nabíjení a přenos dat. Konektor pro sluchátka se nachází v horní části zařízení. LED umístěná těsně nad displejem je pěkný dotek. Používá se to jako oznámení o světlo, rozsvítí se, když dorazí zprávy.

Software

V době psaní Nokia 2 přichází s Androidem 7.1.1 Nougat. V prosinci loňského roku HMD Global Product Referent Juho Sarvikas tweetoval, že Nokia 2 bude aktualizována na Android 8.1 Oreo, tím vynechání Android 8.0 Oreo. Zatímco Sarvikas následně tweetoval, že aktualizace Oreo je kontrolována denně, datum vydání je ještě třeba potvrdit. Launcher akcií má až pět domovských obrazovek, které mohou zobrazovat ikony a widgety aplikací a zásuvku aplikací, což vám poskytuje přehled všech nainstalovaných aplikací. Stejně jako u jiných zařízení Android podporuje Nokia 2 rychlé akce, jako je povolení nebo deaktivaci Wi-Fi, Bluetooth nebo funkce, jako je baterka, aniž by se musela ponořit do nastavení.

Komunikace a GPS

Integrovaný modul Wi-Fi zpracovává IEEE 802.11 standardů B/G/N. To poskytuje přiměřené rychlosti přenosu z našeho referenčního linksys ea 8500 routeru na 54.2 mbit/s. Měřili jsme dobrý útlum signálu.33 DBM s nokia 2 poblíž routeru O2 Homebox 2.

Nokia 2 přirozeně podporuje LTE, GSM, UMTS a Bluetooth 4.1. Pro Google Pay neexistuje žádný čip NFC, ale to je typické pro aktuální zařízení na základní úrovni.

Nokia C12. Budget Smartphone with TAGDE Features����

Navzdory svému relativně nízkému 119 EUR RRP (~ 147) HMD Global vybavil Nokia 2 přesným senzorem GPS, který dokonce funguje uvnitř.

Testovali jsme přesnost GPS porovnáním Nokia 2 s Garmin Edge 500, profesionálním navigačním systémem. Pomocí Runtastic Pro, Nokia 2 vypočítala celková vzdálenost pokrytá 8.94 km (~ 5.5 mi). Naproti tomu Garmin Edge 500 mapoval celkovou cestu 8.97 km (~ 5.6 mil, 30 m (~ 98 ft) více než Nokia 2. Při porovnání tras zaznamenaných dvěma zařízeními je zřejmé, že rozdíl 30 m (~ 98 ft) je proto, že Nokia 2 zaznamenala o něco přísnější rohy než Garmin Edge 500. Nicméně rozdíl 30 m (~ 98 ft) oproti takové dlouhé vzdálenosti je zanedbatelný.

Funkce telefonu a kvalita hovoru

Telefonní aplikace je založena na známé aplikaci Google Phone. Můžete si ušetřit oblíbené a mimo jiné zobrazit historii hovorů. Podle našeho názoru by mohla být čísla klíče jasněji definována, i když jsou dostatečně snadné přesné tlačit.

Kvalita hlasu je v pořádku pro zařízení v tomto cenovém rozpětí, ale volání vyvolaná interiéry zněla tinnier než na dražších chytrých telefonech Nokia. Nokia 2 však funguje lépe venku. Kvalita hlasu pomocí zahrnutých sluchátek není také skvělá. Jsme ohromeni, že HMD Global zahrnoval všechna sluchátka vzhledem k nízké ceně Nokia 2. Nokia také podporuje rádio FM a používá kabel sluchátka jako anténu.

Kamery

Nokia 2 má kameru směřující dozadu 8 MP, která podporuje autofokus i HDR. Navzdory těmto funkcím jsou jemné detaily znatelně rozmazané a kamera funguje špatně při slabém osvětlení. A co je horší, aplikace fotoaparátu se pomalu otevírá díky pomalému procesoru Snapdragon 212.

Fotoaparát směřující vpředu není o nic lepší, s nízkým rozlišením 5 MP a podporou pouze pro pevné zaostření. Výsledné fotografie mají rozmazané detaily a tendence být znatelně přeexponovaná.

Vyberte scénu a navigujte na prvním obrázku. Jedno kliknutí Změní polohu na dotykové obrazovce. Jeden kliknutím na zvětšený obrázek Otevře originál v novém okně. První obrázek ukazuje škálovanou fotografii testovacího zařízení.

Poté jsme za podmínek laboratoře testovali přední kameru Nokia 2. Za standardizovaných podmínek osvětlení pořizujeme fotografii referenčního obrázku, který simuluje podrobnosti, které jsou často obtížné přesně zachytit, jako jsou jemné linie nebo textová sada na barevném pozadí. Výsledky nejsou skvělé, s textem vypadajícím rozmazaným a hranami linek se postupně měkčí směrem k okrajům obrázku. Sloučení Toto je špatná reprodukce barvy Nokia 2, přičemž barvy vypadají příliš nudné.

Příslušenství a záruka

Nokia 2 má dvouletou záruku. Informace o specifické pro danou zemi naleznete.

Naše testovací zařízení přišlo s příslušenstvím a papírováním typické pro aktuální chytré telefony. K dispozici je krátká příručka pro instrukce s informacemi o záruce, kabelem Micro USB typu-B, napájecím zdrojem a sadou sluchátek, z nichž druhá zahrnutí je neobvyklé pro zařízení na základní úrovni.

Vstupní zařízení a provoz

Navigace na Nokia 2 je zpracována třemi kapacitními tlačítky na obrazovce, která se nacházejí na většině chytrých telefonů Android. Tito sedí v černém pruhu pod většinou aplikací a zabírají malé množství prostoru. Jsou uspořádány zleva doprava „zpět“, „domovem“ a „multi-tasking“. Byl by to pěkný dotek, kdyby se tyto rozsvícely, když se dotkly, ale to je spíše komentář k Androidskému uživatelskému rozhraní spíše než o funkci, kterou HMD Global vynechala z Nokia 2. Naše testovací zařízení je ve výchozím nastavení přichází s klávesnicí Google, která má k dispozici řadu možností přizpůsobení, včetně podpory více jazyků. Tuto klávesnici lze nahradit jinými klávesnicemi dostupnými z obchodu Google Play.

Zobrazit

Nokia 2 má pětipalcový displej s nativním rozlišením 1 280×720, což má za následek hustotu pixelů 294 PPI. To je přiměřené pro zařízení v tomto cenovém rozpětí a stačí pro každodenní použití. Relativně nízké rozlišení bude patrné pro ty, kteří jsou zvyklí na kvalitnější displeje, s detaily vypadajícími pixelovanými při hraní her. Na straně plus má Nokia 2 senzor jasu a tzv. Režim slunečního světla. S těmito funkcemi ještě musíme vyzkoušet jiné zařízení na základní úrovni, což dělá jejich začlenění na Nokia 2 ještě působivější.

Maximum: 527 CD/m² (NIT) Průměr: 502.9 CD/m² Minimum: 3.6 Distribuce CD/m²brightness: 91 % Centrum na baterii: 527 CD/m² Kontrast: 775: 1 (černá: 0.68 CD/m²) ΔE Barva 5.3 | 0.55-29.43 Ø5.2 AE GREYSCALE 5.8 | 0.57-98 Ø5.4gamma: 2.12

Blikání obrazovky / PWM (modulace šířky pulzů)

Aby se snížilo obrazovku, některé notebooky jednoduše najeznou podsvícení a vypínání v rychlém sledu. Metoda zvaná modulace šířky pulsu (PWM). Tato cyklistická frekvence by měla být v ideálním případě nezjistitelná pro lidské oko. Pokud je uvedená frekvence příliš nízká, mohou uživatelé s citlivými očima zažít napětí nebo bolesti hlavy nebo si dokonce všimnout blikání úplně.

Ve srovnání: 53 % všech testovaných zařízení nepoužívá PWM k šíření displeje. Pokud byl detekován PWM, v průměru 18889 (minimálně: 5. Maximum: 3846000) Hz bylo měřeno.

Pomocí X-Rite I1Pro 2 jsme měřili maximální úroveň jasu 527 CD/m² ve ​​středu displeje, což je v pořádku pro zařízení na základní úrovni. Aktivace adaptivního senzoru okolního světla mírně snižuje maximální jas na 523 CD/m². Displej má 91% uniformitu jasu, s průměrnou úrovní jasu 502.9 CD/m². Realistický test APL50 (průměrná úroveň obrázku), který rovnoměrně distribuuje světelné a tmavé oblasti napříč displejem, poskytuje prakticky identický maximální jas 527 CD/m² ve ​​středu displeje a černou úroveň 0.69 CD/m².

Displej IPS má silné barvy, které jsou patrné v každodenním použití. Úrovně kontrastu jsou přijatelné a Nokia 2 má dobrou přesnost barevného prostoru SRGB. Průměrné skóre delta e pro barvu SRGB a divergence ve stupních šedi jsou v pořádku pro zařízení na základní úrovni, stejně jako teplota barev displeje.

Doby odezvy zobrazení

Doby odezvy zobrazení ukazují, jak rychle se obrazovka může změnit z jedné barvy na druhou. Doba pomalého odezvy může vést k postupování a může způsobit, že se pohybující se objekty budou objevovat rozmazané (duchové). Hráči rychlých 3D titulů by měli věnovat zvláštní pozornost době rychlé odezvy.

Nokia 2 má díky svému zobrazení IPS stabilní pozorovací úhly. Neexistují žádné zkreslení barvy ani při nízkých úhlech, i když jsme zjistili, že obrazovka ztmavne trochu příliš mnoho. Nokia 2 není vždy zcela čitelná na jasném slunečním světle kvůli svému tak maximálnímu jasu.

Výkon

Už jsme zmínili pomalý procesor Nokia 2. Špatný dojem Qualcomm Snapdragon 212, který jsme dostali z používání testovacího zařízení, je potvrzen výsledky benchmarků.

Nokia 2 padá za své konkurenty v testech našeho prohlížeče. Slabý Snapdragon 212 je určitě největším pádem společnosti Nokia 2.

Na první pohled věci nevypadají příliš dobře pro stav vnitřní paměti Nokia 2. Nokia 2 nabízí pouhých 8 GB interního úložiště, které lze rozšířit až o 128 GB buď pomocí microSD, microSDXC nebo microSDHC karty. Testovali jsme výkon paměťové karty Nokia 2 oproti našim srovnávacím zařízením s naší referenční kartou Toshiba Exceria Pro M501, která má maximální rychlosti čtení a zápisu 270 MB/S a 150 MB/S. Nokia 2 se dobře formuje proti našim srovnávacím zařízením a ve většině oblastí je překonává. Výsledky AndroBench 5 Benchmark ukazují, že Nokia 2 funguje dobře při čtení velkých nebo malých datových bloků z karty microSD.

Hry

Nokia 2 je nejvhodnější hraní jednoduchých her, jako je „Angry Birds 2“. Adreno 304, taktovaný na 400 MHz, postrádá sílu pohodlně hrát náročné hry jako “Asfalt 8“Nebo„Dream League Soccer 2018“. Pokus o to má za následek zážitek z koktání, který bychom nedoporučovali. Celkově výkon GPU omezuje hry, které může hrát Nokia 2.

Emise

Teplota

Při každodenním používání nemá Nokia 2 problémy s povrchovými teplotami, v průměru přes 26 ° C (~ 79 ° F), zatímco je volnoběh. Během našeho hodinového stresového testu se povrchové teploty zvýšily na maximálně 32.1 ° C (~ 90 ° F) na přední straně zařízení a 33.6 ° C (~ 92 ° F) vzadu. Nejžhavější body Nokia 2 jsou na vrcholu, zatímco nejchladnější oblast je spodní třetina zadní části zařízení. Tato oblast byla v průměru 27.9 ° C (~ 82 ° F) při zatížení, přes 5 ° C (~ 9 ° F) chladič než v nejžhavější oblasti Nokia 2.

Průměrná teplota pro horní stranu při maximálním zatížení je 31.3 ° C / 88 F, ve srovnání s průměrem 32.6 ° C / 91 F pro zařízení ve třídě smartphonu. Maximální teplota na horní straně je 32.1 ° C / 90 F, ve srovnání s průměrem 34.9 ° C / 95 F, v rozmezí od 21.9 až 52.9 ° C pro třídní chytrý telefon. Spodní část se zahřívá až do maximálně 33.6 ° C / 92 F, ve srovnání s průměrem 33.7 ° C / 93 f Při použití volnoběhu je průměrná teplota pro horní stranu 26.8 ° C / 80 F, ve srovnání s průměrem zařízení 32.6 ° C / 91 F.

Řečníci

Nokia 2 má dva reproduktory; jeden na dně zařízení a sekundu nad displejem. Měřili jsme maximální objem 76 dB (a), což je v pořádku pro použití reproduktorů pro přehrávání hudby nebo videa. Kvalita zvuku však není skvělá, s reproduktory občas produkující drsné a cínové tóny.

Zvuk je také nevyvážený, se středně až vysokými tóny rozteče od 500 Hz do 7 kHz znějící nelineární. A co víc, stěží jsme slyšeli žádné basy, ani jsme neslyšeli mnoho vysoce postavených tónů nad 8 kHz.

Zahrnutá sluchátka zní lépe než reproduktory a jsou rozumné pro cenu Nokia 2.

Nokia 2 Audio Analysis

| reproduktory mohou hrát relativně hlasitě (84.9 db)Bass 100. 315 Hz (-) | Téměř žádná basa. v průměru 35.6% nižší než medián (±) | linearita basů je průměrná (8.8% delta předchozí. frekvence)Mids 400. 2000 Hz (±) | Vyšší středy. v průměru 8.9% vyšší než medián (±) | linearita středních míst je průměrná (9% delta. frekvence)Maxima 2. 16 khz (±) | vyšší maxima. V průměru o 8% vyšší než medián (±) | linearita maxim je průměrná (7.5% delta předchozí. frekvence)Celkově 100. 16.000 Hz (-) | celkový zvuk není lineární (30.9% rozdíl od mediánu)Ve srovnání se stejnou třídou»90% všech testovaných zařízení v této třídě bylo lepší, o 4% podobné, 5% horší» Nejlepší měla delta 11%, průměrně 23%, nejhorší bylo 65%Ve srovnání se všemi testovanými zařízeními»93% všech testovaných zařízení bylo lepší, 3% podobné, 4% horší» Nejlepší měla delta 3%, průměr byl 20%, nejhorší byl 65%

Analýza zvuku Lenovo Moto E4

| reproduktory mohou hrát relativně hlasitě (85.6 db)Bass 100. 315 Hz (-) | Téměř žádná basa. v průměru 39.8% nižší než medián (±) | Linearita basů je průměrná (11% delta předchozí. frekvence)Mids 400. 2000 Hz (±) | Snížené středy. v průměru 5.1% nižší než medián (±) | linearita středů je průměrná (7.6% delta předchozí. frekvence)Maxima 2. 16 khz | Vyvážené maxima. pouze 2.4% daleko od mediánu | maxima jsou lineární (2.1% delta předchozí. frekvence)Celkově 100. 16.000 Hz (±) | linearita celkového zvuku je průměrná (24.9% rozdíl od mediánu)Ve srovnání se stejnou třídou»66% všech testovaných zařízení v této třídě bylo lepší, 10% podobné, 24% horší» Nejlepší měla delta 11%, průměrně 23%, nejhorší bylo 65%Ve srovnání se všemi testovanými zařízeními»79% všech testovaných zařízení bylo lepší, 5% podobné, 16% horší» Nejlepší měla delta 3%, průměrně 20%, nejhorší bylo 65%

Zvuková analýza Samsung Galaxy J3 2017

(±) | Hlasitost reproduktoru je průměrná, ale dobrá (80.9 db)Bass 100. 315 Hz (-) | Téměř žádná basa. v průměru 16.8% nižší než medián (±) | linearita basů je průměrná (13.2% delta předchozí. frekvence)Mids 400. 2000 Hz (±) | Vyšší středy. v průměru o 6% vyšší než medián Středy jsou lineární (4.2% delta předchozí. frekvence)Maxima 2. 16 khz (±) | vyšší maxima. v průměru 6.O 4% vyšší než medián (±) | linearita maxim je průměrná (7.6% delta předchozí. frekvence)Celkově 100. 16.000 Hz (±) | linearita celkového zvuku je průměrná (22.4% rozdíl od mediánu)Ve srovnání se stejnou třídou»46% všech testovaných zařízení v této třídě bylo lepší, 11% podobné, o 43% horší» Nejlepší měla delta 11%, průměr byl 23%, nejhorší byl 65%Ve srovnání se všemi testovanými zařízeními»67% všech testovaných zařízení bylo lepší, 7% podobné, 26% horší» Nejlepší měla delta 3%, průměr byl 20%, nejhorší byl 65%

Zvuková analýza LG K4 2017

| reproduktory mohou hrát relativně hlasitě (86.5 dB)Bass 100. 315 Hz (-) | Téměř žádná basa. v průměru 38.O 2% nižší než medián (±) | linearita basů je průměrná (7.6% delta předchozí. frekvence)Mids 400. 2000 Hz (±) | Snížené středy. v průměru o 7% nižší než medián (±) | linearita středů je průměrná (9.3% delta předchozí. frekvence)Maxima 2. 16 khz | Vyvážené maxima. pouze 4.5% daleko od mediánu | maxima jsou lineární (5.2% delta předchozí. frekvence)Celkově 100. 16.000 Hz (±) | linearita celkového zvuku je průměrná (27.4% rozdíl od mediánu)Ve srovnání se stejnou třídou»79% všech testovaných zařízení v této třídě bylo lepší, 7% podobné, 14% horší» Nejlepší měla delta 11%, průměrně 23%, nejhorší bylo 65%Ve srovnání se všemi testovanými zařízeními»87% všech testovaných zařízení bylo lepší, 4% podobné, 9% horší» Nejlepší měla delta 3%, průměrně 20%, nejhorší bylo 65%

Nokia 2 v Tella Review

Smartphone Nokia 2 V Tella byl vydán v říjnu 2020. Jako rozpočtový telefon od slušné značky máme určitou naději pro tento model. Zatím se zdá, že některé věci jsou slibné.

S ohledem na svůj stav na základní úrovni je hezké vidět některé funkce nabídky Nokia 2 V Tella. Mezi nimi je procesor 2GHz MediaTek. Pokud jde o kameru, dostali jsme zde nastavení duální kamery.

Obrazovka je pouze průměrná v 5.5 palců. Toto není velký telefon, který může být dobrý pro kupující hledající kompaktní zařízení. Design je také jednoduchý.

Pro více vysvětlení zkoumáme funkce hluboce v této recenzi Nokia 2 V Tella. Objevte to nejlepší, co tento telefon může nabídnout. Zároveň si uvědomte své nevýhody.

Klíčové specifikace

Specifikace Tella Nokia 2 v:

Design

Nokia 2 V Tella je kompaktní telefon s rozměrem 150.6 x 71.6 x 9.1 mm. To je zejména ve srovnání s většinou smartphonů v těchto dnech. Má také průměrnou hmotnost 180 g. Podle našeho názoru je tedy Nokia 2 V Tella velmi snadná.

Jeho design není nic honosného. Ve skutečnosti by to někteří z vás nazvali zastaralým a budeme souhlasit. Nokia 2 V Tella má čtvercový displej se spodní bradou, která je příliš silná podle našich představ. Nahoře nedochází k přijetí. Kamera a reproduktor leží na velkém prostoru nad displejem. Je tu dokonce prostor pro umístění malého loga Nokia tam.

Tento telefon používá plast jako svůj materiál. Ačkoli je to docela odolné, neznamená to, že se telefon cítí prémium jako sklo. Nokia 2 V Tella přichází s texturovaným zadním krytem. Volba barvy je pouze modrá, zatímco rám je černý. Na zadní straně krytu je snadné spatřit hladké svislé čáry. Přidává se uchopení do telefonu a zabraňuje značkám otisků prstů.

Design zadního krytu je vlastně docela výrazný. Zdá se, že to je ochranná známka společnosti Nokia, která dává na svých telefonech jedinečný vzhled. Na zadní straně uvidíte logo, rám fotoaparátu a logo Verizon, které je úhledně umístěno.

Zobrazit

5.5palcový displej na Nokia 2 V Tella má rozlišení 1440 x 720. Je to obrazovka s vysokým rozlišením, ale na mnoho jejích konkurentů zaostává. Dnes se zdá, že mít obrazovku Full HD 1080p je normou, dokonce i mezi rozpočtovými telefony.

Samotná velikost je také malá. V 5.5 palců, to je podprůměrné v roce 2020 chytrých telefonů. Zdá se však, že výběr malé obrazovky je pro tento konkrétní model úmyslný. Nokia 2 V Tella nabízí kompaktní velikost pro kupující, kteří to chtějí.

S velikostí můžete telefon snadno ovládat pouze jednou rukou. Zároveň 5.5 palců stále nabízí slušný prostor pro sledování filmů a užívání si telefonu. S ohledem na to je bezpečné říci, že Nokia 2 V Tella se zaměřuje na konkrétní druh kupujícího.

Pro kvalitu obrazovky však není žádná omluva. Mohlo by to být lepší. S rozlišením HD je pravda, že nebudete mít problém se špatnými pixely.

Je však zřejmé, že displej postrádá punčness, které často najdeme na lepších obrazovkách. Kromě toho se jas Nokia 2 V Tella nehodí pod sluncem.

Fotoaparát

U telefonu na základní úrovni je příjemné získání duálního fotoaparátu. Na tomto telefonu jsme dostali hlavní čočku 8MP a sekundární čočka 2MP. Nastavení duální kamery se zdá být neobvyklé s tak nízkým rozlišením. Alespoň můžete získat lepší obrázky než pomocí jediného fotoaparátu.

Na druhé straně je objektiv 5MP jako střelec selfie. Je to typická kamera směřující přední strana s některými funkcemi, jako jsou filtry. Fotoaparát může nahrávat pouze HD videa ve srovnání s funkcemi Full HD na zadní kameře.

Zpátky k hlavní čočce existují některé zajímavé funkce k prozkoumání. Jednou z nich je kamera AI pro funkci „Doporučené výstřely“. Nokia 2 V Tella bude pořizovat více obrázků, vybrat je a navrhnout nejlepší výsledky. Může to být užitečné pro ty z nás, kteří nejsou opravdu dobří při fotografování.

Kvalita obrazu je obecně průměrná. Tento telefon bojuje v situacích se slabým osvětlením a dává obrázky s nedostatkem zaměření na hluk. Je tu LED blesk, ale může to jen trochu pomoci.

Stručně řečeno, fotoaparáty Nokia 2 V Tella jsou určeny pro příležitostné snímky fotografií. Kamery jsou slušné pro sdílení okamžiků s přáteli na sociálních médiích.

recenze, smartphonu, nokia

Úložný prostor

16 GB interní úložiště na Nokia 2 V Tella je nepochybně příliš malé. V této recenzi Nokia 2 V Tella si myslíme, že je to klíčovou nevýhodou telefonu. Než budete toto oznámení „úložiště“ nainstalovat hrst aplikací, budete si moci nainstalovat. Kromě toho je skutečná kapacita nižší kvůli tomu, že systém používá systém.

Není problém, pokud jde o ukládání obrázků a hudebních souborů. V tomto případě můžete použít možnost externího úložiště. Nokia 2 V Tella umožňuje SD karty s maximem 128 GB v kapacitě.

Výkon

Nokia 2 V Tella běží na procesoru MediaTek Helio A22 s 2GB s 2 GB RAM. Tato konfigurace má smysl pro telefon na základní úrovni. Čipová sada je nízkonákladová, ale spolehlivá. Kapacita RAM také není příliš malá. Pokud jde o software, Nokia 2 V Tella používá Android 10.

Je důležité vědět, že procesor MediaTek Helio není přesně powerhouse. Poskytuje slušný každodenní výkon na základních úkolech. Spuštění aplikací trvá sekundy, i když si můžete všimnout zpoždění. Telefon by mohl také bojovat, když zapomenete zavřít aplikace a otevřít příliš mnoho z nich.

Potenciální kupující by si měli být vědomi tohoto omezení. Eliminuje možnost her, grafické úpravy a další náročné činnosti v telefonu. Můžete se omezit v instalaci příliš mnoha aplikací. I když jsme zjistili, že tento telefon dobře upřednostňuje aplikaci streamování.

Naštěstí Android 10 pomáhá udržovat zátěž pro Nokia 2 V Tella. Tato nejnovější verze OS přichází s optimalizací, která pomáhá příliš tvrdě pracovat procesor. Nemluvě o tom, že Android přichází s mnoha užitečnými funkcemi.

Má funkce jako režim zaostření, aby se minimalizoval rozptýlení. Existuje funkce s názvem Family Link, která pomáhá sledovat digitální spotřebu vašich dětí. K dispozici je vyhrazené tlačítko pro asistenta Google pro zvýšení snadného použití. Můžete házet hlasové příkazy pro kontrolu počasí, nastavení připomenutí a mnoho dalších úkolů.

Nokia 2 V Tella nemá senzor otisku prstu. Chybějící funkci si můžete všimnout na zadním krytu. Není k dispozici žádný čtenář. Místo toho se tento telefon spoléhá na jiný typ bezpečnostních funkcí, jako je starý odemknutím pin/heslo a 2D obličej. V dnešní době se zdá být nemyslitelné mít pro některé lidi čtenáře otisků prstů. Pro nás je to významná nevýhoda.

Mezi další dostupné senzory patří senzor okolního světla, senzor blízkost a akcelerometr. Neexistují žádní sofistikovaní jako gyroskop. V této recenzi Nokia 2 V Tella se to očekává. Obvykle doufáme v fantastické funkce na rozpočtovém telefonu.

Připojení

Nokia 2 V Tella je schopna dodat 4G pro hovory a mobilní data. Být uzamčen do Verizonu, v podstatě nemáte na výběr kromě používání jejich služeb. Doposud Nokia 2 V Tella přináší jasně znějící zvuk během hovorů a také rychlý zážitek z prohlížení. Zdá se, že kvalita sítě z Verizonu je dobrá s tímto telefonem.

Mezi další bezdrátové funkce, které jsou zde k dispozici, patří Wi-Fi a Bluetooth. Pro rozšíření poskytuje Nokia 2 V Tella také Wi-Fi Direct a Hotspot. Zdá se, že tyto rysy fungují dobře bez malých škytavek. Verze Bluetooth je stará, ale pokud nemusíte připojit zařízení umístěné více než 10 metrů, nebude tato verze vůbec problémem.

Nokia 2 V Tella také přichází s GPS. Umístění se provádí prostřednictvím senzorů, Wi-Fi a síťových věží. Výsledkem je, že nalezení polohy je přesné kombinující tyto tři metody výše.

A konečně, Nokia 2 V Tella používá port USB typu-C pro přenos drátu. Nemá NFC a nejsme překvapeni jeho nepřítomností na rozpočtovém telefonu.

baterie

Nokia 2 V Tella přichází se slušnou kapacitou baterie 3 000 mAh. Vzhledem k tomu, že specifikace v tomto telefonu nejsou náročné, může baterie trvat až 2 dny při normálním použití. I když je to výkon na papíře, ve skutečnosti není trvanlivost baterie daleko od toho. Baterie tohoto telefonu je docela odolná.

Jako rozpočtový telefon, nejsme překvapeni nedostatkem pokročilé technologie nabíjení. Není k dispozici žádné rychlé nabíjení, natož bezdrátové nabíjení. Bez ohledu na to netrvá dlouho, než se telefon nabije přes port USB typu-C. Jen zde neočekávejte rychlost nabíjení turbo.

Je Nokia 2 V Tella dobrý telefon?

Bez všech výše uvedených funkcí je snadné uzavřít tuto recenzi Nokia 2 V Tella. Podle našeho názoru je tento telefon určen pro zákazníky na základní úrovni. Je zřejmé, kdy je mnoho oblastí telefonu udržováno jednoduché. Z kompaktní obrazovky, nízké kamery, ale slušná výdrž baterie se toto zařízení zaměřuje na základní.

Tento telefon můžete získat na 50 ve Walmartu. Vypadá to jako rozumná cena. Ještě lepší je, že Verizon nabízí tento telefon zdarma pro zákazníky, kteří jsou kvalifikovaní. Možná budete chtít vyzkoušet své štěstí, že jste to získali z Verizonu zdarma. V tomto případě zní Nokia 2 V Tella jako opravdu dobrý obchod.

Nokia 2 V Tella Pros

Nokia 2 V Tella Cons

Nokia 2. 4: Rozbalení a první dojmy

Společnost HMD Global nedávno vydala nové zařízení na základní úrovni ve formě Nokia 2.4. Nástupce posledních let Nokia 2.3 a obsahuje mírně větší displej, více RAM a úložiště a mírně lepší baterii.

Měl jsem Nokia 2.4 Na několik dní a v tomto příspěvku dokumentuji některé své myšlenky a první dojmy. Pomůže tento telefon nastavit nový bar pro telefony s nízkým rozpočtem nebo se ztratí v moři průměrnosti? Zjistěte to v úplné recenzi později v týdnu.

Co je v krabici?

Posunutí po krabici odhaluje gigantickou Nokia 2.4 sám s nálepkou specifikace na obrazovce. Pod telefonem je bezplatný nástroj SIM-Ejektory následovaný spoustou záruční karty uživatelských příruček a bezplatným čistým pouzdrem.

Na druhé straně krabice dostaneme nabíječku 5W, micro USB kabel a pár 3.5 mm sluchátka. Nastavení a uspořádání krabic se cítí mimozemské a mnohem lépe ve srovnání s transsionovými zařízeními, které jsme zvyklí na rozbalení. To je, pokud vám záleží na takových věcech a srovnání.

Návrh a zobrazení

Nejen do rukou a očí, ale i Nokia 2.4 se cítí tak pěkně a solidní. Je vybaven designem unibody a zadní panel je dodáván s pěkným texturovaným matným povrchem.

Předem máme 6.5 palcový IPS LCD displej s rozlišením 7201600. Rámy obklopující obrazovku jsou pro dnešní standard trochu silné, ale to je snadno odpuštěno kvůli základní povaze zařízení.

recenze, smartphonu, nokia

Hustota pixelů je jedním z klíčových faktorů v kvalitě obrazovky, sloužící jako měřítko toho, jak ostrý je displej a Nokia 2.4 zabalí displej 220 ppi (pixel na palec), což usnadňuje očích, když se používá při přílišném slunečním světle.

Zářez WaterDrop spolu s horními rámy sídlí v reproduktorovém telefonu a 5MP selfie přední kamera.

Обзор Nokia 2 (2017). бюджетник с хорошей батареей

Na levé straně máme slot Triple Card pro dvě karty Nano SIM a kartu microSD. Zde na této straně telefonu také dostaneme vyhrazené tlačítko Google Assistant.

Pohybujte se na pravou stranu, dostaneme svazek a tlačítko napájení.

Nahoru, máme sekundární mikrofon s průvodem šumu a 3.Port Jack 5 mm.

Dole na dno dostaneme hlavní mikrofon, micro USB port a jediný reproduktor na pravém konci.

Nakonec jej převrátíme dozadu, dostaneme duální svislé nastavení zadní kamery s objektivem autofokusu s 13MP s hloubkovým senzorem 2MP a konečně s LED baterkou. Zde také získáme kapacitní skener otisků prstů a některé značky Moe Nokia uprostřed.

Pohánění Nokia 2.4 je MediaTek Helio P 22 čipová sada s GPU PowerVR GE8320. Telefon je dodáván ve dvou variantě 2GBRAM/23 GB úložiště a možnosti úložiště 3 GB/64 GB.

Pozitiva (co se nám zatím líbilo)

Stock Android Experience: Software Show je Stock Android10, což je samozřejmě díky začlenění společnosti Nokia do programu Android One Google. Podle HMD je aktualizace softwaru již naplánována na rok 2021 a telefon obdrží zaručenou dvouletou upgrade softwaru.

Prozatím si užívám používání skladeb Android. Funkce, jako je hostující režim, kde jste nastavili instanci pro někoho, kdo používá váš telefon na krátkou chvíli, aniž by jim umožnil přístup k citlivým aplikacím, jako jsou zprávy.

Baterie: U baterie získáme buňku 45000 mAh, která se bohužel zdá, že podporuje pouze nabíjení 10 W a přidáme urážky do zranění pouze 5W nabíječka je zahrnuta do krabice.

recenze, smartphonu, nokia

Baterie stačí, aby vám vydržela celý den na jeden nabití a na 5W nabíjecí cihlu. Není třeba se bít, protože dělá slušnou práci, aby naplnil telefon asi za 3 hodiny. Odšťavňoval jsem telefon z 5% baterie na 60% za 2 hodiny a 31 minut.

Negativy

Fotoaparát: Hlavní kamera 13MP a přední kamera 2MP selfie nedělá dobrou práci. Nokia má vzadu senzorovou kameru 2MP a myšlenka za takovým senzorem je dvojnásobná: zaprvé, umožnit více světla a za druhé, nabídnout neuvěřitelné detaily.

Tento senzor vykonává slušnou práci za podmínek se slabým osvětlením, ale ne by se nemělo očekávat průkopnickou fotografii.

Odemknutí obličeje: Měl jsem potíže s použitím možnosti odemknutí obličeje, od té doby jsem pomocí této možnosti odemkl telefon. Možná je to proto, že jsem to nechal nastavit v noci, ale mělo by to být něco, co aktualizace softwaru může napravit, ale odemknutí obličeje je kočárky a nepracovala pro mě.

Žádná podpora bezdrátového nabíjení: Nejedná se o výkřik, ale podpora bezdrátového nabíjení by byla vážena.

Cena a dostupnost

Nokia 2.4 je nyní k dispozici v maloobchodních prodejnách (online (jako JUMIA) a offline) napříč africkými zeměmi. Tato jednotka byla zakoupena za 499 00UGX od Jumia během prodeje Černého pátku.

V Keni, Nokia 2.Varianta 4 GB/32GB prodává pro Ksh 13 999 na Jumii a 3GB/64 GB je Ksh 14 699.

V Nigérii, Nokia 2.4 je 52 500 na Jumii a zdá se, že není vystaven prodejní dohodě Černý pátek.

Pokud byste si koupili Nokia 2.4?

Celkově Nokia 2.4 Zdá se, že je to solidní běh na telefonu vstupního mlýna, který může uživatelům poskytnout absolutní základy za relativně nízkou cenu.

Existují i ​​jiné alternativy ve stejném cenovém rozpětí, které nabízejí mnohem více, pokud jde o výkon, kamery a displeje. Po získání praktického času však s Noki 2.4 Je to kvalita budování a trvanlivost je něco, co má určitou výhodu.

Nokia 2.2 Recenze: Ultra bazický, ale docela působivý telefon Android One

HMD Global byl v roce 2019 obzvláště agresivní v segmentu rozpočtu. Nokia 2.2 je jeden takový cenově dostupný smartphone zaměřený na nízkopodlažní a rozvíjející se trhy.

Když hledáte levnou zálohu nebo možná i telefon na základní úrovni pro mladší děti, sourozence nebo dokonce starší příbuzné, vaše vyhledávání často zobrazí spoustu chytrých telefonů Nokia spolu s návazím telefonů z čínských firem Jako Xiaomi, Oppo a Huawei.

Cena za méně než 140 a přicházející odemknuté, Nokia 2.2 může být perfektním společníkem jako dlouhotrvající záloha, která má všechny výhody čistého mobilního operačního systému-Android One. Nedělejte žádné chyby, není to jako mnoho telefonů, které pravidelně kontrolujeme. Je to telefon, který dělá spoustu kompromisů, protože je vázán rozpočtovou cenovkou.

Ale to neznamená, že je to špatný telefon, to jen znamená, že musíte své očekávání zmírnit předem.

Hardwarový design

Myslím, že jedna oblast, která se za poslední tři až čtyři roky nesmírně zlepšila, je kvalita cenově dostupného hardwaru smartphonu. Už se nemusíte spokojit s levnými a chabými telefony, které jsou špatně sestaveny, pokud je váš rozpočet skromný nebo dokonce těsný.

HMD Global ví, jak vytvořit telefony, které se cítí prémiové, a přestože Nokia 2.2 nemusí nutně cítit prémii, je to mnohem lépe než mnoho smartphonů sub-150, které jsem vyzkoušel v minulosti. Rozhodně se to dobře nesrovnává se sklem a kovem, ale sestavení polykarbonátu znamená, že tento telefon by měl být schopen ho házet kolem trochu víc, aniž by se zlomil.

Zatímco mít plastovou backplate je pěkná, byl jsem nadšený, když jsem zjistil, že dokonce přichází s baterií vyloženou uživatelem. V mobilním prostoru jsme se přesunuli tak daleko od toho, že mnoho telefonních telefonů má nevyjímatelné baterie, takže je to docela pěkný bonus. Pokud chcete dva řádky na stejném hořáku.

Uvnitř Nokia 2.2, najdete velmi nízký specifikační mediatek mt6761 čipová sada, buď 2 GB nebo 3 GB RAM a 16 GB nebo 32 GB interního úložiště. Toto interní úložiště můžete zvýšit pomocí karty microSD až do 400 GB. Ano, základní specifikace jsou přinejlepším velmi skromné.

5.7palcový LCD displej je hodnocen pouze HD, ale lze očekávat. Má také rowdrop zářez spolu s velkými rámy na všech stranách displeje. Na displeji jsem překvapen, protože to není tak hrozné, jak jsem si představoval. Všimnete si nižšího rozlišení, protože věci nejsou úplně ostré, protože na slušném LCD displeji, ale to není zdaleka hrozné.

Zdá se, že zahrnutí přístavu pro sluchátka je pro kurz s levnými smartphony, ale port nabíjení mikro-USB je opravdu bolestivý-dokonce i na levnějších chytrých telefonech. Baterie se měří na 3 000 mAh, která se na menším, levnějším zařízení zdá být více než pevná pro každodenní použití.

Výkon softwaru

Základní čipová sada a nízké množství RAM nejsou pro Nokia 2 úplně slibné.2 Výkon. Musíte zmírnit svá očekávání, protože věci nejsou v žádném případě úchvatné. To znamená, že lehký Android pravděpodobně pomáhá zajistit, aby se telefon nestavil.

Otevírání aplikací není zcela okamžité, což je velmi patrné, ale jakmile je naloženo, běžte přiměřeně dobře. Bál jsem se o zážitek z psaní a přejetí, ale je to docela solidní. Haptická zpětná vazba je však hrozná, takže ji stojí za to deaktivovat.

Z krabice získáte Android 9 Pie, který bude upgradován na Android 10 ve čtvrtém čtvrtletí 2020. To znamená, že to bude jeden z nejlevnějších telefonů, které můžete získat s nejnovějším upgradem OS. V tuto chvíli však Android Pie běží na omezeném hardwaru přiměřeně dobře. Dokážu si představit, že by těžká pokožka opravdu táhla na Nokia 2.2 Ale v tuto chvíli je to spravedlivý zážitek s některými okamžiky zpoždění.

Největším problémem je nízké množství RAM, v mnoha ohledech to opravdu potlačuje zařízení než čipová sada. Pokud často přepínáte mezi aplikacemi, nemůžete opravdu načíst mnoho aplikací a očekávat, že uvidíte spoustu občerstvení.

Fotoaparát

V žádném okamžiku jsem neočekával Nokia 2.2 fotoaparát, aby mě ohromil, a to řádně doručilo. Sólový 13-megapixel není to, čemu bych říkal dobře. Je zrnitý, má špatný dynamický rozsah a celková zkušenost bude jen zklamáním.

Samozřejmě, nikdo nekupuje tento telefon, neočekává náhradu DSLR, ale pokud chcete něco udělat, Nokia 2.2 udělá práci. Neočekávejte však nic jiného než velké zklamání v prostředích s nízkým osvětlením. Fotoaparát směřující vpředu je podobně špatná, přičemž 5megapixelové záběry jsou zrnité, chybí v hlavních detailech a celkově je docela nevýrazný.

Video režimy jsou podobně špatné. Můžete zaznamenat pouze 1080p záběry až do 30 snímků za sekundu, což je v této fázi 2019 přijatelné za hranice přijatelné. Ani absolutně neexistuje žádná stabilizace jakéhokoli druhu. Vyvarujte se videa za každou cenu, je moje rada.

baterie

S ohledem na špatné specifikace a mírné rozlišení displeje očekáváte solidní výdrž baterie a Nokia 2.2 řádně dodává. Během mého kontrolního období jsem to použil se sekundárním SIM, a ačkoli to nebylo pro texty a telefonní hovory příliš použity, všechny mé synchronizované účty byly přihlášeny a používány pravidelně.

Bude to snadno zvládnout den, potenciálně dokonce několik dní, jak to má se mnou jako záložní zařízení. Skutečnost, že přichází s vyměnitelnou baterií, je jen poleva na dortu. Nejvíce neuspokojivým aspektem je začlenění portů Micro-USB. Budete se také spoléhat na pomalé nabíjení 5W. Sekundární baterie je nejrychlejší způsob, jak přejít z nuly na 100%.

Výrok

Zatímco Nokia 2.2 je pěkná malá zvláštnost na trhu špičkových vlajkových lodí a střední hodnoty za peníze. Pixel 3A je stále přímým měřítkem pro rozpočtové telefony v USA a vy byste byli mnohem lepší popadnout jeden přes Nokia 2.2 Pokud si ceníte výkon a celkovou zkušenost.

Jako záloha nebo jen levný startovací telefon však Nokia 2.2 je slušná malá možnost, která dělá základy přiměřeně dobře.

Kde mohu získat nokia 2.2?

Na pouhých 139 odemčených z Amazonu získáte dlouhotrvající zálohu nebo nouzový telefon. Stále však navrhujeme, aby se rozhodli pro něco o něco dražší. Google Pixel 3a může stát jen přes dvojnásobek množství Nokia 2.2 přibližně 380, ale získáváte mnohem lepší smartphone.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS