Recenze: Sony A7R V. Sony A7r v

019 A7R IV uvedla působivé rozlišení, super citlivé automatické zaostřování a robustnější, chunkier tělo. Takže kam jdete s kamerou, která je již na pinnicle jeho třídy? No, A7R V byla upgradována v několika základních oblastech, aby mu pomohla překonat náročné situace. a udržovat to konkurenceschopné proti ostatním značkám kamery.

Nově vyvinutá jednotka zpracování AI lépe sleduje prchavé předměty, jako jsou vozidla a dokonce i drobné hmyz. Reimaginovaná zadní obrazovka se nakloní, zvraty a převrácení pro větší úhel flexibility. A přepracované jednotky stabilizace senzoru čítače 8 zastávek střesu kamery. Jak ale všechny nové specifikace a funkce hromadí v terénu?

Pro tuto měsíční recenzi jsem provedl A7R V jeho kroky přes Victoria. Odolávat nárazové písečné duny Wilsons promontory. Zachytit zvědavé wallabies na ostrově Phillip. A otestovat kapesní stabilizaci mezi lesem Otways.

Tělo

Celkově je tělo A7R V jemným vývojem oproti předchozí generaci. Existuje však několik drobných rozdílů. a jeden hlavní. Poloha tlačítek a číselníků zůstává do značné míry nezměněna. Zatímco se tlačítko záznamu videa přesunulo na horní desku.

A7r V má také několik upgradů připojení. Nyní sportuje port HDMI v plné velikosti (nikoli mikro), zatímco rychlosti přenosu USB-C se zdvojnásobily na 10 Gb / s. Navíc, Wi-Fi nyní podporuje 2×2 MIMO (více in, více), aby se zlepšil bezdrátový tethering.

Hlavní změna těla přichází ve formě nové plně artikulační 4-osy zadní obrazovky. Nyní se nakloní, zvraní a převrátí se na stranu pro větší viditelnost při střelbě vysoké, nízké nebo vlogování před kamerou. Zjistil jsem, že tato všestrannost obrazovky je zvláště užitečná, když jsem se přikrčil dolů, abych fotografoval Wallabies přes trávu.

Ani EVF není přehlížen. 9.44 milionů Dot OLED hledáček nabízí 0.90x zvětšení hledáčku. to je z 5.76 milionů a 0.78x zvětšení na A7R IV.

Pro systém nabídky má Sony přeskupené možnosti jako svislé karty s podkategoriemi a sub-menus. Není to dokonalé, ale je to solidní zlepšení spotřebitelnosti skočit kolem nastavovacích oblastí za běhu.

Na poslední poznámku na těle se podívejme zpět na původní A7R, který byl spuštěn v roce 2013. První A7R ohlašoval novou éru rozlišení a přenositelnosti plného rámu. Tělo bylo jen hluboké 48 mm a vážilo jen 465 gramů. O čtyři generace později byl A7R V objasněn až 82 mm a 723 gramů. Díky tomu je A7R V silnější než kanon 5d Mark IV-Full-Frame DSLR, který byl hluboký 76 mm. (Zatímco i A7R IV byl skromnější 665 gramů.)

Tato přírůstková hromada každá generace zavedla mnoho užitečných výhod. Jako je pohodlnější přilnavost, robustnější těsnění počasí, zlepšená konektivita. a přepracovaná zadní obrazovka. Hodnotné kompromisy? Řekl bych to. Dnešní pro zrcadlová těla však nejsou jednotky svelte, které kdysi byly.

Autofokus

Nové síly zpracovatelské jednotky AI zlepšily přesnost rozpoznávání předmětu a rozšířily možnosti rozpoznávání subjektu. Zatímco počet bodů detekce fází se zvýšil z 567 na 693.

Kromě lidí, zvířat a ptáků nyní A7R V rozpoznává hmyz, auta, vlaky a letadla. Navíc jsou hlavy a těla nyní uznávány kromě očí pro nastavení člověka, zvířat a ptáků.

Abych otestoval vylepšené zaměření na zvířata, vyrazil jsem na Cape Woolomai na Victoria’s Phillip Island.

Bylo to brzy večer, když se kolem trati vrhaly zvědavé wallabies a vyrazily do kartáče. Při pohledu skrz EVF, zelená krabice zamčená přes Wallabyho tvář a pomáhá sledovat stvoření skrz keře a trávy.

Rozlišení 61MP. ústavné v předchozí generaci. také propracovalo kouzlo. Měl jsem jen objektiv 70-200 mm a nemohl jsem se přiblížit než asi 20 metrů. Ale díky spolehlivému zaostření jsem mohl stále oříznout a udržet si ostré detaily v rozlišení, které lze vytisknout.

Další užitečnou funkcí je nový režim zaostření. Pokud se potřebujete zaměřit na předměty blízkých a daleko. a úzký otvor nebude fungovat. A7R V automaticky natáčí řadu obrázků, protože posune zaostřovací body přes rám. Zaměření závorky již bylo k dispozici na tělech Nikon a Canon. Takže je to vítaný doplněk této krajiny zaměřené na Sony.

Kvalita obrazu

A7R V si zachovává stejný senzor 61MP jako jeho předchůdce. Zatímco vylepšený procesor Bionz XR umožňuje komplexní algoritmy AI ke zlepšení zaostření, expozice a rovnováhy bílé bílé. Navzdory dalšímu výkonu zpracování zůstávají rychlosti prasknutí do značné míry nezměněny od předchozí generace.

Zdaleka nejviditelnější skok v kvalitě obrazu projde aktualizovanou jednotkou pro stabilizaci obrázků. Nové tělo poskytuje 8 kroků stabilizace k detekci a opravě chvění kamery.

Stabilizace pracovala jako léčba, když jsem pořídil ruční výstřely mezi stromové baldachýny na otce mušky. Zvýšený chodník vibroval spousta lidí a nebyl čas ani prostor pro nastavení mého stativu.

Místo toho jsem narazil na své ISO na 400, použil rychlosti závěrky asi 1/40 sekundy a pravidelně zachytil ostré výstřely kapesní počítače při 200 mm. Abych viděl, jak daleko jsem mohl posunout stabilizaci, zkusil jsem jednu scénu 188 mm za 1/13 sekundy, kde jsem dostal směs použitelných a rozmazaných rámů.

Pokud potřebujete provést směsi expozice nebo zaostřit, stativ je stále nejlepší sázkou na dokonale zarovnané rámce. Ale nová stabilizace je brilantní pro ruční výstřely na cestách.

A pokud jsou tyto soubory 61MP surového?

A7R V nyní může také natáčet středně nebo malé syrové soubory. Jedná se o 26MP a 15MP downsomentované verze celého snímku. které mají více detailů než snímky snímků 26MP nebo 15MP senzory.

Poháněn procesorem Bionz XR, A7R V může (na 1.24x plodina) natočte 8k video při 24p a 4k video při 60p. (A7R IV bylo omezeno na 4K video při 30p. přes sdílení stejného senzoru 9504×6336.)

A7R V nyní podporuje 10bitové video 4: 2: 2-vítané zlepšení na 8bitovém 4: 2: 0 A7R IV. Zatímco Active Steadyshot nabízí elektronickou stabilizaci oříznutím do používání měnící se oblasti senzoru.

Na straně hardwaru je pod hlavním režimem nový vyhlazený číselník, který usnadňuje přepínání mezi fotografiemi a videem. Na přední straně fotoaparátu nový viditelný světlo a IR senzor pomáhá s výkonem automatické vyvážení bílé.

Zabalit

Co bychom tedy měli udělat z příští generace v linii A7R? Na povrchu můžete pořizovat stejné fotografie na A7R IV a A7R V. Pokud máte tendenci střílet stále studiové scény nebo pořizovat stabilní výstřely na stativu, ušetřete si peníze a vyberte si A7R IV. Klíčové slovo je však může. To nutně neznamená, že budete.

Protože A7R V dělá mnohem lepší práci při řešení náročnějších scénářů, pokud jste v pohybu a potřebujete překonat nejistoty v oblasti životního prostředí-jako je těžké větry, prchavé předměty, nízko osvětlení a pomalé uzávěry-a7r V se bude zabývat tvrdšími situace pro vás.

recenze, sony

Při 5 899 AUD je Sony A7r V je drahý kus vybavení. Postará se o (téměř) všechno pro vás. takže se můžete snadno soustředit na zachycení rozhodujícího okamžiku. A někdy, mít za sebou tu důvěru stojí za každý cent.

Zabalení

Manipulace s 1/2 pevné tělo kamery všude kolem. Nově přepracovaná odklonná obrazovka je robustní a všestranná.

Funkce: Od zaostření po ultra vysoký rozlišení Pixel Shift Multi Shooting, funkce jsou spousta.

Autofocus: Sport A7R V se zlepšil a rozšířil rozpoznávání subjektu. A více bodů detekce fáze.

Kvalita obrazu: 1/2 vysoký dynamický rozsah a stále impresivní 61MP. Pouze dokování poloviny hvězdy, protože to zůstává do značné míry nezměněno před předchozím genem.

Hodnota za peníze: Při 5899 AUD je to drahý kus vybavení. Ale také sbaluje spoustu praktických funkcí.

Celkově

A7R V byla upgradována v několika základních oblastech, aby mu pomohla překonat náročné situace. Pokud přicházíte z A7R III nebo dříve, najdete A7R V A (velmi) solidní upgrade.

Sony A7r V vs A7 IV. 10 hlavních rozdílů

Před více než rokem představila společnost Sony The Sony Alpha A7 IV, působivá kamera 33MP prodávaná pro profesionály a nadšence. Rychlý posun vpřed o rok a nyní fotografové a kameramatoři mají nově implementovanou kameru Sony A7r V 61MP, který je třeba zvážit.

V tomto porovnání Sony A7 IV vs Sony A7r V se porovnáváme hluboko do hlavních rozdílů, které najdete při porovnání těchto dvou těl. Na konci této příručky byste měli jasně pochopit, která kamera je pro vás ta pravá na základě typu fotografií nebo videí, které zachytíte. Takže bez dalšího povyku, pojďme se ponořit.

Prohlášení o etice: Následující je založeno na oficiálních specifikacích pro A7R V a našich osobních zkušenostech s A7 IV. Nebyli jsme požádáni, abychom o tomto produktu nic psali, ani jsme nebyli poskytnuti žádnou kompenzaci. V rámci článku existují přidružené odkazy. Pokud si něco koupíte po kliknutí na jeden z těchto odkazů, obdržíme malou provizi. Chcete.li se dozvědět více o naší etice, můžete navštívit naši stránku s úplným zveřejněním. Děkuji!

Senzor

Zatímco velikost senzoru je identická na obou kamerách (formát 35 mm nebo plný rámeček), A7R V má čelist klesající senzor 61MP, téměř zdvojnásobí rozlišení nalezené v A7 IV (33MP).

Oba senzory jsou postaveny na zádech osvětlenou strukturu. Model R postrádá filtr s nízkým průchodem, aby maximalizoval ostrost, zatímco věříme, že A7 IV má slabý AA filtr po provedení bočních testů s jinými kamerami.

Kde A7 IV získá něco s citlivostí ISO: kamera 33MP má rozsah 100 až 51 200 (normální), což může rozšířit na ISO 50 a ISO 204 800.

A7R V není daleko: ISO 100-32 000, nebo ISO 50-102 400 s rozšířenými hodnotami.

Procesor obrázku

Procesor obrazu je často přehlížen, ale hraje mnohem důležitější roli, které rádi věříme. To je jistě případ Sony A7r V, kde Sony tento koncept dále tlačí.

Pro začátek je osvěžující vidět značku kamery, která přináší novou technologii na trh ve formě jednotky pro zpracování AI na A7R V. Tento ozdobný technologický rozhovor mezi senzorem 61MP a motorem Bionz XR a vylepšuje funkce prostřednictvím algoritmů, což má za následek nejvyšší možnou kvalitu obrazu a zlepšenou přesnost vyvážení automatické bílé bílé (kombinované s viditelným/IR senzorem na přední straně fotoaparátu).

Při pohledu na Sony A7 IV je jedinou podobností s motorem pro zpracování Bionz XR. Kromě toho existuje velká propast, protože A7R V obsahuje další výjimečné rysy, které dominuje jednotka AI zpracování nad Sony A7 IV, včetně rozpoznávání autofokusu pro pokročilé předměty, které popíšeme v další kapitole.

Porovnání automatického zaostření

Sony A7 IV byla vždy působivou kamerou při používání automatického zaostření na různé předměty. Poháněno 759 body autofokusů s fází detekce fázové detekce se kamera zaostává přesně bez lovu. Při jeho porovnání s novějším modelem, který zahrnuje 693 body detekce fáze. To však není.

Přestože existuje méně bodů autofokusu s detekcí fází, jednotka pro zpracování AI na A7R V představuje mnohem více.

Pokud fotografujete lidi nebo divokou zvěř, měli byste být pohodlní pomocí cílových režimů rozpoznávání předmětu na kamerách Sony Alpha. Sony A7 IV vám umožní dobře sledovat lidi, zvířata a ptáky, jak je znázorněno na tomto webu s různými testy a recenzemi; Existuje však drastické zlepšení týkající se stejného prostředí na Sony A7R V. Jednotka AI Zpracování pomáhá zaostřovacímu systému prostřednictvím inteligentních algoritmů pro předpovídání pozic těla a chytře sledoval oko, hlavu a tělo.

Chcete.li to uvést do perspektivy, technologie A7R V AI Sony zlepšuje sledování lidí o 60% a zvířata / ptáky o 40% ve srovnání s A7 IV.

Stejný algoritmus může také sledovat i jiné předměty. Například použití kombinace sledování hlavy a těla, hmyzu, je snadno identifikovatelné. Kromě hmyzu bude A7R V sledovat vozy, vlaky a letadla.

Společnost Sony také zavedla další nastavení pro řízení chování režimu detekce subjektu. Můžete kombinovat zvířata a ptáky do jednoho prostředí, což je užitečné pro fotografy volně žijících živočichů.

Obličej, hlava, oči, tělo (s odhadem pozice)

Sony A7RV First Unboxing at @gpprocamerastore with @unknownboyvarun

Makro fotografové budou rádi, když vědí, že nyní mohou zachytit až 299 obrázků, postupně přesouvat váš bod při zachycení pomocí A7R V. Obrázky nelze složit ve fotoaparátu, ale na počítači prostřednictvím softwaru Sony Imaging Edge Software.

Konečně, hodnocení nízkého světla je stejné pro obě kamery: EV.4.0 na ekvivalentní cloně ISO 100 a F2.

Zlepšení stabilizace

Najdete obrovské zlepšení stabilizace na Sony A7r V. Nyní, s lepším 5-osmi osy v těle optické stabilizace obrazu, fotografové získávají 8-kroky kompenzace. Ve srovnání s 5 A7 IV.5-kroky, to je snad hlavní uživatelé Leap Sony čekali (stabilizace Sony byla dosud nejslabší součástí systému).

Novější systém pracuje prostřednictvím vysoce výkonného gyrového senzoru, který může využít algoritmus zpracovatelské jednotky AI k detekci a kompenzaci rozostření na úrovni jednoho pixelu na úrovni jednoho pixelu!

Pokud plánujete používat A7R V pro video, najdete na novém modelu mírná vylepšení stabilizace.

Aktivní režim je k dispozici na obou kamerách (pokud pokud střílíte 8k s modelem R), ale A7R V má nově uvolněný stabilizační algoritmus, který pracuje s vybranými čočkami OSS, aby získal lepší stabilizované záběry. Tyto čočky zahrnují 24-105 mm F4, 70-200 mm GM, 100-400 mm GM a 200-600 mm g, i když pro odemknutí této funkce budete muset aktualizovat software objektivu.

Nesmíme zapomenout, že 5-osmový senzor Sensor v A7R V může být použit pro jinou funkci: režim multifostování pixelů, který může vydat stejné soubory 61MP s vylepšeným rozlišením barev (4 snímky) nebo působivým výstupem 240MP ( Kombinace 16 snímků).

Hlavní vylepšení je, že malé pohyby mohou být opraveny, když jsou soubory zpracovávány s nejnovější verzí softwaru pro zobrazování Sony Imaging Edge (bohužel to nemůžete udělat ve fotoaparátu). To bude také k dispozici pro soubory Sony A1.

Rozdíly a podobnosti ve filmovém výstupu

Dva modely Sony jsou při nahrávání videa podobné pomocí zpracovatelského motoru, když jsou umístěny vedle sebe. Pokud jde o řešení řešení, existují však drastické rozdíly.

Hlavní rozdíl je v A7R V, který je schopen zaznamenat 8k při 24p nebo 25p (s 1.24x plodina). Tuto působivou kvalitu lze udržovat interně ve fotoaparátu na 10bitovou 4: 2: 0 po půl hodiny. Aby se dosáhlo tohoto dlouhého trvání, bylo řešení společnosti Sony zahrnovat stejnou strukturu dispitace tepla nalezenou v A7S III a A7 IV.

Pro srovnání, nejvyšší výstup, který poskytuje Sony A7 IV. A7 IV však může zaznamenat pouze režim Super35 (aka 1.5x plodina APS-C), zatímco A7r V dělá trochu lépe s 1.24x plodina znovu.

Když už mluvíme o režimu Super35, vyšší rozlišení senzoru Sony A7R V umožňuje kameře nahrávat 4k až 30p s 6.2K převzorkování bez pixelového binningu.

Pokud chcete pracovat v režimu plného rámce (což znamená bez plodiny senzoru), je to A7 IV, která nabízí výhodu: může zaznamenat 4K až 30p převzorkováním z oblasti 7k, zatímco A7R V dělá stejné 4K/30p s metodou ponoření linky, což znamená, že nedostanete stejné ostré výsledky, a možná i nějaký aliasing / moiré.

Interně mohou obě kamery zaznamenávat S-Log3 a S-Cineton a používají stejné kodeky včetně 10bitových 4: 2: 2 a komprese All-INTRA, ale A7R V také přijímá více špičkový pracovní postup s 16bitem Raw Výstup přes port HDMI.

Zde je hodně, takže doufejme, že níže uvedený tabulka vám pomůže shrnout všechny důležité specifikace.

Full HD

10bitový 4: 2: 210-bit 4: 2: 08-bit 4: 2: 0

10bitový 4: 2: 210-bit 4: 2: 08-bit 4: 2: 0

Max. Bitrate

Recovinging (4K 30p a 60p)

Nativní pixely (8k) převzorkování (4K 60p) Přeskočení linky (4K 30p Super35) (4K 30p Full Frame)

Některé podobnosti obou kamer jsou zahrnutí AF ASSIC, MAP zaostření, kompenzace dýchání a flexibilní režim expozice. Tyto užitečné režimy usnadňují kameramatorům a asistentům zaměřit se na vizuální pomůcky a ovládat expozici.

Dalším zahrnutím je režim anti-flicker. Je dobré vidět výrobce, jako je Sony, přesouvají tuto funkci na další modely. Při střelbě proti roztržení a proměnlivé závěrky mohou aktivní kreativy ručně upravit rychlost závěrky v malých přírůstcích, aby se snížila nebo odstranila banding z LED, obrazovek a displeje.

Vylepšení LCD a EVF

Sony A7 IV má 1.04m Dot 3 ″ LCD, zatímco novější kamera představuje podrobnější 2.1 m tečka 3.2 ″ LCD obrazovka.

Pokud jde o pohyb obrazovky, LCD Sony A7R V má funkčnost s více úhlem k otevřenému. Při provozu je na Sony A7 IV stále nalezena stejná nakládací možnost, ale s limity pro monitor s variálem. Čtyřčasové víceúčelové LCD nalezené na A7R V umožňuje uživatelům větší flexibilitu při kompozici.

Sdílení stejného hledáčku jako A1, Sony A7R V má vestavěné 9.44 milionů dot qxga elektronického pohledu vyhledávač. S tímto 0.64-typ EVF, uživatelé získají 0.90x zvětšení s maximálně 240fps a oční bod 25 mm. Pro srovnání, Sony A7 IV má menší 3.68 milionů EVF s nižší magnifikací a pomalejším obnovovacím prostředkem.

Max. Snímková frekvence

Sony A7RV. Is it any good?

Provoz fotoaparátu

Pokud jde o provoz, na povrchu je většina funkčnosti mezi oběma kamerami stejná. Design je stejný, rozměry jsou praxkticky stejné a všechny fyzické ovládací prvky (tlačítka, číselníky, joystick) jsou stejné. Oba nabízejí odolnost proti prachu a vlhkosti.

 • A7r V: 131.3 x 96.9 x 82.4 mm, 723g
 • A7 IV: 131.3 x 96.4 x 79.8 mm, 658G

Jediná věc, kterou je třeba poznamenat, je nová hlavní část v nabídce Sony A7R V, což je v podstatě seznam nastavení střelby, ke kterému lze rychle přistupovat. Tento doplněk (pocházející z řady FX3/FX30 Cinema) minimalizuje zážitek z nabídky na několik sekund, což uživatelům umožňuje najít nastavení intuitivně prostřednictvím větších tlačítek dotykové obrazovky.

Zatímco na předmětu provozu, stojí za zmínku o výjimečné funkci na Sony A7R V-nový anti-Dust System, který začíná 70 000 cyklů za sekundu, aby účinně odstranil prach a částice ze zobrazovacího senzoru.

Skladování a vyrovnávací paměť

Přidání do zdatnosti nového Sony A7R V jsou dva další sloty pro paměťové karty CFEXPRESS (A7 IV má jeden). Tento typ paměti, spolu s 2x UHS-II SD sloty nalezenými na obou kamerách, zvládne většinu formátů nahrávání videa, ale pokud jde o vyrovnávací paměť.

Oba modely mohou střílet na 10 snímků za sekundu. Díky nižšímu rozlišení senzoru bude A7 IV potřebovat okamžik pouze při dosažení 1 000 komprimovaných surových nebo jpgs.

Na druhou stranu může A7R V uložit 1 000 JPEG nebo 583 komprimovaných surových souborů, než potřebujete přestávku.

Všimněte si, že pokud střílíte s bezeztrátovým komprimovaným syrovým, rychlost klesá na obou kamerách.

Připojení a pracovní postup

Existuje nový způsob, jak se připojit k zařízením! To je skvělý doplněk pro mnoho fotografů, kteří pracují v poli, na místě nebo mimo vyšlapanou stopu.

Sony A7r V se může přenést při dvojnásobné rychlosti Sony A7 IV přes 2 × 2 MIMO (často označované jako 2T2R). Způsob, jakým 2 × 2 MIMO funguje, je přenos dat prostřednictvím dvou vyhrazených antén, které s přijímacím zařízením vytvářejí až dva proudy dat, a proto je dvakrát rychlejší.

Jiný typ připojení je stejný na obou kamerách a zahrnuje:

 • USB-C s rychlostí 10 Gbps
 • Kabelová LAN via (USB C adaptér)
 • USB tethering s kompatibilními smartphony Xperia
 • Režim webové kamery plug-and-play (není nutné žádné další pluginy)
 • 5GHz Wi-Fi a 2.4GHz Bluetooth

Cena

A7R V byla spuštěna s maloobchodní cenou 3900, 4 000 GBP nebo 4500 EUR (pouze tělo).

A7 IV je levnější a lze jej najít za 2500, 2400 GBP nebo 2800 EUR za tělo jen opět.

Poslední myšlenky

Ostatní Sony A7r V srovnání IV IV vs A7r V

Mezi těmito dvěma kamerami existuje mnoho menších rozdílů, ale zjistíte, že tyto nebude mít dopad na váš zážitek z střelby, stejně jako zde uvedené hlavní rozdíly. Jak Sony A7 IV, tak Sony A7r V jsou skvělé, ale měly by se s nimi zacházet jako s jedinečnými nástroji pro různé úlohy.

Sony A7 IV je dobře obeznámen jako dobrý uchazeč jako váš další fotoaparát, pokud hledáte něco, co vám může poskytnout trochu všeho za dostupnější cenu. Získáte skvělou kvalitu obrázků, spoustu nastavení pro video a vynikající systém autofokusů, který může dodávat v různých žánrech, od portrétu a svateb, po sport a divokou zvěř.

Na druhou stranu, pokud je vaše hlavní priorita, nedívejte se kolem Sony A7r V. Spolu s vylepšením automatického zaostření (to určitě prosím portrét a střelci divoké zvěře), svatbu, komerční a krajinné fotografy se všichni zamilují do působivé sestavy specifikace, kterou společnost Sony bezpochyby vylévá do budoucích modelů.

A když už mluvíme o budoucích modelech, všichni jsme zvědaví, abychom zjistili, zda se nová technika dostane do řady A1 a A9. Kombinace zpracování AI dalšího genů a konečné rychlosti a výkonu by neměla být, aby si nenechala nechat ujít!

Zkontrolujte cenu fotografie Sony A7r V ONBH

Zkontrolujte cenu Sony A7 IV Onamazon | Amazon UK | BH Photo | eBay

About Autholeigh DiProse je vlastníkem firmy a spisovatele na plný úvazek v zobrazovacím průmyslu. Jeho znalost fotografie, kamer, čoček, osvětlení, zvuku, filmu, tisku, kinematografie a doplňků se během 20leté kariéry shromáždila. Publikované práce a příspěvky lze vidět na internetu, včetně pozoruhodných značek, včetně petapixelů, Fujifilm, Shotkit, Adorama, Canon, Arcatech, Videvo, Smallrig, Atli, Světelné pronásledování, popruhů Lucky Camera a mnoho zobrazovacích výrobců a předních maloobchodníků 14 zemí.

Sony A7r V. Am upgraduji?

Pokud už nějakou dobu sledujete můj web, víte, že jsem fotograf Sony. Vlastním řadu kamer Sony, včetně A7 IV, A1 a A7R IV. Kromě toho mám velkou sbírku čoček Sony, na které počítám, abych dodal obrázky, které chci.

Budu sdílet v nadcházejícím článku, proč považuji Sony A1 za nejlepší digitální fotoaparát, který jsem vlastnil. Je to opravdu úžasná kamera a umožnila mi pořídit úžasné obrázky. Ale dnes vám dám vědět, co si myslím o nově vydané Sony A7r V.

Hodně z mé práce v posledních několika letech se zaměřila na krajinu z celého světa. A7R III a nyní A7R IV byly moje kamery pro tento druh práce.

Nedávno společnost Sony oznámila nástupce A7R IV a v důsledku toho mě to dalo do okurky. Jsem jedním z prvních, který došel a koupil nejnovější kameru a další technologie. Většinou o tom ani nemyslím dvakrát. volám Phil na Roberts Camera a řeknu mu, aby mě dal na seznam.

recenze, sony

Nevím, jestli je to proto, že jsem stárnutím nebo moudřejším, ale poprvé za dlouhou dobu jsem telefon nevybral a zavolal, když byl oznámen A7R V. Není to proto, že A7R V není atraktivní s některými ze svých nových funkcí. Je to proto, že tyto nové funkce pro mě nebyly dostatečně přesvědčivé pro druh fotografie, kterou dělám.

Než budu pokračovat, musím říci, že si všimnu, že se zdá, že kamerové společnosti dnes nemluví s fotografy, stejně jako mluví s videografy. Zatímco dělám trochu video práce, většinu z toho nechávám Michaelovi Durrovi, producenta videa Photopxl. Jsem statický fotograf nebo jen fotograf. Zdá se mi, že na to zapomněly kamerové společnosti. Téměř všechny specifikace zdůrazňují video schopnosti jako velká věc. Tyto druhy kamer se podle mého názoru týkají fotografování. Pokud chci natočit video, koupím si videokameru (a Sony vyrábí docela málo pěkných videokamer).

Nezajímá mě specifikace videa. Vím, že mnoho fotografů, kteří se účastní mých workshopů, se o tyto specifikace také nestará. Všichni jsme se starali o specifikace fotografií a o tom, zda kamera může dobře fungovat pro druh fotografie, kterou děláme.

Řeknu, že nový Sony A7r V je působivý se sledováním AI Fursing a prediktivním zaostřením, ale na tom opravdu nezáleží na druhu fotografie, které dělám, nebo mnoho fotografů, které znám. To však neznamená, že to nemusí být pro vás dobrá volba. Je to tak, že se mi s Sony A7r IV dělám dobře.

Pro téměř polovinu fotografií, které pořizuji, používám stativ k fotografování krajiny. Mám čas vybrat a přesunout AF bod na místo, kde se chci soustředit, a poté počkat na správné světlo, než se vystavím. Nic se nepohybuje, kromě listů v jemném vánku, mraky pohybujících se po obloze nebo na havárii.

Z velké části nesleduji předmět. A pokud nechám Sony A7r IV sledovat předmět, střílím dobře a téměř 100% spolehlivě. Když sundám kameru z stativu, obvykle jsem nastavil kameru na manuální a vyberte rychlost závěrky, která bude dobře fungovat pro to, co střílím, stejně jako pro F-Stop. Dal jsem ISO na auto a pořídil jsem své fotografie.

Mezi velkou schopností A7R IV pro vysoký výkon ISO a jeho vynikající stabilizací obrazu se mi podaří pořídit několik vynikajících obrázků. Nedokážu myslet na jeden případ, kdy jsem potřeboval rychlejší automatické zaostření, než je dnes fotoaparát nebo kde by dokonce i prediktivní sledování předmětů hrálo roli v mé fotografii. Lidský a zvíře AF pro kameru funguje skvěle. Opravdu potřebuji detekci vozu, vlaku nebo letadla?

Skákal jsem kolem při střelbě zvěrokruhu mrože, ledních medvědů a ptáků, jakož i ledovců a ledovců pomocí systému, který jsem sdílel výše, a AF, zasáhne místo, kde umístím AF Point. Pomocí nepřetržitého sledování AF se mi podaří udržet zaměření a dostat své záběry.

Všechny nové rysy A7R V znějí neuvěřitelně a jsem si jistý, že v závislosti na fotografii, kterou děláte, by to mohlo být krok z A7R V, ale ne moc. A7R IV je již tak dobrý fotoaparát, že musíte udělat opravdu dobrý argument, aby mě přesvědčil, abych upgradoval. Neváhejte a uveďte svůj комментари и мнения владелцев do fóra, pokud máte přesvědčivý argument.

Nyní, kdyby Sony oznámila všechny specifikace A7R V a změnila senzor z 61 MP, aby řekl 90MP nebo více, pak bych byl okamžitě v řadě. Ne, že potřebuji více megapixelů, protože dělám skvělé 30 × 40 a větší tisky ze souborů A7R IV. Většina mých výtisků obvykle není větší než 17 × 22. Ale kdo by nechtěl ještě pár megapixelů?

Myslím, že jsme dosáhli bodu v technologiích napříč deskou, kde pokaždé, když je vyhlášen upgrade na nový produkt, už není tak přitažlivé, jako tomu bylo před pěti lety. Například Apple právě vydal novou sérii iPadů. Pracuji na předchozí verzi iPadů a jsou už opravdu rychlé a zvládnou téměř cokoli, co na ně mohu hodit. Mnoho mých počítačů je stejným způsobem. Rozdíly ve výkonu nejsou pro mě tak skvělé koupit nové zařízení, když vyjde nové modely.

Ve skutečnosti existuje bod, kdy je těžké dokonce vidět rozdíly v výkonu. A nejsem si jistý, že opravdu uvidíme nebo potřebujeme mnoho věcí, které upgradované kamery nebo stroje mohou dodat, když to, co dnes používáme, je již docela zatraceně dobré.

Není tam jeden výrobce fotoaparátů, který v těchto dnech nevyrábí skvělé kamery. Nezáleží na tom, zda střílím s kánonem, Nikon, Hasselblad, Leica nebo jinou kamerou. Všichni jsou opravdu dobří a dělají docela dobrou práci při poskytování vynikajícího výkonu a specifikací. Možná nikdy nepoužíváme mnoho z těchto specifikací. Také jsem nikdy neměl nikoho, kdo si koupil žádný z mých obrázků, zeptal se mě, s čím jsem zastřelil. Užijte si kameru, kterou máte, a jen fotíte. Ani jedna nová funkce ze seznamu specifikace z vás učiní lepšího fotografa. Jen to můžete udělat.

Sečteno a podtrženo je, funguje pro vás kamera, kterou dnes máte? A7R IV a A1 pro mě dodávají skvělé soubory a umožňují mi dělat skvělé výtisky. Jsem odfouknut tím, jak každý z nich vystupuje, a jsem docela šťastný, když vidím obrázky nabité na mém počítači.

Další výzvou pro mě je rozhodnout, zda bych měl upgradovat kamery Fuji, které mám. Pro hodně své práce používám kamery Fuji Aps-C. V současné době mám X-H1 a X-T4. Tyto dvě kamery fungovaly docela dobře a já je miluji. Z toho, co mohu říct, možná s větší pravděpodobností upgraduji tyto dvě kamery na X-H2 a X-T5, než jsem upgrade na A7R V. Zdá se, že Fuji tyto kamery přizpůsobil fotografům. V blízké budoucnosti vám dám vědět, kterým směrem se ubírám.

Ano, špatně trpím plynem (syndrom získávání zařízení). Hodně jsem udělal, abych tuto závislost omezil a opravdu si myslím, že pro mě a svou fotografii dělám správnou volbu, abych se držel toho, co v současné době mám. Možná bude Sony A7R VI přitažlivější pro mé potřeby.

Řeknu to však. Pokud střílíte s jakoukoli jinou kamerou Sony než A7R IV, pak by upgrade na A7R V by měl zvážit. Za svou cenu US3498 je hodnota a upřímně řečeno, cena je docela rozumná. Mohli byste jít na používání a obchodovat s několika starými kamerami a pak se otočit a nechat si kredit aplikovat na nový fotoaparát v Roberts a odejít s docela dobrým obchodem.

Poslední slovo

Sony, Canon a Nikon produkují několik skvělých fotoaparátů a budete se muset rozhodnout. bez ohledu na to, s jakou značkou pracujete. abyste upgradovali dříve nebo později. V mém případě jsem se tentokrát rozhodl upgradovat později. Myslím, že jsem si vybral moudře, což je docela úspěch, protože se mi zdálo.

Možná jsem v mém stáří chytřejší, nebo možná je to, že kamerové společnosti neposkytují jako přesvědčivý důvod pro mě jako fotografa, aby skočil na další model.

Nemám o tomto rozhodnutí žádnou lítost a možná budu muset jít ven a koupit si nový objektiv, jen abych mohl říci, že jsem něco koupil. Možná je čas, abyste zvážili nákup nové tiskárny a začali dělat nějaké výtisky souborů, které jste tak tvrdě pracovali.

Díky, Sony, za výrobu takových dobrých fotoaparátů, že mohu sedět toto kolo upgradů. Netrpělivě čekám na A7R VI. Dokážu si jen představit, jaká bude ta kamera. Nechte zvěsti začít.

recenze, sony

Pokud máte zájem přečíst si recenzi a sledování videa, vřele doporučuji svému příteli Gordon Laing. podívejte se na jeho webové stránky. Také se podívejte na mé přátele Chris a Jordon na Dpreview TV. Jsou vždy informativní a zábavné.

Doufám, že v blízké budoucnosti získám revizní jednotku a porovnejte kvalitu obrázků s výtisky.

Kevin Raber listopad 2022

S:

Fotografie je moje vášeň a byla pro5 0 plus let. Moje kariéra ve fotografii mi umožnila cestovat po světě, setkat se s některými z nejzajímavějších lidí na planetě a vidět věci, o kterých jsem nikdy nesnil. Mým cílem je podělit se o vášeň pořizování obrázků prostřednictvím fotografií a výuky s tolika lidmi, kolik jen mohu, doufat, že jim přináší tolik radosti a štěstí, jako mě má. Dělám to prostřednictvím Photopxl.com, tento web, stejně jako workshopy Rockhopper a další projekty, jakož i výuka jako umělec v rezidenci v Indianapolis Art Center.

Kompletní průvodce nastavením pro Sony A7r V

Se spuštěním nového A7R V, Sony opět tlačí hranice technologie kamery ještě dále než dříve. S vyhrazeným samostatným procesorem uvnitř A7R V, který byl vytvořen speciálně pro zvýšení schopností sledování AF prostřednictvím učení AI, identifikace předmětu a předpovídání pohybu, má tento fotoaparát mnoho lidí mluvit. Bez ohledu na to, zda jste současným uživatelem Sony nebo někdo, kdo se právě nyní připojuje k rodině Sony, může být skličující vyzvednout novou kameru s novým systémem nabídky a novou technologií. To je místo, kde přichází tato příručka! Prošel jsem novými nabídkami na A7R V a ručně vybral nejdůležitější nastavení a funkce, které je třeba zvýraznit v tomto průvodci nastavením, které vám pomohou usnadnit život. Když vás procházím různými různými změnami, které jsem provedl v nastavení svého Sony A7R V, je důležité si uvědomit, že jsem volně žijící zvířata, krajina a cestovní fotograf (galerie obrázků), které mají specifické potřeby, které mohou nebo nemusí zarovnat S vlastním stylem střelby. I když se tento článek zaměřuje na obecná nastavení a příslušenství pro A7R V, nezapomeňte se podívat na můj „plně přizpůsobení kusu Sony A7R V“, který vás prochází tím, jak přizpůsobím různá různá tlačítka, vytápění a nabídky na fotoaparátu, abych se vešel moje potřeby. Můžete si také stáhnout můj soubor nastavení, abyste úplně nastavili svůj A7R V jako moje.

V minulosti jsem napsal podobné příručky pro nastavení zdarma pro mnoho fotoaparátů Sony (A1, A7R IV, A7R III) a plánuji to pokračovat v tom, jak je vydáno nové vybavení.

Průvodce nastavením pro Sony A7r V

Pro tuto příručku jsem se rozhodl dát krytí různá nastavení a změny, které doporučuji v pořádku, když se přirozeně pohybujete přes každou z nabídek fotoaparátu, což vám velmi usnadňuje sledovat spolu. Máte.li jakékoli dotazy, dejte mi vědět v комментарии и мнения.

Upravte datum/čas/oblast

Když poprvé zapnete Sony A7r V, budete požádáni o stanovení data a času. Ujistěte se, že si uděláte čas na správné nastavení obou těchto nastavení, a ujistěte se, že máte vybranou správnou oblast, kde se nacházíte. Proč? Protože pokud střílíte s více než jedním tělem fotoaparátu najednou, budete chtít, aby se časová razítka pro vaše obrázky a videa zarovnaly, jinak je udržují organizované po tom, co bude tato skutečnost nepořádek!

Nastavte správný formát/nastavení fotografií

Zpátky v den, kdy jste si museli vybrat pouze mezi natáčením surového souboru nebo JPEG, ale nyní s mnoha zrcadlovými kamerami, včetně A7R V, máte více možností nejen v těchto dvou formátech souborů, ale také třetí možností také (Heif).

Nalezeno pod červenou kartou nabídky „Střelba“ pod (1) kvalitou/rec obrázků, najdete několik nastavení, které stojí za to se podívat na. První je možnost přepínače JPEF/HeiF, která si můžete vybrat mezi formáty souborů JPEG nebo HEIF. Heif znamená vysoce účinný formát obrazu a je to v podstatě jako JPEG, ale používá méně dat při zachování dalších obrazových dat. Zatím na internetu není tak široce přijímán, ale je hezké, že je to možnost.

Kromě toho budete chtít upravit „Nastavení kvality obrázku“ pro kameru, kde se můžete rozhodnout střílet v Raw nebo Rawjpeg, vyberte svůj typ surového souboru (nekomprimovaný, velký surový, střední surový, malý surový nebo komprimovaný, upravte svůj JPEG Kvalita (extra jemná, jemná, standardní nebo světlo) a upravte velikost obrazu JPEG (60MP, 26MP nebo 15MP). Osobně střílím pouze v surovém většině času v režimu „komprimované“. Jediný čas, kdy bych mohl přejít na „nekomprimované“, je, když střílím scénu s extrémními kontrasty, jako je Aurora na temné noční obloze.

Nastavte správný formát video souboru

Zatímco A7R V nemusí mít všechny stejné video možnosti jako Sony A1 nebo A7S III, je to stále velmi schopná videokamera, když je v poli použita. Ale samozřejmě, než něco z toho uděláte, budete se chtít ujistit, že máte správné nastavení videa vytočené na fotoaparátu. Na kartě „Střelba“ v červené kartě „Střelba“ pod „Kvalita/rec image“ najdete formát souboru videa.

V rámci formátu videa máte 6 možností

 • XAVC HS 8K (8k vysoce účinná komprese)
 • XAVC HS 4K (4K vysoce účinná komprese)
 • XAVC S 4K (4K Standardní komprese)
 • XAVC S HD (komprese stánku HD)
 • XAVC S-I 4K (4K INDRA COMPRESSE-SNADNĚTNÍ ÚDAJTE)
 • XAVC S-I HD (HD uvnitř komprese-snadnější úpravy)

Nastavte správné nastavení filmu

Kromě natáčení ve správném formátu videa si budete chtít také vybrat správná nastavení filmu, abyste se upravili pro správnou snímkovou frekvenci (FPS) a nastavení záznamu (bitová rychlost, vzorkování barev, hloubka bitu). Obě tato nastavení jsou nalezeny v (1) kvalitě/rec obrázku na kartě červené nabídky „Střelba“. Zde najdete celou řadu nastavení v závislosti na tom, který formát videa jste vybrali (8k vs 4K vs HD). Vaše snímková frekvence se může měnit mezi 24p (4 k nebo 8k), 30p (pouze HD), 60p (4K) nebo 120p (pouze HD). V rámci „Nastavení záznamu“ si můžete vybrat správnou hloubku bitu, vzorkování barev a bitovou rychlost. Pro mě, natáčení ve 4: 2: 2 10bit, pokud je to možné.

Vypněte redukci hluku dlouhé expozice

Jednou z prvních věcí, které rád dělám se všemi mými kamerami, je vypnutí redukce hluku dlouhé expozice, protože to nutí fotoaparát, aby pořídil druhý obrázek hned po počáteční fotografii, aby hledal hluk senzoru. To samozřejmě zdvojnásobí, je třeba pořídit jakýkoli daný obrázek. Osobně dělám veškerou redukci hluku v následném zpracování, ale pokud nejste hlučný a jen začnete, možná nechám toto nastavení začít s.

Toto nastavení najdete na kartě „Střelba“ pod (1) kvalitou obrazu ve spodní části této nabídky. „Dlouhá expozice NR“.

Vypněte vysokou redukci šumu ISO

Kromě snižování hluku s dlouhou expozicí jsem také rád vypnul vysokou redukci šumu ISO ze stejných důvodů. Pokud jste začátečník, stejně jako předtím, možná budete chtít toto nastavení nechat zapnout.

Toto nastavení najdete na kartě Nabídka „Střelba“ pod (1) kvalitou obrázku. Ve spodní části nabídky pokračujte v nasazení tlačítka dolů kolem „Dlouhá expozice NR“ a na další stránce stejné nabídky najdete „High ISO NR“.

Vyberte svůj barevný prostor

Je také důležité se ujistit, že vyberete správný barevný prostor pro jakýkoli obrázek, který pořídíte s touto kamerou. To je méně důležité, pokud střílíte v RAW (protože to může být při zpracování obrázků změněno), ale stále je nejlepší vybrat větší ze dvou možností barevného prostoru, které máte s Sony A7R V, což v tomto případě znamená Výběr AdoberGB nad SRGB.

Toto nastavení najdete na kartě Nabídka „Střelba“ pod (1) kvalitou obrázku. Ve spodní části nabídky pokračujte v stisknutí tlačítka dolů kolem „Dlouhé expozice NR“ a najdete „barevný prostor“.

Vyberte si, jak jsou videa s obrázky zapsána na vaše paměťové karty

Dalším důležitým nastavením pro provedení některých změn je „rec. Možnost nastavení médií “. Zde můžete přesně určit, jak chcete, aby vaše obrázky a videa nahrály na vaše dvě karty. Chcete, aby vaše surové obrázky odeslané na jednu kartu a všechna zaznamenaná videa zaslaná na druhé? Žádný problém! Chcete odrážet obě karty pro snadnou zálohu? Žádný problém! Navíc se ujistěte, že upravíte také nastavení „automatického přepínání“. Pro mě mám statické obrázky i videa odeslané do slotu pro kartu 1, ale pokud se tato karta naplní, mám nastavení nastavení „Auto Switch Media“ na „ON“, což umožňuje můj A7R V automaticky začít psát na kartu 2, pokud Karta 1 vyplní. Tímto způsobem je mnohem méně pravděpodobné, že mi chybí výstřel kvůli nedostatku prostoru na mých kartách CF Express nebo SD, když jsem byl venku v terénu.

Toto nastavení je nalezeno na kartě Nabídka „Střelba“ pod (2) médií. Tam najdete „rec. Mediální nastavení “.

Upravte nastavení složky souboru

Ve výchozím nastavení bude A7R V pojmenovat obrázky „DSC“ a všechny je umístí do výchozí složky DCIM \ 100MSDCF na paměťové kartě. Pokud to funguje pro vás, je to skvělé, ale můžete také přizpůsobit názvy souborů vašich obrázků, vytvořit pro vaše obrázky nové složky na míru a vynutit jedinečné číslo souboru, aby se resetovala místo toho, aby pokračovala v pokračování sekvenčního číslování vašich obrázků.

Tato nastavení se nachází na kartě nabídky „Střelba“ v (3) souboru. Tam najdete „Nastavení souboru/složek“, vyberte složku Rec a vytvořte nové položky nabídky složky.

Přidejte své autorské právo na své surové obrázky JPEG

Za účelem ochrany vašich obrázků je vždy dobré zajistit, aby vaše informace o autorských právech byly zabudovány do jakýchkoli s obrázků RAW nebo JPEG pořízených s vaším Sony A7R V. Tam najdete „Nastavit fotograf“, „Set Copyright“ a „Disp. Informace o autorských právech “

Toto nastavení je nalezeno na kartě nabídky „Střelba“ pod (3) Soubor v části „Informace o autorských právech“.

Napište sériové číslo kamer na všechny obrázky pořízené s A7R V

Za účelem ochrany vašich obrázků je vždy dobré zajistit, aby vaše informace o autorských právech byly zabudovány do jakýchkoli s obrázků RAW nebo JPEG pořízených s vaším Sony A7R V. Tam najdete „Nastavit fotograf“, „Set Copyright“ a „Disp. Informace o autorských právech “

Toto nastavení je nalezeno na kartě nabídky „Střelba“ pod (3) Soubor v části „Napište sériové číslo“.

Využijte vlastní režimy kamery nalezených na A7R V

Jednou z mých nejoblíbenějších věcí, které mají s jakoukoli z mých fotoaparátů Sony. Zde můžete plně nastavit fotoaparát až pro tři obrovské odlišné střelecké situace, jako jsou nastavení a funkce fotoaparátu pro krajinu, divokou zvěř a poté video, například video. To vám umožní mít prakticky tři nesmírně odlišné konfigurace fotoaparátu (přizpůsobení, nastavení všechno).

Jak to tedy děláte? Nejprve vyberte režim hlavní kamery, se kterým chcete začít, například „Manuál“, „Priorita závěrky“ nebo video režim. Pak můžete vytočit nastavení fotoaparátu, jak uznáte za vhodné. Můžete samozřejmě upravit ISO, rychlost závěrky a aperaturu, ale také téměř jakékoli nastavení nalezené uvnitř fotoaparátu (nastavení AF, režim pohonu, rec. Nastavení médií)….V podstatě cokoli, co jsem vám ukázal, jak změnit v tomto průvodci nastavení. Jakmile máte vše vytočené, přejděte na kartu Nabídka Červená a vyberte nabídku (4) Střele. Tam najdete „sada fotoaparátu. Paměť“. Uvnitř tohoto nastavení najdete 1, 2, 3, M1, M2, M3 v horní části obrazovky. Jednoduše se přesuňte doleva nebo doprava, abyste našli ten pravý režim (v tomto případě 1,2 nebo 3) a jednoduše stiskněte středové tlačítko na zadním kole, abyste uložili své aktuální nastavení do režimu fotoaparátu, který jste vybrali. M1, M2 a M3 dělají totéž, ale tato nastavení jsou uložena na aktuální paměťovou kartu uvnitř fotoaparátu namísto samotné kamery. Až budete připraveni používat tato nastavení, stačí otočit horní číselník na 1,2 nebo 3 a začněte střílet!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS