Recenze Sony Nex-3. Sony Alpha Nex 3

Recenze Sony Nex-F3

David Pierce. Editor-at-velký a Vergecast spoluhostitel s více než desetileté zkušenosti s pokrytí spotřebitelských technologií. Dříve, v protokolu, Wall Street Journal a Wired.

Sdílejte tento příběh

Pokud si něco koupíte z odkazu Vox, může Vox Media vydělat provizi. Viz naše prohlášení o etice.

Za poslední rok jsem doporučil fotoaparáty společnosti Sony Nex pro mnoho lidí. Nex-7 je pro většinu lidí příliš drahý, ale Nex-C3 a Nex-5N jsou relativně levné kamery, které nabízejí velké senzory APS-C, zaměnitelné čočky a spoustu šikovných funkcí a funkčnosti. Pro každého, kdo hledá něco lepšího než iPhone nebo point-and-shoot, ale bez velikosti nebo výdajů spojených s DSLR byly kamery Nex perfektní fit.

Nex-F3 je nástupcem loňského C3 a přebírá spodní místo v sestavě Nex. Je to stejná cena jako C3. 599.99 s objektivem sady 18-55 mm-ale nabízí několik pěkných upgradů nad loňským modelem: zaznamenává 1080p video, má skvělé naklápěcí LCD, které vám dokonce umožňuje střílet autoportréty a vylepšila interní, které by měly vyrobit 16-megapixel střelec rychleji a lepší než kdy jindy. Nex-5N samozřejmě nabízí některé další funkce, jako je dotyková obrazovka a další možnosti nahrávání videa, ale je to také o 100 dražších. (Je tu také vynikající Nex-7, ale hraje to v úplně jiné lize.)

Konkurence je však tuhá a je stále tvrdší, protože sestavy Olympus a Panasonic z micro Four Thirds Cameras stále zlepšují a levnější. Sony byla na chvíli naším oblíbeným „malým fotoaparátem, velkým senzorem“-pokračuje v trendu Nex-F3? Pojďme to zjistit.

Hardware / design

Nex-F3 v podstatě vypadá, že Sony přilepila čočku na kameru point-and-shoot. 4.6 x 2.Tělo 6 palců není přátelské (a stává se ještě menší, takže když připojíte objektiv na přední stranu), ale vklouzne do sáčku nebo batohu, aniž by vás vážila dolů. Existuje však důvod pro další obvod: Sony hodně posílala přilnavost Nex-F3, takže je opravdu snadné ji držet a používat v jedné ruce. Kamery, které jsou tento malý, často těžší drží než větší, těžší DSLR, protože nemají moc přilnavost, takže si vezmu trochu větší váhu za zvláštní zabezpečení v mé ruce.

Jeden rozhlížet kolem kamery stačí, aby bylo jasné, že Nex-F3 není navržen jako střelec podobný DSLR, bez ohledu na to, jak velký jeho senzor. Není zde mnoho tlačítek nebo ovládacích prvků a dokonce i některé z běžných dekorací bodů a střel (jako je vytáčení režimu) zde nejsou. Na horní části je spínač napájení, spolu s portem příslušenství (skrytý pod plastovou chlopní) a vyskakovacím zábleskem plus blesk. Flash je stejný jako Nex-7 a je podobně skvělý: můžete jej nasměrovat nahoru nebo dolů a odrazit se téměř v jakémkoli úhlu, což znamená. Dole na malé římse pod horní částí kamery je tlačítko závěrky, uhnízdní pohodlně, kde k němu má přístup pravý ukazováček.

Nedostatek tlačítek bude buď osvěžující nebo frustrující

Zadní strana Nex-F3 má tlačítko přehrávání vedle trapně obtížně stisknutelného pro rychlé spuštění videa, plus dvě tlačítka funkce a rolovací kolo. To je opravdu ono. Je to mezi nejvíce šetrnými sadami ovládacích prvků, jaké jsem kdy viděl na kameře přes 200, a to znamená, že budete velmi závislý na obrazovce a systému nabídky, když používáte Nex-F3.

Může to znít divně, ale moje oblíbená nová funkce Nex-F3 může být jeho nabíječka. Spíše skutečnost, že ji nepotřebuje. fotoaparát se nabíjí prostřednictvím svého portu Micro USB. Nemusíte se proléhat kolem obří nabíječky, ani vyjmout baterii, abyste ji nabili, a pak si musíte pamatovat, abyste ji chytili, než znovu použijete fotoaparát.

Displej a rozhraní

Sony chytře uznává, že budete trávit spoustu času při pohledu na 3palcové LCD na zadní straně Nex-F3, takže společnost z něj udělala jednu z hlavních funkcí kamery. Je plná super ostrých 921 000 teček, a co je důležitější, je velmi přesný. Nepokoušel jsem se skrýt svou lásku k optickým hledákům a jsem především fanoušek, protože nenávidím, když vidím jednu věc přes EVF nebo LCD, a pak výstřel, který vezmu, má různé barvy nebo jinou expozici. S Nex-F3 však to, co vidíte, je mnohem blíže tomu, co dostanete.

LCD se také nakloní o 180 stupňů a také trochu dolů, pěkné zlepšení oproti C3. Ať už chcete držet fotoaparát v pase nebo přes hlavu, abyste získali ten správný výstřel, můžete naklonit displej a stále ho vidět dokonale; Nakloní se však tak daleko, jak to dělá, takže se váš počet najetých kilometrů může lišit. Můžete to také převrátit celou cestu nahoru a namířit na váš předmět. Pokud se rozhodnete vzít autoportrét, kamera skutečně převrátí výstřel a zobrazí se rám, jako byste se dívali do zrcadla. (Jakmile to sníží, zobrazí se rám správně.) F3 také aktivuje třísekundový časovač, když LCD směřuje dopředu-nikdy jste nebrali lepší autoportréty než s Nex-F3. Obrazovka není ve výchozím nastavení příliš jasná a za přímého slunečního světla je téměř nemožné vidět; Jeho jas můžete změnit v nastavení a měli byste, ale nezapomeňte jej změnit zpět, protože extra jasná obrazovka absolutně zničí výdrž baterie Nex-F3.

Uživatelské rozhraní NEX se v posledních několika letech příliš nezměnilo. Vzhledem k tomu, že většina kamer má šedé na šedé, textové menu, je barevné rozhraní založené na ikonách Sony definitivním dechem čerstvého vzduchu, i když si nejsem jistý, že to funguje lépe v praxi než nudné možnosti. Mřížka ikon je dokonale vhodná pro dotykovou obrazovku, stejně jako vytáčení režimu na obrazovce; Když stejně používáte číselník, může být jen snazší mít vše v jednom sloupci, hezké nebo ne.

To znamená, že rozhraní je poměrně intuitivní a jednoduché. „Režim natáčení“ je první možností v nabídce INTIAL a je to v podstatě pouze vytáčení režimu. Organizace funkcí společnosti Sony je také velmi chytrá: nejpoužívanější nastavení je k dispozici v nabídce kamery a věci jsou stanoveny způsobem, který bude mít smysl pro každého. Nedělejte však chybu, ale provozování Nex-F3 je mnohem pomalejší a těžkopádnější než knoflíkové zařízení, jako je Olympus OM-D E-M5, nebo dokonce Sony’s vlastní Nex-7, které používá dvě neoznačená kola k ovládání cokoli a všechno. Pokud většinou střílíte v automobilu, nebude to problém. a lidé, kteří střílí v automobilu, jsou rozhodně cílovým trhem pro tuto kameru. ale pro cokoli naprogramovaného nebo manuálu, ovládání kamery je opravdu neohrabané.

Každé nastavení a možnost se snaží být užitečné a naučit vás o sobě, někdy i na chybu. Pokud jste v režimu závěrky, ikona zobrazující běžeckou osobu vám řekne, že pokud chcete střílet pohyblivé předměty, měli byste otočit rychlost závěrky; Pokud váš předmět stojí jako druhá ikona, můžete jej odmítnout. Každá možnost nabídky se vysvětluje, často s nepříjemným překrytím. Je to skvělý způsob, jak se naučit kameru, ale pokud máte vůbec nějaké zkušenosti.

Funkce

Protože většina kupujících Nex-F3 bude pravděpodobně upgradovat z point-and-shoot, Sony vybavila kameru většinou funkcí, filtrů a režimů, které byste našli na kompaktním střelci. Režimy potřebných scén získávají svůj vlastní prostor na číselníku virtuálního režimu a když skrz ně posouváte. Filtry jsou trochu pohřbenější, přístupné pouze tehdy, když jste v režimu automobilu. K dispozici je asi tucet různých filtrů, od černé bílé po režim hračky až po několik opravdu skvělých jednobarevných režimů, které střílí vše v černé a bílé, s výjimkou odstínu, který zadáte. Všichni byli kolem v řadě Nex a jsou to užitečné způsoby, jak učinit vaše fotografie trochu zábavnější. (Ať už je to zlepšuje nebo zhoršuje, nechávám na vás.) SONY’s Cool Sweep Panorama Mode je k dispozici také na F3, stejně jako 3D Sweep Panorama.

Jednou z věcí, které společnost Sony dělá, je opravdu chytrá, je vám poskytnout spoustu manuálních ovládacích prvků, aniž by se cítili jako manuální ovládání. V automobilu můžete rychle změnit, jak měkké nebo ostré chcete, aby bylo pozadí, aniž byste věděli, že se nazývá hloubka pole. Můžete změnit teplotu barev, aniž byste věděli, že se nazývá vyvážení bílé, nebo vyladit jas rámu bez obav o ISO nebo expozice. Je to ještě další způsob, jak vám poskytnout uměleckou kontrolu, aniž byste vás nutili naučit se spoustu žargonu kamery.

Pokud všechny tyto možnosti stále zní jako hodně na pamatovat a vypořádat se, můžete použít nový režim Super Auto Sony. V zásadě Superior Auto bere standardní auto-automaticky nastavuje rychlost závěrky, ISO a clona-a přidává spoustu možností, takže Nex-F3 dokáže dělat věci jako režim vstupu do režimu vstup do automobilu v automobilu v automobilu. Dělá to hodně, aby pomohlo uživatelům pro začínající pořizovat skvělé fotografie, aniž by museli vědět, co HDR znamená, ale může to být matoucí. HDR pořídí tři obrázky najednou, než je sloučíte, a pokud nevíte, že to přichází, nebudete vědět, že to nebudete vědět Udržujte kameru stabilní pro tři snímky.

Kvalita obrázku a videa

Kvalita obrazu je produktem mnoha různých částí a procesů, ale nejvíce záleží na třech věcech: senzor, procesor a čočka kamery. Že Sony Nex-F3 má aktualizované 16.Senzor 1-megapixelu APS-C není tak důležitý jako kdysi, ale stále to znamená, že kamera je schopna střílet lépe, všestrannější obrázky než bodové a střelby. Napájení procesoru je také neuvěřitelně důležitá-více než kdy jindy-a procesor Bionz napájející Nex-F3 dělá hodně, aby pomohl s redukcí šumu, nanášení filtrů a zrychlení střelby. Ekosystém čočky společnosti Sony je stále malý (i když se společnost zavázala pěstovat), ale čočky jsou obecně opravdu vysoce kvalitní.

To vše přidává obecně solidní obrázky z Nex-F3. Fotografie jsou na celém obrázku působivě ostré, dokonce i s objektivem sady-mnoho kamer a čoček kitů produkuje obrázky, které se při pohybu do rohů měkčí, ale Nex-C3 je v tomto ohledu pěkně jednotně jednotný. Fotografie jsou opravdu podrobné a barvy jsou působivě přesné. červené jahody vypadají jako šťavnaté a lahodně na fotografiích jako v reálném životě.

Krok nahoru od point-and-shoot, ale ne kvality DSLR

Dynamický rozsah je jediný pokles, ale je to velký. Pokud střílíte auto a narazíte na scénu se širokými rozsahy v osvětlení. některé části výstřelu jsou jasné, některé trochu tmavší. hlavní body se vždy vyfouknou. Ve skutečnosti byla nejjasnější část téměř každého výstřelu, kterou jsem pořídil, občas do bodu, kdy se celá fotografie zdá být přeexponovaná. To můžete opravit hodně natáčením v manuálním nebo prioritním režimu, ale já bych vsadil většinu kupujících Nex-F3 nebude pohodlně dělat to.

Zaostření je ostré a přesné, ale může být rozzlobeně pomalé a nekonzistentní. F3 často trvalo polovinu sekundy nebo více, aby uzamkl zaostření, a často se zdálo, že se objevil kolem správného bodu a pak se vrátil zpět. To také loví a hádá hodně, takže pokud zarážíte přesně stejnou fotografii třikrát a polovinu stisknutí závěrky, můžete se zaměřit na tři různá místa. Je to nejproblematičtější, když se snažíte zastřelit pohyblivý cíl nebo spoustu výstřelů najednou. je to prostě nekonzistentní, zda bude váš subjekt skutečně ostrý a jasný.

F3 střílí video 1080p při 24 snímcích za sekundu, což je velká upgrade oproti schopnostem C3 720p. i když podivně nemůžete natočit 720p video na F3, takže pokud byste raději stříleli 720p30 a získali menší velikosti a vyšší a vyšší a vyšší FPS, jsi uvízl s C3. Video 1080p vypadá opravdu dobře, hladce a jasně s velkým detailem. Výkon automatického zaostření však bolí i zde: F3 stále trochu loví a najednou se zaostřuje spíše než hladce, takže si opravdu všimnete pokaždé, když se změní.

Sony Nex-3 [recenze]

Před několika dny jsem nemohl říct nikomu o tomto nováčku. Byl jsem pod NDA (dohoda o nezveřejnění) od Sony. Sony Nex-3 byla horká kamera!

Sony mi tedy dala revizní jednotku Sony Nex-3 tři dny a vysvětlila, že se tak obávali úniků, že by to člověk Sony shromáždil, až bude můj čas: „Nemohu důvěřovat kurýrům-byli byli-byli, byli jim je známo, že otevírá krabice a prosakuje informace konkurentům!“

Za posledních šest měsíců bylo zřejmé, že kamery Micro Four Thirds získaly na trhu velkou přitažlivost. Kupující se zahřáli na menší (než DSLR) faktor, lehká hmotnost a zaměnitelný faktor čočky. A cena!

Takže Olympus a Panasonic si vedli velmi dobře. Nyní Samsung vstoupil do Fray se svým senzorem NX10: APS-C, malé tělo, levnější cena.

Zatímco Sony vstoupila pozdě, propukla dveřmi se všemi planoucími zbraněmi.

Fotoaparát v současné době v mých horkých, zpocených rukou je menší z páru: levnější a mírně méně doporučený, ale stále vysoce skvrnitý.

Tělo je zhruba podobné nové sérii PEN Olympus: No Finder Level Eye Finder (i když jsou k dispozici jako klip na příslušenství); Ne na palubě Flash (k dispozici jednotka příslušenství); velké 7.LCD obrazovka 5 cm.

Hlavním rozdílem jsou relativně velké čočky, které na tomto těle namontují. Revizní kamera byla zapůjčena F3.5-5.Objektiv 6/18-55 mm. Hlaveň čočky měla o průměru 62 mm. Proč? Nevím!

CMOS je mnohem větší než senzor Micro Four Thirds, což vede k některým hlavním výhodám: maximální velikost obrazu je 4592 × 3056 pixelů, nebo 39x26cm v tištěném místě. Všimněte si, že větší senzor vede k užší hloubce pole, blíže k hloubce 35 mm SLR.

Má dvě hlavní a vysoce přitažlivé rysy z dřívějších kompaktních DSC-HX5V: úžasná funkce panoramatu, kterou lze použít s fotoaparátem vodorovně nebo svisle (budete milovat rychlý oheň závěrky, když střílí sekce!); vysoká míra prasknutí.

Sony Nex-5 má ještě lepší specifikaci: AvcvHD natáčení filmu v Full HD: 1920 × 1080 pixelů.

Oba modely však sdílejí vynikající obrazovku LCD naklápěcí LCD. až o téměř 90 stupňů od vertikálních, out a dolů asi 30 stupňů. Je to také příjemně jasné a ostré.

Nabídka hledání je omráčení, připomínající obrazovku počítače v celé své plné barvě, ikony napřou slávou.

Očekávejte, že v nadcházejících měsících uvidíte celé lodicí příslušenství a ohromující čočky.

Přicházejí příslušenství jako široký úhel a prodlužovací čočky; příslušenství Flash; adaptéry pro čočky vyrobené pro větší formát alfa čoček.

Optický stabilizátor je zabudován do objektivu.

ISO testy

Výstřely provedené na ISO 200 (na obrázku nejprve výše) a 800 (na obrázku přímo výše) naznačují, že se jedná o vynikající senzor a je schopen zvládnout rozsah prodlouženého rozsahu citlivosti.

Od ISO 1600 stále vypadáme docela dobře: definice stále dobrá, zatímco hluk je nízký.

Nyní jsme na ISO 3200 Definice se dotýká, ale hluk a artefakty se ještě musí objevit. Dobré nastavení pro fotografii slabého světla.

Na ISO 12 800 narážíme naše hlavy na stropě: Definice je rozumná, ale hluk a artefakty jsou viditelné.

Se správným předmětem, stále použitelné nastavení!

Tento snímek kolotovových koní byl vyroben v měkkém světle a ISO 12 800! Clona čočky: F5.5 a rychlost závěrky 1/1250 sekundy. Pro mě, použitelný výstřel!

Startup

Za dvě sekundy od startupu jsem mohl zastřelit svůj první výstřel; Následující jsou tak rychle, jak jsem mohl stisknout tlačítko. Dobře.

Komentář

Toto je významná kamera a myslím si, že to změní celé podnikání s velikostí senzorů zcela vzhůru nohama.

Kvalita obrázků z hlediska rozlišení, věrnosti barev a nízkého hluku je málo krátké než vynikající.

Proč byste si koupili Sony Nex-3: Chcete-li si užít velmi malý, vysoký res kamera; chcete vysoce kvalitní obrázky; Už máte nějaké

Proč byste to neudělali: stále chcete optický pentaprismus vyhledávač.

Specifikace Sony Nex-3

Senzor obrázku: 14.2 miliony efektivních pixelů. Měření: více vzorů, středově vážený a spot. Velikost senzoru: CMO velikosti APS-C (23.4 × 15.6 mm). Objektiv: Mount série Sony E. Rychlost závěrky: 30 až 1/4000 sekundy. Synchronizace Flash: 1/160 sekund. Nepřetržité střelby: Sedm FPS. Paměť: Memory Stick Pro Duo, Pro-HG Duo, SD, SDHC, SDXC karty. Velikosti obrázků (pixely): 4592 × 3056, 4592 × 2576, 3344 × 2224, 3344 × 1872, 2288 × 1520, 2288 × 1280. Filmy: 1280 × 720, 848 × 480, 640 × 480 při 30 fps. Barevný prostor: SRGB, Adobe RGB. LCD obrazovka: 7.5 cm LCD (921 600 pixelů). Formáty souborů: JPEG, RAW, JPEGRAW, MPEG4. Citlivost ISO: Auto, 200 až 12 800. Rozhraní: USB 2.0, HDMNI, AV. Napájení: dobíjecí lithium.iontová baterie, vstup DC. Rozměry: 117.2 × 62.6 × 33.4 mm whdmm. Hmotnost: 297 g (baterie a karta Inc). Cena: Kolem1000 AUD pro čočku těla a soupravy.

Recenze Sony Nex-3N: Nejmenší APS-C na světě, která je zaměnitelná čočka APS-C!

Teprve před pár měsíci jsem měl možnost vyzkoušet Sony Nex-5K, jednu ze dvou původních e-namontovaných výměnných čoček vydaných společností Sony v roce 2010. V té době jsem nikdy předtím nepoložil ruce na kameru Nex, takže jeho robustní kompaktní postavená, vysoká kvalita obrazu a celková flexibilita přišla jako velké překvapení s ohledem na jeho věk.

Nyní, držením NEX-3N, nejnovějšího člena rodinného stromu Nex vydaného v březnu 2013, dostávám skutečný pocit, jak daleko Sony přišla ve vývoji své bezrážené linie. Za tři roky transformovali to, co už bylo skvělé tělo na něco lehčího, zjednodušenějšího a ergonomičtějšího, a přitom udržovali tu skvělou kvalitu obrazu, kterou milujeme a očekáváme od série Nex.

Hlavní specifikace Sony Nex-3n

 • Senzor: 16.Senzor 1MP APS-C CMOS
 • Kit objektivu: 16-50 mm f/3.5
 • Citlivost ISO: 200-16000
 • Nepřetržité střelby: 4 FPS
 • Automatické zaostření: Autofokus detekující kontrast
 • Hledáček: Žádné
 • LCD Monitor: 3 ″ naklápěcí LCD obrazovka (460 800 teček)
 • Vestavěný blesk: Ano
 • Nahrávání filmu: 1080i, 1080p
 • Rozměry: 109.9 x 62 x 34.6 mm
 • Hmotnost: 210 g

Design, ergonomie a funkce

Nex-3N byla nabízena jako nejmenší a nejlehčí zaměnitelná fotoaparát čoček se senzorem APS-C na světě-docela velký název pro to, co je skutečně malá kamera. Ačkoli se to nehodí do vašeho kalhotovače žádným úsekem představivosti, pohodlně se rozloží do jakékoli bundy nebo kabelky, a to i při připojené čočce 16-50 mm.

Držím to v mé ruce, je to opravdu splatné peří a je doplněno robustní gumovou rukou rukou, která eliminuje veškerý strach z upuštění kamery, pokud jste se rozhodli provést nějaké jednoruční střelbu.

Pokud jde o externí design, 3N je 100% minimalistický. Někteří to nazvali fyzicky neatraktivní kamerou, ale věřím, že to pramení více od současné posedlosti veřejnosti „retro“ vzhledem než ze skutečné nechuti po vzhledu Nex. Je vybaven jednoduchým tlačítkem uvolnění závěrky nahoře, ze kterého vyčnívá jak přepínač zapnutí/vypnutí. Kromě vydání závěrky je malé tlačítko přehrávání, zatímco pod ním najdete vyhrazené video tlačítko. Tlačítko, které aktivuje vyskakovací blesk, je zasazeno na levé straně fotoaparátu.

3 ″ naklápěcí LCD obrazovka zabírá většinu prostoru na zadní straně, ale ponechává jen dostatek místa pro malý podkojový ciferník, s nímž můžete získat přístup k digitálnímu režimu fotoaparátu. Tento ciferník je také lemován dvěma tlačítky nad a pod. Horní tlačítko slouží jako váš přístupový bod do nabídky, zatímco víceúčelové spodní tlačítko buď umožňuje odstranit fotografie v režimu přehrávání, nebo vás vede k seznamu užitečných tipů pro fotografování. (Poznámka: Pokud používáte spíše „flexibilní místo“ jako oblast AF než „více“, spodní tlačítko vás již nezavede na seznam tipů. Spíše vám to umožní změnit svůj bod zaostření, který je užitečný pro pokročilejší uživatele.)

Nejdůležitější ovládací prvky, například vytáčení režimu, existují jako digitální menu, ale existuje několik funkcí, ke kterým máte přístup přímo ze čtyř šipek na ciferníku pod hladinou-jmenovitě ISO, nepřetržité střelby, úpravy závěrky/clony a Informace o zobrazení. Celkově je nabídka velmi intuitivní, i když pro přístup k určitým funkcím budete muset udělat nějaké kopání. (Trvalo mi věky, než jsem našel možnost formátu pro mou paměťovou kartu!)

Celkově tedy má Nex-3N design, ergonomii a funkčnost na výtvarné umění. Existují pouze dva aspekty, které se mi nelíbí: hlasitý hluk, který závěrka přináší, když klikne, a nedostatek hledáčku, protože zjišťuji, že je obtížné pořizovat dobře zarážené záběry ve světlém slunečním světle vedené pouze LCD obrazovkou. Většina začátečníků se však těmito nevýhodami neobtěžuje a chápu, že Sony musí nejprve zvážit svůj cílový trh.

Kvalita obrazu: Barvy a dynamický rozsah

Aspekt, který odlišuje mnoho zrcadlových fotoaparátů od jejich protějšků point-and-shoot, je přítomnost velkého senzoru. V případě NEX-3N najdeme snímač CMOS 16MP APS-C-stejný druh senzoru, jaký byste našli v nízkém až mid rozsahu DSLR. Jako taková jsou vysoká kvalita obrazu, vynikající dynamický rozsah a bohaté přirozeně vypadající barvy do značné míry dané. Galerie postresovaných syrových souborů níže je důkazem toho, co je tato malá kamera schopna v celé řadě situací.

Dynamický rozsah je také velmi dobrý. U vysoce kontrastovaných obrázků, jako je ten, který jsou uvedeny níže, jsem byl schopen snadno vyvážit vrcholy a stíny pomocí Lightroom 5, aniž bych ztratil příliš mnoho detailů.

Pokud nemáte zájem o post zpracování surových souborů nebo nemáte možnost tak učinit, na kameře je také několik užitečných funkcí, které vám umožní dosáhnout lepší dynamické řady. První se nazývá Auto HDR, který zachycuje tři po sobě jdoucí obrazy při různých expozicích a sloučí je do jedné kamery. (Poznámka: HDR lze použít pouze tehdy, když střílíte jemné JPGS bez RAW.) Druhý se nazývá optimalizátor D-Range, který v závislosti na úrovni, kterou si vyberete (1-5), otevírá stíny více či méně na kameru.

Níže je příklad toho, jak funguje funkce optimalizátoru D-Range. Jak vidíte, čím vyšší je úroveň, tím více se stíny otevírají (zatímco hlavní body zůstávají relativně nezměněny).

Kvalita obrazu: Výkon nízkých osvětlení

Přítomnost senzoru APS-C v NEX-3N také předpokládá velký výkon se slabým osvětlením a skutečně vidíme některé vynikající výsledky. JPG produkovaly zejména ve fotoaparátu, zejména vykazují velmi malý hluk i při vysokém ISO, což naznačuje, že kamera sama o sobě hodně interního zpracování svých obrázků dělá hodně interního zpracování svých obrázků.

Níže jsem sdílel dvě galerie z ohňostroje na Festa di San Giovanni v Torinu. První galerie ukazuje kvalitu JPG na kameru na 3200 a 6400 ISO. Druhá ukazuje stejnou sadu fotografií po zpracování ze surových souborů.

Galerie JPG ve kamerách:

Postrážená Raw Gallery:

Zkoušel jsem fotoaparát na 12800 a 16000 ISO, byl jsem ještě více ohromen, než jsem původně byl s JPG na kameru. I když nejsou zdaleka použitelné pro profesionální práci, úroveň hluku není extrémní, jak můžete vidět v případě fotografie plněné krávy sedící na tmavém křesle. Hluk má tendenci být nejvíce patrný ve stínu na světle barvených površích, jako jsou na stěnách kolem krbu.

Galerie JPG ve kamerách:

Surové soubory jsou méně působivé, jak můžete vidět z obrázků níže, ale zjistil jsem, že je snadné ručně eliminovat hluk pomocí Lightroom k vytvoření stejných (a o něco lepších) výsledků viditelných v JPG na kameře.

Postrážená Raw Gallery:

Výkon: Rychlost a automatické zaostření

Kontinuální střelba 4fps nalezená na NEX-3N nemusí dodržovat rychlost některých jiných kamer ve své třídě a cenovém rozpětí, ale je to více než dost k zachycení těchto důležitých okamžiků, jako je vaše dítě běžící během fotbalové hry. nebo váš pes hrající s Frisbee. Mezi každým po sobě jdoucím výstřelem je mírné zpoždění v režimu nepřetržitého střelby, ale to lze urychlit, pokud si vyberete prioritu rychlosti nepřetržité střelby. To však sníží počet po sobě jdoucích výstřelů, které můžete udělat na 3fps.

Autofocus má tendenci být velmi rychlý, s výjimkou situací s nízkým osvětlení. Zajímavou možností zaměření na tuto kameru je DMF, který vám umožňuje provádět jemné manuální úpravy vašeho zaměření poté, co se kamera automaticky zaměřuje na předmět. Považuji to za zvláště užitečné pro doladění zaměření na tváře lidí, když je vyfotografuji proti krajině. Můžete si také vybrat mezi řadou možností oblasti automatického zaostřování včetně: centra, multi a mého osobního oblíbeného, ​​flexibilního místa, které vám umožní ručně vybrat svůj bod zaostření.

Makro režim: Slabost 3N

Přestože má NEX-3N v nabídce výběru scény pohřben makro režim, je zřejmé po několika pokusech o pořizování květin nebo motýlů, které tento fotoaparát nebyl pojat s makro fotografií na mysli. Možná s makro objektivem by kamera fungovala lépe, ale pokud jde o soupravu, kamera vám jednoduše nedovolí dostat se dostatečně blízko k vašemu předmětu-nejvýše 15-20 cm. Porovnejte to s vzdáleností 1 cm, kterou můžete například dosáhnout s Fujifilm x20 a opravdu začnete vnímat propast mezi tímto fotoaparátem a dalšími ve své třídě.

Níže můžete vidět fotografii, kterou jsem pořídil z malé žáby, jsem našel plavání v horských řekách Parco del Gran Paradiso. Kdybych se pohnul blíž než tohle, byl by to zaměřeno.

Video režim: Síla 3N

Je známo, že série Nex produkuje velmi kvalitní video, natolik, že některé kamery Nex používají profesionálové. Takže když jsme testovali video schopnosti této kamery, už jsme věděli, že to doručí, a nebyli jsme zklamáni. Barvy jsou živé a silné a ostrost je velmi působivá.

K testu jsme použili pouze objektiv soupravy, a přestože to dělá dobrou práci, rozhodně to není nejlepší kus skla pro fotografii nebo video. Světla objektivu není příliš invazivní vzhledem k tomu, že jsme na přímém slunečním světle pořídili několik výstřelů. V nejširším úhlu vytváří geometrické zkreslení. Nejtahkovanějším bodem je nedostatek skutečné schopnosti makro. Všimnete si toho ve videu níže natočení na 0.43s, kde se Mat pokusil dostat co nejblíže k skále, aby natočil některé mravence. Zaostřovací bod je trochu příliš daleko od místa, kde by to mělo být.

Fotoaparát může nahrávat v AVCHD při 1080p, což v těchto dnech není překvapující, ale použití AVCHD, kodeku nalezeného také v profesionálních kamerách, je vítanou funkcí, která vám poskytne dostatek bitrate pro zachycení úžasných videí. Autofocus samozřejmě funguje během režimu video a musím říci, že je spolehlivý pro tento druh fotoaparátu. Pokud však chcete být přesnější, je lepší přejít na manuál. Prsten na čočce se stává nástrojem pro zaostření a musím říci, že je velmi snadné použít díky jasné a ostré LCD obrazovce. Samozřejmě, že nemáte hledáček, způsobí určité potíže s jasným slunečním světlem. Over, neexistují žádné ND filtry založené, něco, co na tomto typu kamery nikdy nenajdete. Protože obvykle potřebujete pomalou rychlost závěrky pro video (kolem 1/50 nebo 1/60), zapomeňte na dosažení mělké hloubky pole za denního světla, protože budete muset co nejvíce uzavřít clonu.

Objektiv má páku zoomu, která je běžná ve videokamerách, a je zde vítaným doplňkem, protože umožňuje více tekutinové přiblížení než s prstencem objektivu. Mohlo by to však být omezující, pokud se pokusíte velmi pomalu přiblížit nebo vydat. Stabilizací na mě není ohromen. zjistil jsem, že to funguje lépe s vertikálními pohyby (náklon) než s horizontálními pohyby (Pan).

recenze, sony, nex-3, alpha

Vytvořené soubory jsou ostré a mají zářivé barvy. Všiml jsem si nějaké fialové tření na stromech, ale je to běžný problém pro mnoho senzorů. Dynamický rozsah je také velmi dobrý a ukazuje potenciál senzoru APS-C.

Níže najdete krátkou sestřih obrázků, které jsme nařídili v Alpách v národním parku Gran Paradiso.

Další funkce: režimy scény, režim panoramatu a další…

Stejně jako u každého Sony Nex, 3N přetéká užitečnými režimy scény určených pro začátečníky a také dvěma automatické režimy. V nabídce na výběr scény najdete možnosti jako: krajina, makro, sportovní akce, západ slunce, noční portrét, noční scéna, ruční soumrak, rozostření protimotoru a portrét. Tato nabídka je snadno dostupná z vytáčení elektronického režimu.

Stejně tak existuje řada obrazových efektů od hračkové kamery po retro fotografii po bohaté černé a bílé. Na rozdíl od NEX-5K však musíte nejprve změnit kvalitu obrazu na JPG Fine, než můžete použít tyto efekty obrázků-skutečná bolest ve vás spěchá, abyste pořídili fotografii. Protože tyto účinky jsou na přístupu namáhavé, nevidím mnoho začátečníků, kteří je používají na cestu, aby je používali.

Režim panoramatu je, jako vždy, bezchybný. Umožňuje vám vzít 180 stupňové panorama scény jednoduše tím, že fotoaparát zleva doprava. Níže je několik příkladů z Parco del Gran Paradiso v Itálii. (Poznámka: Výsledné obrázky budou vždy JPGS.)

Existuje také hrstka dalších zajímavých funkcí, jako je Smile Shutter, díky čemuž fotoaparát vyfotí, když detekuje úsměv, a efekt měkké kůže pro portréty.

Závěr

Co se mi na nex-3n líbí:

 • Malý, přenosný, minimalistický a fyzicky diskrétní
 • Vynikající kvalita obrazu (dynamický rozsah, vysoká ISO, reprodukce barev)
 • Úžasná kvalita videa
 • Systém menu s přímým předmětem, který se snadno naučí
 • Naklonění LCD obrazovky užitečné pro nepříjemné úhly nebo situace, ve kterých se ocitnete na přímém slunečním světle
 • Spousta dalších funkcí včetně režimů scény, střelby HDR, zaostření DMF a dalších

Co se mi na nex-3n nelíbí:

 • Postrádá hledáček, díky kterému jsou rámovací obrázky náročné za denního světla
 • Shutter je hlučná, takže se nezkoušejte žádnou velmi nejkrásnější ninja fotografii
 • Musíte změnit kvalitu obrazu na JPG Fine, abyste použili některé funkce, jako jsou automatické HDR a obrazový efekt, které mohou být pracné.
 • U určitých funkcí, jako je formát, efekt obrazu a zaostření

Sony Nex-3N je perfektní kamera pro ty, kteří se právě začínají hrát s myšlenkou proměnit fotografii v vážný koníček. Nabízí flexibilitu zaměnitelných čoček a manuálních ovládacích prvků, ale udržuje všechny uživatelsky přívětivé funkce, které mohl začátečník ocenit, jako jsou dva automatické režimy, výběr scény, efekty obrázků a další. Je to malé, lehké, diskrétní a zábavné používat, zejména když začnete experimentovat s vynikajícím video režimem. Navíc, kvalita obrazu nezanechává nic, co by mělo být žádoucí. Pokud hledáte všestrannou kameru za velmi konkurenceschopnou cenu, nex-3n by vytvořil vynikajícího společníka!

O Heather

Heather Broster se narodil v Kanadě, žil v Japonsku a Itálii, ale v současné době volá Wales Home. Je testerem na plný úvazek na Mirrorlessonech. Můžete ji sledovat na google nebo !

Recenze Sony Nex-F3

S vydáním fotoaparátu Sony Nex-F3 Electronics v podstatě osvěžuje její kompaktní a zaměnitelnou nabídku na základní úrovni. Celkovým cílem vydání je nabídnout nejnovější aktualizace softwaru z hlediska efektů a analýzy a zpracování obrazu na formový faktor, který stále roste popularitu. Zatímco samotný hardware a kvalita obrazu se neliší od nyní v důchodu Nex-C3, nová kamera Nex-F3 nabízí lepší možnosti nahrávání videa a lepší automatické režimy fotografií, což usnadňuje pořizování skvělých výstřelů, aniž by se muselo dotknout jakýchkoli Nastavení. Sony říká, že Sony Nex-F3 může produkovat obrázky „profesionální kvality“, takže je čas to vyzkoušet, aby zjistil, jak ve skutečném světě skutečně funguje.

Design

Sony Nex-F3 je navržena tak, aby se vešla někde mezi kompaktní kamerou a fotoaparátem DSLR (digitální reflexní čočky) ve velikosti i výkonu. Naše testovací kamera má stříbrné hliníkové tělo a má celkový solidní pocit. Samotné tělo se cítí kovové, zatímco horní část se zdá spíše jako plast, což není překvapivé vzhledem k tomu, že existuje mnoho otvorů pro vyskakovací blesk, doplňkový hledáček a různá tlačítka.

Z hlediska ergonomie se váš počet najetých kilometrů liší. Například odpočinek palce není rozhodně umístěn tam, kde můj palec přirozeně přistává, což je přímo na vyskakovacím záblesku. Ve skutečnosti jsem to nebyl problém, ale ukazuje to výzvy, které ukládá design kamery, který je kompaktní, ale zároveň relativně těžký. Zjistil jsem, že použití zamýšlených míst přilnavosti neposkytuje dostatečné pohodlí, pokud nemáte velmi malé ruce. možná.

Pokud odložíte umístění tlačítek stranou, ovládací prvky jsou velmi jednoduché a jednoduché: většina operací zahrnuje jedno ze 7 tlačítek a vícesměrový „joystick“. To je skvělé, pokud chcete fotoaparát použít jako „bod a střílet“, ale pokud se vám líbí nastavení vylepšení ručně, nedostatek manuálních (fyzických) ovládacích prvků může bránit vašemu úsilí. Nex-F3 byl v zásadě navržen tak, aby poskytoval kvalitu téměř DSLR s jednoduchostí bodu a střílel. Uživatelé Savy, kteří se chtějí sami vyladit nastavení.

Ve spodní části najdete kompartment baterie, slot pro paměťovou kartu a Mount Tri-PD. Všimněte si, že společnost Sony umožňuje použití paměťových tyčinek a SD karet, moudré volby, protože zákazníci mají tendenci být zamčeni proprietárními technologiemi.

Technické hlavní body

Kompatibilita čoček: Sony E-Mount, Sony A-Mount a Minolta/Konica Minolta Maxxum čočky Potvrzeny (prostřednictvím La-EA1/EA2) Senzor: Sony Exmor APS-C, 16.5 megapixelu Max Velikost obrazu: 4912 x 3264 Video Recording: MP4 (1440 × 1080 30fps max), AVCHD (1080i 60p max) displej s nakloněním při 180 stupních, naklonění při 13 stupních a hmotností: 117.3 x 66.6 x 41.3 mm, 9.0 oz (255G)

Co je zvláštní?

Zobrazovací průmysl je velmi konkurenceschopný a je těžké odlišit své produkty od konkurenta, ale existují věci, které se mi opravdu líbí s Sony Nex-F3, které se v této kategorii obvykle nenacházejí v jiných kamerách.

Nabíjení micro-USB je úžasné

Nabíjení micro-USB: I když to je téměř nic společného s kvalitou obrázků, nabíjení portů Micro-USB je prostě úžasné. Proč? Protože pravděpodobně máte mnoho kabelů nebo nabíječky micro-USB. Pokud tak neučiníte, můžete naskočit do jakéhokoli obchodu, který prodává věci elektroniky a získat to, co potřebujete pro levné.

Nejhorší noční můrou pro každého cestovatele (a technického bloggera) je ztratit nebo smažit proprietární nabíječku. Často je velmi obtížné získat náhradu během několika hodin. S tím, žádný problém, může kamera použít 500 mA, 5V standardní USB Power. Miluji to.

Panasonic GF1 (vpravo) Vs. Nex-F3 nabíjecí aparát. Jeden je malý, levný a hojný, druhý je velký, vzácný a drahý. Hum dovolte mi myslet.

Flip-Up Display: Flip Up Display je nejužitečnější při užívání autoportrétu, což je něco, co se mezi přáteli široce provádí. Protože má vysoký ISO, kamera často nemusí používat blesk, takže blízkost není problém. Za druhé, nyní můžete přesně vidět, co budete střílet, takže to odstraní hádání.

Pokud z nějakého důvodu chcete rozšířit paži a natočit fotografii na dav, můžete jednoduše zvrátit kameru a snímač vnitřního pohybu ji detekuje a otočí fotografii vzhůru nohama, aby kompenzoval. Toto není nejpohodlnější způsob, jak to udělat, ale funguje to.

Je nemožné s tím vynechat autoportrét

Je zřejmé, že se nejedná o jediné nové funkce, ale myslím si, že oba tento fotoaparát oddělili ve srovnání s mnoha konkurenčními kompaktními kamerovými systémy venku.

Pro všechny srovnání, které získáte se staršími Nex-C3, spojuje, že C3 odchází, takže na konci života najdete dohodu, ale pro praktické účely je Nex-F3, Nex-F3 je Nex-F3 vstupní úroveň nového Nex.

Jak to používám

Než budeme pokračovat, myslím, že je důležité, abyste věděli, jak používám svou mikrokameru, protože to nevyhnutelně formuje, jak vnímám jeho vlastnosti a úskalí. Také v recenzích používám především plně automatický režim nebo režim priority shatters, protože většina lidí (ne všichni, souhlasím), chce jednoduše „namířit a střílet“.

Mikrokamera mě sleduje, když se potuluji kolem obchodních výstav nebo chodím na dovolenou. Vlastním také Canon 50d, což je opravdu dobré.Ale objemná kamera. Jasně jsem si vybral mikrokameru pro svou malou velikost a váhu a miluji skutečnost, že může plnit většinu povinností, které pro mě má 50d (trvám na části „pro mě“).

V obou situacích mám tendenci střílet v obtížných osvětlovacích podmínkách, ať už je to na špatně osvětleném showroomu nebo na večeři s přáteli. Ale ať se stane cokoli, jen zřídka používám Flash, protože bez něj osobně preferuji fotografie. Také mám sklon používat své fotografie pouze na webu a jen zřídka tisknu něco většího než velikost dopisu, pokud vůbec.

recenze, sony, nex-3, alpha

Kvalita fotografie (velmi dobrá)

Celkově je kvalita obrazu velmi dobrá

Natočil jsem většinu fotografií v režimu „Superior Auto“, který pro mě nastavuje spoustu věcí, včetně použití fotografie HDR, což je skvělé pro scény s vysokým kontrastem. Celkově považuji kvalitu za velmi dobrou a musím říci, že navzdory relativně nevýraznému 18-55 mn F3.5-F5.6 kit objektivu, kamera fungovala obdivuhodně dobře za všech druhů podmínek, včetně nízkého osvětlení. Ve skutečnosti je automatický režim Nex-F3 lepší než ten na mém Canon 50d, který se pokouší neustále objevit blesk.

Fotografie slabého osvětlení vypadají skvěle a věrné životu, dokonce i s obyčejnou čočkou 18-55 mm

Tento typ fotografie může být v automatickém režimu náročný, ale Nex-F3 to zvládl dobře

Do našeho účtu Ubergizmo Flickr jsem nahrál řadu ukázkových obrázků, abyste si mohli sami vidět, jak vypadají nezpracované fotografie. Budu střílet více s vysokým rozlišením, pokud na to bude poptávka, ale pravděpodobně získáte představu s tím, co máme nyní.

Pro kameru bez DSLR jsem zjistil, že rychlost zaostření je velmi slušná, a zatímco Olympus E-P3 se cítí trochu rychleji, nemyslím si, že by to pro mě byla dohoda. Bylo těžší automaticky zaostřit v temném nastavení, a to i s AF Iluminátorem. To je běžné pro kamery této velikosti. Zajímavé je, že můj DSLR se zaostřel rychleji, i když to nemělo AF Iluminátor, který by mu pomohl.

Poslední bod o automatickém zaostření: Nemyslím si, že je to dostatečně rychlé pro mnoho sportů. To platí zejména v případě, že předmět směřuje k vám nebo od vás. Opět je to běžné s těmi kompaktnějšími kamerami, a pokud chcete pořizovat sportovní fotografie, budete často lépe s kamerou DSLR. Není to tak, že Nex-F3 to není schopen to udělat, pokud jsou podmínky správné, ale spíše to, že to bude mít těžší čas.

Šití panoramatu je bezvadné

Také se mi panoramatický režim velmi líbil. Software za stechem fotografií funguje velmi pěkně a výsledky jsou bezvadné. Často jsem viděl šití, které tu a tam mělo vady, ale Nex-F3 dělá velmi dobrou práci, takže pokud je to vaše věc, budete docela spokojeni.

Kvalita videa

Sony zlepšila kvalitu videa přidáním režimu vyšší kvality ve srovnání s NEX-F3. Fotoaparát může nahrávat jak v AVCHD, tak v MP4. Důvodem pro mít dva režimy je to, že AVCHD je vyšší kvalita, zatímco formát MP4 je přátelštější k televizorům, počítači, tabletům, webovým službám atd. Jeho kompatibilita je mnohem lepší. To znamená, že i záznam MP4 dosáhne více 1440 × 1080 30p, což je velmi dobré. AVCHD může přejít na 1080i 60fps. Bohužel neexistuje 1080p 60fps, režim, který je k dispozici na NEX-5N.

Pro příležitostné použití je kvalita videa dobrá. Pokud chcete něco zveřejnit na YouTube, vyjde jako kvalitní video. Mějte však na paměti, že jiné kamery mohou nahrávat v 1080p 60, což je mnohem lepší než 1080i a pravděpodobně by získala „vynikající“ hodnocení pro tuto sekci.

Řízení

Společnost Sony nezměnila uživatelské rozhraní z Nex-C3 na Nex-F3. Je zřejmé, že pokud jste nikdy předtím nepoužili, popíšu nejdůležitější části.

Za prvé, v režimu plného auta jsou tlačítka závěrky a „nahrávací film“ jediná, o které byste se měli starat, takže je to snadné. V režimech, jako je priorita závěrky nebo priorita otvoru. Pokud jste v plném manuálním režimu, přechod z clony na kontrolu rychlosti závěrky vyžaduje více kliknutí. a stačí, abych ji použil pouze jako poslední možnost v mých každodenních aktivitách.

Zbytek nastavení, jako je přechod z jednoho výstřelu na nepřetržité, změna rozlišení a nastavení kamery obecně je poměrně snadné a relativně čisté. Dobrou zprávou je, že výchozí nastavení bylo v pořádku, takže pokud se ztratíte, můžete celou věc vždy resetovat.

Je škoda, že neexistují žádné ovládací prvky dotykové obrazovky, protože jsou často rychlejší pro výběr věcí, zatímco fyzické číselníky jsou dobré při vyladění parametrů. Možná příště.

Co by mohlo být lepší?

1/Pancake Lens: Cena stranou, přál bych si, aby se společnost Sony přidala, je možnost získat čočku palačinky jako objektiv na místo 18-55 mm. Určitě je 18-55 je objektiv do-it-all, ale myslím si, že čočka palačinky je skvělou alternativou, díky níž jsou tyto kompaktní kamery ve skutečnosti kompaktní.

2/Touch UI: Za druhé, dotykové rozhraní by bylo skvělé, jako Nex-5-to by stálo za to. To znamená, že ne všechno by se mělo udělat s dotykovou obrazovkou: také potřebujeme několik číselníků, abychom rychle vyladili věci, jako je clona, ​​ISO a rychlost závěrky.

3/ Přímé střelby na PC: Vzhledem k tomu, že Nex-F3 může být nabitý nad napájením USB, by to byla nápad pro časové završení a fotografie s dlouhou expozicí. Stačí přidat natáčení do schopnosti disku, kterou již mají Sony alfa dslrs. Toto je často považováno za funkci „pro“, ale s těmito kamerami existuje spousta úžasných věcí, které by mohli pravidelní lidé také dělat. Jo, a bylo by hezké, kdybychom ji mohli použít jako špičkovou webovou kameru, když jsme u toho.

Mám sklon si myslet, že výrobci fotoaparátů uměle omezují tyto funkce na kamerech semi-pro/nadšenců, aby si zachovali svůj trh DSLR, ale to je chyba. DSLR mají jedinečné schopnosti povolené jejich naprostou velikostí, takže výrobci fotoaparátů by se neměli držet zpět na přímé střelbě na disk.

Samozřejmě, že ne každý chce vlastnit DSLR i NEX, takže jsem si jistý, že mnoho zákazníků bude s Nex v pohodě, ale za cenu 600 se budete muset zeptat, zda základní úroveň DSLR nemusí být přesvědčivou alternativní volbou. A může to být velmi dobře. Všechno jde o to, jak malý chcete, aby váš fotoaparát byl.

Abychom odpověděli na otázku, je tento fotoaparát spíše pro někoho, kdo chce velmi dobrou kvalitu obrazu, bez většiny DSLR. Lidé, kteří se jen zajímají o objevování kamery a fotografování skvělých obrázků, aniž by si kladli jakékoli dotazy ohledně nastavení, budou to milovat.

Příslušenství

Jedna z skvělých věcí o těchto kamerách (vs. Kamery) je, že mohou být doplněny příslušenstvím. Zmínil jsem se o čočce palačinky dříve, ale kdokoli, kdo natočí fotografie za slunečný den, si přeje mít hledáček. Bohužel, jediná možnost pro tento fotoaparát je poměrně drahá. Na 350 let budete muset být velmi motivováni před zakoupením elektronického hledáčku (EVF), který stojí více než polovinu ceny fotoaparátu.

recenze, sony, nex-3, alpha

Mikrofon je pravděpodobně jedním z dostupnějších (a užitečných) příslušenství pro kohokoli, kdo chce natáčet filmy s kamerou Nex. Měl by to nejen zlepšit zvuk, ale může to také pomoci s okolním hlukem, díky jeho směrové povaze.

Pro ty, kteří vlastní Sony Alpha, nebo chtějí používat více exotických čoček, existuje adaptér na měřičce, který je povolen pomocí čoček vytvořených pro systémy Alpha DSLR. Zajímavé je, že to obvykle dělá váš fotoaparát gigantický, ale pokud potřebujete velmi dlouhý zoom nebo čočku z rybího oka, může to být jediný způsob.

Závěr

Nakonec je největší přidanou hodnotou této kamery snadné použití, kvalita obrazu, „vynikající“ auto-režim (vlastní název celovečerního filmu) a schopnost nabíjet a synchronizovat s micro-USB. Pokud jste zkontrolovali fotografie a videa, která jsem zveřejnil na Flickru, můžete vidět, že kvalita obrazu je velmi dobrá. Neměl jsem žádný zvláštní problém s LCD, pokud jde o to, že jsem nemohl vidět, ale opět se to může lišit v závislosti na vašem vlastním prostředí. To znamená, že pochybuji, že si koupím 350 hledáček pro kameru 600.

Samozřejmě existuje dostatek konkurence. Například můžete zkontrolovat moji recenzi kamery Olympus E-P3, což je také skvělé, ale stojí 800, což je podstatný rozdíl, a nemohu říci, že je o 30% lepší než Nex-F3, dokonce ani Pokud mohou fotografové nadšenců dávat přednost mnoha fyzickým ovládacím prvkům.

recenze, sony, nex-3, alpha

600 se nezmění, ale spodní čára je, že pokud se podíváte na tento trh, můžete jít s nižšími kamerami, jako je Panasonic GF3, což zjevně není tak dobré-ale je menší a přichází s chladným čočkou Pancake.

Skutečným konkurentem v tomto cenovém bodě je řada Samsung NX, ale také nepřichází s čočkou palačinek nebo funkcemi, díky nimž by z něj byl jasný vítěz, protože postrádá vestavěnou schopnost nabíjení flash a USB. Sony Nex-F3 je nejlepší kamera v rozsahu 600, a pokud chcete pořizovat skvělé fotografie bez pohrávání s jakýmkoli nastavením, stojí za to zvážit.

Pokud jste považovali tuto recenzi za užitečnou, jako by to bylo, sdílejte ji šířte slovo. Pokud existuje něco, na co jsem se nepokrýval nebo pokud se chcete zeptat, prosím, vypusťte komentář a udělám maximum, abych odpověděl.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS