Resetovat zařízení. Galaxy Note 10 5G

Samsung Galaxy Note 10 plus 5g vs. Galaxy S10 5G

Vzhledem k tomu, že sítě 5G se stále rozšiřují a rozšiřují, můžete lovit smartphone, který je schopen využívat výhodu. Pokud jste se rozhodli, že jste připraveni zachytit 5G telefon, a pokud jste šťastní, že se díváte na starší generace, pak vás může zajímat o vyhlášení dvou Supersizovaných možností od Samsungu: Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G a Samsung a Samsung Galaxy S10 5G.

 • brejle
 • Výkon, výdrž baterie a nabíjení
 • Design a trvanlivost
 • Zobrazit
 • Fotoaparát
 • Software a aktualizace
 • Speciální funkce
 • Cena a dostupnost
 • Celkový vítěz: Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G Zobrazit 4 další položky

Zatímco S10 5G je největší a nejdražší z sestavy S10, je také výrazně odlišný od jeho sourozenců, zatímco poznámka 10 plus 5g je totožná s poznámkou 10 plus s výjimkou 5G podpory. Na první pohled má poznámka 10 plus 5g a S10 5G hodně společného, ​​takže výběr mezi těmito dvěma chytrými telefony bude těžké, ale toto srovnání pomůže, protože se chystáme přesně vysvětlit, jak se liší.

brejle

Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G Samsung Galaxy S10 5G
Velikost 162.3 × 77.2 × 7.9 mm (6.39 × 3.04 × 0.31 palců) 162.6 × 77.1 × 7.9 mm (6.4 × 3.04 × 0.31 palců)
Hmotnost 198 gramů (6.98 uncí) 198 gramů (6.98 oz)
Velikost obrazovky 6.8palcový dynamický AMOLED 6.7palcový dynamický AMOLED
Rozlišení obrazovky 3040 × 1440 pixelů (498 pixelů na palec) 3040 × 1440 pixelů (502 pixelů na palec)
Operační systém Android 11 (pod jedním UI 3) Android 11 (pod jedním UI 3)
Úložný prostor 256 GB, 512 GB 256 GB, 512 GB
Slot karty microSD Ano Ne
Služby Tap-to-Pay Google Pay, Samsung Pay Google Pay, Samsung Pay
Procesor Qualcomm Snapdragon 855 Qualcomm Snapdragon 855
RAM 12 GB 8 GB
Fotoaparát Quad-Lens 16-megapixel ultra-široký úhel, 12MP variabilní clona široký úhel, 12MP teleobjektiv a hloubkovou čočku vzadu; 10MP přední Quad-Lens 16-Megapixel Ultra Wide-úhle, 12MP standard, 12MP teleobjektiv a čas 3D fotoaparátu v době letu; Dvojitá čočka 10MP a Časová fronta kamery
Video 2160p při 60 snímcích za sekundu, 1080p při 240 fps, 720p při 960 fps 2160p při 60 snímcích za sekundu, 1080p při 240 fps, 720p při 960 fps
Bluetooth verze Bluetooth 5.0 Bluetooth 5.0
Porty USB-C Port USB-C, 3.5mm zvukový konektor
Senzor otisku prstu Ano, ultrazvukový in-display Ano, ultrazvukový in-display
Voděodolnost IP68 IP68
baterie 4 300 mAh

Rychlé nabíjení 45W (včetně nabíječky 25 W)

15w Qi Fast Wireless nabíjení 2.0

Rychlé nabíjení (včetně nabíječky 25 W)

resetovat, zařízení, galaxy, note

15w Qi Fast Wireless nabíjení 2.0

Galaxy Note 10-5G, Note 10, Note 10, FRP bypass //note 10-5g Android 12,Google account bypass 2022

Výkon, výdrž baterie a nabíjení

Galaxy Note 10 plus „width =“ 500 „výška =“ 334 “ /

Není žádným překvapením najít procesor Snapdragon 855 společnosti Qualcomm uvnitř obou těchto telefonů a zajišťuje rychlý výkon. Poznámka 10 plus 5g má hranu s 12 GB RAM, zatímco S10 5G je dodáván s 8 GB RAM. Realisticky, pouze vážní multitaskeři budou cítit výhodu extra RAM zde. Oba jsou dodávány s 256 GB nebo 512 GB úložiště, ale pouze poznámka 10 plus 5g má slot pro expanzi karty microSD.

S10 5G má větší baterii hodnocenou na 4 500 mAh a s mírně menší obrazovkou bychom očekávali, že přežije poznámku 10 plus 5G. Ale poznámka 10 plus 5g má výhodu v oddělení nabíjení. zatímco oba mají v krabici 25 W nabíječky, poznámka podporuje až 45W nabíjení, i když si budete muset koupit speciální nabíječku samostatně. Oba telefony podporují rychlé bezdrátové nabíjení při 15 W.

Vítěz: Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G

Design a trvanlivost

Mezi těmito telefony existují jasné podobnosti, se sportovními nádhernými zakřivenými obrazovkami a zakřivenými skleněnými zády, které se roztaví do kovových rámů. Oba také mají na displeji senzory otisků prstů. Nejznámějším rozdílem je sada kamery na zádech, která je vodorovně naskládána v S10 5G, ale svisle naskládána a kompenzována doleva v poznámce. S10 5G má tlačítko Bixby a 3.5mm port sluchátka, zatímco poznámka se příkopy. Kolem přední části má S10 5G v pravém horním horním horním kameru s duálním čočkou, otvor. Poznámka má také vyskakovací pero stylus. Existují také rozdíly v dostupných barvách, přičemž aura Glow Note určitě nakresluje spoustu obdivujících pohledy.

Dáváme přednost více zaoblené rohy na S10 5G, ale Samsung se podařilo zabalit o něco větší obrazovku do poznámky, aniž by rozšířil její stopu a váží to samé. Je tu těžké si vybrat zde. Nikdo pravděpodobně nebude chybět tlačítko Bixby, ale někteří lidé budou v pokušení zvolit pro S10 5G jednoduše pro přístav pro sluchátka. Na druhé straně někteří lidé budou chtít pero, které přichází pouze s poznámkou.

Zobrazit

Poznámka se může pochlubit 6.8palcová obrazovka, zatímco S10 má 6.7palcová obrazovka. Oba jsou dynamické amolerové se stejným rozlišením a oba jsou certifikovány HDR10. Toto jsou stále dvě z nejlepších a nejjasnějších obrazovek, které dnes najdete v telefonu. Poznámka zde vyhraje výhru kvůli mírně větší obrazovce, ale také proto, že má ve středu pouze objektiv kamery s jednou dírou, zatímco S10 ztrácí trochu více nemovitosti s obrazovkou s jeho frontou s dvojitým objektivem.Potovací kamera.

Vítěz: Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G

Fotoaparát

S neuvěřitelnými nastaveními čtyřkolkových čoček mají S10 5G a poznámka 10 plus 5g skutečně některé z nejvšestrannějších kamer kolem. Oba zahrnují 12 megapixelový objektiv s proměnnou f/1.5 až f/2.4 Stabilizace clony a optického obrazu, 12-megapixelový teleobjektiv (také s OIS) a 16-megapixelový ultra-širokoúhlý objektiv s f/2.2 Clona, ​​spolu se snímačem času letu, který je schopen zachytit přesné informace o hloubce. Velikost clony teleobjektivu v poznámce je o něco větší, přešla z f/2.4 V S10 až F/2.1 V poznámce, která by měla umožnit o něco lepší výkon se slabým osvětlením, i když neočekáváme, že uvidíme velký rozdíl.

Kolem přední části se S10 tahá dopředu s nastavením s dvojitým objektivem, které kombinuje 10-megapixelovou čočku s f/1.9 clona a senzor druhé doby letu. Poznámka má jen jeden 10 megapixelový čočka kolem přední strany a má menší f/2.2 clona, ​​což znamená, že se také nezabývá situacemi slabého světla. Pokud jste velký fanoušek selfie, S10 5G je telefon, který si můžete vybrat.

Vítěz: Samsung Galaxy S10 5G

Software a aktualizace

S vynikajícím uživatelským rozhraním OneUI Android 11 a Samsung na vrcholu budete mít mnoho stejných softwarových zkušeností, ať už si vyberete, kterékoli z těchto telefonů, které si vyberete. Poznámka má několik doplňků souvisejících s perem S, ale nebude vám chybět, pokud nejste uživatelem stylusu. Samsung není nejrychlejší aktualizace verzí Android, ale budete mít podobný rozvrh s některým z těchto telefonů, takže zde není co rozdělit.

Speciální funkce

Je to neuvěřitelně obtížné rozhodnutí, protože tato zařízení není značná částka. S10 5G zahrnuje port sluchátka, výjimečnou kameru orientovanou na přední stranu a mírně více zaoblenou konstrukci. Poznámka 10 plus 5g nabízí pero S, další RAM, rychlejší nabíjecí schopnosti, další prostor na obrazovce a dostatečný prostor pro umístění microSD karty. V této soutěži dáváme poznámku 10 plus 5g navrch, ale víme, že to byl nesmírně blízký závod. Nakonec je rozhodnutí mezi těmito dvěma zcela na vás a vy byste měli vybrat jeden na základě toho, co si nejvíce ceníte. Na konci dne jsou oba fantastické chytré telefony.

Resetovat zařízení

Naučte se, jak provést měkký, továrnu nebo alternativní hlavní resetování vašeho zařízení.

Existuje několik způsobů, jak resetovat vaše zařízení, pokud máte problémy. Na elektrické cyklování zařízení je prvním krokem.

V tomto tutoriálu se naučíte, jak:

Power Cycle Váš zařízení Restartujte vaše zařízení Resetování Nastavení sítě Proveďte resetování továrních dat Proveďte alternativní hlavní resetování

Napájecí cyklus vaše zařízení

Stiskněte a podržte tlačítka hlasitosti dolů a boční a poté vyberte vypnutí napájení. Chcete.li zařízení zapnout, stiskněte a podržte boční tlačítko, dokud se obrazovka rozsvítí.

Restartujte zařízení

Pokud energetický cyklus nevyřeší váš problém, proveďte restartování zařízení. Stiskněte a podržte tlačítka hlasitosti dolů a boční a poté vyberte Restart Restart.

POZNÁMKA: Pokud nemůžete přistupovat k obrazovce k „restartování“ zařízení nebo pokud se nereaguje, stiskněte a podržte tlačítka hlasitosti dolů a boční tlačítka současně po dobu 10 sekund, dokud se zařízení restartuje.

Resetování nastavení sítě

Pokud máte problémy s připojením, můžete zkusit resetovat nastavení sítě. Přejděte dolů z řádku oznámení a poté vyberte ikonu Nastavení Přejděte na a vyberte Obecné správy Vyberte Resetovat resetování Resetování Nastavení sítě Resetování Nastavení Resetování Vyberte Resetování a potvrdit.

Poznámka: Resetování nastavení sítě odstraní dříve přidružené sítě Wi-Fi, bezpečnostní přístupové kódy, zařízení Bluetooth a nastavení mobilních sítí dat.

Obnovení továrních dat

Pokud restart nevyřeší váš problém, možná budete muset provést resetování továrních dat (hlavní resetování). To vymaže všechna data na vašem zařízení a obnoví je do nastavení továrny. Chcete.li tovární data resetovat vaše zařízení, přejděte dolů z lištu oznámení a poté vyberte ikonu Nastavení Přejděte na a vyberte General Management Vyberte Resetování továrních dat Reset.

POZNÁMKA: Resetování datových datových továrny vrátí zařízení zpět do nastavení továrny. Trvale vymaže všechna osobní data, preference, nastavení a obsah, jako jsou obrázky, vyzváněcí tóny a aplikace, které jsou uloženy do zařízení. Před pokračováním se doporučuje uložit (záložní) důležitá data.

Přejděte na a vyberte Reset a poté vyberte Odstranit vše pro potvrzení.

Poznámka: Pokud jste podepsáni do svého účtu Samsung, budete vyzváni, abyste zadali své heslo k pokračování.

Alternativní reset

Pokud není schopen provést standardní resetování „továrních dat“ pomocí výše uvedených kroků, zkuste alternativní metodu nejprve zapnutím zařízení. S vypnutým zařízením stiskněte a podržte tlačítka nahoru a boku současně, dokud se neobjeví obrazovka obnovy Androidu.

Stiskněte tlačítko hlasitosti, dokud není zvýrazněn resetování dat/továrny, poté stiskněte boční tlačítko.

Stisknutím tlačítka hlasitosti dolů, dokud nebude zvýrazněn resetování dat továrny, poté stisknutím tlačítka bočního založení procesu resetování.

Když se obrazovka pro zotavení Android znovu zobrazí, ujistěte se, že je nyní zvýrazněn restartovací systém.

Samsung Note10 5G Hard Reset. SM-N971N Galaxy Note10 5G Factory Reset

Samsung Galaxy Note 10 5G (Exynos) Front Camera Test

Samsung Galaxy Note 10 5G je nejnovější vlajkový zařízení jihokorejského výrobce a jako takové funkce všude kolem, včetně 6, včetně 6.8palcový displej AMOLED s rozlišením 1440 x 3040, čipovou sadou Exynos 9825 a 12 GB RAM. Na zadní straně zařízení najdete nastavení čtyřkamery s ultra širokými a telenými kamerami a také senzorem doba letu.

Selfie střelci se budou samozřejmě zajímat o specifikace přední kamery, samozřejmě. Zde poznámka 10 5G nabízí nastavení jednoho kamery s 10MP senzorem 1/3 palce spojeným s objektivem s ekvivalentem 25 mm s f/2.2 clona. Systém AF s duálním pixelem zajišťuje, že obrázky jsou zaostřeny a ve video režimu mohou uživatelé zaznamenávat selfie-klipy při rozlišení 4K při 30 snímcích za sekundu.

Předním fotoaparátem jsme provedli Samsung Galaxy Note 10 5G. Přečtěte si naši úplnou recenzi a zjistěte, jak to fungovalo podle našeho testovacího protokolu Dxomark Selfie.

Specifikace přední kamery klíče:

 • Jediná přední kamera
 • Senzor 10MP 1/3 palce s 1.22 um pixelů
 • 25mm-ekvivalentní ohnisková vzdálenost, f/22-aperture čočka
 • Dual-Pixel AF
 • 2160p při 30 snímcích za sekundu (4k)

O testech Dxomark Selfie: Pro hodnocení a analýzu v našich recenzích předních fotoaparátů smartphonu zachycují inženýři DXOMARK a vyhodnocují více než 1500 testovacích obrázků a více než 2 hodiny videa jak v prostředí kontrolovaných laboratoří, tak v přírodních interiérových a venkovních scénách pomocí výchozího nastavení fotoaparátu fotoaparátu fotoaparátu fotoaparát. Tento článek je navržen tak, aby zdůraznil nejdůležitější výsledky našeho testování. Pro více informací o testovacím protokolu Dxomark Selfie klikněte zde.

Shrnutí testu

S celkovým skóre selfie 99 bodů je Samsung Galaxy Note 10 5G nová číslo jedna v našem žebříčku Dxomark Selfie pro přední kamery smartphonu. Dosažení vynikajících 103 bodů, také se ujme vedení pro celkové fotografické dílčí skóre, díky vynikajícímu výkonu ve všech kategoriích testů.

Obrázky zachycené přední kamerou Samsung obecně ukazují dobrou expozici na tvářích dolů na velmi nízké úrovně světla, spolu s širokým dynamickým rozsahem, který zajišťuje dobré zvýraznění a stínové detaily v obtížných vysokých kontrastních scénách. Barva obecně, a konkrétně tóny pleti, jsou obvykle vykresleny příjemně; Pouze při slabém světle jsme pozorovali určité nenasycení tváří. Systém automatické vyvážení bílé bílé také přináší dobré výsledky v jasném světle a za vnitřních podmínek.

Pokud jde o podrobnosti, poznámka 10 5G přijímá stejný přístup jako předchozí vlajková lodi Samsung, což klade velký důraz na snížení hluku. To znamená, že hluk je velmi dobře kontrolován ve venkovních a vnitřních výstřelech a začíná se plazit pouze při fotografování v poměrně slabém podmínkách. Vykresluje jemné detaily a textury pěkně, ale ne zcela na stejné úrovni jako to nejlepší ve třídě.

Zařízení Samsung je také zatím nejlepší pro fotografování přední kamery, s neustále dobrými výsledky při fotografování v úplné tmě i v nízkém okolním světle. Systém autofokusů zajišťuje dobré zaměření na toto téma od velmi blízkých střeleckých vzdáleností a relativně široké hloubky pole znamená, že pozadí stále ukazuje dobré detaily a lidé směrem k zad ve skupině jsou stále přijatelně ostré.

Umělý režim Bokeh kamery vytváří obrazy s dobrou izolací předmětu a celkovým příznivým efektem rozostření, ale nastavení s jednou kamnou není schopno vytvořit gradient rozmazaného. To znamená, že výsledky nejsou tak realistické jako výsledky z nejlepších dvojitých předních kamer. To znamená, že fotoaparát Galaxy Note 10 5G Front Camera nemá žádné skutečné slabosti a poskytuje dobré výsledky obrazu v téměř jakékoli situaci selfie.

Totéž platí pro video režim, který v našich testech získává 93 bodů, což z něj činí společné číslo jedna pro video spolu s Asus Zenfone 6. V mnoha ohledech je výkon video v mnoha ohledech velmi podobný výkonu S10 5G, ale nový model nyní ve výchozím nastavení zaznamenává rozlišení 4K, což dramaticky zlepšuje vykreslování textury a detail.

Přes klipy s vysokým rozlišením je ve většině situací pod kontrolou hluk a stabilizační systém je stejně efektivní jako na S10 5G. Automatické zaostření je také rychlé a přesné a systém expozice přináší dobré výsledky v téměř jakémkoli stavu.

Oblasti pro zlepšení zahrnují příležitostné nestability expozice a šlápnutí a odlitky vyvážení bílé, které mohou být viditelné, zejména při slabém světle. Tyto drobné nedostatky stranou, videozáznam poznámky 10 5G je celkově vynikající.

Vysvětleno skóre fotografií

S 103 body dosáhne Samsung Galaxy Note 10 5G nejvyšší skóre fotografií v našem testování. Vypočítáme skóre fotografií z výsledků a analýzy testů, které zkoumají různé aspekty stále obrazového výkonu zařízení za různých podmínek osvětlení. V této části se podíváme blíže na tyto dílčí skóre kvality obrazu a analyzujeme některé aspekty Samsung Galaxy Note 10 5G versus jeho klíčová konkurence.

Expozice a kontrast

Samsung Galaxy Note 10 5G (Exynos)

Galaxy Note 10 5G funguje velmi dobře v kategorii expozice a kontrastu. Expozice i detaily na pozadí jsou velmi dobré v jasném světle. Dynamický rozsah není tak dobrý jako na Asus Zenfone 6, s dalším zvýrazněním ořezávání ve vysoce kontrastních scénách, ale je to mírné zlepšení oproti Galaxy S10 5G a celkově velmi slušné pro přední kameru.

Cílová expozice zůstává dobrá za vnitřních podmínek, ale naši testeři občas pozorovali určitou podexpozitu na tvářích v náročných podsvícených scénách. Fotoaparát je schopen produkovat dobré expozice i ve velmi slabých světelných podmínkách, ale kontrast na tvářích je snížen ve velmi matných scénách.

Barva

Samsung Galaxy Note 10 5G (Exynos)

Poznámka 10 dosahuje velmi dobré skóre pro barvu, a to díky obecně velmi dobrému vykreslování barev, které je ve většině scénářů velmi blízké skóre S10 5G. V rámci venkovních podmínek bývá vyvážení bílé bílé, což způsobuje příjemné tóny pleti a celkové vykreslování barev. Výsledky barev jsou v podmínkách vnitřních podmínek neutrálnější a mohou být mírně ochlazeny pod teplými zdroji umělého světla, jako je wolframové světlo.

V náročných nízkých světelných scénách je poznámka 10 5g někdy vykreslená tóny pokožky mírně nepřirozeně, ale na straně plus není stínování barev ve skutečnosti problémem a je někdy jen mírně patrné u obrázků zachycených ve velmi slabém světle. Za vnitřních podmínek nota 10 5G někdy vytváří o něco teplejší celkovou barvu než Zenfone 6 a Huawei P30 Pro, například ve vzorku níže.

Soustředit se

Samsung Galaxy Note 10 5G (Exynos)

Stejně jako ostatní nedávné telefony Samsung High-End, poznámka 10 5G je dodávána se systémem autofokusu ve své přední kameře. Systém je dobře vyladěný a poskytuje dobré zaměření na tváře na všech typických vzdálenostech předmětu selfie od 30 do 120 cm. Jak můžete vidět ve vzorcích níže, hloubka pole je docela široká, což umožňuje dobrý detail v pozadí. Na obou Asus Zenfone 6 a Huawei P30 Pro je pozadí viditelně rozmazavější, díky čemuž je přední vačka nejlepší volbou z tohoto tria pro cestování s orientačními body v pozadí. Znamená to také, že ve skupinové selfies vykresluje poznámka 10 5G dokonce i předměty na zadní straně skupiny přijatelně ostré.

Ve výstřelech vzorových vzorků můžete vidět, že zaměření na obličej je dobré, dokonce i v typické vzdálenosti střelby z selfie o 120 cm. Totéž platí pro Asus Zenfone 6, ale Huawei P30 Pro, který je dodáván s objektivem s pevným zaostřením.

Široká hloubka pole také pomáhá se skupinovými selfies, když ne všechny subjekty jsou ve stejné rovině zaostření. Ve srovnání níže je tvář nejvzdálenější z kamery zřetelně ostřejší na poznámce 10 než u konkurentů.

Textura

Samsung Galaxy Note 10 5G (Exynos)

Hluk

Samsung Galaxy Note 10 5G (Exynos)

Přední kamera poznámky 10 5G přijímá velmi podobný přístup k detailním vykreslování a redukci šumu jako ostatní nedávná zařízení Samsung: hluk je obecně velmi dobře pod kontrolou na úkor některých jemných detailů. Ve výše uvedeném grafu můžete vidět, že v jasném světle a v interiéru je detaily Samsungu na podobné úrovni jako u S10 5G a Huawei P30 Pro, ale nemůže zcela odpovídat ZenFone 6, což je nejvyšší Zařízení se hodnocením v této testovací kategorii. Při slabém světle poznámka 10 klesá o něco více než ostatní, ale celkový detail/hluk Samsung je přesto velmi dobrý.

To, co vidíme v graftech, je potvrzeno v našich laboratorních vzorcích. Vytváření textury je dobré, zejména na obličeji v jasném venkovním světle a pod vnitřním osvětlením. Úrovně detailů jsou také dobré na pozadí a hluk je velmi dobře pod kontrolou.

Kvalita obrazu však začíná trpět při slabém světle. Jemné detaily na obličeji jsou do značné míry pryč a obě srovnávací zařízení dodávají lepší textury za slabého světla. Hluk svítidla začíná být viditelný na obličeji a v jiných oblastech jednotné barvy, ale je stále docela dobře kontrolovaný, jak můžete vidět v níže uvedeném grafu. Existuje však také nějaký šum chroma.

V níže uvedeném grafu vidíme, že hluk je docela dobře kontrolován na slabé světlo a při střelbě v téměř tmavosti se výrazně zvyšuje. To však přichází na úkor vykreslování jemných detailů, což je na Asusu a Huawei znatelně lepší.

Artefakty

Samsung Galaxy Note 10 5G (Exynos)

Celkově se dobře řídí poznámka 10 5g obrázků a zařízení si vydělává dobré skóre artefaktů 85 bodů. Nejviditelnějším artefaktem je kvantizace barev. snížení počtu odlišných barev. jak je vidět na některých oblastech kůže ve vzorcích níže. Také jsme odečítali několik bodů za zvonění, které mohou být viditelné na okrajích s vysokým kontrastem a za nepřirozeně hladké vykreslování pokožky při slabém světle.

Blikat

Samsung Galaxy Note 10 5G (Exynos)

Poznámka 10 5G dosahuje nejlepšího dílčího skóre pro flash výkon jakýchkoli předních kamer, které jsme testovali, díky přesné expozici, slušnému vykreslování textury a dobře kontrolovanému šumu. Při střelbě v úplné tmě mají tóny pokožky velmi mírné oranžové odlitky, ale jsou neutrální, když je blesk smíchán s nízkým wolframovým světlem.

Vignetting je viditelný, ale poměrně dobře kontrolovaný a některé barevné stínování je patrné v obou testovacích podmínkách. Celkově však společnost Samsung přináší vynikající výsledky při fotografování s jeho displejem bleskem.

Bokeh

Samsung Galaxy Note 10 5G (Exynos)

Galaxy Note 10 5G je dodávána s jedinou přední kamerou, která je schopna generovat příjemný bokeh efekt, ale ve srovnání s varianty s více kamenami má určitá omezení, pokud jde o odhad hloubky a gradient rozmazaného gradientu.

Izolace subjektu je docela dobrá, s pouze poměrně malými nepřesnostmi kolem subjektu, ale neexistuje žádný gradient rozmazaného. Režim také rozmazává objekty ve stejné zaostřovací rovině jako předmět. To můžete vidět ve vzorku níže, kde je rostlina vedle subjektu rozmazaná, přestože je stejná vzdálenost od kamery jako obličej. Totéž se děje na Huawei P30 Pro, ale Zenfone 6 s jeho duální kamerou je schopen detekovat, že rostlina a subjekt jsou ve stejné rovině zaostření a neaplikují ani žádné rozmazání na ani.

Navzdory nedostatku gradientu rozmazaného je účinek celkem pěkný a celkem přirozený. Ve vzorcích níže najdete artefakty odhadu mírného hloubky v složitých oblastech, jako jsou vlasy subjektu nebo bunda na obrázku vlevo. Na druhou stranu jsou objekty spojené s obličejem, jako je ruka na obrázku vpravo, detekována jako součást popředí a ne rozostřené. Reflektory v pozadí ukazují také pěkný kontrast.

Skóre videa vysvětleno

Přední kamera Samsung Galaxy Note 10 5g dosáhne skóre videa 94 bodů. nejvyšší skóre pro přední kameru. díky vynikajícím výsledkům ve všech testovacích oblastech a zejména pro texturu. Jeho video dílčí skóre jsou následující: expozice (69), barva (81), zaostření (85), textura (88), šum (77), artefakty (84) a stabilizace (77).

Celkově jsou výsledky videa poznámky 10 5G velmi blízko ke svému stabilnímu S10 5G, ale výrazně se zlepšuje na texturu (15 bodů), protože nový model nyní zaznamenává při rozlišení 4 kB se. To znamená, že poznámka 10 5G patří mezi nejlepší zařízení pro texturu videa, i když stále není zcela na stejné úrovni jako ZenFone 6 s rotující kamerou a větším senzorem (díky tomu je jasný vůdce v této kategorii). Celkově jsou detaily vynikající v jasném světle a za typických vnitřních podmínek. Nějaká jemná textura je ztracena při slabém světle, ale poznámka 10 5G stále zaznamenává lepší detaily než většina konkurentů za slabých podmínek.

Video Stills níže pocházejí z klipů zachycených na 100 Lux. Díky jeho rozlišení videa 4K je poznámka 10 5G schopna zaznamenávat znatelně lepší jemné detaily než dvě srovnávací zařízení. V oblastech pozadí je viditelný nějaký hluk jasu, ale celkový hluk je za těchto podmínek velmi dobře pod kontrolou.

Níže uvedené plodiny ukazují stejnou oblast obrazu v každém videu stále (na rozdíl od 100% plodin, které jinak používáme v této recenzi) k ilustraci výhody rozlišení, kterou získáte z režimu videa poznámky 10 4K.

Navzdory vyššímu rozlišení je šum ve většině podmínek stále dobře kontrolován; Pouze při slabém světle se vplíží určitá svítivost a šum chroma. Samsung také odvedl velmi dobrou práci, pokud jde o stabilizaci videa, což je stále velmi efektivní jak v podmínkách vnitřních, tak venkovních podmínek, navzdory vyššímu počtu pixelů 4K, s nimiž se algoritmy nyní musí vypořádat. Při držení zařízení se ve většině situací efektivně koriguje jak pro chůzi, tak pro chvění fotoaparátu, což způsobuje hladký a stabilní výstup videa.

Expozice na tvářích je ve většině podmínek přesná a kamera je schopna dosáhnout dobré expozice na docela nízké úrovně světla, ale viděli jsme několik mírných nestability a šlápnutí příležitostně. Při zaznamenávání scén s vysokým kontrastem může být také viditelné některé zvýraznění ořezávání, ale celkově je jeho dynamický rozsah podobný rozsahu S10 5G, navzdory většímu množství dat, které zpracování obrazu musí spravovat.

Ve videoklipech Samsung vypadají většinou pěkně. Všimli jsme si také občasného obsazení vyvážení bílé, zejména při slabém světle; Ale celkově, pokud je na vašem seznamu priorit výkonnost videa vysoká, nemůžete se pokazit s poznámkou Samsung Galaxy Note 10 5G.

Závěr: Nový odkaz na střelce selfie

Front Camera Samsung Galaxy Note 5G poskytuje vynikající kvalitu obrazu a videa ve všech střeleckých a světelných podmínkách a zaslouženě si vydělává nové místo číslo jedna v našem hodnocení Dxomark Selfie. V režimu fotografického režimu jsou expozice a vykreslování barev ve většině situací velmi dobré a široký rozsah zaostření zajišťuje, že subjekty jsou v jakékoli vzdálenosti střelby zaostřeny. Režim Bokeh má určitá omezení, ale je stále schopen produkovat příjemné a poměrně přirozeně vypadající výsledky. Při nahrávání videí má poznámka 10 5g přínos z jeho 4k výchozího rozlišení a poskytuje vynikající detaily za většinu světelných podmínek. Automatické a stabilizační systémy fungují také velmi přesně a efektivně, a celkově se Samsung Galaxy Note 10 5G snadno doporučuje pro jakoukoli selfie fotografii nebo video střelci.

Foto profesionály

 • Přesná cílová expozice a široký dynamický rozsah
 • Dobrá vyvážení bílé v jasném světle a za vnitřních podmínek
 • Široký rozsah zaostření
 • Příjemný bokeh efekt s dobrým detailem
 • Dobrá expozice na tvářích při fotografování s bleskem

Video profesionály

 • Velmi dobrý detail za jasného světla a za vnitřních podmínek
 • Hluk dobře pod kontrolou ve většině světelných podmínek
 • Přesné, rychlé a stabilní automatické zaostření a široká hloubka pole
 • Přesná expozice tváří ve většině podmínek
 • Efektivní stabilizace videa

Foto Nevýhody

 • Ztráta jemných detailů při slabém světle
 • Desaturované tóny pokožky za slabého světla
 • Některé obrázky mimo zaostření

Video nevýhody

 • Příležitostné odlitky vyvážení bílé, zejména při slabém světle
 • Některé expoziční nestability a šlápnutí
 • Svítidlo a šum chroma za slabého světla

6 nejlepších skrytých funkcí v Samsung Galaxy Note 10 a 10

Jerri l. Ledford píše, edituje a kontroluje technické příběhy od roku 1994. Její práce se objevila v Computerworld, PC časopisu, informacích dnes a mnoha dalších.

Ryan Perian je certifikovaný IT specialista, který drží řadu IT certifikátů a má 12 let zkušeností s prací v IT průmyslu podpory a managementu.

S Samsung Note 10 a Note 10 se Samsungovi opět podařilo zabalit více energie, než kdykoli snil do kapesního zařízení. S větší obrazovkou a perem S, poznámka a poznámka 10 jsou powerhouses produktivity. Zde je pohled na některé z pokročilých dostupných funkcí.

Ohněte Samsung Note 10 a poznámka 10 zobrazíte podle vaší vůle

Poznámka 10 a poznámka 10 obsahovala některé funkce, které dříve nebyly k dispozici, aby vám umožnily získat kontrolu nad vašimi zařízeními. Nyní to můžete upravit tak, aby to fungovalo tak, jak to potřebujete.

 • Použijte tmavý režim pro ochranu svých očí: Chcete.li přepnout do tmavého režimu na vaší Samsung Poznámka 10 nebo poznámka 10, vše, co musíte udělat, je přejděte na zobrazení Nastavení a klepnutím na Dark přepněte do tmavého režimu.
 • Zobrazit své aplikace v zobrazení rozdělené obrazovky: Chcete.li zobrazit dvě aplikace na rozdělené obrazovce na vaší Samsung Galaxy Note 10 a Note 10, musíte otevřít jednu ze dvou aplikací, které chcete použít, poté vyberte ikonu přepínače aplikace a klepněte na aplikaci ikona v horní části miniatury. Když se nabídka otevře, vyberte Otevřít v zobrazení rozdělené obrazovky a přejděte na druhou aplikaci, kterou chcete použít v zobrazení rozdělené obrazovky. Obě dvě aplikace se otevřou v pohledu na rozdělenou obrazovku a můžete přetáhnout střední dělicí lištu, abyste změnili jejich velikost, nebo ji přetáhnou až na horní nebo dole a zavřete jednu z aplikací.
 • Zobrazit své aplikace v pohledu na vyskakovací okno: Stejně jako může být užitečná rozdělení obrazovky, může být také užitečné prohlížení vašich aplikací v vyskakovacím zobrazení. Chcete-li to provést, postupujte podle stejných pokynů pro otevření v zobrazení rozdělené obrazovky, ale místo toho si vyberte Otevřít v vyskakovacím zobrazení. To otevírá aplikaci v malé krabici. Poté můžete klepnout na ikonu velikosti zmenšení (krabice se dvěma středové šipky) a přeměnit vyskakovací okna v kruhovou ikonu, kterou se můžete pohybovat kolem obrazovky. Aplikaci můžete také zavřít klepnutím na X nebo rozšířit aplikaci klepnutím na ikonu Expand. Nakonec můžete změnit transparentnost aplikace klepnutím na ikonu průhlednosti na levé straně nabídky a přetažením posuvníku, aby byla transparentnější.
 • Připněte aplikaci na místě: Při používání telefonu udržujte ostatní (jako malé děti) před. Chcete.li připevnit aplikaci na místě, musíte nejprve povolit funkci Windows Pin Windows. Přejděte na Nastavení, vyhledejte PIN, vyberte možnost Pin Windows a poté ji zapněte. Po aktivaci vyberte tlačítko přepínače aplikací a vyberte ikonu aplikace, kterou chcete připnout na místo, vyberte tuto aplikaci připněte. Po připnutí se z toho nemůžete navigovat, dokud stisknete nabídku a šipku zpět současně. (Budete se muset znovu přihlásit.)

Použijte gesta k rychlejšímu děrování věcí

Pokud používáte poznámku Galaxy 10 nebo 10 a upgradovali jste na One UI 2.0, pak máte několik dalších možností gesta, které můžete použít k navigaci telefonu.

 • Dostaňte se rychleji na svůj panel oznámení: Víte, že můžete přejet posunutím odstínu okna dolů, abyste získali přístup k panelu oznámení, ale věděli jste? Můžeš. Můžete také umožnit přejetím odkudkoli na obrazovce otevřít panel oznámení nebo rychlé nastavení. Chcete.li to provést, klepněte a podržte prázdné místo na domovské obrazovce a poté vyberte Nastavení domovské obrazovky. Poté přejděte dolů a povolte přejetím dolů pro panel oznámení. Nyní můžete přejet prstem jednou na obrazovce a otevřít panel oznámení a dvakrát otevřít rychlé nastavení.
 • Rychlý přepínač aplikací: Chcete-li rychle přepínat mezi dvěma aplikacemi, zdvojnásobte ikonu přepínače aplikací a přepněte na poslední aplikaci, ve které jste byli. Znovu klepněte na to znovu a vrátíte se do předchozí aplikace.
 • Získejte skutečné uživatelské rozhraní celé obrazovky: Odstraňte virtuální navigační tlačítka na spodní straně obrazovky tím, že povolíte gesta celé obrazovky. Chcete.li to provést, přejděte na navigační lištu pro nastavení a vyberte gesta celé obrazovky. Poté klepněte na další možnosti a klepněte na přejetím ze strany a dole. Nyní máte zobrazení celé obrazovky na vaše zařízení a můžete přejít zdola a boky, jako by tam byla tlačítka.

Udělejte s poznámkou 10 a poznámkou 10 fotoaparátu

Kamery poznámky 10 a 10 jsou nejlepší, jaké se kdy objevily v telefonu Galaxy, a existuje několik funkcí, které jsou velmi užitečné.

 • Integrace Instagramu (ve fotoaparátu): Ve fotoaparátu projděte režimy fotoaparátu na Instagram. Pokud se Instagram nezobrazí, klepněte a vyberte Instagram. Při použití režimu Instagramu se obrázky, které pořídíte, automaticky spustí nový příspěvek Instagram.
 • Přesuňte tlačítko Shatter: Můžete umístit tlačítko závěrky na fotoaparát na libovolném místě na obrazovce. Stačí klepnout, podržte a posuňte tlačítko a poté jej přesuňte kdekoli.
 • Zaměřte zvuk do nahrávek se zoomem: Chcete.li zaostřit zvuk do nahrávání na jeden předmět nebo jednu oblast obrázku, přiblížit oblast nebo osobu. To zaměřuje zvuk pouze na tuto zvětšenou oblast. Až budete hotovi, přiblížit se a rozšířit zvukové pole.
 • Pořiďte lepší fotografie s návrhy na výstřely: kamera Samsung Note 10 nebo Note 10 může navrhnout lepší úhly pro vaše obrázky. Chcete.li tuto funkci povolit, otevřete kameru a klepněte na nastavení a povolte návrhy výstřelu. Při příštím vyfocení se na obrázku objeví dva bílé kruh. Zarovnejte je, aby pořídili výstřel, kamera si myslí, že je nejlepší úhel.

Udělejte s poznámkou 10 a poznámka 10 s perem

Pokud jste jako mnoho lidí, rozhodli jste se jít s poznámkou 10 nebo poznámkou 10 kvůli pero S, tak proč z toho nezískal více? Zde je několik návrhů:

 • Přidejte aplikace do nabídky příkazového příkazu S: v nabídce Air Command můžete přidat zkratky pro jakoukoli nainstalovanou aplikaci. Stačí otevřít nabídku příkazu AIR, přejděte na dno a klepněte na Přidat. Poté vyberte aplikaci, kterou chcete přidat do nabídky. Až příště použijete nabídku příkazu AIR, měla by se zde objevit zkratka aplikace.Vytvořte gify s perem a fotoaparátem: můžete vytvořit GIF z jakéhokoli videa v telefonu. Otevřete jakékoli video na vašem zařízení a poté použijte pero S k otevření nabídky Air Command Menu. Vyberte Smart Select a vyberte část obrazovky, kterou chcete zaznamenat. Poté klepněte na záznam. Jakmile zachytíte, co chcete zachytit, klepněte na Stop. Pak můžete sdílet nebo uložit GIF.
 • S PEN kamery ovládací prvky: Ovládejte fotoaparát s perem pro pořizování vzdálených snímků fotoaparátu, což je užitečné pro skupinové obrázky, selfies a další typy obrázků, které byste mohli chtít pořídit. Zde jsou ovládací prvky: podržte tlačítko pero a nakreslete kruh: Přiblížení se ve směru hodinových ručiček, oddálení proti směru hodinových ručiček.
 • Držte tlačítko pero přejetím doprava doprava: Změňuje režimy kamery.
 • Držte tlačítko pero a přejeďte nahoru nebo dolů: přepínače mezi kamerami.
 • Stiskněte tlačítko Pen: Chcete.li vyfotit.

Galaxy Poznámka 10 a 10 ovládacích prvků

Kromě všech těchto skvělých funkcí je zde několik dalších, které se pěkně nezapadají do žádné z těchto kategorií:

 • Změňte ovládací prvky bočního klíče: Můžete změnit, co se stane, když zdvojnásobíte nebo stisknete a podržte tlačítko Bixby na straně telefonu. Chcete.li provést změny, přejděte na Nastavení Advanced Funkce na boční klíč a poté se můžete rozhodnout nechat dvojité stisknout otevřete fotoaparát nebo jinou aplikaci, nebo mít stisknutím a podržte možnosti vypnutí nebo aktivujte hlasový asistent Samsung, Bixby.
 • Skrýt nežádoucí aplikace: Na telefonech Galaxy Note, které prostě nemůžete odstranit, jsou některé aplikace předinstalované. Dobrou zprávou je, že i když je nemůžete odinstalovat, můžete je skrýt i další aplikace. Chcete.li skrýt nežádoucí aplikace, dlouho stiskněte otevřené místo na domovské obrazovce a vyberte Nastavení domovské obrazovky. Poté přejděte dolů a klepněte na skrýt aplikace. Na obrazovce, která se objeví, vyberte aplikace, které chcete skrýt.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS